Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

8 marca 2018 r.
0:08

Planujesz zająć się przewozem zwierząt? Zobacz, jakie licencje musisz zdobyć

Autor: Zdjęcie autora Promocja
0 A A

Aby móc legalnie przewozić zwierzęta, trzeba posiadać uprawnienia konwojenta zwierząt. Gdzie je można zdobyć i co się wiąże z uzyskaniem takiego dokumentu? Tego dowiesz się z poniższego tekstu. Zaczynamy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Licencja konwojenta zwierząt.

Jakie daje korzyści? Transport zwierząt nie jest wcale tak błahą czynnością, jaką może się wydawać. Żywe istoty nie lubią zwykle zmieniać miejsca swojego pobytu, przywiązują się do dotychczasowych warunków bytowania, zaś każdy przejazd autem na większe odległości wiąże się u nich ze sporym stresem. Aby nabyć kompetencje konwojenta zwierząt i umieć się z nimi właściwie obchodzić w czasie transportu, warto zapisać się na kurs, który oferuje firma STAR. Szczegółowy harmonogram i plan zajęć można znaleźć na stronie https://star.edu.pl/licencja-na-przewoz-zwierzat

Z jakich powodów warto przystąpić do kursu?

Przede wszystkim dlatego, że daje on szerokie możliwości pracy na terenie całej Unii Europejskiej, przede wszystkim w gospodarstwach rolnych. Jest dokumentem wymaganym przez krajowe służby weterynaryjne, ale również przez Inspekcję Transportu Drogowego. Konwojenci zwierząt mogą znaleźć pracę w wielu miejscach w kraju i poza jego granicami, między innymi w gospodarstwach, szkółkach jeździeckich, centrach weterynaryjnych, miejscach hodowli, rzeźniach i nie tylko. Będą mogli obsługiwać ogólnopolskie i międzynarodowe wystawy zwierząt rasowych oraz pokazy koni z prestiżowych stadnin. Za sprawą umiejętności nabytych podczas szkolenia, będą mieli wiedzę dotyczącą bezpiecznego unieruchamiania i przewożenia na większe odległości małych i dużych osobników. Dzięki kursowi uczestnik zdobywa niezbędną wiedzę z zakresu humanitarnego przewozu zwierząt z punktu A do punktu B, w myśl przepisów prawa drogowego obowiązującego na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Kierowca przewożący zwierzęta ma obowiązek przedstawienia odpowiednich dokumentów uprawniających go do przewozu żywych osobników, jeśli zostanie zatrzymany do kontroli przez odpowiednie organy państwowe. Podczas kontroli konwojent ma obowiązek wylegitymować się oraz okazać licencję na konwojenta zwierząt. Warto wiedzieć, że osoby, które nie mają odpowiednich pozwoleń i podejmują się przewozu żywych zwierząt, w razie kontroli muszą liczyć się z mandatem w wysokości 8 000 złotych. Lepiej więc przystąpić do jednodniowego i przystępnego cenowo szkolenia, aby uniknąć w przyszłości problemów z prawem i wysokich kar finansowych.

Jak przebiega szkolenie na konwojenta żywych zwierząt?

Dla osób, które obawiają się, że nie znajdą czasu na uczestnictwo w kursie, mamy dobrą wiadomość: trwa on zaledwie jeden dzień. Od razu po szkoleniu odbywa się egzamin w formie testu pisemnego, który ma sprawdzić wiedzę nabytą podczas spotkania. Po jego zdaniu i otrzymaniu pozytywnego wyniku, kursant może pochwalić się licencją konwojenta zwierząt. Uzyskuje wówczas prawo do przewozu zwierząt hodowlanych (krów, kur, indyków, świń, owiec), ale również koni, ryb i psów. Godziny kursu są tak przemyślane, aby wszelkie formalności związane ze zdobyciem licencji były ograniczone do minimum, a uczestnik zdobył niezbędną wiedzę w maksymalnie krótkim czasie. Plusem szkolenia jest również jego niewysoka cena. Każda osoba, zanim przystąpi do kursu, może wybrać miasto i datę, która najbardziej jej odpowiada. Jeśli w danym terminie zbierze się co najmniej 10 osób chętnych, kurs zostanie uruchomiony. Jest to warunek konieczny – w innym przypadku szkolenie się nie odbędzie. W razie takiej sytuacji każdy z zainteresowanych zapisanych na kurs zostanie o tym fakcie niezwłocznie poinformowany.

Ponadto, licencja jest wydawana każdemu z kursantów, który pozytywnie ukończy egzamin. Leży to w gestii Powiatowego Lekarza Weterynarii. Warto wspomnieć, że licencje, które są potwierdzeniem umiejętności zdobytych podczas szkolenia organizowanego przez STAR są wydawane bezterminowo. Oznacza to, że nie trzeba ich odnawiać po kilku latach, gdyż nie tracą ważności.

Jakie zagadnienia zostaną poruszone na szkoleniu na konwojenta żywych zwierząt?

Podczas kursu zostaną omówione zagadnienia zgodne z art. 9 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 czerwca 2005 r. /Dz. U. Nr 131 poz. 10981/ dotyczącego ochrony zwierząt podczas transportu. Uczestnicy wyniosą ze szkolenia wiedzę na temat podstawy prawnej związanej z przewożeniem zwierząt. Poznają przepisy regulujące dopuszczalny stan techniczny pojazdów, jakimi zwierzęta będą transportowane, a także zapoznają się z informacjami dotyczącymi unieruchomiania zwierząt na czas transportu w celu zapewnienia im oraz sobie należytego bezpieczeństwa. Dowiedzą się, w jaki sposób uniknąć kopnięć i zachowań agresywnych, które zwierzęta mogą wykazywać, gdy są zdenerwowane. Poznają również elementy behawiorystyki, dzięki której nauczą się sposobów minimalizowania stresu i niepokoju u przewożonych zwierząt. Nabyte kompetencje przydadzą się im podczas późniejszego wykonywania obowiązków zawodowych.

Pozostałe informacje

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Rozpoczął się nabór uczestników do nowej placówki przy ul. Poturzyńskiej 1 w Lublinie. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zapewni wsparcie 20 osobom z niepełnosprawnościami.

W trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski ChKS Chełm podejmie PZL Leonardo Avię Świdnik

ChKS Chełm znowu zagra z PZL Leonardo Avią Świdnik, tym razem w Tauron Pucharze Polski

ChKS Chełm zmierzy się z PZL Leonardo Avią Świdnik w trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski. Początek spotkania w środę o godzinie 19

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Trzy osoby trafiły do szpitala po zdarzeniu drogowym w m. Szopinek w gminie Zamość. Kierująca toyotą 70-latka uderzyła w jadącego przed nią citroena. Jak wstępnie ustaliła policja, kobieta nie zachowała właściwej odległości od jadącego przed nią pojazdu.

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i przepłynął rzekę. Wszystko po to, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia
ZDJĘCIA
galeria

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia

Gdy dzień staje się coraz krótszy i chłodniejszy, Lublin ubiera się w iluminację, tworząc wyjątkowy klimat w całym mieście. Od Bramy Krakowskiej po Centrum Spotkania Kultur – każdy zakątek emanuje magią Bożego Narodzenia.

Sergi Samper na razie ma kontrakt z Motorem do końca sezonu 24/25

Sergi Samper na dłużej w Motorze Lublin? „Dobrze się tutaj czuję”

Ten transfer był hitem letniego okienka transferowego w PKO BP Ekstraklasie. Do Motoru Lublin dołączył Sergi Samper, były zawodnik FC Barcelony i kolega klubowy Leo Messiego, który w karierze cieszył się z: mistrzostwa Hiszpanii, Superpucharu Hiszpanii, tytułu Klubowych Mistrzów Świata, a wygrywał też Ligę Mistrzów. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 24/25. A czy jest szansa, że zostanie w drużynie na dłużej?

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

To się nazywa udane otwarcie zawodów. Pierwszego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie, które wystartowały w Budapeszcie mnóstwo powodów do radości miał Kacper Stokowski. Pływak AZS UMCS Lublin najpierw awansował do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. Niedługo później wraz ze sztafetą 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczył brązowy medal.

Terapia z Dr Misio
koncert
20 grudnia 2024, 18:00

Terapia z Dr Misio

Dr Misio, to rock’n’rollowa ekipa grająca ostrego rocka pod wodzą niesamowitego Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, znanego m.in. z ról w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”). Już 20 grudnia (piątek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt Dr Misio pokaże Wam co to znaczy rock’n’roll.

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego
DLA PACJENTÓW
galeria

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego

Dziś (10 grudnia) na Oddziale Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otwarto dwie wyjątkowe świetlice: „salę morską” i „salę leśną”. To miejsca, w których mali pacjenci mogą bawić się i integrować z rówieśnikami, znajdując emocjonalne wsparcie w procesie leczenia.

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

W ostatnich latach obserwujemy fascynujący trend w branży mieszkaniowej - rosnącą popularność całorocznych domków mobilnych. Te innowacyjne konstrukcje łączą w sobie zalety tradycyjnego domu z elastycznością i swobodą, jakiej nie zapewni żadne mieszkanie w bloku. Czym właściwie są całoroczne domki mobilne? To kompaktowe, przenośne jednostki mieszkalne, zaprojektowane z myślą o komfortowym użytkowaniu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Doskonałym przykładem są domki mobilne od firmy Mobildom, które łączą w sobie skandynawską jakość wykonania z polską myślą techniczną

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium