Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

28 czerwca 2018 r.
14:35

Wspomagamy profilaktykę zdrowotną – w puli ponad 6 milionów złotych!

6 0 A A

Potrzebujesz dofinansowania projektu związanego z profilaktyką zdrowotną w miejscu pracy? Chcesz stworzyć bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla pracowników? Jeżeli tak, to Fundusze Europejskie mogą Ci pomóc! Do rozdysponowania jest ponad 6 milionów złotych na projekty profilaktyki zdrowotnej. Skorzystaj z dofinansowania i pomagaj w tworzeniu lepszego środowiska pracy!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pieniądze przeznaczone są na projekty mające eliminować czynniki ryzyka zdrowotnego w miejscu pracy. Skuteczności praktyk profilaktycznych dowiódł ostatnio sukces jednego z projektów „Zbadaj się, bo warto!”, który został dofinansowany w poprzednim konkursie.

Profilaktyka na granicy

Gdy pani Marta zaczęła odczuwać bóle w stawach, nie sądziła, że to coś poważnego. Coraz częściej zwalniała się jednak z pracy, a ból narastał. Lekarz zaproponował jej, by zbadała się na boreliozę. We Włodawie, skąd pochodzi pani Marta, na zarażenia tą chorobą narażeni są przedstawiciele różnych grup zawodowych, przede wszystkim rolnicy i leśnicy. Włodawski szpital postanowił zareagować na problem przy pomocy środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Zbadaj się, bo warto!” otrzymał dofinansowanie w konkursie, dzięki czemu przychodnia poczyniła ważny krok w walce z boreliozą.

Przede wszystkim edukacja

W działaniach profilaktycznych ważną rolę odgrywa edukacja. Jej brak prowadzi do zaniedbań, a w konsekwencji do poważniejszych powikłań. – Projekt włodawskiego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej jest w dużej mierze odpowiedzią na ten problem – mówi Anna Tomaszewska, która w SPZOZ zajmuje się Funduszami Europejskimi. Badania boreliozy są kosztowne i długotrwałe, przez co wielu zarażonych z nich rezygnuje. Przedsięwzięcia takie, jak to realizowane we Włodawie, oznaczają poprawę bezpieczeństwa pracy, a przede wszystkim zmniejszają prawdopodobieństwo, że ryzyko stanie się wyrokiem. Pani Marta zdołała go uniknąć – właśnie dzięki „Zbadaj się, bo warto!”. Projekt ten jest zresztą jednym z wielu wdrażanych przez przychodnię w ramach dofinansowania z Funduszy Europejskich. We Włodawie pojawił się także program profilaktyczny zapobiegania nadwadze i otyłości u dzieci, planowane jest również otwarcie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego – a to może być dopiero początek zmian na lepsze.

Pieniądze na profilaktykę

Dofinansowanie w ramach aktualnego konkursu możesz przeznaczyć na projekty zdrowotne ukierunkowane na eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy. Czynniki te są rozmaite: biologiczne, fizyczne, chemiczne i psychofizyczne. Stąd też projekty, które zostaną zgłoszone do konkursu, muszą być oparte na pogłębionej analizie występowania tych czynników w danym zakładzie pracy. Zakres działań realizowanych w ramach projektów ubiegających się o dofinansowanie jest szeroki. Mogą one dotyczyć między innymi przekwalifikowania pracowników długotrwale pracujących w niekorzystnych dla ich zdrowia warunkach, badań profilaktycznych, które wykraczają poza standardowe, obowiązkowe badania okresowe, zmian organizacyjnych i poprawy ergonomii na stanowisku pracy, jak również edukacji, poradnictwa oraz organizacji warsztatów psychospołecznych.

W puli 6 milionów

– Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył na konkurs ponad 6 milionów złotych – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. Dofinansowanie nie może być większe niż 85% wartości projektu. Pozostałą część kosztów kwalifikowanych ponosi pomysłodawca projektu. W ten sposób możesz uzyskać bezzwrotną pomoc finansową w kwocie od 100 tysięcy złotych. Wnioski o dofinansowanie w ramach działania 10.3 Programy polityki zdrowotnej przyjmuje Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w terminie od 6 lipca do 6 sierpnia 2018 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu 2019 roku.

Masz pytanie? Odpowiemy! Jeśli masz pytania dotyczące konkursu, zadzwoń pod nr tel. (81) 44 16 843 lub 800 888 337 lub napisz na adres efs@lubelskie.pl.

Dowiedz się więcej na: www.rpo.lubelskie.pl i LubelskieFunduszeEuropejskie

Pozostałe informacje

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium