Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 września 2019 r.
10:04

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
6 196 A A
Sławomir Sosnowski w miejscu gdzie miał powstać pałac za 50 mln zł
Sławomir Sosnowski w miejscu gdzie miał powstać pałac za 50 mln zł (fot. E.Burda)

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

I to właśnie w miejscu gdzie miał powstać pałac, Sosnowski (PSL– Koalicja Polska), który obecnie również stara się o miejsce w Senacie, zorganizował konferencję prasową. – Pan senator nie dotrzymał słowa i pan prezydent Stefaniuk również, bo to było ich wspólne przedsięwzięcie – uważa Sosnowski. – Za naszymi plecami była obietnica za 50 mln zł. Pałac, który miał służyć jako centrum konferencyjno–hotelowe, nawet podawane były wymiary i wizualizacje – dodaje kandydat na senatora.

O tej sprawie w Białej Podlaskiej mówiło się od 2015 roku. Wtedy fundacja Fundusz Rewitalizacji z Gdyni, w której radzie nadzorczej zasiada senator Grzegorz Bierecki, podpisała z miastem list intencyjny. A w 2017 roku przekazała miastu koncepcję odbudowy obiektu. Wtedy stało się jasne, że fundacja nie będzie odbudować pałacu, tylko inny "potencjalny inwestor". W czasie kadencji byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS) nie ogłoszono jednak przetargu. A inwestycję szacowano na blisko 50 mln zł.

Jak teraz tłumaczy się gdyńska fundacja? – Troska o zabytki regionu południowego Podlasia, ich renowacja, przywrócenie świetności i zwrócenie ich mieszkańcom, jest podstawą działalności Fundacji Funduszu Rewitalizacji powołanej dzięki zaangażowaniu Grzegorza Biereckiego – podkreśla Julita Jarkowska, prezes zarządu fundacji. – Nie wykluczamy naturalnie dalszego zainteresowania odbudową pałacu w Białej Podlaskiej. Przekazaliśmy administracji samorządowej stosowne dokumenty, które mogą być podstawą do dalszego prowadzenia prac zmierzających do przywrócenia świetności zabytku. Obecnie oczekujemy na informację zwrotną i podjęcie stosownych działań formalnych przez władze miasta – zaznacza Jarkowska.

Przypomnijmy, że obecnie na terenie parku Radziwiłłowskiego trwa jeszcze rewitalizacja z udziałem środków unijnych.  

– Kiedy byłem marszałkiem wspólnie z radnymi sejmiku pomagaliśmy ówczesnemu prezydentowi Andrzejowi Czapskiego z rewitalizacją tego miejsca. Zaczęło się od biblioteki. W sumie dofinansowanie środków unijnych wyniosło 32 mln zł – przypomina były marszałek. – Dzisiaj pada mnóstwo obietnic, pan senator przeniósł się z tymi obietnicami do Radzynia. Oby się spełniły – zaznacza Sosnowski.

Polityczni przeciwnicy zarzucili mu ostatnio, że zostawił "zubożałe województwo". – Tymczasem gdy byłem marszałkiem, województwo miało najwyższy wzrost gospodarczy spośród wszystkich województw w Polsce. Wówczas dokonał się skok cywilizacyjny. Stworzyliśmy m.in. sieć szkieletową szerokopasmową, taką autostradę teleinformatyczną, która będzie służyła wszystkim mieszkańcom – podkreśla na koniec Sosnowski.

e-Wydanie

Komentarze 196

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tośka / 21 września 2019 o 10:39
+16
Panie Sosnowski a kto zagarnął pałac i centrum ODR w Grabanowie i doprowadził do zniszczenia dorobek wieloletnich pracowników doradztwa ?
Avatar
emerytka / 21 września 2019 o 14:02
+11
Kto nam polakom zwróci te zapi.rdolone pieniadze z OFE.?????????????????.
Avatar
Czytelnik / 21 września 2019 o 10:18
+11
Jak Peezel zaczyna rozliczać innych, to ja pękać ze śmiechu.
Avatar
ZASTANÓW SIĘ zanim zagłosujesz / 23 września 2019 o 08:15
+9
Czego nie trzeba mieć w głowie, żeby głosować na obrotowe  polityczne messaliny ? Czy już od wojny nie nadstawiali i nie dawali już komuchom z PZPR w każdej niemalże konfiguracji? Czy pod podstepnie przejętą  już nazwą w 3RP robią lepiej? Chyba nie.  Czy do zestawu pozycji nie doszła aby opcja przechowalni politycznych odpadów i fekalii? Czy za  pozycję o nazwie TARGOWICA - czytaj lobbowanie za obcym przemysłem i donoszenie na kraj do neomarksistów w Brukseli nie  dostają "preferencyjnych" ekstra eurusów "dotacji".?
Czego nie trzeba mieć w głowie, żeby głosować na obrotowe  polityczne messaliny ? Czy już od wojny nie nadstawiali i nie dawali już komuchom z PZPR w każdej niemalże konfiguracji? Czy pod podstepnie przejętą  już nazwą w 3RP robią lepiej? Chyba nie.  Czy do zestawu pozycji nie doszła aby opcja przechowalni politycznych odpadów i fekalii? Czy za  pozycję o nazwie TARGOWICA - czytaj lobbowanie za obcym przemysłem i donoszenie na kraj do neomarksistów w Brukseli nie  dostają &q... rozwiń
Avatar
Rodowity bialczanin. / 21 września 2019 o 14:21
+9
Gonić tych Ciuli z PSL (ZSL) i POKO, lewactwo SLD nikt porządny ani prawdziwy Polak na nich nie zagłosuje.
Avatar
Wariat / 22 września 2019 o 10:39
+7
ALE PISOWSKIE KIBLE SIĘ ROZPISAŁY  A W KOMENTARZACH  JAD  I FAŁSZ PATRIOTÓW I PSEUDO KATOLIKÓW .
 A ja się pytam co przez 30 lat zroobił ZSL dla lubelskiego? Gdzie się podział majątek narodowy, miejsca pracy, przetwórnie owoców, kto nam gaz załatwiał, kto dawał dyrektorów, fachowców z bożej łaski, kto się nigdy nie wyszedł z komunizmu, nepotów, kolesi ? Jeśli te rządy (z krótkimi przerwami) 30 letnie doprowadziły województwo do bezrobocia i biedy największej  w kraju, to ja się pytam kto Panu Sosnowskiemu daje prawo do rozliczania innych ?
 A ja się pytam co przez 30 lat zroobił ZSL dla lubelskiego? Gdzie się podział majątek narodowy, miejsca pracy, przetwórnie owoców, kto nam gaz załatwiał, kto dawał dyrektorów, fachowców z bożej łaski, kto się nigdy nie wyszedł z komunizmu, nepotów, kolesi ? Jeśli te rządy (z krótkimi przerwami) 30 letnie doprowadziły województwo do bezrobocia i biedy największej  w kraju, to ja się pytam kto Panu Sosnowskiemu daje prawo do rozliczania innych ? rozwiń
Avatar
KL / 21 września 2019 o 12:44
+7
Pogonić PSL byłe ZSL z Lubelskiego! Pogonić!
Avatar
a kysz gumofilce / 22 września 2019 o 16:18
+6
Panie Sosnowski ma Pan czelność kogokolwiek rozliczać. Co przez te lata marszałkowania zrobił Pan dla Białej. A swoich z ZSL wsadził na stanowiska i tego co się zachowuje jak dzban - Litwiniuka.
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 08:41
+6
A dzisiaj na tęczowo czy konserwatywnie?
Avatar
a kysz gumofilce / 21 września 2019 o 17:53
+6
Stary dobry ZSL, razem z cimoszewiczami i resztą PO-st KO-muny. Zostań w domu stary wyschnięty arbuzie, precz z antypolskimi partiami: platformersami, SLD, tęczowymi, ZSL
Avatar
Ziutek / 1 października 2019 o 10:15
-1
Mamy, mamy smrodu aż nadto. Wipasz, ubojnia, chlewnie i kurniki. A dzięki komu? Kot, Lesiuk, Adamowicz wszyscy z Platformy Obywatelskiej, zapomniałem o ich guru, Staszku Zmijanie
 Kto ma dzieci i PIS to ma miód , kto ma PO to ma smród.
Avatar
Gosc / 30 września 2019 o 17:47
0
Mamy, mamy smrodu aż nadto. Wipasz, ubojnia, chlewnie i kurniki. A dzięki komu? Kot, Lesiuk, Adamowicz wszyscy z Platformy Obywatelskiej, zapomniałem o ich guru, Staszku Zmijanie 
Avatar
z Międzyrzeca / 30 września 2019 o 17:26
0
W Międzyrzecu w pałacu pan senator obiecywał akademię kulinarną i inne cuda na kiju. Co mamy? Figę z makiem.
Avatar
Wariat / 29 września 2019 o 17:52
-3
ZSL, czy PSL jedna swolocz, są jak najgorsze chwasty które z polskiego parlamentaryzmiu i samorządów należy  , wypalić randapem. Mówiąc po ludzku, nie głosować w wyborach na tych wszystkich Sosnowskich i Litwiniukow.
 Cytując i parafrazując poetę Franciszka Staefaniuka: ktoś wytnie , ktoś zetnie te chwasty wieloletnie.
Avatar
Gosc / 29 września 2019 o 11:44
+1
ZSL, czy PSL jedna swolocz, są jak najgorsze chwasty które z polskiego parlamentaryzmiu i samorządów należy  , wypalić randapem. Mówiąc po ludzku, nie głosować w wyborach na tych wszystkich Sosnowskich i Litwiniukow. 
Avatar
Wariat / 29 września 2019 o 11:01
0
Panocku z siwą głową, nie martw się o pałace. Jak żeś taki dobro dobrodziej postaw ludziom tanie mieszkania, żeby mogli żyć godnie na swoim.
 Jak tylko sam się wzbogaci, nakupi jeszcze hektarów to obiecuje że pomyśli o innych, a jak mówi to mówi, a jak obiecuje to obiecuje. 
Avatar
Gość / 29 września 2019 o 09:56
-3
Panocku z siwą głową, nie martw się o pałace. Jak żeś taki dobro dobrodziej postaw ludziom tanie mieszkania, żeby mogli żyć godnie na swoim.
Avatar
Wariat / 26 września 2019 o 11:11
-1
Ty Sosnowski gumofilcu paszoł Won z Białej Ciulu nie myty ,co ty dobrego dla nas zrobiłeś ,twoi mocodawcy mówili h.....j tam z Polską wschodnią a ty milczałeś i brawo im biłeś a teraz szukasz tu poparcia Wynocha nie ośmieszaj się.
Ty brudny  łbie pisowski, ty nawet na pastucha świń u pana Sosnowkiego się  nie nadajesz
I tak to oto z partii chłopskiej z chłopów zrobiły się "pany" z małej literki pisane. Pany co to z biedy i kupy gnoju, jak w niewszczęsnym woj. lubelskim, dorobiły sie majątków i szlachectwo sobie kupiły , a także i na perfumę coby przykryć brzydki fetor ZSL jaki się za nimi ciągnie.
 Im większa bieda w rolnictwie tym z większym majątkiem wychodzą ZSL - owskie "chłopy", każdy hektarów i dzieci nie może się doliczyć. Matematycznie ujmując sytuacja w rolnictiwe jest odwrotnie proporcjonalna do sytuacji materialnej działaczy chłopskich. Poza tym najlepiej im wychodzi bicie się w cudze piersi. Ciekawe także do czego nadawaliby się PEZELowcy gdy nie przypadek który ich wyniósł na stanowiska z ich kompetencjami i zdolnościami. Z pewnością nie dałbym im paść świń po tym jak sobie z ASF poradzili.Minusujcie moje wypowiedzi, niech to wam poprawi samoocenę, sam sobie stawiam minus.
 Im większa bieda w rolnictwie tym z większym majątkiem wychodzą ZSL - owskie "chłopy", każdy hektarów i dzieci nie może się doliczyć. Matematycznie ujmując sytuacja w rolnictiwe jest odwrotnie proporcjonalna do sytuacji materialnej działaczy chłopskich. Poza tym najlepiej im wychodzi bicie się w cudze piersi. Ciekawe także do czego nadawaliby się PEZELowcy gdy nie przypadek który ich wyniósł na stanowiska z ich kompetencjami i zdolnościami. Z pewnością nie dałbym im paść świń po tym jak sobie z ASF poradzili.Minusuj... rozwiń
Avatar
zakopał platformersów i zeteselowców / 25 września 2019 o 21:54
+1
Ten pediatra w tle - ale dał przypał w eremefie :0
Avatar
COSINUS Biała Podlaska / 24 września 2019 o 10:13
-1
W Szkole COSINUS oprócz gruntownej i praktycznej wiedzy możesz również wygrać atrakcyjne nagrody! To już ostatnia szansa aby wziąć udział w konkursach i promocjach przygotowanych specjalnie dla Słuchaczy Szkoły COSINUS. Nie czekaj! Wypełnij formularz online, zadzwoń lub przyjdź osobiście do Sekretariatu Szkoły w Białej Podlaskiej przy ulicy Narutowicza 35B! Zapraszamy!
Zobacz wszystkie komentarze 196

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

100 lat "Społem" Zamość

100 lat "Społem" Zamość 0

W dniu 12.10.2019 odbyła się Gala Jubileuszowa wieńcząca obchody 100-lecia funkcjonowania Spółdzielni. Uczestnikami gali byli pracownicy i członkowie ,,Jubilatki” w obecności przedstawicieli władz – Gminy, Miasta i Powiatu Zamojskiego, oraz Wojewody Lubelskiego i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Obecni byli, poseł Sławomir Zawiślak i Senator Jerzy Chróścikowski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2019 r. 0 0

Naukowcy siłą UMCS-u
galeria

Naukowcy siłą UMCS-u 0

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest jednym z największych ośrodków naukowych w Polsce, który może pochwalić się licznymi osiągnięciami na polu komercjalizacji wyników badań i wdrażania ich na rynek.

Po zliczeniu okazało się, że zdobyli zero głosów. Złożyli zawiadomienia do prokuratury

Po zliczeniu okazało się, że zdobyli zero głosów. Złożyli zawiadomienia do prokuratury 0 13

Dwóch kandydatów na posłów z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim złożyło zawiadomienia o możliwości błędnego zliczenia oddanych na nich głosów. Chcą ponownego ich przeliczenia i ukarania winnych

Pociągi wracają do Puław. Pierwszy przyjechał w niedzielę wieczorem [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Pociągi wracają do Puław. Pierwszy przyjechał w niedzielę wieczorem [zdjęcia, wideo] 260 17

Wielu puławian wybrało się w niedzielę na stację kolejową, by zobaczyć przyjazd pociągu PKP. Skład InterCity wjechał punktualnie o godz. 18:35. Pierwszy raz od 2 lat i 4 miesięcy. Mieszkańcy z zainteresowaniem oglądali modernizowany peron oraz wnętrze przebudowanego dworca. Zmiany oceniają pozytywnie.

LUK Politechnika Lublin – KFC Gwardia Wrocław 3:1. Emocji nie brakowało

LUK Politechnika Lublin – KFC Gwardia Wrocław 3:1. Emocji nie brakowało 0 0

LUK Politechnika Lublin po zaciętym spotkaniu pokonała KFC Gwardię Wrocław 3:1. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka

Na tych drogach w powiecie puławskim najczęściej można spotkać dzikie zwierzęta

Na tych drogach w powiecie puławskim najczęściej można spotkać dzikie zwierzęta 0 3

Jadąc w okolicach lasów warto zwolnić, szczególnie gdy mijamy znak ostrzegający o dzikiej zwierzynie. Tylko w tym roku na terenie powiatu puławskiego zanotowano 92 kolizje z jej udziałem. Jesienią na drogach pojawiają się m.in. dziki, sarny, a nawet łosie.

Lubelskie: Żołnierze budują nowy most na Wieprzu
galeria

Lubelskie: Żołnierze budują nowy most na Wieprzu 0 2

Trwa budowa mostu na Wieprzu. Żołnierze z 3 batalionu inżynieryjnego z Niska, którzy tam pracują zapowiadają, że do końca miesiąca przeprawa będzie gotowa. Znów będzie można dojechać na łąki i skrócić drogę do Topólczy

Tomasovia - Lewart 2:1. Piłka lubi zaskakiwać

Tomasovia - Lewart 2:1. Piłka lubi zaskakiwać 0 0

Pierwsza porażka lidera! Tomasovia rzutem na taśmę pokonała Lewart Lubartów 2:1. W meczu na szczycie emocji i ciekawych akcji na pewno jednak nie zabrakło

Z kwiatami, doniczkami czy książkach. Pierwsza Lubelska Wymiana Roślin [zdjęcia]
galeria

Z kwiatami, doniczkami czy książkach. Pierwsza Lubelska Wymiana Roślin [zdjęcia] 31 0

W Akademii Kreatywności w kamienicy przy ul. Zamojskiej 21 były już zajęcia dla dzieci i dla dorosłych. Z decoupage, tworzenia choinkowych ozdób, makram czy wyplatania chodników ze starych T-shirtów. Na swoje drugie życie czekają w kącie stare walizki, apteczka, taboret. W niedzielę zorganizowano Pierwszą Lubelską Wymianę Roślin.

Wisła II – Mazowsze 7:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Wisła II – Mazowsze 7:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 1

Mazowsze Stężyca „czerwoną latarnią” rozgrywek. Podopieczni Mariusza Utnickiego zostali wczoraj rozgromieni przez rezerwy Wisły Puławy

Metalowiec – Tanew 2:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Metalowiec – Tanew 2:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Metalowiec Goraj pokonał na swoim obiekcie znajdującą się na podium Tanew Majdan Stary. Goście prowadzili do przerwy jedną bramką, ale w drugiej połowie dwa ciosy zadali gospodarze

Radni PiS chcieli "Samorządowej Karty Praw Rodzin" w Lublinie. To pomysł Ordo Iuris

Radni PiS chcieli "Samorządowej Karty Praw Rodzin" w Lublinie. To pomysł Ordo Iuris 18 16

Radni PiS nie namówili Radę Miasta do uchwalenia „Samorządowej Karty Praw Rodzin” będącej manifestem „przeciw podważaniu” praw małżeństwa rozumianego, jako związek kobiety i mężczyzny. Projekt karty firmuje fundacja Ordo Iuris, która trzy lata temu zasłynęła propozycją zaostrzenia prawa antyaborcyjnego

Wąwóz wyładnieje, ale dopiero w przyszłym roku

Wąwóz wyładnieje, ale dopiero w przyszłym roku 0 2

Na przyszły rok odłożone ma być urządzenie wąwozu na Czechowie między al. Kompozytorów Polskich i ul. Szeligowskiego.

Stal Kraśnik – Hutnik Kraków 2:3. Fotel lidera nie dla nich

Stal Kraśnik – Hutnik Kraków 2:3. Fotel lidera nie dla nich 0 2

Duży niedosyt w Kraśniku. Piłkarze Jarosława Pacholarza prowadzili już z Hutnikiem Kraków 2:0. Niestety, nie dopisali do swojego konta nawet jednego punktu. W drugiej połowie rywale strzelili trzy gole i ostatecznie wygrali 3:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.