Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 sierpnia 2019 r.
9:15

Ścieżki rowerowe w mieście. Rowerzyści mają uwagi

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
7 9 A A
Uwagi odnośnie ścieżek ma również stowarzyszenie Biała Samorządowa
Uwagi odnośnie ścieżek ma również stowarzyszenie Biała Samorządowa (fot. Biała Samorządowa)

Rowerzyści skarżą się na wysokość niektórych progów przy nowo wybudowanych ścieżkach rowerowych w Białej Podlaskiej. Miasto obiecuje nanieść poprawki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problem dotyczy na przykład zjazdu ze ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Brzeskiej w al. Jana Pawła. – O ile bardzo cieszy fakt, że ścieżki zaczynają tworzyć spójny system, to takie "niedoróbki" utrudniają jazdę rowerem, a niekiedy wręcz stwarzają niebezpieczeństwo utraty panowania nad rowerem i w efekcie upadku. Skrzyżowanie Brzeskiej i al. Jana Pawła II  jest do poprawki, progi są zdecydowanie za wysokie–  uważa pan Łukasz, który codziennie dojeżdża ścieżką przy ulicy Brzeskiej do pracy.

Przypomnijmy  że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu wysokość takiego progu nie powinna przekraczać 1 centymetra. Zdaniem rowerzystów na progu przy ulicy Brzeskiej  jest znacznie więcej.

Urzędnicy tłumaczą że te różnice w wysokości wynikają z tego, że ścieżka została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, który nie obejmował nawierzchni ulicy Brzeskiej. – Na zjeździe przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła i ul. Brzeskiej wydział dróg Urzędu Miasta w miarę możliwości finansowych wykona w tym roku nakładkę bitumiczną i to zniweluje różnice wysokości – podkreśla Gabriela Kuc –Stefaniuk rzecznik magistratu. Poza tym, nakładki będą wykonywane też w innych miejscach, gdzie są zbyt duże różnice wysokości.

Pan Łukasz znalazł jeszcze kilka innych mankamentów.  – Przydałby się wjazd na ścieżkę dla jadących ulicą Brzeską, naprzeciwko wejścia do kina. Bez sensu. że rowerzysta musi czekać na światłach by za chwilę wjechać na ścieżkę – zaznacza. – Bardzo niebezpieczny jest przejazd przez ul. Narutowicza. Na środku jezdni jest wysepka, której nie zniwelowano i która ma kilka centymetrów  wysokości– dziwi się pan Łukasz. 

Dodaje, że rowerzyści czekają też na poprawę ścieżki wzdłuż Alei Tysiąclecia.  – Po pierwsze, trzeba wymienić nawierzchnię  na asfalt, a po drugie , ścieżka powinna być od strony ulicy, a nie od strony łąk i osiedli– proponuje rowerzysta.

Z kolei, stowarzyszenie Biała Samorządowa zwraca uwagę na jeszcze inne "usterki".  Chodzi m.in. o zbyt bliską odległość drzew od ścieżki wzdłuż ulicy Terebelskiej. – To spowoduje, że za kilka lat korzenie zniszczą asfalt. Krawędź ścieżki od strony trawnika powinna być zakończona obrzeżem lub czymś oddzielającym, aby trawa nie wrastała w pęknięcia asfaltu które powstaną w ciągu kilku lat. Uważamy także, że nierówne krawędzie asfaltu pozwolą na powstawanie pęknięć wskutek zamarzania. Wskutek czego po każdej zimie będzie postępowała degradacja nawierzchni– podkreślają członkowie Białej Samorządowej.

 Miasto odpowiada, że i tak wycięto drzewa które kolidowały z powstającymi ścieżkami. – Drzewa okalające inwestycje nie były brane pod uwagę. Nie ma potrzeby usuwania drzew i pewnie nie dostalibyśmy nawet zgody na ich usunięcie, ponieważ nie kolidowały z budową. Nie są również uschłe ani zdegradowane, więc zapewne nie uzyskalibyśmy nawet zgody na ich wycinkę– odpowiada rzecznik i przypomina że wszelkie usterki techniczne spowodowane wadliwym wykonaniem obejmuje gwarancja.

Do tej pory powstały ścieżki rowerowe wzdłuż ulic : Brzeskiej, Terebelskiej oraz Grunwaldzkiej. Obecnie na rozstrzygnięcie czeka przetarg dotyczący budowy ścieżki wzdłuż ulicy Janowskiej. A w przyszłym roku ma jeszcze powstać trasa dla rowerzystów wzdłuż ulicy Sidorskiej. Koszt budowy sieci ścieżek w mieście to ponad 20 mln zł.

e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krnąbrny dżoł co nie ma tablicy LSW / 4 sierpnia 2019 o 10:08
+9
A ja ponownie pytam : czy miasto z łaski swojej zacznie również edukować tych wszystkich niedorajdów co nie umieją się bezpiecznie rowerem posługiwać? Czy zacznie ich wreszcie karać za jazdę po zatłoczonych chodnikach? Czy zacznie ich karać za jazdę całymi "stadami" lub obok siebie na ścieżkach rowerowych? Czy tylko miasto dało tabunowi niedołęg rower w gratisie a od kampanii na rzecz bezpieczeństwa prawdziwych rowerzystów umywa ręce? Ps. Jestem rowerzystą.
Avatar
Rowerowy Ciul w obcisłych gatakach / 4 sierpnia 2019 o 10:07
+9
Korzystając z okazji zwrócę się z apelem i prośbą do czytelników - rowerzystów korzystających ze ścieżek w mieście a zwłaszcza tej do i przy zalewie Zemborzyckim. Czy tak wielkim problemem jest jazda prawostronna? Jazda nie obok innego rowerzysty jadącego w tym samym kierunku ale przed lub za nim? Przy tak dużym natężeniu ruchu rowerowego jak na ścieżce prowadzącej do zalewu to naprawdę jest zachowanie bardzo niebezpieczne. Ścieżka nie jest zbyt szeroka a użytkowników mnóstwo więc szanujmy się nawzajem i nie utrudniajmy sobie jazdy. Jedni jeżdżą wolno, inni szybciej a bezpieczne wyprzedzenie takiego "stada" jadącego całą szerokością nie jest proste i często psuje trening jeżdżącym szybciej. Dodatkowy problem to rolkarze. Pomijam, że zgodnie z prawem nie powinni się znajdować na ścieżce dla rowerów, ale gdzieś przecież jeździć muszą a skoro już to robią to niech pamiętają że są poniekąd jakby w gościach, jadąc ścieżką. Również jeżdżą po dwoje obok siebie, a tego już zaakceptować nie można. Szanujmy się nawzajem i myślmy nie tylko o sobie i swoim relaksie na rowerze, ale też o innych którzy chcą bezpiecznie i sprawnie pojeździć. Na rowerze trzeba tak samo myśleć i przewidywać jak jadąc autem. ps. do redakcji: może by tak stowarzyszenie lubelskich rowerzystów jakąś kampanię na rzecz bezpiecznej jazdy uskuteczniła? Dziękuję za wypowiedź
Korzystając z okazji zwrócę się z apelem i prośbą do czytelników - rowerzystów korzystających ze ścieżek w mieście a zwłaszcza tej do i przy zalewie Zemborzyckim. Czy tak wielkim problemem jest jazda prawostronna? Jazda nie obok innego rowerzysty jadącego w tym samym kierunku ale przed lub za nim? Przy tak dużym natężeniu ruchu rowerowego jak na ścieżce prowadzącej do zalewu to naprawdę jest zachowanie bardzo niebezpieczne. Ścieżka nie jest zbyt szeroka a użytkowników mnóstwo więc szanujmy się nawzajem i nie utrudniajmy sobie jazdy. Jedni je... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 09:50
+3
Aj, waj...ale afera.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2019 o 08:34
+1
Jeżeli się coś robi to trzeba robić dobrze, a nie byle jak. Mają rację osoby zgłaszające uwagi do ścieżek w Białej Podlaskiej. Drzewa rosnące kilkanaście cm od nowobudowanej ścieżki! Gdzie skrajnia bezpieczeństwa? Wkrótce korzenie zniszczą ścieżkę. Różnice wysokości w wielu miejscach na Brzeskiej i Terebelskiej. Nikt ich nie sprząta. Fatalne rozwiązania na Terebelskiej i Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniach w zakresie bezpieczeństwa jazdy. O trawnikach to żal pisać. Pani rzecznik jak zwykle nie wnika w temat bo i jej wiedza byle jaka.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 17:07
+1
Jako osoba poruszająca się po mieście samochodem też mam uwagi do rowerzystów. Afere o progi robią, a i tak jadą jezdnią nawet jak obok jest ścieżka rowerowa. Zjeżdżanie z chodnika/ścieżki rowerowej pod samochód, nawet nie oglądając się, czy też wjeżdżanie na przejście dla pieszych, też powinno być bardziej karane, może wtedy dla wszystkich zrobiłoby się bezpieczniej na drodze.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 10:37
+1
A gdzie są progi zwalniające przed przejściami dla pieszych przez tą drogę ?? Pędzą jak wariaci na tych rowerach, poganiają dzwonkami i uprawiają slalom niczym kubica....
Avatar
Janek / 4 sierpnia 2019 o 17:39
0
Zwykle czepialstwo. Sciezki są świetne. Jedyne czego brakuje to połączenia w całość
 Nie zgodzę się,jeżeli chodzi o wysokie progi. Reszta tak, zwykłe czepialstwo. Podobnie jak ty, czekam na połączenie w całość ścieżki na Piłsudskiego ze ścieżka na Zamkowej. Na dzień dzisiejszy ścieżka kończy się na wysokości zawodówki. Jakby dodatkowo, dało się zrobić ciągłość od skrzyżowania krajowej 2-jki z sitnicką do lubelskiej to byłoby super :)
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 10:21
0
Zwykle czepialstwo. Sciezki są świetne. Jedyne czego brakuje to połączenia w całość
Avatar
Franek bez kakakasku / 4 sierpnia 2019 o 10:11
0
Stanowcze NIE dla jazdy po drogach rowerowych obok siebie! Stanowcze NIE dla hulajnóg elektrycznych na drogach rowerowych!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2019 o 08:34
+1
Jeżeli się coś robi to trzeba robić dobrze, a nie byle jak. Mają rację osoby zgłaszające uwagi do ścieżek w Białej Podlaskiej. Drzewa rosnące kilkanaście cm od nowobudowanej ścieżki! Gdzie skrajnia bezpieczeństwa? Wkrótce korzenie zniszczą ścieżkę. Różnice wysokości w wielu miejscach na Brzeskiej i Terebelskiej. Nikt ich nie sprząta. Fatalne rozwiązania na Terebelskiej i Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniach w zakresie bezpieczeństwa jazdy. O trawnikach to żal pisać. Pani rzecznik jak zwykle nie wnika w temat bo i jej wiedza byle jaka.
Avatar
Janek / 4 sierpnia 2019 o 17:39
0
Zwykle czepialstwo. Sciezki są świetne. Jedyne czego brakuje to połączenia w całość
 Nie zgodzę się,jeżeli chodzi o wysokie progi. Reszta tak, zwykłe czepialstwo. Podobnie jak ty, czekam na połączenie w całość ścieżki na Piłsudskiego ze ścieżka na Zamkowej. Na dzień dzisiejszy ścieżka kończy się na wysokości zawodówki. Jakby dodatkowo, dało się zrobić ciągłość od skrzyżowania krajowej 2-jki z sitnicką do lubelskiej to byłoby super :)
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 17:07
+1
Jako osoba poruszająca się po mieście samochodem też mam uwagi do rowerzystów. Afere o progi robią, a i tak jadą jezdnią nawet jak obok jest ścieżka rowerowa. Zjeżdżanie z chodnika/ścieżki rowerowej pod samochód, nawet nie oglądając się, czy też wjeżdżanie na przejście dla pieszych, też powinno być bardziej karane, może wtedy dla wszystkich zrobiłoby się bezpieczniej na drodze.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 10:37
+1
A gdzie są progi zwalniające przed przejściami dla pieszych przez tą drogę ?? Pędzą jak wariaci na tych rowerach, poganiają dzwonkami i uprawiają slalom niczym kubica....
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 10:21
0
Zwykle czepialstwo. Sciezki są świetne. Jedyne czego brakuje to połączenia w całość
Avatar
Franek bez kakakasku / 4 sierpnia 2019 o 10:11
0
Stanowcze NIE dla jazdy po drogach rowerowych obok siebie! Stanowcze NIE dla hulajnóg elektrycznych na drogach rowerowych!
Avatar
Krnąbrny dżoł co nie ma tablicy LSW / 4 sierpnia 2019 o 10:08
+9
A ja ponownie pytam : czy miasto z łaski swojej zacznie również edukować tych wszystkich niedorajdów co nie umieją się bezpiecznie rowerem posługiwać? Czy zacznie ich wreszcie karać za jazdę po zatłoczonych chodnikach? Czy zacznie ich karać za jazdę całymi "stadami" lub obok siebie na ścieżkach rowerowych? Czy tylko miasto dało tabunowi niedołęg rower w gratisie a od kampanii na rzecz bezpieczeństwa prawdziwych rowerzystów umywa ręce? Ps. Jestem rowerzystą.
Avatar
Rowerowy Ciul w obcisłych gatakach / 4 sierpnia 2019 o 10:07
+9
Korzystając z okazji zwrócę się z apelem i prośbą do czytelników - rowerzystów korzystających ze ścieżek w mieście a zwłaszcza tej do i przy zalewie Zemborzyckim. Czy tak wielkim problemem jest jazda prawostronna? Jazda nie obok innego rowerzysty jadącego w tym samym kierunku ale przed lub za nim? Przy tak dużym natężeniu ruchu rowerowego jak na ścieżce prowadzącej do zalewu to naprawdę jest zachowanie bardzo niebezpieczne. Ścieżka nie jest zbyt szeroka a użytkowników mnóstwo więc szanujmy się nawzajem i nie utrudniajmy sobie jazdy. Jedni jeżdżą wolno, inni szybciej a bezpieczne wyprzedzenie takiego "stada" jadącego całą szerokością nie jest proste i często psuje trening jeżdżącym szybciej. Dodatkowy problem to rolkarze. Pomijam, że zgodnie z prawem nie powinni się znajdować na ścieżce dla rowerów, ale gdzieś przecież jeździć muszą a skoro już to robią to niech pamiętają że są poniekąd jakby w gościach, jadąc ścieżką. Również jeżdżą po dwoje obok siebie, a tego już zaakceptować nie można. Szanujmy się nawzajem i myślmy nie tylko o sobie i swoim relaksie na rowerze, ale też o innych którzy chcą bezpiecznie i sprawnie pojeździć. Na rowerze trzeba tak samo myśleć i przewidywać jak jadąc autem. ps. do redakcji: może by tak stowarzyszenie lubelskich rowerzystów jakąś kampanię na rzecz bezpiecznej jazdy uskuteczniła? Dziękuję za wypowiedź
Korzystając z okazji zwrócę się z apelem i prośbą do czytelników - rowerzystów korzystających ze ścieżek w mieście a zwłaszcza tej do i przy zalewie Zemborzyckim. Czy tak wielkim problemem jest jazda prawostronna? Jazda nie obok innego rowerzysty jadącego w tym samym kierunku ale przed lub za nim? Przy tak dużym natężeniu ruchu rowerowego jak na ścieżce prowadzącej do zalewu to naprawdę jest zachowanie bardzo niebezpieczne. Ścieżka nie jest zbyt szeroka a użytkowników mnóstwo więc szanujmy się nawzajem i nie utrudniajmy sobie jazdy. Jedni je... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2019 o 09:50
+3
Aj, waj...ale afera.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 273 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 231 35

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 8 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.