Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 grudnia 2016 r.
16:31

Wpadka przewoźnika. Ten pojazd ważył aż 178 ton, a naczepa miała 112 opon

Autor: Zdjęcie autora pab
205 26 A A
(fot. ITD)
(fot. ITD)

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w czwartek w miejscowości Woroniec (pow. bialski) na drodze krajowej nr 2 zważyli zespół pojazdów należących do przewoźnika niemieckiego wykonującego przewóz elementów prasy z Niemiec na Białoruś. Kontrola odbyła się we współpracy ze Służbą Celną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak relacjonuje Inspekcja Transportu Drogowego okazało się, że waga przewożonego ładunku wynosiła około 122 ton. Zespół pojazdów składał się z czteroosiowego ciągnika siodłowego i czternastoosiowej naczepy. Nietypowość naczepy, oprócz swych rozmiarów, polegała m.in. na tym, iż na każdej z jej 14 osi zainstalowano po 8 opon umieszczonych w 4 parach na całej szerokości osi, tak więc naczepa miała aż 112 opon.

Pojazd miał 31,5 m długości, 4,6 m szerokości, 4,1 m wysokości, a rzeczywista masa wyniosła aż 178 ton. To o wiele za dużo. Maksymalne parametry wynoszą odpowiednio: długość 16,5 m, szerokość 2,55 m, wysokość 4 m a maksymalna masa całkowita 40 ton.

Okazane podczas kontroli zezwolenie na przejazd pojazdu ponadgabarytowego nie obejmowało wszystkich przekroczonych parametrów. W związku z powyższym od przewoźnika pobrano kaucję na poczet możliwej w tym wypadku kary pieniężnej w kwocie 15 tys. złotych. Pojazd natomiast
będzie mógł kontynuować przewóz na Białoruś po uzyskaniu stosownego zezwolenia na poruszanie się pojazdu ponadgabarytowego obejmującego wszystkie zmierzone parametry.

(fot. ITD)
(fot. ITD)

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:54
0
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije pianę bo 178 ton działa na wyobraźnię ludzi.
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije p... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:34
0
I co teraz jeżeli w polsce zepsuł pojazdów nie może przekroczyi 100 ton to kto tu wzioł kasę za zezwolenie ją ją wyda pewnie pis.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 09:30
0
Jechał sobie po Polskich drogach, no i co z tego??? komu to przeszkadza? zamiast podziwiać taki mega transport to hejt. ludzie litości !
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 19:36
0
calosc 18 osi( i nie jest to przyczepa) 178 ton na 18 osi to dyszka na os czyli jest oki. a inspekcja stwierdzila tylko brak zezwolenia na takie tony wiec nie martwcie sie o drogi bo taki sklad moze dostac zezwolenie nawet na wiekszy nacisk bo jest tak skonstruowany. wiec laicy najpierw doczytajcie potem sprawdzcie a dyskusja tylko zeczowa a nie domysly!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Skory / 3 grudnia 2016 o 17:57
0
Człowieku. Jak to nie trzeba pozwoleń? Wszystko co waży więcej niż 40 ton musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na poruszanie się po drogach. Tak jest w całej Europie. A za jazdę u Niemca zapłacił na pewno i to niemało. To, że jadąc osobówką u helmuta nie płacisz to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą za darmo. Ciężarówki płacą praktycznie w całej Europie i Skandynawii. W jednym kraju są to winiety w innym opłata elektroniczna jak nasz Viatol, a w trzecim np. płacisz tylko za autostrady, ale płacisz.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 14:18
0
Proszę o podanie nacisku na jedną oponę w przypadku pojazdu 40-tonowego i w przypadku pojazdu opisanego wyżej,bo wg mnie to ten 178tonowy miał nacisk na jedną oponę mniejszy.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 12:25
0
Rekwiracja pojazdu takie przejazdy by ukróciła. Kara wydaje się śmiesznie mała. Jakimi drogami później będziemy jeździli? Kto je wyremontuje? kiedy? i za ile?
Avatar
8888 / 3 grudnia 2016 o 11:28
0
to nie jest przyczepa, ale odpowiem Ci, na zakrętach omawiana NACZEPA posiada hydrauliczne osie skrętne o kacie indywidualnie dobranym dla każdej z osi
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 09:01
0
U Niemca dostał by ale 15 tyś eurasów.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 06:55
0
W tym złodziejskim kraju wystarczy zapłacić legalnej mafi i jedziesz dalej.
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:54
0
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije pianę bo 178 ton działa na wyobraźnię ludzi.
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije p... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:34
0
I co teraz jeżeli w polsce zepsuł pojazdów nie może przekroczyi 100 ton to kto tu wzioł kasę za zezwolenie ją ją wyda pewnie pis.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 09:30
0
Jechał sobie po Polskich drogach, no i co z tego??? komu to przeszkadza? zamiast podziwiać taki mega transport to hejt. ludzie litości !
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 19:36
0
calosc 18 osi( i nie jest to przyczepa) 178 ton na 18 osi to dyszka na os czyli jest oki. a inspekcja stwierdzila tylko brak zezwolenia na takie tony wiec nie martwcie sie o drogi bo taki sklad moze dostac zezwolenie nawet na wiekszy nacisk bo jest tak skonstruowany. wiec laicy najpierw doczytajcie potem sprawdzcie a dyskusja tylko zeczowa a nie domysly!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Skory / 3 grudnia 2016 o 17:57
0
Człowieku. Jak to nie trzeba pozwoleń? Wszystko co waży więcej niż 40 ton musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na poruszanie się po drogach. Tak jest w całej Europie. A za jazdę u Niemca zapłacił na pewno i to niemało. To, że jadąc osobówką u helmuta nie płacisz to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą za darmo. Ciężarówki płacą praktycznie w całej Europie i Skandynawii. W jednym kraju są to winiety w innym opłata elektroniczna jak nasz Viatol, a w trzecim np. płacisz tylko za autostrady, ale płacisz.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 14:18
0
Proszę o podanie nacisku na jedną oponę w przypadku pojazdu 40-tonowego i w przypadku pojazdu opisanego wyżej,bo wg mnie to ten 178tonowy miał nacisk na jedną oponę mniejszy.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 12:25
0
Rekwiracja pojazdu takie przejazdy by ukróciła. Kara wydaje się śmiesznie mała. Jakimi drogami później będziemy jeździli? Kto je wyremontuje? kiedy? i za ile?
Avatar
8888 / 3 grudnia 2016 o 11:28
0
to nie jest przyczepa, ale odpowiem Ci, na zakrętach omawiana NACZEPA posiada hydrauliczne osie skrętne o kacie indywidualnie dobranym dla każdej z osi
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 09:01
0
U Niemca dostał by ale 15 tyś eurasów.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 06:55
0
W tym złodziejskim kraju wystarczy zapłacić legalnej mafi i jedziesz dalej.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 88 20

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 75 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 111 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!