Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 grudnia 2019 r.
17:35

Biała Podlaska: Ulica Koncertowa wraz z rondem gotowa [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora eb
8 27 A A

Można już jeździć po ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej. Droga zyskała nową nawierzchnię. A na skrzyżowaniu z ulicą Witoroską powstało rondo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek miejscy urzędnicy wraz z wykonawcami tej inwestycji oficjalnie oddali ulicę do użytku.

– Mam satysfakcję że w tym roku poszerzyliśmy pierwotny plan inwestycji o potrzebne rondo, które usprawni ruch i rozładuje korki – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk. Wszystko kosztowało 8,3 mln zł. Z tego 4,4 mln zł miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych. – Drogi powinny nas łączyć. A Biała Podlaska jest istotnym samorządem na mapie województwa lubelskiego i cieszę się, że kolejne środki będą tu spływać – zaznacza Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

Prace przy budowie drogi rozpoczęły się w marcu. – W międzyczasie, po analizach władze miejskie doszły do wniosku, że warto wybudować tu również rondo – przypomina Eugeniusz Izdebski, prezes Budomexu, który razem z firmą Tre-Drom odpowiadał za inwestycję. Pomysł ronda wynikał m.in. z obaw mieszkańców o zakorkowaniu tego miejsca, bo w pobliżu ma powstać galeria handlowa. – Skrzyżowanie by się korkowało, a rondo rozwiąże ten problem – zauważają wykonawcy.

Oprócz nowej nawierzchni na 700-metrowym odcinku Koncertowej i 200-metrowym fragmencie Witoroskiej, przy ulicy powstały chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

Niedawno, samorząd otrzymał kolejne dofinansowanie od wojewody, tym razem na przebudowę drugiego  odcinka ulicy Warszawskiej. To kilometrowy fragment od skrzyżowania z ul. Kopernika do siedziby PGNiG. Jak zmieni się Warszawska?

– Przebudowana droga będzie posiadała dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości. W ramach inwestycji po stronie południowej powstanie chodnik i ścieżka rowerowa – zaznacza Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik magistratu. Prace obejmą też budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Miasto ogłosiło przetarg. Roboty mają się zakończyć do września przyszłego roku. Wojewoda dołożył 8,3 mln zł do tej inwestycji wycenionej na 14 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 21:31
+12
Dobrze że maga z trzepaczką przysłali, pewność że się asfalt nie rozejdzie. Szkoda tylko że w uniformie skromnym, tylko szalik zdobny.
Avatar
Rysa / 30 grudnia 2019 r. o 17:48
+12
Mam nadzieję, że mało kropił bo inaczej gołoledź gotowa.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 17:54
+10
Jest i przebieraniec. Tfu
Avatar
janina / 30 grudnia 2019 r. o 18:08
+9
sukienkowy po co przylazł ?
Avatar
S123 / 31 grudnia 2019 r. o 07:02
+7
Czas sończyć z obecnością szamanów na otwarciach wszystkiego. Było to dobre w średniowieczu!
Avatar
Aga / 31 grudnia 2019 r. o 07:44
+6
Do mnie  po kolędzie żaden ksiądz nie przyjdzie . Nie wpuszczę na posesję . Mam dwoje małych dzieci i się boję o nie . Tyle się teraz czyta w internecie o księżach pedofilach .
  Aby ukazać hipokryzję, obłudę i zakłamanie tych wszystkich zwalczających pedofilię w śród księży oraz zatroskanych o los pokrzywdzonych dzieci musimy sobie pewne sprawy przypomnieć. [justify] Nikt już nie pamięta i nie wraca do słynnej afery z pedofilską mafią na dworcu centralnym w Warszawie. Miał zostać ujawniony wielki skandal, a cała Polska miała poznać znane nazwiska pedofilów i jednocześnie królujących na ekranach telewizorów celebrytów.  Niestety sprawę wyciszono i nigdy nie dowiedzieliśmy się, kim był słynny reżyser pedofil X, znany prezenter telewizyjny Y czy wspaniały prawnik Z. Tym samym nigdy nie doszło do ogólnopolskiej dyskusji prowadzonej przez Gazetę Wyborczą i TVN na temat pedofilii wśród artystów, ludzi mediów i dziennikarzy, czy prawników. Nikt nie pochylił się nad biednymi ofiarami i nie sugerował żadnych pomysłów na uzdrawianie tych środowisk. Nikt też nie nawoływał do publicznego bicia się w piersi i przepraszania. [/justify] [justify] Podobnie było z uciekającym przez całe lata przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, reżyserem Romanem Polańskim. Jeżeli sobie przypomnimy listę znanych postaci biorących go w obronę i mediów współczujących mu szykan polegających na zastosowaniu aresztu domowego w jego szwajcarskiej willi to dojdziemy do zadziwiającego odkrycia ukazującego, że ci obrońcy pełni empatii dla słynnego reżysera to w większości te samie media i ci sami ludzie, którzy stoją w pierwszym szeregu „zwalczających pedofilię” w Kościele. I jeszcze jeden przykład. Po ujawnieniu wstrząsającej afery pedofilskiej, której „bohaterem” stał się Andrzej Samson, guru polskiej psychoterapii i dyżurny ekspert od psychologii w TVN od razu w obronę wzięli go jego kolesie, znane do dzisiaj ekranowe gadające mądre głowy, czyli Jacek Santorski, Wojciech Eichelberger i Janusz Czapiński. W wybielaniu się zboczeńcowi pomagała Gazeta Wyborcza publikując pamiętny tekst  „Nie jestem pedofilem”.  [/justify]
  Aby ukazać hipokryzję, obłudę i zakłamanie tych wszystkich zwalczających pedofilię w śród księży oraz zatroskanych o los pokrzywdzonych dzieci musimy sobie pewne sprawy przypomnieć. [justify] Nikt już nie pamięta i nie wraca do słynnej afery z pedofilską mafią na dworcu centralnym w Warszawie. Miał zostać ujawniony wielki skandal, a cała Polska miała poznać znane nazwiska pedofilów i jednocześnie królujących na ekranach telewizorów celebrytów.  Niestety sprawę wyciszono i nigdy nie dowiedzieliśmy się, kim był słynny ... rozwiń
Avatar
dr. patryk dresik p osłaniec / 30 grudnia 2019 r. o 19:47
+6
panowie w sutannach to wszędzie się wepchają, ciekawe ile tym razem podatników kosztowało poświęcenie wodą z kranu za tzw. "Bóg zapłać" , no chyba że pan ksiądz jest na etacie to wtedy za flaszkę tylko pomacha kropidłem
Avatar
CÓRUNIA / 30 grudnia 2019 r. o 18:10
+6
Dzisiaj na Onecie był artykuł o księdzu który miał dziecko . Wypowiadała się córka księdza .
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 18:37
+5
Przypominam, że jutro mija termin ukończenia budowy parkingu przy stadionie!!! Mija miesiąc od ogromnych opóźnień na budowie... Czy jest już gotowe wypowiedzenie umowy???
Avatar
Rolnik / 30 grudnia 2019 r. o 18:13
+5
Do mnie po kolędzie żaden ksiądz nie przyjdzie . Nie wpuszczę na posesję . Mam dwoje małych dzieci i się boję o nie . Tyle się teraz czyta w internecie o księżach pedofilach .
Avatar
asd / 6 stycznia 2020 r. o 16:06
-1
Klecha już zaczarował swoją magiczną różdżką ulicę ?? ile w łapę dostał ten darmozjad z pedofilskiej sekty ??!!
Avatar
miszcz jora / 1 stycznia 2020 r. o 12:30
+1
@bubel - nie lekceważ potęgi mocy... Tu ... tu... tu, tutuu! Już wkrótce rebelia pokona lorda Bobera xD
Avatar
bubel / 1 stycznia 2020 r. o 10:20
0
JA-GA TU-TAJ NIE ZA-WI-TA! BIA-ŁĄ RZĄDZI CIE-MNA ŚWITA!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 18:57
-6
... ” i znowu księżulo , po co on tam przylazł ? ” - Przyszedł tam żeby takie trolle jak ty, obleśny transwestyto, mogły się niezdrowo podniecać : -P
Avatar
Po co ksiądz tam przylazł ? / 31 grudnia 2019 r. o 14:03
-1
i znowu księżulo , po co on tam przylazł ?
Avatar
Ogarek / 31 grudnia 2019 r. o 11:07
-2
A co ma rondo, jak na razie prowadzące do nikąd, do sprawy pedofilii? Pedofile są wszędzie, sądach, szkołach, domach poprawczych, u sąsiadów za ścianą, wśród artystów, pijaków i porządnych celebrytów, to jest zboczenie i tęczową zarazą.
 Najwięcej pedofili jest wśród pedałów, a ja tutaj czuję ruskie onuce. Trole z Leningradu nigdy nie śpią.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 09:52
+3
A co ma rondo, jak na razie prowadzące do nikąd, do sprawy pedofilii? Pedofile są wszędzie, sądach, szkołach, domach poprawczych, u sąsiadów za ścianą, wśród artystów, pijaków i porządnych celebrytów, to jest zboczenie i tęczową zarazą.
Avatar
Edek / 31 grudnia 2019 r. o 07:46
+3
Dzisiaj na Onecie był artykuł o księdzu który miał dziecko . Wypowiadała się córka księdza .
 Zdrowy chłop 
Avatar
Aga / 31 grudnia 2019 r. o 07:44
+6
Do mnie  po kolędzie żaden ksiądz nie przyjdzie . Nie wpuszczę na posesję . Mam dwoje małych dzieci i się boję o nie . Tyle się teraz czyta w internecie o księżach pedofilach .
  Aby ukazać hipokryzję, obłudę i zakłamanie tych wszystkich zwalczających pedofilię w śród księży oraz zatroskanych o los pokrzywdzonych dzieci musimy sobie pewne sprawy przypomnieć. [justify] Nikt już nie pamięta i nie wraca do słynnej afery z pedofilską mafią na dworcu centralnym w Warszawie. Miał zostać ujawniony wielki skandal, a cała Polska miała poznać znane nazwiska pedofilów i jednocześnie królujących na ekranach telewizorów celebrytów.  Niestety sprawę wyciszono i nigdy nie dowiedzieliśmy się, kim był słynny reżyser pedofil X, znany prezenter telewizyjny Y czy wspaniały prawnik Z. Tym samym nigdy nie doszło do ogólnopolskiej dyskusji prowadzonej przez Gazetę Wyborczą i TVN na temat pedofilii wśród artystów, ludzi mediów i dziennikarzy, czy prawników. Nikt nie pochylił się nad biednymi ofiarami i nie sugerował żadnych pomysłów na uzdrawianie tych środowisk. Nikt też nie nawoływał do publicznego bicia się w piersi i przepraszania. [/justify] [justify] Podobnie było z uciekającym przez całe lata przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, reżyserem Romanem Polańskim. Jeżeli sobie przypomnimy listę znanych postaci biorących go w obronę i mediów współczujących mu szykan polegających na zastosowaniu aresztu domowego w jego szwajcarskiej willi to dojdziemy do zadziwiającego odkrycia ukazującego, że ci obrońcy pełni empatii dla słynnego reżysera to w większości te samie media i ci sami ludzie, którzy stoją w pierwszym szeregu „zwalczających pedofilię” w Kościele. I jeszcze jeden przykład. Po ujawnieniu wstrząsającej afery pedofilskiej, której „bohaterem” stał się Andrzej Samson, guru polskiej psychoterapii i dyżurny ekspert od psychologii w TVN od razu w obronę wzięli go jego kolesie, znane do dzisiaj ekranowe gadające mądre głowy, czyli Jacek Santorski, Wojciech Eichelberger i Janusz Czapiński. W wybielaniu się zboczeńcowi pomagała Gazeta Wyborcza publikując pamiętny tekst  „Nie jestem pedofilem”.  [/justify]
  Aby ukazać hipokryzję, obłudę i zakłamanie tych wszystkich zwalczających pedofilię w śród księży oraz zatroskanych o los pokrzywdzonych dzieci musimy sobie pewne sprawy przypomnieć. [justify] Nikt już nie pamięta i nie wraca do słynnej afery z pedofilską mafią na dworcu centralnym w Warszawie. Miał zostać ujawniony wielki skandal, a cała Polska miała poznać znane nazwiska pedofilów i jednocześnie królujących na ekranach telewizorów celebrytów.  Niestety sprawę wyciszono i nigdy nie dowiedzieliśmy się, kim był słynny ... rozwiń
Avatar
Jagi / 31 grudnia 2019 r. o 07:36
0
Do mnie  po kolędzie żaden ksiądz nie przyjdzie . Nie wpuszczę na posesję . Mam dwoje małych dzieci i się boję o nie . Tyle się teraz czyta w internecie o księżach pedofilach .
 Internet nie jest źródłem wiedzy ....
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Epidemia w woj. lubelskim. Najwięcej chorych w powiecie ryckim

Epidemia w woj. lubelskim. Najwięcej chorych w powiecie ryckim

Najwięcej, bo 24 aktywne przypadki Covid-19 odnotowano dziś w pow. ryckim. W woj. lubelskim hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 65 osób.

Dramatyczny wypadek w Bogusławicach. Rannych zabierają śmigłowce z czterech województw
PILNE

Dramatyczny wypadek w Bogusławicach. Rannych zabierają śmigłowce z czterech województw

Na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice (gm. Kruszyna) ok. godz. 13.45 zderzyły się autobus, ciężarówka i cysterna. Wybuchł pożar.

Orlęta Spomlek przegrały sparing z Sokołem Konopnica

Orlęta Spomlek przegrały sparing z Sokołem Konopnica

W starciu z rywalem grającym dwie klasy rozgrywkowe niżej kibice spodziewali się raczej pewnego zwycięstwa. A trzeba było się pogodzić z porażką. Zespół z Radzynia Podlaskiego przegrał w środę z Sokołem Konopnica 0:1. Trener biało-zielonych Artur Bożyk uspokaja jednak, że wynik na tym etapie przygotowań nie jest najważniejszy.

Samorządy z woj. lubelskiego dostaną 435,5 mln złotych od rządu. Czy to wystarczy?
galeria

Samorządy z woj. lubelskiego dostaną 435,5 mln złotych od rządu. Czy to wystarczy?

Rachunek za tarcze antykryzysowe w regionie wyniósł ok. 2,5 mld złotych. Podliczamy ile pieniędzy wpłynęło lub ma wpłynąć do lubelskich firm i samorządów.

Studenci z Lublina wygrali międzynarodowy konkurs. Zaprojektowali wyjątkowy bolid

Studenci z Lublina wygrali międzynarodowy konkurs. Zaprojektowali wyjątkowy bolid

Studenci z Politechniki Lubelskiej zwyciężyli w kategorii projekt pojazdu w międzynarodowym konkursie Shell Eco-marathon. Jury doceniła zaprojektowany w Lublinie bolid, który może przejechać nawet 460 km na m3 wodoru.

Kazimierski Festiwal Organowy w tym roku także wirtualnie
4 lipca 2020, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy w tym roku także wirtualnie

W niedzielę, 4 lipca o godz. 19 odbędzie się tegoroczna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Cykl koncertów realizowanych od lat w Kazimierzu Dolnym w tym roku będzie miał wyjątkowy, bo wirtualny charakter. Występy odbędą się nie tylko w przestrzeniach kazimierskiej fary, jak miało to miejsce do tej pory, ale także będą transmitowane do sieci i telewizji.

Michał Paluch przenosi się z Motoru Lublin do KSZO

Michał Paluch przenosi się z Motoru Lublin do KSZO

Plotkowano o tym przynajmniej od kilkunastu dni i w czwartek wszystko się potwierdziło. Motor nie przedłuży kontraktu z Michałem Paluchem. 26-letni napastnik przenosi się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Próba obywatelskiego zatrzymania w gm. Biała Podlaska zakończyła się pobiciem

Próba obywatelskiego zatrzymania w gm. Biała Podlaska zakończyła się pobiciem

Mieszkaniec gminy Biała Podlaska próbował zabrać kluczyki od samochodu kierowcy, który jechał „wężykiem” i od którego wyczuł alkohol. Został pobity. Świadkowi zdarzenia grożono śmiercią.

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego
Sondaż

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego

Większość wyborców Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Z kolei duża część zwolenników Krzysztofa Bosaka poprze Andrzeja Dudę i to on ma większe szanse na zwycięstwo - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Kadra Górnika Łęczna w pięciu ostatnich kolejkach doznaje osłabienia. W ostatnich pięciu kolejkach tego sezonu w jego barwach nie zobaczymy już Przemysława Banaszaka

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Marcin Wieczorek nie jest już prezesem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uchwałę w sprawie odwołania go ze stanowiska w środę wieczorem podjęła rada nadzorcza spółki, w której większość udziałów na samorząd województwa.

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

– Czy zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich? – zastanawiają się radni Zjednoczonej Prawicy. W ten sposób odnoszą się do ubiegłotygodniowej wizyty lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białej Podlaskiej.