Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 grudnia 2018 r.
12:48

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 25 A A

Radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej chcą znieść wprowadzoną w Białej Podlaskiej prohibicję na sprzedaż alkoholu po godz. 22.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To rada poprzedniej kadencji podjęła w lipcu taką uchwałę ograniczającą nocną sprzedaż alkoholu. Dotyczy to sklepów, stacji benzynowych, ale nie lokali gastronomicznych.

– Wielu mieszkańców narzekało na głośne zachowanie młodzieży, szczególnie przy blokowiskach, kiedy próbujemy iść spać, a młodzież jeszcze się bawi. Być może uchwała to wykluczy – tłumaczył wówczas były prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS). 

– Markety strasznie rozpijają nasz naród. Kupisz jeden litr alkoholu, a drugi masz gratis. Ile jest rozwodów, wypadków, terapii odwykowych przez ten alkohol. Dzieci z rodzin gdzie są alkoholicy, trafiają do domów dziecka. Polska jest nietrzeźwa, takie jest zdanie o Polakach – mówił radny PiS Stanisław Nikołajczuk.

Uchwałę chcą teraz znieść radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej. Ich zdaniem, dostępność alkoholu wcale się nie zmniejszyła, bo mieszkańcy kupują go teraz w sklepach na terenie gminy Biała Podlaska, która takiej prohibicji nie wprowadziła.

"Zakłócona została konkurencyjność punktów handlowych funkcjonujących na terenie miasta względem punktów funkcjonujących na terenie gminy wiejskiej, ponieważ nastąpił "odpływ" klienta – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały, który trafi na sesję 21 grudnia.

– Uszczuplamy w ten sposób dochody bialskich przedsiębiorców. Poza tym takie ograniczenia nie powodują wcale że spożycie alkoholu maleje – przekonuje Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa), przewodniczący rady miasta, który podpisał się pod projektem uchwały.

– Uchwała ograniczała wolność handlu. Chwilę po tym jak weszła w życie, powstały całodobowe sklepy z alkoholem na terenie gminy. Wiele osób podczas kampanii wyborczej prosiło nas o powrót do normalności – dodaje radny Wojciech Sosnowski z Koalicji Obywatelskiej.

Jak zagłosują radni Zjednoczonej Prawicy? – Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zniesienia tej uchwały. Mam sygnały od mieszkańców że na osiedlach zapanował wreszcie spokój – podkreśla radny Nikołajczuk. – To przykre i niesmaczne że funkcjonowanie nowej rady zaczyna się od spraw związanych z alkoholem, zamiast od jakiś inicjatyw na rzecz młodzieży – zwraca uwagę radny opozycyjny.

Radni zajmą się też określeniem nowego limitu zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Przypomnijmy że wyniku uchwalonego w lipcu limitu, znane lokale – restauracja Stylowa oraz Verona, straciły pozwolenia na sprzedaż mocniejszego alkoholu. Nowa uchwała ma to naprawić.

W nowej radzie PiS ma 11 mandatów, Koalicja Obywatelska 9, a Biała Samorządowa 3.

Sonda: Czy nocna prohibicja na alkohol w Białej Podlaskiej powinna zostać zniesiona?

Liczba głosów: 494
79.35%
Tak
20.65%
Nie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wariat / 16 grudnia 2018 r. o 11:04
+5
Nocne, pijackie wrzaski to normalność. Większość ludzi w nocy śpi, a nie szlaja się niedpita i piłuje ryja oraz prowadzi inteligentne rozmowy przy pomocy jednego słowa, a znaczenia nadając jedynie zmianą intonacji. Służę cytatem: "urwał , urwał urwysyn ?, odpowiedż : urwał, urwał, urwał nać." Czy Radzie trzeba wskazywać istotniejsze problemy do rozwiązania ? Służę pomocą.
Avatar
de / 16 grudnia 2018 r. o 10:14
+5
Od tego są służby, żeby reagować na zakłócenie ciszy nocnej. O 23:00, na osiedlach jest już tak cicho, że ze na pół kilometra słychać pijackie ekscesy. Nie trzeba żadnych zgłoszeń od mieszkańców . Wystarczy podjechać radiowozem opuścić szyby i posłuchać, skąd i gdzie. Ale po co?
Avatar
ws / 13 grudnia 2018 r. o 13:49
+5
Czy Biała Podlaska to miasto moczymordów?
Avatar
Wariat / 17 grudnia 2018 r. o 13:22
+3
Jestem przeciwny ograniczaniem wolności, które to wprowadza się pod pozorem naszego dobra, można mnożyć przykłady jak nakazy jazdy z włączonymi światłami w jasny dzień, czas letni i zimowy i wiele wiele innych. Alkohol natomiast nie jest artykułem niezbędnym do funkcjonowania człowieka i nie musi być dostepny o każdej porze w każdym miejscu. Nadużycie alkoholu jest natomiast żródłem zachowań które ograniczają moją wolność przez zakłócanie ciszy nocnej oraz obsikiwanie domów, uszkodzenia mienia. Jeśli zniesienie tego zakazu jest takie istotne to proszę aby zwolennicy zniesienia zakazu podali swoje adresy z chęcią tam sie udam aby piłować mordę nalać do skrzynki pocztowej lub na schody i kopać w samochody.
Jestem przeciwny ograniczaniem wolności, które to wprowadza się pod pozorem naszego dobra, można mnożyć przykłady jak nakazy jazdy z włączonymi światłami w jasny dzień, czas letni i zimowy i wiele wiele innych. Alkohol natomiast nie jest artykułem niezbędnym do funkcjonowania człowieka i nie musi być dostepny o każdej porze w każdym miejscu. Nadużycie alkoholu jest natomiast żródłem zachowań które ograniczają moją wolność przez zakłócanie ciszy nocnej oraz obsikiwanie domów, uszkodzenia mienia. Jeśli zniesienie tego zakazu jest takie istotne... rozwiń
Avatar
Czytelniczka / 14 grudnia 2018 r. o 23:19
+3
Lepiej było by jeśli to możliwe w problematycznych osiedlowych sklepach całkowicie odebrać koncesję. Nie od dziś wiadomo, że spór toczy się o raptem jeden czy dwa punkty sprzedażowe na terenie miasta a fundusze w związku z tym z niego wypływają. A może więcej patroli w tych miejscach straży miejskiej czy policji? Kto chce zresztą kupi na zapas i jak będzie chciał to i tak uprzykrzy życie.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 22:30
+3
Taka sytuacja Sobota Carefur godzina 22.01 pan ubrany w garnitur pani w eleganckiej sukienceoboje ok. 35-40 lat kupuja:oliwki, sery plesniowe, salami,bagietkę oraz drogie podkreślam drogie wino Pani kasjerka odmawia tym "żulom "zakupy wina. Mina tej pary mówiła wszystko .
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 13:37
+3
Bardzo interesujące komentarze. Zakup alkoholu o 22 oznacza, że mamy ochlapusów pod oknami do 23-24, czy nie wystarczy nocnych rozmów polaków na osiedlowych ławkach do północy? Osób balujących w domu zakaz i tak nie dotyczy bo tu można zgromadzić zapasy nawet na tydzień akcji.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 13:54
+2
W Białej nie ma innych problemów?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 13:13
+2
Kto będzie chciał to będzie chlal nawet i o 3 rano
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 10:23
+1
Jestem przeciwny ograniczaniem wolności, które to wprowadza się pod pozorem naszego dobra, można mnożyć przykłady jak nakazy jazdy z włączonymi światłami w jasny dzień, czas letni i zimowy i wiele wiele innych. Alkohol natomiast nie jest artykułem niezbędnym do funkcjonowania człowieka i nie musi być dostepny o każdej porze w każdym miejscu. Nadużycie alkoholu jest natomiast żródłem zachowań które ograniczają moją wolność przez zakłócanie ciszy nocnej oraz obsikiwanie domów, uszkodzenia mienia. Jeśli zniesienie tego zakazu jest takie istotne to proszę aby zwolennicy zniesienia zakazu podali swoje adresy z chęcią tam sie udam aby piłować mordę nalać do skrzynki pocztowej lub na schody i kopać w samochody.
 Brawo Wariat - nie każdy mądry na brawa zasługuje.
ote>  Brawo Wariat - nie każdy mądry na brawa zasługuje. rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 10:23
+1
Jestem przeciwny ograniczaniem wolności, które to wprowadza się pod pozorem naszego dobra, można mnożyć przykłady jak nakazy jazdy z włączonymi światłami w jasny dzień, czas letni i zimowy i wiele wiele innych. Alkohol natomiast nie jest artykułem niezbędnym do funkcjonowania człowieka i nie musi być dostepny o każdej porze w każdym miejscu. Nadużycie alkoholu jest natomiast żródłem zachowań które ograniczają moją wolność przez zakłócanie ciszy nocnej oraz obsikiwanie domów, uszkodzenia mienia. Jeśli zniesienie tego zakazu jest takie istotne to proszę aby zwolennicy zniesienia zakazu podali swoje adresy z chęcią tam sie udam aby piłować mordę nalać do skrzynki pocztowej lub na schody i kopać w samochody.
 Brawo Wariat - nie każdy mądry na brawa zasługuje.
ote>  Brawo Wariat - nie każdy mądry na brawa zasługuje. rozwiń
Avatar
Wariat / 17 grudnia 2018 r. o 13:22
+3
Jestem przeciwny ograniczaniem wolności, które to wprowadza się pod pozorem naszego dobra, można mnożyć przykłady jak nakazy jazdy z włączonymi światłami w jasny dzień, czas letni i zimowy i wiele wiele innych. Alkohol natomiast nie jest artykułem niezbędnym do funkcjonowania człowieka i nie musi być dostepny o każdej porze w każdym miejscu. Nadużycie alkoholu jest natomiast żródłem zachowań które ograniczają moją wolność przez zakłócanie ciszy nocnej oraz obsikiwanie domów, uszkodzenia mienia. Jeśli zniesienie tego zakazu jest takie istotne to proszę aby zwolennicy zniesienia zakazu podali swoje adresy z chęcią tam sie udam aby piłować mordę nalać do skrzynki pocztowej lub na schody i kopać w samochody.
Jestem przeciwny ograniczaniem wolności, które to wprowadza się pod pozorem naszego dobra, można mnożyć przykłady jak nakazy jazdy z włączonymi światłami w jasny dzień, czas letni i zimowy i wiele wiele innych. Alkohol natomiast nie jest artykułem niezbędnym do funkcjonowania człowieka i nie musi być dostepny o każdej porze w każdym miejscu. Nadużycie alkoholu jest natomiast żródłem zachowań które ograniczają moją wolność przez zakłócanie ciszy nocnej oraz obsikiwanie domów, uszkodzenia mienia. Jeśli zniesienie tego zakazu jest takie istotne... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 11:48
0
Pijaństwo na ulicach i osiedlach nie zmieniło się od wprowadzenia prochibicji bo ci którzy chcą wypić i tak to robią, dostęp do alkocholu po 22 nie jest w jakiś rażący sposób utrudniony, każda knajpka sprzedaje piwo na wynos tak że w czym problem. Drażni mnie to że rządzący ograniczają nasze prawa obywatelskie takimi ustawami, tak wiem w świecie są takie zakazy i nikomu to nie przeszkadza, ale polacy mają inna mentalność jak reszta europy, będziemy zawsze robili na złość bo tak mamy, jeżeli komuś jest za głośno w nocy to cóż takie życie i żadna ustawa tego nie zmieni bo w polskim prawie nie istnieje coś takiego jak "cisza nocna" jest wolność o którą walczyliśmy tyle lat i ponośmy tego konsekwencje ...
Pijaństwo na ulicach i osiedlach nie zmieniło się od wprowadzenia prochibicji bo ci którzy chcą wypić i tak to robią, dostęp do alkocholu po 22 nie jest w jakiś rażący sposób utrudniony, każda knajpka sprzedaje piwo na wynos tak że w czym problem. Drażni mnie to że rządzący ograniczają nasze prawa obywatelskie takimi ustawami, tak wiem w świecie są takie zakazy i nikomu to nie przeszkadza, ale polacy mają inna mentalność jak reszta europy, będziemy zawsze robili na złość bo tak mamy, jeżeli komuś jest za głośno w nocy to cóż takie życie i ża... rozwiń
Avatar
Wariat / 16 grudnia 2018 r. o 11:04
+5
Nocne, pijackie wrzaski to normalność. Większość ludzi w nocy śpi, a nie szlaja się niedpita i piłuje ryja oraz prowadzi inteligentne rozmowy przy pomocy jednego słowa, a znaczenia nadając jedynie zmianą intonacji. Służę cytatem: "urwał , urwał urwysyn ?, odpowiedż : urwał, urwał, urwał nać." Czy Radzie trzeba wskazywać istotniejsze problemy do rozwiązania ? Służę pomocą.
Avatar
de / 16 grudnia 2018 r. o 10:14
+5
Od tego są służby, żeby reagować na zakłócenie ciszy nocnej. O 23:00, na osiedlach jest już tak cicho, że ze na pół kilometra słychać pijackie ekscesy. Nie trzeba żadnych zgłoszeń od mieszkańców . Wystarczy podjechać radiowozem opuścić szyby i posłuchać, skąd i gdzie. Ale po co?
Avatar
. / 15 grudnia 2018 r. o 08:02
+1
Po pierwsze primo to można przewidzieć i kupić jabola wcześniej, po drugie primo denaturat można kupić i po 22.
Avatar
Czytelniczka / 14 grudnia 2018 r. o 23:19
+3
Lepiej było by jeśli to możliwe w problematycznych osiedlowych sklepach całkowicie odebrać koncesję. Nie od dziś wiadomo, że spór toczy się o raptem jeden czy dwa punkty sprzedażowe na terenie miasta a fundusze w związku z tym z niego wypływają. A może więcej patroli w tych miejscach straży miejskiej czy policji? Kto chce zresztą kupi na zapas i jak będzie chciał to i tak uprzykrzy życie.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 22:30
+3
Taka sytuacja Sobota Carefur godzina 22.01 pan ubrany w garnitur pani w eleganckiej sukienceoboje ok. 35-40 lat kupuja:oliwki, sery plesniowe, salami,bagietkę oraz drogie podkreślam drogie wino Pani kasjerka odmawia tym "żulom "zakupy wina. Mina tej pary mówiła wszystko .
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 17:31
0
Ci za debil wypisuje że dykte przepuszcza się przez chleb .Po co przecież to nic nie daje .
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 18:10
+1
Normalni ludzie w nocy śpią, nie chleją. Więc co jest normą dla radnych POKO?
 A co oznacza normalny?
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Seria włamań i kradzieży w Parczewie. Trzej młodzi mężczyźni zrobili coś wyjątkowo głupiego

Seria włamań i kradzieży w Parczewie. Trzej młodzi mężczyźni zrobili coś wyjątkowo głupiego

Parczewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania i kradzieże m.in. do sklepu spożywczego, warsztatu oraz biura. Mężczyźni swoje dokonania nagrywali telefonem komórkowym.

Muzeum Narodowe, dawniej Lubelskie. Kto będzie kierował nową instytucją kultury?

Muzeum Narodowe, dawniej Lubelskie. Kto będzie kierował nową instytucją kultury?

W Lublinie będzie Muzeum Narodowe. Powstanie na bazie Muzeum Lubelskiego. Zarządzenie w tej sprawie minister kultury i dziedzictwa narodowego podpisał dziesięć dni temu, a poinformował o tym dzisiaj.

Warsztaty Kultury online. Harmonogram na tydzień 25-29 maja
25 maja 2020, 16:00

Warsztaty Kultury online. Harmonogram na tydzień 25-29 maja

Edukacja, muzyka i literatura - Warsztaty Kultury opublikowały harmonogram wirtualnych działań na najbliższy tydzień w ramach akcji #zostańwdomu.

W Lublinie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego [zdjęcia]
galeria

W Lublinie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego [zdjęcia]

25 maja 1948 roku komuniści zamordowali rotmistrza Witolda Pileckiego. Lublin uczcił pamięć jednego z najdzielniejszych obrońców niepodległej Polski.

Wracają Fonie Lublina. Beethoven w 12 odsłonach (program)
31 maja 2020, 18:00

Wracają Fonie Lublina. Beethoven w 12 odsłonach (program)

Już po raz 4. w Lublinie Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zorganizuje cykl wyjątkowych koncertów "Fonie Lublina". W tym roku zrealizowanych zostanie aż 12 występów, których motywem przewodnim będzie twórczość Ludwiga van Beethovena. Pierwszy z koncertów już 31 maja o godz. 18.

Powiat lubartowski: Spłonął samochód wyposażony w instalację gazową

Powiat lubartowski: Spłonął samochód wyposażony w instalację gazową

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Przytoczno (gm. Jeziorzany).

Lubelskie: Znaki mylą kierowców. Wjeżdżają w ślepą uliczkę kończącą się w lesie
Alarm 24

Lubelskie: Znaki mylą kierowców. Wjeżdżają w ślepą uliczkę kończącą się w lesie

Nie ma dnia, żeby nie dochodziło tutaj do pomyłek ze strony kierowców, którzy zamiast w kierunku Żyrzyna, wjeżdżają w ślepą uliczkę - drogę serwisową kończącą się w lesie. O zmiany organizacji ruchu przed wiaduktem nad S17 w okolicach Moszczanki apelują okoliczni mieszkańcy.

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

Rozmowa z Piotrem Jarosiewiczem, lewoskrzydłowym Azotów Puławy

Biała Podlaska: Budżet obywatelski bez podziału na obszary. Nowe zasady muszą zaakceptować radni

Biała Podlaska: Budżet obywatelski bez podziału na obszary. Nowe zasady muszą zaakceptować radni

Wszystko na to wskazuje, że zmienią się zasady budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Radni zajmą się tym na najbliższej sesji.

Szumowski: Zgromadzenia to ryzyko rozniesienia epidemii
film

Szumowski: Zgromadzenia to ryzyko rozniesienia epidemii

Zgromadzenia niosą ze sobą ogromne ryzyko rozniesienia epidemii dalej; nie wiadomo, kto w nich uczestniczy i trudno o dystans - podkreślił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o organizację tego typu wydarzeń w ostatnich dniach.

Świdnik: Będą utwardzać kilkadziesiąt dróg gruntowych. Które w pierwszej kolejności?
Lista

Świdnik: Będą utwardzać kilkadziesiąt dróg gruntowych. Które w pierwszej kolejności?

Około 90 procent dróg gruntowych w Świdniku, w sumie będzie to 39 ulic, zostanie utwardzonych w ciągu dwóch lat. Radni poparli wniosek burmistrza miasta Waldemara Jaksona i zabezpieczyli na ten cel 5,5 miliona złotych. Prace ruszą niebawem.

Burze z gradem nad woj. lubelskim. Prognoza pogody
film

Burze z gradem nad woj. lubelskim. Prognoza pogody

Dzisiaj nad woj. lubelskim mogą pojawić się burze, spadnie deszcz, a nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie. Jak informuje nasz Czytelnik, w Janowie Lubelskim pada już grad.