Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

7 stycznia 2011 r.
16:25
Edytuj ten wpis

NFZ uspokaja: Będzie więcej kontraktów

0 16 A A
Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ poinformował, że fundusz ma jeszcze 5 mln z
Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ poinformował, że fundusz ma jeszcze 5 mln z

Do końca stycznia nie będzie problemu braku specjalistycznej opieki medycznej występującego w tej chwili w części powiatów – zapowiedziały władze lubelskiego NFZ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie sytuacje to efekt wyników konkursów na opiekę lekarską. Wyniki rozstrzygniętych pod koniec ub. roku. postępowań sprawdzi rada funduszu. – Procedura jest niesprawiedliwa, ponieważ nie uwzględnia takich parametrów jak przywiązanie pacjenta do lekarza, czy możliwość łatwego dojazdu do danej przychodni – mówi Michał Jastrzębski z rady Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z tego powodu rada chce powołać dwa zespoły, które przeanalizują wyniki konkursów na świadczenie opieki medycznej. Pierwszy będzie analizował dostępność terytorialną usług, drugi sprawdzi zgodność wyników postępowania z procedurami wyznaczonymi przez prezesa NFZ.

Postępowania konkursowe wywołały wiele kontrowersji wśród pacjentów, lekarzy i właścicieli przychodni. Do lubelskiego NFZ wpłynęło ponad 4,5 tys. ofert, aż 1,5 tys. z nich zostało odrzuconych. W ten sposób z wielu szkół zniknęły gabinety dentystyczne. Dlaczego?

– Gabinety w szkołach nie miały często szansy w konkurowaniu z dużymi gabinetami w miastach. A takie musieliśmy dopuścić do konkursu, by nikt nie zarzucił nam ograniczania konkurencji – tłumaczy Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ.

Podobnie było w przypadku innych specjalizacji. Z tego powodu dochodzi do problemów pacjentów z dostępem do specjalistów w swoich miejscowościach, czy dzielnicach.

Na ponad 700 odwołań do konkursów fundusz tylko 6 rozpatrzył pozytywnie. Mimo to NFZ zapowiada, że postara się rozwiązać problemy najbardziej dotkliwych przypadków braku specjalistycznej opieki w powiatach regionu.

– Mamy 5 milionów zł, które możemy jeszcze rozdysponować. Ogłosimy kolejne konkursy, które do końca stycznia powinny być rozstrzygnięte – zapewnia dyrektor Kowalik.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 13:39
0
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych bit.ly/1V80fUd
Avatar
hanna / 20 stycznia 2011 r. o 09:42
0
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości wiejskich . tych ludzi nie stać na wynajmowanie taksówek , wcześniej jeżdzić i zarejestrować pacjęta a jeśli już uda to się zrobić to jechać na wizytę z pacjętem.Myślę, że władze NFZ w Lublinie nie mają problemów z dostępem swoim i swoich rodzin do świadczeń medycznych takich jakie stworzyły nam. Z drugiej strony po co mam ubezpieczenia
ZUS skoro musimy bardzo często korzystać z prywatnych gabinetów, bo choroba to coś takiego PANIE DYREKTORZE
NFZ co trzeba zdiagnozować w miarę szybko i podjąć właściwe leczenie- a o tym powinien Pan wiedzieć/?/
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości ... rozwiń
Avatar
Didi / 8 stycznia 2011 r. o 13:04
0
Mam nadzieję że w NFZ w końcu ktoś pomyśli i zaczną działać wszystkie poradnie w szpitalu przy Al.Kraśnickiej.Jak to możliwe że te poradnie nie dostały kontraktu ? To szpital wojewódzki !
Avatar
Zofia / 8 stycznia 2011 r. o 00:03
0
Narodowy Fundusz Zdrowia w Lublinie nie podpisał kontraktu z Uzdrowiskiem w Nałęczowie na zabiegi fizjoterapeutyczne . Mieszkańców Nałeczowa odsyła się na zabiegi do Puław 34km odległych,Który chory Pacjent będzie w stanie dojechać ? To skandal!!!!!!!
Avatar
kolka / 7 stycznia 2011 r. o 21:27
0
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.????
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.???? rozwiń
Avatar
polak / 7 stycznia 2011 r. o 20:46
0
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porządek prawny to podstawa Państwa.Dziś nie ma jednego i drugiego.
Układy towarzyskie to recepta na dobry kontrakt. I kasa.
Przy towarzyskich układach rzecz nie do udowodnienia lecz z logicznego punktu widzenia i standartu życia ważnych osób jedyna.
Jak skończyła się sprawa b.dyr.ekon.PSK-4 Pana K. którego aresztowano za łapówki od firm farmaceutycznych,a awansował w chwili
zatrzymania na Kanclerza b.AM dziś UM..
Jakoś cicho i spokojnie.Sprawę zamieciono pod dywan.
Zaiste wzor dla lekarzy.
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porzą... rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 stycznia 2011 r. o 20:13
0
To co NFZ zaproponował mieszkancom miasta i powiatu chełmskiego jest kompromitujace. Kardiolog w przychodni przyszpitalnej jest w 100 % lepszy od prywatnego gabinetu, który dostał kontrakt. Okulista w gabinecie super urzadzonym w przychodni samorzadowej to również więkwsze szanse na zapewnienie właśiwej opieki medycznej niż u innych prywatnie przyjmujacych medyków. Zgadzam się, ze po tym, co pokazał p.o. dyrektora, ten Pan nadaje sie tylko do odwołania z zajmowanego stanowiska.
Avatar
joanna / 7 stycznia 2011 r. o 20:00
0
Po tym co pokazał NFZ totalny brak kompetencji.Odwołać dyrektora NFZ nie nadaje się na to stanowisko.
Avatar
jola / 7 stycznia 2011 r. o 19:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1294426194' post='418802']
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
[/quote]
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 r. o 19:49
0
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 13:39
0
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych bit.ly/1V80fUd
Avatar
hanna / 20 stycznia 2011 r. o 09:42
0
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości wiejskich . tych ludzi nie stać na wynajmowanie taksówek , wcześniej jeżdzić i zarejestrować pacjęta a jeśli już uda to się zrobić to jechać na wizytę z pacjętem.Myślę, że władze NFZ w Lublinie nie mają problemów z dostępem swoim i swoich rodzin do świadczeń medycznych takich jakie stworzyły nam. Z drugiej strony po co mam ubezpieczenia
ZUS skoro musimy bardzo często korzystać z prywatnych gabinetów, bo choroba to coś takiego PANIE DYREKTORZE
NFZ co trzeba zdiagnozować w miarę szybko i podjąć właściwe leczenie- a o tym powinien Pan wiedzieć/?/
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości ... rozwiń
Avatar
Didi / 8 stycznia 2011 r. o 13:04
0
Mam nadzieję że w NFZ w końcu ktoś pomyśli i zaczną działać wszystkie poradnie w szpitalu przy Al.Kraśnickiej.Jak to możliwe że te poradnie nie dostały kontraktu ? To szpital wojewódzki !
Avatar
Zofia / 8 stycznia 2011 r. o 00:03
0
Narodowy Fundusz Zdrowia w Lublinie nie podpisał kontraktu z Uzdrowiskiem w Nałęczowie na zabiegi fizjoterapeutyczne . Mieszkańców Nałeczowa odsyła się na zabiegi do Puław 34km odległych,Który chory Pacjent będzie w stanie dojechać ? To skandal!!!!!!!
Avatar
kolka / 7 stycznia 2011 r. o 21:27
0
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.????
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.???? rozwiń
Avatar
polak / 7 stycznia 2011 r. o 20:46
0
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porządek prawny to podstawa Państwa.Dziś nie ma jednego i drugiego.
Układy towarzyskie to recepta na dobry kontrakt. I kasa.
Przy towarzyskich układach rzecz nie do udowodnienia lecz z logicznego punktu widzenia i standartu życia ważnych osób jedyna.
Jak skończyła się sprawa b.dyr.ekon.PSK-4 Pana K. którego aresztowano za łapówki od firm farmaceutycznych,a awansował w chwili
zatrzymania na Kanclerza b.AM dziś UM..
Jakoś cicho i spokojnie.Sprawę zamieciono pod dywan.
Zaiste wzor dla lekarzy.
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porzą... rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 stycznia 2011 r. o 20:13
0
To co NFZ zaproponował mieszkancom miasta i powiatu chełmskiego jest kompromitujace. Kardiolog w przychodni przyszpitalnej jest w 100 % lepszy od prywatnego gabinetu, który dostał kontrakt. Okulista w gabinecie super urzadzonym w przychodni samorzadowej to również więkwsze szanse na zapewnienie właśiwej opieki medycznej niż u innych prywatnie przyjmujacych medyków. Zgadzam się, ze po tym, co pokazał p.o. dyrektora, ten Pan nadaje sie tylko do odwołania z zajmowanego stanowiska.
Avatar
joanna / 7 stycznia 2011 r. o 20:00
0
Po tym co pokazał NFZ totalny brak kompetencji.Odwołać dyrektora NFZ nie nadaje się na to stanowisko.
Avatar
jola / 7 stycznia 2011 r. o 19:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1294426194' post='418802']
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
[/quote]
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 r. o 19:49
0
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.