Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 września 2019 r.
10:04

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
6 196 A A
Sławomir Sosnowski w miejscu gdzie miał powstać pałac za 50 mln zł
Sławomir Sosnowski w miejscu gdzie miał powstać pałac za 50 mln zł (fot. E.Burda)

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

I to właśnie w miejscu gdzie miał powstać pałac, Sosnowski (PSL– Koalicja Polska), który obecnie również stara się o miejsce w Senacie, zorganizował konferencję prasową. – Pan senator nie dotrzymał słowa i pan prezydent Stefaniuk również, bo to było ich wspólne przedsięwzięcie – uważa Sosnowski. – Za naszymi plecami była obietnica za 50 mln zł. Pałac, który miał służyć jako centrum konferencyjno–hotelowe, nawet podawane były wymiary i wizualizacje – dodaje kandydat na senatora.

O tej sprawie w Białej Podlaskiej mówiło się od 2015 roku. Wtedy fundacja Fundusz Rewitalizacji z Gdyni, w której radzie nadzorczej zasiada senator Grzegorz Bierecki, podpisała z miastem list intencyjny. A w 2017 roku przekazała miastu koncepcję odbudowy obiektu. Wtedy stało się jasne, że fundacja nie będzie odbudować pałacu, tylko inny "potencjalny inwestor". W czasie kadencji byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS) nie ogłoszono jednak przetargu. A inwestycję szacowano na blisko 50 mln zł.

Jak teraz tłumaczy się gdyńska fundacja? – Troska o zabytki regionu południowego Podlasia, ich renowacja, przywrócenie świetności i zwrócenie ich mieszkańcom, jest podstawą działalności Fundacji Funduszu Rewitalizacji powołanej dzięki zaangażowaniu Grzegorza Biereckiego – podkreśla Julita Jarkowska, prezes zarządu fundacji. – Nie wykluczamy naturalnie dalszego zainteresowania odbudową pałacu w Białej Podlaskiej. Przekazaliśmy administracji samorządowej stosowne dokumenty, które mogą być podstawą do dalszego prowadzenia prac zmierzających do przywrócenia świetności zabytku. Obecnie oczekujemy na informację zwrotną i podjęcie stosownych działań formalnych przez władze miasta – zaznacza Jarkowska.

Przypomnijmy, że obecnie na terenie parku Radziwiłłowskiego trwa jeszcze rewitalizacja z udziałem środków unijnych.  

– Kiedy byłem marszałkiem wspólnie z radnymi sejmiku pomagaliśmy ówczesnemu prezydentowi Andrzejowi Czapskiego z rewitalizacją tego miejsca. Zaczęło się od biblioteki. W sumie dofinansowanie środków unijnych wyniosło 32 mln zł – przypomina były marszałek. – Dzisiaj pada mnóstwo obietnic, pan senator przeniósł się z tymi obietnicami do Radzynia. Oby się spełniły – zaznacza Sosnowski.

Polityczni przeciwnicy zarzucili mu ostatnio, że zostawił "zubożałe województwo". – Tymczasem gdy byłem marszałkiem, województwo miało najwyższy wzrost gospodarczy spośród wszystkich województw w Polsce. Wówczas dokonał się skok cywilizacyjny. Stworzyliśmy m.in. sieć szkieletową szerokopasmową, taką autostradę teleinformatyczną, która będzie służyła wszystkim mieszkańcom – podkreśla na koniec Sosnowski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 196

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tośka / 21 września 2019 r. o 10:39
+16
Panie Sosnowski a kto zagarnął pałac i centrum ODR w Grabanowie i doprowadził do zniszczenia dorobek wieloletnich pracowników doradztwa ?
Avatar
emerytka / 21 września 2019 r. o 14:02
+11
Kto nam polakom zwróci te zapi.rdolone pieniadze z OFE.?????????????????.
Avatar
Czytelnik / 21 września 2019 r. o 10:18
+11
Jak Peezel zaczyna rozliczać innych, to ja pękać ze śmiechu.
Avatar
ZASTANÓW SIĘ zanim zagłosujesz / 23 września 2019 r. o 08:15
+9
Czego nie trzeba mieć w głowie, żeby głosować na obrotowe  polityczne messaliny ? Czy już od wojny nie nadstawiali i nie dawali już komuchom z PZPR w każdej niemalże konfiguracji? Czy pod podstepnie przejętą  już nazwą w 3RP robią lepiej? Chyba nie.  Czy do zestawu pozycji nie doszła aby opcja przechowalni politycznych odpadów i fekalii? Czy za  pozycję o nazwie TARGOWICA - czytaj lobbowanie za obcym przemysłem i donoszenie na kraj do neomarksistów w Brukseli nie  dostają "preferencyjnych" ekstra eurusów "dotacji".?
Czego nie trzeba mieć w głowie, żeby głosować na obrotowe  polityczne messaliny ? Czy już od wojny nie nadstawiali i nie dawali już komuchom z PZPR w każdej niemalże konfiguracji? Czy pod podstepnie przejętą  już nazwą w 3RP robią lepiej? Chyba nie.  Czy do zestawu pozycji nie doszła aby opcja przechowalni politycznych odpadów i fekalii? Czy za  pozycję o nazwie TARGOWICA - czytaj lobbowanie za obcym przemysłem i donoszenie na kraj do neomarksistów w Brukseli nie  dostają &q... rozwiń
Avatar
Rodowity bialczanin. / 21 września 2019 r. o 14:21
+9
Gonić tych Ciuli z PSL (ZSL) i POKO, lewactwo SLD nikt porządny ani prawdziwy Polak na nich nie zagłosuje.
Avatar
Wariat / 22 września 2019 r. o 10:39
+7
ALE PISOWSKIE KIBLE SIĘ ROZPISAŁY  A W KOMENTARZACH  JAD  I FAŁSZ PATRIOTÓW I PSEUDO KATOLIKÓW .
 A ja się pytam co przez 30 lat zroobił ZSL dla lubelskiego? Gdzie się podział majątek narodowy, miejsca pracy, przetwórnie owoców, kto nam gaz załatwiał, kto dawał dyrektorów, fachowców z bożej łaski, kto się nigdy nie wyszedł z komunizmu, nepotów, kolesi ? Jeśli te rządy (z krótkimi przerwami) 30 letnie doprowadziły województwo do bezrobocia i biedy największej  w kraju, to ja się pytam kto Panu Sosnowskiemu daje prawo do rozliczania innych ?
 A ja się pytam co przez 30 lat zroobił ZSL dla lubelskiego? Gdzie się podział majątek narodowy, miejsca pracy, przetwórnie owoców, kto nam gaz załatwiał, kto dawał dyrektorów, fachowców z bożej łaski, kto się nigdy nie wyszedł z komunizmu, nepotów, kolesi ? Jeśli te rządy (z krótkimi przerwami) 30 letnie doprowadziły województwo do bezrobocia i biedy największej  w kraju, to ja się pytam kto Panu Sosnowskiemu daje prawo do rozliczania innych ? rozwiń
Avatar
KL / 21 września 2019 r. o 12:44
+7
Pogonić PSL byłe ZSL z Lubelskiego! Pogonić!
Avatar
a kysz gumofilce / 22 września 2019 r. o 16:18
+6
Panie Sosnowski ma Pan czelność kogokolwiek rozliczać. Co przez te lata marszałkowania zrobił Pan dla Białej. A swoich z ZSL wsadził na stanowiska i tego co się zachowuje jak dzban - Litwiniuka.
Avatar
Gość / 22 września 2019 r. o 08:41
+6
A dzisiaj na tęczowo czy konserwatywnie?
Avatar
a kysz gumofilce / 21 września 2019 r. o 17:53
+6
Stary dobry ZSL, razem z cimoszewiczami i resztą PO-st KO-muny. Zostań w domu stary wyschnięty arbuzie, precz z antypolskimi partiami: platformersami, SLD, tęczowymi, ZSL
Avatar
Ziutek / 1 października 2019 r. o 10:15
-2
Mamy, mamy smrodu aż nadto. Wipasz, ubojnia, chlewnie i kurniki. A dzięki komu? Kot, Lesiuk, Adamowicz wszyscy z Platformy Obywatelskiej, zapomniałem o ich guru, Staszku Zmijanie
 Kto ma dzieci i PIS to ma miód , kto ma PO to ma smród.
Avatar
Gosc / 30 września 2019 r. o 17:47
-1
Mamy, mamy smrodu aż nadto. Wipasz, ubojnia, chlewnie i kurniki. A dzięki komu? Kot, Lesiuk, Adamowicz wszyscy z Platformy Obywatelskiej, zapomniałem o ich guru, Staszku Zmijanie 
Avatar
z Międzyrzeca / 30 września 2019 r. o 17:26
+2
W Międzyrzecu w pałacu pan senator obiecywał akademię kulinarną i inne cuda na kiju. Co mamy? Figę z makiem.
Avatar
Wariat / 29 września 2019 r. o 17:52
-4
ZSL, czy PSL jedna swolocz, są jak najgorsze chwasty które z polskiego parlamentaryzmiu i samorządów należy  , wypalić randapem. Mówiąc po ludzku, nie głosować w wyborach na tych wszystkich Sosnowskich i Litwiniukow.
 Cytując i parafrazując poetę Franciszka Staefaniuka: ktoś wytnie , ktoś zetnie te chwasty wieloletnie.
Avatar
Gosc / 29 września 2019 r. o 11:44
+1
ZSL, czy PSL jedna swolocz, są jak najgorsze chwasty które z polskiego parlamentaryzmiu i samorządów należy  , wypalić randapem. Mówiąc po ludzku, nie głosować w wyborach na tych wszystkich Sosnowskich i Litwiniukow. 
Avatar
Wariat / 29 września 2019 r. o 11:01
0
Panocku z siwą głową, nie martw się o pałace. Jak żeś taki dobro dobrodziej postaw ludziom tanie mieszkania, żeby mogli żyć godnie na swoim.
 Jak tylko sam się wzbogaci, nakupi jeszcze hektarów to obiecuje że pomyśli o innych, a jak mówi to mówi, a jak obiecuje to obiecuje. 
Avatar
Gość / 29 września 2019 r. o 09:56
-3
Panocku z siwą głową, nie martw się o pałace. Jak żeś taki dobro dobrodziej postaw ludziom tanie mieszkania, żeby mogli żyć godnie na swoim.
Avatar
Wariat / 26 września 2019 r. o 11:11
-1
Ty Sosnowski gumofilcu paszoł Won z Białej Ciulu nie myty ,co ty dobrego dla nas zrobiłeś ,twoi mocodawcy mówili h.....j tam z Polską wschodnią a ty milczałeś i brawo im biłeś a teraz szukasz tu poparcia Wynocha nie ośmieszaj się.
Ty brudny  łbie pisowski, ty nawet na pastucha świń u pana Sosnowkiego się  nie nadajesz
I tak to oto z partii chłopskiej z chłopów zrobiły się "pany" z małej literki pisane. Pany co to z biedy i kupy gnoju, jak w niewszczęsnym woj. lubelskim, dorobiły sie majątków i szlachectwo sobie kupiły , a także i na perfumę coby przykryć brzydki fetor ZSL jaki się za nimi ciągnie.
 Im większa bieda w rolnictwie tym z większym majątkiem wychodzą ZSL - owskie "chłopy", każdy hektarów i dzieci nie może się doliczyć. Matematycznie ujmując sytuacja w rolnictiwe jest odwrotnie proporcjonalna do sytuacji materialnej działaczy chłopskich. Poza tym najlepiej im wychodzi bicie się w cudze piersi. Ciekawe także do czego nadawaliby się PEZELowcy gdy nie przypadek który ich wyniósł na stanowiska z ich kompetencjami i zdolnościami. Z pewnością nie dałbym im paść świń po tym jak sobie z ASF poradzili.Minusujcie moje wypowiedzi, niech to wam poprawi samoocenę, sam sobie stawiam minus.
 Im większa bieda w rolnictwie tym z większym majątkiem wychodzą ZSL - owskie "chłopy", każdy hektarów i dzieci nie może się doliczyć. Matematycznie ujmując sytuacja w rolnictiwe jest odwrotnie proporcjonalna do sytuacji materialnej działaczy chłopskich. Poza tym najlepiej im wychodzi bicie się w cudze piersi. Ciekawe także do czego nadawaliby się PEZELowcy gdy nie przypadek który ich wyniósł na stanowiska z ich kompetencjami i zdolnościami. Z pewnością nie dałbym im paść świń po tym jak sobie z ASF poradzili.Minusuj... rozwiń
Avatar
zakopał platformersów i zeteselowców / 25 września 2019 r. o 21:54
+1
Ten pediatra w tle - ale dał przypał w eremefie :0
Avatar
COSINUS Biała Podlaska / 24 września 2019 r. o 10:13
-1
W Szkole COSINUS oprócz gruntownej i praktycznej wiedzy możesz również wygrać atrakcyjne nagrody! To już ostatnia szansa aby wziąć udział w konkursach i promocjach przygotowanych specjalnie dla Słuchaczy Szkoły COSINUS. Nie czekaj! Wypełnij formularz online, zadzwoń lub przyjdź osobiście do Sekretariatu Szkoły w Białej Podlaskiej przy ulicy Narutowicza 35B! Zapraszamy!