Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

6 czerwca 2019 r.
15:17

"Szansą dla Kamila jest leczenie za granicą". Zbiórka na pomoc dla żołnierza z Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora eb
145 7 A A
Kamil Janik
Kamil Janik (fot. archiwum prywatne )

U Kamila Janika z Białej Podlaskiej w 2014 roku wykryto guz mózgu. 32-latek przeszedł już trzy operacje. Szansą dla niego może być leczenie immunoterapią w klinice w Kolonii w Niemczech. Potrzeba na to 400 tys. zł. Rodzina prosi o wsparcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Szansą dla Kamila jest leczenie za granicą. Na to potrzebne są jednak duże środki – mówi Małgorzata Janik, mama Kamila. – Dla nas liczy się każda złotówka. Mój syn jest żołnierzem, twardym człowiekiem. Mamy nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzimy. Pod koniec czerwca planujemy wyjazd do Niemiec, żeby już rozpocząć leczenie, które jest bardzo kosztowne. Potrzebujemy w sumie 400 tys. złotych – zaznacza.

32-latek służył na stanowisku dowódcy plutonu rozpoznawczego w 2. pułku rozpoznawczym w Hrubieszowie. Ale w 2014 roku wykryto u niego guza mózgu. Mężczyzna przeszedł operację. Ale w kolejnym roku guz odrósł.

– Wtedy mój mąż z aktywnego, bardzo zaangażowanego w pracę człowieka, staje się pacjentem oddziału onkologii. Nie wystarczy już operacja i trzeba rozpocząć chemioterapię, a następnie radioterapię. Trudno w to wszystko uwierzyć, tym bardziej że jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej Kamil, podczas ćwiczeń, był w stanie przebiec 50 kilometrów – opowiada jego żona, pani Marzena.

Niestety, badanie pod koniec 2018 roku znowu potwierdziło wznowę guza. – Tym razem w głowie Kamila pojawiły się dwa ogniska guza. Konieczna jest kolejna operacja. To już trzecia. Jednego guza udaje się usunąć. Niestety drugi okazuje się nieoperacyjny – relacjonuje pani Marzena.

Po wybudzeniu okazało się, że choroba zbiera coraz większe żniwo. – Kamil ma niedowład prawej strony ciała oraz problemy ze wzrokiem – dodaje żona.

W Polsce Kamilowi pozostaje już tylko radioterapia, która ma osłabić komórki nowotworowe i zahamować rozrost guza. – Szukając ratunku, znaleźliśmy klinikę w Kolonii w Niemczech, która pomaga w tego typu przypadkach poprzez tworzenie szczepionki immunologicznej z krwi pobranej od chorego – tłumaczy pani Marzena.

Rodzina planuje rozpocząć cykl immunoterapii pod koniec czerwca. Potrzeba ok. 400 tys. zł. Zbiórka pieniędzy na leczenie Kamila Janika prowadzona jest poprzez portal https://www.siepomaga.pl/uratuj-kamila. Poza tym 13 czerwca Zespół Szkół Muzycznych w Białej Podlaskiej organizuje w parku Radziwiłłowskim koncert charytatywny na rzecz Kamila.

e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 18:56
+16
no panie BŁASZCZYK do dzieła żołnierz w potrzebie a gdzie jego dowódcy??? przełożeni ??? na mszy chyba
Avatar
Daniel / 6 czerwca 2019 o 19:43
+13
Tak MON dba o swoich?
Avatar
W psychiatryku jest internet / 6 czerwca 2019 o 17:49
+11
Trzeba Pomóc temu chłopakowi .Jakby to był mundur policyjny to ani grosza by nie dostał ale żołnierzowi , funkcjonariuszowi Straży Granicznej , Straży Pożarnej czy innemu mundurowemu tak!!!!!!!!! Policjantowi nawet grosza bym nie dał . Na kościół i księży bym dał a policjantowi nie .
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 16:48
+7
Musimy pomóc temu młodemu człowiekowi.Ludzie proszę pomagajmy,Kamil nosząc mundur pewnie też dużo dał (i będzie dawał)naszemu społeczeństwu.Lubelszczyzna potrafi się zjednoczyć w takich momentach.
Avatar
Andrzej Maks / 23 czerwca 2019 o 21:44
+1
A ja mam tylko takie małe pytanie. Czy Polska jest krajem Trzeciego Świata, że trzeba leczyć się za granicą? I niech nikt mi nie wmawia, że nie ma pieniędzy. Dla Rydzyka są miliony, na kapelanów we wszystkich plutonach wojska i komisariatach policji jest kasa, ciężkie miliony. Na lekcje religi które są niczym innym jak opowiadaniem bajek są ciężkie miliardy. A na leczenie Polaków i jeszcze do tego żołnierzy, którzy sobie zasłużyli no to jak mało kto, nie ma kasy? Dajecie się doić pasożytom w czarnych sukienkach to potem musicie żebrać o coś co się po prostu należy. Hańba, hańba, po trzykroć hańba.
A ja mam tylko takie małe pytanie. Czy Polska jest krajem Trzeciego Świata, że trzeba leczyć się za granicą? I niech nikt mi nie wmawia, że nie ma pieniędzy. Dla Rydzyka są miliony, na kapelanów we wszystkich plutonach wojska i komisariatach policji jest kasa, ciężkie miliony. Na lekcje religi które są niczym innym jak opowiadaniem bajek są ciężkie miliardy. A na leczenie Polaków i jeszcze do tego żołnierzy, którzy sobie zasłużyli no to jak mało kto, nie ma kasy? Dajecie się doić pasożytom w czarnych sukienkach to potem musicie żebrać o coś ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:11
0
Niestety żyjemy w takich czasach, że nie każda metoda leczenia jest powszechnie dostępna a postęp w medycynie jest ogromny. Dlatego dajmy Kamilowi szansę by dalej mógł cieszyć się życiem a rodzina nim. Jako zolnierz szedł do służby by służyć ojczyźnie i nam wszystkim. To naprawdę jest służba pełna wyrzeczeń i niedogodności wymagająca ciągłego doskonalenia i szkolenia się. Nie każdy ma predyspozycje by zostać żołnierzem. Wpłacajcie każdą kwotę. Dajmy mu szansę na życie. Czołem Kamilu!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 23:21
0
Gdzie można wpłacić pieniądze? Chcę pomóc.
Avatar
Andrzej Maks / 23 czerwca 2019 o 21:44
+1
A ja mam tylko takie małe pytanie. Czy Polska jest krajem Trzeciego Świata, że trzeba leczyć się za granicą? I niech nikt mi nie wmawia, że nie ma pieniędzy. Dla Rydzyka są miliony, na kapelanów we wszystkich plutonach wojska i komisariatach policji jest kasa, ciężkie miliony. Na lekcje religi które są niczym innym jak opowiadaniem bajek są ciężkie miliardy. A na leczenie Polaków i jeszcze do tego żołnierzy, którzy sobie zasłużyli no to jak mało kto, nie ma kasy? Dajecie się doić pasożytom w czarnych sukienkach to potem musicie żebrać o coś co się po prostu należy. Hańba, hańba, po trzykroć hańba.
A ja mam tylko takie małe pytanie. Czy Polska jest krajem Trzeciego Świata, że trzeba leczyć się za granicą? I niech nikt mi nie wmawia, że nie ma pieniędzy. Dla Rydzyka są miliony, na kapelanów we wszystkich plutonach wojska i komisariatach policji jest kasa, ciężkie miliony. Na lekcje religi które są niczym innym jak opowiadaniem bajek są ciężkie miliardy. A na leczenie Polaków i jeszcze do tego żołnierzy, którzy sobie zasłużyli no to jak mało kto, nie ma kasy? Dajecie się doić pasożytom w czarnych sukienkach to potem musicie żebrać o coś ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:11
0
Niestety żyjemy w takich czasach, że nie każda metoda leczenia jest powszechnie dostępna a postęp w medycynie jest ogromny. Dlatego dajmy Kamilowi szansę by dalej mógł cieszyć się życiem a rodzina nim. Jako zolnierz szedł do służby by służyć ojczyźnie i nam wszystkim. To naprawdę jest służba pełna wyrzeczeń i niedogodności wymagająca ciągłego doskonalenia i szkolenia się. Nie każdy ma predyspozycje by zostać żołnierzem. Wpłacajcie każdą kwotę. Dajmy mu szansę na życie. Czołem Kamilu!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 23:21
0
Gdzie można wpłacić pieniądze? Chcę pomóc.
Avatar
Daniel / 6 czerwca 2019 o 19:43
+13
Tak MON dba o swoich?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 18:56
+16
no panie BŁASZCZYK do dzieła żołnierz w potrzebie a gdzie jego dowódcy??? przełożeni ??? na mszy chyba
Avatar
W psychiatryku jest internet / 6 czerwca 2019 o 17:49
+11
Trzeba Pomóc temu chłopakowi .Jakby to był mundur policyjny to ani grosza by nie dostał ale żołnierzowi , funkcjonariuszowi Straży Granicznej , Straży Pożarnej czy innemu mundurowemu tak!!!!!!!!! Policjantowi nawet grosza bym nie dał . Na kościół i księży bym dał a policjantowi nie .
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 16:48
+7
Musimy pomóc temu młodemu człowiekowi.Ludzie proszę pomagajmy,Kamil nosząc mundur pewnie też dużo dał (i będzie dawał)naszemu społeczeństwu.Lubelszczyzna potrafi się zjednoczyć w takich momentach.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 0 0

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 7 0

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 2 1

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 0 2

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 8 4

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 22 29

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 3

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt
20 września 2019, 0:00

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt zaprasza do uczestnictwa w trzech realizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach: finale projektu Meet the Neighbours, konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" oraz projekcie "Otwarte Studio Antyfaszystowskie".

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 9 3

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!