Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 sierpnia 2018 r.
19:09

Pride Of Poland 2018. Na 11 koni sprzedano sześć. Komentarze

81 61 A A

W tym roku na aukcję Pride of Poland wystawiono tylko 11 koni, pięć ze stadniny w Janowie Podlaskim, cztery z Michałowa, jednego konia wystawiła stadnina w Białce i jeden pochodził z hodowli prywatnej. To stosunkowo niewiele, bo na przykład w ubiegłym roku wystawiono 24 konie. Chociaż i tak sprzedało się wówczas tylko sześć z nich za łączną kwotę 410 tys. euro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

20:40 Podsumowując tegoroczną aukcję:

Na 11 koni wystawionych na sprzedaż podczas aukcji Pride Of Poland 2018 w Janowie Podlaskim, udało się sprzedać sześć. Stadnina uzyskała za nie 501 tys. euro. To więcej niż przed rokiem, ale przypomnijmy, że w rekordowym roku 2015 r., osiągnięto ponad 4 mln euro.

Najdroższa w 2018 była klacz Parmana ze stadniny w Michałowie, która została wylicytowana za 180 tys. euro. Natomiast najdroższym koniem z Janowa Podlaskiego okazała się siwa klacz Pilarosa, którą wylicytował kupiec z Polski za 133 tys. 65 tys. kosztowała Esima, Foggita z Michałowskiej stadniny 56 tys., Elbera 52 tys., a 7-letnia Siwa klacz Perika ze stadniny w Białce została sprzedana za 15 tys. euro.

Trzeba też dodać, że w tym roku część dziennikarzy nie otrzymała akredytacji i nie weszła na aukcję. Kryteria przyznawania ich nie były do końca jasne.

Komentarze po aukcji:

Prof. Krystyna Chmiel, która odpowiada za sprawy hodowlane w janowskiej stadninie: Nie można się spodziewać co roku samych Pepit i Kwestur (klacze sprzedane za rekordowe sumy w poprzednich latach - przyp. red.). Poza tym przyjeżdżają klienci o różnych gustach. Trzeba też wziąć poprawkę że rynek koni arabskich na świecie się zasysa, zwłaszcza gdy handluje się zarodkami.  Tym sposobem od jednej klaczy można uzyskać nawet po 8 źrebiąt, więc jeżeli rozmnażamy konie jak króliki, to wyższych cen się nie spodziewajmy. Uważam jednak że ceny za konie były przyzwoite. To że się wysoko cenimy to też dobrze, bo nie będą nam zarzucać że wyprzedajemy.

Jerzy Białobok, były wieloletni prezes stadniny w Michałowie, zwolniony w 2016 roku:  Janowska stadnina sprzedała na aukcji tylko jednego konia, to nienajlepszy prognostyk. Trochę powinni przyłożyć się do pracy nad końmi, ale były w lepszej kondycji. Koń musi być wypielęgnowany, mieć dobry ruch, umięśnienie. Tego troszeczkę zabrakło tym klaczom. Te pół miliona to już jest coś, jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować. Zabrakło mi jednak publiczności na aukcji.  Bardziej przypominało to imprezę komercyjną dla bogaczy, nie dla wszystkich.

20:29 Ostatnia z klaczy siwa Elbera (2012) z Michałowa sprzedana za 52 tys. euro.

20:22 Przedostatnia klacz gniada Boginka (2013) z Janowa Podlaskiego również nie znalazła nowego nabywcy, wraca do stajni.

20:17 Siwa Pollina (2012) z Janowa Podlaskiego nie została sprzedana. Zostały tylko dwie klacze do licytacji

20:13 Kasztanowata janowska klacz Eunita (2012) nie znalazła kupca, a siwa Esima od hodowcy prywatnego sprzedana za 65 tys. euro. To jedyny koń wystawiony przez hodowcę prywatnego na tegoroczną aukcję.

20:05 Jesteśmy na półmetku. Michałowska siwa klacz Parmana (2008) została wylicytowana za 180 tys. euro.

20:00 7-letnia Siwa klacz Perika ze stadniny w Białce sprzedana za 15 tys. euro. Ta stadnina wystawiła tylko jedną klacz na aukcję Pride of Poland 2018

19:51 Czwarta klacz czteroletnia gniada Bambina z janowskiej stadniny nie znalazła nabywcy. Chociaż również obstawiano ją jako faworytkę
 
19:45 Pilarosa sprzedana za 133 tys. euro. Wylicytował ją kupiec z Polski
 
19:41 Obecnie trwa licytacja Pilarosy, siwej klaczy z Janowa Podlaskiego, typowanej jako jednej z faworytek

19:40 Palanga nie została sprzedana

19:25 Jako druga na ringu pokazuje się 16-letnia klacz Palanga, siwa klacz z Michałowa. 

Zdjęcie poniżej:

klacz Palanga
klacz Palanga

19:21 Trwa aukcja. Jako pierwsza licytowana jest 4-letnia gniada klacz Foggita z michałowskiej stadniny. Sprzedano ją za 56 tys. euro.

Klacz Foggita
Klacz Foggita

19:20 Nie wszyscy dziennikarze otrzymali akredytacje. Kryteria przydzielania ich nie były jasne.

19:17 Zła passa zaczęła się w 2016 roku, kiedy organ nadzorujący państwowe stadniny zwolnił wieloletniego i doświad-czonego szefa janowskiej stadniny Marka Trelę. Za jego panowania, stałą i czołową klientką była Shirley Watts, żona perku-sisty The Rolling Stones, która zostawiała tu grube miliony, ale w 2016 roku zaprzestała tu przyjeżdżać, po tym jak w Jano-wie padły jej dwie cenne klacze. Aukcja stanowiła kiedyś swoisty zastrzyk finansowy dla stadniny, bo na przykład w 2015 roku przyniosła 4 mln euro. Za rekordową cenę 1,4 mln euro wylicytowano wówczas klacz Pepitę.

W tym roku po raz pierwszy rozdzielono aukcję i Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi , który odbył się warszawskim Służewcu, a nie jak dotąd w Janowie Podlaskim. Czempionem został ogier Morion z michałowskiej stadniny , a czempionką michałowska klacz Galerida. Ona też uzyskała tytuł najlepszego konia pokazu. - Rozdzielenie pokazu i aukcji dezorientuje klientów.

Ta impreza tutaj się narodziła i powinna zostać w Janowie. To był jeden byt. Klienci którzy przyjeżdżali na aukcję, mogli podczas czempionatu oglądać cały dorobek hodowlany stadnin- tłumaczy Alina Sobieszak z branżowego Araby Magazine. W jej ocenie publiczność w Warszawie nie dopisała. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekonywał że chce w ten sposób uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości.

Organizatorzy w tym roku wymyślili jeszcze coś nowego. Każdy ktochciał zobaczyć aukcję musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało, bo 450 zł. Do tej pory było tak, że bilety były dostępne dla każdego chętnego i na przykład w ubiegłym roku za wstęp na aukcję publiczność płaciła 50 zł, podobnie było też w 2015 roku. Wówczas za karnet na 4 dni trzeba było zapłacić 140 zł.

W poniedziałek odbędzie się jeszcze tzw. Summer Sale, na której będzie można wylicytować 20 koni. Na tej aukcji ceny z reguły są niższe. Przypomnijmy że 28 czerwca zwyczajne zgromadzenie wspólników nie zatwierdziło sprawozdania finansowego janowskiej stadniny za 2017 rok. A wynika z niego, że stadnina zakończyła go ze stratą 1,5 mln zł.

 

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kleryk / 12 sierpnia 2018 o 21:54
+46
te komuchy z pisu wszystko zrujnują. helikopterów nie ma, Adrian pojechał kupować stare łódki z Australii, kasę na ukraińskich plantatorów dają, cena gazu w górę a swoich tam poobsadzali. tylko stołki im dobrze wychodzą reszta zrujnowana
Avatar
Q00NI0KRAD / 13 sierpnia 2018 o 10:47
+34
GIERTYCHA TAM DAWAĆ :)
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 08:24
+33
PiS potrafi tylko rozdawać pieniądze; w ogóle z rozdawania i marnowania publicznych pieniędzy uczynili najwyższą cnotę obywatelską, wybierajcie ich na kolejne kadencje, a zobaczycie dokąd nas zaprowadzą, zamiast rozwoju inwestycyjnego i wzrostu wynagrodzeń, rozdają pieniądze publiczne każdemu, jak leci, aby tylko kupić wyborczy głos, wszystko ozdobione bogobojną retoryką
Avatar
Paweł Kukis / 13 sierpnia 2018 o 13:47
+30
jakie kadry takie wyniki. pis razem z kukizem robią plebiscyt w internecie na kandydatów do wyborów? może akurat któryś z nich się załapie na prezesa stadniny :D
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 13:05
+23
nie wiem jak wam ale ja porucz tradycyjnej partaniny od fazy planowania imprezy w dwu miejscach (prezentacja i aukcja i innych miastach ) przez bilety i niejasne akredytacje dziennikarskie, prezentacje koni podobno w świetnie średniej formie po wyniki .... za***yła wypowie raczej jej forma, kultura, właściwe jej brak, prezesa stadniny, oglądam wywiad i na pytanie dziennikarza odpowiedź typu "chŁopie ale o co ty mnie pytasz , aukcja nie wiem nie mam w gŁowie komputera , i najlepsze , uŁÓŻ sobie w gŁowie pytanie o co ty mnie pytasz " to raczej poziom parkingu przed blokiem i dyskusja z panem tadziem (przypadkowe imie) po kilku kulturalnych browarach na ławeczce
nie wiem jak wam ale ja porucz tradycyjnej partaniny od fazy planowania imprezy w dwu miejscach (prezentacja i aukcja i innych miastach ) przez bilety i niejasne akredytacje dziennikarskie, prezentacje koni podobno w świetnie średniej formie po wyniki .... za***yła wypowie raczej jej forma, kultura, właściwe jej brak, prezesa stadniny, oglądam wywiad i na pytanie dziennikarza odpowiedź typu "chŁopie ale o co ty mnie pytasz , aukcja nie wiem nie mam w gŁowie komputera , i najlepsze , uŁÓŻ sobie w gŁowie pytanie o co ty mnie pytasz ... rozwiń
Avatar
Tłukojew / 13 sierpnia 2018 o 10:27
+22
Stadnina przetrzymała wojnę i zabory ale Was nie przetrzyma Pisiory
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 08:35
+19
Te wszystkie konie pójdą w programie Arab+, który ma ogłosić niebawem Szydło
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 08:00
+17
Pana piotrowicza dać. On w PRL wprawiony w boju i od razu by porządek zronbił
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 07:56
+11
A mogli zaprosić tego bezdomnego co rydzykowi auta dał. Kupił by wszystkie konie i oddał ojcu Tadeuszowi,,,
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 06:27
+7
PiSowcy zachowują się jak w PRL. Wszystko muszą o stawić ludźmi z partii.. Nawet hodowle koni
Avatar
alik / 14 sierpnia 2018 o 12:20
0
czy tego prezesa to kuń kopnoł
Avatar
Aghii / 13 sierpnia 2018 o 20:30
-1
To jest zmowa. Odebrali im nieograniczony i prawie darmowy dostęp do puli genowej. Koniec z wypożyczaniem najlepszych wychowanków do Emiratow, Arabi i usa. Gdzie były rozmnażane bez kontroli. Trzeba przeczekać za dwa lata Saudyjczykom i innym zmiękną ….. i wrócą z dużą kasą.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 19:58
+1
na następnej aukcji wystawić stado pisowskich baranów
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 18:18
+1
A co na to naczelnik kaczygrodu? Żenada z tą dobrą zmianą.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 15:02
+3
kolejna kompromitacja pisu
Avatar
Paweł Kukis / 13 sierpnia 2018 o 13:47
+30
jakie kadry takie wyniki. pis razem z kukizem robią plebiscyt w internecie na kandydatów do wyborów? może akurat któryś z nich się załapie na prezesa stadniny :D
Avatar
całusy dla lewackiego trolla / 13 sierpnia 2018 o 13:41
-4
Całusy dla kleryczka literata płatnego lewackiego trolla sosny i zuka hejtującego 80 razy na minute
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 13:05
+23
nie wiem jak wam ale ja porucz tradycyjnej partaniny od fazy planowania imprezy w dwu miejscach (prezentacja i aukcja i innych miastach ) przez bilety i niejasne akredytacje dziennikarskie, prezentacje koni podobno w świetnie średniej formie po wyniki .... za***yła wypowie raczej jej forma, kultura, właściwe jej brak, prezesa stadniny, oglądam wywiad i na pytanie dziennikarza odpowiedź typu "chŁopie ale o co ty mnie pytasz , aukcja nie wiem nie mam w gŁowie komputera , i najlepsze , uŁÓŻ sobie w gŁowie pytanie o co ty mnie pytasz " to raczej poziom parkingu przed blokiem i dyskusja z panem tadziem (przypadkowe imie) po kilku kulturalnych browarach na ławeczce
nie wiem jak wam ale ja porucz tradycyjnej partaniny od fazy planowania imprezy w dwu miejscach (prezentacja i aukcja i innych miastach ) przez bilety i niejasne akredytacje dziennikarskie, prezentacje koni podobno w świetnie średniej formie po wyniki .... za***yła wypowie raczej jej forma, kultura, właściwe jej brak, prezesa stadniny, oglądam wywiad i na pytanie dziennikarza odpowiedź typu "chŁopie ale o co ty mnie pytasz , aukcja nie wiem nie mam w gŁowie komputera , i najlepsze , uŁÓŻ sobie w gŁowie pytanie o co ty mnie pytasz ... rozwiń
Avatar
wasz imperialistyczny wróg / 13 sierpnia 2018 o 13:01
-11
Kleryczku, literacie oraz inni internetowi giermkowie i trollowie zuka na sosnie. Czy ucałowaliście dzisiaj pierścienie swoich oficerów prowadzących? Będzie premia za 80 hejtow na minutę?
Avatar
DLA SZEJKOW i PERKUSISTów / 13 sierpnia 2018 o 12:48
-17
TYLKO LUDOWIEC ZSLOWIEC z czasów rdzennej komuny STRAŻAK PAWLAK z Rady Lotniska LUBLIN mógłby ocalić przed zagladą pis kobyły i konie w Janowie. Czy podejmie to równie arcytrudne co negocjacje gazowe zadanie ?
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spór o plany budowy S19, mieszkańcy protestują. "Chcą burzyć domy, a tyle wolnych przestrzeni"
alarm24

Spór o plany budowy S19, mieszkańcy protestują. "Chcą burzyć domy, a tyle wolnych przestrzeni" 4 2

50 mieszkańców Załucza i Niedrzwicy Kościelnej-Kolonii (powiat lubelski) jest niezadowolonych z projektu drogi S19. Twierdzą, że planowana ekspresówka zburzy im normalne życie, a wręcz zagrozi zdrowiu i życiu. Drogowcy odpowiadają, że mieszkańcy są niezadowoleni ze zmian, które... sami zaproponowali

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Dajana Butulija. Mistrzyni Europy z Serbii

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Dajana Butulija. Mistrzyni Europy z Serbii 0 0

Ma ogromne doświadczenie z koszykarskich parkietów i potrafi je wykorzystać w akcji. Mogą to potwierdzić kibice Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, którzy podziwiają jej grę w Energa Basket Lidze Kobiet. Dajana Butulija reprezentuje także barwy swojej narodowej reprezentacji

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu od wtorku w Lublinie

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu od wtorku w Lublinie 0 0

We wtorek ruszają Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat. To trzeci raz w ostatnich latach, kiedy w Lublinie pojawi się krajowa czołówka. W sumie na pływalni Aqua Lublin może wystąpić nawet 700 zawodników

Lublin: Pięć samochodów zderzyło się na al. Kraśnickiej

Lublin: Pięć samochodów zderzyło się na al. Kraśnickiej 0 0

Zbyt szybka i nieuważna jazda to przyczyna dzisiejszej kolizji 5 samochodów na al. Kraśnickiej w Lublinie

Były prezydent Lublina zwolniony z PGE. Dlaczego Pruszkowski stracił pracę?

Były prezydent Lublina zwolniony z PGE. Dlaczego Pruszkowski stracił pracę? 10 25

- Zanosiło się na to od jakiegoś czasu - komentują zmiany w zarządzie PGE Dystrybucja politycy Prawa i Sprawiedliwości. W środę wieczorem rada nadzorcza energetycznej spółki odwołała z funkcji wiceprezesa byłego prezydenta Lublina, a ostatnio radnego wojewódzkiego Andrzeja Pruszkowskiego.

Lublin: Pikieta w obronie wolnych sądów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pikieta w obronie wolnych sądów [zdjęcia] 15 21

"Panie Kaczyński, Panie Adrianie. Władza przeminie, a wstyd zostanie", "Sądy w rękach PiS, to komuna bis", "Jarku! 13 grudnia spałeś do południa. Prokurator Piotrowicz nie spał". To tylko niektóre z haseł, jakie pojawiły się podczas czwartkowej pikiety przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Przy Krakowskim Przedmieściu pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami Polski i Unii Europejskiej. W trakcie pikiety uczcili minutą ciszy pamięć osób walczących w obronie demokracji w 1981 roku.

Lublin: Mieszkańcy os. Mickiewicza ubrali choinkę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Mieszkańcy os. Mickiewicza ubrali choinkę [zdjęcia] 6 1

Zawsze w czwartek, zwykle tydzień przed Bożym Narodzeniem. W czwartek na placu z fontanną na osiedlu im. Adama Mickiewicza mieszkańcy ubierali choinkę.

Wisła Puławy nadal w trudnej sytuacji. Działacze apelują o pomoc

Wisła Puławy nadal w trudnej sytuacji. Działacze apelują o pomoc 3 5

W czwartek miało zostać dokończone Nadzwyczajne Walne Zebranie. Na spotkaniu członków klubu Wisła Puławy zabrakło jednak przedstawicieli do niedawna głównego sponsora - Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA. A to oznaczało, że nie doszło do głosowania na temat zmian w zarządzie. Klub wystąpił też z listem otwartym do wszystkich, którym los Wisły leży na sercu i apeluje o pomoc

Uniwersytet Medyczny w Lublinie: Wręczono promocje doktorskie [zdjęcia]
galeria

Uniwersytet Medyczny w Lublinie: Wręczono promocje doktorskie [zdjęcia] 0 1

Promocje doktorskie wręczono w czwartek w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Odebrało je blisko 60 osób.

ZOMO w Zamościu. Rekonstrukcja na Rynku Solnym [zdjęcia]
galeria

ZOMO w Zamościu. Rekonstrukcja na Rynku Solnym [zdjęcia] 0 3

W 37. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego na Rynku Solnym w Zamościu przeprowadzono w czwartek symboliczną rekonstrukcję historyczną.

Lublin: Szykuje się duża podwyżka opłat za wywóz śmieci. Dla niektórych o 75 procent

Lublin: Szykuje się duża podwyżka opłat za wywóz śmieci. Dla niektórych o 75 procent 2 28

Od lutego mają wzrosnąć opłaty naliczane mieszkańcom Lublina za wywóz odpadów. Dla niektórych będzie to oznaczało nawet 75-procentowy wzrost miesięcznej stawki za śmieci segregowane. Ostateczna decyzja należy do Rady Miasta, która w czwartek zajmie się tabelą opłat zaproponowaną przez prezydenta

Pilne! Veljko Nikitović nie jest już prezesem Górnika Łęczna

Pilne! Veljko Nikitović nie jest już prezesem Górnika Łęczna 10 5

13 grudnia wskutek decyzji Rady Nadzorczej z funkcją prezesa pożegnał się Veljko Nikitović. Serb najpierw był zawodnikiem klubu z Łęcznej, następnie znalazł się w sztabie szkoleniowym, a przez nieco ponad rok był najważniejszą osobą w klubie

U!NB AZS UMCS Lublin lepsze od KK Warszawa. Są na fali

U!NB AZS UMCS Lublin lepsze od KK Warszawa. Są na fali 1 0

Świetny mecz rozegrał zwłaszcza Bartosz Muda

Wypadek w Trojaczkowicach. Czołowe zderzenie audi i subaru, utrudnienia na DK19 [zdjęcia]

Wypadek w Trojaczkowicach. Czołowe zderzenie audi i subaru, utrudnienia na DK19 [zdjęcia] 19 0

Trzy osoby zostały ranne w popołudniowym wypadku w Trojaczkowicach koło Niedrzwicy Dużej

W końcu zabrali sarnę. Leżała koło płotu kilka dni

W końcu zabrali sarnę. Leżała koło płotu kilka dni 2 4

Martwa sarna leżała przez kilka przy posesji naszego Czytelnika z Krzesimowa (powiat świdnicki). Mimo próśb pana Wojciecha nikt nie kwapił się, by wywieźć martwe zwierzę. Aż do czwartku, kiedy to właściciel nieruchomości poprosił nas o pomoc. – Niesamowita sytuacja, po 4 dniach w końcu zabrali! – informował pan Wojciech

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.