Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 listopada 2019 r.
14:51

Uczniowie nie poszli na lekcje. Wybrali protest: "Nie oddamy naszego dyrektora"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
18 20 A A

Uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej nie poszli w czwartek na lekcje. Protestowali przed szkołą w obronie zwolnionego dyscyplinarnie dyrektora Henryka Zacharuka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Nie oddamy naszego dyrektora"– skandowała grupa kilkuset uczniów, zgromadzonych przed szkołą już przed godz. 8. Po dzwonku nikt nie poszedł jednak na lekcje. – Dzisiaj nie udzielamy komentarza. Protestujemy do skutku – mówiła młodzież.

Lubelski zarząd Zakładu Doskonalenia Zawodowego zwolnił dyscyplinarnie wieloletniego dyrektora Henryka Zacharuka we wtorek i od tego czasu milczy. A drzwi do gabinetu dyrektora cały czas są zaplombowane. – Trudno mówić o planie działania. To, co się dzieje przed szkołą, jest inicjatywą rodziców i uczniów i na to nie mamy wpływu. Akcja odbywa się poza terenem szkoły – odpowiada Andrzej Jędryczkowski, obecnie pełniący obowiązki dyrektora, dotychczas wicedyrektor.

Henrykowi Zacharukowi lubelski zarząd zarzucił m.in. przyznanie nauczycielom podwyżek. – Tymczasem takie było rozporządzenie. A oskarża się mnie o niepotrzebne koszty – dziwi się Zacharuk. Szkołą kierował 28 lat. W jego obronie stanęli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. – Zarzuty wobec dyrektora są bezpodstawne. Pod jego rządami szkoła się rozwinęła. Zwolnienie stawia pod znakiem zapytania los placówki i naszych dzieci – obawia się Magdalena Biadun, wiceprzewodnicząca rady rodziców. – Podejmiemy wszelkie dostępne kroki, aby przywrócić pana dyrektora– podkreśla.

Nauczyciele w pustych salach

Gdy uczniowie protestowali przed szkołą, nauczyciele czekali w pustych salach.– Stoję na stanowisku pracy, ale nikt nie przyszedł. To zwariowana sytuacja – nie ukrywa Romuald Nestorowicz nauczyciel chemii. Podobnie było u Anny Chmiel, nauczycielki historii. – Taki był nakaz pani prezes, że mamy być w pracy i z tego się wywiązaliśmy. Nie możemy jako kadra decydować za rodziców– zaznacza. – Poza tym, to już nie dzieci, tylko w większości dorosła młodzież, która zna swoje prawa – dodaje nauczycielka.

Dla kadry to niekomfortowa sytuacja. – Sekretariat jest nadal zaplombowany. Tu istnieje paraliż, bo szkoła nie może działać bez sekretariatu, tam są wszystkie dokumenty – podkreśla nauczycielka.

Dyrektor zwolniony, prezes wyjechała

21 listopada zmienił się zarząd ZDZ w Lublinie. To nowa prezes Katarzyna Kusa po kilku dniach od objęcia stanowiska zwolniła dyrektora bialskiego oddziału. Nauczyciele chcą, by przyjechała ona do Białej Podlaskiej i wyjaśniła całe to zamieszanie. – Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to rozmowa na zasadzie wręczenia wypowiedzeń – podkreślają.

Od środy próbujemy się skontaktować z panią prezes. Na razie bezskutecznie. W czwartek w sekretariacie usłyszeliśmy, że wyjechała.

– Jeżeli pani prezes wyda oświadczenie, to na pewno je państwo otrzymacie – powtórzono nam kilka razy. Również p.o. dyrektora Andrzej Jędryczkowski nie umiał powiedzieć, jak rozwinie się sytuacja.

Tymczasem, zwolniony dyrektor zamierza odwołać sie do sądu pracy. – Te zarzuty podniesione w odwołaniu dyrektora są zbyt ogólne i nieprawdziwe. Dlatego przygotowujemy powództwo – mówi mecenas Maciej Kuta, pełnomocnik Zacharuka.

Na razie, żadna władza administracji publicznej nie interweniowała w tej sprawie. – Organem prowadzącym szkołę jest stowarzyszenie. Wojewoda nie ma podstaw prawnych do formalnej interwencji w tej sprawie – odpowiada Marek Wieczerzak rzecznik wojewody lubelskiego. –  Wojewoda uczulił Lubelskiego Kuratora Oświaty, aby w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego monitorował, czy cała sytuacja nie ma negatywnego wpływu na proces dydaktyczny i wychowawczy w szkole.

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bialczanin / 28 listopada 2019 o 16:52
+10
Pani Prezes ZDZ skąd przyszła? z jakiej firmy? Z jakiej opcji?
Avatar
Się piło / 28 listopada 2019 o 15:11
+10
Uczyłem się w ZDZcie w 2005r fajna szkoła a sam dyrektor spoko mimo że często bywałem na dywaniku
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 15:03
+9
A może tak ktoś się zastanowi nad tym co się dzieje w ZDZ. Toż to prawie czysty nepotyzm na stanowisku prezesa
Avatar
wyborca PiS / 28 listopada 2019 o 18:11
+6
Bezwzględnie musi zacząć działać wojewoda lubelski Lech Sprawka i zrobić porządek z tym towarzystwem w Lublinie. Jeżeli nie potrafi, sprawa trafi do premiera. Od czego jest wojewoda i rząd?
Avatar
Wald33 / 28 listopada 2019 o 23:32
+5
Podobno goście z Lublina mają plan, aby bialski ZDZ sprzedać i z tego pokryć własne długi. Żeby to zrobić, trzeba się pozbyć wszystkich, którzy się temu sprzeciwiają
Avatar
magda / 28 listopada 2019 o 15:08
+4
Wojewoda Lech Sprawa to były kurator oświaty. Musi pomóc przywrócić dyrektora na stanowisko. #MuremzaDyrektorem
Avatar
Ignaś / 29 listopada 2019 o 12:30
+2
w ZDZ pracował od 35, Dyrektorem jest od 28.....
Avatar
do_premiera_Morawieckiego / 29 listopada 2019 o 10:18
+2
Dlaczego wojewoda nie działa? Może premier Morawiecki coś zrobi, skoro wojewoda Sprawka nic nie może?!
Avatar
MuremzaDyrektorem / 28 listopada 2019 o 19:28
+2
Pani Prezes ZDZ skąd przyszła? z jakiej firmy? Z jakiej opcji?
 Pani jest z rocznika 1984, a więc... Dyrektor przepracował w ZDZ 30 lat. Jakieś jeszcze pytania?
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 17:59
+2
Heniek Łukaszenka dobry dyrektor był
Avatar
Gość / 29 listopada 2019 o 21:44
0
***s://***ysense.com/?rb=65587299 Stronka która płaci za wypełnianie ankiet, granie w gry, proste zadania. Polecam
Avatar
gość / 29 listopada 2019 o 12:34
-3
do Wald33: jeśli nauczyciele zamiast pracować chcą strajkować to rzeczywiście może do tego dojść. Od rozwiązywania sporów pracownik-pracodawca jest sąd pracy a firma musi się kręcić. Bez dobrej woli z obu stron nic z tego nie zostanie. Mam wrażenie, że były dyrektor zachowuje się trochę jak "pies ogrodnika" - zamiast wyciszyć nastroje dla dobra firmy którą zbudował, jeszcze bardziej "zaognia" konflikt.
Avatar
Ignaś / 29 listopada 2019 o 12:30
+2
w ZDZ pracował od 35, Dyrektorem jest od 28.....
Avatar
Wlodzio_123 / 29 listopada 2019 o 12:29
+1
To ma być Prezes Zarządu? To jest raczej struś, który chowa głowę w piasek. Wiadomo o co w tym wszystkim chodzi - zwolnić i oczernić człowieka który to wszystko stworzył i sprzedać cały majątek aby pokryć zadłużenie Centrali w Lublinie. Ignorowanie przez "Prezes" Katarzynę Kusę wszystkich instytucji nadrzędnych, nauczycieli i dziennikarzy pokazuje jej chamstwo, brak wiedzy i profesjonalizmu .............
Avatar
do_premiera_Morawieckiego / 29 listopada 2019 o 10:18
+2
Dlaczego wojewoda nie działa? Może premier Morawiecki coś zrobi, skoro wojewoda Sprawka nic nie może?!
Avatar
Wald33 / 28 listopada 2019 o 23:32
+5
Podobno goście z Lublina mają plan, aby bialski ZDZ sprzedać i z tego pokryć własne długi. Żeby to zrobić, trzeba się pozbyć wszystkich, którzy się temu sprzeciwiają
Avatar
an / 28 listopada 2019 o 21:07
-8
AN - Opamietajcie się nauczyciele NIE wkręcajcie w to uczniów i rodziców, jestem ciekawy czy mieliscie zezwolenie na taki protest ,Osoba która udzieliła informacje na temat przyczyny zwolnienia  dyscyplinarnego Pana Dyrektora to jest cyt. udzielenie podwyżek nauczycielom niech poda zródło pochodzenia tych informacji ,gdyż prawdopodobnie są to spekulacje mające na celu odwrócenie uwagi od faktycznych przyczyn zwolnienia dyscyplinarnego  Pana Dyrektora. Tego typy mijające się z prawdą informacje podane  do publicznej wadomosci mają na celu wybielenie oraz przedstawienie w pozytywnym świetle w/w Pana
AN - Opamietajcie się nauczyciele NIE wkręcajcie w to uczniów i rodziców, jestem ciekawy czy mieliscie zezwolenie na taki protest ,Osoba która udzieliła informacje na temat przyczyny zwolnienia  dyscyplinarnego Pana Dyrektora to jest cyt. udzielenie podwyżek nauczycielom niech poda zródło pochodzenia tych informacji ,gdyż prawdopodobnie są to spekulacje mające na celu odwrócenie uwagi od faktycznych przyczyn zwolnienia dyscyplinarnego  Pana Dyrektora. Tego typy mijające się z prawdą informacje podane  do publicznej wadomosci mają na celu wyb... rozwiń
Avatar
#MuremZaBonusem PDW / 28 listopada 2019 o 19:33
-3
MuremZaBonusem PDW
Avatar
MuremzaDyrektorem / 28 listopada 2019 o 19:28
+2
Pani Prezes ZDZ skąd przyszła? z jakiej firmy? Z jakiej opcji?
 Pani jest z rocznika 1984, a więc... Dyrektor przepracował w ZDZ 30 lat. Jakieś jeszcze pytania?
Avatar
pisior / 28 listopada 2019 o 18:35
-1
Jacusiu w zwiazku z tym , że antypis zalał ci oczy podpowiadam. PIS jest odpowiedzialny za: 1. Dziurę ozonową - no bo kto? 2. Globalne ocieplenie, bo każde nowe dziecko i kurczak to produkcja dwutlenku węgla 3. Wtargnięcie staruszki pod samochód Najsztuyba - goniła po 13 emeryturę \4. Zakaz wstępu Biedronia do różnych polskich knajp, kin, teatrów, bibliotek, pabów, restauracji, sklepów, Smiszek chce równouprawnienia nie pójdzie po lody, a ich dziecka nie wysle. Dyrektor ZDZ to betka.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r. 0 0

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma 7 5

Brak śniegu martwi właścicieli stoków narciarskich, ale cieszy kierowców oraz instytucje odpowiedzialne za utrzymanie ulic. Puławski Zarząd Dróg Miejskich z powodu łagodnej zimy notuje coraz wyższe oszczędności. Miesięcznie w budżecie zostaje kilkaset tysięcy złotych.

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie 0 4

Chełmski Park Wodny stał się popularnym miejscem na feryjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, ale w ciepłej wodzie basenów, grzeją się też dorośli – tak wynika ze statystyk chełmskiego aquaparku, który w ferie przeżywa prawdziwe oblężenie.

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej
Zdjęcia
galeria

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej 0 9

Jedna z sal gimnastycznych lubelskich koszar była wypełniona po brzegi. Wszystko to w związku z kwalifikacją wojskową do Lubelskiej Brygady.

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie 10 2

Już w połowie roku było wiadomo, że na Starym Mieście strażnicy miejscy interweniowali najczęściej. Gdy pokazali statystyki za cały 2019 roku okazało się, że dysproporcje są niesamowite. Prawie połowa złych rzeczy w całym mieście wydarzyła się w jego zabytkowej części.

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie
film

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie 73 15

Po siedmiu miesiącach postępowania prokuratura, która prowadziła postępowanie dotyczące uszkodzonego dowodu w sprawie wypadku byłej premier Beaty Szydło, nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję"

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję" 105 11

– Zanim uderzysz dziecko zdejmij mu pieluchę. Klaps to wyraz posłuszeństwa Bogu. Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję – to porady z książki „Pasterz dziecięcego serca”. Pracownicy jednego z lubelskich żłobków alarmują Rzecznika Praw Dziecka.

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 0 1

Rozmowa z Norbertem Miączem, ratownikiem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem
Wideo, zdjęcia
galeria
film

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem 39 4

Półtorej minuty od otrzymania zgłoszenia wystarczy, by wzbić w powietrze śmigłowiec lubelskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego pracownicy zdążyli już się zadomowić w nowej bazie w sąsiedztwie lotniska.

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław?

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław? 0 0

Betard Sparta Wrocław ma rozpocząć rozmowy transferowe z Dawidem Lampartem ze Speed Car Motoru Lublin – informuje „Przegląd Sportowy”. To efekt wpadki dopingowej Maksyma Drabika, któremu grozi zawieszenie

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach
galeria
film

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach 43 16

To bezdomny 45-latek odpowiada ze serię podpaleń samochodów na lubelskim Czechowie. Mężczyzna spowodował ponad 150 tys. zł strat. Podkładał ogień by zemścić się na tych, którzy traktowali go „gorzej niż psa”.

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają 11 1

Wstrzymaliśmy odwiedziny na wszystkich oddziałach, do odwołania. Obserwujemy coraz bardziej liczne przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wśród pacjentów. Często infekcje przenoszą odwiedzający, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania – tłumaczy Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. – Monitorujemy na bieżąco tę sprawę. Szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec, sytuacja na pewno jest rozwojowa.

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut 0 2

Rozmowa z Bryntonem Lemarem, koszykarzem Startu Lublin

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony 0 0

Za 1 399 złotych, albo za 1 439 złotych. Poza ceną i zakrzywieniem jest jeszcze jedna różnica. AOC przedtawia nowe monitory dla graczy: AOC Q27G2U i AOC CQ27G2U.

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery 0 2

Lewart do tej pory pozyskał dwóch zawodników: Konrada Szczotkę i Krystiana Żeliskę. Trener Tomasz Bednaruk chciałby jednak, żeby do kadry jego drużyny dołączyło jeszcze dwóch kolejnych piłkarzy: lewy obrońca i defensywny pomocnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.