Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 kwietnia 2019 r.
17:19

Burza po słowach Biereckiego o „oczyszczaniu Polski z niegodnych ludzi”. Senator komentuje

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 89 A A

Po słowach senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) o „oczyszczaniu Polski z niegodnych ludzi” w sieci zawrzało. Minister Joachim Brudziński wezwał do przeprosin. A znana politolog komentuje: To próba wątpliwego etycznie budowania kapitału politycznego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej (...). Konsekwentne wskazanie winnych i wymierzenie im kary, może oczyścić Polskę – mówił w środę w Białej Podlaskiej senator Grzegorz Bierecki. 

Słowa tej treści padły podczas miejskich uroczystości związanych z 9. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Przed kościołem św. Antoniego oprócz polityków i władz samorządowych, zgromadziła się też młodzież z bialskich szkół.

– Ja w swoim wystąpieniu podkreślałem, że w dniu rocznicy mordu w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku jednoczymy się, by uczcić pamięć ofiar. Nie przyszłoby mi do głowy, że w takim miejscu i w takiej chwili, usłyszymy słowa budzące w Polakach, którzy byli ofiarami nazizmu, najgorsze skojarzenia – komentuje Michał Litwiniuk (PO), prezydent Białej Podlaskiej.

– To skandaliczna wypowiedź – dodaje wiceprzewodniczący rady miasta Robert Woźniak (KO). – Przecież po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku był apel do polityków „Stop mowie nienawiści” – przypomina. – To straszne słowa i to jeszcze przy takiej uroczystości. Nie powinny one paść. Nie wiem jak można je usprawiedliwić.

Radni Zjednoczonej Prawicy, z którymi rozmawialiśmy w czwartek, nie chcą odnosić się do tej wypowiedzi. Odsyłają do biura senatora. Z kolei Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, poinformowała, że partia w żaden sposób nie będzie karać senatora za tę wypowiedź.

W sieci zawrzało. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński skomentował na Twitterze, że „można tylko ze współczuciem popukać się w głowę”. – Wypowiedź głupia i nieodpowiedzialna, dająca paliwo naszym oponentom. Mam nadzieję, że będzie refleksja i słowo przepraszam – podkreśla Brudziński.

Senator Bierecki tłumaczy, że jego „słowa zostały wyjęte z kontekstu”. – Nikt z obecnych na uroczystościach tak tego nie odebrał. Dopiero wyrwane z całości przemówienia i spreparowane przez media moje słowa nabierają takiego wydźwięku. Mówiłem wyłącznie o konieczności demokratycznej oceny tego, co się stało przed i po 10 kwietnia, o niezbędności ukarania winnych – tłumaczy Bierecki. – Choć uważam, że trzeba dużo złej woli, by tak odczytywać moje słowa, to przepraszam za to, że mogły zostać źle zrozumiane.

Ewa Marciniak, znana politolog i dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego nie ma wątpliwości, że wypowiedź senatora Biereckiego to przejaw mowy nienawiści.

– Są to słowa o wykluczeniu ze wspólnoty narodowej. Słowa o „oczyszczaniu z niegodnych ludzi” padły w wyjątkowej dla Polski rocznicy, w dniu, w którym każdy bez wyjątku ma prawo do wspominania ofiar katastrofy smoleńskiej i ich uczczenia – komentuje Marciniak.

– Używanie określeń dzielących ludzi na „godnych” i „niegodnych” jest próbą wątpliwego etycznie budowania kapitału politycznego. Wypowiedź ta wpisuje się w praktyki polityczne, których istotą jest stygmatyzacja, poszukiwanie wroga, konfliktowanie. Senator Bierecki powinien przeprosić i zdawać sobie sprawę z tego, że nawiązują one do najtragiczniejszych zdarzeń w historii Europy.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 o 17:30
+20
cham nad chamem na wieki wiekow amen
Avatar
az / 11 kwietnia 2019 o 20:39
+16
"Musimy oczyścić naszą Rzeszę z ludzi niegodnych przynależenia do wspólnoty narodowej" 1933 Adolf "Musimy oczyścić naszą ojczyznę z ludzi niegodnych przynależenia do wspólnoty narodowej" 2019 senator PiS Czym różnią się te wypowiedzi?
Avatar
piotreks719 / 11 kwietnia 2019 o 18:40
+16
dziwię się że ktoś dopuszcza do publicznych wypowiedzi takiego szmaciarza i prostaka...patrząc na niego to trzeba oczyścić polskę ze SKOKów i eferzystów....aha i te krzywe zębiska mógłby se zrobić..pewnie mu z ryja capi...pisiory tak podobno mają
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 o 19:11
+14
Dlaczego ta łachudra jeszcze nie siedzi ??
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 o 17:39
+14
A co zawinił ten Magadaskar, że tylu pisiorów tam chcesz wysłać?
Avatar
kaczy cyrk / 11 kwietnia 2019 o 17:41
+13
Brawo Panie senatorze dla wszystkich antypolakow, antykatolikow, niszczycieli Polskiej suwerenności, przeciwników budowania nowej silnej Polski wilczy bilet na Madagaskar
  A co zawinił ten Magadaskar, że tylu pisiorów tam chcesz wysłać?
Avatar
Heniek / 11 kwietnia 2019 o 23:04
+12
A może zaczął by od siebie za ograbianie Polaków w skokach i wyprowadzanie pieniędzy za granicę.
Avatar
ja / 11 kwietnia 2019 o 22:26
+12
Ależ ten klient jest obleśny. Fuuuuuuuj. Jeszcze może ma pianę w kącikach ust?? Oblech nawet w garniturze jest oblechem
Avatar
ale jaja / 11 kwietnia 2019 o 20:05
+12
Kwiczy lewactwo i postkomuna aż milo.Brawo senatorze.
 No słychać kwik komuchów z pisu - senator wyje w pierwszym rzedzie :))
Avatar
ziarno zasiane kiełkuje / 11 kwietnia 2019 o 22:52
+11
Wyjdzie taki i mówi o "oczyszczaniu " a potem ci co go słuchali latają z nożami dziś w Wa-wie było dwóch takich czyścicieli
Avatar
Wariat / 20 kwietnia 2019 o 08:16
0
Cofam ostanie zdanie , głupi nie jesteś. Ile płacą ?
Avatar
Henio / 20 kwietnia 2019 o 00:33
0
Jesli chodzi o badanie katastrofy należało dokładnie zdabać wrak , określić czy brak jest śladów materiałów wybuchowych , zbadać oryginały wszystkich rejestratorów lotu ,przeprowadzić dokładną sekcję zwłok, umiędzynarodowić komisję badającą, zastosować inną konwencję, poprosić o zdjęcia satelitarne inne kraje. Zamiast tego otrzymaliśmy jakiś psychologiczny bełkot, naciski na pilotów, brzozę itp, itd. Dla mnie symptomatyczne jest to ze osoby odpowiedzialne otrzymały awanse, a nie zostały ukarane. Przypomne też ile osób zginęło w dziwnych okolicznościach związanych ze sprawą. Mierzi mnie tez pseudonaukowy język w rodzaju uszkodzenie turbiny na zwiększonym ciągu przy odejściu jak w Ile w 1980 roku. Nad moim lasem w 44 spadł ruski samolot w wyniku wytworzenia w silniku dodatkowych kanałów dolotu powietrza przez szwabski karabin maszynowy, można do tego tez zgrabnie nawiązać. Możesz Heniu jeszcze do pomocy wziąć Jagnę to będzie 3 głosy przeciw mojemu jednemu. Płacą ci czy jesteś głupi sam z siebie ?
 Wariacie, akurat tutaj nie musiałem nikogo brać do pomocy. Boryna sam się zgłosił, a ja tylko zacytowałem i sprostowałem jego wypowiedź. Zgadzam się jednak z tobą co do awansów, bo dla mnie też jest symptomatyczne, że osoby bezpośrednio odpowiedzialne za doprowadzenie do katastrofy otrzymały awanse.  A tak poza tym, to zacząłeś już leczyć się na nogi?
ote>  Wariacie, akurat tutaj nie musiałem nikogo brać do pomocy. Boryna sam się zgłosił, a ja tylko zacytowałem i sprostowałem jego wypowiedź. Zgadzam się jednak z tobą co do awansów, bo dla mnie też jest symptomatyczne, że osoby bezpośrednio odpowiedzialne za doprowadzenie do katastrofy otrzymały awanse.  A tak poza tym, to zacząłeś już leczyć się na nogi? rozwiń
Avatar
*** / 19 kwietnia 2019 o 21:25
0
Każdy może wyrazić swoją opinię. Była nawet i pancerna brzoza, telefon Jarosława i wiele innych,które padały z ust ekspertów. W tym przypadku dowodem nr. 1 jest wrak samolotu. Mimo wszystko ten samolot powinien być wycofany z eksploatacji, a nie reanimowany do dalszej służby. I co by tu nie napisano można powiedzieć jedno co jest oczywiste, że nie ma prawdy bezwzględnej, wszystko można poddać w wątpliwość. Żadna teoria bez dogłębnego zbadania wszystkich elementów związanych z tą sprawą nic nie wniesie do wyjaśnienia katastrofy. Kiedy ferujemy opinie oparte na poszlakach, to trzeba uznać, że i wariat ma taką samą rację jak pozostali. 
Każdy może wyrazić swoją opinię. Była nawet i pancerna brzoza, telefon Jarosława i wiele innych,które padały z ust ekspertów. W tym przypadku dowodem nr. 1 jest wrak samolotu. Mimo wszystko ten samolot powinien być wycofany z eksploatacji, a nie reanimowany do dalszej służby. I co by tu nie napisano można powiedzieć jedno co jest oczywiste, że nie ma prawdy bezwzględnej, wszystko można poddać w wątpliwość. Żadna teoria bez dogłębnego zbadania wszystkich elementów związanych z tą sprawą nic nie wniesie do wyjaśnienia katastrofy. Kiedy feruje... rozwiń
Avatar
Wariat / 19 kwietnia 2019 o 19:36
0
Jesli chodzi o badanie katastrofy należało dokładnie zdabać wrak , określić czy brak jest śladów materiałów wybuchowych , zbadać oryginały wszystkich rejestratorów lotu ,przeprowadzić dokładną sekcję zwłok, umiędzynarodowić komisję badającą, zastosować inną konwencję, poprosić o zdjęcia satelitarne inne kraje. Zamiast tego otrzymaliśmy jakiś psychologiczny bełkot, naciski na pilotów, brzozę itp, itd. Dla mnie symptomatyczne jest to ze osoby odpowiedzialne otrzymały awanse, a nie zostały ukarane. Przypomne też ile osób zginęło w dziwnych okolicznościach związanych ze sprawą. Mierzi mnie tez pseudonaukowy język w rodzaju uszkodzenie turbiny na zwiększonym ciągu przy odejściu jak w Ile w 1980 roku. Nad moim lasem w 44 spadł ruski samolot w wyniku wytworzenia w silniku dodatkowych kanałów dolotu powietrza przez szwabski karabin maszynowy, można do tego tez zgrabnie nawiązać. Możesz Heniu jeszcze do pomocy wziąć Jagnę to będzie 3 głosy przeciw mojemu jednemu. Płacą ci czy jesteś głupi sam z siebie ?
Jesli chodzi o badanie katastrofy należało dokładnie zdabać wrak , określić czy brak jest śladów materiałów wybuchowych , zbadać oryginały wszystkich rejestratorów lotu ,przeprowadzić dokładną sekcję zwłok, umiędzynarodowić komisję badającą, zastosować inną konwencję, poprosić o zdjęcia satelitarne inne kraje. Zamiast tego otrzymaliśmy jakiś psychologiczny bełkot, naciski na pilotów, brzozę itp, itd. Dla mnie symptomatyczne jest to ze osoby odpowiedzialne otrzymały awanse, a nie zostały ukarane. Przypomne też ile osób zginęło w dziwnych okol... rozwiń
Avatar
Henio / 19 kwietnia 2019 o 17:46
0
Masz sporo racji, z tym że "uszkodzenie turbiny na zwiększonym ciągu przy odejściu od lądowania" to nie ta katastrofa. W ten sposób doszło do katastrofy Ił-62 Kopernik, 14 marca 1980 r., w pobliżu Okęcia. I tak jak kiedyś montowano do Ił-ów wyeksploatowany silnik, tzw. lidera, to teraz dzieją się dziwne rzeczy z zaczynającymi się rozlatywać silnikami w naszych MiG-ach 29. Na szczęście w ostatnim wypadku pilotowi udało się bezpiecznie katapultować - fotel zadziałał prawidłowo.  
Avatar
Boryna / 19 kwietnia 2019 o 12:40
0
Jeżeli szukacie winnych katastrofy, to nalezałoby zacząć śledztwo od logistycznego przygotowania wizyty w Katyniu. Wniosek jest jeden przy takim bałaganie i zgrzytach Tusk -  Kaczyński nic dobrego nie mogło wyniknąć. Oczywistym dla mnie, pierszy krok Tuska to dymisja, Sztab WP i naczalstwo z wojsk lotnicznych powinno odpowiadać za katastrofę. Być może, że należało zwerfikować remont kapitalny samolotu w Tule. Przy wydłużonych normach pracy silników mogło dojść do uszkodzenia turbin na zwiększonym ciągu przy odejściu od lądowania. Można to odnieś do analogi katastrofy nad lasem Kabackim. Inne nie publikowane katastrofy sprzętu tego typu wynikały z przeciążenia silników i wydłużonego okresu eksploatacji. Jakość stali i podatność na zmęczenie to oczywisty problem w radzieckich samolotach. Ale to nie ma nic wspólnego z Panem Biereckim. Wniosek jest oczywisty, że nie warto być Judymem i reaktywacja Kas Stefczyka w klimacie powszego złodziejstwa i dyzminowych karier wielu polityków ery postsolidarnościowej, nakłada piętno nawet na ludzi uczciwych.
Jeżeli szukacie winnych katastrofy, to nalezałoby zacząć śledztwo od logistycznego przygotowania wizyty w Katyniu. Wniosek jest jeden przy takim bałaganie i zgrzytach Tusk -  Kaczyński nic dobrego nie mogło wyniknąć. Oczywistym dla mnie, pierszy krok Tuska to dymisja, Sztab WP i naczalstwo z wojsk lotnicznych powinno odpowiadać za katastrofę. Być może, że należało zwerfikować remont kapitalny samolotu w Tule. Przy wydłużonych normach pracy silników mogło dojść do uszkodzenia turbin na zwiększonym ciągu przy odejściu od lądowania. Można to od... rozwiń
Avatar
Henio / 19 kwietnia 2019 o 11:33
0
Zupełnie wystarczające okazało się badanie kopii zapisów rejestratorów, z których wynika, że wcześniejsze katastrofy w Mirosławcu i w Powidzu, niczego, nikogo w naszych Siłach Powietrznych nie nauczyły. Np. coś takiego: "Widać jakieś 400 metrów około i, na nasz gust, podstawy są poniżej 50 metrów grubo", a zaraz potem: "No, natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej". I to wszystko przy minimach (bez wnikania w szczegóły) rzędu: widzialność pozioma 1000 m, podstawa chmur 50m. A taką "dobrą radę" dał kto? Młodszy kolega z pułku, który wcześniej wylądował Jakiem. W dodatku, po drodze było jeszcze "Arek, teraz widać 200" (KILKA DŁUGOŚCI SAMOLOTU!!!). I co? Na nikim to nie zrobiło wrażenia.
Zupełnie wystarczające okazało się badanie kopii zapisów rejestratorów, z których wynika, że wcześniejsze katastrofy w Mirosławcu i w Powidzu, niczego, nikogo w naszych Siłach Powietrznych nie nauczyły. Np. coś takiego: "Widać jakieś 400 metrów około i, na nasz gust, podstawy są poniżej 50 metrów grubo", a zaraz potem: "No, natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej". I to wszystko przy minimach (bez wnikania w szczegóły) rzędu: widzialność pozioma 1000 m, podstawa chmur 50m. A taką "dobrą radę&... rozwiń
Avatar
Wariat / 19 kwietnia 2019 o 10:13
0
A tak, tak, wystarczy odpowiednio zinterpretować przepisy i odpowiednio uzupełnić dokumentację.
 Badanie wraku, sekcje zwłok, badanie oryginalnych zapisów rejestratorów. Było?
Avatar
Henio / 18 kwietnia 2019 o 20:00
0
A tak, tak, wystarczy odpowiednio zinterpretować przepisy i odpowiednio uzupełnić dokumentację.
Avatar
Wariat / 18 kwietnia 2019 o 12:10
0
Wierzyć to możesz sobie, oczywiście jeśli sprawia ci to przyjemność, w urojenia zainfekowanych nienawiścią umysłów. A to, co ustaliła komisja, wynika nie tylko z zapisów rejestratorów, ale także z analizy istniejącej dokumentacji. Jednym z takich ustaleń jest na przykład to, że w jednostce powołanej do przewożenia VVIP-ów tak skompletowano załogę samolotu, że trzech spośród czterech jej członków, w tym OBAJ PILOCI, nie posiadało ważnych uprawnień do wykonywania lotów!!!
  ***s://wpolityce.pl/smolensk/233440-uprawnienia-o-czym-zapomniala-komisja-millera
  ***s://wpolityce.pl/smolensk/233440-uprawnienia-o-czym-zapomniala-komisja-millera rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki Górnika Łęczna wreszcie przełamały złą passę

Piłkarki Górnika Łęczna wreszcie przełamały złą passę 0 0

Górnik Łęczna, już pod wodzą Piotra Mazurkiewicza, wrócił na zwycięską ścieżkę. Mistrzynie Polski pokonały 3:2 AZS PWSZ Wałbrzych

Wrzuciła dziecko do pieca. Proces Agaty F. spod Lubartowa
galeria

Wrzuciła dziecko do pieca. Proces Agaty F. spod Lubartowa 0 1

Sąd powoła kolejnych biegłych w procesie Agaty F. – oskarżonej o zabójstwo swojego dziecka. Po porodzie 22-latka wrzuciła córeczkę do pieca i spaliła. Specjaliści mają wyjaśnić, czy dziecko urodziło się żywe i co dokładnie doprowadziło do jego śmierci.

Rośnie poziom wody w rzekach w Lubelskiem. Ostrzeżenie IMGW

Rośnie poziom wody w rzekach w Lubelskiem. Ostrzeżenie IMGW 0 0

Synoptycy prognozują wzrost stanu wód w rzekach w woj. lubelskim

„Polacy darzą Unię Europejską ogromnym zaufaniem”. Beata Szydło i Beata Mazurek w Lublinie

„Polacy darzą Unię Europejską ogromnym zaufaniem”. Beata Szydło i Beata Mazurek w Lublinie 0 2

– Trzeba postawić na ludzi, którzy będą bronili polskich interesów i polskich spraw – mówi Beata Szydło, która przyjechała we wtorek do Lublina. – Listy Prawa i Sprawiedliwości to listy ludzi sprawdzonych – wtóruje jej Beata Mazurek, lubelska „dwójka” z listy PiS w eurowyborach.

"To ważne wybory". Lider SLD odwiedził Lublin i poparł Riada Haidara

"To ważne wybory". Lider SLD odwiedził Lublin i poparł Riada Haidara 0 4

Riad Haidar, startujący w eurowyborach z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z listy Koalicji Europejskiej, otrzymał wsparcie od Włodzimierza Czarzastego. Lider SLD przyjechał do Lublina, żeby poprzeć kandydata ze swojej partii.

Piotr Sadczuk (prezes Górnika): Runda wiosenna nauczyła mnie pokory

Piotr Sadczuk (prezes Górnika): Runda wiosenna nauczyła mnie pokory 0 2

Rozmowa z Piotrem Sadczukiem, prezesem Górnika Łęczna

Trąba powietrzna w gm. Wojciechów koło Lublina. Na miejscu jest Beata Szydło, jedzie premier Morawiecki [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

Trąba powietrzna w gm. Wojciechów koło Lublina. Na miejscu jest Beata Szydło, jedzie premier Morawiecki [zdjęcia] 129 19

- To był armagedon! - mówi mieszkaniec Stasina. We wtorek trąba powietrzna siała spustoszenie w gm. Wojciechów.

Groźny wypadek na DK nr 12. Trzy osoby w szpitalu

Groźny wypadek na DK nr 12. Trzy osoby w szpitalu 8 4

Rodzice z czteroletnim dzieckiem w poważnym stanie trafili do puławskiego szpitala, po tym jak samochód dostawczy, którym jechali uderzył w tył ciężarówki. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, ok. godz. 6:40, na drodze krajowej nr 12, na wysokości Leokadiowa.

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie 0 3

Radzyń Podlaski będzie starał się o środki na rewitalizację centrum miasta z pałacem Potockich. Jest szansa na 20 mln zł.

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy. "To był armageddon!" [zdjęcia, wideo]
Aktualizacja
galeria
film

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy. "To był armageddon!" [zdjęcia, wideo] 360 20

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 10 7

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 21

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 8 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.