Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

23 stycznia 2016 r.
16:20

Narodowcy manifestowali w Białej Podlaskiej: "Polska tylko dla Polaków" (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 31 A A
W sobotę na manifestacji antyimigranckiej w Białej Podlaskiej pojawiło się ok. 300 osób. Najwięcej było narodowców/ fot.E.Burda
W sobotę na manifestacji antyimigranckiej w Białej Podlaskiej pojawiło się ok. 300 osób. Najwięcej było narodowców/ fot.E.Burda

"Chcemy repatrianta, nie imigranta" – to mieli na transparentach. "Młody Polak emigruje, a rząd obcych sponsoruje" – a to skandowali narodowcy podczas manifestacji antyimigranckiej w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na trwającym niecałą godzinę zgromadzeniu pojawiło się ok. 300 przeciwków przyjmowania imigrantów w Polsce. Sobotnią manifestację postanowiły zorganizować środowiska narodowe, po tym jak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdziło, że imigranci będą trafiać do Białej Podlaskiej na badania w ramach filtra epidemiologicznego. Poza tym, na początku stycznia premier Beata Szydło zadeklarowała, że Polska jest gotowa przyjąć na początek 100 uchodźców, w ramach ich relokacji z Grecji i Włoch.

– Imigracja zagraża Polsce pod względem społecznym, finansowym i kulturowym – mówił przez megafon Artur Zawisza, wiceprezes Ruchu Narodowego. - Powoduje falę przestępczości, którą znamy z Europy Zachodniej. Imigranci wyciągają rękę po zasiłki, rujnując systemy socjalne państw Europy. To także zagrożenie kulturowe i cywilizacyjne, bo wpuszczamy do naszej chrześcijańskiej cywilizacji wyznawców islamu, którzy mogą nawet w tu w Białej Podlaskiej budować meczety. Pod płaszczykiem uchodźców, wjeżdżają do naszego kraju islamscy terroryści, którzy dokonują aktów terroryzmu, tak jak w Paryżu - mówił do uczestników manifestacji Zawisza.

Pomiędzy wystąpieniami, tłum skandował m.in. „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, suwerenność nam odbiera”, czy „Opamiętaj się rodaku, Polska tylko dla Polaków.

– Wmawiają nam że to Unia Europejska płaci za uchodźców, a przecież to nasze pieniądze są do Brukseli na ten cel odprowadzane. Imigrant dostaje tyle kasy, której ja nie mam po 30 latach pracy. Później widzę jak ci z bialskiego ośrodka przesiadują w ogródkach piwnych. Mnie na to nie stać – oburza się Grzegorz Lewczuk, mieszkaniec Białej Podlaskiej. – Skoro kanclerz Merkel zapraszała, to niech ich teraz trzyma. W Niemczech strach na ulice teraz wychodzić. Niech naszą demokrację zostawią w spokoju. Będziemy walczyć o polskość – podkreśla inna protestująca Grażyna Sajna.

Organizatorzy manifestacji zbierali podpisy pod wnioskiem referendalnym. Referendum z pytaniem „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców?” chce zorganizować Ruch Kukiz’15.

– To mieszkańcy Polski, Białej Podlaskiej najlepiej wiedzą czy chcą czy nie imigrantów. Chodzi o to aby nie otwierać puszki Pandory. Mamy spokój w kraju i starajmy się tego pilnować - stwierdził poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15).

W sobotę na Placu Wolności zabrakło jednak parlamentarzystów z Białej Podlaskiej.

- Gdzie są posłowie z bialskiego okręgu, gdzie jest senator (Grzegorz Bierecki- przyp. red.) który przed wyborami mówił o tym jakie zagrożenie niosą ze sobą imigranci. Jeżeli ci panowie nie mają odwagi by spełniać wolę narodu, to niech zrezygnują ze swoich funkcji. To nie oni będą ponosić konsekwencje masowej imigracji, tylko my zwykli obywatele – za te słowa Bartłomiej Maksymowicz, członek bialskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, dostał gromkie brawa. - Nasza walka tutaj się nie kończy. Nie przyszliśmy tu sobie pokrzyczeć. Wymagamy od naszych przedstawicieli w rządzie, aby odrzucili kwoty imigranckie. Nasze stanowisko to zero imigrantów w Polsce- podkreśla Maksymowicz.

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk na zgromadzeniu nie był, ale dzień wcześniej powiedział że popiera manifestację.

- Uważam że polski rząd ma więcej innych problemów, niż zajmowanie się uchodźcami – stwierdził prezydent. Tym samym podtrzymuje on swoje stanowisko sprzed kilku miesięcy, w którym zaznaczył, że miasto nie jest przygotowane na przyjmowanie uchodźców z Bliskiego Wschodu. - Jesteśmy otwarci na osoby zza wschodniej granicy, które mają polskie korzenie i chcą wrócić do kraju – zaznacza Dariusz Stefaniuk.

Miasto wydało zgodę na manifestację. Bezpieczeństwa strzegły policja oraz straż miejska. Obyło się bez interwencji.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 15:09
0
Do tego ta poprawnosc polityczna o polowie z incydentow ktore sie dzieja przez tych kocmoluchow nawet tv nie wspomni.jak czytam kom. brak tolerancji wstyd i hanba to mi sie krew gotuje!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 15:06
0
Naprawde??? Nienawisc i rasizm ?? Nie no to spoko badzmy tolerancyjni wpuszczajmy ich do Polski niech sie dzieje to co w Niemczech.. ludzie musza zapier.... na godne zycie i odprowadzac podatki na tych nierobow! Tu sie konczy tolerancja.. zasrane multi kulti .. koniec Europy!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 15:04
0

http://www.rp.pl/Uchodzcy/160129710-Syryjska-rodzina-odmowila-przyjazdu-do-Polski.htmlMoim zdaniem najpierw ich należy się zapytac gdzie chca jechać. Chcą do Niemiec prosze bardzo, Norwegia nie ma problemu, nie chce do Polski też należy uszanować taką decyzje.

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 14:05
0
RASIZM, W POSTACI JAKĄ ZNAMY Z III RZESZY!!WSTYD I HAŃBA, W KRAJU KTÓRY CO RUSZ WYCIERA SOBIE GĘBĘ JP II I INNYMI KSIĘŻMI, POTĘPIAJĄCYMI NIENAWIŚĆ!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 10:33
0

https://www.therussophile.org/russians-teach-migrants-a-lesson-in-germany.html/Oto jak ruskie uczą emigrantów sevoir vivru. Pojechali na 120 samochodów do ośrodka i bejsbolami im tłumaczyli jak się na ulicy mają zachowywać. Skoro już mamy kogokolwiek przyjmować to tylko osoby wcześniej zweryfikowane w obozach przejściowych. Tych co przekraczają granicę natychmiast odsyłać tam z kąd przybyli.

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 10:16
0
Czy oni zachowują się jak faszyści?. Mowa nienawiści --i nic więcej.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 00:01
0
Brawo posłowie Kukiz'15 za odwagę !!!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 22:42
0

ŁÓDŹ 1934 - POLSKA NARODOWCÓW z mieczami Chrobrego!

"w 1931 r. wśród 357 tys. mieszkańców Łodzi było 59% Polaków, 31,7% Żydów oraz 8,9% Niemców."

Przed wojną za narodowców robiły różne etniczne przybłędy, teraz rezuny ze wschodu.

tys. mieszkańców Łodzi było 59% Polaków, 31,7% Żydów oraz 8,9% Niemców."

Przed wojną za narodowców robiły różne etniczne przybłędy, teraz rezuny ze wschodu.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 22:36
0

Ty historyk - spójrz na mapę Rzeczpospolitej. Nie tej co ruski nam nakreślił, tylko tej prawdziwej, gdzie mieszkali nasi przodkowie. I co głupio nie?

Wiesz kto to Kościuszko?

Niby skąd miałby o tym wiedzieć debil?

Niby ty wiesz? Z całą pewnością Kościuszko był masonem, o czym piszą sami masoni: http://www.loza-galileusz.pl/1.polscy.wolnomularze.php

Pewnie był nieudacznikiem, bo poprowadził ludzi do przegranej insurekcji i się nigdy nie ożenił. 

Tzw. narodowcy zdecydowanie nie są etnicznymi Polakami. To jakieś przybłędy ze wschodu. Swoją wątpliwą polskość muszą wykrzyczeć niczym neofici nawróceni na polskość.

Polak to nie jest łysy mięśniak. Tak wygląda raczej ukraiński rezun.

iesz? Z całą pewnością Kościuszko był masonem, o czym piszą sami masoni: http://www.loza-galileusz.pl/1.polscy.wolnomularze.php

Pewnie był nieudacznikiem, bo poprowadził ludzi do przegranej insurekcji i się nigdy nie ożenił. 

Tzw. narodowcy zdecydowanie nie są etnicznymi Polakami. To jakieś przybłędy ze wschodu. Swoją wątpliwą polskość muszą wykrzyczeć niczym neofici nawróceni na polskość.

Polak to nie jest łysy mięśniak. Tak wygląda raczej ukraiński rezun.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 22:32
0

ŁÓDŹ 1934 - POLSKA NARODOWCÓW z mieczami Chrobrego!

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 15:09
0
Do tego ta poprawnosc polityczna o polowie z incydentow ktore sie dzieja przez tych kocmoluchow nawet tv nie wspomni.jak czytam kom. brak tolerancji wstyd i hanba to mi sie krew gotuje!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 15:06
0
Naprawde??? Nienawisc i rasizm ?? Nie no to spoko badzmy tolerancyjni wpuszczajmy ich do Polski niech sie dzieje to co w Niemczech.. ludzie musza zapier.... na godne zycie i odprowadzac podatki na tych nierobow! Tu sie konczy tolerancja.. zasrane multi kulti .. koniec Europy!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 15:04
0

http://www.rp.pl/Uchodzcy/160129710-Syryjska-rodzina-odmowila-przyjazdu-do-Polski.htmlMoim zdaniem najpierw ich należy się zapytac gdzie chca jechać. Chcą do Niemiec prosze bardzo, Norwegia nie ma problemu, nie chce do Polski też należy uszanować taką decyzje.

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 14:05
0
RASIZM, W POSTACI JAKĄ ZNAMY Z III RZESZY!!WSTYD I HAŃBA, W KRAJU KTÓRY CO RUSZ WYCIERA SOBIE GĘBĘ JP II I INNYMI KSIĘŻMI, POTĘPIAJĄCYMI NIENAWIŚĆ!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 10:33
0

https://www.therussophile.org/russians-teach-migrants-a-lesson-in-germany.html/Oto jak ruskie uczą emigrantów sevoir vivru. Pojechali na 120 samochodów do ośrodka i bejsbolami im tłumaczyli jak się na ulicy mają zachowywać. Skoro już mamy kogokolwiek przyjmować to tylko osoby wcześniej zweryfikowane w obozach przejściowych. Tych co przekraczają granicę natychmiast odsyłać tam z kąd przybyli.

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 10:16
0
Czy oni zachowują się jak faszyści?. Mowa nienawiści --i nic więcej.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 00:01
0
Brawo posłowie Kukiz'15 za odwagę !!!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 22:42
0

ŁÓDŹ 1934 - POLSKA NARODOWCÓW z mieczami Chrobrego!

"w 1931 r. wśród 357 tys. mieszkańców Łodzi było 59% Polaków, 31,7% Żydów oraz 8,9% Niemców."

Przed wojną za narodowców robiły różne etniczne przybłędy, teraz rezuny ze wschodu.

tys. mieszkańców Łodzi było 59% Polaków, 31,7% Żydów oraz 8,9% Niemców."

Przed wojną za narodowców robiły różne etniczne przybłędy, teraz rezuny ze wschodu.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 22:36
0

Ty historyk - spójrz na mapę Rzeczpospolitej. Nie tej co ruski nam nakreślił, tylko tej prawdziwej, gdzie mieszkali nasi przodkowie. I co głupio nie?

Wiesz kto to Kościuszko?

Niby skąd miałby o tym wiedzieć debil?

Niby ty wiesz? Z całą pewnością Kościuszko był masonem, o czym piszą sami masoni: http://www.loza-galileusz.pl/1.polscy.wolnomularze.php

Pewnie był nieudacznikiem, bo poprowadził ludzi do przegranej insurekcji i się nigdy nie ożenił. 

Tzw. narodowcy zdecydowanie nie są etnicznymi Polakami. To jakieś przybłędy ze wschodu. Swoją wątpliwą polskość muszą wykrzyczeć niczym neofici nawróceni na polskość.

Polak to nie jest łysy mięśniak. Tak wygląda raczej ukraiński rezun.

iesz? Z całą pewnością Kościuszko był masonem, o czym piszą sami masoni: http://www.loza-galileusz.pl/1.polscy.wolnomularze.php

Pewnie był nieudacznikiem, bo poprowadził ludzi do przegranej insurekcji i się nigdy nie ożenił. 

Tzw. narodowcy zdecydowanie nie są etnicznymi Polakami. To jakieś przybłędy ze wschodu. Swoją wątpliwą polskość muszą wykrzyczeć niczym neofici nawróceni na polskość.

Polak to nie jest łysy mięśniak. Tak wygląda raczej ukraiński rezun.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 22:32
0

ŁÓDŹ 1934 - POLSKA NARODOWCÓW z mieczami Chrobrego!

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 4 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 3 0

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 0

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 6 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 68 15

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie