Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 czerwca 2016 r.
8:06

Strajk celników na granicy. Przemytnik: na przyjęcie mandatu czekałem prawie dwie doby

0 56 A A

Funkcjonariusze Służby Celnej protestują przeciwko planom włączenia ich do Krajowej Administracji Skarbowej. Ich protest przybrał formę strajku włoskiego. Efektem są drobiazgowe kontrole, ścisłe egzekwowanie norm przewozowych i coraz dłuższe kolejki do odprawy na przejściach granicznych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rzeczywiście celnicy bardziej gorliwie niż jeszcze niedawno kontrolują pojazdy i bagaże – mówi pan Marcin, który od lat para się przemytem papierosów z ukraińską banderolą. – Częściej też odsyłają podróżnych na jamę, czyli do szczegółowej kontroli. Niedawno sam tam trafiłem. Było nas tylu, że na przyjęcie mandatu czekałem prawie dwie doby.

Pan Marcin, chociaż z racji zajęcia nie pała specjalną sympatią do celników, to rozumie, że robią to, co do nich należy. Nie ma też pretensji o mandaty, których dostał już kilka, bo przecież raz ma się szczęście, a innym razem już nie. Nie godzi się natomiast na to, w jaki sposób niektórzy celnicy, również w czasie obecnego protestu, traktują podróżnych podejrzewanych o przemyt.
– Bywają wulgarni, wręcz chamscy – opowiada. – Ostatnio słyszałem, jak jeden z nich odgrażał się, jak to on nas, k…, nauczy, że na jego zmianie się nie jeździ.

Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej potwierdza, że w czasie minionego weekendu kolejki „z różnych powodów” znacznie się wydłużyły. – W weekend były kolejki, ale w poniedziałek o godz. 8 rano już nie – informuje Siemieniuk.

Odpowiedź na pytanie, jak udało się rozładować kolejki można znaleźć na forum strony celnicy.pl. Okazało się, że do pracy na przejściach skierowano dodatkowych funkcjonariuszy. Ponadto ci, którzy nazbyt gorliwie wykonywali swoje obowiązki, mieli być przez swoich przełożonych szykanowani i zastraszani. Szefowie mieli też wymuszać na podwładnych pobieżne odprawy, byle jak najszybciej rozładować kolejkę.

Z wpisów na forum wynika również, że prezentowane na stronie granica.gov.pl czasy oczekiwań na odprawę w obrębie poszczególnych przejść granicznych były celowo zaniżane.

– Protest włoski to jedyna dopuszczalna forma, w jakiej możemy wyrazić nasz sprzeciw wobec wprowadzanej reformy związanej z powołaniem w miejsce Służby Celnej Krajowej Administracji Skarbowej – mówi Mariusz Pajnowski z Koła Celnicy.pl przy Urzędzie Celnym w Białej Podlaskiej. – Jako związek nikogo do tego nie przymuszamy. To inicjatywa oddolna.

Również dobrowolnie celnicy zapisują się na środowy wyjazd do Warszawy, gdzie wezmą udział w Marszu Milczenia. Naszą Izbę będzie reprezentowało co najmniej 120 osób.

Nie tylko Celnicy.pl

W środę Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej zamierza blokować drogę krajową nr 2 w miejscowości Wólka Dobryńska (pow. bialski) przy zjeździe na Dobryń Duży. Protest zaplanowano w godz. 11-13. Uczestnicy pikiety w dwudziestominutowym cyklu (z pięciominutowymi przerwami) będą przechodzili przez przejście dla pieszych. Swój udział zapowiedziała blisko setka funkcjonariuszy.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K. / 13 czerwca 2016 o 08:59
0
Ale statystyki rząd ustala. Do niego miej pretensje a nie do ludzi. Poza tym przemyt to nie jest jedyny sposób na zarobek. Ja jeżdżę 60km do pracy w jedną stronę i nie zarabiam kokosów ale pracuję normalnie. Tylko wszyscy się nauczyli że praca musi być na miejscu i że się nie opłaca pracować. Mi się opłaca mimo wszystko
Avatar
K. / 13 czerwca 2016 o 08:53
0
Skandal to jest to co piszesz. Strażnik że straży granicznej siedzi weźmie paszport i tyle. A celnicy mają mundury i obowiązki jak munudurówka a przywilejów już nie. Trybunał konstytucyjny przyznał im te uprawnienia i na początku PiS popierał i krzyczał że dobrze. A jak już dostali się do władzy to temat się skończył i tyle. Jest wyrok prawomocny a nie ma realizacji. Nasze Państwo po prostu
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 01:46
0
Wystarczy kontrolować i prześledzić ukraińskie busy i autobusy które puszczacie za pieniądze... To w zupełności wystarczy kontrolować i wtedy wyjdą statystyki o których tak tu głośno... Mam nadzieję że kiedyś ktoś to stworzy, a wtedy ja będę pierwszy na to stanowisko!!! Zobaczymy wtedy jacy jesteście adekwatni do tego co tu piszecie. Wtedy wyjdzie skala tego co się dzieje na wschodniej flance!!! 
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 01:36
0
Jesteś frendzel, pamiętaj że przyjdzie i czas na ciebie panie wladco ciemności, życzę Ci abyś trafił na bruk i twoje dzieci nie miały co jeść, tak chcesz topic, zacznij od siebie, bo dzięki takim jak ty ten kraj traci... Chodzi mi o sferę finansowa... Mam nadzieję, że jak dorosniesz zrozumiesz... Pol inteligencie. 
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 01:10
0
Chcesz podyskutować na temat Twojego podejścia, zachowujesz się jak ktoś kto nie ma nic wspólnego z podejściem do ludzi, dla podróżnych, uważam że właśnie jesteś dobrym przykładem tego jaki cham z Ciebie. Myślisz że ostanie rozumy pozjadales,nie o takich ludzi nasi przodkowie walczyli, niestety zapamiętaj stracisz to tym podejściem do człowieka na czym tak Ci zależy... 
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 22:09
0
najlepiej niech ruscy podniosa ceny fajek i nie bedzie zadnego problemu
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 22:08
0
zrobic wieksze mandaty i slczyc ten przemyt
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 15:07
0
A i jeszcze coś. Widać że co niektórzy nie są w temacie. Ich kontrolują bardziej niż was.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 15:03
0
A tak a propo panowie i panie przemytnicy. Nie pracuję w branży celnej ale to że jesteście kontrolowani szczegółowo zawdzięczacie rządowi. Bo jak w każdej dziedzinie administracji wszystkim rządzą statystyki. A określa je nie celnik ale rząd właśnie. Więc im podziekujcie pięknie.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 14:57
0
Wow. Jacy biedni Ci przemytnicy. Co to jest jest pochwała przemytu czy jak? Przemyt z definicji to coś nielegalnego. Chociaż z drugiej strony się nie dzieje ludziom. Zmusza ich do tego życie i politycy dbający wyłącznie o własny interes. A Kas to niby po co ma być utworzony? Na pewno nie w interesie szarego obywatela. Raczej chodzi o to,żeby mieć szansę na miejsce zwolnionych O czym nigdzie się nie pisze ale z końcem roku 14 tys.osób z samego Urzędu Celnego ma dostać wypowiedzenia. To samo Urzędy Skarbowe i UKS. No,a potem wiadomo redukcja ale w sensie że na miejsce osób co uczciwie pracują przyjęte zostaną te co mają odpowiednie koneksje. A jakie koneksje się teraz liczą to chyba każdy się domyśli. Bo wiadomo nawet jak ktoś się nie zajmuje polityką to polityka na stołku wygrywa a nie osoba z doświadczeniem i bez koneksji politycznych.
Wow. Jacy biedni Ci przemytnicy. Co to jest jest pochwała przemytu czy jak? Przemyt z definicji to coś nielegalnego. Chociaż z drugiej strony się nie dzieje ludziom. Zmusza ich do tego życie i politycy dbający wyłącznie o własny interes. A Kas to niby po co ma być utworzony? Na pewno nie w interesie szarego obywatela. Raczej chodzi o to,żeby mieć szansę na miejsce zwolnionych O czym nigdzie się nie pisze ale z końcem roku 14 tys.osób z samego Urzędu Celnego ma dostać wypowiedzenia. To samo Urzędy Skarbowe i UKS. No,a potem wiadomo redukcja a... rozwiń
Avatar
K. / 13 czerwca 2016 o 08:59
0
Ale statystyki rząd ustala. Do niego miej pretensje a nie do ludzi. Poza tym przemyt to nie jest jedyny sposób na zarobek. Ja jeżdżę 60km do pracy w jedną stronę i nie zarabiam kokosów ale pracuję normalnie. Tylko wszyscy się nauczyli że praca musi być na miejscu i że się nie opłaca pracować. Mi się opłaca mimo wszystko
Avatar
K. / 13 czerwca 2016 o 08:53
0
Skandal to jest to co piszesz. Strażnik że straży granicznej siedzi weźmie paszport i tyle. A celnicy mają mundury i obowiązki jak munudurówka a przywilejów już nie. Trybunał konstytucyjny przyznał im te uprawnienia i na początku PiS popierał i krzyczał że dobrze. A jak już dostali się do władzy to temat się skończył i tyle. Jest wyrok prawomocny a nie ma realizacji. Nasze Państwo po prostu
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 01:46
0
Wystarczy kontrolować i prześledzić ukraińskie busy i autobusy które puszczacie za pieniądze... To w zupełności wystarczy kontrolować i wtedy wyjdą statystyki o których tak tu głośno... Mam nadzieję że kiedyś ktoś to stworzy, a wtedy ja będę pierwszy na to stanowisko!!! Zobaczymy wtedy jacy jesteście adekwatni do tego co tu piszecie. Wtedy wyjdzie skala tego co się dzieje na wschodniej flance!!! 
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 01:36
0
Jesteś frendzel, pamiętaj że przyjdzie i czas na ciebie panie wladco ciemności, życzę Ci abyś trafił na bruk i twoje dzieci nie miały co jeść, tak chcesz topic, zacznij od siebie, bo dzięki takim jak ty ten kraj traci... Chodzi mi o sferę finansowa... Mam nadzieję, że jak dorosniesz zrozumiesz... Pol inteligencie. 
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 01:10
0
Chcesz podyskutować na temat Twojego podejścia, zachowujesz się jak ktoś kto nie ma nic wspólnego z podejściem do ludzi, dla podróżnych, uważam że właśnie jesteś dobrym przykładem tego jaki cham z Ciebie. Myślisz że ostanie rozumy pozjadales,nie o takich ludzi nasi przodkowie walczyli, niestety zapamiętaj stracisz to tym podejściem do człowieka na czym tak Ci zależy... 
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 22:09
0
najlepiej niech ruscy podniosa ceny fajek i nie bedzie zadnego problemu
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 22:08
0
zrobic wieksze mandaty i slczyc ten przemyt
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 15:07
0
A i jeszcze coś. Widać że co niektórzy nie są w temacie. Ich kontrolują bardziej niż was.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 15:03
0
A tak a propo panowie i panie przemytnicy. Nie pracuję w branży celnej ale to że jesteście kontrolowani szczegółowo zawdzięczacie rządowi. Bo jak w każdej dziedzinie administracji wszystkim rządzą statystyki. A określa je nie celnik ale rząd właśnie. Więc im podziekujcie pięknie.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 14:57
0
Wow. Jacy biedni Ci przemytnicy. Co to jest jest pochwała przemytu czy jak? Przemyt z definicji to coś nielegalnego. Chociaż z drugiej strony się nie dzieje ludziom. Zmusza ich do tego życie i politycy dbający wyłącznie o własny interes. A Kas to niby po co ma być utworzony? Na pewno nie w interesie szarego obywatela. Raczej chodzi o to,żeby mieć szansę na miejsce zwolnionych O czym nigdzie się nie pisze ale z końcem roku 14 tys.osób z samego Urzędu Celnego ma dostać wypowiedzenia. To samo Urzędy Skarbowe i UKS. No,a potem wiadomo redukcja ale w sensie że na miejsce osób co uczciwie pracują przyjęte zostaną te co mają odpowiednie koneksje. A jakie koneksje się teraz liczą to chyba każdy się domyśli. Bo wiadomo nawet jak ktoś się nie zajmuje polityką to polityka na stołku wygrywa a nie osoba z doświadczeniem i bez koneksji politycznych.
Wow. Jacy biedni Ci przemytnicy. Co to jest jest pochwała przemytu czy jak? Przemyt z definicji to coś nielegalnego. Chociaż z drugiej strony się nie dzieje ludziom. Zmusza ich do tego życie i politycy dbający wyłącznie o własny interes. A Kas to niby po co ma być utworzony? Na pewno nie w interesie szarego obywatela. Raczej chodzi o to,żeby mieć szansę na miejsce zwolnionych O czym nigdzie się nie pisze ale z końcem roku 14 tys.osób z samego Urzędu Celnego ma dostać wypowiedzenia. To samo Urzędy Skarbowe i UKS. No,a potem wiadomo redukcja a... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 0 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 0

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 0 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 11 2

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 12 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 4 5

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 43 11

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!