Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 lipca 2019 r.
19:53

Przedsiębiorcy apelują w sprawie ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej: Powinna być "wizytówką miasta"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
9 33 A A
Ulica Sidorska wymaga przebudowy – uważają przedsiębiorcy
Ulica Sidorska wymaga przebudowy – uważają przedsiębiorcy (fot. Ewelina Burda)

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców "Podlasie" apeluje do władz miasta o modernizację ulicy Sidorskiej. To tutaj ulokowanych jest najwięcej zakładów przemysłowych. Władze miasta odpowiadają, że samorządu nie stać na sfinansowanie tej inwestycji z własnych środków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedsiębiorcy podkreślają, że Sidorska to druga co do natężenia ruchu ulica w mieście. – Dlatego uważamy, że przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo należy podjąć się modernizacji ulicy – zauważa Tadeusz Konaszuk, prezes ZPP "Podlasie". Przy Sidorskiej mieści sie sporo firm, m.in. Petrodom z branży paliwowej, ale też Państwowa Szkoła Wyższa, do której uczęszcza 2,5 tys. studentów, centra handlowe, osiedla mieszkaniowe oraz Państwowa Straż Pożarna.

– To także ulica odwiedzana przez gości spoza miasta. Obecnie infrastruktura ulicy jest mocno zaniedbana pomimo inwestycji wielu przedsiębiorstw i PSW, które już wypełniły ten obowiązek inwestując w nieruchomości, w ich wygląd i estetykę – zauważają członkowie związku.

Zdaniem przedsiębiorców ulica powinna być "wizytówką miasta". A jak jest? – Ulica jest nierówna, połatana. Widać że nie przechodziła gruntownego remontu – skarżą się przedsiębiorcy. Poza tym, przy ulicy brakuje ścieżki rowerowej i chodników na niektórych jej fragmentach. – Jest to szczególnie uciążliwe i niebezpieczne w godzinach szczytu – podkreśla Konaszuk.

Władze miasta odpowiadają, że zdają sobie sprawę ze złego stanu technicznego ulicy, zwłaszcza na odcinku od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II do ulicy Włoskiej. – Dlatego staramy się sukcesywnie, w miarę zgłaszanych przez mieszkańców potrzeb i możliwości budżetowych, na bieżąco remontować zniszczoną nawierzchnię jezdni oraz chodników – zaznacza Maciej Buczyński, zastępca prezydenta i dodaje, że przebudowa tej drogi wymaga dużych nakładów finansowych. Odcinek o którym wspomina Buczyński ma 1,5 kilometra. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, przebudowa 900–metrowego odcinka ulicy Warszawskiej pochłonęła blisko 7 mln zł, z czego 4,4 mln zł było dofinansowaniem od wojewody.

– Miasta nie stać na sfinansowanie z własnych środków takiego przedsięwzięcia. Dlatego od wielu lat staramy się o pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację tej ulicy – podkreśla Buczyński.

Wiadomo za to, że przy ulicy powstanie ścieżka rowerowa. Przebudowane będą też chodniki na odcinku od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II do ronda Powstania Styczniowego. Miasto pozyskało na ten cel unijne dofinansowanie. W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg. ZPP "Podlasie" zamierza jednak kontynuować rozmowy z miastem w sprawie konieczności przebudowy ulicy Sidorskiej.

(fot. E.Burda)
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Quantum / 25 lipca 2019 o 09:59
+12
Skoro Czapski doprowadził doprowadził do złej sytuacji w mieście to ja przypomnę, że Buczyński pracował w magistracie właśnie za czasów Czapskiego. Litwiniuk z kolei był przez cztery lata zastępcą Stefaniuka. Dokładnie znał sytuację i nie wnosił żadnych obiekcji co do sposobu , wydatkowania, stylu zarządzania miastem przez Stefaniuka. Co więcej ,wspierał go w tym co robił wraz z pozostałymi radnymi .Teraz próbuje się robić działania pozorowane , tworzenie jakieś Białej Księgi, najlepiej jeszcze utworzyć jakieś ciało doradcze z przewodniczącym do tej kwestii , zaprząść do pisania peanów pochwalnych przez godnych pożałowania dziennikarzy i niech się kręci ta karuzela przez najbliższe lata. Ale o to Buczyński szybko się wysypał , że nie ma kasy i tą całą księgę można sobie podetrzeć ... To są zwykli dyletanci, nawet spójny przekaz im nie wychodzi.
Skoro Czapski doprowadził doprowadził do złej sytuacji w mieście to ja przypomnę, że Buczyński pracował w magistracie właśnie za czasów Czapskiego. Litwiniuk z kolei był przez cztery lata zastępcą Stefaniuka. Dokładnie znał sytuację i nie wnosił żadnych obiekcji co do sposobu , wydatkowania, stylu zarządzania miastem przez Stefaniuka. Co więcej ,wspierał go w tym co robił wraz z pozostałymi radnymi .Teraz próbuje się robić działania pozorowane , tworzenie jakieś Białej Księgi, najlepiej jeszcze utworzyć jakieś ciało doradcze z przewodniczą... rozwiń
Avatar
Marta / 25 lipca 2019 o 10:21
+11
Zaraz zaraz , to bialczanie mają informować , które drogi trzeba w całości naprawić ??? Proszę wsadzić swoje cztery litery w auto i samemu zobaczyć. I przestać robić z nas kretynów. Sidorska, Brzeska , Warszawska, Łomaska, Al. Jana Pawła II , Akademicka są w opłakanym stanie . I doskonale wszyscy o tym wiedzą. Dziś już także wiemy, że będziemy dalej jeździć połatanymi ulicami . Wstyd !!!
Avatar
Doradca / 25 lipca 2019 o 11:26
+8
Panie prezydencie . Zróbmy z pięć metrów Sidorskiej , ściągnijmy Podlasiaka na miejsce i mamy problem z głowy. Już oni napiszą, że inwestycje idą pełną parą , że Biała w budowie , a i jeszcze , że to nie koniec , bo będzie jeszcze lepiej i ładniej. Kasę dostają , to nam łaski nie robią.
Avatar
Adek / 25 lipca 2019 o 10:45
+8
Michaś ! Plan w sytuacji kryzysowej , a taką sytuację teraz many jest taki : rzuć na miasto swoich" pączkarzy "i niech rozdają wypieki. Najedzeni ,niewdzięczni mieszkańcy szybko zapomną o dramatycznym stanie jezdni.
Avatar
gość / 25 lipca 2019 o 08:17
+6
Biała potrzebuje konkretnych inwestorów producentów, którzy staną się poważnymi podatnikami. W sklepach w większości towar śliczny/zagraniczny, nawet w Biedrze pomidory od Timermansa a kartofle z Maroka, jakby ze Sławacinka nie mogły być. Tamtym się opłaca a co z tego ma Samorząd.
Avatar
Gość / 25 lipca 2019 o 07:22
+6
Swoim kolesiom(ulotkarzom) dał po 15000 zł, w Urzędzie Miasta swoim pocichu zmienia umowy co wiąże się z podwyżka. 4 lata lizał d...ę Stefana. Ani razu nie sprzeciwił się. Wszystko popierał. A co do tematu ulicy sidorskiej to będzie mówił że porozmawia z PRZĘDSIĘBIORCAMI, mieszkańcami skonsultuj z Dyrektorem magazynierem.I tak że wszystkim jest. Wszystkie inwestycje stoją w mieście ale zegarek chodzi. 
Avatar
Pączek / 27 lipca 2019 o 09:52
+5
Mówicie o tym co mu się żona puściła?
Avatar
Platformers / 25 lipca 2019 o 15:41
+5
Ludzie zaczynają szeptać, pisać i wymagać . Dla nas to jest czerwone światło. W zasadzie media mamy za sobą , ale niezadowolenie jednak jakieś jest . Przecież korzystna dla nas propaganda miała być sączona od rana do wieczora . Daliśmy pismakom marchewkę , a wychodzi to jednak słabo. Może trzeba dać im wytyczne, żeby puścili jakiś sondaż, że Michała popiera z 80 procent bialczan a kredyt zaufania ponad 90 procent. Realny głos ludu w uwielbieniu do Michała też by się przydał, no i więcej artykułów na plus. B..24 blokuje niewygodne komentarze jak tylko się da , pracują w pocie czoła. Czasami nie ma żadnych , bo wszystkie są dla nas na NIE. Ale to wszystko mało ! Michaś z Chilewiczem zbierali śmieci na Woli, miało być tak pięknie, że to niby prezydent swój chłop , a wyszedł pasztet. Teraz Maciek wyjeżdża publicznie , że nie ma kasy ! Co to ma być , ja się pytam.
Ludzie zaczynają szeptać, pisać i wymagać . Dla nas to jest czerwone światło. W zasadzie media mamy za sobą , ale niezadowolenie jednak jakieś jest . Przecież korzystna dla nas propaganda miała być sączona od rana do wieczora . Daliśmy pismakom marchewkę , a wychodzi to jednak słabo. Może trzeba dać im wytyczne, żeby puścili jakiś sondaż, że Michała popiera z 80 procent bialczan a kredyt zaufania ponad 90 procent. Realny głos ludu w uwielbieniu do Michała też by się przydał, no i więcej artykułów na plus. B..24 blokuje niewygodne komentarze... rozwiń
Avatar
Tim / 25 lipca 2019 o 10:34
+5
Proponuję zrobić Okrągły Stół w sprawie Sidorskiej oraz szerokie konsultacje społeczne. Oczywiście obrady utajnić . Hi, hi. Powołać gremium ekspertów do oceny stanu rzeczywistego ulicy. I tak ciągnąć ze dwa lata. A potem ? Kolejna ulica . Sidorska poczeka.
Avatar
Mikser / 25 lipca 2019 o 10:26
+5
Najważniejsze , że Bóbr zadzwoni do Podlasiaka , że będzie zbierał śmieci na dzielnicy i już Dżustyna przybywa robić PR. Boże ! Jakie to przaśne i słabe...Poziom dna.
Avatar
Wariat / 28 lipca 2019 o 10:31
+2
I tak oto widać skrzeczącą rzeczywistość: zamiast ronda będzie rondel, a Ulicy uliczka w technologii uproszczonej asfalt na gołą ziemię. Obecny prezydęt wybuduje kilka ścieżek rowerowych, weżmie kasę za nicnierobienie, zębów szczerzenie i zniknie jak meteor. Białej tylko szkoda, cztery lata psu w odbyt.
Avatar
Jan / 28 lipca 2019 o 07:03
+1
Nasze miasto nie ma szczęścia do rządzących ,tak jest od dawna .Międzyrzec , Radzyń nie wspominając o Siedlcach rozwineły się znacznie w ostatnich latach.Biała stała się za***m i to głównie za sprawą wizjonera z Tuczny ,który przez cztery kadencje nie zrobił kompletnie nic.
Avatar
Pączek / 27 lipca 2019 o 09:52
+5
Mówicie o tym co mu się żona puściła?
Avatar
znam paszkowksiego / 26 lipca 2019 o 07:28
-3
Widzę, że dawny urzednik nie może przebolec że tygodnik ujawnił jego genialne zarobki... a powinni jeszcze ujawnić za co wyleciał kilkanascie lat temu z UM!!!
 Poprosimy o Informacje za co wyleciał. Bo z tego co wiem to kilkanaście lat temu wyprowadził się do Wrocławia i sam się zwolnił. 
Avatar
haker / 25 lipca 2019 o 23:54
+4
seba pasz.. (były urzędnik) . zajmij się robotą a nie siedzisz komentarze piszesz!!! w sieci nikt nie jest anonimowy!
Avatar
Antypasztet / 25 lipca 2019 o 23:14
+1
Widzę, że dawny urzednik nie może przebolec że tygodnik ujawnił jego genialne zarobki... a powinni jeszcze ujawnić za co wyleciał kilkanascie lat temu z UM!!!
Avatar
Autor / 25 lipca 2019 o 23:04
+2
Powinni już dawno się tym zająć, nie tylko ulica jest do remontu. Jest to jedna z głównych ulic a z wózkiem czy z dzieckiem, które lubi jeździć rowerem czy rolkami jest nie możliwe (brakuje kawałków chodnika). Ale przecież tędy Pan prezydent nie jeździ rowerem to robić nie trzeba.
Avatar
Platformers / 25 lipca 2019 o 15:41
+5
Ludzie zaczynają szeptać, pisać i wymagać . Dla nas to jest czerwone światło. W zasadzie media mamy za sobą , ale niezadowolenie jednak jakieś jest . Przecież korzystna dla nas propaganda miała być sączona od rana do wieczora . Daliśmy pismakom marchewkę , a wychodzi to jednak słabo. Może trzeba dać im wytyczne, żeby puścili jakiś sondaż, że Michała popiera z 80 procent bialczan a kredyt zaufania ponad 90 procent. Realny głos ludu w uwielbieniu do Michała też by się przydał, no i więcej artykułów na plus. B..24 blokuje niewygodne komentarze jak tylko się da , pracują w pocie czoła. Czasami nie ma żadnych , bo wszystkie są dla nas na NIE. Ale to wszystko mało ! Michaś z Chilewiczem zbierali śmieci na Woli, miało być tak pięknie, że to niby prezydent swój chłop , a wyszedł pasztet. Teraz Maciek wyjeżdża publicznie , że nie ma kasy ! Co to ma być , ja się pytam.
Ludzie zaczynają szeptać, pisać i wymagać . Dla nas to jest czerwone światło. W zasadzie media mamy za sobą , ale niezadowolenie jednak jakieś jest . Przecież korzystna dla nas propaganda miała być sączona od rana do wieczora . Daliśmy pismakom marchewkę , a wychodzi to jednak słabo. Może trzeba dać im wytyczne, żeby puścili jakiś sondaż, że Michała popiera z 80 procent bialczan a kredyt zaufania ponad 90 procent. Realny głos ludu w uwielbieniu do Michała też by się przydał, no i więcej artykułów na plus. B..24 blokuje niewygodne komentarze... rozwiń
Avatar
ktoś / 25 lipca 2019 o 14:45
-1
I nie było kasy za Czapy, i nie było za Dyzmy. Taki urok bieda miasta[/quote]
[quote]Swoim kolesiom(ulotkarzom) dał po 15000 zł, w Urzędzie Miasta swoim pocichu zmienia umowy co wiąże się z podwyżka. 4 lata lizał d...ę Stefana. Ani razu nie sprzeciwił się. Wszystko popierał. A co do tematu ulicy sidorskiej to będzie mówił że porozmawia z PRZĘDSIĘBIORCAMI, mieszkańcami skonsultuj z Dyrektorem magazynierem.I tak że wszystkim jest. Wszystkie inwestycje stoją w mieście ale zegarek chodzi.
  Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. Takich mamy Misiewiczów w Białej Podlaskiej. Po co było dawać pieniądze na TV Wschód, Tygodnik Podlaski, Biała News itd. Sprawa Triomix, która to firma winna dla spółek i szkoły ponad 200 tysięcy. Drenować społki np. na budowę kościoła na pokoju. 4 lata rządził Clinton, nie wykonał pełnego remontu żadnej głównej ulicy w Białej. Oczekuje się od Litwiniuka cudów po 8 miesiącach od obięcia urzędu. Dlaczego Clinton po wyborach 5 listopada chodził po UM i mówił, że kto chce podwyżkę, umowę na czas nie określony itd. niech przychodzi, każdemu da. Nie wspomnę o zatrudnianiu znajomych, rodziny w UM i ich awansowanie. Odwołać takClintona
Tak, tak wszyscy winni, tylko dlaczego korespondencja UM Biała Podlaska jest rozwożona przez pracownicę  taxi "p......."? Przecież parę miesięcy temu służbowych aut nikt nie potrzebował??? Czyżby po pomocy  tubie propagandowej (biper,podlasiak,bp24-poziom j.polskiego to max.gimnazjum) przyszła pora na korporacje taxi? Co na to Biała Samorządowa panie Broniewicz?
 hahahahahaha ale bredzisz, hahahahahahahaha zorientuj się w rejestrze umów czy taka umowa jest hahahahahahahah ale jaja no debilizmy takie się wypisuje
 hahahahahaha ale bredzisz, hahahahahahahaha zorientuj się w rejestrze umów czy taka umowa jest hahahahahahahah ale jaja no debilizmy takie się wypisuje rozwiń
Avatar
Xxx / 25 lipca 2019 o 14:11
+1
I nie było kasy za Czapy, i nie było za Dyzmy. Taki urok bieda miasta[/quote]  
[quote]Swoim kolesiom(ulotkarzom) dał po 15000 zł, w Urzędzie Miasta swoim pocichu zmienia umowy co wiąże się z podwyżka. 4 lata lizał d...ę Stefana. Ani razu nie sprzeciwił się. Wszystko popierał. A co do tematu ulicy sidorskiej to będzie mówił że porozmawia z PRZĘDSIĘBIORCAMI, mieszkańcami skonsultuj z Dyrektorem magazynierem.I tak że wszystkim jest. Wszystkie inwestycje stoją w mieście ale zegarek chodzi.
   Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. Takich mamy Misiewiczów w Białej Podlaskiej. Po co było dawać pieniądze na TV Wschód, Tygodnik Podlaski, Biała News itd. Sprawa Triomix, która to firma winna dla spółek i szkoły ponad 200 tysięcy. Drenować społki np. na budowę kościoła na pokoju. 4 lata rządził Clinton, nie wykonał pełnego remontu żadnej głównej ulicy w Białej. Oczekuje się od Litwiniuka cudów po 8 miesiącach od obięcia urzędu. Dlaczego Clinton po wyborach 5 listopada chodził po UM i mówił, że kto chce podwyżkę, umowę na czas nie określony itd. niech przychodzi, każdemu da. Nie wspomnę o zatrudnianiu znajomych, rodziny w UM i ich awansowanie. Odwołać takClintona
 Tak, tak wszyscy winni, tylko dlaczego korespondencja UM Biała Podlaska jest rozwożona przez pracownicę  taxi "p......."? Przecież parę miesięcy temu służbowych aut nikt nie potrzebował??? Czyżby po pomocy  tubie propagandowej (biper,podlasiak,bp24-poziom j.polskiego to max.gimnazjum) przyszła pora na korporacje taxi? Co na to Biała Samorządowa panie Broniewicz?
 Tak, tak wszyscy winni, tylko dlaczego korespondencja UM Biała Podlaska jest rozwożona przez pracownicę  taxi "p......."? Przecież parę miesięcy temu służbowych aut nikt nie potrzebował??? Czyżby po pomocy  tubie propagandowej (biper,podlasiak,bp24-poziom j.polskiego to max.gimnazjum) przyszła pora na korporacje taxi? Co na to Biała Samorządowa panie Broniewicz? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 274 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 234 36

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 9 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.