Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 lutego 2018 r.
9:00

Dlaczego miejska zieleń wycina drzewa przy ulicach?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 14 A A
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB

Trwa wycinka przy głównych ulicach miasta. Pod topór pójdzie 117 drzew. Nie mamy zbyt dużo zieleni, a tu jeszcze wycina się takie potężne drzewa. Czy naprawdę jest to konieczne? – zastanawia się pan Tomasz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Drzewa wycięto już na ul. Brzeskiej i Al. Tysiąclecia. Ma to m.in. związek z planowaną budową ścieżek rowerowych, ale nie tylko. Drzewa wycina miejska spółka Zieleń.

– Na wycinkę mamy pozwolenie od marszałka. Musimy ją wykonać do końca lutego – mówi Radosław Plandowski, rzecznik bialskiego magistratu. – Jest ona związana z pierwszym etapem budowy ścieżki rowerowej, przebudowy chodników i zjazdów i powstania oświetlenia – precyzuje rzecznik.

W tym roku na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” miasto przeznaczy ponad 8 mln zł (5 mln zł to unijne dofinansowanie).

W całym mieście pod piłę pójdzie 117 drzew.

– W większości są w złym stanie lub stanowią zagrożenie bezpieczeństwa. Część z nich zostanie usunięta pod budowę ścieżki rowerowej przy ul. Al. Tysiąclecia i Brzeskiej – tłumaczy Plandowski.

Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym roku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów.

– Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik.

To w zamian za ubiegłoroczną wycinkę 19 tys. drzew samosiejek na terenie podstrefy ekonomicznej na bialskim lotnisku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ezzar / 14 lutego 2018 r. o 11:27
+2
panie "Paczek" jesli pan kogoś  pomawiasz i oczekujesz konsekwencji to podpisz się pan imieniem i nazwiskiem. Pani Ewelina Burda to świetna dziennikarka i nie jest do kupienia co  niestety w BP nie jest regułą 
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 r. o 08:58
+1
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 r. o 15:13
+1
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 r. o 00:33
+1
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Avatar
ssss / 14 lutego 2018 r. o 22:50
+1
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:48
+1
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:33
+1
W miejscu każdego drzewa są plany ustawienia pomników smoleńskich. Na co komu drzewa, z nich nie ma żadnego pożytku ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 19:37
+1
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
Avatar
Dani / 14 lutego 2018 r. o 16:21
+1
Ludziom to nie dogodzisz, miesiąc temu robili aferę, że w białej się nie inwestuje, nie nie budują. Teraz budują, a co za tym idzie porządkują teren to jęsli że drzewa wycinają. Jak mają powiększyć i przebudować bazar to chyba trzeba prtzygotować przestrzeń pod rozbudowe. Ludzie w bp to tylko jęczeć potrafią. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 11:45
+1
Dobre 80 mkw żywopłotu - tyle co na całe miasto ;) tyle co kot napłakał to po jednym krzewie na osiedle ;) i 13 450 sztuk sosen koło cmentarza 5 km za miastem w lecie !!!!!! "Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym toku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów. – Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik."
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 r. o 08:58
+1
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 r. o 15:13
+1
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 r. o 00:33
+1
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Avatar
ssss / 14 lutego 2018 r. o 22:50
+1
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:48
+1
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:33
+1
W miejscu każdego drzewa są plany ustawienia pomników smoleńskich. Na co komu drzewa, z nich nie ma żadnego pożytku ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 19:37
+1
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
Avatar
Dani / 14 lutego 2018 r. o 16:21
+1
Ludziom to nie dogodzisz, miesiąc temu robili aferę, że w białej się nie inwestuje, nie nie budują. Teraz budują, a co za tym idzie porządkują teren to jęsli że drzewa wycinają. Jak mają powiększyć i przebudować bazar to chyba trzeba prtzygotować przestrzeń pod rozbudowe. Ludzie w bp to tylko jęczeć potrafią. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 11:45
+1
Dobre 80 mkw żywopłotu - tyle co na całe miasto ;) tyle co kot napłakał to po jednym krzewie na osiedle ;) i 13 450 sztuk sosen koło cmentarza 5 km za miastem w lecie !!!!!! "Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym toku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów. – Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik."
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 11:27
+1
Zasadą jest wycinka drzew liściastych, a więc przywracających tlen. Nasadza się głównie "iglaczki", które nie śmiecą i nie sprawiają kłopotów.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor przedstawił terminarz domowych meczów na sezon 2020/2021

Motor przedstawił terminarz domowych meczów na sezon 2020/2021

Piłkarze Mirosława Hajdy nowe rozgrywki na drugoligowych boiskach rozpoczną w sobotę, 29 sierpnia. Rywalem będzie wówczas Znicz Pruszków. Spotkanie na Arenie Lublin zaplanowano na godz. 19.50.

Minister edukacji: W razie zagrożenia epidemicznego możliwe nauczanie w modelu mieszanym lub zdalnym
film

Minister edukacji: W razie zagrożenia epidemicznego możliwe nauczanie w modelu mieszanym lub zdalnym

Warszawa. Większość uczniów 1 września wróci do szkół i będzie odbywało lekcje w sposób tradycyjny. Taką decyzję ogłosił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zdaniem MEN-u, sytuacja epidemiczna w Polsce pozwala, aby większość placówek edukacyjnych została otwarta.

Centrum leczenia boreliozy w Lublinie na ukończeniu. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?
galeria

Centrum leczenia boreliozy w Lublinie na ukończeniu. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

W Instytucie Medycyny Wsi powstaje oddział zakaźny dedykowany pacjentom z boreliozą. Prace trwają. Cześć elewacji przy głównym wejściu do budynku jest już gotowa. Na trzecim piętrze trwają prace wykończeniowe.

Lublin: Wytną drzewa pod nową Biedronkę

Lublin: Wytną drzewa pod nową Biedronkę

7 brzóz i 2 lipy zostaną wycięte z działki przy ul. Prusa 8. Urząd Miasta zezwolił na ich usunięcie, o co wnioskował Polski Związek Motorowy. Na jego działce, w miejscu rozbieranej kotłowni, ma powstać nowy sklep sieci Biedronka. Wycinka drzew będzie się wiązać właśnie z tą budową.

19-latek wyprzedzał. Zderzył się czołowo z innym autem

19-latek wyprzedzał. Zderzył się czołowo z innym autem

Jadący seatem 19-latek wyprzedzał inne auto i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Moje Lubelskie Wakacje

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Moje Lubelskie Wakacje

Prosiliśmy Was o nadesłanie zdjęć z miejsc, które odwiedziliście w te wakacje na Lubelszczyźnie.

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?
galeria

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?

Rozpoczyna się kolejny etap budowy sieci ciepłowniczej przecinającej cenny przyrodniczo obszar dawnego poligonu na górkach czechowskich. Wczoraj zwożono tu rury, które mają dostarczać ciepło osiedlom po drugiej stronie ul. Poligonowej. Społecznicy boją się, że podczas prac mogą ucierpieć chronione chomiki.

Antonina Campi Opera Masterclass 2020
7 września 2020, 18:00

Antonina Campi Opera Masterclass 2020

W dniach 7-12 września w Lublinie odbędzie się trzecia edycja warsztatów Antonina Campi Opera Masterclass. Młodzi artyści będą się szkolić pod okiem znakomitych specjalistów. Rezultatem będzie wyjątkowy koncert galowy 12 września w sali operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Biała Podlaska. Wieżyczka Radziwiłłów już z dekoracjami

Biała Podlaska. Wieżyczka Radziwiłłów już z dekoracjami

Widać już efekty prac przy wieżyczce wschodniej w zespole zamkowym Radziwiłłów. To dawna wschodnia klatka schodowa zespołu zamkowego – element nieistniejących pałacowych galerii.

Stromecki i Tymosiak zostają w Górniku Łęczna

Stromecki i Tymosiak zostają w Górniku Łęczna

Kolejne wieści z Łęcznej. Zielono-czarni poinformowali o przedłużeniu kontraktów z pomocnikami: Marcinem Stromeckim i Tomaszem Tymosiakiem.

Dotacje Covid lubelskie. Szybki nabór LAWP, długie czekanie na pieniądze z UE
galeria

Dotacje Covid lubelskie. Szybki nabór LAWP, długie czekanie na pieniądze z UE

Przedsiębiorcy, którzy załapali się na pulę 74 mln zł przeznaczonych na wsparcie dla firm poszkodowanych przez pandemię, na pieniądze muszą jeszcze poczekać. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przesuwa termin podpisywania pierwszych umów.

Koronawirus: Najwięcej zgonów na Śląsku. Jak przedstawia się sytuacja w woj. lubelskim?

Koronawirus: Najwięcej zgonów na Śląsku. Jak przedstawia się sytuacja w woj. lubelskim?

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd w Polsce u 53 tys. 676 osób, z których 1830 zmarło. Najwięcej zgonów odnotowano w województwie śląskim – 419, w mazowieckim - 391, łódzkim – 218 i w woj. wielkopolskim – 210.

Trzy szpitale odmówiły przyjęcia 28-latki w ciąży. Kobieta zmarła, sprawę bada prokuratura
film

Trzy szpitale odmówiły przyjęcia 28-latki w ciąży. Kobieta zmarła, sprawę bada prokuratura

Ostrzeszów (woj. wielkopolskie). Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-latki w ciąży. Kobietę przyjęto na oddział szpitala w Ostrzeszowie w Wielkopolsce. Ze względu na jej stan zdrowia podjęto decyzję o transporcie do placówki z oddziałem intensywnej terapii. Przyjęcia miały odmówić trzy szpitale.

Lublin: Długi weekend urzędników. Sprawdź, czego nie będzie można załatwić

Lublin: Długi weekend urzędników. Sprawdź, czego nie będzie można załatwić

W najbliższy piątek niemożliwe będzie załatwienie wielu spraw. Urzędnicy – ale nie wszyscy – będą odbierać dzień wolny od pracy w zamian za święto 15 sierpnia przypadające w tym roku w sobotę. Gdzie niczego nie załatwimy?