Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

8 grudnia 2015 r.
14:33

Studenci AWF proszą o zmianę nauczyciela angielskiego, skarżą się do prodziekana

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 83 A A
Studenci trzeciego roku wychowania fizycznego bialskiego AWF skarżą się do władz uczelni na prowadzącą lektorat z języka angielskiego. Proszą o zmianę nauczyciela / fot. archiwum
Studenci trzeciego roku wychowania fizycznego bialskiego AWF skarżą się do władz uczelni na prowadzącą lektorat z języka angielskiego. Proszą o zmianę nauczyciela / fot. archiwum

Studenci trzeciego roku wychowania fizycznego bialskiej filii AWF skarżą się na prowadzącą lektorat z języka angielskiego. Proszą władze uczelni o zmianę nauczyciela. Prodziekan ds. kształcenia zapewnia, że uczelnia zajęła się sprawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku listopada studenci trzeciego roku wychowania fizycznego skierowali do prodziekana podanie z prośbą o zmianę prowadzącej lektorat z języka angielskiego. Podpisało się ponad 100 osób. Zdaniem młodych ludzi, „sposób prowadzenia zajęć i system oceniania przez panią magister S. bardzo odbiega od regulaminu i od ogólnych zasad i norm”.

Co zarzucają studenci?

W swoim piśmie wymieniają kilkanaście praktyk stosowanych przez panią S. Chodzi m.in. o „stawianie nieobecności na zajęciach do których student nie jest przygotowany (brak książki) bez możliwości usprawiedliwienia tej nieobecności”.

Ich zdaniem „celem prowadzącej jest postawienie każdemu  studentowi nieprzygotowania i oceny niedostatecznej”. „Prowadząca dąży do tego aby do końca zajęć nie został żaden student bez oceny niedostatecznej”- punktują młodzi ludzie. Wolą jednak pozostać anonimowi, bo obawiają się konsekwencji. Studenci skarżą się, że nauczyciel poniża ich na tle całej grupy, m.in. zwracając się tak do studenta: „Współczuję Twoim rodzicom że musieli Cię wychować”.

Poza tym, „prowadząca na każdych zajęciach w każdej grupie wprowadza nowy system oceniania i zasady prowadzenia zajęć oraz popraw bez wcześniejszego powiadomienia studentów”. „Każde fonetyczne uchybienie w przeczytanym wyrazie równoważy się z wystawieniem oceny niedostatecznej” – żalą się młodzi ludzie.

Niezaliczenie to 500 zł

Twierdzą, że nie mają szansy  poprawy ocen niedostatecznych na zajęciach.  „Możliwością jest poprawa na konsultacjach, na których prowadząca nie zawsze jest, a jak już jest, to jest spóźniona”. Pani S. „zamyka salę ćwiczeń na klucz równo z godziną  rozpoczęcia zajęć”.  Studenci narzekają,  że prowadząca niejasno precyzuje polecania odnośnie przygotowania na kolejne zajęcia, mówiąc: „Na następne zajęcia musicie umieć/zrobić wszystko”.  

Autorzy listu nie kryją że  mają przez to „ogromne kłopoty z zaliczeniem przedmiotu”. A niezaliczenie wiążę się opłatą w wysokości 500 zł. „Uważamy że jest to spory wydatek jak na kieszeń studencką” – zwracają uwagę młodzi ludzie. Ich zdaniem, problem ciągnie się na uczelni już od kilku lat. Studenci chcą zmiany prowadzącej, bo jak podkreślają zależy im, by obronić pracę dyplomową w terminie.

 

Uczelnia odpowiada

Władze bialskiego AWF zapewniają, że zajęły się sprawą. - W pierwszych dniach listopada  wpłynęło do mnie podanie, skierowane przez studentów III roku kierunku wychowanie fizyczne, w sprawie  zmiany prowadzącego lektorat z języka angielskiego – potwierdza dr hab. Hubert Makaruk, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu filii AWF w Białej Podlaskiej. - Niezwłocznie po otrzymaniu podania,  podjęte zostały  formalne działania w celu wyjaśnienia podstaw tej skargi. Sprawa jest w toku. Zakładam, że zostanie zakończona w bieżącym semestrze – dodaje prodziekan.

Jak udało nam się ustalić, wdrożono wewnętrzny regulamin, który pozwolił już na wyeliminowanie niektórych praktyk. - Ocena pracy nauczyciela należy do kompetencji wydziału. Każdy nauczyciel podlega takiej ocenie co 2 lata. W ocenie nauczyciela bierze się pod uwagę ocenę studentów - tak z kolei zapewnia nas prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. Jerzy Sadowski. - Jeżeli sprawa zostanie skierowana do rektora i przekazana mi do wyjaśnienia to zajmę się tym z należytą starannością – dodaje Sadowski.

Samorząd studencki przyznaje że zna sprawę, ale jego przedstawiciel nie chce tego komentować, by nie „pogorszyć sytuacji”. Z kolei, do prowadzącej lektorat z języka angielskiego wysłaliśmy zapytania drogą e-mailową, ale w poniedziałek nie dostaliśmy odpowiedzi.

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 21:20
0
Pani.S od początku tego roku szkolnego zaczęła prace w gimnazjum do którego uczęszczam . Problemy były takie same np: wstawianie jedynek za błąd , branie zwolnień lekarskich na zebrania, nie wyjaśniała lekcji i komentarze że źle zostaliśmy wychowani . Na początku nauczyciele myśleli że przesadzamy z czasem stwierdzili , że jeśli nic się nie zmienia to coś jest na rzeczy i obecnie było zebranie z pnią.S i uczniami .
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 00:09
0
Czyżby tak się rozkręcił ten frędzel S....n? Chyba mu trzeba łańcuch skrócić!!!
Avatar
agatajas / 21 stycznia 2016 o 11:13
0

Często belfry na uczelniach naprawdę się wyżywają na studentach więc wcale mnie nie dziwi sytuacja podana w artykule. Praca dla nauczycieli angielskiego w Preply często jest stresująca i ja to rozumiem ale są inne sposoby odreagowywania niż pastwienie się nad uczniami http://preply.com/pl/praca

Avatar
johnny english / 20 stycznia 2016 o 20:02
0

Ja to jak dowiedziałem się że mam z panią S zajęcia to od razu przepisałem się na język rosyjski pozdrawiam panią od j.rosyjskiego świetna kobieta życzliwa mimo, że język rosyjski nie był moim pierwszym językiem ale wspominam 1000krotnie lepiej od zajęć z angielskiego. Pozdrawiam rocznik2008

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 18:34
0
Pamiętam te kolejki od 2 lub 3 w nocy, spaliśmy w śpiworach pod salą żeby załapać się na zaliczenie a ta pani S. potrafiła nikogo nie przyjąć bo miała taki kaprys. Wyżywała się na nas a do tego sama nie za bardzo umie język angielski. Wkuwanie na pamięć i jeden błąd i koniec. Wreszcie ktoś się wziął za tą babę. Mój rocznik parę lat temu zbuntował się i zmienili nam nauczyciela i całe szczęście.
Avatar
SSSSSkuter / 20 stycznia 2016 o 16:30
0

Niech no studenci, z osobliwą sobie gracją, trzasną się młotkiem w głowę. Większość z nich nie ma pojęcia o tym, co to jest studiowanie. Tolerancja ich głupoty, nieróbstwa, braku motywacji do przyswajania wiedzy wymaga przyznwania nauczycielom akademickim dodatków za pracę w "trudnych warunkach". Rzetelny nauczyciel = wróg publiczny, w mniemaniu 90% autorów tegoż listu. Zanim ktoś, coś napisze - niech przemyśli lepiej temat.

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 16:15
0
Skończyłem ta uczelnię parę ładnych lat temu i dziwię się że dopiero teraz z tą kobietą wszystko wyszło na jaw. To prawda w moim skromnym odczuciu to nie jest osoba na takie stanowisko może ktoś zrobi po tylu latach z tym porządek. I zajmie się poważnie sprawą. Podpisało się 100 osób? Jak by zebrali inne roczniki to pewnie byłoby liczone nie w setkach tylko tysiącach.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 15:54
0
wow, po tyyyyyyylu latach ona jeszcze tam jest. Potwierdzam, ze to wredna kobieta nie potrafiaca NAUCZAC JEZYKA, a takie ponoc jest jej zadanie. Rozumiem, ze nie kazdy ma latwosc w przyswajaniu jezykow obcych, i nie kazdemu dane jest miec fantastyczna wymowe, ale do jasnej cholery, zeby niezalicz bo ktos mowi "SWOIMI" slowami!!!!!!! Potwierdzam, ze owa Pani S. zaliczala wylacznie jak sie ktos wykul na pamiec SLOWO PO SLOWIE DOKLADNIE TAK JAK W TEKSCIE i NIE INACZEJ. MASAKRA jakas. Za to chwalimy pania od jezyka francuskiego to jest NAUCZYCIEL!!!!!!! A zostawcie w spokoju juz tych studentow, chodzi o nauczyciela i jego metody.... szkoda wiecej pisac na ten smutny temat.
wow, po tyyyyyyylu latach ona jeszcze tam jest. Potwierdzam, ze to wredna kobieta nie potrafiaca NAUCZAC JEZYKA, a takie ponoc jest jej zadanie. Rozumiem, ze nie kazdy ma latwosc w przyswajaniu jezykow obcych, i nie kazdemu dane jest miec fantastyczna wymowe, ale do jasnej cholery, zeby niezalicz bo ktos mowi "SWOIMI" slowami!!!!!!! Potwierdzam, ze owa Pani S. zaliczala wylacznie jak sie ktos wykul na pamiec SLOWO PO SLOWIE DOKLADNIE TAK JAK W TEKSCIE i NIE INACZEJ. MASAKRA jakas. Za to chwalimy pania od jezyka francuskiego to jest... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 09:21
0
To jest wariatka. Powinna dawno juz u psychiatry sie leczyc i dostac zakaz wykonywania zawodu. Totalna skonczona idiotka, nic nie potrafi nauczyc tylko wymaga niewiadomo czego. A najlepsze sa te kolejki ustawiajace sue juz dwa dni wczesciej pod drzwiami pani Styś.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 13:17
0

 hahahahah dobre banialuki piszesz pan! wybral  swieze powietrze zamiast medycyny , komu taki kit ???? pasja!!!!!!!!!!!!hahahahaaaah  5 lat czy iles tam uczyc się jak prawdlowo zrobić  przysiad czy fikołka;a jeśli już to pasję się urzecywistnia na  awf w warszawce, kraku czy gdansku bo tam sa najlepsze wfy; ale  to alma mater dla najlepszych

Najpierw proponowałbym wrócić się do podstawówki i nauczyć się na nowo Języka Polskiego. Jak nie wiesz osobniku co to jest pasja to nie jeździj po tych co ją mają, a poza tym teraz rośnie takie pokolenie że za nic nie potrafią zrobić poprawnie przysiadu czy przewrotu w przód (a nie fikołka tłumoku), bo teraz rodzice wolą posadzić dziecko przed ekranem monitora niż wyjść z nim na spacer żeby się wyszalało, a później pokrzywione chodzą. Jak toś ma pasje sportową to rozwinie ją wszędzie nie zależnie od miasta, bo z tego co wiem to AWF w BP jest jedną z najlepiej wyposażonych uczelni. Nawet nie masz pojęcia jakie zajęcia są na tym kierunku, bo prócz zajęć sportowych jest również Biomechanika, Biologia, Anatomia, Biochemia, Psychologia, Pedagogika, Fizjologia itd. Ciekawe jakbyś ty połączył sprawność fizyczną z tak obszerną wiedzą?

Najpierw proponowałbym wrócić się do podstawówki i nauczyć się na nowo Języka Polskiego. Jak nie wiesz osobniku co to jest pasja to nie jeździj po tych co ją mają, a poza tym teraz rośnie takie pokolenie że za nic nie potrafią zrobić poprawnie przysiadu czy przewrotu w przód (a nie fikołka tłumoku), bo teraz rodzice wolą posadzić dziecko przed ekranem monitora niż wyjść z nim na spacer żeby się wyszalało, a później pokrzywione chodzą. Jak toś ma pasje sportową to rozwinie ją wszędzie nie zależnie od miasta, bo z tego co wiem... rozwiń

Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 21:20
0
Pani.S od początku tego roku szkolnego zaczęła prace w gimnazjum do którego uczęszczam . Problemy były takie same np: wstawianie jedynek za błąd , branie zwolnień lekarskich na zebrania, nie wyjaśniała lekcji i komentarze że źle zostaliśmy wychowani . Na początku nauczyciele myśleli że przesadzamy z czasem stwierdzili , że jeśli nic się nie zmienia to coś jest na rzeczy i obecnie było zebranie z pnią.S i uczniami .
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 00:09
0
Czyżby tak się rozkręcił ten frędzel S....n? Chyba mu trzeba łańcuch skrócić!!!
Avatar
agatajas / 21 stycznia 2016 o 11:13
0

Często belfry na uczelniach naprawdę się wyżywają na studentach więc wcale mnie nie dziwi sytuacja podana w artykule. Praca dla nauczycieli angielskiego w Preply często jest stresująca i ja to rozumiem ale są inne sposoby odreagowywania niż pastwienie się nad uczniami http://preply.com/pl/praca

Avatar
johnny english / 20 stycznia 2016 o 20:02
0

Ja to jak dowiedziałem się że mam z panią S zajęcia to od razu przepisałem się na język rosyjski pozdrawiam panią od j.rosyjskiego świetna kobieta życzliwa mimo, że język rosyjski nie był moim pierwszym językiem ale wspominam 1000krotnie lepiej od zajęć z angielskiego. Pozdrawiam rocznik2008

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 18:34
0
Pamiętam te kolejki od 2 lub 3 w nocy, spaliśmy w śpiworach pod salą żeby załapać się na zaliczenie a ta pani S. potrafiła nikogo nie przyjąć bo miała taki kaprys. Wyżywała się na nas a do tego sama nie za bardzo umie język angielski. Wkuwanie na pamięć i jeden błąd i koniec. Wreszcie ktoś się wziął za tą babę. Mój rocznik parę lat temu zbuntował się i zmienili nam nauczyciela i całe szczęście.
Avatar
SSSSSkuter / 20 stycznia 2016 o 16:30
0

Niech no studenci, z osobliwą sobie gracją, trzasną się młotkiem w głowę. Większość z nich nie ma pojęcia o tym, co to jest studiowanie. Tolerancja ich głupoty, nieróbstwa, braku motywacji do przyswajania wiedzy wymaga przyznwania nauczycielom akademickim dodatków za pracę w "trudnych warunkach". Rzetelny nauczyciel = wróg publiczny, w mniemaniu 90% autorów tegoż listu. Zanim ktoś, coś napisze - niech przemyśli lepiej temat.

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

Zgadzam sie z przyswajaniem wiedzy, ale NIE zgadzam sie z ZAKUWANIEM SLOWO PO SLOWIE NA PAMIEC!!!! brak 1 slowa i NIE ZALICZONE!!!!

Bez przesady, kto mial do czynienia z pania S ten wie ! Neka studentow i tyle, a jak ma trudne warunki pracy to niech odejdzie, w czym problem? Moze trafi na lepszych studentow na kierunkach bardziej "inteligenckich"...

Za to pani od jezyka francuskiego byla fantastyczna!!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 16:15
0
Skończyłem ta uczelnię parę ładnych lat temu i dziwię się że dopiero teraz z tą kobietą wszystko wyszło na jaw. To prawda w moim skromnym odczuciu to nie jest osoba na takie stanowisko może ktoś zrobi po tylu latach z tym porządek. I zajmie się poważnie sprawą. Podpisało się 100 osób? Jak by zebrali inne roczniki to pewnie byłoby liczone nie w setkach tylko tysiącach.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 15:54
0
wow, po tyyyyyyylu latach ona jeszcze tam jest. Potwierdzam, ze to wredna kobieta nie potrafiaca NAUCZAC JEZYKA, a takie ponoc jest jej zadanie. Rozumiem, ze nie kazdy ma latwosc w przyswajaniu jezykow obcych, i nie kazdemu dane jest miec fantastyczna wymowe, ale do jasnej cholery, zeby niezalicz bo ktos mowi "SWOIMI" slowami!!!!!!! Potwierdzam, ze owa Pani S. zaliczala wylacznie jak sie ktos wykul na pamiec SLOWO PO SLOWIE DOKLADNIE TAK JAK W TEKSCIE i NIE INACZEJ. MASAKRA jakas. Za to chwalimy pania od jezyka francuskiego to jest NAUCZYCIEL!!!!!!! A zostawcie w spokoju juz tych studentow, chodzi o nauczyciela i jego metody.... szkoda wiecej pisac na ten smutny temat.
wow, po tyyyyyyylu latach ona jeszcze tam jest. Potwierdzam, ze to wredna kobieta nie potrafiaca NAUCZAC JEZYKA, a takie ponoc jest jej zadanie. Rozumiem, ze nie kazdy ma latwosc w przyswajaniu jezykow obcych, i nie kazdemu dane jest miec fantastyczna wymowe, ale do jasnej cholery, zeby niezalicz bo ktos mowi "SWOIMI" slowami!!!!!!! Potwierdzam, ze owa Pani S. zaliczala wylacznie jak sie ktos wykul na pamiec SLOWO PO SLOWIE DOKLADNIE TAK JAK W TEKSCIE i NIE INACZEJ. MASAKRA jakas. Za to chwalimy pania od jezyka francuskiego to jest... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 09:21
0
To jest wariatka. Powinna dawno juz u psychiatry sie leczyc i dostac zakaz wykonywania zawodu. Totalna skonczona idiotka, nic nie potrafi nauczyc tylko wymaga niewiadomo czego. A najlepsze sa te kolejki ustawiajace sue juz dwa dni wczesciej pod drzwiami pani Styś.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 13:17
0

 hahahahah dobre banialuki piszesz pan! wybral  swieze powietrze zamiast medycyny , komu taki kit ???? pasja!!!!!!!!!!!!hahahahaaaah  5 lat czy iles tam uczyc się jak prawdlowo zrobić  przysiad czy fikołka;a jeśli już to pasję się urzecywistnia na  awf w warszawce, kraku czy gdansku bo tam sa najlepsze wfy; ale  to alma mater dla najlepszych

Najpierw proponowałbym wrócić się do podstawówki i nauczyć się na nowo Języka Polskiego. Jak nie wiesz osobniku co to jest pasja to nie jeździj po tych co ją mają, a poza tym teraz rośnie takie pokolenie że za nic nie potrafią zrobić poprawnie przysiadu czy przewrotu w przód (a nie fikołka tłumoku), bo teraz rodzice wolą posadzić dziecko przed ekranem monitora niż wyjść z nim na spacer żeby się wyszalało, a później pokrzywione chodzą. Jak toś ma pasje sportową to rozwinie ją wszędzie nie zależnie od miasta, bo z tego co wiem to AWF w BP jest jedną z najlepiej wyposażonych uczelni. Nawet nie masz pojęcia jakie zajęcia są na tym kierunku, bo prócz zajęć sportowych jest również Biomechanika, Biologia, Anatomia, Biochemia, Psychologia, Pedagogika, Fizjologia itd. Ciekawe jakbyś ty połączył sprawność fizyczną z tak obszerną wiedzą?

Najpierw proponowałbym wrócić się do podstawówki i nauczyć się na nowo Języka Polskiego. Jak nie wiesz osobniku co to jest pasja to nie jeździj po tych co ją mają, a poza tym teraz rośnie takie pokolenie że za nic nie potrafią zrobić poprawnie przysiadu czy przewrotu w przód (a nie fikołka tłumoku), bo teraz rodzice wolą posadzić dziecko przed ekranem monitora niż wyjść z nim na spacer żeby się wyszalało, a później pokrzywione chodzą. Jak toś ma pasje sportową to rozwinie ją wszędzie nie zależnie od miasta, bo z tego co wiem... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciało chłopca w Bałtyku. To trzecie dziecko, które porwały fale w Darłówku?
film

Ciało chłopca w Bałtyku. To trzecie dziecko, które porwały fale w Darłówku? 0 0

Darłówek (woj. zachodniopomorskie). W sobotę (18.08) w Darłówku znaleziono ciało kilkunastoletniego chłopca. Ratownicy wyłowili je na wysokości wschodniego falochronu.

Pożar w suszarni chmielu. Ogień rozniósł się na dwa sąsiednie budynki
zdjęcia
galeria

Pożar w suszarni chmielu. Ogień rozniósł się na dwa sąsiednie budynki 2 0

Spłonęła cała suszarnia oraz dwa budynki gospodarcze z przeznaczeniem do przechowywania warzyw i owoców.

World Wide 2018: Międzynarodowy folklor przed pałacem [zdjęcia, wideo]
galeria
film

World Wide 2018: Międzynarodowy folklor przed pałacem [zdjęcia, wideo] 1 1

Tańce i pieśni ludowe w sobotnie popołudnie, przed Pałacem Czartoryskich w Puławach zaprezentowały zespoły z ośmiu krajów świata. Tym samym, drugi już międzynarodowy festiwal "World Wide 2018", został oficjalnie otwarty.

Festiwal Organowy w Puławach: Koncert Ireny Wisełki-Cieślar
20 sierpnia 2018, 19:00

Festiwal Organowy w Puławach: Koncert Ireny Wisełki-Cieślar 1 0

9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach powoli dobiega końca. 20 sierpnia odbędzie się przedostatni już koncert. O godz. 19 w kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Irena Wisełka-Cieślar.

Kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie trzech aut, dzieci w szpitalu

Kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie trzech aut, dzieci w szpitalu 0 2

Kierowca zasnął w czasie jazdy i doprowadził do zderzenia z innymi autami. Do szpitala trafiło m.in. dwoje dzieci.

James Washington (TBV Start): Czas zrobić krok naprzód

James Washington (TBV Start): Czas zrobić krok naprzód 1 0

Rozmowa z Jamesem Washingtonem, koszykarzem TBV Startu Lublin

Przebudowa DK 74. Dwa przetargi do powtórki

Przebudowa DK 74. Dwa przetargi do powtórki 1 1

Ze zmiennymi efektami prowadzone są prace przy modernizacji drogi 74. Lubelski oddział GDDKiA dwa przetargi unieważnił, a kolejny czeka na podpisanie.

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu w Centrum Spotkania Kultur
28 października 2018, 19:00

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu w Centrum Spotkania Kultur 4 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach obchodów 25. rocznicy śmierci legendarnego wokalisty Dżemu, Ryszarda Riedla, Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na muzyczne wspomnienie artysty. 28 października o godz. 19 na scenie CSK wystąpią Sebastian Riedel i zespół Cree.

Pożary składowisk śmieci. "Można zarobić 5-10 milionów"
film

Pożary składowisk śmieci. "Można zarobić 5-10 milionów" 9 3

Jaką drogę od naszych koszy przebywają odpady komunalne? Dlaczego miliony ton każdego roku lądują na mniej lub bardziej legalnych wysypiskach, które płoną na terenie całego kraju?

Puławy ku Odrodzonej: Narodziny Legionu
Historia

Puławy ku Odrodzonej: Narodziny Legionu 4 0

Od pierwszych dni wojny obie walczące ze sobą strony starały się wykorzystać tzw. sprawę polską do realizacji własnych celów. Ziemie Królestwa Polskiego były terenem walk i dlatego nie bez znaczenia był stosunek miejscowej ludności do przechodzących wojsk. Liczył się również ochotniczy nabór Polaków do armii.

Ośmiu chętnych na parkiecie. Chcą zaprojektować nowa halę sportową w Lublinie

Ośmiu chętnych na parkiecie. Chcą zaprojektować nowa halę sportową w Lublinie 15 2

Osiem firm chce zaprojektować budynek Akademickiego Centrum Sportowego UMCS. Uczelnia na dokumentację planuje wydać 800 tys. zł

Puławy: Parkingi pokażą, czy są wolne miejsca

Puławy: Parkingi pokażą, czy są wolne miejsca 24 8

Przy hali targowej, na ul. Wiejskiej i 3 Maja, oraz na Al. Królewskiej w Puławach zostaną zamontowane tablice LED, które wyświetlą kierowcom ilość wolnych miejsc parkingowych. To jeden z projektów ostatniego budżetu obywatelskiego.