Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2016 r.
16:37

CBA w szpitalu przy Jaczewskiego. Nieprawidłowości w zamówieniu wartym 1,4 mln zł

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 21 A A

Firma ochraniająca Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie została wybrana z naruszeniem przepisów. Do takich wniosków doszli agenci CBA, którzy właśnie zakończyli kontrolę w lecznicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzało zamówienia publiczne, realizowane w SPSK 4. Ujawniono nieprawidłowości.

– Funkcjonariusze ustalili, że zamówienia na ponad 1 mln 413 tys. zł na usługi ochrony w szpitalu zostały udzielone w niekonkurencyjnym i niezasadnie zastosowanym trybie zapytania o cenę – informuje biuro w oficjalnym komunikacie.

Zdaniem CBA, władze szpitala naruszyły prawo zamówień publicznych i dyscyplinę finansów publicznych. Agenci CBA skierowali stosowne zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Lublinie. Wnioski z kontroli trafiły również do rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który nadzoruje działalność szpitala.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja78 / 4 lutego 2016 r. o 22:14
0

jaka placa,taka praca.Nie ma sie co czepiac ochrony,tylko porzadnie przeswietlic reszte tzw "przetargow",to tylko szczyt gory lodowej tego co sie tam w tym SPSKA dzieje.Kumplostwo.kumoterstwo"po znajomosci' zalatwianie intratnych prac zleconych! Tyle remontow,nowych mebli i innych wystrojow...kto to wszystko robil? na czyje zlecenie? i kto "wynajdywal te firmy? Tuuuu mialoby co CBA robic ,a nie czepiac sie dziadkow,ktorzy dorabiaja sobie do skromnych emerytur.

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:27
0
Ja proponuję "Ochrona - na wezwanie zgłasza się automatyczna sekretarka" długawe hasło ale chwytliwe:)
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:22
0
Gdyby nazwac ZA WASZE SKLADKI to juz dawno ktos by na nich wyjechal.Nawet schorowany emeryt by im nawsadzal a baba naprala torbami.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:13
0
Witam, moja propozycja co do zmiany nazwy firmy ochroniarskiej w szpitalu to " NARUSZENIE PRZEPISÓW " lub "WSZYSTKO PO 5 ZŁ"
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:05
0
A nie lepiej po prostu cieniasy24?
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:04
0
Proponuję zmienić nazwę tej firmy na taką z poczuciem humoru np. Bodygard z odzysku bo trzeba mieć poczucie humoru żeby takie ciamajdy tam zatrudniać
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:38
0
Gdyby ktoś organizował konkurs na zmianę nazwy tej firmy to ja proponuję "przygarnij kropka" albo "zardzewiali średniowieczni giermkowie" lub też po prostu "bojący się własnych cieni"
Avatar
Help / 3 lutego 2016 r. o 19:31
0
Zamiast kurtki z napisem powinni dostac skladane krzeselka wedkarskie przytwierdzone do tylka na stale.Zasypiaja nawet na stojaca jak jas fasola w wyscigu szczurow.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:21
0
Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda ochrona szpitala to najlepiej wejść od strony Polikliniki tam często w fotelu można śpiącego ochroniarza spotkać
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:17
0
Oni się boją własnego cienia, wystarczy że ktoś do takiego osobnika podejdzie zrobi coś w stylu "buuuu" i "ochraniacz" ucieka gdzie pieprz rośnie.. A jak wiadomo tam gdzie pieprz rośnie bajka się kończy i zaczyna się rzeczywistość, a w przypadku tej ochrony zderzenie z rzeczywistością jest dla nich brutalne - więc lepiej się schować.
Avatar
Ja78 / 4 lutego 2016 r. o 22:14
0

jaka placa,taka praca.Nie ma sie co czepiac ochrony,tylko porzadnie przeswietlic reszte tzw "przetargow",to tylko szczyt gory lodowej tego co sie tam w tym SPSKA dzieje.Kumplostwo.kumoterstwo"po znajomosci' zalatwianie intratnych prac zleconych! Tyle remontow,nowych mebli i innych wystrojow...kto to wszystko robil? na czyje zlecenie? i kto "wynajdywal te firmy? Tuuuu mialoby co CBA robic ,a nie czepiac sie dziadkow,ktorzy dorabiaja sobie do skromnych emerytur.

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:27
0
Ja proponuję "Ochrona - na wezwanie zgłasza się automatyczna sekretarka" długawe hasło ale chwytliwe:)
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:22
0
Gdyby nazwac ZA WASZE SKLADKI to juz dawno ktos by na nich wyjechal.Nawet schorowany emeryt by im nawsadzal a baba naprala torbami.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:13
0
Witam, moja propozycja co do zmiany nazwy firmy ochroniarskiej w szpitalu to " NARUSZENIE PRZEPISÓW " lub "WSZYSTKO PO 5 ZŁ"
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:05
0
A nie lepiej po prostu cieniasy24?
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 20:04
0
Proponuję zmienić nazwę tej firmy na taką z poczuciem humoru np. Bodygard z odzysku bo trzeba mieć poczucie humoru żeby takie ciamajdy tam zatrudniać
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:38
0
Gdyby ktoś organizował konkurs na zmianę nazwy tej firmy to ja proponuję "przygarnij kropka" albo "zardzewiali średniowieczni giermkowie" lub też po prostu "bojący się własnych cieni"
Avatar
Help / 3 lutego 2016 r. o 19:31
0
Zamiast kurtki z napisem powinni dostac skladane krzeselka wedkarskie przytwierdzone do tylka na stale.Zasypiaja nawet na stojaca jak jas fasola w wyscigu szczurow.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:21
0
Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda ochrona szpitala to najlepiej wejść od strony Polikliniki tam często w fotelu można śpiącego ochroniarza spotkać
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:17
0
Oni się boją własnego cienia, wystarczy że ktoś do takiego osobnika podejdzie zrobi coś w stylu "buuuu" i "ochraniacz" ucieka gdzie pieprz rośnie.. A jak wiadomo tam gdzie pieprz rośnie bajka się kończy i zaczyna się rzeczywistość, a w przypadku tej ochrony zderzenie z rzeczywistością jest dla nich brutalne - więc lepiej się schować.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!