Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 sierpnia 2019 r.
17:12

Muszą odbudować dom po wybuchu butli z gazem. Uruchomili internetową zbiórkę

Autor: Zdjęcie autora eb
9 37 A A
Rodzina nie może mieszkać w domu gdzie doszło do wybuchu gazu
Rodzina nie może mieszkać w domu gdzie doszło do wybuchu gazu (fot. archiwum prywatne )

Rodzina ze Swór (gm. Biała Podlaska), której dom został zniszczony w wyniku wybuchu butli z gazem, chce go odbudować. W internecie ruszyła zbiórka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

86-letni mężczyzna chciał podgrzać na kuchence gazowej niedopitą herbatę. W momencie zapalenia palnika doszło do wybuchu butli z gazem propan butan. Prawdopodobnie nieszczelny był przewód doprowadzający gaz z butli do kuchenki. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń.

– Z poparzonymi górnymi drogami oddechowymi, poparzoną dłonią oraz spalonymi włosami został przewieziony do szpitala – mówi Karolina Gromadzka, która organizuje zbiórkę w internecie na odbudowę domu. – W budynku oprócz dziadka rodziny, mieszkają również syn i synowa oraz wnuczka wraz z mężem i niespełna dwuletnią córką. Na szczęście, oprócz dziadka pozostałym domownikom nic sie nie stało – podkreśla pani Karolina.

Ale konstrukcja parterowego domu uległa uszkodzeniu. – Budynek nie nadaje się do zamieszkania, ma m.in. naruszoną konstrukcję dachową. W wyniku wybuchu wyleciały okna. Straty są ogromne. Inspektor nadzoru budowlanego oszacował je na 100 tys. zł – dodaje organizatorka zbiórki, zapewniając, że wszystkie środki zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonego domu.

Na razie gmina zaoferowała rodzinie mieszkanie zastępcze, w którym mogą przebywać do czasu wyremontowania domu. Tutaj można wpłacić pieniądze na odbudowę domu: www.pomagam.pl/butlazgazem2019.

(fot. arch. prywatne )
e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lolek / 10 sierpnia 2019 o 20:35
+10
Nie dam, nie komentuję 
Avatar
obywatel gorszego sortu / 10 sierpnia 2019 o 18:44
+8
Po co te beznadziejne komentarze nie chcę nie daję i tyle. Przymusu nie ma.
 Wiesz, kiedyś też tak myślałem. Ale od kiedy dla niektórych pasożów społecznych stało się to sposobem życia, takie zdjęcia i apele budzą we mnie pogardę i wstęt. Niestety, na dotację dla rydzyka są pieniądze, nawet kosztem służby zdrowia... a nie każdemu choremu wożą po 500 zastrzyków rządowym samolotem.
Avatar
. / 11 sierpnia 2019 o 08:33
+7
Tylko idiota z TVNu  może uwierzyć, że za 500+ można kupić auto, wykupić wycieczkę i jeszcze się nachlać. No, ale mamy jeszcze w Polsce taką intelektualną patologię. 500+ to nawet nie zwrot poniesionych kosztów na dziecko. Na całe szczęście dzieci nie rodzą się dla pieniędzy. Podziwiom każdego rodzica za wytrwałość i poświęcony czas dla swych pociech. Wreszcie w Polsce nikt nie karze za posiadanie dzieci, tj. w Niemczech, Francji, czy Wlk. Brytanii. Dobrze, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy. Nie korzystam z 500+, ale cieszy mnie radość każdego polskiego dziecka. Wolę 500+ wydane na dziecko, jak 3000+ na Murzyna z "syryjskiej" Afryki. Trzeba było myśleć o polskich upodlonych rodzinach, a nie o brukselskich apanażach państwo wspierający s'POKO.
Można i to porządnie żyć za 500 plus. Takze nie pieprz upit. Ja pracuje pa nainizsza krajową i mnie mikt daje za darmo. Nie stać to sie nie klepie bachorów. Przeciez mizesz swój majatek oddac na nie, kto ci broni. A ja chcę godnych wynagrodzen i emerytur za pracę. A młodych zdrowych rodziców jak sobie naklepali  dzieci to do pracy z nimi. Codziennie jak idę do pracy to przeklinam to 500 plus i emeryturę plus. Dociera to do twojego pustego .....
Jak jesteś głupi i niezaradny to tyrasz za najniższą krajową pensję ! Ciesz się że obecny rząd pomyslał też o tym żeby i ta najniższa pensja była niską pensją i nie jałmużną jak jeszcze kilka lat temu za poprzednich rządów kiedy to ludzie pracowlai za 5 czy 6 zł / h . Normalny mężczyzna najnizszą krajową to zarabia w tydzień a nie w miesiąc. Zmień zawód albo prace zamiast mieć pretensje do całego świata że jesteś łajza !
 A pamiętasz łąjzo ile wtedy kosztował chleb czy kilogram ziemniaków ?? Obecny rząd okrada Polaków, sztucznie widując najniższą pensję od której wszystko się wylicza, włącznie ze składkami ZUS. Jaka wówczas była siła nabywcza pieniądza ?? już niebawem tymi swoimi banknotami NBP będziesz mógł wytapetować mieszkanie, bo za 500zł nie kupisz rolki tapety, bo ukrywana inflacja już się zaczęła na dobre. Druga Grecja już się zaczęła.
 A pamiętasz łąjzo ile wtedy kosztował chleb czy kilogram ziemniaków ?? Obecny rząd okrada Polaków, sztucznie widując najniższą pensję od której wszystko się wylicza, włącznie ze składkami ZUS. Jaka wówczas była siła nabywcza pieniądza ?? już niebawem tymi swoimi banknotami NBP będziesz mógł wytapetować mieszkanie, bo za 500zł nie kupisz rolki tapety, bo ukrywana inflacja już się zaczęła na dobre. Druga Grecja już się zaczęła. rozwiń
Avatar
nie członek piSS / 11 sierpnia 2019 o 08:29
+7
Za 10 tysięcy miesięcznie to można żyć tylko na prowincji
 Oczywiście, dla tego wodzianki w NBP zarabaiją ponad 40 000zł miesięcznie, a przes daje sobie 500 000zł premi.
Avatar
monika / 10 sierpnia 2019 o 21:23
+7
Tragedia okropna, ale w XXI wieku ubezpieczenia domów/mieszkań powinno być czymś tak naturalnym jak oddychanie. Wówczas może nie trzeba by było liczyć na czyjąś łaskę. A tak z innej beczki. Jestem za tym, aby pomagać, ale to co widziałam na pomagam.pl, czy zrzutka.pl to dochodzę do wniosku, iż społeczeństwo traktowane jest jak kasa zapomogowa.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 10 sierpnia 2019 o 20:28
+7
Tylko idiota z TVNu  może uwierzyć, że za 500+ można kupić auto, wykupić wycieczkę i jeszcze się nachlać. No, ale mamy jeszcze w Polsce taką intelektualną patologię. 500+ to nawet nie zwrot poniesionych kosztów na dziecko. Na całe szczęście dzieci nie rodzą się dla pieniędzy. Podziwiom każdego rodzica za wytrwałość i poświęcony czas dla swych pociech. Wreszcie w Polsce nikt nie karze za posiadanie dzieci, tj. w Niemczech, Francji, czy Wlk. Brytanii. Dobrze, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy. Nie korzystam z 500+, ale cieszy mnie radość każdego polskiego dziecka. Wolę 500+ wydane na dziecko, jak 3000+ na Murzyna z "syryjskiej" Afryki. Trzeba było myśleć o polskich upodlonych rodzinach, a nie o brukselskich apanażach państwo wspierający s'POKO.
 A za 2250 brutto można żyć, jeść, opłacać rachunki i dojeżdżać do pracy ??
 A za 2250 brutto można żyć, jeść, opłacać rachunki i dojeżdżać do pracy ?? rozwiń
Avatar
taka prawda / 11 sierpnia 2019 o 11:39
+6
majac tyle z 500 plus i nie kupili nowego przewodu do gazu tylko czekali aż dziadka wysadzi
 O! I to jest najtrafniejszy komentarz do całej sytuacji.
Avatar
gosiaczek grsdrf / 11 sierpnia 2019 o 07:51
+6
Za 10 tysięcy miesięcznie to można żyć tylko na prowincji
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 19:54
+6
Mając 3-5 dxieci i 500 plus na nich to nie można samochodu kupić, ale za 1600 zl za caly miesiac pracy w tym dojazdy, życie, oplaty to juz można żyć i kupić samochód w tym pieprzonym kraju, ale idio....
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 20:45
+4
majac tyle z 500 plus i nie kupili nowego przewodu do gazu tylko czekali aż dziadka wysadzi
Avatar
Beata / 4 dni temu o 18:24
0
Człowieku to są wnuczki tych Państwa a nie dzieci. Ile mi wiadomo dziadkowie nie pobierają 500+
Avatar
magda / 4 dni temu o 17:59
+2
Zawistniku, wysadz se dom i za 500 Plus odbuduj, będziesz wtedy zadowolony?
Avatar
Krzysztof / 4 dni temu o 17:35
+1
Oj a ile ja rzeczy muszę jeszcze w życiu zrobić... z całym szacunkiem, macie 500+, macie inne +, wystarczyło się tylko ubezpieczyć. Ja całe życie muszę pracować na siebie i na takich ja ta rodzina, mnie nikt w życiu nic nie dał... tylko płacę coraz nowe to podatki na lotników Wolski naszych marzeń.
 Masz pojęcia cie ile czasu sie czeka na pieniądze z polisy? Skąd wiesz ze nie ubezpieczony? Przeczytaj artykuł. 
Avatar
Gość / 4 dni temu o 17:29
+1
Organizator zbiorki tylko takie zdj miał i wstawil. Trzeba czytac artykul a nie tylko patrzec na obrazki
Avatar
Beata / 4 dni temu o 17:28
0
Ludzie jacy jesteście zawistni... To jest babcia i dziadwk z wnuczkami ktore tylko jedna z nich z nimi mieszka. Ale cóż lepoej zgnoić innegi niz popatrzeć na siebie. Najwiecej maja do ppwiedzenia Ci którzy sami ciągną kase z kąd sie da. Ludzka glupota nie zna granic. A co do nieszczelnej kuchenki to senior zapomniał zakręcić butli a nie jakis wężyk byl uszkodzony to jest nie zgodne z prawdą.. 
Avatar
Gość / 4 dni temu o 17:25
+2
Znam rodzine i wiem ze na zdj te dzieciaczki to wnuki tych panstwa. Zrobiliscie z tej tragedii wojne polityczna. Jak tak można?!
Avatar
Gazownik / 14 sierpnia 2019 o 10:29
+1
Może Kasia Dowbor odbuduje dom. Pytanie: czy ktoś siedzi w pudle za sprowadzenie zagrożenia katastrofy budowlanej poprzez stosowanie niesprawnych urządzeń gazowych?
Avatar
KOD Lubelskie / 11 sierpnia 2019 o 15:10
-3
A kiedy pomoc dla alimenciarzy?
Avatar
. / 11 sierpnia 2019 o 13:57
0
Po co te beznadziejne komentarze nie chcę nie daję i tyle. Przymusu nie ma.
Wiesz, kiedyś też tak myślałem. Ale od kiedy dla niektórych pasożów społecznych stało się to sposobem życia, takie zdjęcia i apele budzą we mnie pogardę i wstęt. Niestety, na dotację dla rydzyka są pieniądze, nawet kosztem służby zdrowia... a nie każdemu choremu wożą po 500 zastrzyków rządowym samolotem.
Ok, a Owsiakowi dajesz ? Tak ? Więc jesteś hipokrytą.
Tak daję i będę dawać, a oszóstów od rydzyka z caritasu pogonię i psem poszczuję.
Otóż to ...czyli jednak jesteś  hipokrytą. Zbiórki Owsiaka, speca od Złotych Melonów i Całych Mrówek, wściekającego się na pytania o przedstawienie rozliczeń,  niczym się nie różnią od zbiórek caritasów i ludków zbierających hajs,  poprzez takie akcje jak ta z artykułu. Swoją drogą jakoś nie widziałam żeby caritasiarze wystawali na chodnikach i nagabywali ludzi z jakimiś serduszkami. PS. Zanim kogoś poszczujesz swoim ciapkiem kup sobie słownik.
 Heh, jego rozliczenia są bardziej przejrzyste niż te co im rząd wpłaca nienależne premie... tj mieli wpłacić, czego też nie zrobili. A jakbym ja okradł bezdomnego np. z 2 samochodów i oddał je rydzykowi to byłbym dalej złodziejem ?? Caritas to bierze domy, a nie drobne na chodnikach. Jakiś czas temu był pięknie opisany schemat pomocy przez caritas w remoncie domu, pod warunkiem że dom zostanie przepisany na ... PS. wolę serduszko niż być okradanym przez kościół za jakiegoś wafelka.
 Heh, jego rozliczenia są bardziej przejrzyste niż te co im rząd wpłaca nienależne premie... tj mieli wpłacić, czego też nie zrobili. A jakbym ja okradł bezdomnego np. z 2 samochodów i oddał je rydzykowi to byłbym dalej złodziejem ?? Caritas to bierze domy, a nie drobne na chodnikach. Jakiś czas temu był pięknie opisany schemat pomocy przez caritas w remoncie domu, pod warunkiem że dom zostanie przepisany na ... PS. wolę serduszko niż być okradanym przez kościół za jakiegoś wafelka. rozwiń
Avatar
gosc / 11 sierpnia 2019 o 13:35
+2
Tylko idiota z TVNu  może uwierzyć, że za 500+ można kupić auto, wykupić wycieczkę i jeszcze się nachlać. No, ale mamy jeszcze w Polsce taką intelektualną patologię. 500+ to nawet nie zwrot poniesionych kosztów na dziecko. Na całe szczęście dzieci nie rodzą się dla pieniędzy. Podziwiom każdego rodzica za wytrwałość i poświęcony czas dla swych pociech. Wreszcie w Polsce nikt nie karze za posiadanie dzieci, tj. w Niemczech, Francji, czy Wlk. Brytanii. Dobrze, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy. Nie korzystam z 500+, ale cieszy mnie radość każdego polskiego dziecka. Wolę 500+ wydane na dziecko, jak 3000+ na Murzyna z "syryjskiej" Afryki. Trzeba było myśleć o polskich upodlonych rodzinach, a nie o brukselskich apanażach państwo wspierający s'POKO.
Można i to porządnie żyć za 500 plus. Takze nie pieprz upit. Ja pracuje pa nainizsza krajową i mnie mikt daje za darmo. Nie stać to sie nie klepie bachorów. Przeciez mizesz swój majatek oddac na nie, kto ci broni. A ja chcę godnych wynagrodzen i emerytur za pracę. A młodych zdrowych rodziców jak sobie naklepali  dzieci to do pracy z nimi. Codziennie jak idę do pracy to przeklinam to 500 plus i emeryturę plus. Dociera to do twojego pustego .....
Jak jesteś głupi i niezaradny to tyrasz za najniższą krajową pensję ! Ciesz się że obecny rząd pomyslał też o tym żeby i ta najniższa pensja była niską pensją i nie jałmużną jak jeszcze kilka lat temu za poprzednich rządów kiedy to ludzie pracowlai za 5 czy 6 zł / h . Normalny mężczyzna najnizszą krajową to zarabia w tydzień a nie w miesiąc. Zmień zawód albo prace zamiast mieć pretensje do całego świata że jesteś łajza !
A pamiętasz łąjzo ile wtedy kosztował chleb czy kilogram ziemniaków ?? Obecny rząd okrada Polaków, sztucznie widując najniższą pensję od której wszystko się wylicza, włącznie ze składkami ZUS. Jaka wówczas była siła nabywcza pieniądza ?? już niebawem tymi swoimi banknotami NBP będziesz mógł wytapetować mieszkanie, bo za 500zł nie kupisz rolki tapety, bo ukrywana inflacja już się zaczęła na dobre. Druga Grecja już się zaczęła.
 A ja nie dostaje 500 plus to kiego wuja mnie inflacja obowiązuje. Za to rząd winien mi teraz wypłacać 1000 plus bo za tych co klepią bachory cierpię
 A ja nie dostaje 500 plus to kiego wuja mnie inflacja obowiązuje. Za to rząd winien mi teraz wypłacać 1000 plus bo za tych co klepią bachory cierpię rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 272 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 230 35

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 9

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 8 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!