Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

23 stycznia 2020 r.
15:55

"Babski rynek" w Białej Podlaskiej: Powstaje projekt przebudowy. Kupcy chcą parkingów

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
14 29 A A
(fot. E.Burda)

Powstała już koncepcja architektoniczna przebudowy targowiska przy ulicy Przechodniej w Białej Podlaskiej. Jednak handlujący zwracają uwagę na potrzebę nowych miejsc parkingowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Potoczna nazwa tego targowiska to "babski rynek". To tutaj mieszkańcy Białej Podlaskiej dostaną świeże warzywa, owoce, nabiał, wyroby pszenne czy słodycze. Miejsce jest jednak, zdaniem wielu bialczan, obskurne. Kupcy sprzedają towary w budkach lub na zwykłych stoiskach, a czasami po prostu na chodniku rozkładają się na przykład z grzybami. To ma się wkrótce zmienić. – Powstała koncepcja urbanistyczno –architektoniczna, która została uzgodniona z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Na jej podstawie opracowywany jest projekt budowlany – zaznacza Gabriela Kuc–Stefaniuk rzecznik magistratu. Miasto oszacowało że zmiany kosztować będą ok. 3 mln zł i wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie unijne.

Co ma się zmienić? Powstaną zadaszone miejsca handlowe, a istniejące budki będą rozebrane. Płyty chodnikowe zastąpi bruk betonowy. Samorząd planuje także nabyć sąsiadujący z targowiskiem budynek, gdzie teraz mieści sie sklep PSS Społem. Docelowo będzie w nim działała hala targowa, a także zaplecze sanitarne dla handlarzy. Najpierw jednak, trzeba będzie wyremontować obiekt, ocieplić go i zadbać o nową elewację. Wstępna wizja zakłada, że od strony targowiska budynek będzie przeszklony. Dojazd do hali targowej będzie możliwy od ulicy Wąskiej. Cały ten obszar objęty zostanie monitoringiem. Pojawią się też ławki, których teraz brakuje. Zachowane zostaną rosnące tu drzewa. A od ulicy Przechodniej zaprojektowana będzie "pierzeja".

– Jeżeli uda się pozyskać środki, prace powinny ruszyć wiosną przyszłego roku– podkreśla rzecznik.

Ale handlujący w tym miejscu zwracają uwagę, że potrzeba miejsc parkingowych. W tej sprawie skierowali pismo do prezydenta. – Jeśli ktokolwiek korzysta z tego targowiska, to wie, że aby zaparkować i zrobić zakupy, to trzeba objechać rynek z dziesięć razy– mówi kupiec, nie chce jednak podawać nazwiska. Jego zdaniem, potrzeba ok. 30 nowych miejsc parkingowych. – Obecnie, tam gdzie są miejsca parkingowe, nie parkują nasi klienci, tylko na przykład pracownicy pobliskich zakładów albo mieszkańcy okolicznych kamienic – zaznacza mężczyzna. Handlujący sygnalizowali ten problem władzom miasta. – Już od wielu lat zwracaliśmy się z prośbą aby ustawić parkometry, ale był brak inicjatywy. Mamy taki skansen z lat 80–tych w centrum miasta – denerwuje się kupiec i dodaje, że projekt nie powinien być "tylko ładny". – Chodzi o to, żeby był również funkcjonalny. Jak nie będzie klientów, to odstąpimy od tego miejsca. A my ty handlujemy ponad 20 lat. Chcemy dorobić do emerytury. Stworzyliśmy miejsca pracy – wylicza bialczanin.

– W przygotowanie projektu zaangażowany jest administrator targowiska czyli Zakład Gospodarki Lokalowej. Pan prezes konsultuje planowane rozwiązania z kupcami– zapewnia Kuc–Stefaniuk. "Babski rynek" istnieje od 1987 roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 r. o 20:45
+15
A będzie jakaś wiata dla sprzedawców fajek bez akcyzy ?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 r. o 16:04
+7
Mamy skansen - zobaczycie jakie będą opłaty za nowy rynek to Wam się skansen zatęskni
Avatar
Dżessika / 23 stycznia 2020 r. o 21:08
+6
Pani Andzeliko 500+, ten prywaciarz zarabia swoją pracą na pania i pani dzieci. Państwo żeby dac musi komuś zabrać. Trzeba było się uczyć i oszczędzać pieniążki na siebie. Najlepiej niech da państwo dla nierobów niukow.
 O ty zwisie niedomyty! Zazdrościsz nam, prawdziwym matkom? Na moje dzieci po 500+ państwo daje bo nam się po prostu te pieniądze należą! A prywaciaż leży sobie i wykorzystuje ludzi ciężko pracujących! Jakoś tak ciągle tym krwiopijcom prywaciarzom zabierają a oni i tak woża się Lexusami w lizingach żeby mniej potaku zapłącić z którego później jest moje 500+ płacone! Ja też uważam że powinno być 1000+ a nie 500+ na jedno dziecko. Co to jest 500 złoty na miesiąc? Mój pies za tyle karmy pożera a dzieci jeszcze trzeba ubrać a do budy przywiązać nie można.  No i umyś dzieci trzeba a ile to teraz kosztuje w opłatach od śmieci? Wyliczyłąm że będe płaciła 120 złoty miesięcznie za śmieci! Przecież to sie nadaje do Sprawy dla reportera! Takie zdzierstwo a co mamy brudni i śmierdzący chodzić? Czy mam zrobić obejście na wodomierzu żeby w przyszłym roku przyoszczędzić? Może ktoś mondry mi napisze?
 O ty zwisie niedomyty! Zazdrościsz nam, prawdziwym matkom? Na moje dzieci po 500+ państwo daje bo nam się po prostu te pieniądze należą! A prywaciaż leży sobie i wykorzystuje ludzi ciężko pracujących! Jakoś tak ciągle tym krwiopijcom prywaciarzom zabierają a oni i tak woża się Lexusami w lizingach żeby mniej potaku zapłącić z którego później jest moje 500+ płacone! Ja też uważam że powinno być 1000+ a nie 500+ na jedno dziecko. Co to jest 500 złoty na miesiąc? Mój pies za tyle karmy pożera a dzieci jeszcze trzeba ubrać a do ... rozwiń
Avatar
XIII / 24 stycznia 2020 r. o 09:13
+5
Rynek w tym miejscu był od zawsze po wojnie,  bo takie czasy pamiętam.
  rynek to obok był tam gdzie Henio "korki" do strzelania sprzedawał, tu to hotel w baraku był
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 r. o 16:47
+5
Pewnie Endrju chce zrobić parking swemu kuzynowi łosiakowi ,wraca stare.
Avatar
Matka / 23 stycznia 2020 r. o 21:41
+4
A kto wam broni narobić sobie dzieci i też brać 500+ Ja z mężem napstrykalismy sobie troje i mamy od państwa za nic nie robienie 1500 zł. Zastanawiamy się z mężem czy sobie nie dorobić jeszcze jednego dzieciaka i brać za nic nie robienie 2000 zł. Jest okazja to trzeba robić dzieci i brać za darmo 500 +.
Avatar
Wariat / 24 stycznia 2020 r. o 20:42
+3
Wpisać do rejestru zabytków i zostawić, tak jak jest. Niech przyszłe pokolenia mają namacalny zabytek, a nie wszystko burzyć i nową, g... nianą tandetą zastępować. Ewentualnie postawić pomnik dla kultowej postaci związanej ze starym rynkiem, który był po drugiej stronie zurtu, czyli Henia Pitoleta. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Może ławkę z Heniem to i chłopaki co sprzedają ruskie faje sobie odpoczną, a i kieliszek chleba będzie można spożyć.
Drogi @Wariacie jak to mówią, żadna praca nie hańbi. Czemu nie, może być i ławeczka, być może i chłopaków od fajek, ktoś będzie wspominał po latach, tak jak Henia i jego stragan z zabawkami, a i kieliszk w doborowym towarzystwie, dobra rzecz.
 Dziadku szacunek za wyważone komentarze. Jak to się mówi mądrego warto posłuchać (w domyśle poczytać).
ote>  Dziadku szacunek za wyważone komentarze. Jak to się mówi mądrego warto posłuchać (w domyśle poczytać). rozwiń
Avatar
XIII / 24 stycznia 2020 r. o 09:10
+3
Rozebrać, zaorać i trawkę posiać, żeby pieski gdzie srać miały. A "babski" przenieść w miejsce z łatwiejszym dostępem do parkowania i po kłopocie.
 a ja siem pytam GDZIE?
Avatar
sanepid / 24 stycznia 2020 r. o 08:56
+3
ŁOsiak będzie miał parking dla miłośników ekonomicznego browarnictwa.
 Ten to powinien już dawno zamknąć ten syf i ludzi nie truć! 
Avatar
Piwosz / 23 stycznia 2020 r. o 16:36
+3
ŁOsiak będzie miał parking dla miłośników ekonomicznego browarnictwa.
Avatar
Wariat / 24 stycznia 2020 r. o 20:42
+3
Wpisać do rejestru zabytków i zostawić, tak jak jest. Niech przyszłe pokolenia mają namacalny zabytek, a nie wszystko burzyć i nową, g... nianą tandetą zastępować. Ewentualnie postawić pomnik dla kultowej postaci związanej ze starym rynkiem, który był po drugiej stronie zurtu, czyli Henia Pitoleta. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Może ławkę z Heniem to i chłopaki co sprzedają ruskie faje sobie odpoczną, a i kieliszek chleba będzie można spożyć.
Drogi @Wariacie jak to mówią, żadna praca nie hańbi. Czemu nie, może być i ławeczka, być może i chłopaków od fajek, ktoś będzie wspominał po latach, tak jak Henia i jego stragan z zabawkami, a i kieliszk w doborowym towarzystwie, dobra rzecz.
 Dziadku szacunek za wyważone komentarze. Jak to się mówi mądrego warto posłuchać (w domyśle poczytać).
ote>  Dziadku szacunek za wyważone komentarze. Jak to się mówi mądrego warto posłuchać (w domyśle poczytać). rozwiń
Avatar
Miejscowy dziadek / 24 stycznia 2020 r. o 20:20
+2
Wpisać do rejestru zabytków i zostawić, tak jak jest. Niech przyszłe pokolenia mają namacalny zabytek, a nie wszystko burzyć i nową, g... nianą tandetą zastępować. Ewentualnie postawić pomnik dla kultowej postaci związanej ze starym rynkiem, który był po drugiej stronie zurtu, czyli Henia Pitoleta. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Może ławkę z Heniem to i chłopaki co sprzedają ruskie faje sobie odpoczną, a i kieliszek chleba będzie można spożyć.
 Drogi @Wariacie jak to mówią, żadna praca nie hańbi. Czemu nie, może być i ławeczka, być może i chłopaków od fajek, ktoś będzie wspominał po latach, tak jak Henia i jego stragan z zabawkami, a i kieliszk w doborowym towarzystwie, dobra rzecz.
ote>  Drogi @Wariacie jak to mówią, żadna praca nie hańbi. Czemu nie, może być i ławeczka, być może i chłopaków od fajek, ktoś będzie wspominał po latach, tak jak Henia i jego stragan z zabawkami, a i kieliszk w doborowym towarzystwie, dobra rzecz. rozwiń
Avatar
Wariat / 24 stycznia 2020 r. o 18:44
+1
Wpisać do rejestru zabytków i zostawić, tak jak jest. Niech przyszłe pokolenia mają namacalny zabytek, a nie wszystko burzyć i nową, g... nianą tandetą zastępować. Ewentualnie postawić pomnik dla kultowej postaci związanej ze starym rynkiem, który był po drugiej stronie zurtu, czyli Henia Pitoleta. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
 Może ławkę z Heniem to i chłopaki co sprzedają ruskie faje sobie odpoczną, a i kieliszek chleba będzie można spożyć.
Avatar
Miejscowy dziadek / 24 stycznia 2020 r. o 15:28
+2
Wpisać do rejestru zabytków i zostawić, tak jak jest. Niech przyszłe pokolenia mają namacalny zabytek, a nie wszystko burzyć i nową, g... nianą tandetą zastępować. Ewentualnie postawić pomnik dla kultowej postaci związanej ze starym rynkiem, który był po drugiej stronie zurtu, czyli Henia Pitoleta. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Avatar
Tomasz / 24 stycznia 2020 r. o 15:26
+2
Czy pracując u polskiego pseudo-pracodawcy za nadgodziny macie płatne 50% i 100% Czy polski pseudo-pracodawca za pracę w soboty płaci wam 100% a za pracę w niedzielę 200 % ??????????????????? Czy za pracę po godzinach oddaje wam dzień wolny , tym samym oszukuje was i zabiera wam wasze pieniądze . Polski tydzień pracy przewiduje 40 godzinny tydzień pracy . Zak kazdą przepracowaną godzinę w tygodniu polski pseudo-pracodawca powinien zapłacić wam 50% więcej dniówki , za sobotę 100% dniówki a za niedzielę 200% dniówki . Jak oddaje wam dzień wolny w tygodniu za pracę w weekend to oszukuje was i ograbia z kasy , waszej kasy . Tak że uczyć sie jezyków i wyjeżdźać za geabice pracować za duze pieniądze i z przestrzeganiem prawa pracy . Wyjeżdźając za granice pracujcie bezpośrednio u zagranicznych pracodawców a nie u polskich pseudo biznesmenów co na czarno rypią i na czarno ludzi zatrudniają . Omijajcie też agencje pracy gdyż tam tez polscy pseudo-pracodawcy pożal sie boże he he he oszukują . Jak praca za granicą to tylko u zagranicznego Pracodawcy . Wdedy zarobicie i sie nie narobicie .[/quote]   [quote]U polskich pseudo-pracodawców pożal się boże he he he .... to już nawet ukraińcy nie chcą pracować he he he . Wyjeżdżają dalej na zachód europy lub wracają na Ukrainę he he he he .
 To prawda van leon . Pracowałem w Danii u polskiego oszusta pośrednika dostawałem od niego 10 euro na godzinę . Poszukałem w internecie i znalazłem sobie Duńskiego pracodawcę . Za tą samą pracę dostałem od niego 16 euro na godzinę . Polski oszust w Danii za nic nie robienie zabierał mi 6 euro na godzininie pracy . Przycinal złodziej 6 euro z każdej godziny mojej pracy. Nigdy więcej nie bedę pracował u żadnego Polaka.
 To prawda van leon . Pracowałem w Danii u polskiego oszusta pośrednika dostawałem od niego 10 euro na godzinę . Poszukałem w internecie i znalazłem sobie Duńskiego pracodawcę . Za tą samą pracę dostałem od niego 16 euro na godzinę . Polski oszust w Danii za nic nie robienie zabierał mi 6 euro na godzininie pracy . Przycinal złodziej 6 euro z każdej godziny mojej pracy. Nigdy więcej nie bedę pracował u żadnego Polaka. rozwiń
Avatar
Anka / 24 stycznia 2020 r. o 15:05
0
Rynek to jest miasta więc w interesie miasta byłoby zrobić parking choćby od strony spolem, na ta chwilę zostawiają tam ale sprzedawcy warzywniaka. Stoją do 15 samochodami małymi i dostawczymi. Więc może najpierw niech oni zwolnią miejsca dla kupców. Pracowalam w chinczyku wiec wiem jak sprzedajacy przyjeżdżają, stawiaja swoje samochody i po pracy dopiero je zabierają. A nie można tak postawić parkomatow
Avatar
Van Leon / 24 stycznia 2020 r. o 14:19
+1
U polskich pseudo-pracodawców pożal się boże he he he .... to już nawet ukraińcy nie chcą pracować he he he . Wyjeżdżają dalej na zachód europy lub wracają na Ukrainę he he he he . 
Avatar
Van Leon / 24 stycznia 2020 r. o 14:15
+2
Czy pracując u polskiego pseudo-pracodawcy za nadgodziny macie płatne 50% i 100% Czy polski pseudo-pracodawca za pracę w soboty płaci wam 100% a za pracę w niedzielę 200 % ??????????????????? Czy za pracę po godzinach oddaje wam dzień wolny , tym samym oszukuje was i zabiera wam wasze pieniądze . Polski tydzień pracy przewiduje 40 godzinny tydzień pracy . Zak kazdą przepracowaną godzinę w tygodniu polski pseudo-pracodawca powinien zapłacić wam 50% więcej dniówki , za sobotę 100% dniówki a za niedzielę 200% dniówki . Jak oddaje wam dzień wolny w tygodniu za pracę w weekend to oszukuje was i ograbia z kasy , waszej kasy . Tak że uczyć sie jezyków i wyjeżdźać za geabice pracować za duze pieniądze i z przestrzeganiem prawa pracy . Wyjeżdźając za granice pracujcie bezpośrednio u zagranicznych pracodawców a nie u polskich pseudo biznesmenów co na czarno rypią i na czarno ludzi zatrudniają . Omijajcie też agencje pracy gdyż tam tez polscy pseudo-pracodawcy pożal sie boże he he he oszukują . Jak praca za granicą to tylko u zagranicznego Pracodawcy . Wdedy zarobicie i sie nie narobicie .
Czy pracując u polskiego pseudo-pracodawcy za nadgodziny macie płatne 50% i 100% Czy polski pseudo-pracodawca za pracę w soboty płaci wam 100% a za pracę w niedzielę 200 % ??????????????????? Czy za pracę po godzinach oddaje wam dzień wolny , tym samym oszukuje was i zabiera wam wasze pieniądze . Polski tydzień pracy przewiduje 40 godzinny tydzień pracy . Zak kazdą przepracowaną godzinę w tygodniu polski pseudo-pracodawca powinien zapłacić wam 50% więcej dniówki , za sobotę 100% dniówki a za niedzielę 200% dniówki . Jak oddaje wam dz... rozwiń
Avatar
XIII / 24 stycznia 2020 r. o 09:13
+5
Rynek w tym miejscu był od zawsze po wojnie,  bo takie czasy pamiętam.
  rynek to obok był tam gdzie Henio "korki" do strzelania sprzedawał, tu to hotel w baraku był
Avatar
XIII / 24 stycznia 2020 r. o 09:10
+3
Rozebrać, zaorać i trawkę posiać, żeby pieski gdzie srać miały. A "babski" przenieść w miejsce z łatwiejszym dostępem do parkowania i po kłopocie.
 a ja siem pytam GDZIE?
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"
29 maja 2020, 20:30

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"

Już w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się pierwsze filmowe pokazy w ramach "Kina pod gwiazdami". To powrót do tradycji sprzed ponad dekady. Centrum Kultury uruchomiło możliwość odbioru wejściówek na seanse.

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Do 15 grudnia Auto Fix Forum z Konopnicy ma dostarczyć 50 samochodów marki Jeep Wrangler dla Straży Granicznej. Lubelska firma wgrała rządowy przetarg o wartości ponad 14 milionów złotych. Auta mają być dostarczone do Chełma.

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Zrobiono pierwszy krok do budowy obwodnicy Łęcznej. Dzisiaj podpisano program inwestycji dla jej budowy w ramach drogi krajowej nr 82. Nowa droga powstanie w latach 2027–2029.

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

– Z powodu trwającej od miesięcy pandemii, w zakładach karnych wstrzymano widzenia i na razie osadzeni nie mogą spotykać się z bliskimi. Mogą jednak w inny sposób złożyć życzenia mamom, wysyłając im własnoręcznie wykonaną kartkę – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki okiennej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?
galeria

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?

Oryginalne polichromie zostały odsłonięte podczas remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej 7. Wojewódzki konserwator zabytków przekonuje, że dzięki temu można odtworzyć historyczny wystrój wnętrz, ale jednocześnie twierdzi, że ozdobione w ten sposób pomieszczenia nie powinny dłużej być mieszkaniami.

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Mapy
galeria

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj w woj. lubelskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało 448 osób.

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dzisiaj Łukasza Łobejko na stanowisko dyrektora wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Dyrektorski gabinet zajmie na sześć lat.

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Unieważniony został przetarg na zaprojektowanie 450-metrowego odcinka ul. Berylowej między ul. Jantarową a skrzyżowaniem z Kryształową i Onyksową. Zleceniem interesowały się dwie firmy, ale umowy nie dostanie żadna z nich, bo plany rozbiły się o pieniądze

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Ma 47 lat, spore doświadczenie w branży farmaceutycznej i dalszych kuzynów w Ministerstwie Zdrowia. Dzisiaj prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Marcin Wieczorek przedstawił swojego nowego zastępcę.

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej
29 maja 2020, 18:00

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej

Od 30 maja budynek Galerii Labirynt po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa zostanie otwarty dla publiczności. Z tej okazji zaplanowano wernisaż wystawy prac Moniki Sosnowskiej.

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło trzy respiratory dla bialskiego szpitala. Na szpitalnych oddziałach sprzęt pojawi się w połowie czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!