Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 lutego 2018 r.
9:00

Dlaczego miejska zieleń wycina drzewa przy ulicach?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 14 A A
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB
Wycinka drzew w Białej Podlaskiej/ fot.EB

Trwa wycinka przy głównych ulicach miasta. Pod topór pójdzie 117 drzew. Nie mamy zbyt dużo zieleni, a tu jeszcze wycina się takie potężne drzewa. Czy naprawdę jest to konieczne? – zastanawia się pan Tomasz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Drzewa wycięto już na ul. Brzeskiej i Al. Tysiąclecia. Ma to m.in. związek z planowaną budową ścieżek rowerowych, ale nie tylko. Drzewa wycina miejska spółka Zieleń.

– Na wycinkę mamy pozwolenie od marszałka. Musimy ją wykonać do końca lutego – mówi Radosław Plandowski, rzecznik bialskiego magistratu. – Jest ona związana z pierwszym etapem budowy ścieżki rowerowej, przebudowy chodników i zjazdów i powstania oświetlenia – precyzuje rzecznik.

W tym roku na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” miasto przeznaczy ponad 8 mln zł (5 mln zł to unijne dofinansowanie).

W całym mieście pod piłę pójdzie 117 drzew.

– W większości są w złym stanie lub stanowią zagrożenie bezpieczeństwa. Część z nich zostanie usunięta pod budowę ścieżki rowerowej przy ul. Al. Tysiąclecia i Brzeskiej – tłumaczy Plandowski.

Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym roku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów.

– Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik.

To w zamian za ubiegłoroczną wycinkę 19 tys. drzew samosiejek na terenie podstrefy ekonomicznej na bialskim lotnisku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ezzar / 14 lutego 2018 r. o 11:27
+2
panie "Paczek" jesli pan kogoś  pomawiasz i oczekujesz konsekwencji to podpisz się pan imieniem i nazwiskiem. Pani Ewelina Burda to świetna dziennikarka i nie jest do kupienia co  niestety w BP nie jest regułą 
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 r. o 08:58
+1
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 r. o 15:13
+1
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 r. o 00:33
+1
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Avatar
ssss / 14 lutego 2018 r. o 22:50
+1
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:48
+1
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:33
+1
W miejscu każdego drzewa są plany ustawienia pomników smoleńskich. Na co komu drzewa, z nich nie ma żadnego pożytku ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 19:37
+1
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
Avatar
Dani / 14 lutego 2018 r. o 16:21
+1
Ludziom to nie dogodzisz, miesiąc temu robili aferę, że w białej się nie inwestuje, nie nie budują. Teraz budują, a co za tym idzie porządkują teren to jęsli że drzewa wycinają. Jak mają powiększyć i przebudować bazar to chyba trzeba prtzygotować przestrzeń pod rozbudowe. Ludzie w bp to tylko jęczeć potrafią. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 11:45
+1
Dobre 80 mkw żywopłotu - tyle co na całe miasto ;) tyle co kot napłakał to po jednym krzewie na osiedle ;) i 13 450 sztuk sosen koło cmentarza 5 km za miastem w lecie !!!!!! "Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym toku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów. – Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik."
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 r. o 08:58
+1
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom,a tylko oczyszczają powietrze.Biała Podlaska jest typowym przekładem negatywnego działania władz wobec zieleni.Na nowe drzewa trzeba poczekać 10-15 lat,a poprzez cięcie starych drzew pobudza się je do wzrostu. Przejeżdżąjąc przez Białą widziałem jeden przypadek porządnego cięcia,było to na ul.Polnej.
Drzewa są wycinane ,bo się starzeją i rozłamują zagrażając mieszkańcom.Jest to wynik nieudolności władzy,która w sposób bezmyślny postępuje z zielenią. Drzewa i krzewy niezależnie od gatunku wymagają cięcia,jedno z nich jest cięciem odmładzającym.Ale czy ktoś o tym wie i umie to robić???Otóż niedorajdy nie mają najmniejszego pojęcia.Proszę pójść obojętnie gdzie ?Np. na plac główny,to zobaczymy ,że ani jedno drzewo nie jest cięte i nie ważne,czy to świerk czy klon,czy głóg.Drzewa cięte 10-ciokrotnie przedłużają żywot i nie zagrażają ludziom... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 r. o 15:13
+1
PISOWCY wszystko zniszczą i zrobią jak im się podoba bo pan prezes karze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 r. o 00:33
+1
tnijcie, tnijcie, a potem pójda konie po betonie, im wieksza wiocha tym durniejsza
Avatar
ssss / 14 lutego 2018 r. o 22:50
+1
undefined napisał:
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju.
 A czytałeś ze zrozumieniem cały artykuł baranie? Przecież będą nowe nasadzenia w ilości przewyszającej wycięcia. Ja pier..dole jakie barany żyją w tym karaju. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:48
+1
19 lutego zaczyna się wycinka drzew przy ul. Wyścigowej.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 20:33
+1
W miejscu każdego drzewa są plany ustawienia pomników smoleńskich. Na co komu drzewa, z nich nie ma żadnego pożytku ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 19:37
+1
Skoro wycinacie drzewa tam gdzie bedą sciezki to chociaz posadzcie kilka tam gdzie nie bedą przeszkadzac. Bo niedlugo drzewa zostaną tylko w parku, i pewnie za 30 lat tez je wytniecie "bo po co drzewa skoro moze być asfalt i spaliny". Ludzie chodzą do parku bo chcą oddychać świezym powietrzem; nawiet w malutkiej Białej samochodów jest sporo!
Avatar
Dani / 14 lutego 2018 r. o 16:21
+1
Ludziom to nie dogodzisz, miesiąc temu robili aferę, że w białej się nie inwestuje, nie nie budują. Teraz budują, a co za tym idzie porządkują teren to jęsli że drzewa wycinają. Jak mają powiększyć i przebudować bazar to chyba trzeba prtzygotować przestrzeń pod rozbudowe. Ludzie w bp to tylko jęczeć potrafią. 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 11:45
+1
Dobre 80 mkw żywopłotu - tyle co na całe miasto ;) tyle co kot napłakał to po jednym krzewie na osiedle ;) i 13 450 sztuk sosen koło cmentarza 5 km za miastem w lecie !!!!!! "Miasto obiecuje nasadzenia zastępcze. Jeszcze w tym toku maja zostać posadzone 104 drzewa, 30 krzewów i 80 mkw. żywopłotów. – Do końca kwietnia miasto posadzi też 13 450 sztuk sosen za cmentarzem komunalnym – podkreśla rzecznik."
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 11:27
+1
Zasadą jest wycinka drzew liściastych, a więc przywracających tlen. Nasadza się głównie "iglaczki", które nie śmiecą i nie sprawiają kłopotów.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pozostały dwa tygodnie do zakończenia prac przy przebudowie Al. Racławickich

Lublin: Pozostały dwa tygodnie do zakończenia prac przy przebudowie Al. Racławickich

Jeszcze w tym tygodniu mają się skończyć prace przy układaniu nowej nawierzchni na Al. Racławickich. Potem pozostanie jeszcze dokończenie oznakowania oraz inne drobne prace. Wszystko powinno być gotowe najpóźniej 11 sierpnia

Tran i jego prozdrowotne właściwości

Tran i jego prozdrowotne właściwości

Tran jest chętnie stosowany od wielu lat. Swoją popularność zawdzięcza substancjom, które się w nim znajdują. Wspierają one pracę organizmu poprzez wpływ na układ immunologiczny, nerwowy i krwionośny. Zobacz, jakie są właściwości zdrowotne tranu.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, które zgodnie z polskim prawem musi wykupić każdy kierowca. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pozwala sfinansować koszty szkód, które ubezpieczony musiałby pokryć, gdyby z jego winy doszło do kolizji na drodze. Jeżeli nie chcesz narazić się na surowe kary, pamiętaj o opłaceniu w terminie składki na OC.

Jak wybrać idealny piec do pizzy?

Jak wybrać idealny piec do pizzy?

Idealnie chrupkie, ale jednocześnie miękkie i elastyczne ciasto. Kruche, lekko przypieczone brzegi. Ciągnący się ser i doskonale upieczone dodatki. Zrobienie dobrej pizzy jest wielką sztuką. Aby była perfekcyjna, należy ją wypiekać w naprawdę wysokiej temperaturze. Jaki piec do pizzy wybrać do lokalu, aby pizza dorównywała tej z włoskiej restauracji? Sprawdźmy!

Jaki rozmiar mini lodówki turystycznej wybrać na weekendowy wyjazd?

Jaki rozmiar mini lodówki turystycznej wybrać na weekendowy wyjazd?

Mini lodówka turystyczna to często nieodłączny element weekendowych wyjazdów. Urządzenie to sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy na łonie natury, np. pod namiotami, nie będziemy mieć dostępu do wyposażenia kuchennego. To również niezbędnik w długiej trasie.

Koronawirus 28 lipca. 138 nowych zakażeń w Polsce. W woj. lubelskim w 4 powiatach i 3 miastach

Koronawirus 28 lipca. 138 nowych zakażeń w Polsce. W woj. lubelskim w 4 powiatach i 3 miastach

138 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 3 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 10 zakażeń, zmarła 1 osoba

Lublin: Zderzenie autobusu z rowerzystą. Duże utrudnienia na skrzyżowaniu

Lublin: Zderzenie autobusu z rowerzystą. Duże utrudnienia na skrzyżowaniu

Autobus komunikacji miejskiej potrącił rowerzystę na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło dziś rano w Lublinie na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Sowińskiego.

Pszczółka Start Lublin nie zagra w europejskich pucharach
galeria

Pszczółka Start Lublin nie zagra w europejskich pucharach

Początek przygotowań Pszczółki Startu Lublin zbiegł się z przykrą informacją – „czerwono-czarni” nie zagrają w FIBA Europe Cup

Lubelskie. Ma zabić wszystkie swoje zwierzęta - 37 tysięcy norek. Odszkodowania nie dostanie

Lubelskie. Ma zabić wszystkie swoje zwierzęta - 37 tysięcy norek. Odszkodowania nie dostanie

37 tysięcy norek Damiana Kamińskiego z Wisznic wciąż żyje, chociaż służby weterynaryjne nakazały ich wybicie. Niewykluczone, że hodowca pozwie państwo polskie, bo nie przysługuje mu odszkodowanie.

Moda męska – eleganckie chinosy

Moda męska – eleganckie chinosy

Podejście i praca nad swoim indywidualnym stylem ubierania jest niezwykle ważne w obecnych czasach. Ludzie wyrażają swój charakter i upodobania poprzez wybierane elementy garderoby. Liczą się nie tylko dodatki, ale także kroje i kolory na które decydujemy się na co dzień. Dobrze ubrany mężczyzna wygląda elegancko na co dzień oraz profesjonalnie w pracy. Odpowiednio zestawione ubrania podkreślą atuty sylwetki i ukryją ewentualne jej mankamenty. Aby wyglądać schludnie należy pamiętać nie tylko o wyprasowaniu koszuli, ale również o odpowiednim dobraniu wzorów czy kolorów, by nie wyglądać zbyt krzykliwie.

Słaby start młodzieżowców Motoru Lublin w półfinałach DMPJ

Słaby start młodzieżowców Motoru Lublin w półfinałach DMPJ

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin mieli niewiele do powiedzenia w pierwszym półfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanym na torze nad Bystrzycą. We wtorek zajęli trzecie miejsce, wyraźnie przegrywając z drużynami z Częstochowy i Wrocławia

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online
28 lipca 2021, 19:00

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online

To będzie już piąte spotkanie z cyklu "Kobiety" realizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie. 28 lipca o godz. 19 na profilu Facebook Jarmarku Jagiellońskiego poznamy członkinie zespołu "Jutrzenka".

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Zatruta dymem kobieta trafiła do szpitala z płonącego mieszkania na Starym Mieście. O jej życie walczyli strażacy. Pozostali lokatorzy kamienicy wrócili już do swoich mieszkań.

Lubelskie. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

Lubelskie. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

18-latek wtargnął w nocy na tory kolejowe i został potrącony przez jadącą lokomotywę. Nastolatek zginął na miejscu.

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Sprawdzany, co słychać u kolejnego spadkowicza. Tym razem chodzi o Stal Kraśnik. Niebiesko-żółci mają nowego prezesa, trenera i będą mieli zupełnie nowy zespół. Najbliższe lata klub chce poświecić na odbudowę drużyny, a o jej sile mają coraz bardziej stanowić zawodnicy z Kraśnika i okolic.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!