Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 grudnia 2015 r.
11:20

Papierosy warte 1,3 mln zł były ukryte w pociągu towarowym

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 5 A A
Fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej
Fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej

1,3 mln zł były warte papierosy, które znaleźli celnicy i strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Terespolu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na kontrabandę mundurowi z Terespola natknęli się podczas rewizji pociągu towarowego jadącego z Białorusi do Polski. Na dnie wagonu z drewnianymi zrębkami funkcjonariusze dostrzegli dziwną konstrukcję, przypominającą skrzynię, która ich zdaniem nie mogła mieć nic wspólnego z oficjalnie przewożonym ładunkiem.

Szybko okazało się, że ta drewniana paleta służyła ukryciu kontrabandy. Pod zgłoszonymi do odprawy zrębkami drewna miało wjechać do Polski 106,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Trwa ustalanie sprawców przemytu. Sprawę bada Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej
Fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej
Fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 r. o 08:55
i sobie dzielą się między znajomymi oni nie niszczą tych papierosów oni sobie biorą złodzieje inaczej tego nazwać nie można
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 10:22

TO PO JAKIEGO GRZYBA MINISTERSTWO FINANSÓW WYDAŁO 21 BANIEK NA RENTGEN, SKORO CELNICY SAMI WYKRYWAJĄ PRZEMYT, MOŻE CIĘCIA KADROWE SIĘ SZYKUJĄ?


Nie wiesz a się odzywasz. Rentgen jeszcze nie został oddany do użytku.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 r. o 15:13
TO PO JAKIEGO GRZYBA MINISTERSTWO FINANSÓW WYDAŁO 21 BANIEK NA RENTGEN, SKORO CELNICY SAMI WYKRYWAJĄ PRZEMYT, MOŻE CIĘCIA KADROWE SIĘ SZYKUJĄ?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 15:00
no to maszyniści tym razem nie kupią nowego AUDI??
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 12:26
No gdyby wjechały w osobowym, to byłaby sensacja ,ale w towarowym ...? ;-))) A tak na poważnie- tyle jest dziś ciekawych dóbr konsumpcyjnych i ludzie jeszcze palą ? Rozumiem czasy 50 lat temu ,ale dziś ???
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 r. o 08:55
i sobie dzielą się między znajomymi oni nie niszczą tych papierosów oni sobie biorą złodzieje inaczej tego nazwać nie można
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 10:22

TO PO JAKIEGO GRZYBA MINISTERSTWO FINANSÓW WYDAŁO 21 BANIEK NA RENTGEN, SKORO CELNICY SAMI WYKRYWAJĄ PRZEMYT, MOŻE CIĘCIA KADROWE SIĘ SZYKUJĄ?


Nie wiesz a się odzywasz. Rentgen jeszcze nie został oddany do użytku.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 r. o 15:13
TO PO JAKIEGO GRZYBA MINISTERSTWO FINANSÓW WYDAŁO 21 BANIEK NA RENTGEN, SKORO CELNICY SAMI WYKRYWAJĄ PRZEMYT, MOŻE CIĘCIA KADROWE SIĘ SZYKUJĄ?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 15:00
no to maszyniści tym razem nie kupią nowego AUDI??
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 r. o 12:26
No gdyby wjechały w osobowym, to byłaby sensacja ,ale w towarowym ...? ;-))) A tak na poważnie- tyle jest dziś ciekawych dóbr konsumpcyjnych i ludzie jeszcze palą ? Rozumiem czasy 50 lat temu ,ale dziś ???
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!