Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 czerwca 2018 r.
17:30

Biała Podlaska nie traci nadziei w sprawie wielkiego inwestora

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 9 A A

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem. Ale prezydent Białej Podlaskiej wierzy że to nie przekreśla planów inwestycyjnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

94 hektary bialskiej podstrefy należą do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O ostatni przetarg dopytywał na sesji wiceprzewodniczący rady Wojciech Sosnowski z PO. Przypomniał też prezydentowi, że w swojej kampanii w 2014 roku obiecywał 1000 miejsc pracy.

– Rozstrzygnięcie ostatniego przetargu było negatywne, ale firmy nie odpuszczają tego tematu – zapewnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

Chodziło o sprzedaż ponad 61 hektarów. Cena wywoławcza to ponad 32 mln zł. – Mamy możliwość aby skorzystać z dofinansowania unijnego na budowę drogi wewnętrznej na lotnisku i jej uzbrojenie. Jesteśmy już po uzgodnieniach z Urzędem Marszałkowskim – zaznacza Stefaniuk. To inwestycja za 10 mln zł, z czego 3 mln zł to wkład miasta. – Nie chciałbym pozbawiać możliwości podzielenia gruntu mniejszym inwestorom, którzy wykazują zainteresowanie – przyznaje prezydent.

Do tej pory, mowa była o centrum logistycznym, które chciała tu zbudować firma z chińskim kapitałem. – Wierzę, że to się w końcu uda – poskreśla Stefaniuk. Jego zdaniem, ułatwieniem będzie ogłoszony przez rząd plan budowy autostrady A2 do Białej Podlaskiej. – Pierwsze pytanie inwestorów zawsze dotyczy komunikacji, ona jest kluczem tego projektu – tłumaczy prezydent.

Stefaniuk stwierdził też, że w mieście powstało już więcej niż 1000 miejsc pracy. – Obecnie firmy mają problem z wykonawcami, fachowcami, inżynierami, niektórzy ściągają pracowników z Ukrainy. Zdolna młodzież jedzie na studia do innych miast i tam zostaje – zauważa prezydent.

Jak na razie trzy działki o powierzchni 3,4 hektara kupiła w podstrefie ekonomicznej bialska firma Edwood, która zamierza zbudować nowy zakład produkcji półfabrykatów oraz komponentów meblowych wykonanych z litego drewna. Zatrudni ok. 40 osób. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna deklaruje, że zamierza ogłaszać kolejne przetargi na tereny inwestycyjne w Białej Podlaskiej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Boryna / 4 czerwca 2018 o 14:48
+1
Wszystko zależy od tego kto i jak interpretuje program wyborczy pana na prezydenta obecnego czy przyszłego, a będzie nim napewno obecny. 1000 miejsc pracy, a może i 1500 dla Bialczan to rzadna mrzonka. Te miejsca pracy dla Bialczan już są ale nie w Białej. Można je znaleźć w Niemczech, a i Warszawa zagospodaruje nadwyżki. Pan prezydent realizuje program ogólnopolski PiS i wszystko jest o.k. W przyszłości łatwiej będzie dojechać do Białegostoku, Lublina i Warszawy. Ruszy kolej transkontynentalna do Chin, będą tańsze ciuchy, a i do Azji będzie można sprzedać wszystko. Potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Potrzebna zmiana pokoleniowa. Potrzebne nowe kadry z UJ o poszerzonych horyzontach myślowych. Prawie wszystko (podstawy) są w Białej na wyciągnięcie ręki. Pan prezydent jest wizjonerem i wie co mówi. Potrzebny był świeży powiew od morza i te drobne ziarenka, które niebawem wydadzą solidny owoc. Słuchajcie lepiej kazań i płynących mądrości biblijnych, a nie myśli destrukcji PO, SLD, PSL i KOD oni nie są nasi i dobrze nam nie życzą. Bądźmy silni wiarą. Pan prezydent wyciągnął do nas rękę, więc ją uściśnijmy i wszystko będzie ok. 
Wszystko zależy od tego kto i jak interpretuje program wyborczy pana na prezydenta obecnego czy przyszłego, a będzie nim napewno obecny. 1000 miejsc pracy, a może i 1500 dla Bialczan to rzadna mrzonka. Te miejsca pracy dla Bialczan już są ale nie w Białej. Można je znaleźć w Niemczech, a i Warszawa zagospodaruje nadwyżki. Pan prezydent realizuje program ogólnopolski PiS i wszystko jest o.k. W przyszłości łatwiej będzie dojechać do Białegostoku, Lublina i Warszawy. Ruszy kolej transkontynentalna do Chin, będą tańsze ciuchy, a i do Azji będzie... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2018 o 12:12
+1
Każdy prezydent ma jakiegoś mitycznego inwestora na lotnisko w Białej Podl. Poprzednik miał Turka co to drugie Las Vegas chciał nad Krzną urządzać, a obecny opowiada o Chińczyku, który zainwestuje w olbrzymie transkontynentalne centrum logistyczne. Nawet jeśli, to po co, skoro całkiem niedaleko są już Małaszewicze z Koroszczynem? Dobrze skomunikowane, wystarczy tylko odkupić albo wydzierżawić jakiś dogodny obszar. Strefy, podstrefy, szczególnie tam, jak w Białej - gdzie jeszcze nie ma nic - nie mają większych szans rozwoju. Szkoda tylko, że prezydent Stefaniuk udaje, że wszystko jest OK.
Każdy prezydent ma jakiegoś mitycznego inwestora na lotnisko w Białej Podl. Poprzednik miał Turka co to drugie Las Vegas chciał nad Krzną urządzać, a obecny opowiada o Chińczyku, który zainwestuje w olbrzymie transkontynentalne centrum logistyczne. Nawet jeśli, to po co, skoro całkiem niedaleko są już Małaszewicze z Koroszczynem? Dobrze skomunikowane, wystarczy tylko odkupić albo wydzierżawić jakiś dogodny obszar. Strefy, podstrefy, szczególnie tam, jak w Białej - gdzie jeszcze nie ma nic - nie mają większych szans rozwoju. Szkoda tylko, że ... rozwiń
Avatar
Pisior / 3 czerwca 2018 o 16:42
+1
W tym mieście, w tym biednym grodzie nad Krzną , jest bardzo łatwo manipulować ludzi i ustawiać ich tak jak chcemy. W zasadzie nie mamy się czego obawiać. Pewna wygrana. Niektórzy zapewne ręki nie myją po tym jak ją podadzą prezydentowi. Mizdrzy się do Nas wielu, nauczyciele, urzędnicy, mundurowi, zwykli ludzie nadskakują jak mogą. Przez te ponad trzy lata, poszło z nimi naprawdę łatwo. Z wyborcami będzie podobnie. Pòjdą karnie i gęsiego i wrzucą głosy znòw za Nami. Bo jesteśmy najlepsi , wybrani przez los i opatrzność.
Avatar
Prawy i sprawiedliwy / 3 czerwca 2018 o 12:53
+1
Popierają Nas tysiące , a jak wynika z Facebooka , Białą Samorządową pod swoimi postami 7- 10 osób. Moja rodzina już jest liczniejsza. I bez inwestora mamy pewną wygraną. Nie po to gramy PR- em , żeby ludzie się nie złapali na ten lep propagandowy. Broniewicz ciągle myśli o jakiejś merytoryce, faktach. Świat się zmienił Boguś, zrozum to końcu. Nie masz zaplecza medialnego, finansowego, ludzkiego ,żeby z nami konkurować. To jest walka mrówki ze słoniem. Poza tym robisz ciągle te same głupie błędy, nie uczysz się na nich, masz zawężone horyzonta. Nie rozumiesz ludzi i ich potrzeb. Jesteś po prostu słaby...
Popierają Nas tysiące , a jak wynika z Facebooka , Białą Samorządową pod swoimi postami 7- 10 osób. Moja rodzina już jest liczniejsza. I bez inwestora mamy pewną wygraną. Nie po to gramy PR- em , żeby ludzie się nie złapali na ten lep propagandowy. Broniewicz ciągle myśli o jakiejś merytoryce, faktach. Świat się zmienił Boguś, zrozum to końcu. Nie masz zaplecza medialnego, finansowego, ludzkiego ,żeby z nami konkurować. To jest walka mrówki ze słoniem. Poza tym robisz ciągle te same głupie błędy, nie uczysz się na nich, masz zawężone horyzon... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 o 22:26
+1
głosowałem na tego jegomościa. ale co on mówi wyczynia i obiecuje jest po prostu żenujące. ale jak widać po głosowaniach w radzie popiera go klika od lewa do prawa. jak to tłumaczyć ?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 o 14:50
+1
Dyzma jest człowiekiem głębokiej wiary więc zamiast coś robić, to nie traci nadziei. Dlaczego np. taki Amazon omija Białą Bierecką jak najdalej skoro jest w niej tak znakomicie? businessinsider.com.pl/firmy/nowe-centrum-amazon-w-sosnowcu-prace-znajdzie-4-tys-osob/93b8285
Avatar
Gość / 1 czerwca 2018 o 22:48
+1
POWSTAŁO 5 TYŚ.MIEJSC PRACY, PARK PRZYUL TEREBELSKIEJ.!!.I INNE. A w rzeczywistości:brud na ulicach,źle oznakowane pasy na jezdniach, zła organizacja wywozu śmieci,Ile środków z UE WYKORZYSTAŁO MIASTO ,POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 1 czerwca 2018 o 22:21
+1
"Stefaniuk stwierdził też, że w mieście powstało już więcej niż 1000 miejsc pracy..." firmy mają problem z wykonawcami bo większość robi u Niemca albo Szweda, jak któryś kumaty to dawno na wyjazdach. A te zapchajdziury co robiły za tygodniówkę i przychodziły do roboty w środę jak się kasa kończyła to na pińcet plus teraz siedzą i mają wywalone na uczciwą pracę.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2018 o 18:00
+1
Kiełbasa wyborcza już jest !
Avatar
Boryna / 4 czerwca 2018 o 14:48
+1
Wszystko zależy od tego kto i jak interpretuje program wyborczy pana na prezydenta obecnego czy przyszłego, a będzie nim napewno obecny. 1000 miejsc pracy, a może i 1500 dla Bialczan to rzadna mrzonka. Te miejsca pracy dla Bialczan już są ale nie w Białej. Można je znaleźć w Niemczech, a i Warszawa zagospodaruje nadwyżki. Pan prezydent realizuje program ogólnopolski PiS i wszystko jest o.k. W przyszłości łatwiej będzie dojechać do Białegostoku, Lublina i Warszawy. Ruszy kolej transkontynentalna do Chin, będą tańsze ciuchy, a i do Azji będzie można sprzedać wszystko. Potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Potrzebna zmiana pokoleniowa. Potrzebne nowe kadry z UJ o poszerzonych horyzontach myślowych. Prawie wszystko (podstawy) są w Białej na wyciągnięcie ręki. Pan prezydent jest wizjonerem i wie co mówi. Potrzebny był świeży powiew od morza i te drobne ziarenka, które niebawem wydadzą solidny owoc. Słuchajcie lepiej kazań i płynących mądrości biblijnych, a nie myśli destrukcji PO, SLD, PSL i KOD oni nie są nasi i dobrze nam nie życzą. Bądźmy silni wiarą. Pan prezydent wyciągnął do nas rękę, więc ją uściśnijmy i wszystko będzie ok. 
Wszystko zależy od tego kto i jak interpretuje program wyborczy pana na prezydenta obecnego czy przyszłego, a będzie nim napewno obecny. 1000 miejsc pracy, a może i 1500 dla Bialczan to rzadna mrzonka. Te miejsca pracy dla Bialczan już są ale nie w Białej. Można je znaleźć w Niemczech, a i Warszawa zagospodaruje nadwyżki. Pan prezydent realizuje program ogólnopolski PiS i wszystko jest o.k. W przyszłości łatwiej będzie dojechać do Białegostoku, Lublina i Warszawy. Ruszy kolej transkontynentalna do Chin, będą tańsze ciuchy, a i do Azji będzie... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2018 o 12:12
+1
Każdy prezydent ma jakiegoś mitycznego inwestora na lotnisko w Białej Podl. Poprzednik miał Turka co to drugie Las Vegas chciał nad Krzną urządzać, a obecny opowiada o Chińczyku, który zainwestuje w olbrzymie transkontynentalne centrum logistyczne. Nawet jeśli, to po co, skoro całkiem niedaleko są już Małaszewicze z Koroszczynem? Dobrze skomunikowane, wystarczy tylko odkupić albo wydzierżawić jakiś dogodny obszar. Strefy, podstrefy, szczególnie tam, jak w Białej - gdzie jeszcze nie ma nic - nie mają większych szans rozwoju. Szkoda tylko, że prezydent Stefaniuk udaje, że wszystko jest OK.
Każdy prezydent ma jakiegoś mitycznego inwestora na lotnisko w Białej Podl. Poprzednik miał Turka co to drugie Las Vegas chciał nad Krzną urządzać, a obecny opowiada o Chińczyku, który zainwestuje w olbrzymie transkontynentalne centrum logistyczne. Nawet jeśli, to po co, skoro całkiem niedaleko są już Małaszewicze z Koroszczynem? Dobrze skomunikowane, wystarczy tylko odkupić albo wydzierżawić jakiś dogodny obszar. Strefy, podstrefy, szczególnie tam, jak w Białej - gdzie jeszcze nie ma nic - nie mają większych szans rozwoju. Szkoda tylko, że ... rozwiń
Avatar
Pisior / 3 czerwca 2018 o 16:42
+1
W tym mieście, w tym biednym grodzie nad Krzną , jest bardzo łatwo manipulować ludzi i ustawiać ich tak jak chcemy. W zasadzie nie mamy się czego obawiać. Pewna wygrana. Niektórzy zapewne ręki nie myją po tym jak ją podadzą prezydentowi. Mizdrzy się do Nas wielu, nauczyciele, urzędnicy, mundurowi, zwykli ludzie nadskakują jak mogą. Przez te ponad trzy lata, poszło z nimi naprawdę łatwo. Z wyborcami będzie podobnie. Pòjdą karnie i gęsiego i wrzucą głosy znòw za Nami. Bo jesteśmy najlepsi , wybrani przez los i opatrzność.
Avatar
Prawy i sprawiedliwy / 3 czerwca 2018 o 12:53
+1
Popierają Nas tysiące , a jak wynika z Facebooka , Białą Samorządową pod swoimi postami 7- 10 osób. Moja rodzina już jest liczniejsza. I bez inwestora mamy pewną wygraną. Nie po to gramy PR- em , żeby ludzie się nie złapali na ten lep propagandowy. Broniewicz ciągle myśli o jakiejś merytoryce, faktach. Świat się zmienił Boguś, zrozum to końcu. Nie masz zaplecza medialnego, finansowego, ludzkiego ,żeby z nami konkurować. To jest walka mrówki ze słoniem. Poza tym robisz ciągle te same głupie błędy, nie uczysz się na nich, masz zawężone horyzonta. Nie rozumiesz ludzi i ich potrzeb. Jesteś po prostu słaby...
Popierają Nas tysiące , a jak wynika z Facebooka , Białą Samorządową pod swoimi postami 7- 10 osób. Moja rodzina już jest liczniejsza. I bez inwestora mamy pewną wygraną. Nie po to gramy PR- em , żeby ludzie się nie złapali na ten lep propagandowy. Broniewicz ciągle myśli o jakiejś merytoryce, faktach. Świat się zmienił Boguś, zrozum to końcu. Nie masz zaplecza medialnego, finansowego, ludzkiego ,żeby z nami konkurować. To jest walka mrówki ze słoniem. Poza tym robisz ciągle te same głupie błędy, nie uczysz się na nich, masz zawężone horyzon... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 o 22:26
+1
głosowałem na tego jegomościa. ale co on mówi wyczynia i obiecuje jest po prostu żenujące. ale jak widać po głosowaniach w radzie popiera go klika od lewa do prawa. jak to tłumaczyć ?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 o 14:50
+1
Dyzma jest człowiekiem głębokiej wiary więc zamiast coś robić, to nie traci nadziei. Dlaczego np. taki Amazon omija Białą Bierecką jak najdalej skoro jest w niej tak znakomicie? businessinsider.com.pl/firmy/nowe-centrum-amazon-w-sosnowcu-prace-znajdzie-4-tys-osob/93b8285
Avatar
Gość / 1 czerwca 2018 o 22:48
+1
POWSTAŁO 5 TYŚ.MIEJSC PRACY, PARK PRZYUL TEREBELSKIEJ.!!.I INNE. A w rzeczywistości:brud na ulicach,źle oznakowane pasy na jezdniach, zła organizacja wywozu śmieci,Ile środków z UE WYKORZYSTAŁO MIASTO ,POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 1 czerwca 2018 o 22:21
+1
"Stefaniuk stwierdził też, że w mieście powstało już więcej niż 1000 miejsc pracy..." firmy mają problem z wykonawcami bo większość robi u Niemca albo Szweda, jak któryś kumaty to dawno na wyjazdach. A te zapchajdziury co robiły za tygodniówkę i przychodziły do roboty w środę jak się kasa kończyła to na pińcet plus teraz siedzą i mają wywalone na uczciwą pracę.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2018 o 18:00
+1
Kiełbasa wyborcza już jest !
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 26 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.