Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 listopada 2018 r.
14:13

Dariusz Stefaniuk po przegranych wyborach: "Czuję ulgę"

Autor: Zdjęcie autora eb
19 98 A A
Dariusz Stefaniuk chce nadal pracować na rzecz rozwoju miasta
Dariusz Stefaniuk chce nadal pracować na rzecz rozwoju miasta (fot. Ewelina Burda)

Rozmowa z Dariuszem Stefaniukiem, dotychczasowym prezydentem Białej Podlaskiej z PiS, który w niedzielę przegrał wybory z Michałem Litwiniukiem (Koalicja Obywatelska)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Gdzie upatruje pan przyczyn swojej porażki?

– Myślę, że analiza jest bardzo prosta i pokazuje, że to zadziałało w całej Polsce. Otóż tendencja anty-PiS wygrała. Otrzymuję sygnały, że to nie były głosy przeciwko mnie, tylko przeciwko partii. Szkoda dla miasta, ale na wyborców nie wolno się obrażać. Mieszkańcy ocenią przyszłe pięć lat. Ja mam to doświadczenie za sobą. 

• Czy obwinia pan swój sztab za porażkę?

– Absolutnie nie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które były w moim sztabie, które się angażowały i poświęciły swój czas. Za porażkę może odpowiadać jedynie szef, więc jeżeli ktoś chce rozliczać kampanię, to biorę całą winę na siebie i z pełną odpowiedzialnością przyjmuję krytykę. Natomiast w kampanii zrobiliśmy 120 proc. tego, co było możliwe. To była kampania na wielkie miasto, a nie na takie średniej wielkości jak Biała Podlaska.

• Czy nie żałuje pan, że żona włączyła się w kampanię?

– Nie żałuję. Dzięki temu ucięła wszelkie plotki i spekulacje złych ludzi, którzy je rozprowadzali. I to oni mają dzisiaj to w sercu, co mówili. Uważam, że dobra karma wraca, a kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

• Z jakim nastawieniem opuszcza pan swój gabinet?

– Przegrana nie jest katastrofą. Robię to z podniesioną głową. Nie mam załamania i nerwów, to nie jest wielki problem, nawet czuję ulgę, mogę skoncentrować się teraz na rodzinie. Dziękuję Bogu, że miałem szansę służyć mieszkańcom. Nigdy wcześniej nie myślałem, że taką funkcję będę mógł sprawować. Przestrzegam jednak przed triumfalizmem, bo czas szybko płynie, a pewnych rzeczy nie da się wymazać. Obejmując ten urząd po panu Andrzeju Czapskim miałem z tyłu głowy, że ten gabinet kiedyś będę opuszczał i dzisiaj moi następcy też powinni o tym pamiętać. 

• Co uważa pan za największy sukces swojej prezydentury?

– To, że Biała Podlaska jest znana w Polsce. Podnieśliśmy prestiż naszego miasta. Dzisiaj w ministerstwach i w rządzie Biała Podlaska ma markę. Wcześniej mało kto w Polsce wiedział, gdzie leży nasze miasto. Poza tym uzdrowiliśmy finanse publiczne miasta. Dzisiaj pozostawiamy ponad 20 rozpoczętych projektów, które – mamy nadzieję – będą zrealizowane. Chcemy współpracować nadal w radzie miasta na rzecz rozwoju Białej Podlaskiej. 

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 14:42
+44
Nie wszyscy oddając glod na nowego Prezydenta głosowali przeciwko PIS. 4 lata temu glosy mojej rodziny i znajomych poszły na Pana. Zawiódł nas Pan,swoja arogancja, butą, kłamstwami itd. Nie spodziewał się Pan przegranej a niestety nie można lekceważyć mieszkańców bo to dzięki nim albo wchodzi sie na stanowisko albo z niego spada.
Avatar
Sąsiad z Sygietyskiego / 5 listopada 2018 o 15:33
+28
Darku odwołujesz się do Boga a przywołujesz i reklamujesz hinduizm i buddyzm lansując słowo KARMA w chescijaństwie są dobre lub złe uczynki. Niestety nie masz o tym pojęcia ale rozumiem.... Te koraliki na ręku to jakiś buddyjski amulet? A tak konkretnie sam karmiłeś PO w mieście nie dałeś im samoistnie zginąć. Lansowałeś się z działaczami PO wszędzie chroniłeś dawałeś stołeczki miałeś 2 wice z PO. W swoim srodowisku widziałeś tylko wrogów. To co robiłeś przeciw Abramowiczowi budziło niesmak nawet u przeciwników politycznych. pogrzebała Ciebie pycha razem ze swoja zoną uprawialiście styl celebrycki. Ona sztandarowy przykład NEPOTYZMU 2 rady nadzorcze nie ujmując kompetencji jest jeszcze ETYKA. Środowisko tej Białej Pozytywki i skład zarządu mówi sam za siebie. Twoje akcje z pieskami i kotkami z Azylu też nic nie pomogły. Zobaczymy czy teraz będziesz tak wspierał te srodowisko. Twoja siostra jakie ma predyspozycje do pracy w ITD. O NEPOTYŹMIE wśród kolegów nie będe wspominał. Nastepnie nie odciołeś pępowiny od senatora z Gdańska. Wręcz obnosiłeś się jak rządca z folwarku. Wiesz ckto to rządca? Wiesz napewno bo pochodzisz ze wsi tylko grasz wielkiego Bialczanina. Jak Senator rozliczy Ciebie za brak sprzedarzy Parku Radziwiłów czy prywatyzacji spółek miejskich. Ale to nie nasz problem. Na koniec niech Prezydent Litwiniuk przyniesie naręcze róż Tojej żonie bo od niej rozpoczeła się anty stefaniukowa rewolucja.
Darku odwołujesz się do Boga a przywołujesz i reklamujesz hinduizm i buddyzm lansując słowo KARMA w chescijaństwie są dobre lub złe uczynki. Niestety nie masz o tym pojęcia ale rozumiem.... Te koraliki na ręku to jakiś buddyjski amulet? A tak konkretnie sam karmiłeś PO w mieście nie dałeś im samoistnie zginąć. Lansowałeś się z działaczami PO wszędzie chroniłeś dawałeś stołeczki miałeś 2 wice z PO. W swoim srodowisku widziałeś tylko wrogów. To co robiłeś przeciw Abramowiczowi budziło niesmak nawet u przeciwników politycznych. pogrzebała Ci... rozwiń
Avatar
renia / 5 listopada 2018 o 14:25
+26
renata zagrała w telenoweli,' 'mąż mnie nie bije'......i nie pomogło
Avatar
Ktoś / 5 listopada 2018 o 14:24
+15
Na zdjęciu jeszcze uśmiechnięci, a teraz spadli w otchłań. Wytykają was palcami, i będą ujawniane przed mieszkańcami wszystkie sprawy . Wszystko wyjdzie na wierzch, bez znieczulenia.
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 17:03
+14
Ludzie dajcie już spokój temu chłopu!Każdy ma szansę startować i się wykazać !
Avatar
Wariat / 5 listopada 2018 o 15:50
+14
Czy będzie w Białej inaczej - nie sądzę! Czy będzie lepiej- szczerze wątpię! Czy mieszkańcy zjedzą żabę - o tak tego jestem pewien!
Avatar
Jozi / 5 listopada 2018 o 15:09
+11
Za cukierki zapłacą wyborcy a Barszcz był za darmo hihihi. Jak ciota stał:)))
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 15:00
+8
Nie ma Darka, nie ma kasy dla Białej !!!! Nic się znów nie będzie działo. W Lublinie rządzi PIS więc logiczne, że kasa będzie szła tam gdzie jest PIS.  Pożegnajcie się z inwestycjami. Przetwórni na lotnisku też nie będzie!!!
 A to dlaczego ma nie być? Ponoć PIS pokochal Białą Podlaskę, dostrzegł potrzebę inwestowania w to miasta, więc  niby dlaczego miało by być nagle inaczej? Jeśli to było szczere uczucie noc tego nir zmieni
Avatar
andrzej / 5 listopada 2018 o 14:19
+8
Darek bierz zapłakaną Renate i się pakuj, a nie sie w wywiady bawisz :)
Avatar
MacGyver / 5 listopada 2018 o 20:19
+7
Pan Litwiniuk wykaże się....zobaczymy czy da radę? Czy będzie Bobem Budowniczym? I z kim będzie budował? A może rujnował? Prezencję ma.... to prawda, ale co poza tym? Człowiek wykształcony...super, nienagannie wychowany, miły, uprzejmy, uczynny...extra. A jakie cechy powinien mieć prezydent miasta? Kto powie/napisze? Teraz ma dużo kolegów wokół siebie...chętnych na nowe fotele, koledzy przytakują i klaszczą, jedzą pączki! Ja napiłbym się jednak kawy....bo lubię :) Nie czepiajcie się rodzin TYCH panów ( starego i nowego Prezydenta ), kobiety są super :) Każda stała za swoim mężem murem....szacun. Szkoda tylko, że na śladzie Pana Litwiniuka jedzie jeszcze Pan Cz. i Pan B., no i jeszcze kilku...P.G, P.W i Pani R....która umiała nakręcić sprawę, nieładnie Pani Izo....ale zawsze Pani taka była...cicho ciemna :)
Pan Litwiniuk wykaże się....zobaczymy czy da radę? Czy będzie Bobem Budowniczym? I z kim będzie budował? A może rujnował? Prezencję ma.... to prawda, ale co poza tym? Człowiek wykształcony...super, nienagannie wychowany, miły, uprzejmy, uczynny...extra. A jakie cechy powinien mieć prezydent miasta? Kto powie/napisze? Teraz ma dużo kolegów wokół siebie...chętnych na nowe fotele, koledzy przytakują i klaszczą, jedzą pączki! Ja napiłbym się jednak kawy....bo lubię :) Nie czepiajcie się rodzin TYCH panów ( starego i nowego Prezydenta ), kobiety ... rozwiń
Avatar
gość / 17 listopada 2018 o 12:25
0
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
Zmień pracę weż kredyt.
chłopie, nie załapałeś "żaluzji" - tu chodzie o Jelcza i Połaniec!!!
Jak to aluzja jak jest napisane w pierwszej osobie. Tyłek ją boli ,a od jakiej pracy boli tyłek to każdy tirowiec wie. Jasne ?
 Od wielogodzinnego siedzenia oczywiście. A coście zboczeńcy myśleli.
Avatar
Wariat / 17 listopada 2018 o 09:29
0
Biała Podlaska to nowoczesne miasto...MARSZE RÓWNOŚCI ściągną wielu znakomitych i wpływowych .....tęczowych znakomitości ale będzie super!!!!!
 Będzie Biedroń i Grodzka, może Rafalala. Biała jasnogrodem będzie, a latarnie zgasną i bedziemy oczami świecić. Dorobią nam ścieżek i bedziemy wszyscy pedałować, a kto nie będzie tego obrońcy Konstytucji i Straż Wiejska siłą zmusi.
Avatar
kolarz / 16 listopada 2018 o 23:11
0
Biała Podlaska to nowoczesne miasto...MARSZE RÓWNOŚCI ściągną wielu znakomitych i wpływowych .....tęczowych znakomitości ale będzie super!!!!!
Avatar
Janko Walski / 16 listopada 2018 o 22:43
0
Bialczanie czują jeszcze większą ulge, że pognali bolszewikow
Bialczanie są smutni rozweseli ich pewnie marsz równości,...ale tych nowoczesnych, reszta zrozumie jak ich wydymano:))))
 Wydymani przez przedstawicieli tej samej płci ale będzie nowocześnie, a pilnować dymania będą obrońcy Konstytucji .
Avatar
michałek / 16 listopada 2018 o 22:30
+1
Bialczanie czują jeszcze większą ulge, że pognali bolszewikow
 Bialczanie są smutni rozweseli ich pewnie marsz równości,...ale tych nowoczesnych, reszta zrozumie jak ich wydymano:))))
Avatar
Lucek / 16 listopada 2018 o 12:07
0
"ROZWIEDNIK” a może ROZWIEDZIONA z życia nie zadowolona? Nie robi się kupy we własne gniazdo bo później można w nią wdepnąć. Nie puszcza się śmierdzących bąków pod kołdrą bo później się je wdycha
Avatar
Lucek / 16 listopada 2018 o 12:01
0
"ROZWIEDNIK" a może ROZWIEDZIONA życiem zawiedziona?Nie robi się kupy we własne gniazdo bo później można w nie wdepnąć. Nie puszcza się śmierdzących bąków pod kołdrą bo później się je wdycha
Avatar
Jan / 13 listopada 2018 o 13:02
0
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
Zmień pracę weż kredyt.
chłopie, nie załapałeś "żaluzji" - tu chodzie o Jelcza i Połaniec!!!
 Jak to aluzja jak jest napisane w pierwszej osobie. Tyłek ją boli ,a od jakiej pracy boli tyłek to każdy tirowiec wie. Jasne ?
Avatar
stop pis / 13 listopada 2018 o 11:21
0
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
Zmień pracę weż kredyt.
 chłopie, nie załapałeś "żaluzji" - tu chodzie o Jelcza i Połaniec!!!
Avatar
Komoruski / 13 listopada 2018 o 10:37
+1
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
 Zmień pracę weż kredyt.
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 8

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 87 38

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 10

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 9

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 74 12

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 59 38

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 15

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 64 9

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 189 17

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 36 31

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie