Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 grudnia 2016 r.
16:31

Wpadka przewoźnika. Ten pojazd ważył aż 178 ton, a naczepa miała 112 opon

Autor: Zdjęcie autora pab
205 26 A A
(fot. ITD)
(fot. ITD)

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w czwartek w miejscowości Woroniec (pow. bialski) na drodze krajowej nr 2 zważyli zespół pojazdów należących do przewoźnika niemieckiego wykonującego przewóz elementów prasy z Niemiec na Białoruś. Kontrola odbyła się we współpracy ze Służbą Celną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak relacjonuje Inspekcja Transportu Drogowego okazało się, że waga przewożonego ładunku wynosiła około 122 ton. Zespół pojazdów składał się z czteroosiowego ciągnika siodłowego i czternastoosiowej naczepy. Nietypowość naczepy, oprócz swych rozmiarów, polegała m.in. na tym, iż na każdej z jej 14 osi zainstalowano po 8 opon umieszczonych w 4 parach na całej szerokości osi, tak więc naczepa miała aż 112 opon.

Pojazd miał 31,5 m długości, 4,6 m szerokości, 4,1 m wysokości, a rzeczywista masa wyniosła aż 178 ton. To o wiele za dużo. Maksymalne parametry wynoszą odpowiednio: długość 16,5 m, szerokość 2,55 m, wysokość 4 m a maksymalna masa całkowita 40 ton.

Okazane podczas kontroli zezwolenie na przejazd pojazdu ponadgabarytowego nie obejmowało wszystkich przekroczonych parametrów. W związku z powyższym od przewoźnika pobrano kaucję na poczet możliwej w tym wypadku kary pieniężnej w kwocie 15 tys. złotych. Pojazd natomiast
będzie mógł kontynuować przewóz na Białoruś po uzyskaniu stosownego zezwolenia na poruszanie się pojazdu ponadgabarytowego obejmującego wszystkie zmierzone parametry.

(fot. ITD)
(fot. ITD)

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:54
0
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije pianę bo 178 ton działa na wyobraźnię ludzi.
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije p... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:34
0
I co teraz jeżeli w polsce zepsuł pojazdów nie może przekroczyi 100 ton to kto tu wzioł kasę za zezwolenie ją ją wyda pewnie pis.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 09:30
0
Jechał sobie po Polskich drogach, no i co z tego??? komu to przeszkadza? zamiast podziwiać taki mega transport to hejt. ludzie litości !
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 19:36
0
calosc 18 osi( i nie jest to przyczepa) 178 ton na 18 osi to dyszka na os czyli jest oki. a inspekcja stwierdzila tylko brak zezwolenia na takie tony wiec nie martwcie sie o drogi bo taki sklad moze dostac zezwolenie nawet na wiekszy nacisk bo jest tak skonstruowany. wiec laicy najpierw doczytajcie potem sprawdzcie a dyskusja tylko zeczowa a nie domysly!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Skory / 3 grudnia 2016 o 17:57
0
Człowieku. Jak to nie trzeba pozwoleń? Wszystko co waży więcej niż 40 ton musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na poruszanie się po drogach. Tak jest w całej Europie. A za jazdę u Niemca zapłacił na pewno i to niemało. To, że jadąc osobówką u helmuta nie płacisz to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą za darmo. Ciężarówki płacą praktycznie w całej Europie i Skandynawii. W jednym kraju są to winiety w innym opłata elektroniczna jak nasz Viatol, a w trzecim np. płacisz tylko za autostrady, ale płacisz.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 14:18
0
Proszę o podanie nacisku na jedną oponę w przypadku pojazdu 40-tonowego i w przypadku pojazdu opisanego wyżej,bo wg mnie to ten 178tonowy miał nacisk na jedną oponę mniejszy.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 12:25
0
Rekwiracja pojazdu takie przejazdy by ukróciła. Kara wydaje się śmiesznie mała. Jakimi drogami później będziemy jeździli? Kto je wyremontuje? kiedy? i za ile?
Avatar
8888 / 3 grudnia 2016 o 11:28
0
to nie jest przyczepa, ale odpowiem Ci, na zakrętach omawiana NACZEPA posiada hydrauliczne osie skrętne o kacie indywidualnie dobranym dla każdej z osi
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 09:01
0
U Niemca dostał by ale 15 tyś eurasów.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 06:55
0
W tym złodziejskim kraju wystarczy zapłacić legalnej mafi i jedziesz dalej.
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:54
0
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije pianę bo 178 ton działa na wyobraźnię ludzi.
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije p... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:34
0
I co teraz jeżeli w polsce zepsuł pojazdów nie może przekroczyi 100 ton to kto tu wzioł kasę za zezwolenie ją ją wyda pewnie pis.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 09:30
0
Jechał sobie po Polskich drogach, no i co z tego??? komu to przeszkadza? zamiast podziwiać taki mega transport to hejt. ludzie litości !
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 19:36
0
calosc 18 osi( i nie jest to przyczepa) 178 ton na 18 osi to dyszka na os czyli jest oki. a inspekcja stwierdzila tylko brak zezwolenia na takie tony wiec nie martwcie sie o drogi bo taki sklad moze dostac zezwolenie nawet na wiekszy nacisk bo jest tak skonstruowany. wiec laicy najpierw doczytajcie potem sprawdzcie a dyskusja tylko zeczowa a nie domysly!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Skory / 3 grudnia 2016 o 17:57
0
Człowieku. Jak to nie trzeba pozwoleń? Wszystko co waży więcej niż 40 ton musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na poruszanie się po drogach. Tak jest w całej Europie. A za jazdę u Niemca zapłacił na pewno i to niemało. To, że jadąc osobówką u helmuta nie płacisz to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą za darmo. Ciężarówki płacą praktycznie w całej Europie i Skandynawii. W jednym kraju są to winiety w innym opłata elektroniczna jak nasz Viatol, a w trzecim np. płacisz tylko za autostrady, ale płacisz.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 14:18
0
Proszę o podanie nacisku na jedną oponę w przypadku pojazdu 40-tonowego i w przypadku pojazdu opisanego wyżej,bo wg mnie to ten 178tonowy miał nacisk na jedną oponę mniejszy.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 12:25
0
Rekwiracja pojazdu takie przejazdy by ukróciła. Kara wydaje się śmiesznie mała. Jakimi drogami później będziemy jeździli? Kto je wyremontuje? kiedy? i za ile?
Avatar
8888 / 3 grudnia 2016 o 11:28
0
to nie jest przyczepa, ale odpowiem Ci, na zakrętach omawiana NACZEPA posiada hydrauliczne osie skrętne o kacie indywidualnie dobranym dla każdej z osi
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 09:01
0
U Niemca dostał by ale 15 tyś eurasów.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 06:55
0
W tym złodziejskim kraju wystarczy zapłacić legalnej mafi i jedziesz dalej.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli 106 18

Lekarski Egzamin Końcowy w wiosennej sesji okazał się najtrudniejszym w historii. Nie zdał go co czwarty

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza
galeria

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza 37 10

W piątek dokonano poświęcenia miejsca i złożenia w fundamencie aktu o rozpoczęciu budowy pomnika bł. ks. Emiliana Kowcza. W uroczystości wziął udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły
galeria

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły 47 20

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wizytowali siedzibę wielonarodowej brygady wojskowej w Lublinie. Wraz z ministrami obrony narodowej i spraw zagranicznych swoich państw wzięli udział w rozmowach trójstronnych w sprawie dalszej współpracy militarnej.

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie.
22 lutego 2019, 19:06
galeria

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie. 1

Jeśli chcesz poznać czworonogi, które czekają na nowych właścicieli odwiedź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5, tel. 81 466-26-42. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, w soboty i niedziele w godz. 10-15 www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat”
film

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat” 108 6

Grozili i ubliżali, rzucali przed jej dom petardy i wylewali fekalia. Sąsiedzi zamienili życie Bożeny Wołowicz w koszmar. We wtorek sąd skazał rodzinę K. za stalking. Czy to koniec tej sprawy?

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu 12 6

Obwodnica Puław została oddana do użytku wiele miesięcy temu, ale część koniecznych poprawek nadal czeka na wykonanie. Chodzi o różnego rodzaju usterki, które jak zapewnia zarządca drogi, nie stanowią zagrożenia dla użytkowników ruchu.

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego
film

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego 0 0

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata. Niemiec skoczył 128, 5 metra. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był 11.

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku
alarm24

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku 39 25

Zwały gruzu, resztki płyt kartonowo-gipsowych zostały wyrzucone w dolinie Ciemięgi, w Jastkowie – zaalarmował nas czytelnik.

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty 1 0

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy zmierzą się z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers. Początek sobotniego spotkania w lubelskiej hali Globus o godzinie 15

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 2

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 46

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 22 13

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 1 10

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!