Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

8 grudnia 2015 r.
14:33

Studenci AWF proszą o zmianę nauczyciela angielskiego, skarżą się do prodziekana

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 86 A A
Studenci trzeciego roku wychowania fizycznego bialskiego AWF skarżą się do władz uczelni na prowadzącą lektorat z języka angielskiego. Proszą o zmianę nauczyciela / fot. archiwum
Studenci trzeciego roku wychowania fizycznego bialskiego AWF skarżą się do władz uczelni na prowadzącą lektorat z języka angielskiego. Proszą o zmianę nauczyciela / fot. archiwum

Studenci trzeciego roku wychowania fizycznego bialskiej filii AWF skarżą się na prowadzącą lektorat z języka angielskiego. Proszą władze uczelni o zmianę nauczyciela. Prodziekan ds. kształcenia zapewnia, że uczelnia zajęła się sprawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku listopada studenci trzeciego roku wychowania fizycznego skierowali do prodziekana podanie z prośbą o zmianę prowadzącej lektorat z języka angielskiego. Podpisało się ponad 100 osób. Zdaniem młodych ludzi, „sposób prowadzenia zajęć i system oceniania przez panią magister S. bardzo odbiega od regulaminu i od ogólnych zasad i norm”.

Co zarzucają studenci?

W swoim piśmie wymieniają kilkanaście praktyk stosowanych przez panią S. Chodzi m.in. o „stawianie nieobecności na zajęciach do których student nie jest przygotowany (brak książki) bez możliwości usprawiedliwienia tej nieobecności”.

Ich zdaniem „celem prowadzącej jest postawienie każdemu  studentowi nieprzygotowania i oceny niedostatecznej”. „Prowadząca dąży do tego aby do końca zajęć nie został żaden student bez oceny niedostatecznej”- punktują młodzi ludzie. Wolą jednak pozostać anonimowi, bo obawiają się konsekwencji. Studenci skarżą się, że nauczyciel poniża ich na tle całej grupy, m.in. zwracając się tak do studenta: „Współczuję Twoim rodzicom że musieli Cię wychować”.

Poza tym, „prowadząca na każdych zajęciach w każdej grupie wprowadza nowy system oceniania i zasady prowadzenia zajęć oraz popraw bez wcześniejszego powiadomienia studentów”. „Każde fonetyczne uchybienie w przeczytanym wyrazie równoważy się z wystawieniem oceny niedostatecznej” – żalą się młodzi ludzie.

Niezaliczenie to 500 zł

Twierdzą, że nie mają szansy  poprawy ocen niedostatecznych na zajęciach.  „Możliwością jest poprawa na konsultacjach, na których prowadząca nie zawsze jest, a jak już jest, to jest spóźniona”. Pani S. „zamyka salę ćwiczeń na klucz równo z godziną  rozpoczęcia zajęć”.  Studenci narzekają,  że prowadząca niejasno precyzuje polecania odnośnie przygotowania na kolejne zajęcia, mówiąc: „Na następne zajęcia musicie umieć/zrobić wszystko”.  

Autorzy listu nie kryją że  mają przez to „ogromne kłopoty z zaliczeniem przedmiotu”. A niezaliczenie wiążę się opłatą w wysokości 500 zł. „Uważamy że jest to spory wydatek jak na kieszeń studencką” – zwracają uwagę młodzi ludzie. Ich zdaniem, problem ciągnie się na uczelni już od kilku lat. Studenci chcą zmiany prowadzącej, bo jak podkreślają zależy im, by obronić pracę dyplomową w terminie.

 

Uczelnia odpowiada

Władze bialskiego AWF zapewniają, że zajęły się sprawą. - W pierwszych dniach listopada  wpłynęło do mnie podanie, skierowane przez studentów III roku kierunku wychowanie fizyczne, w sprawie  zmiany prowadzącego lektorat z języka angielskiego – potwierdza dr hab. Hubert Makaruk, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu filii AWF w Białej Podlaskiej. - Niezwłocznie po otrzymaniu podania,  podjęte zostały  formalne działania w celu wyjaśnienia podstaw tej skargi. Sprawa jest w toku. Zakładam, że zostanie zakończona w bieżącym semestrze – dodaje prodziekan.

Jak udało nam się ustalić, wdrożono wewnętrzny regulamin, który pozwolił już na wyeliminowanie niektórych praktyk. - Ocena pracy nauczyciela należy do kompetencji wydziału. Każdy nauczyciel podlega takiej ocenie co 2 lata. W ocenie nauczyciela bierze się pod uwagę ocenę studentów - tak z kolei zapewnia nas prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. Jerzy Sadowski. - Jeżeli sprawa zostanie skierowana do rektora i przekazana mi do wyjaśnienia to zajmę się tym z należytą starannością – dodaje Sadowski.

Samorząd studencki przyznaje że zna sprawę, ale jego przedstawiciel nie chce tego komentować, by nie „pogorszyć sytuacji”. Z kolei, do prowadzącej lektorat z języka angielskiego wysłaliśmy zapytania drogą e-mailową, ale w poniedziałek nie dostaliśmy odpowiedzi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZSLIE nr.1 / 19 grudnia 2018 r. o 22:02
Od tego roku pracuje w jednym z techników ekonomicznych w Warszawie. Na tym profilu j. ang. to raczej podstawa, a tłumacząc nowy materiał, jest pomieszanie z poplątaniem i cała grupa nic nie rozumie. Do tego to co mamy na lekcjach MUSI być w podręczniku a oczywiscie jak i w innych klasach wszystko jest nad program. Najbardziej komieczna jest u pani S. wymowa wyrazu continues (wymawia kontinues). I jak tu sie porządnie języka nauczyć... Jak widać sytuacja przez te kilka lat ani trochę sie nie poprawiła .
Avatar
Brootal z Zslie nr 1 / 20 grudnia 2018 r. o 10:16
Ten humanoidopodobny twór boski to jakas kara za Podjadanie w wakacje. Kobita autentycznie powinna brać cos mocniejszego bo sama satysfakcja z sadystycznych zachowan na lekcji jej nie wystarcza. Wyzywa sie na moim koledze Kubie ktory powoli popada w depresję.
Avatar
Uczeń zslie nr1 / 20 grudnia 2018 r. o 09:10
Pani S. uczy mnie i choć mam uniej 1 niemoge powiedzieć że jest aż tak strasznym nauczycielem. Większość rzeczy opisanych w artykule jest prawdziwych lecz są one wyolbrzymione i źle interpretowane. W moim odczuciu jej wady potrafią rozsmieszyć ale i zdenerwować. Uczeń zslie nr1
Avatar
Gość / 11 maja 2018 r. o 21:20
Pani.S od początku tego roku szkolnego zaczęła prace w gimnazjum do którego uczęszczam . Problemy były takie same np: wstawianie jedynek za błąd , branie zwolnień lekarskich na zebrania, nie wyjaśniała lekcji i komentarze że źle zostaliśmy wychowani . Na początku nauczyciele myśleli że przesadzamy z czasem stwierdzili , że jeśli nic się nie zmienia to coś jest na rzeczy i obecnie było zebranie z pnią.S i uczniami .
Avatar
Gość / 6 września 2016 r. o 00:09
Czyżby tak się rozkręcił ten frędzel S....n? Chyba mu trzeba łańcuch skrócić!!!
Avatar
agatajas / 21 stycznia 2016 r. o 11:13

Często belfry na uczelniach naprawdę się wyżywają na studentach więc wcale mnie nie dziwi sytuacja podana w artykule. Praca dla nauczycieli angielskiego w Preply często jest stresująca i ja to rozumiem ale są inne sposoby odreagowywania niż pastwienie się nad uczniami http://preply.com/pl/praca

Avatar
johnny english / 20 stycznia 2016 r. o 20:02

Ja to jak dowiedziałem się że mam z panią S zajęcia to od razu przepisałem się na język rosyjski pozdrawiam panią od j.rosyjskiego świetna kobieta życzliwa mimo, że język rosyjski nie był moim pierwszym językiem ale wspominam 1000krotnie lepiej od zajęć z angielskiego. Pozdrawiam rocznik2008

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 18:34
Pamiętam te kolejki od 2 lub 3 w nocy, spaliśmy w śpiworach pod salą żeby załapać się na zaliczenie a ta pani S. potrafiła nikogo nie przyjąć bo miała taki kaprys. Wyżywała się na nas a do tego sama nie za bardzo umie język angielski. Wkuwanie na pamięć i jeden błąd i koniec. Wreszcie ktoś się wziął za tą babę. Mój rocznik parę lat temu zbuntował się i zmienili nam nauczyciela i całe szczęście.
Avatar
SSSSSkuter / 20 stycznia 2016 r. o 16:30

Niech no studenci, z osobliwą sobie gracją, trzasną się młotkiem w głowę. Większość z nich nie ma pojęcia o tym, co to jest studiowanie. Tolerancja ich głupoty, nieróbstwa, braku motywacji do przyswajania wiedzy wymaga przyznwania nauczycielom akademickim dodatków za pracę w "trudnych warunkach". Rzetelny nauczyciel = wróg publiczny, w mniemaniu 90% autorów tegoż listu. Zanim ktoś, coś napisze - niech przemyśli lepiej temat.

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 16:15
Skończyłem ta uczelnię parę ładnych lat temu i dziwię się że dopiero teraz z tą kobietą wszystko wyszło na jaw. To prawda w moim skromnym odczuciu to nie jest osoba na takie stanowisko może ktoś zrobi po tylu latach z tym porządek. I zajmie się poważnie sprawą. Podpisało się 100 osób? Jak by zebrali inne roczniki to pewnie byłoby liczone nie w setkach tylko tysiącach.
Avatar
Brootal z Zslie nr 1 / 20 grudnia 2018 r. o 10:16
Ten humanoidopodobny twór boski to jakas kara za Podjadanie w wakacje. Kobita autentycznie powinna brać cos mocniejszego bo sama satysfakcja z sadystycznych zachowan na lekcji jej nie wystarcza. Wyzywa sie na moim koledze Kubie ktory powoli popada w depresję.
Avatar
Uczeń zslie nr1 / 20 grudnia 2018 r. o 09:10
Pani S. uczy mnie i choć mam uniej 1 niemoge powiedzieć że jest aż tak strasznym nauczycielem. Większość rzeczy opisanych w artykule jest prawdziwych lecz są one wyolbrzymione i źle interpretowane. W moim odczuciu jej wady potrafią rozsmieszyć ale i zdenerwować. Uczeń zslie nr1
Avatar
ZSLIE nr.1 / 19 grudnia 2018 r. o 22:02
Od tego roku pracuje w jednym z techników ekonomicznych w Warszawie. Na tym profilu j. ang. to raczej podstawa, a tłumacząc nowy materiał, jest pomieszanie z poplątaniem i cała grupa nic nie rozumie. Do tego to co mamy na lekcjach MUSI być w podręczniku a oczywiscie jak i w innych klasach wszystko jest nad program. Najbardziej komieczna jest u pani S. wymowa wyrazu continues (wymawia kontinues). I jak tu sie porządnie języka nauczyć... Jak widać sytuacja przez te kilka lat ani trochę sie nie poprawiła .
Avatar
Gość / 11 maja 2018 r. o 21:20
Pani.S od początku tego roku szkolnego zaczęła prace w gimnazjum do którego uczęszczam . Problemy były takie same np: wstawianie jedynek za błąd , branie zwolnień lekarskich na zebrania, nie wyjaśniała lekcji i komentarze że źle zostaliśmy wychowani . Na początku nauczyciele myśleli że przesadzamy z czasem stwierdzili , że jeśli nic się nie zmienia to coś jest na rzeczy i obecnie było zebranie z pnią.S i uczniami .
Avatar
Gość / 6 września 2016 r. o 00:09
Czyżby tak się rozkręcił ten frędzel S....n? Chyba mu trzeba łańcuch skrócić!!!
Avatar
agatajas / 21 stycznia 2016 r. o 11:13

Często belfry na uczelniach naprawdę się wyżywają na studentach więc wcale mnie nie dziwi sytuacja podana w artykule. Praca dla nauczycieli angielskiego w Preply często jest stresująca i ja to rozumiem ale są inne sposoby odreagowywania niż pastwienie się nad uczniami http://preply.com/pl/praca

Avatar
johnny english / 20 stycznia 2016 r. o 20:02

Ja to jak dowiedziałem się że mam z panią S zajęcia to od razu przepisałem się na język rosyjski pozdrawiam panią od j.rosyjskiego świetna kobieta życzliwa mimo, że język rosyjski nie był moim pierwszym językiem ale wspominam 1000krotnie lepiej od zajęć z angielskiego. Pozdrawiam rocznik2008

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 18:34
Pamiętam te kolejki od 2 lub 3 w nocy, spaliśmy w śpiworach pod salą żeby załapać się na zaliczenie a ta pani S. potrafiła nikogo nie przyjąć bo miała taki kaprys. Wyżywała się na nas a do tego sama nie za bardzo umie język angielski. Wkuwanie na pamięć i jeden błąd i koniec. Wreszcie ktoś się wziął za tą babę. Mój rocznik parę lat temu zbuntował się i zmienili nam nauczyciela i całe szczęście.
Avatar
SSSSSkuter / 20 stycznia 2016 r. o 16:30

Niech no studenci, z osobliwą sobie gracją, trzasną się młotkiem w głowę. Większość z nich nie ma pojęcia o tym, co to jest studiowanie. Tolerancja ich głupoty, nieróbstwa, braku motywacji do przyswajania wiedzy wymaga przyznwania nauczycielom akademickim dodatków za pracę w "trudnych warunkach". Rzetelny nauczyciel = wróg publiczny, w mniemaniu 90% autorów tegoż listu. Zanim ktoś, coś napisze - niech przemyśli lepiej temat.

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 16:15
Skończyłem ta uczelnię parę ładnych lat temu i dziwię się że dopiero teraz z tą kobietą wszystko wyszło na jaw. To prawda w moim skromnym odczuciu to nie jest osoba na takie stanowisko może ktoś zrobi po tylu latach z tym porządek. I zajmie się poważnie sprawą. Podpisało się 100 osób? Jak by zebrali inne roczniki to pewnie byłoby liczone nie w setkach tylko tysiącach.
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj