Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 czerwca 2019 r.
14:32

Biała Podlaska: Mniejsza trybuna i tańszy stadion. Są pierwsze ustalenia

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
5 14 A A
Spotkanie w sprawie stadionu
Spotkanie w sprawie stadionu (fot. E.Burda)

Stadion powstanie, ale będzie mniej kosztowny niż planowała poprzednia ekipa rządząca miastem. W ciągu miesiąca mają rozpocząć się prace nad nową koncepcją tego obiektu. A za dziewięć miesięcy gotowe mają być pozwolenia na budowę. To główne ustalenia otwartego spotkania prezydenta miasta z radnymi i środowiskami piłkarskimi w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie spotkanie przy "okrągłym stole" prezydent Michał Litwiniuk zapowiedział już kilka tygodni temu, m.in. po tym, jak grupa kibiców zorganizowała akcję "Oddajcie stadion dla Podlasia". Przypomnijmy, że miasto w grudniu zerwało umowę z firmą S-Sport, wykonawcą przebudowy stadionu. Powodem były m.in. kilkumiesięczne opóźnienia w pracach oraz brak ubezpieczenia OC inwestycji.

Budowa pierwszego etapu stadionu miała kosztować 41 mln zł, a 10 mln zł miało dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystyki. Póki co, resort nie cofnął jeszcze miastu dotacji na ten cel. Taki projekt przygotowała poprzednia ekipa z byłym prezydentem Dariuszem Stefaniukiem na czele.

– Od pół roku słyszę, że inwentaryzacja. Nie rozumiem, że do tej pory nie udało się opracować wstępnej koncepcji i przedstawić jej radnym. Bardzo bym chciał, aby porządny stadion w mieście powstał, bo to należy się i miastu i piłkarzom – powiedział na spotkaniu radny Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica).

Po odstąpieniu od umowy z firmą S-Sport, miasto przeprowadziło inwentaryzację. – Dzięki niej uniknęliśmy straty ponad pół miliona złotych, a bialscy podwykonawcy otrzymali wynagrodzenie – tłumaczy prezydent Michał Litwiniuk. – Działajmy przy tej sprawie jak najbardziej po gospodarsku. Te 9 miesięcy to nie jest żadne "widzimisię", tylko ocena wynikająca ze znajomości procedur inwestycyjnych. Ten termin jest rozsądny. Mojemu poprzednikowi zajęło prawie 4 lata przygotowanie projektu budowy stadionu – zwraca uwagę Litwiniuk i apeluje, aby nie robić z tego przepychanek politycznych. W ciągu tych  9 miesięcy miasto ma przygotować dokumentację potrzebną do wystąpienia o pozwolenie na budowę obiektu.

– W moim przekonaniu w takim kształcie jak obecnie stadion nie jest potrzebny miastu, wymaga przeprojektowania – podkreśla Bogusław Broniewcz, przewodniczący rady miasta z Białej Samorządowej. – Na pewno ograniczymy liczbę miejsc na trybunie, będzie nowa kubatura, więc można mówić o nowej koncepcji – odpowiada Maciej Buczyński, zastępca prezydenta. Prawdopodobnie będzie to trybuna na ok. 1,5 tys. miejsc, a więc o połowę mniejsza, niż przewidywała pierwotna koncepcja. Do tego ma powstać zaplecze szatniowe i organizacyjne. Poza tym, władze miasta podkreślają, że w pierwszej kolejności musi powstać murawa, która będzie miała odpowiedni drenaż, nawodnienie i podgrzewanie. Wcześniej miasto postara się też o wybudowanie parkingu przy stadionie.

– Moim zdaniem takie spotkanie mogło odbyć się dużo wcześniej i może dzisiaj to nie byłoby 9 miesięcy, a tylko pięć. Szkoda tego czasu. Ale trudno. Działajmy – uważa radny Marek Dzyr ze Zjednoczonej Prawicy.

Na razie nie wiadomo, ile środków miasto przeznaczy w budżecie na tę inwestycję. Kolejne spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ccc / 29 czerwca 2019 o 15:27
+8
Propaganda na całego! Przypomnę że pozostałe 32 mln(- dotacje) ma wystarczyć na halę, parkingi, stadion z podgrzewaną murawą, oświetlenie budynki klubowe z zapleczem itp. Wszystko ok, ale kto będzie tym zarządzał? Obecnie jest to prezes - kolega prezydenta, który nie wie co się dzieje na zarządzanym przez zgl obiekcie!!! Po akcji" oddajcie stadion" wycenił straty zgl na 4200zl, ale SAM przez swoje działania doprowadza do strat finansowych. Od początku jego rządów boisko ze sztuczną murawą jest non stop otwarte, a za wejście służy bujająca się siatka! Za bramką od kortów chwasty mają po metr wysokości, a ich wysokość od ławek rezerwowych jest ponad skalę. I na deser kort tenisowy! Propozycje wynajmu, ale za siatką brud, syf, chwasty! Tak rządzi ZGL-em kolega prezydenta, p.Chilewicz!!! Takiemu gościowi nie można pozwolić na zarządzaniem kiblami a nie w perspektywie kompleksem sportowym!!!
Propaganda na całego! Przypomnę że pozostałe 32 mln(- dotacje) ma wystarczyć na halę, parkingi, stadion z podgrzewaną murawą, oświetlenie budynki klubowe z zapleczem itp. Wszystko ok, ale kto będzie tym zarządzał? Obecnie jest to prezes - kolega prezydenta, który nie wie co się dzieje na zarządzanym przez zgl obiekcie!!! Po akcji" oddajcie stadion" wycenił straty zgl na 4200zl, ale SAM przez swoje działania doprowadza do strat finansowych. Od początku jego rządów boisko ze sztuczną murawą jest non stop otwarte, a za wejście służy b... rozwiń
Avatar
Już czas / 29 czerwca 2019 o 15:00
+6
Jemu tylko zależy na przedłużeniu tematu. 4 lata brał pieniądze pierwszego zastępcy. Jestem za odwołaniem Bobra.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 14:48
+6
Litwiniuk a co Ty wogole robiłeś przez te 4 lata ? Zawsze czytam to poprzednicy lub poprzednik czym tam się zajmowałeś oprócz brania wypłaty ? I jeśli nie miałeś na nic wplywu to po co przez 4 lata meczyles się tak ?
Avatar
Odwołać bobra / 1 lipca 2019 o 12:43
+2
A ul Kościuszki jakie ma dziury a Sidorska......
Avatar
z perspektywy / 1 lipca 2019 o 11:31
+2
ul. Jana Pawła II jest w fatalnym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1fatalnym.....to powinna być piękna ulica,chociażby ze względu na nazwę....niech kler dołoży skoro miasta nie stać na remont!!!!To miasto jest w fatalnej kondycji....wizualnie jest masakrą....pasy nie wymalowane,krawężniki i chodniki krzywe,dziura na dziurze,brak uporządkowanej zieleni!obudźcie się,jechać w głąb kraju,małe miasta jak perełki....i wcale nie są bogatsze niż Biała! Nawet Słupsk przy byłym prezydencie wizualnie lepiej wygląda......a co z parkingami...tu przy sklepie Sawko....to jakieś nieporozumienie doły i błoto...przy ul.Narutowicza też,wezwać właściciela do doprowadzenia do porządku......i takie przykłady można mnożyć....a osiedla....nie lepsze...ul.Podmiejska bez bezpiecznego pobocza,dziury,ul.Terebelska- rejon ul. Okopowej,gdzie jest administrator osiedla...???????????tam dziury po 30 cm. w głąb.....ul. Wojska Polskiego- krótka a w fatalnym stanie.....Mało drzew iglastych,tuj,róż parkowych itp.nie to co w innych miastach....Plac wolności zaniedbany,bez klimatu.....wstyd,komuś przyjaznemu pokazać miasto....zaścianek.WSTYD
ul. Jana Pawła II jest w fatalnym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1fatalnym.....to powinna być piękna ulica,chociażby ze względu na nazwę....niech kler dołoży skoro miasta nie stać na remont!!!!To miasto jest w fatalnej kondycji....wizualnie jest masakrą....pasy nie wymalowane,krawężniki i chodniki krzywe,dziura na dziurze,brak uporządkowanej zieleni!obudźcie się,jechać w głąb kraju,małe miasta jak perełki....i wcale nie są bogatsze niż Biała! Nawet Słupsk przy byłym prezydencie wizualnie lepiej wygląda......a co z parkingami...tu przy sklepie S... rozwiń
Avatar
Xxx / 30 czerwca 2019 o 21:39
+2
Cud! Niedziela godzina 21, chwasty(te powyżej kolan) z kortu zostały wyrwane, a siatka (furtka) wejściowa na boisko naciągnięta (ale wejście dalej dla wszystkich) . Pewnie jutro od rana zaczną kosić zieleninę... Jednak ktoś czyta komentarze. Praktycznie o tym samym pisałem w piątek na bp24(tuba propagandową po), ale wpis się oczywiście nie pojawił... 
Avatar
Wariat / 1 lipca 2019 o 12:44
+1
ul. Jana Pawła II jest w fatalnym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1fatalnym.....to powinna być piękna ulica,chociażby ze względu na nazwę....niech kler dołoży skoro miasta nie stać na remont!!!!To miasto jest w fatalnej kondycji....wizualnie jest masakrą....pasy nie wymalowane,krawężniki i chodniki krzywe,dziura na dziurze,brak uporządkowanej zieleni!obudźcie się,jechać w głąb kraju,małe miasta jak perełki....i wcale nie są bogatsze niż Biała! Nawet Słupsk przy byłym prezydencie wizualnie lepiej wygląda......a co z parkingami...tu przy sklepie Sawko....to jakieś nieporozumienie doły i błoto...przy ul.Narutowicza też,wezwać właściciela do doprowadzenia do porządku......i takie przykłady można mnożyć....a osiedla....nie lepsze...ul.Podmiejska bez bezpiecznego pobocza,dziury,ul.Terebelska- rejon ul. Okopowej,gdzie jest administrator osiedla...???????????tam dziury po 30 cm. w głąb.....ul. Wojska Polskiego- krótka  a w fatalnym stanie.....Mało drzew iglastych,tuj,róż parkowych itp.nie to co w innych miastach....Plac wolności zaniedbany,bez klimatu.....wstyd,komuś przyjaznemu pokazać miasto....zaścianek.WSTYD
 Bo łatwiej jest brać posady, nic nie robić, kosić kaskę i drzeć paszczę że to wina Stefaniuka i że bije żonę. Tak oto można przepierdzieć kolejną kadencję byle do emerytury.
 Bo łatwiej jest brać posady, nic nie robić, kosić kaskę i drzeć paszczę że to wina Stefaniuka i że bije żonę. Tak oto można przepierdzieć kolejną kadencję byle do emerytury. rozwiń
Avatar
j23 / 1 lipca 2019 o 10:58
+1
Wczoraj byłem na lotnisku. Jak popatrzyłem na stan pozostawianych obiektów i niszczejący pas startowy to serce bolało. Tyle lat, tyle obietnic włodarzy miasta i nic, wielkie nic!
Avatar
Wariat / 1 lipca 2019 o 08:29
+1
To niech jeszcze miasto zaczną sprzątać bo jest jeden wielki syf
 Pobudka Panie Prezydęcie, trzeba się za robotę brać. Wszędzie rozpierducha, Sidorska i Jana Pawła to jeden próg spowalniający, jedna ścieżka rowerowa nie rozwiąże problemów komunikacyjnych. Masz Pan taki wybitny think thank, specjalistów od śpiewu i gier zespołowych to niech rozwiązują problemy, a nie płodzą posty w rodzaju " a Dyzma bije żonę". Obiecywaliście że będzie lepiej, niektórzy od wielu lat, pora przejść od deklaracji do działania, miesiąc miodowy dawno już minął.
 Pobudka Panie Prezydęcie, trzeba się za robotę brać. Wszędzie rozpierducha, Sidorska i Jana Pawła to jeden próg spowalniający, jedna ścieżka rowerowa nie rozwiąże problemów komunikacyjnych. Masz Pan taki wybitny think thank, specjalistów od śpiewu i gier zespołowych to niech rozwiązują problemy, a nie płodzą posty w rodzaju " a Dyzma bije żonę". Obiecywaliście że będzie lepiej, niektórzy od wielu lat, pora przejść od deklaracji do działania, miesiąc miodowy dawno już minął. rozwiń
Avatar
Ki k / 1 lipca 2019 o 00:35
+1
To niech jeszcze miasto zaczną sprzątać bo jest jeden wielki syf
Avatar
szkoła / 1 lipca 2019 o 13:56
0
Winni takiej techniczno-wizualnej sytuacji mista są wszyscy ,którzy zarządzali miastem a Ci "nowi" też nie bardzo się kwapią by cokolwiek zmienić niejednostkowo.A wydział rozwoju miasta?tylko poważne "tematy", gdzie niewykluczona umowa zlecenie dodatkowo gwarantowana?Działania się liczą,ne papiery -wizje,strategie,perspektywy......Przykre bo miasto coraz bardziej odpychające.
Avatar
Wariat / 1 lipca 2019 o 12:44
+1
ul. Jana Pawła II jest w fatalnym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1fatalnym.....to powinna być piękna ulica,chociażby ze względu na nazwę....niech kler dołoży skoro miasta nie stać na remont!!!!To miasto jest w fatalnej kondycji....wizualnie jest masakrą....pasy nie wymalowane,krawężniki i chodniki krzywe,dziura na dziurze,brak uporządkowanej zieleni!obudźcie się,jechać w głąb kraju,małe miasta jak perełki....i wcale nie są bogatsze niż Biała! Nawet Słupsk przy byłym prezydencie wizualnie lepiej wygląda......a co z parkingami...tu przy sklepie Sawko....to jakieś nieporozumienie doły i błoto...przy ul.Narutowicza też,wezwać właściciela do doprowadzenia do porządku......i takie przykłady można mnożyć....a osiedla....nie lepsze...ul.Podmiejska bez bezpiecznego pobocza,dziury,ul.Terebelska- rejon ul. Okopowej,gdzie jest administrator osiedla...???????????tam dziury po 30 cm. w głąb.....ul. Wojska Polskiego- krótka  a w fatalnym stanie.....Mało drzew iglastych,tuj,róż parkowych itp.nie to co w innych miastach....Plac wolności zaniedbany,bez klimatu.....wstyd,komuś przyjaznemu pokazać miasto....zaścianek.WSTYD
 Bo łatwiej jest brać posady, nic nie robić, kosić kaskę i drzeć paszczę że to wina Stefaniuka i że bije żonę. Tak oto można przepierdzieć kolejną kadencję byle do emerytury.
 Bo łatwiej jest brać posady, nic nie robić, kosić kaskę i drzeć paszczę że to wina Stefaniuka i że bije żonę. Tak oto można przepierdzieć kolejną kadencję byle do emerytury. rozwiń
Avatar
Odwołać bobra / 1 lipca 2019 o 12:43
+2
A ul Kościuszki jakie ma dziury a Sidorska......
Avatar
z perspektywy / 1 lipca 2019 o 11:31
+2
ul. Jana Pawła II jest w fatalnym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1fatalnym.....to powinna być piękna ulica,chociażby ze względu na nazwę....niech kler dołoży skoro miasta nie stać na remont!!!!To miasto jest w fatalnej kondycji....wizualnie jest masakrą....pasy nie wymalowane,krawężniki i chodniki krzywe,dziura na dziurze,brak uporządkowanej zieleni!obudźcie się,jechać w głąb kraju,małe miasta jak perełki....i wcale nie są bogatsze niż Biała! Nawet Słupsk przy byłym prezydencie wizualnie lepiej wygląda......a co z parkingami...tu przy sklepie Sawko....to jakieś nieporozumienie doły i błoto...przy ul.Narutowicza też,wezwać właściciela do doprowadzenia do porządku......i takie przykłady można mnożyć....a osiedla....nie lepsze...ul.Podmiejska bez bezpiecznego pobocza,dziury,ul.Terebelska- rejon ul. Okopowej,gdzie jest administrator osiedla...???????????tam dziury po 30 cm. w głąb.....ul. Wojska Polskiego- krótka a w fatalnym stanie.....Mało drzew iglastych,tuj,róż parkowych itp.nie to co w innych miastach....Plac wolności zaniedbany,bez klimatu.....wstyd,komuś przyjaznemu pokazać miasto....zaścianek.WSTYD
ul. Jana Pawła II jest w fatalnym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1fatalnym.....to powinna być piękna ulica,chociażby ze względu na nazwę....niech kler dołoży skoro miasta nie stać na remont!!!!To miasto jest w fatalnej kondycji....wizualnie jest masakrą....pasy nie wymalowane,krawężniki i chodniki krzywe,dziura na dziurze,brak uporządkowanej zieleni!obudźcie się,jechać w głąb kraju,małe miasta jak perełki....i wcale nie są bogatsze niż Biała! Nawet Słupsk przy byłym prezydencie wizualnie lepiej wygląda......a co z parkingami...tu przy sklepie S... rozwiń
Avatar
Wariat / 1 lipca 2019 o 11:27
-1
Wczoraj byłem na lotnisku. Jak popatrzyłem na stan pozostawianych obiektów i niszczejący pas startowy to serce bolało. Tyle lat, tyle obietnic włodarzy miasta i nic, wielkie nic!
 Kto zlikwidował jak nie protektor WSI Bul Komorowski. J 23 czy ty wiesz że ta szwaine Bruner jeszcze żyje, podobno w Izraelu stara się o rentę za ratowanie Żydów przed Polakami. Żydzi obiecali że jak dostaną o Polaków 300 mld to mu odpalą działkę.
Avatar
j23 / 1 lipca 2019 o 10:58
+1
Wczoraj byłem na lotnisku. Jak popatrzyłem na stan pozostawianych obiektów i niszczejący pas startowy to serce bolało. Tyle lat, tyle obietnic włodarzy miasta i nic, wielkie nic!
Avatar
Wariat / 1 lipca 2019 o 08:29
+1
To niech jeszcze miasto zaczną sprzątać bo jest jeden wielki syf
 Pobudka Panie Prezydęcie, trzeba się za robotę brać. Wszędzie rozpierducha, Sidorska i Jana Pawła to jeden próg spowalniający, jedna ścieżka rowerowa nie rozwiąże problemów komunikacyjnych. Masz Pan taki wybitny think thank, specjalistów od śpiewu i gier zespołowych to niech rozwiązują problemy, a nie płodzą posty w rodzaju " a Dyzma bije żonę". Obiecywaliście że będzie lepiej, niektórzy od wielu lat, pora przejść od deklaracji do działania, miesiąc miodowy dawno już minął.
 Pobudka Panie Prezydęcie, trzeba się za robotę brać. Wszędzie rozpierducha, Sidorska i Jana Pawła to jeden próg spowalniający, jedna ścieżka rowerowa nie rozwiąże problemów komunikacyjnych. Masz Pan taki wybitny think thank, specjalistów od śpiewu i gier zespołowych to niech rozwiązują problemy, a nie płodzą posty w rodzaju " a Dyzma bije żonę". Obiecywaliście że będzie lepiej, niektórzy od wielu lat, pora przejść od deklaracji do działania, miesiąc miodowy dawno już minął. rozwiń
Avatar
Ki k / 1 lipca 2019 o 00:35
+1
To niech jeszcze miasto zaczną sprzątać bo jest jeden wielki syf
Avatar
Xxx / 30 czerwca 2019 o 21:39
+2
Cud! Niedziela godzina 21, chwasty(te powyżej kolan) z kortu zostały wyrwane, a siatka (furtka) wejściowa na boisko naciągnięta (ale wejście dalej dla wszystkich) . Pewnie jutro od rana zaczną kosić zieleninę... Jednak ktoś czyta komentarze. Praktycznie o tym samym pisałem w piątek na bp24(tuba propagandową po), ale wpis się oczywiście nie pojawił... 
Avatar
halina barczewska / 30 czerwca 2019 o 15:53
0
Dyzma juz przestał bić żonę czy dalej leje?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opona wystrzeliła w ciężarówce. Z naczepy wysypały się butelki z wodą mineralną

Opona wystrzeliła w ciężarówce. Z naczepy wysypały się butelki z wodą mineralną 0 0

Wystrzał przedniej opony w ciągniku siodłowym był przyczyną bardzo poważnego zdarzenia na drodze wojewódzkiej 747 w miejscowości Elżbieta.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019. Co trzeba zobaczyć? [program]
27 lipca 2019, 11:00

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019. Co trzeba zobaczyć? [program] 0 0

Bez dużych koncertów, ale z bogatym programem filmowym. W sobotę w Kazimierzu Dolnym zaczyna się 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Bilety można już kupować przez internet.

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie 3 11

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie budować nie można. Wstrzymania prac budowlanych chce też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – To obszar Natura 2000 – argumentuje. Tymczasem budowa domu na prywatnej działce jest legalna. Uchylić pozwolenie puławskiego starostwa może jedynie wojewoda.

Zamość na okrągło 2019. Wyścigi kosiarek i Popek Monster [zdjęcia]
galeria

Zamość na okrągło 2019. Wyścigi kosiarek i Popek Monster [zdjęcia] 1 3

Zamość na okrągło to impreza, która w weekend odbyła się w Zamościu.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Zderzyły się dwa samochody

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Zderzyły się dwa samochody 0 0

Do wypadku doszło na obwodnicy Lubartowa, w rejonie skrzyżowania z ulicą Nowodworską.

Kilka godzin policyjnych kontroli w Lublinie i aż 120 mandatów

Kilka godzin policyjnych kontroli w Lublinie i aż 120 mandatów 7 6

Policjanci ujawnili ponad 170 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego ponad 100 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Wyprzedaż garażowa w Lublinie. Co można było kupić? [zdjęcia]
galeria

Wyprzedaż garażowa w Lublinie. Co można było kupić? [zdjęcia] 1 1

Każdy chętny mógł wymienić zbędne rzeczy na inne przedmioty lub je po prostu sprzedać. Wyprzedaż garażowa w niedzielę po raz kolejny odbyła się na parkingu Targu Pod Zamkiem.

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu
film

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu 0 4

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku poszukują mężczyzny podejrzewanego o udział w pobiciu 14-latka. Do przestępstwa doszło w sobotę przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku.

Bór Dąbie pierwszy raz w historii  zagra na poziomie klasy okręgowej

Bór Dąbie pierwszy raz w historii zagra na poziomie klasy okręgowej 0 0

W ubiegłym roku Bór Dąbie obchodził jubileusz 50-lecie istnienia. W tym roku prezes klubu Andrzej Sadło świętował 40-te urodziny. Piłkarze zrobili swojemu szefowi podwójny prezent urodzinowy

Chełm: Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli

Chełm: Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli 0 0

W ciągu dwóch dni odbyły się posiedzenia Komisji Konkursowych, które miały wyłonić dyrektorów w sześciu szkołach i przedszkolach w Chełmie. W większości nowych szefów nie wybrano.

Nałęczów: Czekają na pomysły na rewitalizację

Nałęczów: Czekają na pomysły na rewitalizację 0 2

Nałęczów. Urząd zachęca mieszkańców do współtworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji, dzięki któremu samorząd będzie mógł m.in. starać się o pieniądze na realizację zapisanych w nim pomysłów. Swoje propozycje, uwagi i opinie można przekazać w ankiecie, opublikowanej na stronie internetowej gminy.

Jarmark Jagielloński 2019 od 16 do 18 sierpnia w Lublinie [program]
16 sierpnia 2019, 10:00
galeria

Jarmark Jagielloński 2019 od 16 do 18 sierpnia w Lublinie [program] 0 0

Już po raz 13. Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem w Lublinie wypełnią tradycyjna muzyka, taniec i rzemiosło. Organizowany przez Warsztaty Kultury Jarmark Jagielloński przyniesie moc atrakcji. Nie tylko będzie można poznać sztukę ludową najlepszych rzemieślników z Europy Środkowo-Wschodniej i żywą tradycję, ale też uczestniczyć w fascynujących koncertach i spotkaniach. Tegoroczna edycja święta kultury ludowej odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia.

Zobacz, co zmieni się w okolicach Łęcznej

Zobacz, co zmieni się w okolicach Łęcznej 0 0

Do 12 sierpnia będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego gminy Łęczna w granicach administracyjnych gminy z wyłączeniem miasta Łęczna.

Groźny wirus u bram Lublina. Wybito już 330 świń, w mieście ruszyło odławianie dzików

Groźny wirus u bram Lublina. Wybito już 330 świń, w mieście ruszyło odławianie dzików 7 12

Ponad 330 świń zostało wybitych w gospodarstwie w podlubelskim Dysie. Weterynarze potwierdzili tam ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obszar zagrożony tą groźną dla zwierząt chorobą obejmuje też Lublin. W mieście rozpoczęło się wielkie odławianie dzików

Dzieci uczą się u nas przez działanie

Dzieci uczą się u nas przez działanie 0

Rozmowa z Anną Bukowską, kierownikiem Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!