Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 kwietnia 2019 r.
17:19

Burza po słowach Biereckiego o „oczyszczaniu Polski z niegodnych ludzi”. Senator komentuje

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 89 A A

Po słowach senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) o „oczyszczaniu Polski z niegodnych ludzi” w sieci zawrzało. Minister Joachim Brudziński wezwał do przeprosin. A znana politolog komentuje: To próba wątpliwego etycznie budowania kapitału politycznego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej (...). Konsekwentne wskazanie winnych i wymierzenie im kary, może oczyścić Polskę – mówił w środę w Białej Podlaskiej senator Grzegorz Bierecki. 

Słowa tej treści padły podczas miejskich uroczystości związanych z 9. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Przed kościołem św. Antoniego oprócz polityków i władz samorządowych, zgromadziła się też młodzież z bialskich szkół.

– Ja w swoim wystąpieniu podkreślałem, że w dniu rocznicy mordu w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku jednoczymy się, by uczcić pamięć ofiar. Nie przyszłoby mi do głowy, że w takim miejscu i w takiej chwili, usłyszymy słowa budzące w Polakach, którzy byli ofiarami nazizmu, najgorsze skojarzenia – komentuje Michał Litwiniuk (PO), prezydent Białej Podlaskiej.

– To skandaliczna wypowiedź – dodaje wiceprzewodniczący rady miasta Robert Woźniak (KO). – Przecież po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku był apel do polityków „Stop mowie nienawiści” – przypomina. – To straszne słowa i to jeszcze przy takiej uroczystości. Nie powinny one paść. Nie wiem jak można je usprawiedliwić.

Radni Zjednoczonej Prawicy, z którymi rozmawialiśmy w czwartek, nie chcą odnosić się do tej wypowiedzi. Odsyłają do biura senatora. Z kolei Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, poinformowała, że partia w żaden sposób nie będzie karać senatora za tę wypowiedź.

W sieci zawrzało. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński skomentował na Twitterze, że „można tylko ze współczuciem popukać się w głowę”. – Wypowiedź głupia i nieodpowiedzialna, dająca paliwo naszym oponentom. Mam nadzieję, że będzie refleksja i słowo przepraszam – podkreśla Brudziński.

Senator Bierecki tłumaczy, że jego „słowa zostały wyjęte z kontekstu”. – Nikt z obecnych na uroczystościach tak tego nie odebrał. Dopiero wyrwane z całości przemówienia i spreparowane przez media moje słowa nabierają takiego wydźwięku. Mówiłem wyłącznie o konieczności demokratycznej oceny tego, co się stało przed i po 10 kwietnia, o niezbędności ukarania winnych – tłumaczy Bierecki. – Choć uważam, że trzeba dużo złej woli, by tak odczytywać moje słowa, to przepraszam za to, że mogły zostać źle zrozumiane.

Ewa Marciniak, znana politolog i dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego nie ma wątpliwości, że wypowiedź senatora Biereckiego to przejaw mowy nienawiści.

– Są to słowa o wykluczeniu ze wspólnoty narodowej. Słowa o „oczyszczaniu z niegodnych ludzi” padły w wyjątkowej dla Polski rocznicy, w dniu, w którym każdy bez wyjątku ma prawo do wspominania ofiar katastrofy smoleńskiej i ich uczczenia – komentuje Marciniak.

– Używanie określeń dzielących ludzi na „godnych” i „niegodnych” jest próbą wątpliwego etycznie budowania kapitału politycznego. Wypowiedź ta wpisuje się w praktyki polityczne, których istotą jest stygmatyzacja, poszukiwanie wroga, konfliktowanie. Senator Bierecki powinien przeprosić i zdawać sobie sprawę z tego, że nawiązują one do najtragiczniejszych zdarzeń w historii Europy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 17:30
+20
cham nad chamem na wieki wiekow amen
Avatar
az / 11 kwietnia 2019 r. o 20:39
+16
"Musimy oczyścić naszą Rzeszę z ludzi niegodnych przynależenia do wspólnoty narodowej" 1933 Adolf "Musimy oczyścić naszą ojczyznę z ludzi niegodnych przynależenia do wspólnoty narodowej" 2019 senator PiS Czym różnią się te wypowiedzi?
Avatar
piotreks719 / 11 kwietnia 2019 r. o 18:40
+16
dziwię się że ktoś dopuszcza do publicznych wypowiedzi takiego szmaciarza i prostaka...patrząc na niego to trzeba oczyścić polskę ze SKOKów i eferzystów....aha i te krzywe zębiska mógłby se zrobić..pewnie mu z ryja capi...pisiory tak podobno mają
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 19:11
+14
Dlaczego ta łachudra jeszcze nie siedzi ??
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 17:39
+14
A co zawinił ten Magadaskar, że tylu pisiorów tam chcesz wysłać?
Avatar
kaczy cyrk / 11 kwietnia 2019 r. o 17:41
+13
Brawo Panie senatorze dla wszystkich antypolakow, antykatolikow, niszczycieli Polskiej suwerenności, przeciwników budowania nowej silnej Polski wilczy bilet na Madagaskar
  A co zawinił ten Magadaskar, że tylu pisiorów tam chcesz wysłać?
Avatar
Heniek / 11 kwietnia 2019 r. o 23:04
+12
A może zaczął by od siebie za ograbianie Polaków w skokach i wyprowadzanie pieniędzy za granicę.
Avatar
ja / 11 kwietnia 2019 r. o 22:26
+12
Ależ ten klient jest obleśny. Fuuuuuuuj. Jeszcze może ma pianę w kącikach ust?? Oblech nawet w garniturze jest oblechem
Avatar
ale jaja / 11 kwietnia 2019 r. o 20:05
+12
Kwiczy lewactwo i postkomuna aż milo.Brawo senatorze.
 No słychać kwik komuchów z pisu - senator wyje w pierwszym rzedzie :))
Avatar
ziarno zasiane kiełkuje / 11 kwietnia 2019 r. o 22:52
+11
Wyjdzie taki i mówi o "oczyszczaniu " a potem ci co go słuchali latają z nożami dziś w Wa-wie było dwóch takich czyścicieli
Avatar
Wariat / 20 kwietnia 2019 r. o 08:16
0
Cofam ostanie zdanie , głupi nie jesteś. Ile płacą ?
Avatar
Henio / 20 kwietnia 2019 r. o 00:33
0
Jesli chodzi o badanie katastrofy należało dokładnie zdabać wrak , określić czy brak jest śladów materiałów wybuchowych , zbadać oryginały wszystkich rejestratorów lotu ,przeprowadzić dokładną sekcję zwłok, umiędzynarodowić komisję badającą, zastosować inną konwencję, poprosić o zdjęcia satelitarne inne kraje. Zamiast tego otrzymaliśmy jakiś psychologiczny bełkot, naciski na pilotów, brzozę itp, itd. Dla mnie symptomatyczne jest to ze osoby odpowiedzialne otrzymały awanse, a nie zostały ukarane. Przypomne też ile osób zginęło w dziwnych okolicznościach związanych ze sprawą. Mierzi mnie tez pseudonaukowy język w rodzaju uszkodzenie turbiny na zwiększonym ciągu przy odejściu jak w Ile w 1980 roku. Nad moim lasem w 44 spadł ruski samolot w wyniku wytworzenia w silniku dodatkowych kanałów dolotu powietrza przez szwabski karabin maszynowy, można do tego tez zgrabnie nawiązać. Możesz Heniu jeszcze do pomocy wziąć Jagnę to będzie 3 głosy przeciw mojemu jednemu. Płacą ci czy jesteś głupi sam z siebie ?
 Wariacie, akurat tutaj nie musiałem nikogo brać do pomocy. Boryna sam się zgłosił, a ja tylko zacytowałem i sprostowałem jego wypowiedź. Zgadzam się jednak z tobą co do awansów, bo dla mnie też jest symptomatyczne, że osoby bezpośrednio odpowiedzialne za doprowadzenie do katastrofy otrzymały awanse.  A tak poza tym, to zacząłeś już leczyć się na nogi?
ote>  Wariacie, akurat tutaj nie musiałem nikogo brać do pomocy. Boryna sam się zgłosił, a ja tylko zacytowałem i sprostowałem jego wypowiedź. Zgadzam się jednak z tobą co do awansów, bo dla mnie też jest symptomatyczne, że osoby bezpośrednio odpowiedzialne za doprowadzenie do katastrofy otrzymały awanse.  A tak poza tym, to zacząłeś już leczyć się na nogi? rozwiń
Avatar
*** / 19 kwietnia 2019 r. o 21:25
0
Każdy może wyrazić swoją opinię. Była nawet i pancerna brzoza, telefon Jarosława i wiele innych,które padały z ust ekspertów. W tym przypadku dowodem nr. 1 jest wrak samolotu. Mimo wszystko ten samolot powinien być wycofany z eksploatacji, a nie reanimowany do dalszej służby. I co by tu nie napisano można powiedzieć jedno co jest oczywiste, że nie ma prawdy bezwzględnej, wszystko można poddać w wątpliwość. Żadna teoria bez dogłębnego zbadania wszystkich elementów związanych z tą sprawą nic nie wniesie do wyjaśnienia katastrofy. Kiedy ferujemy opinie oparte na poszlakach, to trzeba uznać, że i wariat ma taką samą rację jak pozostali. 
Każdy może wyrazić swoją opinię. Była nawet i pancerna brzoza, telefon Jarosława i wiele innych,które padały z ust ekspertów. W tym przypadku dowodem nr. 1 jest wrak samolotu. Mimo wszystko ten samolot powinien być wycofany z eksploatacji, a nie reanimowany do dalszej służby. I co by tu nie napisano można powiedzieć jedno co jest oczywiste, że nie ma prawdy bezwzględnej, wszystko można poddać w wątpliwość. Żadna teoria bez dogłębnego zbadania wszystkich elementów związanych z tą sprawą nic nie wniesie do wyjaśnienia katastrofy. Kiedy feruje... rozwiń
Avatar
Wariat / 19 kwietnia 2019 r. o 19:36
0
Jesli chodzi o badanie katastrofy należało dokładnie zdabać wrak , określić czy brak jest śladów materiałów wybuchowych , zbadać oryginały wszystkich rejestratorów lotu ,przeprowadzić dokładną sekcję zwłok, umiędzynarodowić komisję badającą, zastosować inną konwencję, poprosić o zdjęcia satelitarne inne kraje. Zamiast tego otrzymaliśmy jakiś psychologiczny bełkot, naciski na pilotów, brzozę itp, itd. Dla mnie symptomatyczne jest to ze osoby odpowiedzialne otrzymały awanse, a nie zostały ukarane. Przypomne też ile osób zginęło w dziwnych okolicznościach związanych ze sprawą. Mierzi mnie tez pseudonaukowy język w rodzaju uszkodzenie turbiny na zwiększonym ciągu przy odejściu jak w Ile w 1980 roku. Nad moim lasem w 44 spadł ruski samolot w wyniku wytworzenia w silniku dodatkowych kanałów dolotu powietrza przez szwabski karabin maszynowy, można do tego tez zgrabnie nawiązać. Możesz Heniu jeszcze do pomocy wziąć Jagnę to będzie 3 głosy przeciw mojemu jednemu. Płacą ci czy jesteś głupi sam z siebie ?
Jesli chodzi o badanie katastrofy należało dokładnie zdabać wrak , określić czy brak jest śladów materiałów wybuchowych , zbadać oryginały wszystkich rejestratorów lotu ,przeprowadzić dokładną sekcję zwłok, umiędzynarodowić komisję badającą, zastosować inną konwencję, poprosić o zdjęcia satelitarne inne kraje. Zamiast tego otrzymaliśmy jakiś psychologiczny bełkot, naciski na pilotów, brzozę itp, itd. Dla mnie symptomatyczne jest to ze osoby odpowiedzialne otrzymały awanse, a nie zostały ukarane. Przypomne też ile osób zginęło w dziwnych okol... rozwiń
Avatar
Henio / 19 kwietnia 2019 r. o 17:46
0
Masz sporo racji, z tym że "uszkodzenie turbiny na zwiększonym ciągu przy odejściu od lądowania" to nie ta katastrofa. W ten sposób doszło do katastrofy Ił-62 Kopernik, 14 marca 1980 r., w pobliżu Okęcia. I tak jak kiedyś montowano do Ił-ów wyeksploatowany silnik, tzw. lidera, to teraz dzieją się dziwne rzeczy z zaczynającymi się rozlatywać silnikami w naszych MiG-ach 29. Na szczęście w ostatnim wypadku pilotowi udało się bezpiecznie katapultować - fotel zadziałał prawidłowo.  
Avatar
Boryna / 19 kwietnia 2019 r. o 12:40
0
Jeżeli szukacie winnych katastrofy, to nalezałoby zacząć śledztwo od logistycznego przygotowania wizyty w Katyniu. Wniosek jest jeden przy takim bałaganie i zgrzytach Tusk -  Kaczyński nic dobrego nie mogło wyniknąć. Oczywistym dla mnie, pierszy krok Tuska to dymisja, Sztab WP i naczalstwo z wojsk lotnicznych powinno odpowiadać za katastrofę. Być może, że należało zwerfikować remont kapitalny samolotu w Tule. Przy wydłużonych normach pracy silników mogło dojść do uszkodzenia turbin na zwiększonym ciągu przy odejściu od lądowania. Można to odnieś do analogi katastrofy nad lasem Kabackim. Inne nie publikowane katastrofy sprzętu tego typu wynikały z przeciążenia silników i wydłużonego okresu eksploatacji. Jakość stali i podatność na zmęczenie to oczywisty problem w radzieckich samolotach. Ale to nie ma nic wspólnego z Panem Biereckim. Wniosek jest oczywisty, że nie warto być Judymem i reaktywacja Kas Stefczyka w klimacie powszego złodziejstwa i dyzminowych karier wielu polityków ery postsolidarnościowej, nakłada piętno nawet na ludzi uczciwych.
Jeżeli szukacie winnych katastrofy, to nalezałoby zacząć śledztwo od logistycznego przygotowania wizyty w Katyniu. Wniosek jest jeden przy takim bałaganie i zgrzytach Tusk -  Kaczyński nic dobrego nie mogło wyniknąć. Oczywistym dla mnie, pierszy krok Tuska to dymisja, Sztab WP i naczalstwo z wojsk lotnicznych powinno odpowiadać za katastrofę. Być może, że należało zwerfikować remont kapitalny samolotu w Tule. Przy wydłużonych normach pracy silników mogło dojść do uszkodzenia turbin na zwiększonym ciągu przy odejściu od lądowania. Można to od... rozwiń
Avatar
Henio / 19 kwietnia 2019 r. o 11:33
0
Zupełnie wystarczające okazało się badanie kopii zapisów rejestratorów, z których wynika, że wcześniejsze katastrofy w Mirosławcu i w Powidzu, niczego, nikogo w naszych Siłach Powietrznych nie nauczyły. Np. coś takiego: "Widać jakieś 400 metrów około i, na nasz gust, podstawy są poniżej 50 metrów grubo", a zaraz potem: "No, natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej". I to wszystko przy minimach (bez wnikania w szczegóły) rzędu: widzialność pozioma 1000 m, podstawa chmur 50m. A taką "dobrą radę" dał kto? Młodszy kolega z pułku, który wcześniej wylądował Jakiem. W dodatku, po drodze było jeszcze "Arek, teraz widać 200" (KILKA DŁUGOŚCI SAMOLOTU!!!). I co? Na nikim to nie zrobiło wrażenia.
Zupełnie wystarczające okazało się badanie kopii zapisów rejestratorów, z których wynika, że wcześniejsze katastrofy w Mirosławcu i w Powidzu, niczego, nikogo w naszych Siłach Powietrznych nie nauczyły. Np. coś takiego: "Widać jakieś 400 metrów około i, na nasz gust, podstawy są poniżej 50 metrów grubo", a zaraz potem: "No, natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej". I to wszystko przy minimach (bez wnikania w szczegóły) rzędu: widzialność pozioma 1000 m, podstawa chmur 50m. A taką "dobrą radę&... rozwiń
Avatar
Wariat / 19 kwietnia 2019 r. o 10:13
0
A tak, tak, wystarczy odpowiednio zinterpretować przepisy i odpowiednio uzupełnić dokumentację.
 Badanie wraku, sekcje zwłok, badanie oryginalnych zapisów rejestratorów. Było?
Avatar
Henio / 18 kwietnia 2019 r. o 20:00
0
A tak, tak, wystarczy odpowiednio zinterpretować przepisy i odpowiednio uzupełnić dokumentację.
Avatar
Wariat / 18 kwietnia 2019 r. o 12:10
0
Wierzyć to możesz sobie, oczywiście jeśli sprawia ci to przyjemność, w urojenia zainfekowanych nienawiścią umysłów. A to, co ustaliła komisja, wynika nie tylko z zapisów rejestratorów, ale także z analizy istniejącej dokumentacji. Jednym z takich ustaleń jest na przykład to, że w jednostce powołanej do przewożenia VVIP-ów tak skompletowano załogę samolotu, że trzech spośród czterech jej członków, w tym OBAJ PILOCI, nie posiadało ważnych uprawnień do wykonywania lotów!!!
  ***s://wpolityce.pl/smolensk/233440-uprawnienia-o-czym-zapomniala-komisja-millera
  ***s://wpolityce.pl/smolensk/233440-uprawnienia-o-czym-zapomniala-komisja-millera rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Ciężkie treningi przy okazji obozu w Siedlcach dały się piłkarzom Mirosława Hajdy we znaki. W sobotę żółto-biało-niebiescy mieli okazję sprawdzić się ze swoim nowym, ligowym rywalem – Pogonią. Niestety, rywale wygrali aż 4:1.

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Na internetowym portalu Facebook pojawił się fałszywy profil prezydenta Krzysztofa Żuka zachęcający do przelewania pieniędzy. Prezydent oświadcza, że to oszustwo

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Drugie zwycięstwo z rzędu drużyny z Puław. W sobotę Wisła ograła w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Po pierwszej połowie wydawało się, że goście bez większych problemów zgarną trzy punkty. Po zmianie stron rywale napędzili jednak drużynie Mariusza Pawlaka stracha.

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów, do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Bonów (powiat świdnicki), drugi w Wincentowie (powiat lubartowski).

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]
galeria

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]

Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta a może kraju?

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Zatrzymany w związku z awanturą w jednym z lokali w Okunince mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom jak się nazywa. Pijany awanturnik trafił do komendy policji we Włodawie. Okazało się, że 26-latek z Radzynia Podlaskiego jest poszukiwany.

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia w pięciu powiatach, Lublinie i Białej Podlaskiej

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia w pięciu powiatach, Lublinie i Białej Podlaskiej

22 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Dotyczą pięciu powiatów i dwóch miast.

Jeszcze więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Jeszcze więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Wczoraj było 809 nowych przypadków, dziś 843 nowe potwierdzone zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku (208), Mazowszu (131) i w Małopolsce (124). Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych 13 osobach zakażonych koronawirusem.

Magazyn AMW w Kraśniku. Do kupienia m.in. kombinezony lotnicze, latarki, honkery i stary
Magazyn
galeria

Magazyn AMW w Kraśniku. Do kupienia m.in. kombinezony lotnicze, latarki, honkery i stary

W Kraśniku, przy ulicy Kolejowej, jest miejsce gdzie sympatycy wojskowego wyposażenia poczują się jak w jaskini Ali Baby. Na półkach można znaleźć wszystko: od wojskowego zasobnika, przez saperkę, po silnik do stara czy wyposażenie polowego gabinetu lekarskiego. To wszystko trafia do cywili, bo wojsko już nie potrzebuje tych rzeczy

Żużlowcy Motoru Lublin jadą w niedzielę do Gorzowa na mecz rewanżowy ze Stalą

Żużlowcy Motoru Lublin jadą w niedzielę do Gorzowa na mecz rewanżowy ze Stalą

Żużlowcy Motoru Lublin pokonali u siebie w ostatnim spotkaniu Betard Spartę Wrocław, a teraz czeka ich pierwszy wyjazd w rundzie rewanżowej. W niedzielę (godz. 16.30) "Koziołki" zmierzą się z Moje Bermudy Stalą Gorzów

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów-Kock. Nie żyje rowerzysta

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów-Kock. Nie żyje rowerzysta

Do potrącenia rowerzysty doszło dziś w miejscowości Wincentów, na drodze krajowej nr 19. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł. Na trasie między Lubartowem a Kockiem są utrudnienia w ruchu.

Od soboty obostrzenia w 19 powiatach w Polsce. Czy dołączy do nich powiat bialski?

Od soboty obostrzenia w 19 powiatach w Polsce. Czy dołączy do nich powiat bialski?

Od soboty obowiązują rygorystyczne obostrzenia w powiatach z największą liczbą zakażeń. Resort zdrowia podzielił je na „czerwone” i „żółte”. W Lubelskiem największe szanse, by znaleźć się na tej liście, ma powiat bialski

Wypoczynek w dobie koronawirusa. Warto wybrać miejsce, gdzie jest mniej ludzi
Magazyn

Wypoczynek w dobie koronawirusa. Warto wybrać miejsce, gdzie jest mniej ludzi

Na plaży ręcznik przy ręczniku, w wodzie tłum, kolejki po jedzenie i picie. Nad popularnymi jeziorami w naszym regionie to wakacyjny standard, ale czy w czasie epidemii koronawirusa taki standard jest bezpieczny?

Wysoka porażka Startu Lublin w sparingu z Astorią Bydgoszcz

Wysoka porażka Startu Lublin w sparingu z Astorią Bydgoszcz

Koszykarze czerwono-czarnych będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o swoim pierwszym meczu kontrolnym. W ramach II Memoriału Karola Gutkowskiego Start przegrał z Enea Astorią Bydgoszcz 65:93.

Abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń służb. "Epidemia się nie skończyła"

Abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń służb. "Epidemia się nie skończyła"

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w kraju, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki wystosował do wszystkich wiernych specjalny apel. Przypomina w nim m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.