Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

19 września 2019 r.
7:10

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć"

Autor: Zdjęcie autora eb
0 16 A A
Na koniec wystąpienia na sesji wójt gminy zaapelował do radnych o „normalność”. – Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane – podsumował Wiesław Panasiuk
Na koniec wystąpienia na sesji wójt gminy zaapelował do radnych o „normalność”. – Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane – podsumował Wiesław Panasiuk (fot. UG Biała Podlaska)

Trzech radnych z gminy Biała Podlaska narzeka na złą współpracę z wójtem i zbyt wolny rozwój gminy. – To największa bzdura jaką mogę usłyszeć – odpowiada wójt Wiesław Panasiuk (PSL).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Większość mandatów mają tutaj radni PSL. Ale niedawno radni Mariusz Trzeciak (Nasza Czosnówka), Sebastian Gałązka (PiS) oraz Stefan Śledź (PiS) zawiązali w radzie klub „Solidarnie dla Gminy Biała Podlaska”. W ten sposób, jak przekonują, liczą na lepszy przepływ informacji i efektywniejszą współpracę z wójtem.

– Chcemy, aby wszystkie okręgi w gminie rozwijały się równomiernie. A tegoroczny budżet jest skromny jeżeli chodzi o inwestycje. Powinniśmy wydawać co najmniej po 1 mln zł na każdy okręg – tłumaczy radny Mariusz Trzeciak.

– W gminie brakuje chęci, żeby stworzyć coś nowego – mówił w telewizyjnym wywiadzie radny z Czosnówki, dodając, że chciał wprowadzić jedną osobę z klubu do prezydium rady.

Do tej krytyki odniósł się na ostatniej sesji rady wójt Wiesław Panasiuk. – Latanie od stacji do stacji nic dobrego nie wnosi, oprócz zamieszania. Trzeba nauczyć się pracować w kolektywie. Mamy misję tworzenia czegoś dobrego dla naszych mieszkańców, nie dla wybranych – podkreśla wójt i zarzuty radnych nazywa „bzdurami”. –Pracujemy dla gminy bez koloru legitymacji, wszystkich radnych traktuję jednakowo, po ojcowsku – dodaje Panasiuk. Przypomina też, że wybór prezydium rady nastąpił w sposób demokratyczny. – Poza tym mówienie, że nic się nie buduje, nie jest prawdą. Dokładamy pieniądze do dróg powiatowych, m.in. do tej z Grabanowa do Rokitna. Na remonty dróg po 4 mln zł przeznaczamy od 2016 roku. Teraz będziemy rozbudować szkołę w Grabanowie – wymienia wójt.

Ale to nie przekonało radnego. – Chciałbym, aby przepływ informacji w radzie był lepszy, bo ja tego nie czuję – odpowiada Trzeciak.

– Nie mogę się zgodzić, że to my jątrzymy. Napisałem do pana wójta kilka pism związanych z moim okręgiem i do tej pory nie mam na nie odpowiedzi. Liczę też, że na drogi, które zgłaszałem, przygotowana będzie dokumentacja projektowa – dodał radny.

Z kolei zdaniem wiceprzewodniczącej rady Agnieszki Sęczyk (PSL) działania klubu to antyreklama dla gminy. – Powoływanie się na wpływy wyżej postawionych osób może niektórym zaimponować, ale jeżeli jest to powiązane z korzyściami, to jest to nieprzyzwoite. Dopóki taka będzie wola rady gminy, to ja tę funkcję wiceprzewodniczącej będę wypełniać. Nie mam zamiaru z niej rezygnować – podkreśla Sęczyk.

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 19 września 2019 o 07:59
+8
Panasiuk lepiej pokażcie ile co. Miesiąc placicie dla radia biper i biała24 i podlasiaka
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 07:41
+8
Panasiuk i inni z psl wstydu nie macie!! Dbacie tylko i wyłącznie o rakowiska a resztę macie w d.....
Avatar
Zawiedziony / 19 września 2019 o 08:57
+7
Dacie tylko o Rakowiska. Mam już tego towarzystwa dość. Kolesi z Rady i od Straży.
Avatar
wróżka / 19 września 2019 o 13:14
+6
Sami głosowaliście na ,,SUPER Wójta " i jego świtę radnych z PSL. co nic nie robią. Wójt wybory wygrał Rakowiskami i tam inwestuje bo wierze go poprą jak nie jego to następcę którego on wystawi. I wszystko w temacie.
Avatar
poe / 19 września 2019 o 16:53
+5
Oj Pan Wójt Kłamczuszek, nieładnie tak mówić, że dołożyło się pieniądze do drogi Grabanów - Rokitno, jak się nie dołożyło
Avatar
do wójta / 19 września 2019 o 11:55
+5
Panie Wójcie, a co z chodnikiem Biała-Kozula(Grabanów)tuż przed przebudowywanym mostem -który kończy się na wysokości Biała....a później łuk- niebezpieczny !!!!!!!!!!!!!!!! te ok 300 m drogi bez chodnika to wstyd WÓJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a fruwać nikt nie umie?!
Avatar
czyt / 19 września 2019 o 09:57
+3
Panasiuk i inni z psl wstydu nie macie!! Dbacie tylko i wyłącznie o rakowiska a resztę macie w d.....
 Czy mozna prosić o listę kolejności budów instalacji i dróg? Prosta sprawa: kolejność, by mieszkańcy widzieli PLAN. Dość kamieni na drogach i żótego błota. Zatrudnić inżyniera od ruchu drogowego, trójkę żeby miła na świadectwie, co najmniej.
Avatar
Rakowiska / 23 września 2019 o 23:45
0
Droga na Amelinie pozdrawia “Wójt zapewnił, że wszystkie rozpoczęte drogi gminne zostaną zrealizowane, jak np. droga na osiedlu Amelin w Rakowiskach, której budowa kosztować ma 140 tys. zł.”... Amelin to przykład bardzo dobrej i wieloletniej współpracy, zapraszamy na przejażdżkę -szczególnie Radnych.
Avatar
szogun / 23 września 2019 o 09:35
0
Zrób Pan ten kawałek drogi Biała-Kozula (na łuku)przed mostem, bo to faktycznie mina!
Avatar
Doświadczony gminnym marazmem / 22 września 2019 o 22:24
0
Panie Wójcie, a co z chodnikiem Biała-Kozula(Grabanów)tuż przed przebudowywanym mostem -który kończy się na wysokości Biała....a później łuk- niebezpieczny !!!!!!!!!!!!!!!! te ok 300 m drogi bez chodnika to wstyd WÓJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a fruwać nikt nie umie?!
Czy ktoś wie czy oni w ogóle planują ten chodnik ?
 Tak!!! Oni wiele planują, ale realizują tylko w Rakowiskach. Tak po ojcowsku...
Avatar
Rakowiska / 23 września 2019 o 23:45
0
Droga na Amelinie pozdrawia “Wójt zapewnił, że wszystkie rozpoczęte drogi gminne zostaną zrealizowane, jak np. droga na osiedlu Amelin w Rakowiskach, której budowa kosztować ma 140 tys. zł.”... Amelin to przykład bardzo dobrej i wieloletniej współpracy, zapraszamy na przejażdżkę -szczególnie Radnych.
Avatar
szogun / 23 września 2019 o 09:35
0
Zrób Pan ten kawałek drogi Biała-Kozula (na łuku)przed mostem, bo to faktycznie mina!
Avatar
Doświadczony gminnym marazmem / 22 września 2019 o 22:24
0
Panie Wójcie, a co z chodnikiem Biała-Kozula(Grabanów)tuż przed przebudowywanym mostem -który kończy się na wysokości Biała....a później łuk- niebezpieczny !!!!!!!!!!!!!!!! te ok 300 m drogi bez chodnika to wstyd WÓJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a fruwać nikt nie umie?!
Czy ktoś wie czy oni w ogóle planują ten chodnik ?
 Tak!!! Oni wiele planują, ale realizują tylko w Rakowiskach. Tak po ojcowsku...
Avatar
gr ba / 21 września 2019 o 10:35
0
Panie Wójcie, a co z chodnikiem Biała-Kozula(Grabanów)tuż przed przebudowywanym mostem -który kończy się na wysokości Biała....a później łuk- niebezpieczny !!!!!!!!!!!!!!!! te ok 300 m drogi bez chodnika to wstyd WÓJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a fruwać nikt nie umie?!
 Czy ktoś wie czy oni w ogóle planują ten chodnik ? 
Avatar
marek / 20 września 2019 o 11:16
-2
Trzeciak to podobno ma takie rogi że sufit rysuje
Avatar
Jasiek / 19 września 2019 o 17:54
-1
To samo ze zlobkiem w Ciciborze.  Zanim skończyło się składanie podań na dyrektora już było wiadomo kto pracuje na jakim stanowisku. Tyle młodych osób bez pracy a tam "elita" ciciborska ze zorzy. 
Avatar
poe / 19 września 2019 o 16:53
+5
Oj Pan Wójt Kłamczuszek, nieładnie tak mówić, że dołożyło się pieniądze do drogi Grabanów - Rokitno, jak się nie dołożyło
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 14:58
-3
Najciekawsze jest to, że radni pisu chcą większej jawności, podczas gdy posłowie z ich partii notorycznie odmawiają dostępu do informacji publicznej i praktycznie wszystko utajniają. Hipokryzja pisu maksymalna.
Avatar
wróżka / 19 września 2019 o 13:14
+6
Sami głosowaliście na ,,SUPER Wójta " i jego świtę radnych z PSL. co nic nie robią. Wójt wybory wygrał Rakowiskami i tam inwestuje bo wierze go poprą jak nie jego to następcę którego on wystawi. I wszystko w temacie.
Avatar
do wójta / 19 września 2019 o 11:55
+5
Panie Wójcie, a co z chodnikiem Biała-Kozula(Grabanów)tuż przed przebudowywanym mostem -który kończy się na wysokości Biała....a później łuk- niebezpieczny !!!!!!!!!!!!!!!! te ok 300 m drogi bez chodnika to wstyd WÓJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a fruwać nikt nie umie?!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dostał mandat za brak oświetlenia, dzień później potrąciło go auto

Dostał mandat za brak oświetlenia, dzień później potrąciło go auto 0 0

Kierowca citroena potrącił w czwartek 57-letniego rowerzystę, który jechał bez prawidłowego oświetlenia. Mieszkaniec gminy Łuków trafił do szpitala. Jak się okazało, dzień wcześniej dostał mandat za jazdę bez świateł.

Moment wypadku na al. Piłsudskiego w Lublinie. Motocyklista może mówić o wielkim szczęściu [wideo]
galeria
film

Moment wypadku na al. Piłsudskiego w Lublinie. Motocyklista może mówić o wielkim szczęściu [wideo] 6 6

Policja opublikowała film z czwartkowego wypadku na al. Piłsudskiego w Lublinie. Widać na nim, jak kierowca upada na motocyklu, który po chwili roztrzaskał się na betonowym śmietniku

Lublin: Sąd zabrał kierowcy BMW prawo jazdy na 11 lat

Lublin: Sąd zabrał kierowcy BMW prawo jazdy na 11 lat 0 2

Jest wyrok dla sprawcy śmiertelnego wypadku przy ul. Krężnickiej w Lublinie. Michał T. wyprzedzał swoim BMW dwa samochody i zderzył się z jadącym z przeciwka skuterem. Kierowca jednośladu zginął na miejscu.

Górnik gra z Garbarnią czyli zachować fotel lidera na dłużej

Górnik gra z Garbarnią czyli zachować fotel lidera na dłużej 0 2

W sobotę Górnik Łęczna znowu zagra przed własną publicznością. Tym razem zielono-czarni zmierzą się z Garbarnią Kraków (godz. 17). To będzie pierwszy mecz rundy rewanżowej. W lipcu drużyna Kamila Kieresia pokonała rywali 1:0

Nowe zasady zatrzymywania się pojazdów na przystankach w Lublinie

Nowe zasady zatrzymywania się pojazdów na przystankach w Lublinie 87 29

Autobus, przed którym stoją na przystanku już dwa inne, ma poczekać aż ruszą, dojechać na początek zatoki i ponownie otworzyć drzwi. Taki wymóg wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, by ułatwić wsiadanie starszym pasażerom. ZTM zapowiada, że od stycznia będzie rozliczać przewoźników z tej reguły

Uwaga! TVN: Studentki nękane przez kolegę z roku
film

Uwaga! TVN: Studentki nękane przez kolegę z roku 0 3

Nie mogą spać, ciągle oglądają się za siebie, boją się wyjść z domu, są nękane zupełnie nie znając przyczyny. Życie studentek z Uniwersytetu Śląskiego przerodziło się w piekło. Wszystko za sprawą jednego mężczyzny, byłego już studenta dziennikarstwa.

Lubelskie: Jechał na Słowację, utknął w polskim lesie. Tak poprowadziła go nawigacja

Lubelskie: Jechał na Słowację, utknął w polskim lesie. Tak poprowadziła go nawigacja 0 2

Lubartowscy policjanci pomogli obywatelowi Litwy, który w środku nocy ugrzązł swoim samochodem w błocie pośrodku lasu, bo tak poprowadziła go nawigacja samochodowa.

Lubelskie: Napis "Dzień dobry" wita petentów w urzędzie gminy

Lubelskie: Napis "Dzień dobry" wita petentów w urzędzie gminy 6 6

Na drzwiach dwóch budynków Urzędu Gminy w Puchaczowie naklejono "Dzień dobry"

MKS Perła kończy przygodę z Ligą Mistrzyń meczem z Team Esbjerg

MKS Perła kończy przygodę z Ligą Mistrzyń meczem z Team Esbjerg 0 0

W niedzielę o godz. 15.10 MKS Perła zagra na wyjeździe z Team Esbjerg. Dla lublinianek będzie to pożegnanie z rozgrywkami

Gruzińskie smaki w Lublinie. "To moje rodzinne przepisy" [zdjęcia]
galeria

Gruzińskie smaki w Lublinie. "To moje rodzinne przepisy" [zdjęcia] 4 7

"Megobari. Otwarta kuchnia prawdziwej Gruzji" to nowa restauracja z ulicy Świętoduskiej 8. Dzięki niej szare do niedawna podwórko zmienia się, zapraszając do wejścia. Kusi też zapach kuchni pełnej bakłażanów i kolendry

Ciąg Dalszy: Grzegorz Gauden w DDK Czuby Południowe
15 listopada 2019, 18:00

Ciąg Dalszy: Grzegorz Gauden w DDK Czuby Południowe 0 0

Dziennikarz Grzegorz Gauden będzie gościem spotkania z cyklu "Ciąg Dalszy" w DDK Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godz. 18.

Biała Podlaska: Galeria Podlaska ma nową szefową od "Kreski"

Biała Podlaska: Galeria Podlaska ma nową szefową od "Kreski" 4 1

Galeria Podlaska ma nowego kierownika. Romana Pieńkowskiego zastąpi Renata Sobczak.

Ciężarówka dachowała w rowie. Utrudnienia na DK12 [zdjęcia]
galeria

Ciężarówka dachowała w rowie. Utrudnienia na DK12 [zdjęcia] 11 8

Ciężarówka wywróciła się w rowie na drodze krajowej nr 12

Wystawa Liliany Kozak w DK LSM
15 listopada 2019, 17:30

Wystawa Liliany Kozak w DK LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Liliany Kozak. Otwarcie ekspozycji nastąpi 15 listopada o godz. 17.30.

Lublin: Miasto chce rozpylić zapach niedźwiedzia na ogródkach działkowych

Lublin: Miasto chce rozpylić zapach niedźwiedzia na ogródkach działkowych 11 32

O rozprawienie się z dzikami niszczącymi ogródki działkowe "Kalina" apeluje do Ratusza jeden z miejskich radnych. Oczekuje, że zwierzęta zostaną wystrzelane, o co proszą także sami działkowcy. Miejscy urzędnicy mają mniej drastyczny pomysł: chcą odstraszyć dziki… rozpylając na działkach zapach niedźwiedzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!