Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

23 lutego 2020 r.
8:40

Ukradł pieniądze niecały miesiąc po wyjściu z więzienia. 41-latek tymczasowo aresztowany

4 10 A A
(fot. Policja)

41-latek z Białej Podlaskiej jest podejrzany o kradzież z włamaniem do kasetki z pieniędzmi w jednym z hoteli w Międzyrzecu Podlaskim. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Wrócił za kraty niecały miesiąc po opuszczeniu zakładu karnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do kradzieży w jednym z międzyrzeckich hoteli doszło w środę przed godziną 1 w nocy.

– Dyżurny komisariatu został powiadomiony o włamaniu do kasetki z pieniędzmi – opisuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. – Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. Policjanci zatrzymali podejrzanego, przed lokalem, kiedy próbował uciec z miejsca zdarzenia. Okazało się, że jest to 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mundurowi odzyskali też gotówkę, którą mężczyzna miał przy sobie.

Zatrzymany mieszkaniec Białej Podlaskiej trafił do aresztu. – A sprawą zajęli się międzyrzeccy kryminalni – dodaje podkom. Salczyńska-Pyrchla. – Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie "amatora cudzego mienia". Mężczyzna podejrzany jest również o usiłowanie rozboju.

Do zdarzenia doszło na stacji paliw w Międzyrzecu Podlaskim, zaledwie dzień przed kradzieżą w hotelu. – Sprawca podszedł do siedzących w samochodzie kobiet – relacjonuje podkom. Salczyńska-Pyrchla. – Groził im żądając pieniędzy i uniemożliwiał wyjazd. Kiedy jednak kobiety odjechały, pojechał za nimi próbując dokonać kradzieży torebki. Wykorzystał do tego moment, gdy pokrzywdzone zatrzymały samochód na „"zerwonym świetle". Z uwagi na postawę pokrzywdzonej tym razem również jego plan się nie powiódł.

Podczas drugiego zdarzenia 41-latek nie działał sam. Był z nim 29-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, który również został zatrzymany do wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek policji i prokuratury aresztował tymczasowo mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Niecały miesiąc wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za przestępstwo przeciwko mieniu.

Jak podaje przedstawicielka KMP w Białej Podlaskiej, "za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara to może zostać zwiększona o połowę".

29-latek także usłyszał zarzuty. Wobec młodszego z mężczyzn został zastosowany dozór policji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hshah / 23 lutego 2020 r. o 09:35
+10
Siedzą tacy pajace w tych celach i nazywaja wszystkich na wolności frajerami, a w sumie sami są frajerami nie potrafią poradzić sobie poza murami z utrzymaniem muszą kraść to dopiero frajerzy. Najlepiej jak im pod nos dadzą żryć i siedzą i marzą co to bedą robić jak wyjdą. A nie potrafia miesiaca sobie samemu poradzić sieroty
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 09:09
+7
Tylko utylizacja.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 09:01
+5
I po co karmić i ubierać na kszt biednych podatników jak go to nic nie nałczylo.tym razem wywieźć do dziczy j niech se radzi ścierwo kleptomanskie
Avatar
~alt / 23 lutego 2020 r. o 16:37
+4
Polski system penitencjarny upośledza pensjonariuszy. Wszystko podane na tacy, bez jakiegokolwiek wysiłku. Oczywiście wszelkie sprawy muszą być załatwione od ręki, za sprawą świetnych poleceń najwyższych przełożonych kierujących tym burdelem - wszystko za cenę spokoju. Potem jeden z drugim wychodzi na wolność i nie rozumie, że na rozpatrzenie sprawy w urzędzie czeka się do 30 dni,  nie rozumie, że trzeba dac coś od siebie żeby coś dostać. No skąd ma rozumieć- przez lata odsiadki dostawał wszystko na pstrykniecie palcem PS. Ciekawe ile gownowartych programów resocjalizacji (realizowanych dla statystyk) kształtujących umiejętności społeczne ukończył z pozytywnym efektem bohater artykułu...
Polski system penitencjarny upośledza pensjonariuszy. Wszystko podane na tacy, bez jakiegokolwiek wysiłku. Oczywiście wszelkie sprawy muszą być załatwione od ręki, za sprawą świetnych poleceń najwyższych przełożonych kierujących tym burdelem - wszystko za cenę spokoju. Potem jeden z drugim wychodzi na wolność i nie rozumie, że na rozpatrzenie sprawy w urzędzie czeka się do 30 dni,  nie rozumie, że trzeba dac coś od siebie żeby coś dostać. No skąd ma rozumieć- przez lata odsiadki dostawał wszystko na pstrykniecie palcem PS. Ciekawe ile ... rozwiń
Avatar
filuś / 23 lutego 2020 r. o 10:24
+4
A kto samodzielnie utrzyma się za 2600zł/mc BRUTTO? To nie wystarczy na wynajem pokoju, jedzonko i ubranko. O ile ktokolwiek go zatrudni. Skoro Conceptsal w Chełmie oferuje niewiarygodnie wysoką pensję dla inżynira mechanika z rocznym doświadczeniem, z biegłą obsługą programu Edge oraz znajomością jęz. angielskiego w wysokości... 3000zł BRUTTO?! Czy Hulanicki doświadczonemu elektrykowi przy montażu rozdzielnic aż... 2800zł BRUTTO?! A najlepsza jest chełmska PUP przebija wszystkich... oferuje sprzątaczce UWAGA!!!... 1050 zł BRUTTO za pelny etat?!?! A Chełm to drugie, czy trzecie miasto w województwie. Nie każdy ma szczęście mieszkać w Lublinie, a dojazd z Chełma do Lublina zje lwią część pensji. To co ma zrobić więzień bez kwalifikacji? Jest zima, jest mróz. Miał zachorować i trafić do szpitala? Przecież tam go zagłodzą i dodatkowo sprzedadzą gratis gronkowca. No i dadzą kopa w d... po 2 tygodniach. Wkurza mnie to pierdzielenie o braku bezrobocia w Polsce. Inżynierowie już dawno wyemigrowali, bo w Polsce znajomość oprogramowania wyceniana jest na 100 zł BRUTTO, dyplom 100 zł Brutto, posługiwanie się językiem obcym 100 zł BRUTTO. W Niemczech nikt ROBOLOWI nie zaoferuje minimalnej pensji, gdy ma kierunkowe wykształcenie. O inżynierach nawet nie wspomnę. Dlatego w Niemczech zwyczajnie nie opłaca się kraść. A w Polsce wręcz się zachęca. Dajcie im jeść za 3 zł dziennie, to zaczną zwiewać z tych sanatoriów.
A kto samodzielnie utrzyma się za 2600zł/mc BRUTTO? To nie wystarczy na wynajem pokoju, jedzonko i ubranko. O ile ktokolwiek go zatrudni. Skoro Conceptsal w Chełmie oferuje niewiarygodnie wysoką pensję dla inżynira mechanika z rocznym doświadczeniem, z biegłą obsługą programu Edge oraz znajomością jęz. angielskiego w wysokości... 3000zł BRUTTO?! Czy Hulanicki doświadczonemu elektrykowi przy montażu rozdzielnic aż... 2800zł BRUTTO?! A najlepsza jest chełmska PUP przebija wszystkich... oferuje sprzątaczce UWAGA!!!... 1050 zł BRUTTO za pelny et... rozwiń
Avatar
biedota emerytalna / 23 lutego 2020 r. o 10:13
+2
emeryci dostający ochłapy za swoją wieloletnią pracę więzienie to jest właśnie sposób dla nas na życie na stare lata, bo na wynajęcie opiekunki albo na dom starców nie wystarczy emerytury, a w więzieniu dostaniemy wszystko za darmo. W Japonii tak emeryci już robią tzn. dopuszczają się przestępstw aby móc żyć.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 09:45
+2
...a gdzie będzie miał lepiej jak nie w więzieniu?? Żarcie podane, ciepło, rachunków nei trzeba płacić
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 11:22
+1
Grypsuje za alimenty
Avatar
Grypsujący alimenciarz / 23 lutego 2020 r. o 23:33
-1
Teraz kryminał to przedszkole mamy Telewizję PS4 później relaks na siłowni zajęcia artystyczne później większość dnia leże i czytam poezję lub literaturę amerykańska. Mam co jessc gdzie spać czego więcej mogę chcieć ? Nawet seks to nie problem bo są specjalne pokoje. Kocham Cię Izuniu i naszego brajanka :*
Avatar
hydraulik.... / 24 lutego 2020 r. o 10:08
-3
.........do paki frajera na kolejne kilka lat, bo jest tylko nieporadną ofermą! Dookoła można znaleźć masę kontenerów PCK i korzystać z tych dóbr do woli! Kursy w bezkarnym okradaniu należy pobrać w szeregach działaczy PiS i być urządzonym na cale życie. Wszak ja go nie zatrudnię, bo najprawdopodobniej chciałby mieć etat i ustawową stawkę, a nie mam zamiaru paść ZUS i Fiskusa marnotrawiących nasze ciężko zarobione pieniądze...
Avatar
hydraulik.... / 24 lutego 2020 r. o 10:08
-3
.........do paki frajera na kolejne kilka lat, bo jest tylko nieporadną ofermą! Dookoła można znaleźć masę kontenerów PCK i korzystać z tych dóbr do woli! Kursy w bezkarnym okradaniu należy pobrać w szeregach działaczy PiS i być urządzonym na cale życie. Wszak ja go nie zatrudnię, bo najprawdopodobniej chciałby mieć etat i ustawową stawkę, a nie mam zamiaru paść ZUS i Fiskusa marnotrawiących nasze ciężko zarobione pieniądze...
Avatar
Grypsujący alimenciarz / 23 lutego 2020 r. o 23:33
-1
Teraz kryminał to przedszkole mamy Telewizję PS4 później relaks na siłowni zajęcia artystyczne później większość dnia leże i czytam poezję lub literaturę amerykańska. Mam co jessc gdzie spać czego więcej mogę chcieć ? Nawet seks to nie problem bo są specjalne pokoje. Kocham Cię Izuniu i naszego brajanka :*
Avatar
~alt / 23 lutego 2020 r. o 16:37
+4
Polski system penitencjarny upośledza pensjonariuszy. Wszystko podane na tacy, bez jakiegokolwiek wysiłku. Oczywiście wszelkie sprawy muszą być załatwione od ręki, za sprawą świetnych poleceń najwyższych przełożonych kierujących tym burdelem - wszystko za cenę spokoju. Potem jeden z drugim wychodzi na wolność i nie rozumie, że na rozpatrzenie sprawy w urzędzie czeka się do 30 dni,  nie rozumie, że trzeba dac coś od siebie żeby coś dostać. No skąd ma rozumieć- przez lata odsiadki dostawał wszystko na pstrykniecie palcem PS. Ciekawe ile gownowartych programów resocjalizacji (realizowanych dla statystyk) kształtujących umiejętności społeczne ukończył z pozytywnym efektem bohater artykułu...
Polski system penitencjarny upośledza pensjonariuszy. Wszystko podane na tacy, bez jakiegokolwiek wysiłku. Oczywiście wszelkie sprawy muszą być załatwione od ręki, za sprawą świetnych poleceń najwyższych przełożonych kierujących tym burdelem - wszystko za cenę spokoju. Potem jeden z drugim wychodzi na wolność i nie rozumie, że na rozpatrzenie sprawy w urzędzie czeka się do 30 dni,  nie rozumie, że trzeba dac coś od siebie żeby coś dostać. No skąd ma rozumieć- przez lata odsiadki dostawał wszystko na pstrykniecie palcem PS. Ciekawe ile ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 11:22
+1
Grypsuje za alimenty
Avatar
filuś / 23 lutego 2020 r. o 10:24
+4
A kto samodzielnie utrzyma się za 2600zł/mc BRUTTO? To nie wystarczy na wynajem pokoju, jedzonko i ubranko. O ile ktokolwiek go zatrudni. Skoro Conceptsal w Chełmie oferuje niewiarygodnie wysoką pensję dla inżynira mechanika z rocznym doświadczeniem, z biegłą obsługą programu Edge oraz znajomością jęz. angielskiego w wysokości... 3000zł BRUTTO?! Czy Hulanicki doświadczonemu elektrykowi przy montażu rozdzielnic aż... 2800zł BRUTTO?! A najlepsza jest chełmska PUP przebija wszystkich... oferuje sprzątaczce UWAGA!!!... 1050 zł BRUTTO za pelny etat?!?! A Chełm to drugie, czy trzecie miasto w województwie. Nie każdy ma szczęście mieszkać w Lublinie, a dojazd z Chełma do Lublina zje lwią część pensji. To co ma zrobić więzień bez kwalifikacji? Jest zima, jest mróz. Miał zachorować i trafić do szpitala? Przecież tam go zagłodzą i dodatkowo sprzedadzą gratis gronkowca. No i dadzą kopa w d... po 2 tygodniach. Wkurza mnie to pierdzielenie o braku bezrobocia w Polsce. Inżynierowie już dawno wyemigrowali, bo w Polsce znajomość oprogramowania wyceniana jest na 100 zł BRUTTO, dyplom 100 zł Brutto, posługiwanie się językiem obcym 100 zł BRUTTO. W Niemczech nikt ROBOLOWI nie zaoferuje minimalnej pensji, gdy ma kierunkowe wykształcenie. O inżynierach nawet nie wspomnę. Dlatego w Niemczech zwyczajnie nie opłaca się kraść. A w Polsce wręcz się zachęca. Dajcie im jeść za 3 zł dziennie, to zaczną zwiewać z tych sanatoriów.
A kto samodzielnie utrzyma się za 2600zł/mc BRUTTO? To nie wystarczy na wynajem pokoju, jedzonko i ubranko. O ile ktokolwiek go zatrudni. Skoro Conceptsal w Chełmie oferuje niewiarygodnie wysoką pensję dla inżynira mechanika z rocznym doświadczeniem, z biegłą obsługą programu Edge oraz znajomością jęz. angielskiego w wysokości... 3000zł BRUTTO?! Czy Hulanicki doświadczonemu elektrykowi przy montażu rozdzielnic aż... 2800zł BRUTTO?! A najlepsza jest chełmska PUP przebija wszystkich... oferuje sprzątaczce UWAGA!!!... 1050 zł BRUTTO za pelny et... rozwiń
Avatar
biedota emerytalna / 23 lutego 2020 r. o 10:13
+2
emeryci dostający ochłapy za swoją wieloletnią pracę więzienie to jest właśnie sposób dla nas na życie na stare lata, bo na wynajęcie opiekunki albo na dom starców nie wystarczy emerytury, a w więzieniu dostaniemy wszystko za darmo. W Japonii tak emeryci już robią tzn. dopuszczają się przestępstw aby móc żyć.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 09:45
+2
...a gdzie będzie miał lepiej jak nie w więzieniu?? Żarcie podane, ciepło, rachunków nei trzeba płacić
Avatar
hshah / 23 lutego 2020 r. o 09:35
+10
Siedzą tacy pajace w tych celach i nazywaja wszystkich na wolności frajerami, a w sumie sami są frajerami nie potrafią poradzić sobie poza murami z utrzymaniem muszą kraść to dopiero frajerzy. Najlepiej jak im pod nos dadzą żryć i siedzą i marzą co to bedą robić jak wyjdą. A nie potrafia miesiaca sobie samemu poradzić sieroty
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 09:09
+7
Tylko utylizacja.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 09:01
+5
I po co karmić i ubierać na kszt biednych podatników jak go to nic nie nałczylo.tym razem wywieźć do dziczy j niech se radzi ścierwo kleptomanskie