Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 kwietnia 2016 r.
20:43

Jest już konkurs na nowego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 11 A A
Od kandydata na prezesa wymaga się doświadczenia w branży rolniczej lub hodowlanej (fot. Jacek Szydłowski)
Od kandydata na prezesa wymaga się doświadczenia w branży rolniczej lub hodowlanej (fot. Jacek Szydłowski)

W środę Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła konkurs na nowego prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie stadniną kieruje Marek Skomorowski, ekonomista z Lublina, bez doświadczenia w hodowli koni. W zarządzie zasiada też 28-letni Mateusz Leniewicz-Jaworski. Obaj zostali powołani na swoje stanowiska decyzją prezesa ANR.

Wcześniej ANR odwołała wieloletniego i doświadczonego prezesa janowskiej stadniny Marka Trelę. W ostatnim czasie padły tu dwie cenne klacze należące do Shirley Watts, żony perkusisty The Rolling Stones. Dlatego tydzień temu minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zalecił „podjęcie natychmiastowych działań naprawczych”.

– Według ministra Jurgiela powinien zostać zmieniony zarząd stadniny w Janowie Podlaskim i niezwłocznie rozpisany konkurs na poszczególne stanowiska w zarządzie tej spółki – podało w specjalnym komunikacie ministerstwo rolnictwa. Prezes Skomorowski oddał się do dyspozycji swoich przełożonych.

W środę ANR ogłosiła konkurs na nowego prezesa zarządu stadniny. Jakie są kryteria? Kandydaci muszą mieć skończone studia wyższe rolnicze, ekonomiczne lub prawnicze. Do tego 10-letni staż pracy, w tym co najmniej 7-letni na stanowisku kierowniczym. ANR wymaga także oświadczenia o doświadczeniu w branży rolniczej lub hodowlanej. Do tych dokumentów kandydaci mają też dołączyć koncepcję prowadzenie spółki.

W ogłoszeniu czytamy, że „w konkursie nie mogą startować kandydaci pozostający w konflikcie interesów ze spółką”. Zgłoszenia można dostarczać do ANR do 30 maja. 6 czerwca nastąpi otwarcie kopert. Następnie kandydatów czekają rozmowy kwalifikacyjne.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga / 15 kwietnia 2016 o 06:09
0

Jednym z zarzutów Ministra było to, że stadnina sama nie posiadała serwera i stadnina wykupiła hosting na stronę internetową. O ile się orientuję (a orientuję się bardzo dobrze), to koszt hostingu waha się przeciętnie od 100 do 300 zł rocznie, natomiast założenie własnego serwera to koszt co najmniej 2000-5000 tysięcy złotych, nie mówiąc o wynajęciu administratorów. Zastanawiam się więc gdzie jest ta szkoda??? Zmniejszenie więc kosztów co najmniej 10-krotnie jest jednym z powodów odwołania? BRAWO ZA KŁAMSTWA i brak podstawowej wiedzy

Na kazdej kolejnej konferencji Jurgiej wymysla coraz to nowsze i coraz glupsze przyczyny. Tak sie zamotal, ze chyba juz sam nie sluga glupot, ktore plecie.

Na kazdej kolejnej konferencji Jurgiej wymysla coraz to nowsze i coraz glupsze przyczyny. Tak sie zamotal, ze chyba juz sam nie sluga glupot, ktore plecie.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 15:57
0
Jednym z zarzutów Ministra było to, że stadnina sama nie posiadała serwera i stadnina wykupiła hosting na stronę internetową. O ile się orientuję (a orientuję się bardzo dobrze), to koszt hostingu waha się przeciętnie od 100 do 300 zł rocznie, natomiast założenie własnego serwera to koszt co najmniej 2000-5000 tysięcy złotych, nie mówiąc o wynajęciu administratorów. Zastanawiam się więc gdzie jest ta szkoda??? Zmniejszenie więc kosztów co najmniej 10-krotnie jest jednym z powodów odwołania? BRAWO ZA KŁAMSTWA i brak podstawowej wiedzy
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 12:38
0
Cenie w tej ekipie to, że jak popełnią błąd, to go szybko naprawiają, a nie zamiatają pod dywan...
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 10:12
0
Czy to prawda że za poprzednika nie było w stadninie weterynarza na etacie??????????? hahhahahhahahaa to jak to się kręciło , a strona stadniny była na prywatnym serwerze ?????
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 10:11
0
Ktoś zostanie zatrudniony, żeby zaraz zwalić całą odpowiedzialność na niego... Szukają nowego kozła ofiarnego.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:27
0
Poseł Jan powinien zgłosić się na prezesa. Zna się na kuniach
Avatar
wz crx / 14 kwietnia 2016 o 08:57
0

Jak to ? "dobra zmiana" okazała się niedobra ?

Obrać błędną drogę , jest naturą ludzką , ale tylko wybitni potrafią z niej zawrócić ...! Przywróćcie "starego prezesa" , to pokażecie ,że przyszłość narodu leży wam na sercu , bo nie chodzi o tę prostą ,głosującą gawiedź , ale o inteligencję , która pociągnie ten kraj do przodu...!!!

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 21:55
0
Jak to ? "dobra zmiana" okazała się niedobra ?
Avatar
król Julian / 13 kwietnia 2016 o 21:05
0

Wybierzcie mnie, MNIE, albowiem posiadam niewiarygodną łatwość w sobie mówienia innym co mają robić....

Avatar
jOOj / 13 kwietnia 2016 o 21:03
0

Zgłaszam swoją kandydaturę!  kiedyś z raz doiłem krowę... wprawdzie bez użycia rąk ale to też się chyba liczy...? Raz już "wybrali" osobę niekompetentną więc precedensu nie będzie... 

Avatar
aga / 15 kwietnia 2016 o 06:09
0

Jednym z zarzutów Ministra było to, że stadnina sama nie posiadała serwera i stadnina wykupiła hosting na stronę internetową. O ile się orientuję (a orientuję się bardzo dobrze), to koszt hostingu waha się przeciętnie od 100 do 300 zł rocznie, natomiast założenie własnego serwera to koszt co najmniej 2000-5000 tysięcy złotych, nie mówiąc o wynajęciu administratorów. Zastanawiam się więc gdzie jest ta szkoda??? Zmniejszenie więc kosztów co najmniej 10-krotnie jest jednym z powodów odwołania? BRAWO ZA KŁAMSTWA i brak podstawowej wiedzy

Na kazdej kolejnej konferencji Jurgiej wymysla coraz to nowsze i coraz glupsze przyczyny. Tak sie zamotal, ze chyba juz sam nie sluga glupot, ktore plecie.

Na kazdej kolejnej konferencji Jurgiej wymysla coraz to nowsze i coraz glupsze przyczyny. Tak sie zamotal, ze chyba juz sam nie sluga glupot, ktore plecie.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 15:57
0
Jednym z zarzutów Ministra było to, że stadnina sama nie posiadała serwera i stadnina wykupiła hosting na stronę internetową. O ile się orientuję (a orientuję się bardzo dobrze), to koszt hostingu waha się przeciętnie od 100 do 300 zł rocznie, natomiast założenie własnego serwera to koszt co najmniej 2000-5000 tysięcy złotych, nie mówiąc o wynajęciu administratorów. Zastanawiam się więc gdzie jest ta szkoda??? Zmniejszenie więc kosztów co najmniej 10-krotnie jest jednym z powodów odwołania? BRAWO ZA KŁAMSTWA i brak podstawowej wiedzy
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 12:38
0
Cenie w tej ekipie to, że jak popełnią błąd, to go szybko naprawiają, a nie zamiatają pod dywan...
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 10:12
0
Czy to prawda że za poprzednika nie było w stadninie weterynarza na etacie??????????? hahhahahhahahaa to jak to się kręciło , a strona stadniny była na prywatnym serwerze ?????
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 10:11
0
Ktoś zostanie zatrudniony, żeby zaraz zwalić całą odpowiedzialność na niego... Szukają nowego kozła ofiarnego.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:27
0
Poseł Jan powinien zgłosić się na prezesa. Zna się na kuniach
Avatar
wz crx / 14 kwietnia 2016 o 08:57
0

Jak to ? "dobra zmiana" okazała się niedobra ?

Obrać błędną drogę , jest naturą ludzką , ale tylko wybitni potrafią z niej zawrócić ...! Przywróćcie "starego prezesa" , to pokażecie ,że przyszłość narodu leży wam na sercu , bo nie chodzi o tę prostą ,głosującą gawiedź , ale o inteligencję , która pociągnie ten kraj do przodu...!!!

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 21:55
0
Jak to ? "dobra zmiana" okazała się niedobra ?
Avatar
król Julian / 13 kwietnia 2016 o 21:05
0

Wybierzcie mnie, MNIE, albowiem posiadam niewiarygodną łatwość w sobie mówienia innym co mają robić....

Avatar
jOOj / 13 kwietnia 2016 o 21:03
0

Zgłaszam swoją kandydaturę!  kiedyś z raz doiłem krowę... wprawdzie bez użycia rąk ale to też się chyba liczy...? Raz już "wybrali" osobę niekompetentną więc precedensu nie będzie... 

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 23 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 116 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 334 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 19 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 5

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!