Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 lutego 2016 r.
18:29

Czapski odwołany z funkcji dyrektora OHP, jego miejsce zajął radny PiS

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 40 A A
Andrzej Czapski odwołany ze stanowiska dyrektora OHP w Roskoszy.
Andrzej Czapski odwołany ze stanowiska dyrektora OHP w Roskoszy.

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, nie jest już dyrektorem Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy. 29 stycznia, po niespełna roku od objęcia stanowiska, odwołał go komendant główny OHP

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powód odwołania Czapskiego? – Placówka potrzebuje zdynamizowania i aktywizacji. To wyjątkowa jednostka ze względu na położenie i swoje mienie – mówi Anna Szymańska, rzecznik prasowy Komendy Głównej OHP.

Andrzej Czapski, który startując z komitetu Akcja Samorządowa Nasze Miasto Wspólne Dobro, przegrał bój o reelekcję z kandydatem PiS Dariuszem Stefaniukiem, w lutym ubiegłego roku został dyrektorem OHP w Roskoszy. Propozycję złożył mu Marian Najdychor, ówczesny komendant główny OHP. Jednak od grudnia 2015 roku komendą główną kieruje związany z PiS Marek Surmacz.

– Odwołany zostałem przez Internet – informację dostałem e-mailem. To taki nowy obyczaj – mówi z przekąsem Czapski. – To średnie zaskoczenie, ale sądziłem, że ktoś zauważy mój dorobek i nie będzie mną szastał. Przypominają mi się czasy komuny, kiedy trudno było z pracą, bo byłem w opozycji – podkreśla były już dyrektor OHP. – Teraz jestem w okresie wypowiedzenia. Nie wiem, co będzie dalej – przyznaje Czapski.

1 lutego komendant główny OHP powołał na to stanowisko Karola Sudewicza ( na zdj.), radnego PiS z Białej Podlaskiej / fot. nadesłane
1 lutego komendant główny OHP powołał na to stanowisko Karola Sudewicza ( na zdj.), radnego PiS z Białej Podlaskiej / fot. nadesłane

Wczoraj przekazywał obowiązki nowemu dyrektorowi. – 1 lutego komendant główny powołał na to stanowisko Karola Sudewicza – potwierdza rzecznik prasowy OHP.

To wykładowca akademicki Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz miejski radny (PiS). – Informację przyjąłem z radością. Czuję się zaszczycony, bo wiem, że wielu zabiegało o to stanowisko – podkreśla Karol Sudewicz. – To na pewno wyzwanie, do którego podchodzę z pełnym zaangażowaniem. Mam świeże pomysły. Najpierw jednak muszę dokładniej przyjrzeć się jednostce, aby ocenić możliwości ich realizacji. Bo budżet też jest przecież ograniczony – dodaje Sudewicz.

Z pracy na uczelni zamierza zrezygnować, natomiast mandat radnego utrzymuje. – Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby łączyć te funkcje – zapewnia.

Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. OHP specjalizuje się w działaniach na rzecz młodzieży, zwłaszcza zagrożonej wykluczeniem społecznym, oraz bezrobotnych do 25 roku życia.

Przy OHP w Roskoszy w ubiegłym roku otwarto kompleks pracowni tworzących „wioskę ginących zawodów”. Projekt za blisko 3 mln zł współfinansowała Unia Europejska.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 11 lutego 2016 o 16:15
0

Ja przeżyłem ponad 65 lat i  taki bełkot o wierze czytam co jakiś czas ! Zacznę od tego co babcia mi mówiła - klęczy pod figura bo ma diabła pod skórą -  !! Następnie chciałbym zapytać jak to się  do twojej wiary skoro co słowo to kłamstwo, fałsz i obłuda ! To gdzie powinien zmieścić się rydzyk !!! W piekle takich szatanów nie ma względem niego to baranki ! A wypowiedzi guru sekty psior tow. kurdupla gdzie nawet jednego słowa prawdy  nie ma w jego bredzeniu o "dobrej zmianie"  !  Fałsz, fałsz, obłuda, kłamstwo ! Więc pytam kogo chcesz obrazić ! Siebie pusty podły człeku obrażasz czyniąc jakobyś był "świnty"

Pisala Ula. Jakieś transgender???

Pisala Ula. Jakieś transgender???

rozwiń
Avatar
ula / 11 lutego 2016 o 09:46
0

Ale bełkot! Też pełen miłości i wiary!

Widzę ze pojechałeś po "gościu" , więc czytając uwaznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich popierał jest grzesznikiem i nie moze brać udziału w Komunii Świetej. Poczytaj największego polskiego teologa z Szczebrzeszyna prałata prof. dr hab. S.C. Bartnika "Evangelia zawsze wieczysta" to Tobie włosy dęba staną.

Mój tato powtarzał bardzo mądre staropolskie powiedzenie..."dlaczegoś biedny, boś głupi; dlaczego głupi, boś biedny" Coś w tym jest. 8 lat strugi ogromnych pieniędzy z kasy Eu popłynęły do Polski i co? Wschód najmniej skorzystał, tylko warsiawka i jej słoiki, bo Polska nie za bardzo. Zanim kogoś skrytykujesz sam pomyśl kim jesteś.

Ja przeżyłem ponad 65 lat i  taki bełkot o wierze czytam co jakiś czas ! Zacznę od tego co babcia mi mówiła - klęczy pod figura bo ma diabła pod skórą -  !! Następnie chciałbym zapytać jak to się  do twojej wiary skoro co słowo to kłamstwo, fałsz i obłuda ! To gdzie powinien zmieścić się rydzyk !!! W piekle takich szatanów nie ma względem niego to baranki ! A wypowiedzi guru sekty psior tow. kurdupla gdzie nawet jednego słowa prawdy  nie ma w jego bredzeniu o "dobrej zmianie"  !  Fałsz, fałsz, obłuda, kłamstwo ! Więc pytam kogo chcesz obrazić ! Siebie pusty podły człeku obrażasz czyniąc jakobyś był "świnty"

5 lat i  taki bełkot o wierze czytam co jakiś czas ! Zacznę od tego co babcia mi mówiła - klęczy pod figura bo ma diabła pod skórą -  !! Następnie chciałbym zapytać jak to się  do twojej wiary skoro co słowo to kłamstwo, fałsz i obłuda ! To gdzie powinien zmieścić się rydzyk !!! W piekle takich szatanów nie ma względem niego to baranki ! A wypowiedzi guru sekty psior tow. kurdupla gdzie nawet jednego słowa prawdy  nie ma w jego bredzeniu o "dobrej zmianie"  !  Fałsz, fałsz, obłuda, kłamstwo ! Więc pytam kogo chc... rozwiń
Avatar
biały / 11 lutego 2016 o 09:36
0

No ja rozumiem, że Jarosław chciał być, a że go nie aresztowali, to teraz śpiewka pseudopatriotów, że internowanie to nic nie znaczy. Radzę czytać więcej, bo widzę, że nie pamiętasz tamtych czasów...

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczan... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 00:39
0
Biedny kombatant co chlał gorzalę z ubekami, a ci z litości internowali go na 20 dni...
Avatar
gonić / 3 lutego 2016 o 17:57
0

niech mu "brateńki " pomogą....pociotki , wszak PSL jest za trwałością zacofania wsi na wschodzie. Im z tym dobrze, oni mieli koryto i stół zastawiony. A polski rolnik? i tak ich musi poprzeć, bo oni tak pięknie w tych mundurkach OSP wyglądają.

Najgorsze to, że ludzie trzymani w zacofaniu nie mają szansy zrozumieć kim są peeselowcy - uważają wręcz, że PSL to partia chłopska, która broni interesów mieszkańców wsi. A jak miejscowa remiza dostanie od partyjnych kacyków nowy-używany wóz bojowy i sikawkę to cała wieś się cieszy.

to, że ludzie trzymani w zacofaniu nie mają szansy zrozumieć kim są peeselowcy - uważają wręcz, że PSL to partia chłopska, która broni interesów mieszkańców wsi. A jak miejscowa remiza dostanie od partyjnych kacyków nowy-używany wóz bojowy i sikawkę to cała wieś się cieszy.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 15:09
0

Widzę ze pojechałeś po "gościu" , więc czytając uwaznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich popierał jest grzesznikiem i nie moze brać udziału w Komunii Świetej. Poczytaj największego polskiego teologa z Szczebrzeszyna prałata prof. dr hab. S.C. Bartnika "Evangelia zawsze wieczysta" to Tobie włosy dęba staną.

Mój tato powtarzał bardzo mądre staropolskie powiedzenie..."dlaczegoś biedny, boś głupi; dlaczego głupi, boś biedny" Coś w tym jest. 8 lat strugi ogromnych pieniędzy z kasy Eu popłynęły do Polski i co? Wschód najmniej skorzystał, tylko warsiawka i jej słoiki, bo Polska nie za bardzo. Zanim kogoś skrytykujesz sam pomyśl kim jesteś.

Ale bełkot! Też pełen miłości i wiary!

ot! Też pełen miłości i wiary!

rozwiń
Avatar
Polonus / 3 lutego 2016 o 14:58
0
Najwyższy czas, aby wykopać od koryt tych zawodowych koryciarzy!! I tu się z pisem całkowicie zgadzam!! Przyrosły im te grube, spasione dupska do stołków,
 przyzwyczaili się do kilkudziesięcio tysięcznych pensji za nic nie robienie!!Dupska mają przyklejone do stołków butaprenem i wierzyli głeboko. że nic ich nie ruszy!!
 Przyszedł PIS i dostaną kopa!! Mogą, ewentualnie aplikować o pracę, w zarzadzanych przez siebie firmach,  jako gońcy lub sprzątaczki, na umowie śmieciowej!!
 Osobiscie, jestem zwolennikiem, całkowitej prywatyzacji mediów, tak jak ma to miejsce w USA.
 Tam mediów państwowych nie ma, a demokracja ma się świetnie. Jednak, to co robi PIS, to krok w dobrym kierunku, można powiedzieć: it is better then nothing.

A ty kim jesteś, ćwoku?! Dlaczego przynosisz wstyd naszej wierze?! Czy musisz, baranie, "dowartościowywać" się w ten sposób?! Wilczy bilet to dałbym takim jak ty, patriotom i katolikom od siedmiu boleści. Rzadko używam mocnych słów, ale wobec takiego draństwa, pychy i chamstwa nie mogłem zdzierżyć. Napleniło się ostatnio "odważnych" idiotów na różnych forach. Ty jesteś jednym z nich.

Nie jestem pewny czy mamy wspólną wiarę - ja wierzę w wartości, wierzę w Boga i że są jeszcze porządni ludzie w naszej Ojczyźnie. Członkowie wrażej koalicji zdrady narodowej do nich nie należą, sami się zdradą, aferami i zaprzaństwem spośród nich wyłączyli. Nawet mi się nie chce tłumaczyć dlaczego tak uważam, bo i tak nie zrozumiesz - masz inne preferencje i inne podejście do życia i ludzi: peeselowskie tj. interesowne. Język miłości, którym się posługujesz też jest mi znany z epoki wspólnego nierządu współczesnej Targowicy. Dobrej nocy życzę i samozadowolenia z napisanego tekstu. 

PS

Jeśli wyrzucony człowiek należał do tych porządnych to bardzo go przepraszam, ale znając panujące w naszym kraju i województwie obyczaje i kolesiosko-rodzinne koneksje to go wcale nie żałuje. Stąd mój krótki i dosadny tekst. 


Widzę ze pojechałeś po "gościu" , więc czytając uwaznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich popierał jest grzesznikiem i nie moze brać udziału w Komunii Świetej. Poczytaj największego polskiego teologa z Szczebrzeszyna prałata prof. dr hab. S.C. Bartnika "Evangelia zawsze wieczysta" to Tobie włosy dęba staną.

Mój tato powtarzał bardzo mądre staropolskie powiedzenie..."dlaczegoś biedny, boś głupi; dlaczego głupi, boś biedny" Coś w tym jest. 8 lat strugi ogromnych pieniędzy z kasy Eu popłynęły do Polski i co? Wschód najmniej skorzystał, tylko warsiawka i jej słoiki, bo Polska nie za bardzo. Zanim kogoś skrytykujesz sam pomyśl kim jesteś.

aznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich pop... rozwiń
Avatar
Polonus / 3 lutego 2016 o 14:21
0

Gonić, a jeśli peeselowiec dać wilczy bilet.


niech mu "brateńki " pomogą....pociotki , wszak PSL jest za trwałością zacofania wsi na wschodzie. Im z tym dobrze, oni mieli koryto i stół zastawiony. A polski rolnik? i tak ich musi poprzeć, bo oni tak pięknie w tych mundurkach OSP wyglądają.

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 14:18
0
Czego lamentujecie...bo "pociotkowi" odebrano koryto? Musimy to w całej Polsce zrobić, bo koniec już z tym cichodajnym rozp...w pracy domu i zagrodzie. PSL PO i SLD należy jak najszybciej wysłać tam gdzie jest naszych 3,5 rodaków. Owszem boli, gdy "kolesie" lecą nałeb na szyję ze stanowiska za "kury i jajka", lub odziedziczonych po "pociotkach"...ale tak tylko można coś w tej naszej Polsce zmienić. Zwłaszcza w takich regionach gdzie od lat panuje ta sama mafia niemożności i nieumiejętności. Dlaczego wschód ma zawsze wschodem pozostać?
Czego lamentujecie...bo "pociotkowi" odebrano koryto? Musimy to w całej Polsce zrobić, bo koniec już z tym cichodajnym rozp...w pracy domu i zagrodzie. PSL PO i SLD należy jak najszybciej wysłać tam gdzie jest naszych 3,5 rodaków. Owszem boli, gdy "kolesie" lecą nałeb na szyję ze stanowiska za "kury i jajka", lub odziedziczonych po "pociotkach"...ale tak tylko można coś w tej naszej Polsce zmienić. Zwłaszcza w takich regionach gdzie od lat panuje ta sama mafia niemożności i nieumiejętności. Dlaczego w... rozwiń
Avatar
J-23 znowu nadaje / 3 lutego 2016 o 10:57
0

Ileż w tobie "prawdziwej, chrześcijańskiej miłości, empatii, miłosierdzia". Naprawdę, ręce opadają... Nie daj Boże. I jak na ironię piszesz coś tu waść o miłości. Myślę, że PiS nie potrzebuje takich "sprzymierzeńców", a nawet dla swego dobra winien gonić takich jak ty głupców.

O co Ci chodzi. Przecież koleś chce pomóc. Daję pracę dla Pana Andrzeja w roznoszeniu ulotek lub przy wywalaniu obornika. Przecież  żadna praca nie hańbi. Pan Andrej mógłby roznosić ulotki to bardzo prosa praca i by się na pewno nauczył. Jeśli chodzi o wywalanie gnoju to by Pana Andrzeja przeszkolili. Na pewno by się nauczył. Przy gnoju nie trzeba wiele myśleć. Dlatego nie rozumiem Twojej flustracji. Koleś udziela rad bezrobotnemu gdzie są wolne miejsca pracy i gdzie Pan Andrzej może zarobić na chleb a Ty na gościa psioczysz. Typowe Polaczki - pomagasz komuś a ktoś tego nie docenia.

O co Ci chodzi. Przecież koleś chce pomóc. Daję pracę dla Pana Andrzeja w roznoszeniu ulotek lub przy wywalaniu obornika. Przecież  żadna praca nie hańbi. Pan Andrej mógłby roznosić ulotki to bardzo prosa praca i by się na pewno nauczył. Jeśli chodzi o wywalanie gnoju to by Pana Andrzeja przeszkolili. Na pewno by się nauczył. Przy gnoju nie trzeba wiele myśleć. Dlatego nie rozumiem Twojej flustracji. Koleś udziela rad bezrobotnemu gdzie są wolne miejsca pracy i gdzie Pan Andrzej może zarobić na chleb a Ty na gościa psio... rozwiń

Avatar
Piotr / 11 lutego 2016 o 16:15
0

Ja przeżyłem ponad 65 lat i  taki bełkot o wierze czytam co jakiś czas ! Zacznę od tego co babcia mi mówiła - klęczy pod figura bo ma diabła pod skórą -  !! Następnie chciałbym zapytać jak to się  do twojej wiary skoro co słowo to kłamstwo, fałsz i obłuda ! To gdzie powinien zmieścić się rydzyk !!! W piekle takich szatanów nie ma względem niego to baranki ! A wypowiedzi guru sekty psior tow. kurdupla gdzie nawet jednego słowa prawdy  nie ma w jego bredzeniu o "dobrej zmianie"  !  Fałsz, fałsz, obłuda, kłamstwo ! Więc pytam kogo chcesz obrazić ! Siebie pusty podły człeku obrażasz czyniąc jakobyś był "świnty"

Pisala Ula. Jakieś transgender???

Pisala Ula. Jakieś transgender???

rozwiń
Avatar
ula / 11 lutego 2016 o 09:46
0

Ale bełkot! Też pełen miłości i wiary!

Widzę ze pojechałeś po "gościu" , więc czytając uwaznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich popierał jest grzesznikiem i nie moze brać udziału w Komunii Świetej. Poczytaj największego polskiego teologa z Szczebrzeszyna prałata prof. dr hab. S.C. Bartnika "Evangelia zawsze wieczysta" to Tobie włosy dęba staną.

Mój tato powtarzał bardzo mądre staropolskie powiedzenie..."dlaczegoś biedny, boś głupi; dlaczego głupi, boś biedny" Coś w tym jest. 8 lat strugi ogromnych pieniędzy z kasy Eu popłynęły do Polski i co? Wschód najmniej skorzystał, tylko warsiawka i jej słoiki, bo Polska nie za bardzo. Zanim kogoś skrytykujesz sam pomyśl kim jesteś.

Ja przeżyłem ponad 65 lat i  taki bełkot o wierze czytam co jakiś czas ! Zacznę od tego co babcia mi mówiła - klęczy pod figura bo ma diabła pod skórą -  !! Następnie chciałbym zapytać jak to się  do twojej wiary skoro co słowo to kłamstwo, fałsz i obłuda ! To gdzie powinien zmieścić się rydzyk !!! W piekle takich szatanów nie ma względem niego to baranki ! A wypowiedzi guru sekty psior tow. kurdupla gdzie nawet jednego słowa prawdy  nie ma w jego bredzeniu o "dobrej zmianie"  !  Fałsz, fałsz, obłuda, kłamstwo ! Więc pytam kogo chcesz obrazić ! Siebie pusty podły człeku obrażasz czyniąc jakobyś był "świnty"

5 lat i  taki bełkot o wierze czytam co jakiś czas ! Zacznę od tego co babcia mi mówiła - klęczy pod figura bo ma diabła pod skórą -  !! Następnie chciałbym zapytać jak to się  do twojej wiary skoro co słowo to kłamstwo, fałsz i obłuda ! To gdzie powinien zmieścić się rydzyk !!! W piekle takich szatanów nie ma względem niego to baranki ! A wypowiedzi guru sekty psior tow. kurdupla gdzie nawet jednego słowa prawdy  nie ma w jego bredzeniu o "dobrej zmianie"  !  Fałsz, fałsz, obłuda, kłamstwo ! Więc pytam kogo chc... rozwiń
Avatar
biały / 11 lutego 2016 o 09:36
0

No ja rozumiem, że Jarosław chciał być, a że go nie aresztowali, to teraz śpiewka pseudopatriotów, że internowanie to nic nie znaczy. Radzę czytać więcej, bo widzę, że nie pamiętasz tamtych czasów...

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczan... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 00:39
0
Biedny kombatant co chlał gorzalę z ubekami, a ci z litości internowali go na 20 dni...
Avatar
gonić / 3 lutego 2016 o 17:57
0

niech mu "brateńki " pomogą....pociotki , wszak PSL jest za trwałością zacofania wsi na wschodzie. Im z tym dobrze, oni mieli koryto i stół zastawiony. A polski rolnik? i tak ich musi poprzeć, bo oni tak pięknie w tych mundurkach OSP wyglądają.

Najgorsze to, że ludzie trzymani w zacofaniu nie mają szansy zrozumieć kim są peeselowcy - uważają wręcz, że PSL to partia chłopska, która broni interesów mieszkańców wsi. A jak miejscowa remiza dostanie od partyjnych kacyków nowy-używany wóz bojowy i sikawkę to cała wieś się cieszy.

to, że ludzie trzymani w zacofaniu nie mają szansy zrozumieć kim są peeselowcy - uważają wręcz, że PSL to partia chłopska, która broni interesów mieszkańców wsi. A jak miejscowa remiza dostanie od partyjnych kacyków nowy-używany wóz bojowy i sikawkę to cała wieś się cieszy.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 15:09
0

Widzę ze pojechałeś po "gościu" , więc czytając uwaznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich popierał jest grzesznikiem i nie moze brać udziału w Komunii Świetej. Poczytaj największego polskiego teologa z Szczebrzeszyna prałata prof. dr hab. S.C. Bartnika "Evangelia zawsze wieczysta" to Tobie włosy dęba staną.

Mój tato powtarzał bardzo mądre staropolskie powiedzenie..."dlaczegoś biedny, boś głupi; dlaczego głupi, boś biedny" Coś w tym jest. 8 lat strugi ogromnych pieniędzy z kasy Eu popłynęły do Polski i co? Wschód najmniej skorzystał, tylko warsiawka i jej słoiki, bo Polska nie za bardzo. Zanim kogoś skrytykujesz sam pomyśl kim jesteś.

Ale bełkot! Też pełen miłości i wiary!

ot! Też pełen miłości i wiary!

rozwiń
Avatar
Polonus / 3 lutego 2016 o 14:58
0
Najwyższy czas, aby wykopać od koryt tych zawodowych koryciarzy!! I tu się z pisem całkowicie zgadzam!! Przyrosły im te grube, spasione dupska do stołków,
 przyzwyczaili się do kilkudziesięcio tysięcznych pensji za nic nie robienie!!Dupska mają przyklejone do stołków butaprenem i wierzyli głeboko. że nic ich nie ruszy!!
 Przyszedł PIS i dostaną kopa!! Mogą, ewentualnie aplikować o pracę, w zarzadzanych przez siebie firmach,  jako gońcy lub sprzątaczki, na umowie śmieciowej!!
 Osobiscie, jestem zwolennikiem, całkowitej prywatyzacji mediów, tak jak ma to miejsce w USA.
 Tam mediów państwowych nie ma, a demokracja ma się świetnie. Jednak, to co robi PIS, to krok w dobrym kierunku, można powiedzieć: it is better then nothing.

A ty kim jesteś, ćwoku?! Dlaczego przynosisz wstyd naszej wierze?! Czy musisz, baranie, "dowartościowywać" się w ten sposób?! Wilczy bilet to dałbym takim jak ty, patriotom i katolikom od siedmiu boleści. Rzadko używam mocnych słów, ale wobec takiego draństwa, pychy i chamstwa nie mogłem zdzierżyć. Napleniło się ostatnio "odważnych" idiotów na różnych forach. Ty jesteś jednym z nich.

Nie jestem pewny czy mamy wspólną wiarę - ja wierzę w wartości, wierzę w Boga i że są jeszcze porządni ludzie w naszej Ojczyźnie. Członkowie wrażej koalicji zdrady narodowej do nich nie należą, sami się zdradą, aferami i zaprzaństwem spośród nich wyłączyli. Nawet mi się nie chce tłumaczyć dlaczego tak uważam, bo i tak nie zrozumiesz - masz inne preferencje i inne podejście do życia i ludzi: peeselowskie tj. interesowne. Język miłości, którym się posługujesz też jest mi znany z epoki wspólnego nierządu współczesnej Targowicy. Dobrej nocy życzę i samozadowolenia z napisanego tekstu. 

PS

Jeśli wyrzucony człowiek należał do tych porządnych to bardzo go przepraszam, ale znając panujące w naszym kraju i województwie obyczaje i kolesiosko-rodzinne koneksje to go wcale nie żałuje. Stąd mój krótki i dosadny tekst. 


Widzę ze pojechałeś po "gościu" , więc czytając uwaznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich popierał jest grzesznikiem i nie moze brać udziału w Komunii Świetej. Poczytaj największego polskiego teologa z Szczebrzeszyna prałata prof. dr hab. S.C. Bartnika "Evangelia zawsze wieczysta" to Tobie włosy dęba staną.

Mój tato powtarzał bardzo mądre staropolskie powiedzenie..."dlaczegoś biedny, boś głupi; dlaczego głupi, boś biedny" Coś w tym jest. 8 lat strugi ogromnych pieniędzy z kasy Eu popłynęły do Polski i co? Wschód najmniej skorzystał, tylko warsiawka i jej słoiki, bo Polska nie za bardzo. Zanim kogoś skrytykujesz sam pomyśl kim jesteś.

aznie zauważyłem że piszesz o wierze. Wybacz ale Ty pewnie z tych wierzacych "ale"...Bo głosowanie na zrównaniu płci i uznaniu jako równowartości z małżeństwem to Ty nie widział nie słyszał? A głosowanie i przemycenie gender do naszych szkół i przedszkoli nie widział? jak Tobie jest nie wstyd powoływać się na wiarę? W KOGO? w diabła i jego sługusów? Polska może przez modlitwy posty i wstawiennictwo naszych świetych odwróci ten miecz co wisi nad nami. Ale przestań się oszukiwać, PO i PSL służyli Lucyferowi i są w jego objęciach. A kto ich pop... rozwiń
Avatar
Polonus / 3 lutego 2016 o 14:21
0

Gonić, a jeśli peeselowiec dać wilczy bilet.


niech mu "brateńki " pomogą....pociotki , wszak PSL jest za trwałością zacofania wsi na wschodzie. Im z tym dobrze, oni mieli koryto i stół zastawiony. A polski rolnik? i tak ich musi poprzeć, bo oni tak pięknie w tych mundurkach OSP wyglądają.

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 14:18
0
Czego lamentujecie...bo "pociotkowi" odebrano koryto? Musimy to w całej Polsce zrobić, bo koniec już z tym cichodajnym rozp...w pracy domu i zagrodzie. PSL PO i SLD należy jak najszybciej wysłać tam gdzie jest naszych 3,5 rodaków. Owszem boli, gdy "kolesie" lecą nałeb na szyję ze stanowiska za "kury i jajka", lub odziedziczonych po "pociotkach"...ale tak tylko można coś w tej naszej Polsce zmienić. Zwłaszcza w takich regionach gdzie od lat panuje ta sama mafia niemożności i nieumiejętności. Dlaczego wschód ma zawsze wschodem pozostać?
Czego lamentujecie...bo "pociotkowi" odebrano koryto? Musimy to w całej Polsce zrobić, bo koniec już z tym cichodajnym rozp...w pracy domu i zagrodzie. PSL PO i SLD należy jak najszybciej wysłać tam gdzie jest naszych 3,5 rodaków. Owszem boli, gdy "kolesie" lecą nałeb na szyję ze stanowiska za "kury i jajka", lub odziedziczonych po "pociotkach"...ale tak tylko można coś w tej naszej Polsce zmienić. Zwłaszcza w takich regionach gdzie od lat panuje ta sama mafia niemożności i nieumiejętności. Dlaczego w... rozwiń
Avatar
J-23 znowu nadaje / 3 lutego 2016 o 10:57
0

Ileż w tobie "prawdziwej, chrześcijańskiej miłości, empatii, miłosierdzia". Naprawdę, ręce opadają... Nie daj Boże. I jak na ironię piszesz coś tu waść o miłości. Myślę, że PiS nie potrzebuje takich "sprzymierzeńców", a nawet dla swego dobra winien gonić takich jak ty głupców.

O co Ci chodzi. Przecież koleś chce pomóc. Daję pracę dla Pana Andrzeja w roznoszeniu ulotek lub przy wywalaniu obornika. Przecież  żadna praca nie hańbi. Pan Andrej mógłby roznosić ulotki to bardzo prosa praca i by się na pewno nauczył. Jeśli chodzi o wywalanie gnoju to by Pana Andrzeja przeszkolili. Na pewno by się nauczył. Przy gnoju nie trzeba wiele myśleć. Dlatego nie rozumiem Twojej flustracji. Koleś udziela rad bezrobotnemu gdzie są wolne miejsca pracy i gdzie Pan Andrzej może zarobić na chleb a Ty na gościa psioczysz. Typowe Polaczki - pomagasz komuś a ktoś tego nie docenia.

O co Ci chodzi. Przecież koleś chce pomóc. Daję pracę dla Pana Andrzeja w roznoszeniu ulotek lub przy wywalaniu obornika. Przecież  żadna praca nie hańbi. Pan Andrej mógłby roznosić ulotki to bardzo prosa praca i by się na pewno nauczył. Jeśli chodzi o wywalanie gnoju to by Pana Andrzeja przeszkolili. Na pewno by się nauczył. Przy gnoju nie trzeba wiele myśleć. Dlatego nie rozumiem Twojej flustracji. Koleś udziela rad bezrobotnemu gdzie są wolne miejsca pracy i gdzie Pan Andrzej może zarobić na chleb a Ty na gościa psio... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!