Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

7 stycznia 2011 r.
16:25
Edytuj ten wpis

NFZ uspokaja: Będzie więcej kontraktów

0 16 A A
Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ poinformował, że fundusz ma jeszcze 5 mln z
Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ poinformował, że fundusz ma jeszcze 5 mln z

Do końca stycznia nie będzie problemu braku specjalistycznej opieki medycznej występującego w tej chwili w części powiatów – zapowiedziały władze lubelskiego NFZ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie sytuacje to efekt wyników konkursów na opiekę lekarską. Wyniki rozstrzygniętych pod koniec ub. roku. postępowań sprawdzi rada funduszu. – Procedura jest niesprawiedliwa, ponieważ nie uwzględnia takich parametrów jak przywiązanie pacjenta do lekarza, czy możliwość łatwego dojazdu do danej przychodni – mówi Michał Jastrzębski z rady Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z tego powodu rada chce powołać dwa zespoły, które przeanalizują wyniki konkursów na świadczenie opieki medycznej. Pierwszy będzie analizował dostępność terytorialną usług, drugi sprawdzi zgodność wyników postępowania z procedurami wyznaczonymi przez prezesa NFZ.

Postępowania konkursowe wywołały wiele kontrowersji wśród pacjentów, lekarzy i właścicieli przychodni. Do lubelskiego NFZ wpłynęło ponad 4,5 tys. ofert, aż 1,5 tys. z nich zostało odrzuconych. W ten sposób z wielu szkół zniknęły gabinety dentystyczne. Dlaczego?

– Gabinety w szkołach nie miały często szansy w konkurowaniu z dużymi gabinetami w miastach. A takie musieliśmy dopuścić do konkursu, by nikt nie zarzucił nam ograniczania konkurencji – tłumaczy Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ.

Podobnie było w przypadku innych specjalizacji. Z tego powodu dochodzi do problemów pacjentów z dostępem do specjalistów w swoich miejscowościach, czy dzielnicach.

Na ponad 700 odwołań do konkursów fundusz tylko 6 rozpatrzył pozytywnie. Mimo to NFZ zapowiada, że postara się rozwiązać problemy najbardziej dotkliwych przypadków braku specjalistycznej opieki w powiatach regionu.

– Mamy 5 milionów zł, które możemy jeszcze rozdysponować. Ogłosimy kolejne konkursy, które do końca stycznia powinny być rozstrzygnięte – zapewnia dyrektor Kowalik.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 13:39
0
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych bit.ly/1V80fUd
Avatar
hanna / 20 stycznia 2011 o 09:42
0
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości wiejskich . tych ludzi nie stać na wynajmowanie taksówek , wcześniej jeżdzić i zarejestrować pacjęta a jeśli już uda to się zrobić to jechać na wizytę z pacjętem.Myślę, że władze NFZ w Lublinie nie mają problemów z dostępem swoim i swoich rodzin do świadczeń medycznych takich jakie stworzyły nam. Z drugiej strony po co mam ubezpieczenia
ZUS skoro musimy bardzo często korzystać z prywatnych gabinetów, bo choroba to coś takiego PANIE DYREKTORZE
NFZ co trzeba zdiagnozować w miarę szybko i podjąć właściwe leczenie- a o tym powinien Pan wiedzieć/?/
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości ... rozwiń
Avatar
Didi / 8 stycznia 2011 o 13:04
0
Mam nadzieję że w NFZ w końcu ktoś pomyśli i zaczną działać wszystkie poradnie w szpitalu przy Al.Kraśnickiej.Jak to możliwe że te poradnie nie dostały kontraktu ? To szpital wojewódzki !
Avatar
Zofia / 8 stycznia 2011 o 00:03
0
Narodowy Fundusz Zdrowia w Lublinie nie podpisał kontraktu z Uzdrowiskiem w Nałęczowie na zabiegi fizjoterapeutyczne . Mieszkańców Nałeczowa odsyła się na zabiegi do Puław 34km odległych,Który chory Pacjent będzie w stanie dojechać ? To skandal!!!!!!!
Avatar
kolka / 7 stycznia 2011 o 21:27
0
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.????
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.???? rozwiń
Avatar
polak / 7 stycznia 2011 o 20:46
0
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porządek prawny to podstawa Państwa.Dziś nie ma jednego i drugiego.
Układy towarzyskie to recepta na dobry kontrakt. I kasa.
Przy towarzyskich układach rzecz nie do udowodnienia lecz z logicznego punktu widzenia i standartu życia ważnych osób jedyna.
Jak skończyła się sprawa b.dyr.ekon.PSK-4 Pana K. którego aresztowano za łapówki od firm farmaceutycznych,a awansował w chwili
zatrzymania na Kanclerza b.AM dziś UM..
Jakoś cicho i spokojnie.Sprawę zamieciono pod dywan.
Zaiste wzor dla lekarzy.
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porzą... rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 stycznia 2011 o 20:13
0
To co NFZ zaproponował mieszkancom miasta i powiatu chełmskiego jest kompromitujace. Kardiolog w przychodni przyszpitalnej jest w 100 % lepszy od prywatnego gabinetu, który dostał kontrakt. Okulista w gabinecie super urzadzonym w przychodni samorzadowej to również więkwsze szanse na zapewnienie właśiwej opieki medycznej niż u innych prywatnie przyjmujacych medyków. Zgadzam się, ze po tym, co pokazał p.o. dyrektora, ten Pan nadaje sie tylko do odwołania z zajmowanego stanowiska.
Avatar
joanna / 7 stycznia 2011 o 20:00
0
Po tym co pokazał NFZ totalny brak kompetencji.Odwołać dyrektora NFZ nie nadaje się na to stanowisko.
Avatar
jola / 7 stycznia 2011 o 19:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1294426194' post='418802']
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
[/quote]
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 19:49
0
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 13:39
0
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych bit.ly/1V80fUd
Avatar
hanna / 20 stycznia 2011 o 09:42
0
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości wiejskich . tych ludzi nie stać na wynajmowanie taksówek , wcześniej jeżdzić i zarejestrować pacjęta a jeśli już uda to się zrobić to jechać na wizytę z pacjętem.Myślę, że władze NFZ w Lublinie nie mają problemów z dostępem swoim i swoich rodzin do świadczeń medycznych takich jakie stworzyły nam. Z drugiej strony po co mam ubezpieczenia
ZUS skoro musimy bardzo często korzystać z prywatnych gabinetów, bo choroba to coś takiego PANIE DYREKTORZE
NFZ co trzeba zdiagnozować w miarę szybko i podjąć właściwe leczenie- a o tym powinien Pan wiedzieć/?/
Mam pytanie do dyr.NFZ w Lublinie.Nie podpisał pan kontraktu na większość porad specjalistycznych dla SP ZOZ w KRASNYMSTAWIE. Do tej pory były wielkie problemy z dostępem do poradni specjalistycznych. np do neurologa ludzie stali w kolejkach /aby zarejestrować chorego/ od godz.4 rano. - często nie otrzymując numerka.
Poradnie specjalistyczne przyjmowały pacjętów z całego powiatu krasnostawskiego. Gdzie teraz udać się na zaleconą kontrolę z pacjętem po udarze mózgu czy z problemami ortopedycznymi z odległych o 15 czy 20 km miejścowości ... rozwiń
Avatar
Didi / 8 stycznia 2011 o 13:04
0
Mam nadzieję że w NFZ w końcu ktoś pomyśli i zaczną działać wszystkie poradnie w szpitalu przy Al.Kraśnickiej.Jak to możliwe że te poradnie nie dostały kontraktu ? To szpital wojewódzki !
Avatar
Zofia / 8 stycznia 2011 o 00:03
0
Narodowy Fundusz Zdrowia w Lublinie nie podpisał kontraktu z Uzdrowiskiem w Nałęczowie na zabiegi fizjoterapeutyczne . Mieszkańców Nałeczowa odsyła się na zabiegi do Puław 34km odległych,Który chory Pacjent będzie w stanie dojechać ? To skandal!!!!!!!
Avatar
kolka / 7 stycznia 2011 o 21:27
0
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.????
Od wielu lat,od Października nie można skorzystać z wielu uslug medycznych ,bo "skończyły się limity".
Styczeń, do połowy lutego trwają przepychanki kontraktowe i tym sposobem rok medyczny
trwa nie 12 a 7,5 miesiąca.Ale jakoś składka w wysokości 9 % potrącana jest z moich poborów przez cały okrągły rok.Zastanawiam się czy ten burdel w ZOZ i NFZ nie jest komuś na rękę i dla kogoś nie jest opłacalny??????....co Pani o tym sądzi Pani KoPOcz.???? rozwiń
Avatar
polak / 7 stycznia 2011 o 20:46
0
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porządek prawny to podstawa Państwa.Dziś nie ma jednego i drugiego.
Układy towarzyskie to recepta na dobry kontrakt. I kasa.
Przy towarzyskich układach rzecz nie do udowodnienia lecz z logicznego punktu widzenia i standartu życia ważnych osób jedyna.
Jak skończyła się sprawa b.dyr.ekon.PSK-4 Pana K. którego aresztowano za łapówki od firm farmaceutycznych,a awansował w chwili
zatrzymania na Kanclerza b.AM dziś UM..
Jakoś cicho i spokojnie.Sprawę zamieciono pod dywan.
Zaiste wzor dla lekarzy.
Bez względu na realia NFZ realizuje polityczną wizję przewodniej dziś siły Narodu jaką jest PO.
Tak jak realizował gdy przewodnią siłą było SLD czy PIS.
Po prostu ludzie z partyjnej nomenklatury zajmują stanowiska by relizować cele partii.
Są inteligentni i jednocześnie ograniczeni do podejmowania decyzji narzuconej od góry.
Gdzie jest miejsce dla zwykłych ludzi?
Czy potrzebni są tylko na wybory?
A jak ich zabraknie to kto będzie wybierał reprezentację Narodu w następnych wyborach?
Stabilność i porzą... rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 stycznia 2011 o 20:13
0
To co NFZ zaproponował mieszkancom miasta i powiatu chełmskiego jest kompromitujace. Kardiolog w przychodni przyszpitalnej jest w 100 % lepszy od prywatnego gabinetu, który dostał kontrakt. Okulista w gabinecie super urzadzonym w przychodni samorzadowej to również więkwsze szanse na zapewnienie właśiwej opieki medycznej niż u innych prywatnie przyjmujacych medyków. Zgadzam się, ze po tym, co pokazał p.o. dyrektora, ten Pan nadaje sie tylko do odwołania z zajmowanego stanowiska.
Avatar
joanna / 7 stycznia 2011 o 20:00
0
Po tym co pokazał NFZ totalny brak kompetencji.Odwołać dyrektora NFZ nie nadaje się na to stanowisko.
Avatar
jola / 7 stycznia 2011 o 19:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1294426194' post='418802']
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
[/quote]
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 19:49
0
NFZ nie powinien istnieć.Pacjent powinien wybierać sam lekarza i jego ubezpieczenie powinno iść za nim do niego.Pośrednicy są najgorsi.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Owoce i warzywa dla wszystkich chętnych. Rolnicy i sadownicy zapraszają na zbiory

Owoce i warzywa dla wszystkich chętnych. Rolnicy i sadownicy zapraszają na zbiory 0 0

Dla rolników to dobra metoda na promocję i sprzedaż swoich produktów, a dla gości sposób na spędzenie czasu i znalezienie czegoś smacznego do zjedzenia. Dzięki portalowi myzbieramy.pl możemy odwiedzać gospodarstwa w całej Polsce i pomagać rolnikom w zbiorach. W zamian kupujemy owoce i warzywa w przystępnych cenach

Parafia chce zbudować Żłobek na Węglinie. Wiele wskazuje na to, że może się stać publiczny

Parafia chce zbudować Żłobek na Węglinie. Wiele wskazuje na to, że może się stać publiczny 0 1

O pozwolenie na budowę żłobka przy Berylowej stara się parafia pw. św. Jana Kantego. Placówka ma być gotowa na wrzesień przyszłego roku. Prezydent już wcześniej przyznał, że miasto może przejąć budynek i prowadzić tu żłobek, którego brakuje w dzielnicy

MP AZS w podnoszeniu ciężarów: dziewięć medali zawodników z woj. lubelskiego

MP AZS w podnoszeniu ciężarów: dziewięć medali zawodników z woj. lubelskiego 0 1

W Białej Podlaskiej rozegrane zostały mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Do rywalizacji przystąpiło 30 studentów i tyle samo studentek

Zderzenie osobówki z ciągnikiem. 67-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Zderzenie osobówki z ciągnikiem. 67-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala 0 4

67-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Próbował włączyć się do ruchu ciągnikiem rolniczym. Doszło do zderzenia.

Drugie wzmocnienie Hetmana Zamość, drugie osłabienie Chełmianki

Drugie wzmocnienie Hetmana Zamość, drugie osłabienie Chełmianki 0 6

Mówiło się o tym transferze od kilku tygodni, a w poniedziałek beniaminek III ligi oficjalnie potwierdził przenosiny Rafała Kursy z Chełmianki do Hetmana.

Chcą pomóc poszkodowanym mieszkańcom gm. Modliborzyce. Organizują dla nich zbiórkę
galeria

Chcą pomóc poszkodowanym mieszkańcom gm. Modliborzyce. Organizują dla nich zbiórkę 10 2

Zorganizował wsparcie dla powodzian, którzy stracili dorobek życia, i skrzyknął innych do pomocy. Lublinianin Mateusz Piekarski razem z ochotnikami przekaże dzisiaj zebrane dary mieszkańcom gminy Modliborzyce, którzy ucierpieli na skutek powodzi.

Wszedł na tory, nie reagował na sygnały. 62-latek śmiertelnie potrącony przez pociąg

Wszedł na tory, nie reagował na sygnały. 62-latek śmiertelnie potrącony przez pociąg 0 5

Tragiczny wypadek na torach. 62-letni mężczyzna został potrącony przez pociąg.

Bartosz Smektała po finale IMŚJ: Tor równy dla wszystkich
galeria

Bartosz Smektała po finale IMŚJ: Tor równy dla wszystkich 0 0

Rozmowa z Bartoszem Smektałą z Fogo Unii Leszno, najlepszym Polakiem w 1. finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Lublinie

Lublin: Dwa razy więcej miejsc pod domy, 60. proc. więcej pod blokowiska? W czwartek głosowanie nad studium

Lublin: Dwa razy więcej miejsc pod domy, 60. proc. więcej pod blokowiska? W czwartek głosowanie nad studium 52 242

Nowe tereny pod budowę mieszkań ma wskazać dokument, nad którym pojutrze będą głosować radni. Obszary zabudowy jednorodzinnej mogłyby się podwoić, blokowiska powiększyłyby się o 60 proc., nie tylko za sprawą górek czechowskich. Prezydent nie rezygnuje także z kontrowersyjnych planów budowy nowych dróg

"Z wizytą w Transylwanii" w Puławach
25 czerwca 2019, 12:00

"Z wizytą w Transylwanii" w Puławach 0 0

Powiatowy Klub Książki w Puławach zaprasza 25 czerwca o godz. 12 do Powiatowej Biblioteki Publicznej na spotkanie "Z wizytą w Transylwanii".

Lublin: Mieszkańcy mogą zgłosić się do dyskusji na posiedzeniu Rady Miasta

Lublin: Mieszkańcy mogą zgłosić się do dyskusji na posiedzeniu Rady Miasta 0 15

Tylko do środy przyjmowane będą zgłoszenia osób chętnych do zabrania głosu podczas najbliższego posiedzenia Rady Miasta, która będzie omawiać prezydencki raport o stanie Lublina.

34-letni policjant nie żyje. Co się stało na terenie składu buraczanego?

34-letni policjant nie żyje. Co się stało na terenie składu buraczanego? 20 13

Prokuratura bada sprawę. 34-letni policjant z Tomaszowa Lubelskiego prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Konrad Nowak żegna się z Motorem

Konrad Nowak żegna się z Motorem 0 2

W poniedziałek kibice i piłkarze Motoru poznali nowego trenera żółto-biało-niebieskich. Roberta Góralczyka na tym stanowisku zastąpił Mirosław Hajdo. Rozpoczęło się także budowanie drużyny na nowy sezon. Najprawdopodobniej z zespołem pożegna się dotychczasowy kapitan – Konrad Nowak.

Gang przez lata okradał firmy w całej Polsce. Surowe wyroki za skradzione miliony

Gang przez lata okradał firmy w całej Polsce. Surowe wyroki za skradzione miliony 0 9

Od jedenastu do ośmiu lat więzienia – takie wyroki usłyszeli członkowie gangu Adama Z. z Lublina. Grupa latami okradała firmy w całej Polsce. Łupem włamywaczy padły blisko trzy miliony złotych

Spotkania Podróżników Kontynenty #44: USA i Kongo
25 czerwca 2019, 18:00

Spotkania Podróżników Kontynenty #44: USA i Kongo 0 0

Nowa przestrzeń, nowe pasjonujące opowieści. We wtorek, 25 czerwca, 44. spotkanie z cyklu Kontynenty. Dominika Szmajda opowie o pieszej wędrówce przez Kongo, a Małgorzata Szumska o podróży przez USA śladami Polaków

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!