Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 grudnia 2019 r.
20:21

Włosi doradzają Białej Podlaskiej w sprawie bezdomnych

Autor: Zdjęcie autora eb
0 29 A A
Delegacja z Włoch w Urzędzie Miasta
Delegacja z Włoch w Urzędzie Miasta (fot. UM)

Na terenie Białej Podlaskiej w pustostanach może przebywać do 10 bezdomnych, nieobjętych żadną formą pomocy. Nowy projekt miasta ma pomóc takich osobom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o Gminny Model Wychodzenia z Bezdomności opracowany w oparciu o włoski wzorzec.  – Prezydent spotkał się z Cateriną Cortese i Vitą Casavolą z Włoskiej Federacji Organizacji na rzecz Bezdomnych z siedzibą w Rzymie oraz Donatellą de Vito z Fundacji Casa della Carità Angelo Abriani z Mediolanu – mówi Gabriela Kuc–Stefaniuk rzecznik magistratu.

Bialski program ma oferować kompleksowe usługi skierowane do osób bezdomnych. – Wypracowanie naszego wzorca będzie możliwe dzięki wielosektorowej współpracy różnych instytucji, które działają na rzecz osób bezdomnych. W praktyce podejmowane działania mają zwiększyć szansę osób bezdomnych do usamodzielnienia się i całkowitego wyjścia z bezdomności– tłumaczy rzecznik. Jest to jedyny tego typu innowacyjny projekt realizowany w naszym kraju. Z wypracowanych rozwiązań i rekomendacji mają później korzystać inne miasta w Polsce.

W ubiegłym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pomógł 41 osobom bezdomnym, również z innych gmin. – Szacuje się, że w pustostanach na terenie miasta może przebywać w różnych okresach od 7 do 10 osób nieobjętych żadną formą pomocy – zaznacza Kuc–Stefaniuk. Przypomnijmy że miasto prowadzi noclegownię z 20 miejscami noclegowymi i ogrzewalnię.

– W oparciu o doświadczenia włoskich organizacji wdrożymy model zakładający rozwiązania takie jak pomoc mentora osoby bezdomnej czy mieszkanie treningowe– dodaje rzecznik. Projekt otrzymał wsparcie ponad 1,2 mln zł z Unii Europejskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 22:46
+22
WoW dla 10 ciu bezdomnych w mieście taki program na cały kraj, to jak nie przymierzając czołgiem na mrówki. Słuszną drogę obrała nasza władza, nie ma co... a jak. Tylko co na to wszystko bezdomni, czy uszanują ich wolność, czy będzie to akcja w stylu, dobrowolność obowiązkowa?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 r. o 20:31
+19
Bober kiedy będzie można w końcu pić wodę z kranu ? I jak tam darmowa komunikacja ? Bilety widzę od lutego jak w Warszawie
Avatar
LBP / 4 grudnia 2019 r. o 21:56
+17
czy goście opowiedzą jak we Włoszech napływowi ubogacają seksualnie Włoszki? Czy pan prezydent wybiera się z rewizytą do Rimini. Atrakcje na plaży nocą czekają.
Avatar
Miastowy / 5 grudnia 2019 r. o 07:08
+12
Ot kużwa goguś wymyślił zaraz portal otworzy za 50 baniek dla bezdomnych to u nas nie ma specjalistów,ale cóż zaraz będą rewizyty i on pokaże Włochom jak się buduje galerie handlowe /karuzela / amfiteatry,stadiony ronda, parki jak się zatrudnia kolegów w spółkach .No geniusz kużwa po prostu geniusz.
Avatar
aswd / 4 grudnia 2019 r. o 21:14
+12
No włoska robota znana jest w Polsce z budowy linii kolejowych i dróg. Świetny wzór do naśladowania. Brawo Biała Podlaska.
Avatar
Yogi / 5 grudnia 2019 r. o 06:40
+10
To juz jest kuriozum.
Avatar
anka / 4 grudnia 2019 r. o 23:31
+10
Skoro Włosi doradzają to znaczy, że u siebie ten problem rozwiązali raz na zawsze i mają na to patent?
Avatar
prawie bezdomny / 5 grudnia 2019 r. o 18:32
+9
A ja dostałem pismo ze spółdzielni o podwyżcze za smieci i wporwadzeniu odpowiedzialności zbiorowej, za brak segregacji. Jest to łamanie podstawowego prawa zawartego w konstytucji,  nie mogę odpowiadać za cudze przewinienia i lenistwo,czy prezydent Litwiniuk wystąpi w obronie konstytucji ? KOnstytucja, Konstytucja
Avatar
Mieszkaniec / 5 grudnia 2019 r. o 17:21
+9
Biała To taka dziura, że nawet bezdomni już wyjechali i zostało ich max od 7 do 10!!!
Avatar
Hector / 5 grudnia 2019 r. o 17:11
+6
Ciekawe jak długo będzie trwać uśmiechnięta błazenada obecnego prezydenta?
Avatar
Ziutek / 10 grudnia 2019 r. o 14:17
-2
Żeby tylko te italiańskie ekscesy, nie zakończyły się aferą Bunga - bunga. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
 Dziadek dla ciebie to tylko różaniec , a nie Bunga - bunga.
Avatar
Miejscowy dziadek / 10 grudnia 2019 r. o 13:52
+1
Żeby tylko te italiańskie ekscesy, nie zakończyły się aferą Bunga - bunga. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Avatar
Wariat / 9 grudnia 2019 r. o 17:36
0
"prezydęt"?? Może czas wrócić do podstawówki? Bo myślenie masz tak samo jak błędy na tym samym poziomie
 Słuszne podkreślenie należy rozróżniać Prezydent od prezydęta. Ja bym nawet skłaniał się do określania urzędującego mianem prezydęcik. Jak tam zabulimy za wodę jak za śmieci, a woda goowniana do doopy. Zlikwidować Straż Wiejską , obniżyć zarobki elycie, zredukować biurokrację i odbudować Pałac Radziwiłłów. By żyło się lepiej - wszystkim.
Avatar
Sziwka / 9 grudnia 2019 r. o 16:03
0
"prezydęt"?? Może czas wrócić do podstawówki? Bo myślenie masz tak samo jak błędy na tym samym poziomie 
Avatar
zorro / 9 grudnia 2019 r. o 08:39
0
Panie Roomanowski ,czekamy kiedy zniknie Panu ten uśmiech....!
Avatar
9mm / 7 grudnia 2019 r. o 09:45
+1
A "bober" kłody pod nogi rzuca. Niedługo tamę zbuduje.
Avatar
Wariat / 6 grudnia 2019 r. o 10:12
+2
Co do komentarza Wariata. Daj se na luz, nie zawsze Ludzie trafiają na ulicy na swoje rzyczenie. Miasto dostaje z UE na ten cel spora kase, a trobia wszedzie,ze maja osrodek tylko na 20 osob. Takze to jest chyba nie w pozadku. Niech Tobie zabiora wszystko, gdzie pojdziesz? Co powiesisz Sie? Jak nie znasz zycia, nie komentuj! Ja spedzilem zima na ulicy 3 mce, takze wiem jak to jest bez wsparcia Panstwa (w cudzyslowiu)
 Nie było moją intencją uderzać w bezdomnych. Istota sprawy to przykrywanie zwiększenia obciążeń mieszkańców przez działania odwracające uwagę w rodzaju szumnej pomocy bezdomnym. Po wczorajszym reportażu Anity Gargas widzimy, to o czym już wielokrotnie pisałem, kręceniu lodów ze śmieci. Wiem to dokładnie na przykładzie spółdzielni mieszkaniowej gdzie nic się nie zmieniło sprzed ustawy a opłaty wzrosły o 100 % z perspektywą wzrostu obecnie o kolejne 100. Żaden z prezydętów nie próbował obniżyć kosztów, zatrudnienia, wysokości wynagrodzeń, a koszty rosną , rosną ,rosną. Obecny prezydęt ma jeszcze mniej pomysłów i bardziej jest skrępowany zobowiązaniami wyborczymi. Bedzie gorzej i bedzie wiele otwarć ścieżek rowerowych i chodniczków czyli recydywa czapizmu. By żyło się lepiej. Nawet KOD który ma bronić naszej demokracji nabrał wody w usta i schował szmatę z napisem KONSTYTUCJA. Chyba teraz tylko czeka na mannę za zwalczanie PISu, a Biała to Shangri - la demokracji i opoka praw konstytucyjnych.
 Nie było moją intencją uderzać w bezdomnych. Istota sprawy to przykrywanie zwiększenia obciążeń mieszkańców przez działania odwracające uwagę w rodzaju szumnej pomocy bezdomnym. Po wczorajszym reportażu Anity Gargas widzimy, to o czym już wielokrotnie pisałem, kręceniu lodów ze śmieci. Wiem to dokładnie na przykładzie spółdzielni mieszkaniowej gdzie nic się nie zmieniło sprzed ustawy a opłaty wzrosły o 100 % z perspektywą wzrostu obecnie o kolejne 100. Żaden z prezydętów nie próbował obniżyć kosztów, zatrudnienia, wysokości w... rozwiń
Avatar
obywatel / 6 grudnia 2019 r. o 00:59
0
Co do komentarza Wariata. Daj se na luz, nie zawsze Ludzie trafiają na ulicy na swoje rzyczenie. Miasto dostaje z UE na ten cel spora kase, a trobia wszedzie,ze maja osrodek tylko na 20 osob. Takze to jest chyba nie w pozadku. Niech Tobie zabiora wszystko, gdzie pojdziesz? Co powiesisz Sie? Jak nie znasz zycia, nie komentuj! Ja spedzilem zima na ulicy 3 mce, takze wiem jak to jest bez wsparcia Panstwa (w cudzyslowiu)
 no ale nie zabrali ci od tak, tylko miałeś długi, albo bierze sie odpowiedzialność za swoje życie, albo jest sie pizdą.
Avatar
Meter / 6 grudnia 2019 r. o 00:19
+4
Znam dokładnie sprawę bezdomności z Białej ponad 2 lata, alkohol przyczyna i śmieszne jest dla mnie pomoc innych krajów jak sami nie chcą, bezdomnych jest więcej ja teraz nie piję i w miarę poukładałem sobie życie, opisał bym więcej ale wiem jak ktoś chce pomóc nie szuka tego nie wiadomo gdzie, byłem jeszcze jak milicjant były był nadzorcą za czasów gdy PO rządziło to było gorzej niż więzienie, skazańcy po wyroku i z odsiadki nawet mówili! Wiele by opisywać ale nie będę tłumaczył a wiem że otwarci ludzie tylko zrozumią co było za czasów PO! Wziełem się w garść i warto a pomóc trzeba czasem dobrym słowem, zrozumieniem...
Znam dokładnie sprawę bezdomności z Białej ponad 2 lata, alkohol przyczyna i śmieszne jest dla mnie pomoc innych krajów jak sami nie chcą, bezdomnych jest więcej ja teraz nie piję i w miarę poukładałem sobie życie, opisał bym więcej ale wiem jak ktoś chce pomóc nie szuka tego nie wiadomo gdzie, byłem jeszcze jak milicjant były był nadzorcą za czasów gdy PO rządziło to było gorzej niż więzienie, skazańcy po wyroku i z odsiadki nawet mówili! Wiele by opisywać ale nie będę tłumaczył a wiem że otwarci ludzie tylko zrozumią co było za czasów PO! ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2019 r. o 21:27
+2
Co do komentarza Wariata. Daj se na luz, nie zawsze Ludzie trafiają na ulicy na swoje rzyczenie. Miasto dostaje z UE na ten cel spora kase, a trobia wszedzie,ze maja osrodek tylko na 20 osob. Takze to jest chyba nie w pozadku. Niech Tobie zabiora wszystko, gdzie pojdziesz? Co powiesisz Sie? Jak nie znasz zycia, nie komentuj! Ja spedzilem zima na ulicy 3 mce, takze wiem jak to jest bez wsparcia Panstwa (w cudzyslowiu)
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła Puławy jedną nogą w II lidze, ważne mecze Podlasia i Lewartu

Wisła Puławy jedną nogą w II lidze, ważne mecze Podlasia i Lewartu

Trudno będzie zmarnować taką przewagę. Mimo remisu z Chełmianką Wisła Puławy wyprzedza drugiego Sokoła Sieniawa aż o 12 punktów. A do tego ma dwa spotkania rozegrane mniej. W niedzielę piłkarze Mariusza Pawlaka mogą zrobić kolejny krok w kierunku II ligi. Tym razem czeka ich domowe starcie z KS Wiązownica (godz. 16)

Parczew: Sesje rady bardziej eksponowane? Radny się dopomina

Parczew: Sesje rady bardziej eksponowane? Radny się dopomina

Radny z Parczewa chce, by informacje o nadchodzących sesjach były bardziej eksponowane na stronie internetowej. Urzędnicy zapowiadają poprawę. Będą informować o sesjach, nawet na Facebooku.

Puławy i powiat puławski bez rządowej kasy na drogi

Puławy i powiat puławski bez rządowej kasy na drogi

Osiem gmin z powiatu puławskiego otrzyma łącznie prawie 10 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród największych wygranych znalazły się gmina Końskowola i Kazimierz Dolny. Wnioski złożone przez powiat puławski oraz miasto Puławy trafiły na listę rezerwową.

Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Lublinianie ciągle górą 36:30 [relacja na żywo]

Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Lublinianie ciągle górą 36:30 [relacja na żywo]

Żużlowcy Motoru Lublin po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się dzisiaj na swoim własnym obiekcie. Żółto-biało-niebiescy podejmą Eltrox Włókniarza Częstochowa. Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 18. Transmisję można oglądać na antenie Eleven Sports. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Piotr Tokarz cztery dni temu wyszedł z domu i już nie dał znaku życia

Piotr Tokarz cztery dni temu wyszedł z domu i już nie dał znaku życia

Chełmscy policjanci poszukują zaginionego 38-letniego Piotra Tokarza. Mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił.

Papież zdecydował o beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. KUL już się przygotowuje

Papież zdecydował o beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. KUL już się przygotowuje

Kard. Stefan Wyszyński był doktorem prawa kanonicznego i absolwentem Wydziału Prawa Kanonicznego KUL.

Praca w Lublinie. 160 etatów. Termin zgłoszenia się mija lada dzień

Praca w Lublinie. 160 etatów. Termin zgłoszenia się mija lada dzień

Poczta Polska poszukuje pracowników w Lublinie. Do obsadzenia jest 160 etatów.

W ten weekend wielkie sprzątanie Lublina

W ten weekend wielkie sprzątanie Lublina

Rady Dzielnic zapraszają do wspólnego sprzątania. Tak samo KOD. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie można pomóc Ziemi.

Dyrektor I LO w Puławach chce zostać dyrektorm IPN

Dyrektor I LO w Puławach chce zostać dyrektorm IPN

Trwa konkurs na dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej. Do jego drugiego etapu zakwalifikowała się piątka kandydatów, w tym dyrektor I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach, Marek Chrzanowski. To kolejna próba objęcia tego stanowiska przez puławskiego nauczyciela historii.

Górki czechowskie. Radny pyta prezydenta o podstawy zaskarżenia wyroku

Górki czechowskie. Radny pyta prezydenta o podstawy zaskarżenia wyroku

O formalne podstawy zaskarżenia przez miasto wyroku w sprawie górek czechowskich pyta prezydenta Lublina radny Stanisław Brzozowski (klub PiS).

Marszałek dołożył na dworzec w Lublinie, a wojewoda tłumaczy, czemu nie dał
galeria

Marszałek dołożył na dworzec w Lublinie, a wojewoda tłumaczy, czemu nie dał

Dodatkowe 5 mln zł otrzymał Lublin w ramach unijnego dofinansowania do budowy Dworca Metropolitarnego. Aneks do umowy w piątek podpisali marszałek województwa Jarosław Stawiarski i prezydent stolicy regionu Krzysztof Żuk.

Z Radzynia Podlaskiego do USA. Mała Antosia czeka na operację ratującą życie

Z Radzynia Podlaskiego do USA. Mała Antosia czeka na operację ratującą życie

Mała Antosia z Radzynia Podlaskiego jest już w Stanów Zjednoczonych i czeka na operację, która może uratować jej życie. Pieniądze udało się zebrać dzięki internetowej zbiórce, o której pisaliśmy na naszych łamach.

Zespół Kombii w Radiu Lublin
30 kwietnia 2021, 19:00

Zespół Kombii w Radiu Lublin

W piątek, 30 kwietnia o godz. 19 Radio Lublin zaprosi na koncert zespołu Kombii. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie online.

Prezydent Andrzej Duda zapisał się na szczepienie przeciw COVID-19

Prezydent Andrzej Duda zapisał się na szczepienie przeciw COVID-19