Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

30 października 2015 r.
0:00

19. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

0 A A

Już za chwilę w Lublinie po raz 19. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA TEATRÓW TAŃCA. Między 7 a 12 listopada zatańczą dla nas goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, Izraela czy USA. W tym roku zobaczymy, jak w roli sceny sprawdzi się fabryka, hala sportowa czy galeria handlowa. Ponadto w programie warsztaty tańca współczesnego, rozmowy z artystami, wykłady i koncerty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ideą tegorocznych Spotkań jest prezentacja tańca współczesnego w nowych przestrzeniach, alternatywnych wobec tradycyjnie pojętej scenerii teatralnej. Austriacka grupa SILK Fluegge pokaże swoje spektakle w Tarasach Zamkowych. Galeria handlowa, która na co dzień jest miejscem, gdzie relacje i współdzielone momenty są bardzo przejściowe i ulotne, stanie się miejscem opowieści o interakcjach społecznych. „Hold” i „On to me” są bowiem lekką refleksją nad traceniem gruntu pod nogami, nad ciemną stroną indywidualności, nad samotnością dojrzewania i nad funkcjonowaniem jednostki w grupie. O przewrotność życia pyta w swoim spektaklu Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Co dzieje się z naszymi planami i młodzieńczymi marzeniami, kiedy zderzają się one z rzeczywistością? Inspiracją dla spektaklu była kariera i zmienność życiowych losów polskiej gwiazdy kina przedwojennego Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie gorzki schyłek jej życia. „Uroda życia” to międzynarodowy projekt przygotowany specjalnie na festiwal „Inny Wymiar” w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.

„Uroda życia”
„Uroda życia”

Kolejny spektakl czerpiący z historii życia sławnej osoby to „One step before the fall”. Czeski kolektyw postanowił zadedykować swoją pracę Muhammadowi Ali. Hipnotyczna fala głosu i dźwięku Lenki Dusilovej i potężny taniec Markéty Vacovskiej zbiegają się w jednym momencie na ringu bokserskim. Ten wielogatunkowy projekt stworzony przez uznaną kompanię taneczną „Spitfire” stara się zmierzyć z takimi zagadnieniami jak walka, zmęczenie, symptomy choroby Parkinsona i upadek.

„One step before the fall”
„One step before the fall”

„Give me a reason to live” to solowy projekt Claire Cunningham, choreografki i tancerki rezydującej na co dzień w Glasgow. Inspiracją dla artystki były dzieła holenderskiego malarza Hieronima Boscha. O hipnotyczną oprawę dźwiękową zadbał Zoe Irvine. Spektakl dotyczy zagadnień związanych z religią oraz pytań dotyczących wartościowania ciała o nie-normatywnym charakterze w kontekście sztuki religijnej. Artystka podchodzi do tej pracy jak do badania zjawiska empatii, ponieważ sama tańczy… poruszając się o kulach.

Dzięki zaproszeniu MSTT w Lublinie będzie miała miejsce światowa premiera izraelskiego projektu Liat Dror Nir Ben gal Dance Company „Gluten Free”. Nowa praca Liat Dror dotyczy ludzkich relacji, w szczególności tych pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami. Na scenie pojawia się 4 tancerzy. Muzykę w spektaklu współtworzą dźwięki modlitw po arabsku oraz nagrania głosów z wydarzeń, w których brali wspólny udział Żydzi i Arabowie. Praca ma wciąż charakter „work in progress”. 

„Gluten Free”
„Gluten Free”

Niezwykłe emocje czekają nas w czasie spektaklu Susanne Linke. W 1991 roku stworzyła swój legendarny spektakl „Ruhr-Ort”. Skupiła się w nim na pracy robotników pracujących w fabrykach stali i kopalniach. Fizyczne zmęczenie stało się w nim tańcem i stworzyło imponujące obrazy świata pracy robotniczej w starym regionie Rury. Ta niesamowita choreografia powraca na scenę właśnie w Lublinie, gdzie pokazana będzie w Kuźni Matrycowej. Susanne Linke poddała „Ruhr-Ort” rekonstrukcji wspólnie z tancerzami z zespołu The Herner Street-Art. Kompagnie Pottporus/Renegade. Będzie to unikatowe spotkanie tańca ulicznego i teatralnego. 

„Ruhr-Ort”
„Ruhr-Ort”

Z Portugalii zawita do nas Marco da Silva Ferreira, którego spektakl „Hu(r)mano" został nominowany do nagrody dla Najlepszego Młodego Portugalskiego Artysty 2015. Ma tu miejsce spotkanie czterech ciał – silnych i pewnych własnej niezaprzeczalnej indywidualności. Oscylując pomiędzy alienacją a bliskością, czwórka tancerzy prowadzi specyficzny, ruchowy dialog. Holenderska trylogia „Dzikie Miejsca” odnosi się do prawdopodobnie najważniejszego zagadnienia naszych czasów – relacji pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Pierwsza część „Wild Places : : MOUNTAIN” jest wynikiem obcowania performerów z piękną, surową i dziką naturą norweskich gór. Projekt Roosna & Flak zrealizowany jest poprzez wykorzystanie elementów takich jak choreografia, muzyka, projekt wizualny i światło. W zakamarki ludzkiej wyobraźni zagłębi się Buchok ART Family. Wyobraźnia jest indywidualną cechą każdego z nas i także dzięki niej widzowie będą mogli odczytać to, co dzieje się na scenie w indywidualny sposób. "YES NO MAYBE” postara się odpowiedzieć na pytanie – czym jest wyobraźnia? Jak działa ten fenomen?, ale to publiczność zdecyduje, co chce dostrzec w tanecznej odsłonie. 

„Hu(r)mano"
„Hu(r)mano"

W programie nie zabraknie tradycyjnych „Nocnych rozmów o tańcu” czyli wieczornych spotkań z twórcami i artystami. W ramach muzycznych propozycji pojawią się na scenie Ladies Quartet, pełne temperamentu kobiety łączące w swoim repertuarze hity muzyki rozrywkowej, filmowej i oczywiście muzykę klasyczną, oraz DJ-e Dyapanazy i Lebe. Nowością w programie Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca są warsztaty krytyki teatralnej. Nie zabrakło jednak corocznych warsztatów tańca współczesnego, które poprowadzą: Igor Urzelai & Moreno Solinas, Marco da Silva Ferreira, Vítor Fontes, Anaísa Lopes, Kenneth Flak & Kulli Roosna, Noe Soulier, Emanuel Bog'ar, Claire Cunningham, Anton Ovchinnikov, Karen Kastenbaum, Adi Weinberg, Anatoly Schoenfeld, Yuko Imazaike.

Ladies Quartet
Ladies Quartet

PROGRAM

7 listopada
16:00
HOLD – SILK Fluegge – Austria / 30 min
Tarasy Zamkowe, wstęp wolny

18:00
Give me a reason to live – Claire Cunningham – Wielka Brytania / 40 min
Sala Widowiskowa CK, ul. Peowiaków 12

19:30
Koncert: Ladies Quartet – Polska / 60 min
Klub Festiwalowy – Piwnice CK, bezpłatne wejściówki

8 listopada
16:00
OntoME – SILK Fluegge – Austria / 30 min
Tarasy Zamkowe, wstęp wolny

18:00
Uroda Życia – Podlaskie Stowarzyszenie Tańca – Polska / 45 min
KBDWB – Dom Żołnierza, bezpłatne wejściówki

20:00
Hu( r )mano – Marco da Silva Ferreira – Portugalia / 50 min
Idiot-Syncrasy – Igor and Moreno – Wielka Brytania / 40 min
Sala Widowiskowa CK, ul. Peowiaków 12

9 listopada
16:00
Movement on Movement – Noé Soulier – Francja / 40 min
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

18:00
One step before the fall – Spitfire Company – Czechy / 43 min
Sala Czarna Galerii Labirynt, ul. Popiełuszki 5

20:00
Gluten Free – Liat Dror Nir Ben gal Dance Company – Izrael / 35 min
Wild Places : : Mountain – Roosna & Flak, Korzo productions – Holandia / 60 min
Sala Widowiskowa CK, ul. Peowiaków 12

10 listopada
16:00
Movement on Movement – Noé Soulier – Francja / 40 min
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

18:00
Monadologia. Traktat o relacyjności – Aleksandra Hirszfeld, Marta Ziółek, Małgorzata Kuciewicz – Polska / 63 min
Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5

20:00
Relative Collider – Liz Santoro & Pierre Godard – Francja / USA / 45 min
Sala Widowiskowa CK

11 listopada
16:00
Monadologia. Traktat o relacyjności – Aleksandra Hirszfeld, Marta Ziółek, Małgorzata Kuciewicz – Polska / 63 min
Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5

18:00
Jamais vu – Anton Safonov – Ukraina / 8 min
Yes No Maybe – Buchok ART Family – Ukraina / 25 min
Grain – Sergey Poyarkov & Igor Chipovsky – Białoruś / 20 min
Sala Widowiskowa CK, ul. Peowiaków 12

20:00
Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt – Susanne Linke& Renegade – Niemcy / 70 min
Kuźnia Matrycowa, ul. Frezerów 14, spektakl zawiera elementy nagości

12 listopada
20:00
Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt – Susanne Linke& Renegade – Niemcy / 70 min
Kuźnia Matrycowa, ul. Frezerów 14, spektakl zawiera elementy nagości


BILETY
do nabycia od 2 listopada w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.

* Bilety na spektakl "Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt" Susanne Linke& Renegade w Kuźni Matrycowej do nabycia tylko w kasie Centrum Kultury w Lublinie
* Karnety do nabycia tylko w kasie Centrum Kultury w Lublinie

Ceny biletów:
bilety ulgowe – 20 zł
bilety normalne – 30 zł
bilety na spektakl „Ruhr-Ort, Ein Tanzfonds Erbe Projekt” Susanne Linke& Renegade – 30/40 zł

Ceny karnetów:
karnet ulgowy – 150 zł
karnet normalny – 250 zł
dla Uczestników Warsztatów MSTT i Centrum Ruchu – 120 zł

 

Pozostałe informacje

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 0

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 144 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 29 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 3

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.