Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

18 lutego 2020 r.
16:30

Szpital w Białej Podlaskiej szuka ordynatora neonatologii. Riad Haidar: "Nie widzę dalszej możliwości współpracy z obecnym dyrektorem"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
21 74 A A
Dotychczasowy ordynator Riad Haidar nie widzi możliwości powrotu do szpitala
Dotychczasowy ordynator Riad Haidar nie widzi możliwości powrotu do szpitala (fot. E.Burda)

Szpital w Białej Podlaskiej ogłosił konkurs na stanowisko ordynatora oddziału neonatologicznego. Stało się to po tym, jak dyrektor placówki nie przedłużył umowy z dotychczasowym ordynatorem Riadem Haidarem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Umowa ma obowiązywać przez dwa lata. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu oddziałem kieruje doktor Joanna Sobczak. Przypomnijmy, że umowa dotychczasowego ordynatora neonatologii Riada Haidara wygasła z końcem ubiegłego roku. Kierujący bialskim szpitalem od połowy listopada Adam Chodziński, zaproponował mu pozostanie na oddziale, ale już nie w roli ordynatora. Na to Haidar nie przystał.

Na początku stycznia pod szpitalem odbył się nawet protest mieszkańców Białej Podlaskiej. Postulowali przywrócenie lekarza. A na styczniowej sesji radni niejednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi, w którym wyrazili swoją dezaprobatę.

– Dwa lata temu Riad Haidar podjął decyzję, że przechodzi na emeryturę i został ogłoszony wówczas konkurs, na mocy którego obowiązywała umowa, która skończyła się 31 grudnia 2019 roku. Nie wiem, dlaczego dwa razy ta umowa była aneksowana – przyznał na sesji Adam Chodziński dyrektor szpitala i radny Zjednoczonej Prawicy.

Dodał, że przedstawił dotychczasowemu ordynatorowi warunki współpracy sięgające ok. 300 tys. zł rocznego wynagrodzenia. – Dostawałem e-maile, żebym sobie strzelił w łeb albo rzucił się pod pociąg – nie ukrywał Chodziński.

Na tej samej sesji zaapelował jednak do Haidara, aby wrócił do pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

– Adam Chodziński jest przede wszystkim politykiem, a nie dyrektorem szpitala i zapewne dlatego tak łatwo posługuje się kłamstwem jako narzędziem pracy. Ja zawsze byłem i nadal jestem przede wszystkim lekarzem – odpowiada Riad Haidar, który jest również posłem Koalicji Obywatelskiej. – Nie widzę dalszej możliwości współpracy z obecnym dyrektorem-politykiem, który kłamie i nie szanuje pracowników. Przypieczętowuje to, niestety, los mojej przygody z bialskim szpitalem – dodaje Haidar.

Lekarz przyjmuje jednak nadal w swoim prywatnym gabinecie w Białej Podlaskiej.

Kandydaci na ordynatora mogą zgłaszać się do końca marca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej z wód-kanu / 18 lutego 2020 r. o 16:36
+25
Polityczna szopka haidara i jego przyd#pasa litwiniuka wraz z meblarzem. Tak bardzo haidar tęskni za pacjentami i chce dalej pracować, że aż nie zamierza wystartować konkursie... Żałosne jak ludzie dają się manipulować. Prawda jest taka że Wybrał zostać posłem i leczenie w prywatnej klinice zamiast pracę za jakieś zapewne dla niego marne 300 tysięcy rocznie..... A przy okazji zrobił polityczne show żeby zbić polityczny kapital i kilka głosów...
Avatar
Ło matko ! / 18 lutego 2020 r. o 17:30
+22
Haidar twierdzi , że był i jest przede wszystkim lekarzem, ale przecież jako lekarz nie chciał pracować na rzecz małych pacjentów. Czas na emeryturę, coś zaczyna się komuś mieszać .
Avatar
Lew / 18 lutego 2020 r. o 19:25
+21
Mamy tylko pytanie do Pana Posła Haidara zarzuca Pan Dyrektorowi Szpitala ze jest politykiem a jak traktować Pana czy jako Lekarza czy polityka???????
Avatar
Edek / 18 lutego 2020 r. o 17:35
+19
Bialczanie , przez tą całą szopkę na własne oczy przekonali się z kim mają do czynienia, z jakiej marnej klasy człowiekiem piastującym stołek ordynatora. Popierałem doktora, ale po tym wszystkim jestem mówiąc delikatnie zniesmaczony . Tego po doktorze się nie spodziewałem .
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 16:55
+18
Kompletny brak klasy .Człowieku kończ tą szopkę.
Avatar
Obywatel Białej Podlaskiej / 18 lutego 2020 r. o 16:44
+18
Panie Haidar jest konkurs chce Pan to proszę startować i oficjalnie zapowiedzieć że w przypadku wygrania konkursu zrezygnuje Pan z bycia posłem. A jak nie to paka
Avatar
Xena / 18 lutego 2020 r. o 17:23
+16
Jednak dokumenty z IPN -u nie kłamią i własnoręcznie napisany życiorys , prawda ?
Avatar
Hector / 18 lutego 2020 r. o 17:21
+16
Wstyd Panie Haidar, bo to Pan zaczął od początku kłamać! Zresztą gdyby zależało Panu na dzieciach, to nie szedłby Pan w politykę. Piękna samokompromitacja!!!
Avatar
Janek Kos / 18 lutego 2020 r. o 17:44
+15
Serial pod tytułem niewolnica Haidarła trwa w najlepsze. W niedługim czasie możliwe samo ukrzyżowanie.
Avatar
Tercet / 18 lutego 2020 r. o 17:41
+15
Wstydziłby się zabierać znowu głos. Cała ta sytuacja , to napompowany balon, z którego został w rękach flak. Góra trzysta osób na jasełkach pod szpitalem , z czego część zwiezionych i myśleli ,że zrobią rozróbę polityczną . Owsiak dobitnie stwierdził , że został zmanipulowany , a ten jeszcze głos zabiera , szukając popleczników. To już jest koniec doktorze, balu nie będzie.
Avatar
obserw@tork@ / 25 lutego 2020 r. o 13:22
0
Nawet pobieżna analiza i weryfikacja komentarzy pod artykułami o dr Haidarze wskazuje, że pisze je wąska grupa osób o bardzo ograniczonym zasobie słów, używająca określeń i inwektyw kanałowego pochodzenia. Wypowiedzi są do siebie tak łudząco podobne, że mogę zaryzykować stwierdzenie o przeklejaniu ich pomiędzy artykułami prezentowanymi na różnych platformach internetowych. Największe portale w Polsce wypowiedziały walkę z hejtem i szlamem internetowym, tylko Dziennik Wschodni nadal się trzyma dzięki wpływom z działalności internetowych trolli
Avatar
MILAN SOPHIE / 22 lutego 2020 r. o 01:20
0
Hi to all LIGHTSTREAM is the best online loan company to give you the loan you were looking for without the stress and a lot of paperwork. Have you been worried about where to get a loan? rejected by banks due to low credit rating? or you are worried about borrowing online. Don't worry because LIGHTSTREAM LOANS will provide you with a loan at an interest rate as low as 3%. Contact us today (lightstreamloansinc@gmail.com). Our services include. Business loans. Car loans. Housing loans. Student loans. real financing. real estate investor. construction loans. housing loans. Consumer loans. FHA loans. personal loans. car loans andetc. LIGHTSTREAM offers loans without hidden payments from 1,000 to 20,000,000 EUR / USD / POUNDS for a period of 1 to 20 years. We are available around the clock. Our methods are simple and short, which means you can apply and get a loan within 24 hours. Don't hesitate, don't let the financial burden drown you out. Don't let finance stop this business, deprive you of a machine, a new car or a new home. Contact us today (lightstreamloansinc@gmail.com)
Hi to all LIGHTSTREAM is the best online loan company to give you the loan you were looking for without the stress and a lot of paperwork. Have you been worried about where to get a loan? rejected by banks due to low credit rating? or you are worried about borrowing online. Don't worry because LIGHTSTREAM LOANS will provide you with a loan at an interest rate as low as 3%. Contact us today (lightstreamloansinc@gmail.com). Our services include. Business loans. Car loans. Housing loans. Student loans. real financing. real estate inve... rozwiń
Avatar
Wariat / 21 lutego 2020 r. o 14:34
+4
Chodziński przeszkadza w szpitalu ,a Chilewicz wam w ZGL nie przeszkadza.
 Komu przeszkadza Chodziński , osoba wysoce koncyliacyjna , łącząca PO , PIS i niewiadomo kogo jeszcze.
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 13:41
+5
Chodziński przeszkadza w szpitalu ,a Chilewicz wam w ZGL nie przeszkadza.
Avatar
gość / 21 lutego 2020 r. o 10:38
-2
głąby nie powinny zabierać głosu na publicznym forum
Avatar
belfer / 21 lutego 2020 r. o 10:35
-7
Bo są to ludzie wykształceni i nie są w stanie tolerować buractwa pisowskiej bandy
Avatar
belfer / 21 lutego 2020 r. o 10:29
-5
Pisowska hołota niczego nie roumie
Avatar
belfer / 20 lutego 2020 r. o 22:59
-3
Chodzinski nie jest ani politykiem, ani fachowcem, tylko żałosnym karierowiczem.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 18:53
+8
Pacjent napisał prawdę :     "szpital bialski był i jest wysoko ustawiony w rankingach krajowych i regionalnych. Jedną z przyczyn dobrej sytuacji finansowej, istotnej w rankingach, jest super oszczędna procedura lecznictwa szpitalnego. To tu oszczędza się na kosztownych badaniach diagnostycznych, lekarstwach i innych elementach leczniczych." 
Avatar
Bialczanin / 19 lutego 2020 r. o 22:25
0
Dr. Hajdar na pewno sobie pordzi, a pokrace z PiS, mogącej pochwalić się, li tylko i wyłącznie, jakąś śmieszną ścieżką edukacyjna , pokaże gest pani poseł Lichockiej! Bardzo wielu chorym dał szansę na nowe sprawne i zdrowe życie. Wszyscy absolwenci kierunków lekarskich powinni wziąć lekcję z przypadku pana doktora! Nikt Was w kraju nie potrzebuje, a jeśli nawet, to tylko dla zaspokojenia ego jakiejś politycznej niedorajdy! Przed Wami zaś świat stoi otwarty i wszędzie znajdziecie zatrudnienie nie tylko z zacnym uposażeniem, ale i szacunkiem dla wkładu pracy! Po prostu wyjeżdżajcie szybko i daleko.... Niech nasi rodacy na spokojnie przemyślą, w czyje ręce oddali los ojczyzny..
 Po dr nie stawiamy kropki. O tym wie prawdziwy pediatra :)
 Po dr nie stawiamy kropki. O tym wie prawdziwy pediatra :) rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.