Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 stycznia 2020 r.
8:38

"Murem za Haidarem". Dziś manifestacja w Białej Podlaskiej. O lekarza pyta też Rzecznik Praw Obywatelskich

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
70 157 A A
Riad Haidar
Riad Haidar

Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się do dyrektora bialskiego szpitala o wyjaśnienia dlaczego Riad Haidar stracił stanowisko ordynatora oddziału neonatologicznego w placówce. Na dzisiaj zaplanowana jest manifestacja przez szpitalem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy: Z końcem roku znanemu lekarzowi wygasała umowa ordynatorska w szpitalu. Adam Chodziński dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego co prawda przedstawił Haidarowi propozycję dalszej współpracy, ale już bez kierowania oddziałem. Na to dotychczasowy ordynator nie przystał.

Sprawą z urzędu zainteresował się Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. "Uprzejmie proszę Pana Dyrektora o przedstawienie motywów, które legły u podstaw tej decyzji" – zwraca się do Chodzińskiego.

Haidar oddziałem zajmującym się noworodkami kierował blisko 30 lat, przez ten czas skutecznie pozyskując sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wynosząc oddział na światowy poziom. "Przyznam się, że inaczej wyobrażałem sobie koniec mojej, prawie 30 letniej, pracy w szpitalu. Spakowałem się, pożegnałem z załogą, dyrekcja nie uznała za stosowne powiedzieć choćby dziękuję" – napisał we wtorek na Facebooku lekarz.

Dyrektor Adam Chodziński tłumaczy, że nie mógł kolejny raz aneksować umowy z ordynatorem. – Teraz musi być ogłoszony konkurs na ordynatora – tłumaczy.

– Dzisiaj, po tym co się stało, utraciłem całe zaufanie, którym darzyłem obecnego dyrektora wierząc naiwnie, że nie traktuje szpitala jako łupu, ale chce kontynuować to co dobrze działa. Dzisiaj trudno mi sobie wyobrazić pracę pod tym kierownictwem – przyznaje z kolei Riad Haidar, od niedawna także poseł Koalicji Obywatelskiej. – Pan Adam Chodziński udowodnił, że wybiera partyjną dyscyplinę – uważa dotychczasowy ordynator. Przekonuje, że udawało mu się łączyć funkcję posła z zarządzeniem oddziałem. – Od początku kadencji Sejmu opuściłem tylko jedno z ponad 200 głosowań a w tym samym czasie Oddział działał równie wzorowo jak wcześniej. Kończyłem nocne głosowanie a rano już byłem w pracy – podkreśla.

Dzisiaj o godz. 15.45 przed wejściem do szpitala planowana jest manifestacja "Murem za Haidarem". Na Facebooku ponad 3 tys. osób zadeklarowało uczestnictwo.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 157

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 09:07
Jeśli zabawa w politykę to nie kierowanie bardzo ważnym oddziałem szpitalnym. Jednego z drugim nie da się uczciwie pogodzić. Doba ma tylko 24 godziny, a lekarz musi być wypoczęty i czasowo dyspozycyjny.
Avatar
gość / 2 stycznia 2020 r. o 08:52
A jak teraz potraktować innych Ordynatorów, którzy od rana do wieczora siedzą na oddziałach. A ten Pan chce brylować w mediach na salonach brać pieniądze za funkcję i nie być na oddziale. Przecież nikt go nie pozbawia pracy. Czego nie można mu zarzucić to szybko powiadomił media.
Avatar
miki / 2 stycznia 2020 r. o 09:18
zdecyduj się chłopie - jak można wykonywać dwa zadania równocześnie bez uszczerbku.
Avatar
xyz / 2 stycznia 2020 r. o 09:20
Nie słyszałem aby rezygnował z bycia posłem. 
Avatar
kazik / 2 stycznia 2020 r. o 12:09
Skoro jest europejczykiem to powinien wiedzieć że w Niemczech lekarze na etacie nie mają prawa do innej pracy.
Avatar
Edek / 2 stycznia 2020 r. o 09:12
Codziennie jest "zwalnianych" tysiące ludzi i nikt nie robi z tego powodu rabanu na cały kraj. "Zwalnianych" - bo nie zostałeś zwolniony, jak manipulują "mendia", tylko, jak sam piszesz, nie przedłużono Ci kontraktu. A co, dyrektor czy każdy inny przełożony już nie ma prawa w Polsce decydować o tym z kim zawiera umowę o pracę lub podpisuje czy przedłuża kontrakt??? Poza tym MANIPULUJESZ: kontrakt nie był na lekarza tylko na ORDYNATORA. Lekarzem mógłbyś być nadal, ale dla Ciebie to za mało - Ty koniecznie chcesz być ORDYNATOREM! W wieku 68 lat. Dożywotnio? Może i lekarzem jesteś świetnym ale niekoniecznie ordynatorem. Lekarz jest od leczenia, ordynator jest od zarządzania. A co, nie ma młodszych i lepszych i od Ciebie do zarządzania szpitalem? Może zgłoś do Brukseli i wyprowadź ludzi na ulice. I na koniec: skoro jesteś takim świetnym lekarzem to po grzyba pchasz się do polityki i tam się marnujesz? Tym bardziej że lekarzy na całym świecie jest brak. Na pewno inne szpitale będą się biły o ETAT dla Ciebie. Etat, bo nie pracę. Bycie posłem zabiera dużo czasu...Ergo: nie da się być świetnym na dwóch stołkach jednocześnie. Albo rybka albo akwarium... "Przyznam, że całkowicie nie spodziewałem się interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich i mile mnie to zaskoczyło". Jasne... Jeszcze została ulica i zagranica...
Codziennie jest "zwalnianych" tysiące ludzi i nikt nie robi z tego powodu rabanu na cały kraj. "Zwalnianych" - bo nie zostałeś zwolniony, jak manipulują "mendia", tylko, jak sam piszesz, nie przedłużono Ci kontraktu. A co, dyrektor czy każdy inny przełożony już nie ma prawa w Polsce decydować o tym z kim zawiera umowę o pracę lub podpisuje czy przedłuża kontrakt??? Poza tym MANIPULUJESZ: kontrakt nie był na lekarza tylko na ORDYNATORA. Lekarzem mógłbyś być nadal, ale dla Ciebie to za mało - Ty koniecznie chcesz ... rozwiń
Avatar
zejdź mi z oczu / 2 stycznia 2020 r. o 09:06
SKANDAL - "Nie jestem marionetką, nadal jestem człowiekiem lewicy. Pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci." - Riad H. kandydat Koalicji Obywatelskiej w rozmowaRMF
Avatar
Elka / 2 stycznia 2020 r. o 11:51
Gdyby mu zależało na oddziale, nikt nie bronił aneksowac ew.wczesniej podpisać nowy kontrakt z odchodzącym miesiąc wcześniej dyrektorem (kojarzonym z SLD)... Przecież to koledzy! Po prostu robi z siebie ofiarę, tak jak po wcześniejszym wywiadzie w RMF, kiedy min opowiedział się adopcją dzieci przez homo i określił bogatym tego co ma 2 tyś na głowę w rodzinie , a potem płakał w regionalnej tubie propagandowej, że nikt go nie rozumie i mówił co innego niż mówił!
Avatar
obywatel / 2 stycznia 2020 r. o 11:49
 Murem za ordynatorem.  czy został zwolniony ? przecież był emerytem w wieki 68 lat, nie stracił pracy, tylko miał podpisany kontrakt od ... do, zostaje lekarzem, musi stanoąc do konkursu kontraktu cywilno prawnego  na stanowisko ordynatora, bo tego wymaga prawo . nie jest to funkcja dożywotnia  w czym problem ? po co manifestacje  ? wystarczy żeby prasa nie wprowadzała ludzi w błąd i niepotrzebnie nie nakrecęła. Z Warszawy  trzeba bedzie po latać smigłowcem w razie czego do małego pacjenta i zostawić naprawę zdrowia, żeby było bez kolejek jak obiecywał ordynator przed wyborami. A tak naprawde to jeszcze mi sie nie podoba wypowiedz:  że nie ma nic przeciwko oddawaniu dzieci, polkich dzieci,  parom homoseksualnym. Może zapytacie o to zebranych ludzi na tej manifestacji czy chcieli by oddania swoich dzieci na wychowanie parom lesbijek i gejów, gdyby ustanowiono takie prawo do adopcji ? czy to popierają jako cześć wypowiedzi przedwyborczych ,przekonań i politycznego dążenia  posła ? 
 Murem za ordynatorem.  czy został zwolniony ? przecież był emerytem w wieki 68 lat, nie stracił pracy, tylko miał podpisany kontrakt od ... do, zostaje lekarzem, musi stanoąc do konkursu kontraktu cywilno prawnego  na stanowisko ordynatora, bo tego wymaga prawo . nie jest to funkcja dożywotnia  w czym problem ? po co manifestacje  ? wystarczy żeby prasa nie wprowadzała ludzi w błąd i niepotrzebnie nie nakrecęła. Z Warszawy  trzeba bedzie po latać smigłowcem w razie czego do małego pacjenta i zostawić naprawę zdrowia, żeby było bez kolejek j... rozwiń
Avatar
Pi / 2 stycznia 2020 r. o 14:48
Nie ma żadnych fizycznych możliwości połączenia posłowania w Warszawie z ciągłą opieką nad pacjentami.
Z tym poglądem zgodzą się wszyscy, chyba, że ktoś wierzu w jakąś bilokację (równocześne znajdowanie się w dwóch miejscach).
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 r. o 18:03
sldowski prezent od assada seniora ?
Avatar
I bardzo dobrze niech pracuje jak specjalista! / 4 stycznia 2020 r. o 21:52
Nie jest normalne fizycznie dzielić stanowisko ordynatora i posła, bo była to fikcja, przecież pensje ma tą samą i jest lekarzem specjalistą dalej, zwolniony nie został. Ma 68 lat - emeryt. NIKT GO Z PRACY NIE ZWOLNIŁ, MOŻE PRACOWAĆ JAKO LEKARZ SPECJALISTA DALEJ !!!
Avatar
Nazwisko do wiadomości Redakcji / 3 stycznia 2020 r. o 15:33
Ludzie muszą zacząć myśleć ,bo popierają syryjskiego cwaniaka,ktory ciągle szuka pieniędzy a nie pracy. On pracowac nie chce ,on chce byc sowicie wynagradzany,bo to mu kiedyś obiecano za czasów PZPR-ZSL,kiedy był ich aktywista.Chciał byc posłem to został  jako zdrajca partyjny  i niech się weźmie do pracy jako poseł,bo jednym i drugim to się nie da być dobrym.No chyba,że w Syrii??? Dyrektor musi byc stanowczy,bo nie może mieć cwaniaków,tylko solidnych pracowników!
 Ludzie nie podniecajcie się to jest sprzeczka w rodzinie: Chodziński - dawne PO, Haidar - obecne KO. Dla mnie sprawa prosta nie ma znaczenia wiara, ważne żeby być proboszczem. Jeszcze ze dwa lata i Broniewicz przejdzie do PIS, a KOD zostanie z ręką w nocniku, chyba że jeszcze przytuli z 10 tysi. Mogą po mordzie nawet dostac ale to sie im opłaci - jak Michnikowi.
 Ludzie nie podniecajcie się to jest sprzeczka w rodzinie: Chodziński - dawne PO, Haidar - obecne KO. Dla mnie sprawa prosta nie ma znaczenia wiara, ważne żeby być proboszczem. Jeszcze ze dwa lata i Broniewicz przejdzie do PIS, a KOD zostanie z ręką w nocniku, chyba że jeszcze przytuli z 10 tysi. Mogą po mordzie nawet dostac ale to sie im opłaci - jak Michnikowi. rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 14:41
Ludzie muszą zacząć myśleć ,bo popierają syryjskiego cwaniaka,ktory ciągle szuka pieniędzy a nie pracy. On pracowac nie chce ,on chce byc sowicie wynagradzany,bo to mu kiedyś obiecano za czasów PZPR-ZSL,kiedy był ich aktywista.Chciał byc posłem to został jako zdrajca partyjny i niech się weźmie do pracy jako poseł,bo jednym i drugim to się nie da być dobrym.No chyba,że w Syrii??? Dyrektor musi byc stanowczy,bo nie może mieć cwaniaków,tylko solidnych pracowników!
Avatar
Jerry / 2 stycznia 2020 r. o 22:10
Popieram POLAKA.trzeba zmian aby wnuki byly szczesliwe
Avatar
xx / 2 stycznia 2020 r. o 21:33
dzieci wojny w Syrii czekaja na pomoc  !
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 19:59
A dlaczego w urzędach tyłu obecnych polityków na urlopach bezpłatnych. To już jest akceptowalne?
Avatar
SZUKAJ PRAWDY I SPRAWDŹ FAKTY SAMODZIELNIE: / 2 stycznia 2020 r. o 19:26
1. Posłowi w grudniu skończył się kontrakt, zaproponowano wice ordynatora, TEN odmówił. Ergo, lewackie media i jooreczek od zbióreczek KRĘCĄ !
Avatar
ASD / 2 stycznia 2020 r. o 17:50
WYSŁAĆ DZIADKA NA EMERYTURĘ ,NIE BĘDZIE BLOKOWAŁ MIEJSCA MŁODSZYM !
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 17:09
Jest bardzo dobrym lekarzem, uważam że też i uczynnym człowiekiem. Ale po co mu ta polityka ?. To zawsze doprowadza do jakiś zgrzytów, medialnej nagonki, szumu który już nie jedno "dobre imię" zmieszał z błotem.