Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 lutego 2020 r.
14:47

Aluteam buduje nową halę produkcyjną w Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora eb
8 13 A A
Nowa hala będzie mieć 8,5 tys. mkw.
Nowa hala będzie mieć 8,5 tys. mkw. (fot. archiwum)

Niemiecka firma Aluteam buduje w Białej Podlaskiej nową halę produkcyjną. Zatrudnienie znajdzie tu 20 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na placu budowy stoi już stalowa konstrukcja nowej hali, którą dostarczyła i zamontowała firma Alkorstal.

Aluteam działa w Białej Podlaskiej od 1996 roku. Pracuje tu 267 osób. W istniejącej hali przy ulicy Brzeskiej produkowane są komponenty do samochodów ciężarowych, głównie płyty i naczepy. – Hala będzie mieć powierzchnię 8,5 tys. mkw. – mówi Dariusz Karpiński dyrektor generalny Aluteam w Polsce. – Tylko dwie firmy w Europie produkują takie płyty do samochodów ciężarowych jak nasze. Zapotrzebowanie jest duże – dodaje Karpiński. Zapowiada również, że firma z trzech zmian przejdzie na system dwuzmianowy.

Pierwszy etap budowy hali to 60 mln zł. Będzie ona połączona z tą istniejącą przy Brzeskiej. Obiekt ma być gotowy w maju. A produkcja ma ruszyć w przyszłym roku. W drugim etapie hala będzie doposażona w nowe urządzenia. To kolejne 30 mln zł.

Aluteam może liczyć na wsparcie z Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma uzyska zwolnienia z podatku dochodowego CIT na 10 lat.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 15:37
+19
No i co z tego ? Jak tam nikt za te marne grosze nie będzie chciał pracować . Byłem w tej firmie i jak się dowiedziałem jaką stawkę godzinową dostanę to uciekłem stamtąd natychmiast ! W wiejskich i osiedlowych sklepikach sklepowe więcej zarabiają .
Avatar
ACHTUNG / 13 lutego 2020 r. o 08:37
+12
2600 BRUTTO DZIĘKUJĘ ZA TAKĄ PRACE HAŃBA WYKORZYSTYWANIE BIAŁYCH MURZYNÓW W NIEMCZECH NIKT NIE CHCE TAKIEJ PRACY WYKONYWAĆ ZA TAKIE PIENIĄDZE TAM NIEMIEC ZARABIA 2600 EURO ALBO I LEPIEJ
 2600 + premia (jak zrobisz szybciej niż ci w papiery wpisano) + nadgodziny (jak w dupę włazisz) + stażowe (jak się należy) + soboty i niedziele (jak założysz klapy na oczy i za***asz). Ale... chorujesz to po premii, podpadniesz - nie dorobisz w so i nd. Wolno robisz to brygadzista z pizdy strzela, bo mu określony czas ucieka i też dodatkowych pieniędzy nie dostanie. System wynagrodzenia bardzo podobny do akordu, ale niby na godzinę. Atmosfera też nie ciekawa, co drugi na kacu przyłazi, a młody ma zapier... . NIE POLECAM ZA DZIADOWSKĄ JAŁMUŻNĘ.
 2600 + premia (jak zrobisz szybciej niż ci w papiery wpisano) + nadgodziny (jak w dupę włazisz) + stażowe (jak się należy) + soboty i niedziele (jak założysz klapy na oczy i za***asz). Ale... chorujesz to po premii, podpadniesz - nie dorobisz w so i nd. Wolno robisz to brygadzista z pizdy strzela, bo mu określony czas ucieka i też dodatkowych pieniędzy nie dostanie. System wynagrodzenia bardzo podobny do akordu, ale niby na godzinę. Atmosfera też nie ciekawa, co drugi na kacu przyłazi, a młody ma zapier... . NIE POLECAM ZA DZ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 15:43
+11
Niemcom pozwalacie budować, a co z Karuzelą ? Koalicjańci od siedmiu boleści...
Avatar
Zenek / 13 lutego 2020 r. o 21:14
+8
Drugi po malowanym kołchoz w Białej. Na lomaskiej jest też polkres edwod gdzie za pracę 2 dodatkowe soboty dostają w kopercie kasę bez opodatkowania. Żeby było ciekawiej ludzie biją się o nadgodziny jeszcze żeby w soboty przyjść. Jak kiedyś mówiłem że w sobotę to ja wolę w domu posiedzieć to współpracownicy pytali ale jak to nie chcesz kasy takiej. Na osłodę dodam że dziewczyny przy sortowaniu jak stały a szef się zjawił to stały na baczność i jeszcze dostały zje... e
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 15:51
+8
Karuzela będzie a mały mściwy gitarzysta zaliczy kolejną wtopę i tak do końca kadencji.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 19:21
+7
2600 BRUTTO DZIĘKUJĘ ZA TAKĄ PRACE HAŃBA WYKORZYSTYWANIE BIAŁYCH MURZYNÓW W NIEMCZECH NIKT NIE CHCE TAKIEJ PRACY WYKONYWAĆ ZA TAKIE PIENIĄDZE TAM NIEMIEC ZARABIA 2600 EURO ALBO I LEPIEJ
Avatar
Gość / 14 lutego 2020 r. o 06:01
+6
Proszę państwa po 4 latach pracy 12.80 brutto na godzinę...
Avatar
Pytam się / 12 lutego 2020 r. o 16:32
+5
Właściciel firmy na spotkaniu z pracownikami powiedział , że po przejściu na dwie zmiany do nowej hali , żaden pracownik nie zostanie zwolniony . I tylko 20 nowych osób zatrudnią ????? J
Avatar
Zomowiec / 14 lutego 2020 r. o 13:01
+4
Proszę państwa po 4 latach pracy 12.80 brutto na godzinę...
 Ja po 8 latach nawet tylu nie mam !!!!!!!!!!!!!!  Nie ma co się dziwić , że ludzie w okolicy się śmieją że pół Białej sie przewineło przez Aluteam i wiekszosć prędzej czy później sama zrezygnowała.  Nie ma chyba drugiej takiej firmy w okolicy w której taka by rotacja byla. Oczywiście byli też pracownicy , którzy po umowie próbnej nie dostali nastepnej umowy gdyż poprostu do tej roboty się nie nadawali ale wiekszośc sama zrezygnowała . Z powodu małej stawki , cięzkiej pracy ,  pracy pod wpływem stresu. Nowy pracownik zarobi około 1900 zł lub parę złotych więcej a namęczy się gorzej niż na budowie !!!!!!  
 Ja po 8 latach nawet tylu nie mam !!!!!!!!!!!!!!  Nie ma co się dziwić , że ludzie w okolicy się śmieją że pół Białej sie przewineło przez Aluteam i wiekszosć prędzej czy później sama zrezygnowała.  Nie ma chyba drugiej takiej firmy w okolicy w której taka by rotacja byla. Oczywiście byli też pracownicy , którzy po umowie próbnej nie dostali nastepnej umowy gdyż poprostu do tej roboty się nie nadawali ale wiekszośc sama zrezygnowała . Z powodu małej stawki , cięzkiej pracy ,  pracy pod wpływem stresu. Nowy pracownik zarobi ok... rozwiń
Avatar
Porsche / 12 lutego 2020 r. o 20:24
+4
A mi tam się ta praca podoba. Jestem tumanem po zawodówce i gdzie ja lepszą pracę znajdę . Jak ja nic nie umiem robić poza Aluteam . A jak się wam praca nie podoba to się zwolnijcie . Niedługo kupię sobie PORSCHE i wszystkie dziewczyny będę wyrywał .
Avatar
Nie wierzę !!!!!!!!! / 14 lutego 2020 r. o 17:06
+3
To czemu dyrektora nie zmienicie skoro tak źle macie ? Stanąć nie pracować cały tydzień , zastrajkować . Podejrzewam , że koszty tygodniowego zastoju będą w milionach złotych. Niemiecki właściciel się wkurzy i dyrektor poleci . Dziwię się że wcześniej tego nie zrobiliście ? 12 zł brutto ?????? To około 9 zł netto !!!!!! To jeszcze ludzie za takie pieniądze pracują ?????? Zwykły menel na budowie , pomocnik ma 16-18 złotych netto na godzinę . W warsztatach samochodowych dobry mechanik ma 20-25 złotych netto na godzinę . Czyli około 4500 zł miesięcznie . Nauczyciele , Pielęgniarki zarabiają 3500 zł za 40 godzin w tygodniu . U nas w sklepie moja koleżanka zarabia 2800 zł netto za 185 godzin w miesiącu . A wy w Aluteam naprawdę zarabiacie 12 zł Brutto co daje około 9 zł netto ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? To co się dziwicie , że nikt tam nie chce pracować !!!!! Jak menel alkoholik pomocnik z budowy ma około 18 zł netto na godzinę a wy 9 zł netto ??????? Nie wierzę !!!!!!!!
To czemu dyrektora nie zmienicie skoro tak źle macie ? Stanąć nie pracować cały tydzień , zastrajkować . Podejrzewam , że koszty tygodniowego zastoju będą w milionach złotych. Niemiecki właściciel się wkurzy i dyrektor poleci . Dziwię się że wcześniej tego nie zrobiliście ? 12 zł brutto ?????? To około 9 zł netto !!!!!! To jeszcze ludzie za takie pieniądze pracują ?????? Zwykły menel na budowie , pomocnik ma 16-18 złotych netto na godzinę . W warsztatach samochodowych dobry mechanik ma 20-25 złotych netto na godzinę . Czyli około 4500 zł mi... rozwiń
Avatar
Zomowiec / 14 lutego 2020 r. o 13:01
+4
Proszę państwa po 4 latach pracy 12.80 brutto na godzinę...
 Ja po 8 latach nawet tylu nie mam !!!!!!!!!!!!!!  Nie ma co się dziwić , że ludzie w okolicy się śmieją że pół Białej sie przewineło przez Aluteam i wiekszosć prędzej czy później sama zrezygnowała.  Nie ma chyba drugiej takiej firmy w okolicy w której taka by rotacja byla. Oczywiście byli też pracownicy , którzy po umowie próbnej nie dostali nastepnej umowy gdyż poprostu do tej roboty się nie nadawali ale wiekszośc sama zrezygnowała . Z powodu małej stawki , cięzkiej pracy ,  pracy pod wpływem stresu. Nowy pracownik zarobi około 1900 zł lub parę złotych więcej a namęczy się gorzej niż na budowie !!!!!!  
 Ja po 8 latach nawet tylu nie mam !!!!!!!!!!!!!!  Nie ma co się dziwić , że ludzie w okolicy się śmieją że pół Białej sie przewineło przez Aluteam i wiekszosć prędzej czy później sama zrezygnowała.  Nie ma chyba drugiej takiej firmy w okolicy w której taka by rotacja byla. Oczywiście byli też pracownicy , którzy po umowie próbnej nie dostali nastepnej umowy gdyż poprostu do tej roboty się nie nadawali ale wiekszośc sama zrezygnowała . Z powodu małej stawki , cięzkiej pracy ,  pracy pod wpływem stresu. Nowy pracownik zarobi ok... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2020 r. o 06:01
+6
Proszę państwa po 4 latach pracy 12.80 brutto na godzinę...
Avatar
Zenek / 13 lutego 2020 r. o 21:14
+8
Drugi po malowanym kołchoz w Białej. Na lomaskiej jest też polkres edwod gdzie za pracę 2 dodatkowe soboty dostają w kopercie kasę bez opodatkowania. Żeby było ciekawiej ludzie biją się o nadgodziny jeszcze żeby w soboty przyjść. Jak kiedyś mówiłem że w sobotę to ja wolę w domu posiedzieć to współpracownicy pytali ale jak to nie chcesz kasy takiej. Na osłodę dodam że dziewczyny przy sortowaniu jak stały a szef się zjawił to stały na baczność i jeszcze dostały zje... e
Avatar
ACHTUNG / 13 lutego 2020 r. o 08:37
+12
2600 BRUTTO DZIĘKUJĘ ZA TAKĄ PRACE HAŃBA WYKORZYSTYWANIE BIAŁYCH MURZYNÓW W NIEMCZECH NIKT NIE CHCE TAKIEJ PRACY WYKONYWAĆ ZA TAKIE PIENIĄDZE TAM NIEMIEC ZARABIA 2600 EURO ALBO I LEPIEJ
 2600 + premia (jak zrobisz szybciej niż ci w papiery wpisano) + nadgodziny (jak w dupę włazisz) + stażowe (jak się należy) + soboty i niedziele (jak założysz klapy na oczy i za***asz). Ale... chorujesz to po premii, podpadniesz - nie dorobisz w so i nd. Wolno robisz to brygadzista z pizdy strzela, bo mu określony czas ucieka i też dodatkowych pieniędzy nie dostanie. System wynagrodzenia bardzo podobny do akordu, ale niby na godzinę. Atmosfera też nie ciekawa, co drugi na kacu przyłazi, a młody ma zapier... . NIE POLECAM ZA DZIADOWSKĄ JAŁMUŻNĘ.
 2600 + premia (jak zrobisz szybciej niż ci w papiery wpisano) + nadgodziny (jak w dupę włazisz) + stażowe (jak się należy) + soboty i niedziele (jak założysz klapy na oczy i za***asz). Ale... chorujesz to po premii, podpadniesz - nie dorobisz w so i nd. Wolno robisz to brygadzista z pizdy strzela, bo mu określony czas ucieka i też dodatkowych pieniędzy nie dostanie. System wynagrodzenia bardzo podobny do akordu, ale niby na godzinę. Atmosfera też nie ciekawa, co drugi na kacu przyłazi, a młody ma zapier... . NIE POLECAM ZA DZ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 21:13
+3
@Porsche, tak będziesz jeździł na krowie, jak sąsiad wypędzi na łąkę. I wtedy naprawdę wyrwiesz wszystkie kozy w okolicy xD
Avatar
Porsche / 12 lutego 2020 r. o 20:24
+4
A mi tam się ta praca podoba. Jestem tumanem po zawodówce i gdzie ja lepszą pracę znajdę . Jak ja nic nie umiem robić poza Aluteam . A jak się wam praca nie podoba to się zwolnijcie . Niedługo kupię sobie PORSCHE i wszystkie dziewczyny będę wyrywał .
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 r. o 19:21
+7
2600 BRUTTO DZIĘKUJĘ ZA TAKĄ PRACE HAŃBA WYKORZYSTYWANIE BIAŁYCH MURZYNÓW W NIEMCZECH NIKT NIE CHCE TAKIEJ PRACY WYKONYWAĆ ZA TAKIE PIENIĄDZE TAM NIEMIEC ZARABIA 2600 EURO ALBO I LEPIEJ
Avatar
Pytam się / 12 lutego 2020 r. o 16:32
+5
Właściciel firmy na spotkaniu z pracownikami powiedział , że po przejściu na dwie zmiany do nowej hali , żaden pracownik nie zostanie zwolniony . I tylko 20 nowych osób zatrudnią ????? J
Avatar
czyt / 12 lutego 2020 r. o 16:23
+4
No i co z tego ? Jak tam nikt za te marne grosze nie będzie chciał pracować . Byłem w tej firmie i jak  się dowiedziałem jaką stawkę godzinową dostanę to uciekłem stamtąd natychmiast !  W wiejskich i osiedlowych sklepikach sklepowe więcej zarabiają .
 Jeszcze po niemiecku każą gadać. Tak to jest, kedy wszystko się sprzedało
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

- Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski.

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Metraco Zagłębie Lubin buduje skład na przyszły sezon. Miedziowe chcą zdetronizować MKS Perła Lublin.

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem
film

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Napastnik nie przedłuży umowy z włoskim klubem, ponieważ nie zgodził się na klauzulę odstępnego w wysokości 100 mln euro. Dlatego najbliższe okienko transferowe to ostatnia okazja dla Napoli na zarobienie dużych pieniędzy na Polaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!