Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 stycznia 2020 r.
16:22

Biała Podlaska: "Limuzyna zamiast Haidara". W internecie zawrzało po zakupie samochodu

Autor: Zdjęcie autora eb
166 103 A A
(fot. Pixabay)

Bialski szpital kupił nową Skodę za 157 tys. zł. W Internecie zawrzało po tym, jak informację podał facebookowy fanpage „Czarno na Białej”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„W szpitalu zmiany. Limuzyna zamiast Haidara”– czytamy na stronie, która powstała w czerwcu ubiegłego roku i krytykuje działania prawicowej opozycji w Białej Podlaskiej. Rzeczywiście, na stronie internetowej szpitala można znaleźć dokumenty przetargowe o zakupie samochodu osobowego Skoda Superb za 157 tys. zł. Pojazd ma dostarczyć firma Carsed z Siedlec.

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ma w swoich zasobach 17 samochodów, w tym 11 osobowych, 5 ambulansów oraz 1 bus – tłumaczy Magdalena Us, rzecznik placówki. – W planie inwestycyjnym na rok 2019 przewidziano wymianę floty samochodowej i zakup nowych aut – dodaje.

Ogłoszenie o przetargu pojawiło się w październiku ubiegłego roku. – W planach uwzględniono zakup samochodu do transportu krwi, ambulansu i samochodu osobowego – podkreśla rzecznik i tłumaczy, że wymiana floty podyktowana jest wyeksploatowaniem pojazdów, z których dotychczas korzystali pracownicy i dyrekcja szpitala. – Samochód osobowy, który został wyłoniony w drodze przetargu, zastąpi ten dotychczasowy – przyznaje Us.

Na Facebooku posypała się lawina komentarzy pod adresem dyrektora Adama Chodzińskiego. „Przecież są drogi rowerowe, autobusy. A nawet można jeździć swoim prywatnym samochodem, a otrzymać zwrot za paliwo. Nie rozumiem tego zachowania. Te pieniądze można było inaczej ulokować, dla ludzi, dla mieszkańców” – napisała pani Beata. Strona „Czarno Na Białej” zamieściła nawet sondę z pytaniem: „Co jest bardziej potrzebne szpitalowi w Białej Podlaskiej? Skoda za 157 tys. zł czy doktor Riad Haidar?”.

Wszystko ma związek z odejściem Riada Haidara, dotychczasowego ordynatora neonatologii w szpitalu. Umowa lekarza wygasła z końcem ubiegłego roku. Kierujący bialskim szpitalem od połowy listopada Adam Chodziński, który jest także miejskim radnym Zjednoczonej Prawicy, zaproponował mu pozostanie na oddziale, ale już nie w roli ordynatora. Na to Haidar nie przystał. Ludzie zorganizowali protest przed bialskim szpitalem. Wybierają się także jutro na sesję rady miasta. W porządku ma się znaleźć przyjęcie stanowiska w sprawie Riada Haidara, który od niedawna jest także posłem Koalicji Obywatelskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 103

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 16:36
+24
A WOŚP Owsiaka finansuje sprzęt dla szpitala. To w związku z tym PiSowskie barany postanowiły za zaoszczędzone pieniądze zaszaleć. No bo przecież Pan dyrektor nie będzie byle czym tyłka woził.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 17:30
+23
Autorze tego artykułu nie nazywaj PiS prawicą, bo ta partia nie ma z prawicowymi poglądami nic wspólnego. To są zwykli socjaliści.
Avatar
an / 30 stycznia 2020 r. o 17:27
+21
To już standard pisowski.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 16:44
+17
Bardziej to trzeba monitorować czy Chodzinski jakiś kolesi swoich nie zatrudnia.
Avatar
Jan / 30 stycznia 2020 r. o 16:53
+16
wstaliśmy w kolan !!
 Co o tym sądzi przeciętny członek PIS ? Bialska elita pisowska oderwała się od zwykłych członków. Zwłaszcza że elita zaliczyła juz nie jedna partię i sama sie wybiera. Następny etam to pas transmisyjny jak w komunie, lata w opozycji niczego nie nauczyły. Może już wkrótce zamiast osiołka za 160 tys będzie rower i pedałowanie z Litwiniukiem.
Avatar
Rob / 31 stycznia 2020 r. o 15:17
+13
1. Zakup samochodu służbowego był być może  potrzebny bo faktycznie poprzedni służył wiele lat i był wyeksploatowany. Ważne by nie był wykorzystywany tak "szeroko" jak za poprzednika. 2. Trudno potępiać dyrektora, że nie przedłużył bez konkursu umowy ordynatorskiej Haidarowi - 69 letniemu lekarzowi. Każdy rozsądny dyrektor zachował by się podobnie.
Czy byle dyrektorzyna musi wozic du.pę na skórach i w super klimatyzacji gdy na wszystko brakuje. Troche umiaru i pokory.
 Święte słowa. Niejaki Jaroszek otrzymując od Litwiniuka stołek w Wod-kanie zafundował sobie limuzynę...a po chwili mieszkańcom  podwyżki. Trochę pokory i umiaru. ..
 Święte słowa. Niejaki Jaroszek otrzymując od Litwiniuka stołek w Wod-kanie zafundował sobie limuzynę...a po chwili mieszkańcom  podwyżki. Trochę pokory i umiaru. .. rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 10:39
+12
Temat haidara komedia sam na siebie zrobil polowanie :)) Ordynator ktory bylby 2 razy w tygodniu w szpitalu po pare godzin reszta czasu posel .. chyba ze prywatnie w gabiniecie u siebie :) umowic sie z nim w szpitalu bylo kosmicznie ciezko..cala kampania zbudowana na krzywdzie malutkich dzieci..poparta zdjeciami wstawianymi do internetu..hm..ale co to ma do poselskich dokonan dr. 100 dni urlopu ponad 25 tys miesiecznie z samego szpitala - nie bedac w nim.. Horror. O czym wy ludzie / zarabiacie 10x mniej - piszecie.
Avatar
_K_ / 30 stycznia 2020 r. o 21:08
+12
I co POkraki sowiecko niemieckie popychadła? Naród w każdych wyborach spuszcza was jak g...no w sedesie. Tylko smród PO was zostaje, ale i z tym poradzi sobie wiatr historii :P
Przypominam ci, że PiS przegrał wiele wyborów, zanim powrócił do władzy. Dlatego tam same miernoty pozostały. A teraz mnóstwo karierowiczów doszło, ale też miernot.
Avatar
Prezes / 30 stycznia 2020 r. o 19:00
+11
Już wiadomo dlaczego dyrektor sprzedał swoje prywatne auto....
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 16:39
+11
To auto to prawdziwy dar. Taki .....High-Dar...
Avatar
znawca MILF / 3 lutego 2020 r. o 22:06
+1
lepsza Scoda niż zyebane ESPACE MAcrona :)
Avatar
Batman / 2 lutego 2020 r. o 21:07
+1
Lepsza CZARNA LIMUZYNA  niż CZERWONY HAJDAR
 A właśnie, że nie, lepszy batmobil niż CZERWONY HaJDaR
Avatar
Wariat / 2 lutego 2020 r. o 20:00
0
@_k_ jak kałojad... hi, hi, hi... Bardziej niż genotyp twojej rodzicielki i tego, który cię spłodził, obrazić ciebie nie może, to fakt. To aż dziw, że taka anomalia zamieszkuje naszą planetę. Zgłoś się do jakiejś naukowej placówki, bo całkiem prawdopodobnie jesteś tym brakującym ogniwem w teorii Darwina xD
Widzisz - nic innego nie potrafisz. Ujadasz, ujadasz, ale masz z tego jakieś prymitywne samozadowolenie i nic poza tym.
Wolna sobota i nie ma co ze sobą zrobić trolu. Gratuluję znajomości inwektyw, a z drugiej strony jaki trzeba mieć zrobaczywiały mózg aby wypisywać takie obrzydliwości. Bo z prawdopodobieństwe graniczącym z pewnością uważam że K wypisuje sam oba rodzaje komentarzy.
Jak zwykle wydaje ci się, że coś wiesz, a nie wiesz nic. A w kwestii inwektyw skieruj się do tego, kto mnie obrażał.
Proszę o zapoznanie się z określeniem czym jest trollowanie. Zwłaszcza że jak widać przy twoich wpisach pojawiają się te obraźliwe oraz gdy ja ci zwracam na to uwage odpisuje K a nie ten drugi i powtarzasz się bo nie pamietasz o czym napisałeś.
Nie mam wpływu na to, jakie wpisy pojawiają się w kontrze do moich postów. Po powyższym twoim wystapieniu zaczynam się obawiać o twoją poczytalność.
 Nie ma ludzi zdrowych są tylko źle zdiagnozowani niech każdy martwi się o własną poczytalność. Ja jestem już zdiagnozowany.
ie ma ludzi zdrowych są tylko źle zdiagnozowani niech każdy martwi się o własną poczytalność. Ja jestem już zdiagnozowany. rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 r. o 19:33
-6
Lepsza CZARNA LIMUZYNA niż CZERWONY HAJDAR
Avatar
_K_ / 2 lutego 2020 r. o 17:56
0
@_k_ jak kałojad... hi, hi, hi... Bardziej niż genotyp twojej rodzicielki i tego, który cię spłodził, obrazić ciebie nie może, to fakt. To aż dziw, że taka anomalia zamieszkuje naszą planetę. Zgłoś się do jakiejś naukowej placówki, bo całkiem prawdopodobnie jesteś tym brakującym ogniwem w teorii Darwina xD
Widzisz - nic innego nie potrafisz. Ujadasz, ujadasz, ale masz z tego jakieś prymitywne samozadowolenie i nic poza tym.
Wolna sobota i nie ma co ze sobą zrobić trolu. Gratuluję znajomości inwektyw, a z drugiej strony jaki trzeba mieć zrobaczywiały mózg aby wypisywać takie obrzydliwości. Bo z prawdopodobieństwe graniczącym z pewnością uważam że K wypisuje sam oba rodzaje komentarzy.
Jak zwykle wydaje ci się, że coś wiesz, a nie wiesz nic. A w kwestii inwektyw skieruj się do tego, kto mnie obrażał.
Proszę o zapoznanie się z określeniem czym jest trollowanie. Zwłaszcza że jak widać przy twoich wpisach pojawiają się te obraźliwe oraz gdy ja ci zwracam na to uwage odpisuje K a nie ten drugi i powtarzasz się bo nie pamietasz o czym napisałeś.
Nie mam wpływu na to, jakie wpisy pojawiają się w kontrze do moich postów. Po powyższym twoim wystapieniu zaczynam się obawiać o twoją poczytalność.
mam wpływu na to, jakie wpisy pojawiają się w kontrze do moich postów. Po powyższym twoim wystapieniu zaczynam się obawiać o twoją poczytalność. rozwiń
Avatar
Wariat / 2 lutego 2020 r. o 17:41
+1
@_k_ jak kałojad... hi, hi, hi... Bardziej niż genotyp twojej rodzicielki i tego, który cię spłodził, obrazić ciebie nie może, to fakt. To aż dziw, że taka anomalia zamieszkuje naszą planetę. Zgłoś się do jakiejś naukowej placówki, bo całkiem prawdopodobnie jesteś tym brakującym ogniwem w teorii Darwina xD
Widzisz - nic innego nie potrafisz. Ujadasz, ujadasz, ale masz z tego jakieś prymitywne samozadowolenie i nic poza tym.
Wolna sobota i nie ma co ze sobą zrobić trolu. Gratuluję znajomości inwektyw, a z drugiej strony jaki trzeba mieć zrobaczywiały mózg aby wypisywać takie obrzydliwości. Bo z prawdopodobieństwe graniczącym z pewnością uważam że K wypisuje sam oba rodzaje komentarzy.
Jak zwykle wydaje ci się, że coś wiesz, a nie wiesz nic. A w kwestii inwektyw skieruj się do tego, kto mnie obrażał.
 Proszę o zapoznanie się z określeniem czym jest trollowanie. Zwłaszcza że jak widać przy twoich wpisach pojawiają się te obraźliwe oraz gdy ja ci zwracam na to uwage odpisuje K a nie ten drugi i powtarzasz się bo nie pamietasz o czym napisałeś.
ote>  Proszę o zapoznanie się z określeniem czym jest trollowanie. Zwłaszcza że jak widać przy twoich wpisach pojawiają się te obraźliwe oraz gdy ja ci zwracam na to uwage odpisuje K a nie ten drugi i powtarzasz się bo nie pamietasz o czym napisałeś. rozwiń
Avatar
_K_ / 2 lutego 2020 r. o 17:10
-1
@_k_ jak kałojad... hi, hi, hi... Bardziej niż genotyp twojej rodzicielki i tego, który cię spłodził, obrazić ciebie nie może, to fakt. To aż dziw, że taka anomalia zamieszkuje naszą planetę. Zgłoś się do jakiejś naukowej placówki, bo całkiem prawdopodobnie jesteś tym brakującym ogniwem w teorii Darwina xD
Widzisz - nic innego nie potrafisz. Ujadasz, ujadasz, ale masz z tego jakieś prymitywne samozadowolenie i nic poza tym.
Wolna sobota i nie ma co ze sobą zrobić trolu. Gratuluję znajomości inwektyw, a z drugiej strony jaki trzeba mieć zrobaczywiały mózg aby wypisywać takie obrzydliwości. Bo z prawdopodobieństwe graniczącym z pewnością uważam że K wypisuje sam oba rodzaje komentarzy.
 Jak zwykle wydaje ci się, że coś wiesz, a nie wiesz nic. A w kwestii inwektyw skieruj się do tego, kto mnie obrażał.
ote>  Jak zwykle wydaje ci się, że coś wiesz, a nie wiesz nic. A w kwestii inwektyw skieruj się do tego, kto mnie obrażał. rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 r. o 09:32
-1
WoW! Ofensywa syryjskiego hejtera. Tylko efekt stalingradzki armi "hyclera" xD
Avatar
Gość / 1 lutego 2020 r. o 23:30
-1
***s://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-1/p112x112/72597287_2996707207022747_7733713143347544064_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ohc=KRJM8kynRFwAX-x138d&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=7f535de96e901cc47da68aabb4b52d8a&oe=5ED75646 Riad Haidar – wdzięczny. 3 godz. · Kochani, Radni Miasto Biała Podlaska przyjęli stanowisko w sprawie mojej pracy w bialskim szpitalu. Serdecznie dziękuję wszystkim radnym oraz prezydentowi Michał Litwiniuk , którzy stanęli w mojej obronie. Z uwagą wysłuchałem wypowiedzi Pana Dyrektora Adama Chodzińskiego, który ... również jest radnym - głosował przeciwko. Bardzo mi przykro, że w wystąpieniu w/w radnego PiS, w czasie rady miasta, pojawiło się tak wiele kłamstw i manipulacji. Kłamstwo numer jeden Pan Chodziński stwierdził, że wyłonienie Ordynatora trwa kilka miesięcy. Prawda jest taka, że cała procedura przeprowadzona sprawnie to maksymalnie 3 tygodnie. Sprawę można było zamknąć w grudniu 2019. Kłamstwo numer dwa Pan Chodziński skłamał, że nie mógł się ze mną umówić i nie było z mojej strony inicjatywy do przedłużenia współpracy. To ja dostarczyłem wniosek z prośbą o przedłużenie umowy, w której z resztą zawarty był punkt o możliwości jej przedłużenia na kolejny rok bez konkursu ... jeśli władze szpitala będą zadowolone z mojej pracy. Okazuje się, że Pan Chodziński nie był. Dziś wiem, że otrzymał rozkaz z góry. Adam Chodziński jest przede wszystkim politykiem a nie Dyrektorem Szpitala i zapewne dlatego tak łatwo posługuje się kłamstwem jako narzędziem pracy. Ja zawsze byłem i nadal jestem przede wszystkim lekarzem. Jestem lekarzem w Sejmie bo zbyt wielu tam polityków, którzy tracą kontakt z rzeczywistością. Bywałem przy narodzinach, bywałem przy rodzicach kiedy przekazywałem najgorsze wiadomości. Stąpam twardo po ziemi. Jak już Wam kiedyś pisałem nie widzę dalszej możliwości współpracy z obecnym Dyrektorem - politykiem, który kłamie i nie szanuje pracowników. Przypieczętowuje to niestety los mojej przygody z bialskim szpitalem. Przyjmuję małych pacjentów w swoim gabinecie. ❤️ Niestety dziś gołym okiem widać jak fatalne skutki przyniosła wprowadzona kilka lat temu „dobra zmiana” w Stadninie koni w Janowie Podlaskim. Podobny eksperyment rozpoczęto w bialskim szpitalu. Niestety to eksperyment na ludzkim zdrowiu.
***s://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-1/p112x112/72597287_2996707207022747_7733713143347544064_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ohc=KRJM8kynRFwAX-x138d&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=7f535de96e901cc47da68aabb4b52d8a&oe=5ED75646 Riad Haidar – wdzięczny. 3 godz. · Kochani, Radni Miasto Biała Podlaska przyjęli stanowisko w sprawie mojej pracy w bialskim szpitalu. Serdecznie dziękuję wszystkim radnym oraz prezydentowi Michał Litwiniuk , którzy stanęli w mojej obron... rozwiń
Avatar
Wariat / 1 lutego 2020 r. o 19:24
+2
@_k_ jak kałojad... hi, hi, hi... Bardziej niż genotyp twojej rodzicielki i tego, który cię spłodził, obrazić ciebie nie może, to fakt. To aż dziw, że taka anomalia zamieszkuje naszą planetę. Zgłoś się do jakiejś naukowej placówki, bo całkiem prawdopodobnie jesteś tym brakującym ogniwem w teorii Darwina xD
Widzisz - nic innego nie potrafisz. Ujadasz, ujadasz, ale masz z tego jakieś prymitywne samozadowolenie i nic poza tym.
 Wolna sobota i nie ma co ze sobą zrobić trolu. Gratuluję znajomości inwektyw, a z drugiej strony jaki trzeba mieć zrobaczywiały mózg aby wypisywać takie obrzydliwości. Bo z prawdopodobieństwe graniczącym z pewnością uważam że K wypisuje sam oba rodzaje komentarzy.
 Wolna sobota i nie ma co ze sobą zrobić trolu. Gratuluję znajomości inwektyw, a z drugiej strony jaki trzeba mieć zrobaczywiały mózg aby wypisywać takie obrzydliwości. Bo z prawdopodobieństwe graniczącym z pewnością uważam że K wypisuje sam oba rodzaje komentarzy. rozwiń