Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 lutego 2020 r.
22:14

RIO dopatrzyło się błędu w uchwale Rady Miasta Biała Podlaska

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 33 A A
Rada Miasta Biała Podlaska
Rada Miasta Biała Podlaska (fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

Biała Podlaska ostatnio nie ma szczęścia do przyjmowanych przez miejskich radnych uchwał. Co prawda, Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie uznała cztery skargi na uchwałę "śmieciową" za bezzasadne. Postanowiła jednak unieważnić jeden paragraf uchwały dotyczącej określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku miasto zmienia system naliczania opłat. Nie będzie tak jak do tej pory od osoby, tylko od ilości zużytej wody. Ma to uszczelnić system, bo obejmie on wszystkich mieszkańców. Opłata jest iloczynem zużytej wody z danej nieruchomości (średnia z poprzedniego roku) i kwoty 5,20 zł (miesięcznie). Skargi w tej sprawie skierowali m.in. mieszkańcy oraz Bezpartyjni Samorządowcy.

– Kolegium RIO podtrzymało swoje wcześniejsze stanowisko co do zgodności z prawem kwestionowanej uchwały w sprawie wyboru metody i uznało skargi za nieuzasadnione – mówi Jacek Grządka prezes RIO w Lublinie.

Ale kolegium RIO dopatrzyło się nieprawidłowości w jednym punkcie uchwały z 30 października ubiegłego roku w  sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Konkretnie chodzi o zapis: "Właściciel nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, obowiązany jest corocznie w terminie do końca stycznia danego roku kalendarzowego, składać deklarację (....)".

W ocenie kolegium RIO, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie nakłada takiego obowiązku. W myśl ustawy, deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości. A w przypadku zmiany danych, nową deklarację należy złożyć w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po tym, w którym była zmiana. Ustawa nie przewiduje innych terminów do złożenia deklaracji.

– Prezydent miasta akceptuje stanowisko kolegium RIO. Pozostałe zapisy uchwały pozostają bez zmian – zaznacza Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik magistratu.

To już kolejny przykład uchwały rady miasta, w której dopatrzono się nieprawidłowości. Wcześniej wojewoda lubelski w całości unieważnił uchwałę z 25 listopada o likwidacji zespołu żłobków. Zdaniem wojewody, zabrakło opinii Rady Rodziców. Obecnie, władze miasta skierowały uchwałę do konsultacji rodziców.

Poza tym, wojewoda miał też zastrzeżenia odnośnie części uchwały z października dotyczącej biletów okresowych. "W ocenie organu nadzoru, regulacja (...) uchwały, w zakresie w jakim stanowi o utracie mocy sprzedanych pasażerom biletów – przed końcem terminu ich ważności, została podjęta bez podstawy prawnej" – napisał wojewoda Lech Sprawka w rozstrzygnięciu nadzorczym.

To głównie bilety 4– i 5–miesięczne miały stracić ważność z końcem stycznia. Ale tak się nie stało, bo zdaniem wojewody samorząd nie ma takiej mocy ustawowej aby decydować o ważności biletów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grażyna / 6 lutego 2020 r. o 07:34
+17
Mnie najbardziej ciekawi ten nienormowany czas pracy młodego Ernesta Jaroszka i zakres jego obowiązków, bo stanowisko stworzone po wyborach za 15 tysiecy miesięcznie źle świadczy o Litwiniuku A drogi w mieście racja, to ruina!
Avatar
Krystyna68 / 5 lutego 2020 r. o 22:34
+15
Litwiniuk obiecywał darmowe bilety komunikacji miejskiej dla uczniów. ZAMIAST TEGO PODWYŻKI I KOLEDZY TACY JAK SŁYNNY JAROSZEK ZNALEŹLI PRACĘ.
Avatar
Adamek / 5 lutego 2020 r. o 22:28
+15
To nie wina prawnika tylko być może celowa zagrywka żeby były pieniądze na zatrudnienie Ernesta Jaroszka, wkoncu gdzieś ci koledzy prezydenta typu Dubikowski, Reszko, Barszcz, Jaroszek musieli znaleźć zatrudnienie i znalezli w podmiotach podległych urzędowi miasta a pieniędzy w budżecie mało
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 r. o 22:20
+14
Jak to możliwe??? Najbardziej znany i najdroższy prawnik w Białej (był też za czapskiego) czegoś nie dopatrzyl???
Avatar
Marek / 5 lutego 2020 r. o 22:24
+13
No tak lepiej było ZATRUDNIĆ ERNESTA JAROSZKA w WODKANIE za 15 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE, A DROGI dalej DZIURAWE, ŚMIECI PODWYŻKA, PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI PODWYŻKA,
Avatar
Majorwieslaw / 5 lutego 2020 r. o 22:42
+12
Prawnika mają jednego z najlepszych w regionie więc to prawdopodobnie polecenie od kogoś z góry, celowe szukanie pieniędzy dla kolegów co pracują w spółkach miejskich. Jaroszek podobno nowe Audi kupił, tak pisano na stronie Facebook Biała Podlaska Moje Centrum Świata i że profil dla Haidara prowadzi
Avatar
Polski żal / 6 lutego 2020 r. o 15:22
+11
Odpowiedzialność zbiorowa za selekcję śmieci w blokach przypomina czasy socjalistyczne a nawet okupację hitlerowską. Wtedy też rozstrzeliwano za to co ktoś zrobił. Teraz ktoś bez mózgu wrzuci nie tam gdzie trzeba i wszyscy będą bulic. Nie wiem do czego to wszystko zmierza.
Avatar
Puyanie otwarte / 6 lutego 2020 r. o 09:58
+7
Won bober i ten meblarz kiedy te referendum nad odwołaniem ?
Avatar
Ogarek / 6 lutego 2020 r. o 09:42
+7
Pojawiają już się nowe nazwiska w spółkach . To dopiero będzie skandal !
 Ludziska zamieniliście Stefaniuka na Litwiniuka i dalej jest ta sama czarna du.pa.
Avatar
Aga / 6 lutego 2020 r. o 09:29
+7
Jaki przewodniczący rady miasta takie uchwały. Nie po raz pierwszy przynosi wstyd temu miastu. W sumie się nie dziwię, bo to kompletny dyletant .
Avatar
Janek / 11 lutego 2020 r. o 08:18
0
3 x tyle naliczyli mi za śmieci, POnowemu! Prezydencie drogi, niech byk z całą radą ( PO i BS ) weźmie was na rogi. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek
Będą za to płakać że coraz mniej można kupić za np 13 emeryturę lub 500+. Wiesz Dziadku taka dialektyka marksistowska.
 Płaczemy, gdyż wałków na VAT nie możemy już robić? Co byśmy dali, żeby było tak jak było :) Kolejnemu ból dupę ściska. Luzuj poślad, bo ci w końcu żyłka pęknie :)
Avatar
Janek / 11 lutego 2020 r. o 08:14
0
A ja z Chęcią zapłacę za te śmieci bo mnie stać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Biorę 500+ na trójkę dzieci więc kasę mam. Za darmo co miesiąc biorę 1500 zł. Państwo mi płaci za nic nie robienie 1500 zł co miesiąc. 500+ jest super. Pracuję jako pielęgniarka i zarabiam ok. 3000 zł.   netto, mąż też trochę ponad 3000 zł. Do tego dochodzi 1500 zł za darmo za nic nie robienie z 500+  Razem mamy 7500 zł na rękę co miesiąc. Więc kasy jest dużo i z chęcią zapłacę za te śmieci. To nie duża kwota zwłaszcza że co miesiąc na każde dziecko dają za darmo 500 zł
 Kolejny janusz, co mu ból dupę ściska:) Narób dzieci, jak masz z kim, i też będziesz "brał za darmo".
 Kolejny janusz, co mu ból dupę ściska:) Narób dzieci, jak masz z kim, i też będziesz "brał za darmo". rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 09:32
+2
Ten tydzień przyniesie nowe rewelacje zegarek cyka ,gitara gra.
Avatar
Wariat / 8 lutego 2020 r. o 12:48
0
No, mamy znawce dialektyki marksistowskiej pewnie po WUML Brawo towarzyszu, nauka nie poszła w las!
 Znam także język rosyjski i co z tego wynika ? Co to jest WUML proszę o przybliżenie zagadnienia, nie każdy musi wiedzieć ? Sądząc po znajomości tematyki komunistycznej lepszej niż moja poproszę o wyjaśnienie terminów POP , PZPR, oraz zapisu w Konstytucji na temat przyjażni ze Zwiazkiem Zdradzieckim. Mam podejrzenia z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością że jest Pan 2 lub 3 pokoleniem i ma wiedzę bliską żródeł. 
Avatar
xxxx / 8 lutego 2020 r. o 11:44
+1
No, mamy znawce dialektyki marksistowskiej pewnie po WUML Brawo towarzyszu, nauka nie poszła w las!
Avatar
Wariat / 7 lutego 2020 r. o 20:02
+3
3 x tyle naliczyli mi za śmieci, POnowemu! Prezydencie drogi, niech byk z całą radą ( PO i BS ) weźmie was na rogi. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek
Będą za to płakać że coraz mniej można kupić za np 13 emeryturę lub 500+. Wiesz Dziadku taka dialektyka marksistowska.
Avatar
Miejscowy dziadek / 7 lutego 2020 r. o 19:23
+3
3 x tyle naliczyli mi za śmieci, POnowemu! Prezydencie drogi, niech byk z całą radą ( PO i BS ) weźmie was na rogi. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek
Avatar
Wariat / 7 lutego 2020 r. o 10:28
+2
Co tydzień to leżą ,super fachowcy ,a będzie jeszcze ciekawiej .Broniewicz swoim prostactwem i chamstwem rzeczywistości nie zakrzyczy.
 PO wie jakimi metodami przejąć władzę i jak manipulować wyborcami i niestety na tym kończy się ich wiedza. Wiedzą też jak obsadzać kolesiami stołki. Jak rządzić by było lepiej tego absolutnie nie potrafią. Główkują tylko jak dotrwać do nastepnych wyborów i czym ogłupić mieszkańców aby ich wybrali ponownie. Ale mają kadry i gotowe ulotki oraz pożytecznych idiotów w osobach KODu i mają plan.
Avatar
Gość / 7 lutego 2020 r. o 08:08
+3
Co tydzień to leżą ,super fachowcy ,a będzie jeszcze ciekawiej .Broniewicz swoim prostactwem i chamstwem rzeczywistości nie zakrzyczy.
Avatar
Tych / 7 lutego 2020 r. o 07:43
+4
Żenada ten urząd miasta
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus zabija biznes. Na Lubelszczyźnie przybywa bezrobotnych

Koronawirus zabija biznes. Na Lubelszczyźnie przybywa bezrobotnych

Z prowadzenia własnej działalności gospodarczej masowo rezygnują fryzjerzy i kosmetyczki. Eksperci szacują, że kryzysu nie przetrwa nawet co czwarta restauracja, co mocno odbije się też na rynku nieruchomości. Swoich pracowników zwalniają nie tylko ci mali. O prawie 2 tysiące osób zamierza zredukować swoją załogę duża firma meblarska, branżowa wizytówka naszego regionu

Kolejne zakażenia koronawirusem. Wykryto go u 254 osób. Siedem osób zmarło

Kolejne zakażenia koronawirusem. Wykryto go u 254 osób. Siedem osób zmarło

O kolejnych 254 nowych zakażeniach koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu choroby Covid- 19 zmarło 7 kolejnych osób

UMCS zmienia termin wyborów przez koronawirusa. Politechnika robi to po raz dugi

UMCS zmienia termin wyborów przez koronawirusa. Politechnika robi to po raz dugi

Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zdecydował o przełożeniu wyborów nowego rektora. Podobną decyzję – już po raz dugi – podjęły władze Politechniki Lubelskiej. W obu przypadkach powód jest ten sam: stan epidemii związany z zagrożeniem koronawirusem.

Biała Podlaska chce kupić 50 laptopów do zdalnej nauki dla uczniów

Biała Podlaska chce kupić 50 laptopów do zdalnej nauki dla uczniów

50 laptopów chce zamówić Biała Podlaska w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna Szkoła". Zamówienie ofertowe jest już dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

Budował świetlicę wiejską w gminie Milejów. Spadł z rusztowania

Budował świetlicę wiejską w gminie Milejów. Spadł z rusztowania

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala 63-letniego pracownika, który spadł z rusztowania podczas prac budowlanych prowadzonych w miejscowości Popławy.

Mieszkanka Chełma znalazła kartę do bankomatu. Zamiast ją oddać, poszła na zakupy

Mieszkanka Chełma znalazła kartę do bankomatu. Zamiast ją oddać, poszła na zakupy

Za kradzież z włamaniem odpowie 55-letnia mieszkanka Chełma i jej 28-letni syn. Kobieta znalazła kartę bankomatową, którą wielokrotnie płaciła za zakupy. Transakcji dokonywał także jej syn. W ten sposób wypłacili z rachunku ponad 800 złotych.

Koronawirus: W tych miejscach powstaną izolatoria dla pacjentów. Pełna lista lokalizacji

Koronawirus: W tych miejscach powstaną izolatoria dla pacjentów. Pełna lista lokalizacji

13 izolatoriów działać będzie na terenie województwa lubelskiego. Wojewoda podał pełnią ich listę.

Krzysztof Piątek wróci do Milanu? Sensacyjne doniesienia z Włoch
film

Krzysztof Piątek wróci do Milanu? Sensacyjne doniesienia z Włoch

Włoscy dziennikarze wieszczą sensacyjny powrót Krzysztofa Piątka do Serie A. Według „Corriere dello Sport” reprezentant Polski już wkrótce miałby przejść z Herthy do Milanu.

Lubartowski Ośrodek Kultury zmienił się w szwalnię. Szyją maseczki
galeria

Lubartowski Ośrodek Kultury zmienił się w szwalnię. Szyją maseczki

Nie robią warsztatów, nie organizują koncertów, ale mimo wszystko działają. Lubartowski Ośrodek Kultury włączył się w akcję szycia masek dla szpitali. – Chcemy pomóc naszemu szpitalowi. Tutaj są nasze rodziny, nasi przyjaciele – mówi Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak, dyrektor LOK.

Ograniczenia na targowiskach. Trzech klientów na jedno stoisko
galeria

Ograniczenia na targowiskach. Trzech klientów na jedno stoisko

Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa na targowiskach w kolejkach stać może trzech klientów przy jednym stoisku. Liczba osób przebywających na targu nie może być więc większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych

Wirusolog: Szczepionka na koronawirusa może być dostępna już w przyszłym roku

Wirusolog: Szczepionka na koronawirusa może być dostępna już w przyszłym roku

Naukowcy z całego świata ścigają się z czasem, żeby jak najszybciej stworzyć szczepionkę na koronawirusa. W USA trwają badania na ludziach – ochotnikach. - Trzeba przede wszystkim zbadać jak wygląda odporność na wirusa u ludzi, którzy już go „przechorowali”, a potem odwzorować to w szczepionce – tłumaczą specjaliści.

Czysta Rzeka ze zmianami. Mieli zbierać śmieci, a zbierają pieniądze na pomoc dla szpitali

Czysta Rzeka ze zmianami. Mieli zbierać śmieci, a zbierają pieniądze na pomoc dla szpitali

Operacja Czysta Rzeka 2020 zmieniła się na tydzień w Operację Rzeka dla Szpitali, w ramach której organizowana jest zbiórka. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla lokalnych szpitali.

Przy stoliku usiądziesz, ale w swoim domu

Przy stoliku usiądziesz, ale w swoim domu

W czasach epidemii restauracji nie odwiedzisz, ale ona może odwiedzić Ciebie. OtoStolik, lubelska platforma do rezerwowania stolików w restauracji zmienia się w platformę, gdzie można zamawiać jedzenie z bezkontaktową dostawą do domu.

W Zamościu i okolicach pierwsze komunie odbędą się dopiero w październiku. Majowy termin odwołany

W Zamościu i okolicach pierwsze komunie odbędą się dopiero w październiku. Majowy termin odwołany

Wszystkie pierwsze komunie w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbędą się dopiero jesienią - taką decyzję podjął biskup Marian Rojek. Wziął pod uwagę "trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji".

Oszuści próbowali okraść ośmiu mieszkańców gminy Radzyń Podlaski

Oszuści próbowali okraść ośmiu mieszkańców gminy Radzyń Podlaski

Mieszkanka gminy Wohyń straciła 47 tys. zł przekazując gotówkę oszustom podającym się za policjantów. Inna uniknęła straty tylko dzięki interwencji dyrektora banku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.