Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 grudnia 2018 r.
14:46

Znana restauracja straciła koncesję na mocniejszy alkohol. "Dlaczego podcina się nam skrzydła?"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 10 A A
Restauracja Stylowa w Białej Podlaskiej
Restauracja Stylowa w Białej Podlaskiej (fot. PSS Społem)

Stylowa – jedna z najstarszych restauracji w mieście straciła pozwolenie na mocniejszy alkohol. Płacimy podatki, zatrudniamy ludzi, dlaczego podcina się nam skrzydła? – pyta prezes PSS Społem, prowadzącej restaurację

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko ma związek z uchwałami, które w lipcu przyjęła rada poprzedniej kadencji. Wówczas radni zdecydowali o ograniczeniu sprzedaży w godzinach 22-6 i ustalili nową liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Dotychczasowe, wydawane na okres trzech lat zezwolenia były ważne do 30 listopada.

Okazało się, że nowe przepisy dotknęły m.in. bialską spółdzielnię Społem. – W poprzednich latach, nigdy nie było z tym problemów, bo nie było do nas uwag. W związku z tym nie obawialiśmy się, że możemy nie dostać pozwoleń – przyznaje Eugeniusz Mazur, prezes PSS Społem. Restauracji Stylowa nie przyznano pozwolenia na sprzedaż wódki, a sklepowi Społem przy ul. Jatkowej pozwolenia na sprzedaż wina i wódki. – Jak to zobaczyłem kilka dni przed 30 listopada, to nie wierzyłem – mówi Mazur.

Już pierwszego dnia bez pozwoleń na sprzedaż alkoholu, w lokalach dało się odczuć negatywne skutki. – Utarg w sklepie był znacząco niższy. Do tego uwagi klientów. Podejrzewają nas, że podpadliśmy. A w restauracji klienci są wzburzeni taką informacją – podkreśla Mazur.

Oba lokale znajdują się w centrum miasta. „Stylowa” istnieje od ponad 50 lat. – W tej konkurencji jaką mamy, jakoś sobie radzimy – przekonuje prezes, ale obawia się co będzie z już zamówionymi przyjęciami okolicznościowymi, takimi jak wesela czy chrzciny, a takich tu nie brakuje. – My nie sprawiamy miastu żadnych kłopotów, odnawiamy budynki, remontowaliśmy sklep przy ul. Jatkowej, w ubiegłym roku sklep „Sawko”. Nie domagamy sie poklasku. Ale uważamy że tworzymy to miasto – tłumaczy szef spółdzielni. Dodaje, że spółdzielnia zatrudnia w sumie ponad 200 osób, a w ubiegłym roku odprowadziła blisko 700 tys. zł podatku do kasy miasta. – To dlaczego nam się podcina skrzydła? – dziwi się prezes i zapowiada, że odwoła się od decyzji w urzędzie miasta.

 Ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie takiej potrzeby, bo zarówno przewodniczący nowej rady jak i prezydent obiecują szybką interwencję. – Miałem niezręczny obowiązek wykonania przepisów uchwały rady poprzedniej kadencji i wydania decyzji, które niestety nie są korzystne dla bialskich przedsiębiorców z tradycjami i stabilną pozycją na rynku – nie ukrywa prezydent Michał Litwiniuk. – Ten brak nowych zezwoleń ma związek ze zmniejszeniem limitów. Niestety takie są konsekwencje podejmowania działań, których skutki nie są do końca przemyślane – stwierdza prezydent, dodając że rada miasta już pracuje nad nową uchwałą.

Przewodniczący rady Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa) potwierdza, że być może jeszcze na sesji w grudniu uda się przyjąć nowe przepisy. – Czujemy się w obowiązku to naprawić i wyprostować. W nowej uchwale dostosujemy ilość punktów sprzedaży alkoholu, w taki sposób, aby nie traciły na tym firmy, które w mieście funkcjonują od lat. Tym bardziej, że Społem to bialska firma, która tu przecież płaci podatki – zaznacza Broniewicz. Przypomina też, że jego stowarzyszenie Biała Samorządowa kilka miesięcy temu uczestniczyło w konsultacjach społecznych dotyczących nowych przepisów. – Zwracaliśmy wówczas uwagę, że zapisy uchwały są niezrozumiałe i spowodują chaos. Ale wówczas zwyciężała jakaś dziwna ideologia zamiast pragmatyzmu – uważa przewodniczący rady, podkreślając że potrzebna jest szyba reakcja ze strony rady miasta.

Pozwolenia na alkohol nie dostał też na przykład lokal Verona, który również znajduje sie w centrum miasta.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pan / 5 grudnia 2018 o 15:54
+9
@Gość: Umiesz czytać ze zrozumieniem? Kto cofnął koncesje? Poprzedni Pan Prezydent... Myśl. To nie boli.
Avatar
bez kocesji / 5 grudnia 2018 o 16:44
+4
Nie tylko Państwa branży sie likwiduje .Dla pocieszenia inne też. A dlaczego nie wyda urzędnik decyzji ...bo nie , jak to ....bo nie . Należy sie domyśleć dlaczego "nie bo nie"
Avatar
murgrabia / 4 dni temu o 14:50
+2
Zapytajcie Hrabiego Potockiego kto maczał w zmniejszaniu koncesji palce to się dowiecie. Dopóki sam miał lokal a alkoholem to było spoko, ale jak przestał mieć to teraz wielki obrońca i wyznawca trzeźwości się znalazł. PiSowska hipokryzja nie zna granic. Debilne pomysły i większość w poprzedniej radzie te pomysły poparła mimo argumentów żeby tego nie robić.
Avatar
JA67 / 5 grudnia 2018 o 17:29
+1
PAN-czytaj ze zrozumieniem!!! ilość koncesji ustala RADA MIASTA a prezydent uchwałę podpisuje. To samo musiałby zrobić Stefaniuk (oczywiście gdyby wygrał wybory).
Avatar
Pan / 6 grudnia 2018 o 12:02
0
@Vanessa na drugie Mariola: Pogratulować tylko. Jak się nie chciało uczyć to na 500+ trzeba liczyć. Jak masz wiedzę i chęci to możesz pracować i dobrze zarabiać. @JA67: Czytam. Rada, radą - zatwierdza / odrzuca prezydent. Zrozum o co komuś chodzi zanim go skrytykujesz.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 o 08:27
0
Problemem BP jest sitwa postkomuchów z układami która skutecznie od lat ograniczała rozwój tego miasta. Ich głównym źródłem niepokoju była i jest autostrada A2 niosąca ze sobą świeży kapitał i konkurencję.
 Autostrada A2 na dziś jest niepotrzebna, z Białej nie ma czego wywozić a na DK2 tylko hula wiatr. No, ale rękawy ostrzegawcze mogliby zamontować. :-)
Avatar
lublinianin / 5 grudnia 2018 o 19:49
0
może bylo molo koszernie
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 15:23
-1
Problemem BP jest sitwa postkomuchów z układami która skutecznie od lat ograniczała rozwój tego miasta. Ich głównym źródłem niepokoju była i jest autostrada A2 niosąca ze sobą świeży kapitał i konkurencję.
Avatar
mieszkaniec / 5 grudnia 2018 o 16:19
-2
Nie pisz ogólnikami, konkretnie-kto ograniczał rozwój miasta. Trzeba być idiotą aby stawiać takie zarzuty, to kwalifikuje się na surową oceną tych ludzi.
Avatar
Vanessa na drugie Mariola / 6 grudnia 2018 o 10:05
-3
A ja tak głosuję na PiS !!!!!!!!! Dają 500 + za darmo i nie muszę pracować. Mam 3 dzieci i dzięki PiS mam za darmo co miesiąc 1500 zł. Nic nie robię , nie pracuję tylko kawę piję i ziarnka łuskam cały dzień. Niech durnie pracują u polskiego przedsiębiorcy wyzyskiwacza za 2000 zł. Ja dzięki PiS mam za darmo 1500 zł he he he he . Mąż pracuje na czarno i dzięki temu mamy na 3 dzieci 500+ . I kasa jest he he he
Avatar
murgrabia / 4 dni temu o 14:50
+2
Zapytajcie Hrabiego Potockiego kto maczał w zmniejszaniu koncesji palce to się dowiecie. Dopóki sam miał lokal a alkoholem to było spoko, ale jak przestał mieć to teraz wielki obrońca i wyznawca trzeźwości się znalazł. PiSowska hipokryzja nie zna granic. Debilne pomysły i większość w poprzedniej radzie te pomysły poparła mimo argumentów żeby tego nie robić.
Avatar
Pan / 6 grudnia 2018 o 12:02
0
@Vanessa na drugie Mariola: Pogratulować tylko. Jak się nie chciało uczyć to na 500+ trzeba liczyć. Jak masz wiedzę i chęci to możesz pracować i dobrze zarabiać. @JA67: Czytam. Rada, radą - zatwierdza / odrzuca prezydent. Zrozum o co komuś chodzi zanim go skrytykujesz.
Avatar
Vanessa na drugie Mariola / 6 grudnia 2018 o 10:05
-3
A ja tak głosuję na PiS !!!!!!!!! Dają 500 + za darmo i nie muszę pracować. Mam 3 dzieci i dzięki PiS mam za darmo co miesiąc 1500 zł. Nic nie robię , nie pracuję tylko kawę piję i ziarnka łuskam cały dzień. Niech durnie pracują u polskiego przedsiębiorcy wyzyskiwacza za 2000 zł. Ja dzięki PiS mam za darmo 1500 zł he he he he . Mąż pracuje na czarno i dzięki temu mamy na 3 dzieci 500+ . I kasa jest he he he
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 o 08:27
0
Problemem BP jest sitwa postkomuchów z układami która skutecznie od lat ograniczała rozwój tego miasta. Ich głównym źródłem niepokoju była i jest autostrada A2 niosąca ze sobą świeży kapitał i konkurencję.
 Autostrada A2 na dziś jest niepotrzebna, z Białej nie ma czego wywozić a na DK2 tylko hula wiatr. No, ale rękawy ostrzegawcze mogliby zamontować. :-)
Avatar
lublinianin / 5 grudnia 2018 o 19:49
0
może bylo molo koszernie
Avatar
JA67 / 5 grudnia 2018 o 17:29
+1
PAN-czytaj ze zrozumieniem!!! ilość koncesji ustala RADA MIASTA a prezydent uchwałę podpisuje. To samo musiałby zrobić Stefaniuk (oczywiście gdyby wygrał wybory).
Avatar
bez kocesji / 5 grudnia 2018 o 16:44
+4
Nie tylko Państwa branży sie likwiduje .Dla pocieszenia inne też. A dlaczego nie wyda urzędnik decyzji ...bo nie , jak to ....bo nie . Należy sie domyśleć dlaczego "nie bo nie"
Avatar
mieszkaniec / 5 grudnia 2018 o 16:19
-2
Nie pisz ogólnikami, konkretnie-kto ograniczał rozwój miasta. Trzeba być idiotą aby stawiać takie zarzuty, to kwalifikuje się na surową oceną tych ludzi.
Avatar
Pan / 5 grudnia 2018 o 15:54
+9
@Gość: Umiesz czytać ze zrozumieniem? Kto cofnął koncesje? Poprzedni Pan Prezydent... Myśl. To nie boli.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 15:23
-1
Problemem BP jest sitwa postkomuchów z układami która skutecznie od lat ograniczała rozwój tego miasta. Ich głównym źródłem niepokoju była i jest autostrada A2 niosąca ze sobą świeży kapitał i konkurencję.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał do dziewczyny z Podlasia do Zamościa. Miał 3 promile

Jechał do dziewczyny z Podlasia do Zamościa. Miał 3 promile 0 0

Ponad trzy promile alkoholu miał kierowca seata. Jechał do swojej dziewczyny „wężykiem”.

Robert Janowski i Najpiękniejsze Melodie w Centrum Spotkania Kultur
28 grudnia 2018, 18:00

Robert Janowski i Najpiękniejsze Melodie w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legenda telewizyjnego show Jaka to melodia?, Robert Janowski, wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur z najpiękniejszymi przebojami już 28 grudnia o godz. 18.

Zamość: Tablica wróciła na miejsce

Zamość: Tablica wróciła na miejsce 0 0

Na Starej Bramie Lwowskiej w Zamościu wisi już tablica upamiętniająca akcję zamojskich Peowiaków przeprowadzoną 1 listopada 1918 roku. Wtedy rozbrojono żołnierzy austriackich, a co za tym idzie przywrócono na Zamojszczyźnie polską państwowość.

Kadrowa rewolucja w Urzędzie Miasta Puławy. Kierownicy tracą stanowiska

Kadrowa rewolucja w Urzędzie Miasta Puławy. Kierownicy tracą stanowiska 4 12

Prezydent Paweł Maj likwiduje cztery wydziały Urzędu Miasta. Stanowiska kierownicze stracą cztery osoby.

"Modliliśmy się, żeby Weronika przeżyła". 22-latka nie jest sama, zbierają pieniądze na rehabilitację

"Modliliśmy się, żeby Weronika przeżyła". 22-latka nie jest sama, zbierają pieniądze na rehabilitację 0 1

Było bardzo źle, ale każdy dzień rehabilitacji Weroniki Przybycień daje szansę, że może być tylko lepiej. 22-latka nie jest sama. W walce o sprawność pomagają jej m.in. studenci Politechniki Lubelskiej, którzy zbierają pieniądze na jej leczenie.

DK63. Najpierw dyskusja, potem przebudowa drogi

DK63. Najpierw dyskusja, potem przebudowa drogi 1 0

Drogowcy przymierzają się do przebudowy DK 63, od Łukowa do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego. Pierwszym krokiem są spotkania informacyjne, które ruszają już w przyszłym tygodniu.

Opole Lubelskie podsumowuje rok. Są już plany na kolejny

Opole Lubelskie podsumowuje rok. Są już plany na kolejny 0 0

W Opolu Lubelskim urzędnicy podsumowują rok i z nadzieją patrzą w niebo. Sprzyjająca aura pozwala na kontynuowanie tegorocznych inwestycji. Wstępnie już zaplanowano budżet na przyszły rok, lecz radni pochylą się nad nim dopiero w styczniu.

"Marsz promuje homoseksualizm i pedofilię". Lubelski radny PiS nie chce przeprosić za te słowa
galeria

"Marsz promuje homoseksualizm i pedofilię". Lubelski radny PiS nie chce przeprosić za te słowa 30 29

Lubelski radny Tomasz Pitucha (PiS) nie chce przeprosić organizatora Marszu Równości za porównanie homoseksualizmu do pedofilii. W związku z tym zasiądzie na ławie oskarżonych. Termin pierwszego posiedzenia w tej sprawie sąd wyznaczył na 15 stycznia

Karolina Żebrowska w Lublinie
17 grudnia 2018, 18:00

Karolina Żebrowska w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 17 grudnia o godz. 18 przy ul. 3 Maja 22/3 odbędzie się spotkanie z Karoliną Żebrowską, autorką książki Polskie Piękno.

Blacha: Koncert w Graffiti
11 stycznia 2019, 21:00

Blacha: Koncert w Graffiti 0 0

11 stycznia o godz. 21 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi raper Blacha, który będzie promował swój najnowszy krążek.

Azoty II Puławy grają dalej w Pucharze Polski

Azoty II Puławy grają dalej w Pucharze Polski 0 0

Rezerwy Azotów Puławy pokonały I-ligowe SRR Końskie 39:26 i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski

Biała Podlaska: Kolejny miejski Sylwester bez fajerwerków

Biała Podlaska: Kolejny miejski Sylwester bez fajerwerków 0 0

Już kolejny rok w Białej Podlaskiej nie będzie fajerwerków na miejskim Sylwestrze.

Romuald Lipko ma swoje piwo "Za ostatni grosz". Powstało w browarze Palikota

Romuald Lipko ma swoje piwo "Za ostatni grosz". Powstało w browarze Palikota 65 10

"Za ostatni grosz" to nowa seria piw, która będzie dostępna w Biedronce. Są efektem współpracy browaru Tenczynek, którego właścicielem jest Janusz Palikot oraz Romualda Lipko, twórcy Budki Suflera.

III liga: Która z naszych drużyn najlepiej grała w derbach?

III liga: Która z naszych drużyn najlepiej grała w derbach? 10 2

W tym sezonie w grupie czwartej występuje aż siedem drużyn z województwa lubelskiego. A to spowodowało, że obrodziło w mecze derbowe. Sprawdziliśmy, który zespół radzi sobie w spotkaniach z sąsiadami zza miedzy najlepiej

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności"
Sonda

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności" 14 14

Radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej chcą znieść wprowadzoną w Białej Podlaskiej prohibicję na sprzedaż alkoholu po godz. 22.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!