Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 listopada 2018 r.
14:13

Dariusz Stefaniuk po przegranych wyborach: "Czuję ulgę"

Autor: Zdjęcie autora eb
19 96 A A
Dariusz Stefaniuk chce nadal pracować na rzecz rozwoju miasta
Dariusz Stefaniuk chce nadal pracować na rzecz rozwoju miasta (fot. Ewelina Burda)

Rozmowa z Dariuszem Stefaniukiem, dotychczasowym prezydentem Białej Podlaskiej z PiS, który w niedzielę przegrał wybory z Michałem Litwiniukiem (Koalicja Obywatelska)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Gdzie upatruje pan przyczyn swojej porażki?

– Myślę, że analiza jest bardzo prosta i pokazuje, że to zadziałało w całej Polsce. Otóż tendencja anty-PiS wygrała. Otrzymuję sygnały, że to nie były głosy przeciwko mnie, tylko przeciwko partii. Szkoda dla miasta, ale na wyborców nie wolno się obrażać. Mieszkańcy ocenią przyszłe pięć lat. Ja mam to doświadczenie za sobą. 

• Czy obwinia pan swój sztab za porażkę?

– Absolutnie nie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które były w moim sztabie, które się angażowały i poświęciły swój czas. Za porażkę może odpowiadać jedynie szef, więc jeżeli ktoś chce rozliczać kampanię, to biorę całą winę na siebie i z pełną odpowiedzialnością przyjmuję krytykę. Natomiast w kampanii zrobiliśmy 120 proc. tego, co było możliwe. To była kampania na wielkie miasto, a nie na takie średniej wielkości jak Biała Podlaska.

• Czy nie żałuje pan, że żona włączyła się w kampanię?

– Nie żałuję. Dzięki temu ucięła wszelkie plotki i spekulacje złych ludzi, którzy je rozprowadzali. I to oni mają dzisiaj to w sercu, co mówili. Uważam, że dobra karma wraca, a kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

• Z jakim nastawieniem opuszcza pan swój gabinet?

– Przegrana nie jest katastrofą. Robię to z podniesioną głową. Nie mam załamania i nerwów, to nie jest wielki problem, nawet czuję ulgę, mogę skoncentrować się teraz na rodzinie. Dziękuję Bogu, że miałem szansę służyć mieszkańcom. Nigdy wcześniej nie myślałem, że taką funkcję będę mógł sprawować. Przestrzegam jednak przed triumfalizmem, bo czas szybko płynie, a pewnych rzeczy nie da się wymazać. Obejmując ten urząd po panu Andrzeju Czapskim miałem z tyłu głowy, że ten gabinet kiedyś będę opuszczał i dzisiaj moi następcy też powinni o tym pamiętać. 

• Co uważa pan za największy sukces swojej prezydentury?

– To, że Biała Podlaska jest znana w Polsce. Podnieśliśmy prestiż naszego miasta. Dzisiaj w ministerstwach i w rządzie Biała Podlaska ma markę. Wcześniej mało kto w Polsce wiedział, gdzie leży nasze miasto. Poza tym uzdrowiliśmy finanse publiczne miasta. Dzisiaj pozostawiamy ponad 20 rozpoczętych projektów, które – mamy nadzieję – będą zrealizowane. Chcemy współpracować nadal w radzie miasta na rzecz rozwoju Białej Podlaskiej. 

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 14:42
+45
Nie wszyscy oddając glod na nowego Prezydenta głosowali przeciwko PIS. 4 lata temu glosy mojej rodziny i znajomych poszły na Pana. Zawiódł nas Pan,swoja arogancja, butą, kłamstwami itd. Nie spodziewał się Pan przegranej a niestety nie można lekceważyć mieszkańców bo to dzięki nim albo wchodzi sie na stanowisko albo z niego spada.
Avatar
Sąsiad z Sygietyskiego / 5 listopada 2018 o 15:33
+28
Darku odwołujesz się do Boga a przywołujesz i reklamujesz hinduizm i buddyzm lansując słowo KARMA w chescijaństwie są dobre lub złe uczynki. Niestety nie masz o tym pojęcia ale rozumiem.... Te koraliki na ręku to jakiś buddyjski amulet? A tak konkretnie sam karmiłeś PO w mieście nie dałeś im samoistnie zginąć. Lansowałeś się z działaczami PO wszędzie chroniłeś dawałeś stołeczki miałeś 2 wice z PO. W swoim srodowisku widziałeś tylko wrogów. To co robiłeś przeciw Abramowiczowi budziło niesmak nawet u przeciwników politycznych. pogrzebała Ciebie pycha razem ze swoja zoną uprawialiście styl celebrycki. Ona sztandarowy przykład NEPOTYZMU 2 rady nadzorcze nie ujmując kompetencji jest jeszcze ETYKA. Środowisko tej Białej Pozytywki i skład zarządu mówi sam za siebie. Twoje akcje z pieskami i kotkami z Azylu też nic nie pomogły. Zobaczymy czy teraz będziesz tak wspierał te srodowisko. Twoja siostra jakie ma predyspozycje do pracy w ITD. O NEPOTYŹMIE wśród kolegów nie będe wspominał. Nastepnie nie odciołeś pępowiny od senatora z Gdańska. Wręcz obnosiłeś się jak rządca z folwarku. Wiesz ckto to rządca? Wiesz napewno bo pochodzisz ze wsi tylko grasz wielkiego Bialczanina. Jak Senator rozliczy Ciebie za brak sprzedarzy Parku Radziwiłów czy prywatyzacji spółek miejskich. Ale to nie nasz problem. Na koniec niech Prezydent Litwiniuk przyniesie naręcze róż Tojej żonie bo od niej rozpoczeła się anty stefaniukowa rewolucja.
Darku odwołujesz się do Boga a przywołujesz i reklamujesz hinduizm i buddyzm lansując słowo KARMA w chescijaństwie są dobre lub złe uczynki. Niestety nie masz o tym pojęcia ale rozumiem.... Te koraliki na ręku to jakiś buddyjski amulet? A tak konkretnie sam karmiłeś PO w mieście nie dałeś im samoistnie zginąć. Lansowałeś się z działaczami PO wszędzie chroniłeś dawałeś stołeczki miałeś 2 wice z PO. W swoim srodowisku widziałeś tylko wrogów. To co robiłeś przeciw Abramowiczowi budziło niesmak nawet u przeciwników politycznych. pogrzebała Ci... rozwiń
Avatar
renia / 5 listopada 2018 o 14:25
+26
renata zagrała w telenoweli,' 'mąż mnie nie bije'......i nie pomogło
Avatar
Ktoś / 5 listopada 2018 o 14:24
+15
Na zdjęciu jeszcze uśmiechnięci, a teraz spadli w otchłań. Wytykają was palcami, i będą ujawniane przed mieszkańcami wszystkie sprawy . Wszystko wyjdzie na wierzch, bez znieczulenia.
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 17:03
+14
Ludzie dajcie już spokój temu chłopu!Każdy ma szansę startować i się wykazać !
Avatar
Wariat / 5 listopada 2018 o 15:50
+14
Czy będzie w Białej inaczej - nie sądzę! Czy będzie lepiej- szczerze wątpię! Czy mieszkańcy zjedzą żabę - o tak tego jestem pewien!
Avatar
Jozi / 5 listopada 2018 o 15:09
+11
Za cukierki zapłacą wyborcy a Barszcz był za darmo hihihi. Jak ciota stał:)))
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 15:00
+8
Nie ma Darka, nie ma kasy dla Białej !!!! Nic się znów nie będzie działo. W Lublinie rządzi PIS więc logiczne, że kasa będzie szła tam gdzie jest PIS.  Pożegnajcie się z inwestycjami. Przetwórni na lotnisku też nie będzie!!!
 A to dlaczego ma nie być? Ponoć PIS pokochal Białą Podlaskę, dostrzegł potrzebę inwestowania w to miasta, więc  niby dlaczego miało by być nagle inaczej? Jeśli to było szczere uczucie noc tego nir zmieni
Avatar
andrzej / 5 listopada 2018 o 14:19
+8
Darek bierz zapłakaną Renate i się pakuj, a nie sie w wywiady bawisz :)
Avatar
MacGyver / 5 listopada 2018 o 20:19
+7
Pan Litwiniuk wykaże się....zobaczymy czy da radę? Czy będzie Bobem Budowniczym? I z kim będzie budował? A może rujnował? Prezencję ma.... to prawda, ale co poza tym? Człowiek wykształcony...super, nienagannie wychowany, miły, uprzejmy, uczynny...extra. A jakie cechy powinien mieć prezydent miasta? Kto powie/napisze? Teraz ma dużo kolegów wokół siebie...chętnych na nowe fotele, koledzy przytakują i klaszczą, jedzą pączki! Ja napiłbym się jednak kawy....bo lubię :) Nie czepiajcie się rodzin TYCH panów ( starego i nowego Prezydenta ), kobiety są super :) Każda stała za swoim mężem murem....szacun. Szkoda tylko, że na śladzie Pana Litwiniuka jedzie jeszcze Pan Cz. i Pan B., no i jeszcze kilku...P.G, P.W i Pani R....która umiała nakręcić sprawę, nieładnie Pani Izo....ale zawsze Pani taka była...cicho ciemna :)
Pan Litwiniuk wykaże się....zobaczymy czy da radę? Czy będzie Bobem Budowniczym? I z kim będzie budował? A może rujnował? Prezencję ma.... to prawda, ale co poza tym? Człowiek wykształcony...super, nienagannie wychowany, miły, uprzejmy, uczynny...extra. A jakie cechy powinien mieć prezydent miasta? Kto powie/napisze? Teraz ma dużo kolegów wokół siebie...chętnych na nowe fotele, koledzy przytakują i klaszczą, jedzą pączki! Ja napiłbym się jednak kawy....bo lubię :) Nie czepiajcie się rodzin TYCH panów ( starego i nowego Prezydenta ), kobiety ... rozwiń
Avatar
kolarz / wczoraj o 23:11
-1
Biała Podlaska to nowoczesne miasto...MARSZE RÓWNOŚCI ściągną wielu znakomitych i wpływowych .....tęczowych znakomitości ale będzie super!!!!!
Avatar
Janko Walski / wczoraj o 22:43
-1
Bialczanie czują jeszcze większą ulge, że pognali bolszewikow
Bialczanie są smutni rozweseli ich pewnie marsz równości,...ale tych nowoczesnych, reszta zrozumie jak ich wydymano:))))
 Wydymani przez przedstawicieli tej samej płci ale będzie nowocześnie, a pilnować dymania będą obrońcy Konstytucji .
Avatar
michałek / wczoraj o 22:30
+1
Bialczanie czują jeszcze większą ulge, że pognali bolszewikow
 Bialczanie są smutni rozweseli ich pewnie marsz równości,...ale tych nowoczesnych, reszta zrozumie jak ich wydymano:))))
Avatar
Lucek / wczoraj o 12:07
0
"ROZWIEDNIK” a może ROZWIEDZIONA z życia nie zadowolona? Nie robi się kupy we własne gniazdo bo później można w nią wdepnąć. Nie puszcza się śmierdzących bąków pod kołdrą bo później się je wdycha
Avatar
Lucek / wczoraj o 12:01
0
"ROZWIEDNIK" a może ROZWIEDZIONA życiem zawiedziona?Nie robi się kupy we własne gniazdo bo później można w nie wdepnąć. Nie puszcza się śmierdzących bąków pod kołdrą bo później się je wdycha
Avatar
Jan / 4 dni temu o 13:02
0
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
Zmień pracę weż kredyt.
chłopie, nie załapałeś "żaluzji" - tu chodzie o Jelcza i Połaniec!!!
 Jak to aluzja jak jest napisane w pierwszej osobie. Tyłek ją boli ,a od jakiej pracy boli tyłek to każdy tirowiec wie. Jasne ?
Avatar
stop pis / 4 dni temu o 11:21
0
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
Zmień pracę weż kredyt.
 chłopie, nie załapałeś "żaluzji" - tu chodzie o Jelcza i Połaniec!!!
Avatar
Komoruski / 4 dni temu o 10:37
+1
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
 Zmień pracę weż kredyt.
Avatar
. / 4 dni temu o 10:20
+1
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
 To zmień profesję i zarabiaj uczciwie pracą rąk a nie tyłka.
Avatar
biała prymitywka / 4 dni temu o 09:17
-2
mój tyłek niestety nie czuje ulgi
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 2

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 10 4

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 29 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!