Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 stycznia 2020 r.
13:05

Aż 120 drzew "kolidowało" z przebudową ulicy w Białej Podlaskiej. Wszystkie wycięto [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora eb
59 29 A A

Tak obecnie wygląda ulica Warszawska w Białej Podlaskiej. Przy drodze wycięto 120 drzew "kolidujących" z jej przebudową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To drugi etap tej inwestycji. Tym razem, chodzi o kilometrowy fragment od skrzyżowania z ul. Kopernika do siedziby PGNiG. Niedawno, urzędnicy chwalili się że prace rozpoczęły się od zabezpieczenia drzew przed uszkodzeniem na przykład przez koparki. Ale najpierw wykonawcy usunęli 120 drzew.

– W ramach przedsięwzięcia przewidziana była wycinka 120 drzew kolidujących z projektem. Poprawi to widoczność, odwodnienie i przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców – tłumaczy Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik magistratu. Obecnie, przy ulicy trwają prace porządkowe.

O przebudowie zyska ona dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy. Nowością będzie dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Prace obejmą też budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Miasto dostało na ten cel 8,3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. A całość opiewa na ponad 13 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 21 stycznia 2020 o 13:43
+14
A jak tam "niezależny" Bronek ? Dalej na klęczniuku w pozycji gotowości do robienia dobrze Bobrowi. I słusznie. Tylko do tego się Bronek nadaje. Maskotka Bobra. Szkoda , że robi za pośmiewisko w mieście. Takiego cudaka od 50 lat nie było w Białej.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 07:12
+13
To że wycięto drzewa to nie ma żadnego znaczenia. Widocznie taka była konieczność. Martwi mnie natomiast brak nasadzeń na pierwszym zmodernizowanym odcinku warszawskiej. Brak młodych drzew, krzewów, kwiatów czy ostatnio tak popularnych kwietnych łąk. Jeśli mają zostać gołe trawniki to będzie wizerunkowa lipa.
Avatar
Ceril / 21 stycznia 2020 o 13:38
+12
Rozumiem, że Broniewicz i Jakubiec zaczną natychmiastowy protest. Mogę dowieźć namioty, śpiwory i łańcuchy, trzeba przecież mieć czym się przypiać do sąsiednich ogrodzeń w ramach protestu.Aha , wazeliniarzowi trzeba powiedzieć, żeby przybył i nasadził sobie na łeb koszulkę " Konstytucja"
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 19:40
+10
Ludzie przestańcie wypisywać debilizmy, rzeczowo. Czy trzeba było wyciąć tyle drzew? Nie wiem, jeżeli było to konieczne to należało wyciąć. Oczywiście trzeba zrobić całe mnóstwo nasadzeń. To po pierwsze. Po drugie chwała pisiorom, że znaleźli dużo pieniędzy na projekty drogowe i dają miastu , którym kieruje PO. Rząd PO nie potrafił tego robić. Po trzecie, malutki chichot historii. Panowie B.B i J.J nie robią już konferencji atakujących prezydenta za 7 m ulicę i o dziwo nikt nie pisze o urywanych lusterkach. Bardzo mnie to bawi, a Was?
Avatar
Wypie****** z białej / 21 stycznia 2020 o 14:11
+7
Meblarz dawaj na warszawską rób konferencje. Biała Wam podziękuję mam nadzieję że jeszcze przed końcem waszych rządów
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 15:53
+6
Wycinają drzewa jak zwykle, człowiek już przywykł, tyle już w białej wycięli, a co z macewami, którymi Niemcy wyłożyli Warszawską podczas okupacji, czy je wykopią i postawią z powrotem na Kirkucie? Żebyście za jakiś czas nie musieli zrywać tej nowej nawierzchni, jak starozakonni się tego upomną. Wolne sądy nie będą się patyczkować, dadzą nakaz i miliony pójdą w pi..du się bujać.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 13:16
+6
Taka bezmyślność nie da się niczym wytłumaczyć!!! Za każde drzewo decydent powinien zapłacić do kasy miasta po 5000 zł!!! Wtedy każdy następny stuknął by się gumowym młotkiem w durna łepetynę, za nim podejmie decyzję.Za chwilę będa ogłaszać ,że stęzenie smogu w Białej jest wysokie!!! A już myślałem ,że głupszego od Stefaniuka i Biereckiego nie ma.Otóż jest nowy prezydent Litwiniuk.
Avatar
wyborca, alw antyPO / 21 stycznia 2020 o 17:08
+5
PiSowskie psy szczekają, a karawana pomyka dalej bez przeszkód - nawet 11 - stu !!! Ha, ha, ha !!! Zobaczcie pisiorki jak to być radnym - bezradnym !!!
 Czyli przedwyborcze kłamstwa Litwiniuka i Broniewicza tobie zupełnie nie przeszkadzają, bo jesteś takim samym załganym platfusem?! Brawo. I jak tu ma być dobrze.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 14:34
+5
A gdzie Pan Broniewicz. Gdyby to było za poprzednika to Afera na całego.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 14:25
+5
Barbarzyństwo i tylko tak można określić taką wycinkę. Gdzie są ekolodzy którzy powinni bronić drzew?
Avatar
z perspektywy / 22 stycznia 2020 o 09:36
0
fantazy...
Avatar
Wariat / 22 stycznia 2020 o 08:34
+1
Podobno słynna reżyserka bialska Vanessa ma nakręcić film pod tytułem ,,Gdzie jest Bogusław "
 Czy to będzie komedia romantyczna czy dramat psychologiczny?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 08:26
+3
Hu z drzewami je mozna wycisc to nie problem ale jak kurka latarnia stoi na srodku chodnika to nie problem dla durni ale jak trzeba przejsc z wozkiem to wyczyn
Avatar
natali / 22 stycznia 2020 o 08:16
0
To nowy rok !!! Dla wszystkich Twoich potrzeb finansowych: zakup # #Platte długi # Założenie wdrożenia i użytkowania firmy do końca tego roku w celu ustabilizowania warunków życia poprzez udzielenie pożyczek od 7 000 PL do 10 000 000 oraz szybko i bez protokołu. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. EMAIL albertifinance24@gmail.com
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 08:00
+3
Podobno słynna reżyserka bialska Vanessa ma nakręcić film pod tytułem ,,Gdzie jest Bogusław "
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 07:12
+13
To że wycięto drzewa to nie ma żadnego znaczenia. Widocznie taka była konieczność. Martwi mnie natomiast brak nasadzeń na pierwszym zmodernizowanym odcinku warszawskiej. Brak młodych drzew, krzewów, kwiatów czy ostatnio tak popularnych kwietnych łąk. Jeśli mają zostać gołe trawniki to będzie wizerunkowa lipa.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 19:40
+10
Ludzie przestańcie wypisywać debilizmy, rzeczowo. Czy trzeba było wyciąć tyle drzew? Nie wiem, jeżeli było to konieczne to należało wyciąć. Oczywiście trzeba zrobić całe mnóstwo nasadzeń. To po pierwsze. Po drugie chwała pisiorom, że znaleźli dużo pieniędzy na projekty drogowe i dają miastu , którym kieruje PO. Rząd PO nie potrafił tego robić. Po trzecie, malutki chichot historii. Panowie B.B i J.J nie robią już konferencji atakujących prezydenta za 7 m ulicę i o dziwo nikt nie pisze o urywanych lusterkach. Bardzo mnie to bawi, a Was?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 18:57
+2
nie doczytałem... oddana w sierpniu...ale którego roku ?l
Avatar
Marycha / 21 stycznia 2020 o 18:26
-5
Stare gówna byle jakie zostały usunięte i bardzo dobrze
Avatar
wyborca, alw antyPO / 21 stycznia 2020 o 17:08
+5
PiSowskie psy szczekają, a karawana pomyka dalej bez przeszkód - nawet 11 - stu !!! Ha, ha, ha !!! Zobaczcie pisiorki jak to być radnym - bezradnym !!!
 Czyli przedwyborcze kłamstwa Litwiniuka i Broniewicza tobie zupełnie nie przeszkadzają, bo jesteś takim samym załganym platfusem?! Brawo. I jak tu ma być dobrze.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!