Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2015 r.
18:28

Uczelnia nie zamknęła stołówki, tylko ją wyremontowała. Żeby studenci zdrowo się żywili

Autor: Zdjęcie autora toma
0 20 A A

2,5 mln zł kosztował remont stołówki Politechniki Lubelskiej. Zmniejszone zostało zaplecze kuchenne, nowy wystrój zyskała część jadalna, w której w tym samym czasie posiłek może spożywać 108 osób. Powstała też część restauracyjna. Swoistą nowością jest także ekran, na którym można na żywo oglądać pracę kucharzy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Coraz więcej uczelni likwiduje swoje stołówki. My doszliśmy do wniosku, że nie powinniśmy tego robić. W bezpośrednim sąsiedztwie mamy cztery domy studenckie, w których mieszka ponad 1200 osób. Chcemy im zaoferować zdrowe żywienie, bo student powinien zjeść przynajmniej jeden zdrowy posiłek dziennie – mówi Wiesław Sikora, kanclerz Politechniki Lubelskiej.

Prace remontowe trwały trzy miesiące. Stołówka w nowej odsłonie działa od trzech tygodni i na brak klientów nie narzeka.

– Wcześniej wydawano tu po 70–80 obiadów. Teraz każdego dnia żywi się tu średnio 300 osób. W niektóre dni w godzinach popołudniowych nie ma już dużego wyboru dań i kucharze muszą przygotowywać dodatkowe porcje. Nie słyszałem skarg, żeby jedzenie komuś nie smakowało. Kuchnię chwalą także pracownicy – zapewnia kanclerz.

– Robimy co możemy, żeby wszystkich zadowolić. Zawsze mamy w menu kilka rodzajów dań mięsnych, a także potrawy jarskie i duży wybór surówek – mówi Sławomir Mielnik, menadżer lokalu.

Jak dodaje, niebawem kuchnia będzie w stanie wydawać nawet 600 posiłków dziennie. Docelowo ma w niej pracować 15 kucharzy, na razie jest ośmiu. Cała obsługa stołówki ma liczyć ok. 30 osób. – Jedzenie sprzedajemy na wagę. Średnia cena obiadu to ok. 12 zł, a z zupą – 15 zł – podkreśla menadżer.

– Zaglądam tu dość często. Podoba mi się sposób wydawania jedzenia, które można wybrać samemu i zjeść to, co się chce. Z poprzedniej stołówki nie korzystałem, bo nie zawsze miałem ochotę na pierogi – mówi Jakub Stępkowski, student drugiego roku elektrotechniki na Politechnice Lubelskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 17:28
Towarzysz Wiesław Sikora absolwent ? Politechniki pracował w komitecie wojewódzkim PZPR w latach osiemdziesiątych XX wieku. Ktoś kto to pamięta ma już po 60-tce, więc cieszyć się należy, że tacy emeryci umieją posługiwać się komputerem. Towarzyszu Sikora, czas zrobić miejsce młodszym.
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 15:30
Wszystkim hejtującym polecam zakup maści na ból dupy! Pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 15:19
Szanowny Pracowniku, chyba jesteś średnio doinformowany, jeśli w ogóle!
Avatar
pracownik / 28 listopada 2015 r. o 14:29

kto jest wlascicielem? Uczelnia?


Ciekawe czy radny Breś prowadzący na Politechnice klub Kazik kooperuje ściśle ze stołówką Politechniki prowadzoną przez jego żonę, czy płacą wspólny czynsz i kto za tym stoi? Nauka w Komitecie Wojewódzkim jednak nie poszła w las, prawda tow. Sikora?
Avatar
absolwent `94 / 28 listopada 2015 r. o 12:27

A pamiętacie "Lodzię Koszykarkę" ? Wydawała obiady w latach 90-tych. ;-)

Pamiętam, absolwent 1994 r.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 02:21
W porównaniu z Tesco (29 zł/kg) i Olimpem (32 zł/kg) to jest całkiem spoko, ale 25 zł/kg oznacza, że to nie jest cennik dla typowego studenta. W akademikach UMCS można się porządnie najeść za 12 zł (zupa+drugie) i już więcej nie wchodzi. :D Tutaj jest spoko żarcie na wagę, smakuje dobrze, zawsze to lepsze od kebabów i chińczyków w okolicy. Mensa Academica KUL się trzyma to i Lanczomania się przyjmie. Pozdro.
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 22:49
Barani łbie skoro byłeś nie raz to musi być dobre. Jak Ci nie pasuje to jadaj sobie kebsy u mustafy!!! Ps. Jedzenie jest naprawdę dobre tylko za rzadko są frytki.
Avatar
Student / 27 listopada 2015 r. o 22:40

Byłem nie raz, ale średnie jedzenie. Niedoprawione.

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 22:22
Grunt to dobra kooperacja!!!!
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 21:28
Byłam raz z koleżanką.Super jedzenie ,super obsługa no i zapłaciłyśmy po 10 zł .Fajne jest też to że można zobaczyć co się na kuchni dzieje na wielkim ekranie.Polecam :)
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 17:28
Towarzysz Wiesław Sikora absolwent ? Politechniki pracował w komitecie wojewódzkim PZPR w latach osiemdziesiątych XX wieku. Ktoś kto to pamięta ma już po 60-tce, więc cieszyć się należy, że tacy emeryci umieją posługiwać się komputerem. Towarzyszu Sikora, czas zrobić miejsce młodszym.
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 15:30
Wszystkim hejtującym polecam zakup maści na ból dupy! Pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 15:19
Szanowny Pracowniku, chyba jesteś średnio doinformowany, jeśli w ogóle!
Avatar
pracownik / 28 listopada 2015 r. o 14:29

kto jest wlascicielem? Uczelnia?


Ciekawe czy radny Breś prowadzący na Politechnice klub Kazik kooperuje ściśle ze stołówką Politechniki prowadzoną przez jego żonę, czy płacą wspólny czynsz i kto za tym stoi? Nauka w Komitecie Wojewódzkim jednak nie poszła w las, prawda tow. Sikora?
Avatar
absolwent `94 / 28 listopada 2015 r. o 12:27

A pamiętacie "Lodzię Koszykarkę" ? Wydawała obiady w latach 90-tych. ;-)

Pamiętam, absolwent 1994 r.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 02:21
W porównaniu z Tesco (29 zł/kg) i Olimpem (32 zł/kg) to jest całkiem spoko, ale 25 zł/kg oznacza, że to nie jest cennik dla typowego studenta. W akademikach UMCS można się porządnie najeść za 12 zł (zupa+drugie) i już więcej nie wchodzi. :D Tutaj jest spoko żarcie na wagę, smakuje dobrze, zawsze to lepsze od kebabów i chińczyków w okolicy. Mensa Academica KUL się trzyma to i Lanczomania się przyjmie. Pozdro.
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 22:49
Barani łbie skoro byłeś nie raz to musi być dobre. Jak Ci nie pasuje to jadaj sobie kebsy u mustafy!!! Ps. Jedzenie jest naprawdę dobre tylko za rzadko są frytki.
Avatar
Student / 27 listopada 2015 r. o 22:40

Byłem nie raz, ale średnie jedzenie. Niedoprawione.

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 22:22
Grunt to dobra kooperacja!!!!
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 21:28
Byłam raz z koleżanką.Super jedzenie ,super obsługa no i zapłaciłyśmy po 10 zł .Fajne jest też to że można zobaczyć co się na kuchni dzieje na wielkim ekranie.Polecam :)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.