Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 kwietnia 2016 r.
17:31

CBA sprawdza wicestarostę parczewskiego. Naruszył przepisy ustawy?

Autor: Zdjęcie autora eb
0 7 A A

Wicestarosta parczewski pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według agentów miał on naruszyć przepisy ustawy antykorupcyjnej. Adam Domański odpiera te zarzuty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wicestarosta powiatu parczewskiego jednocześnie był członkiem zarządu Spółdzielni Budowy Garaży w Parczewie. Nie zostało to ujawnione w złożonych przez niego w latach 2014-2015 oświadczeniach majątkowych – podaje buro prasowe CBA.

A zgodnie z tzw. ustawą antykorupcyjną członkowie zarządu powiatu nie mogą być członkami zarządu, rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej spółdzielni. Konsekwencją jest konieczność odwołania takiej osoby ze stanowiska w samorządzie najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym jej przewodniczący uzyskał informację o przyczynie odwołania – przypomina CBA.

Pod koniec marca CBA skierowało do przewodniczącego rady powiatu wystąpienie pokontrolne z wnioskiem o odwołanie wicestarosty. – Na początku kwietnia zapoznałem się z pismem. Teraz mam 30 dni na powiadomienie o tym radnych. Pismo przedstawię na sesji 20 kwietnia. Konsultuję to jeszcze z prawnikami – potwierdza Artur Becher, przewodniczący rady powiatu parczewskiego.

Wicestarosta Adam Domański bagatelizuje problem. – Moja 5-letnia kadencja w zarządzie spółdzielni skończyła się w kwietniu 2014 roku. W grudniu zostałem wybrany na wicestarostę. Byłem przekonany, że zostałem automatycznie wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego. Tak się nie stało. Stąd to zamieszanie – tłumaczy Domański. – Poza tym spółdzielnia nie podjęła żadnej działalności od momentu powstania. Nigdy nie otrzymałem z tej racji wynagrodzenia.

Jego zdaniem spółdzielnia powinna w ogóle zostać wykreślona z KRS. Teraz Domański zamierza zwrócić się z wnioskiem o wypis z KRS.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło już do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Natomiast ta sprawę przekazała Prokuraturze Rejonowej w Parczewie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 r. o 09:37
0
Domański ma duże szanse na fotel burmistrza co nie każdemu się podoba dlatego trzeba skompromitować człowieka po to by nikomu już nie zagrażał.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 r. o 09:34
0
Pis działa.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 r. o 09:09
0
to jest naprawdę straszne, wszyscy wiedzą , że w gminie była podobna sytuacja, tam wchodziły w grę wynagorodzenia i cba zbagatelizowalo sprawę...a tu doniesienie do prokuratury, nie mowiąc o tym że Cba samo rozesłalo wiesci w tej sprawie do prasy, to juz prasa mam mniej roboty zenada. A jakieś wyjaśnienia? skoro badali to dobrze wiedzą, że tam nie ma nic na rzeczy, funkcja spoleczna, a cala ta spoldzielnia miala na celu utworzenie aktów notarialnych dla włascicieli garazy juz istniejących, rzeczywiscie działalnosc gospodarcza pełna gębą. Pisiory chcą zniszczyc człowieka, bo zobaczyli że odkąd jest wicestarosta jego notowania jeszcze rosną, a dlaczego? bo jest przyzwoitym człowiekiem. Ale dla nich to abstrakcja, najlpeiej oskarżyc, osądzic , moze zamknąc jeszcze,....Burmistrz dzialki bez przetargu pooddawal rodzinie, łamal przepisy z grupy antykorupcyjnych, ale tam sprawy nie bylo bo on z Pisu. WSTYD!!! Panowie z Cba, sami powinni się zastanowic czy na tym teraz ma polegac ich praca, polowanie?
to jest naprawdę straszne, wszyscy wiedzą , że w gminie była podobna sytuacja, tam wchodziły w grę wynagorodzenia i cba zbagatelizowalo sprawę...a tu doniesienie do prokuratury, nie mowiąc o tym że Cba samo rozesłalo wiesci w tej sprawie do prasy, to juz prasa mam mniej roboty zenada. A jakieś wyjaśnienia? skoro badali to dobrze wiedzą, że tam nie ma nic na rzeczy, funkcja spoleczna, a cala ta spoldzielnia miala na celu utworzenie aktów notarialnych dla włascicieli garazy juz istniejących, rzeczywiscie działalnosc gospodarcza pełna gębą. Pis... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 r. o 20:12
0
Gdybym ja przesłuchiwał, to odwołań by nie było. Wszystkie strony by to zaakceptowywały. RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tll
Gdybym ja przesłuchiwał, to odwołań by nie było. Wszystkie strony by to zaakceptowywały. RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and ... rozwiń
Avatar
Wszywka / 14 kwietnia 2016 r. o 19:52
0

Dobra zmiana w pełnej krasie. Nie sprawdzą do końca jak wygląda sytuacja i szkalują człowieka. Nie rozumiem jak na podstawie wpisu do KRSu można pozbawić człowieka pełnionej funkcji. Zbadać, stwierdzić fakty i wtedy wyciągać konsekwencje ...

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 r. o 19:48
0
Ale afera CBA niech się naprawdę czymś poważnym zajmie
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 r. o 17:43
0
Najpierw starosta teraz wice. Czyżby rzeczywiście planowano pogonić psl z powiatu a na ich miejsce powołać kogoś z pisu? W końcu jest w powiecie parę stanowisk do obsadzenia.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 r. o 09:37
0
Domański ma duże szanse na fotel burmistrza co nie każdemu się podoba dlatego trzeba skompromitować człowieka po to by nikomu już nie zagrażał.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 r. o 09:34
0
Pis działa.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 r. o 09:09
0
to jest naprawdę straszne, wszyscy wiedzą , że w gminie była podobna sytuacja, tam wchodziły w grę wynagorodzenia i cba zbagatelizowalo sprawę...a tu doniesienie do prokuratury, nie mowiąc o tym że Cba samo rozesłalo wiesci w tej sprawie do prasy, to juz prasa mam mniej roboty zenada. A jakieś wyjaśnienia? skoro badali to dobrze wiedzą, że tam nie ma nic na rzeczy, funkcja spoleczna, a cala ta spoldzielnia miala na celu utworzenie aktów notarialnych dla włascicieli garazy juz istniejących, rzeczywiscie działalnosc gospodarcza pełna gębą. Pisiory chcą zniszczyc człowieka, bo zobaczyli że odkąd jest wicestarosta jego notowania jeszcze rosną, a dlaczego? bo jest przyzwoitym człowiekiem. Ale dla nich to abstrakcja, najlpeiej oskarżyc, osądzic , moze zamknąc jeszcze,....Burmistrz dzialki bez przetargu pooddawal rodzinie, łamal przepisy z grupy antykorupcyjnych, ale tam sprawy nie bylo bo on z Pisu. WSTYD!!! Panowie z Cba, sami powinni się zastanowic czy na tym teraz ma polegac ich praca, polowanie?
to jest naprawdę straszne, wszyscy wiedzą , że w gminie była podobna sytuacja, tam wchodziły w grę wynagorodzenia i cba zbagatelizowalo sprawę...a tu doniesienie do prokuratury, nie mowiąc o tym że Cba samo rozesłalo wiesci w tej sprawie do prasy, to juz prasa mam mniej roboty zenada. A jakieś wyjaśnienia? skoro badali to dobrze wiedzą, że tam nie ma nic na rzeczy, funkcja spoleczna, a cala ta spoldzielnia miala na celu utworzenie aktów notarialnych dla włascicieli garazy juz istniejących, rzeczywiscie działalnosc gospodarcza pełna gębą. Pis... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 r. o 20:12
0
Gdybym ja przesłuchiwał, to odwołań by nie było. Wszystkie strony by to zaakceptowywały. RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tll
Gdybym ja przesłuchiwał, to odwołań by nie było. Wszystkie strony by to zaakceptowywały. RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and ... rozwiń
Avatar
Wszywka / 14 kwietnia 2016 r. o 19:52
0

Dobra zmiana w pełnej krasie. Nie sprawdzą do końca jak wygląda sytuacja i szkalują człowieka. Nie rozumiem jak na podstawie wpisu do KRSu można pozbawić człowieka pełnionej funkcji. Zbadać, stwierdzić fakty i wtedy wyciągać konsekwencje ...

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 r. o 19:48
0
Ale afera CBA niech się naprawdę czymś poważnym zajmie
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 r. o 17:43
0
Najpierw starosta teraz wice. Czyżby rzeczywiście planowano pogonić psl z powiatu a na ich miejsce powołać kogoś z pisu? W końcu jest w powiecie parę stanowisk do obsadzenia.