Uczniowie z podstawówki w powiecie parczewskim wzięły udział w eksperymentalnej wyprawie do Warszawy. W ramach programu "eduBudzik. Nakręcamy edukację!” dzieci odwiedziły m.in. Centrum Nauki Kopernik.
– To wówczas wrodzone pragnienie zdobywania wiedzy pobudza naturalną ciekawość i rozpala emocje odkrywcy. Warto wykorzystać ten potencjał w procesie nauczania – podkreśla psycholog Anna Resler-Maj, główny ekspert programu eduBudzik.
W ramach "eduBudzik. Nakręcamy edukację!” dzieci z kilkunastu szkół w Polsce biorą udział w dwudniowych ekspedycjach naukowych do Warszawy i Krakowa. W czwartek z takiej wyprawy do stolicy wrócili uczniowie klas III i IV ze szkoły koło Parczewa. Dzieci odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Wzięły też udział w lekcji muzealnej w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy i zajęciach edukacyjnych na Uniwersytecie Dzieci.
– Pojechało 41 uczniów, wrażenia są ogromne. Dzieci nie tylko miały prezentacje i wykłady, ale też brały udział w zajęciach m.in. poszukiwały DNA cebuli. Koszt takiej wyprawy jest spory - podróż i bilety wstępu. Tymczasem wszystko mieliśmy gratis, również hotel i wyżywienie – opisuje Halina Bartoszuk, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Dębowej Kłodzie.