Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

8 marca 2018 r.
0:08

Planujesz zająć się przewozem zwierząt? Zobacz, jakie licencje musisz zdobyć

Autor: Zdjęcie autora Promocja

Aby móc legalnie przewozić zwierzęta, trzeba posiadać uprawnienia konwojenta zwierząt. Gdzie je można zdobyć i co się wiąże z uzyskaniem takiego dokumentu? Tego dowiesz się z poniższego tekstu. Zaczynamy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Licencja konwojenta zwierząt.

Jakie daje korzyści? Transport zwierząt nie jest wcale tak błahą czynnością, jaką może się wydawać. Żywe istoty nie lubią zwykle zmieniać miejsca swojego pobytu, przywiązują się do dotychczasowych warunków bytowania, zaś każdy przejazd autem na większe odległości wiąże się u nich ze sporym stresem. Aby nabyć kompetencje konwojenta zwierząt i umieć się z nimi właściwie obchodzić w czasie transportu, warto zapisać się na kurs, który oferuje firma STAR. Szczegółowy harmonogram i plan zajęć można znaleźć na stronie https://star.edu.pl/licencja-na-przewoz-zwierzat

Z jakich powodów warto przystąpić do kursu?

Przede wszystkim dlatego, że daje on szerokie możliwości pracy na terenie całej Unii Europejskiej, przede wszystkim w gospodarstwach rolnych. Jest dokumentem wymaganym przez krajowe służby weterynaryjne, ale również przez Inspekcję Transportu Drogowego. Konwojenci zwierząt mogą znaleźć pracę w wielu miejscach w kraju i poza jego granicami, między innymi w gospodarstwach, szkółkach jeździeckich, centrach weterynaryjnych, miejscach hodowli, rzeźniach i nie tylko. Będą mogli obsługiwać ogólnopolskie i międzynarodowe wystawy zwierząt rasowych oraz pokazy koni z prestiżowych stadnin. Za sprawą umiejętności nabytych podczas szkolenia, będą mieli wiedzę dotyczącą bezpiecznego unieruchamiania i przewożenia na większe odległości małych i dużych osobników. Dzięki kursowi uczestnik zdobywa niezbędną wiedzę z zakresu humanitarnego przewozu zwierząt z punktu A do punktu B, w myśl przepisów prawa drogowego obowiązującego na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Kierowca przewożący zwierzęta ma obowiązek przedstawienia odpowiednich dokumentów uprawniających go do przewozu żywych osobników, jeśli zostanie zatrzymany do kontroli przez odpowiednie organy państwowe. Podczas kontroli konwojent ma obowiązek wylegitymować się oraz okazać licencję na konwojenta zwierząt. Warto wiedzieć, że osoby, które nie mają odpowiednich pozwoleń i podejmują się przewozu żywych zwierząt, w razie kontroli muszą liczyć się z mandatem w wysokości 8 000 złotych. Lepiej więc przystąpić do jednodniowego i przystępnego cenowo szkolenia, aby uniknąć w przyszłości problemów z prawem i wysokich kar finansowych.

Jak przebiega szkolenie na konwojenta żywych zwierząt?

Dla osób, które obawiają się, że nie znajdą czasu na uczestnictwo w kursie, mamy dobrą wiadomość: trwa on zaledwie jeden dzień. Od razu po szkoleniu odbywa się egzamin w formie testu pisemnego, który ma sprawdzić wiedzę nabytą podczas spotkania. Po jego zdaniu i otrzymaniu pozytywnego wyniku, kursant może pochwalić się licencją konwojenta zwierząt. Uzyskuje wówczas prawo do przewozu zwierząt hodowlanych (krów, kur, indyków, świń, owiec), ale również koni, ryb i psów. Godziny kursu są tak przemyślane, aby wszelkie formalności związane ze zdobyciem licencji były ograniczone do minimum, a uczestnik zdobył niezbędną wiedzę w maksymalnie krótkim czasie. Plusem szkolenia jest również jego niewysoka cena. Każda osoba, zanim przystąpi do kursu, może wybrać miasto i datę, która najbardziej jej odpowiada. Jeśli w danym terminie zbierze się co najmniej 10 osób chętnych, kurs zostanie uruchomiony. Jest to warunek konieczny – w innym przypadku szkolenie się nie odbędzie. W razie takiej sytuacji każdy z zainteresowanych zapisanych na kurs zostanie o tym fakcie niezwłocznie poinformowany.

Ponadto, licencja jest wydawana każdemu z kursantów, który pozytywnie ukończy egzamin. Leży to w gestii Powiatowego Lekarza Weterynarii. Warto wspomnieć, że licencje, które są potwierdzeniem umiejętności zdobytych podczas szkolenia organizowanego przez STAR są wydawane bezterminowo. Oznacza to, że nie trzeba ich odnawiać po kilku latach, gdyż nie tracą ważności.

Jakie zagadnienia zostaną poruszone na szkoleniu na konwojenta żywych zwierząt?

Podczas kursu zostaną omówione zagadnienia zgodne z art. 9 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 czerwca 2005 r. /Dz. U. Nr 131 poz. 10981/ dotyczącego ochrony zwierząt podczas transportu. Uczestnicy wyniosą ze szkolenia wiedzę na temat podstawy prawnej związanej z przewożeniem zwierząt. Poznają przepisy regulujące dopuszczalny stan techniczny pojazdów, jakimi zwierzęta będą transportowane, a także zapoznają się z informacjami dotyczącymi unieruchomiania zwierząt na czas transportu w celu zapewnienia im oraz sobie należytego bezpieczeństwa. Dowiedzą się, w jaki sposób uniknąć kopnięć i zachowań agresywnych, które zwierzęta mogą wykazywać, gdy są zdenerwowane. Poznają również elementy behawiorystyki, dzięki której nauczą się sposobów minimalizowania stresu i niepokoju u przewożonych zwierząt. Nabyte kompetencje przydadzą się im podczas późniejszego wykonywania obowiązków zawodowych.

Pozostałe informacje

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Agencja Mienia Wojskowego ogłasza przetarg na sprzedaż powojskowego sprzętu i pojazdów. Kiedy? 8 maja. Na kupców czekają 152 pozycje o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Są samochody, łódź, maszyny, części zamienne, instrumenty muzyczne oraz drewno opałowe. Zyski ze sprzedaży trafią na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, z którego kupowane są nowoczesne urządzenia dla polskiej armii.

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

Wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny już w czwartek, 1 maja, rozpoczyna długi weekend. Teoretycznie 2 maja jest dniem pracującym, ale urzędy informują, że tego dnia nic nie załatwimy.

Tegoroczny Dzień Otwarty na WSPA

12 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Rekrutacja na WSPA

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nowości to na przykład HR z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji oraz Kryminologia i profilaktyka społeczna.

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm
galeria
film

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm

Plac Litewski zamienił się w wielką, otwartą scenę taneczną. Mieszkańcy Lublina zatańczyli i świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca. To była pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium