Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 grudnia 2018 r.
20:30

Nocna prohibicja. Część mieszkańców ma dość zakazu sprzedaży alkoholu, zbierają podpisy

0 45 A A
Nocna prohibicja w Puławach obowiązuje od 8 czerwca 2018 r.<br />
Nocna prohibicja w Puławach obowiązuje od 8 czerwca 2018 r.

Część mieszkańców Puław chce zdjęcia zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 23 i rusza ze zbiórką podpisów w tej sprawie. Argumentują, że w mieście w nocy wcale nie jest spokojniej, a w miejsce sklepów nocnych pojawiły się nielegalne meliny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

By projektem obywatelskiej uchwały zajęła się Rada Miasta, musi się pod nim podpisać 300 mieszkańców Puław. Jeden z nich - Wojciech Mączka przypomina, że obecny prezydent miasta Paweł Maj, jako radny był przeciwko nocnej prohibicji. Jak tłumaczy, projekt obywatelskiej uchwały, który właśnie umieścił w internecie, to „mały test dla nowych szanownych włodarzy” dla nowych władz.

– Nie wyobrażam sobie, żeby w 48 tys. mieście nie można było przez całą dobę kupić sobie tego, co się chce. Należy szukać rozwiązań, a nie wprowadzać restrykcje – mówił w kwietniu w trakcie głosowania nad zakazem radny Maj.

Co mówi dziś jako prezydent?

– Nie jestem w stanie określić, jak w tej sprawie zagłosowaliby radni z mojego komitetu (Niezależni Wyborcy – red.). Osobiście uważam, że czym innym jest sprzeciw wobec wprowadzenia zakazu, a czym innym poparcie jego zdjęcia – tłumaczy Paweł Maj. – Jestem za jak najszerszymi konsultacjami społecznymi. Jeśli większość wyrazi taką wolę, to rada miasta może zastanowić się nad uchyleniem zakazu – stwierdza.

W uzasadnieniu obywatelskiego projektu uchwały czytamy, że zakaz nocnej sprzedaży alkoholu spotkał się z powszechnym oburzeniem ze strony mieszkańców Puław, w tym przedsiębiorców. Mączka podkreśla, że liczba przypadków zakłócania ciszy nocnej wcale się nie zmniejszyła, a jedynie zmieniły się miejsca.

– Ponadto w mieście powstały tzw. meliny, w których mieszkańcy nielegalnie zaopatrują się w napoje alkoholowe, co stanowi bezpośrednie zagrożenie ich życia – przekonuje autor uchwały. Podnosi także argument strat właścicieli sklepów całodobowych i niższych przychodów do budżetu miasta.

O powstaniu takich melin wie Sławomir Leszczyński, komendant Straży Miejskiej w Puławach.

– Mamy tego rodzaju zgłoszenia, ale pracujemy do godz. 22, więc empirycznie trudno nam to zweryfikować – stwierdza.

Leszczyński przyznaje również, że od momentu wprowadzenia zakazu nie zauważył zmian w liczbie zgłoszeń dotyczących naruszania spokoju mieszkańców miasta.

Nocna prohibicja została wprowadzona głosami radnych PiS i PSPP, którzy nadal mają przewagę w radzie. Do odkręcania zakazu nie spieszy się także Niezależnym Wyborcom. Lider tego ugrupowania (Maj) do sprawy podchodzi z dystansem, a radna Marzanna Pakuła była jedną z najgłośniejszych orędowniczek wprowadzenia zakazu.

Sonda: Czy nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Puławach powinien zostać zniesiony?

Liczba głosów: 445
78.88%
Tak
21.12%
Nie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 20:55
+26
I dobrze, koniec z wódą, mało łażenia na czworakach, wrzasków, rzygania, wandalizmu w nocy, poza tym jak ktoś nie może wytrzymać do rana bez alkoholu, to niech się leczy a nie terroryzuje innych.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 20:51
+25
Mam nadzieję że pozostanie tak jak jest, a jeśli pam Mączka chce zdjęcia zakazu to niech powie gdzie mieszka to ja otworzę taki sklep pod jego oknem!!! Wiem co piszę bo mam taki sklep pod oknem i niech nikt nie pisze głupot że po wprowadzeniu zakazu nic się nie zmieniło bo to bzdury. Już można spać jak człowiek a nie kilka razy na noc pobudka bo banda idiotów pod nocnym drze mordy i rozbija butelki. Wszystkie place zabaw w okolicy tych burdeli całymi nocami okupowane przez moczymordy.... Długo jeszcze było by pisać. A odniśnie Straży Miejskiej to skąd oni mogą wiedzieć czy coś się zmieniło skoro oni w nocy nie pracują, swoją drogą to też jest absurd. Mam nadzieję że Pan Maj rozsądnie podejdzie do tematu dbając o normalnych ludzi i zakaz pozostanie tak jak jest. ...
Mam nadzieję że pozostanie tak jak jest, a jeśli pam Mączka chce zdjęcia zakazu to niech powie gdzie mieszka to ja otworzę taki sklep pod jego oknem!!! Wiem co piszę bo mam taki sklep pod oknem i niech nikt nie pisze głupot że po wprowadzeniu zakazu nic się nie zmieniło bo to bzdury. Już można spać jak człowiek a nie kilka razy na noc pobudka bo banda idiotów pod nocnym drze mordy i rozbija butelki. Wszystkie place zabaw w okolicy tych burdeli całymi nocami okupowane przez moczymordy.... Długo jeszcze było by pisać. A odniśnie Straży Miejski... rozwiń
Avatar
ja / 7 grudnia 2018 r. o 00:17
+24
Główny problem ludzi z Puław: nie można się uchlać po 23. Zakaz sprzedaży alkoholu po tej godzinie - tragedia niczym plaga egipska. W Puławach można chyba się tylko upić, ujarać i położyć spać, patrząc po "walce" obywateli o płynne dobro dostępne o każdej porze.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 21:28
+21
Likwidacji zakazu chcą Ci którzy nie sa w stanie wytrzymać 7 godzin bez alkoholu. Ja chleba kupic nie moge miedzy godz 20:00 a 5:00 rano i patrzcie - jakoś umiem przeżyć.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 20:56
+18
Od wódki rozum krótki.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 21:33
+16
I dobrze, niech sobie piją w barach a nie na ławkach i placach zabaw pod oknami.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 22:10
+13
To najlepszy zakaz jaki udało się w tym mieście wprowadzić. Mam nadzieję, że rada miasta, nowy prezydent i Ci wszyscy którzy mają coś do powiedzenia w tym temacie nie będą znosić tego zakaźna. A " pomysłodawca "zbierania podpisów jak chcę mu się tak bardzo pić, to niech sobie kupi skrzynkę, wódki, piwa, wina + alka prim i do rana wytrzyma.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 20:38
+12
Alkoholicy protestują? Lepiej zamiast zbierać podpisy lepiej pójść na leczenie!
Avatar
hero / 7 grudnia 2018 r. o 06:59
+11
I bardzo dobrze. Bez wódy żyć nie możeta? Opijmordy...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 21:34
+11
najlepiej chlać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu ;) Bardzo dobrze że po 23 jest ograniczenie, dla normalnych ludzi wystarczy :)
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 09:23
+2
Tu nie chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu. Tu chodzi o ograniczanie naszej WOLNOŚCI! Równie dobrze można zakazać sprzedaży paliwa na stacjach paliw w weekendy lub sprzedaży chleba z piekarni przed godziną 11:00 TO SĄ OGRANICZENIA! Nie o taką POLSKĘ walczyli nasi rodzice i dziadkowie!
Avatar
Skuty waszymi kajdankami / 11 grudnia 2018 r. o 02:00
+2
Straszne jest to, jak system może nas ograniczać, zabierając podstawowe prawa człowieka, czyli wolność, m. in. wolność wyboru. A wolnością wyboru jest to, że o 1 w nocy mogę coś kupić, albo nie. Tak samo wolnością wyboru jest to, że możesz mieszkać przy takim sklepie, albo nie. Jeśli zaczniecie dawać sobą tak rządzić, to za 10 lat będziecie pilnować zegarka, żeby zdążyć kupić kiełbasę w czwartek do 23:59, bo w piątek post. A za 11 lat będziecie głodzić się we wtorki, bo w środy zakaz srania. Puławy stają się miastem dla emerytów, którzy nie patrzą, co zostawią po sobie młodym, bo żyją ciągle w swoich czasach, oni się zatrzymali. Mamy XXI wiek, dajcie ludziom chociaż myśleć, że są wolni, bo i tak są kontrolowanie na każdym kroku, jak rośliny doświadczalne na półeczkach w stacji badawczej nazywanej Ziemią. Niech nadal wciskają wam kit i wszystko, co chcą, a wy łykajcie jak głodne pelikany. Nie wiem skąd taka różnica między pokoleniami, kiedyś takiej nie było. Myślę, że to przez ten przełom w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, kiedy wszystko poszło do przodu szybciej, niż zwykle, a większość starszych nie nadążyła. Szkoda
Straszne jest to, jak system może nas ograniczać, zabierając podstawowe prawa człowieka, czyli wolność, m. in. wolność wyboru. A wolnością wyboru jest to, że o 1 w nocy mogę coś kupić, albo nie. Tak samo wolnością wyboru jest to, że możesz mieszkać przy takim sklepie, albo nie. Jeśli zaczniecie dawać sobą tak rządzić, to za 10 lat będziecie pilnować zegarka, żeby zdążyć kupić kiełbasę w czwartek do 23:59, bo w piątek post. A za 11 lat będziecie głodzić się we wtorki, bo w środy zakaz srania. Puławy stają się miastem dla emerytów, którzy nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 00:18
0
Przeciez można kupic zapas przed 23 i pić do rana... Ludzie!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 17:20
+3
Wydaję mi się że policja jest od tego żeby pilnować porządku i eliminować element który zakłóca ciszę nocną a nie prochibicja. Jestem za zniesieniem zakazu ale tylko dlatego że ogranicza to moja wolność, rzadko kiedy mam potrzebę zakupić alkohol po 23:00 ale nie lubię kiedy wrzuca się mnie do jednego worka z ochlejmordami. Wprowadźmy zakaz sprzedaży cukru i słodyczy bo niektórych mocno pobudza i mogą w nocy hałasować.
Avatar
Karol May / 9 grudnia 2018 r. o 09:57
+5
 Primo -władza ma obowiazek zabezpieczyć prawo obywatela do wolnego dostępu do usług i handlu. Lobuzy to problem policji i straży miejskiej. Należy iść analogicznym torem jak orzecznictwo sądowe w  przypadku parady równości w Lublinie i marszu niepodległości we Wrocławiu. Secundo - zakaz ten to element kampanii wyborczej był - ukłon w stronę starszych Puław, prezydentowi życzę konsekwencji radnego.Konsultacje to bujanie. Jeśli sobie zażycza puławianie ZOO tez prezydent ufunduje? - bądźmy poważni. Po trzecie - jak najmniej państwa i urzedów w życiu obywatela, 1:1 - policjant/urzędnik/radny : obywatel - to totalitarna forma organizacji życia społecznego. 
 Primo -władza ma obowiazek zabezpieczyć prawo obywatela do wolnego dostępu do usług i handlu. Lobuzy to problem policji i straży miejskiej. Należy iść analogicznym torem jak orzecznictwo sądowe w  przypadku parady równości w Lublinie i marszu niepodległości we Wrocławiu. Secundo - zakaz ten to element kampanii wyborczej był - ukłon w stronę starszych Puław, prezydentowi życzę konsekwencji radnego.Konsultacje to bujanie. Jeśli sobie zażycza puławianie ZOO tez prezydent ufunduje? - bądźmy poważni. Po trzecie - jak najmniej państwa i urzedów w... rozwiń
Avatar
Wojtek Mączka / 9 grudnia 2018 r. o 08:32
+1
Sami odważni anonimowi obrażacze :) a obiecuje wam, ze zrobię wszystko żebyście mieli spowrotem te sklepy w swoich okolicach haha :D
Avatar
XYZ / 8 grudnia 2018 r. o 17:45
0
'Ponadto w mieście powstały tzw. meliny, w których mieszkańcy nielegalnie zaopatrują się w napoje alkoholowe, co stanowi bezpośrednie zagrożenie ich życia' Stanowi bezpośrednie zagrożenie życia sprowadzane na siebie z własnej, nieprzymuszonej woli. Ot, selekcja naturalna.
Avatar
alkohimalaista / 8 grudnia 2018 r. o 16:40
+4
Jestem za całkowitym zakazem mszy w niedzielę. Nie mogę słuchać dzownów i tego śpiewu, który słychać przez cały dzień. Człowiek nie może sobie normalnie pospać bo w nocy musial z buta iść do innej miejscowości po małe piwko. A tu cały czas zawodzenie gó*** organisty i ludu wiary doprowadza do skrajnych emocji z chęcią wybicia wszystkich włącznie. Nie chcę gównia**go śpiewu z głośników w niedzielę. W tym mieście kościołów jest mniej więcej tyle co sklepów nocnych było. 
Avatar
alkohimalaista / 8 grudnia 2018 r. o 16:23
-2
Mam nadzieję że pozostanie tak jak jest, a jeśli pam Mączka chce zdjęcia zakazu to niech powie gdzie mieszka to ja otworzę taki sklep pod jego oknem!!! Wiem co piszę bo mam taki sklep pod oknem i niech nikt nie pisze głupot że po wprowadzeniu zakazu nic się nie zmieniło bo to bzdury. Już można spać jak człowiek a nie kilka razy na noc pobudka bo banda idiotów pod nocnym drze mordy i rozbija butelki. Wszystkie place zabaw w okolicy tych burdeli całymi nocami okupowane przez moczymordy.... Długo jeszcze było by pisać. A odniśnie Straży Miejskiej to skąd oni mogą wiedzieć czy coś się zmieniło skoro oni w nocy nie pracują, swoją drogą to też jest absurd. Mam nadzieję że Pan Maj rozsądnie podejdzie do tematu dbając o normalnych ludzi i zakaz pozostanie tak jak jest. ...
 To się wyprowadź jak przeszkadza ci życie w mieście. Na wsi nie będziesz mieć sklepów i święty spokój. 
 To się wyprowadź jak przeszkadza ci życie w mieście. Na wsi nie będziesz mieć sklepów i święty spokój.  rozwiń
Avatar
gnom / 8 grudnia 2018 r. o 15:50
-1
To że problem znikną w okolicy sklepów nie oznacza że nie pojawil się w innym miejscu. Dopuszczasz taka możliwość? I wychodzi na zero.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]

Ze względów pandemicznych zaledwie 80 osób mogło wziąć udział w uroczystej mszy w święto górników. Chodzi o Barbórkę, która w tym roku jest skromna. Górnicy co roku, podczas swojego święta, zjeżdżali do Lublina, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie. Potem, w galowych mundurach, maszerowali deptakiem. W tym roku jednak tak się nie stało. Tak samo jak nie ma tradycyjnej Karczmy Piwnej.

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Powbijane dziś w ziemię drewniane paliki mają uchronić przed rozjeżdżaniem świeżo posadzony żywopłot na skraju pl. Kaczyńskiego. Krzewy, które pojawiły się kilka dni temu miały z kolei uchronić pobliski chodnik przed dzikim parkowaniem, ale same padły ofiarą kierowców.

Pożar domu w Puławach. Bardzo duże straty
Zdjęcia
galeria

Pożar domu w Puławach. Bardzo duże straty

Dzisiaj w nocy wybuchł pożar dużego, piętrowego domu przy ul. Sowińskiego w Puławach. Prawdopodobną przyczyną było zapalenie się sadzy w kominie. Drewniana konstrukcja budynku została poważnie uszkodzona. Straty szacowane są na blisko 500 tys. zł.

Policjantka z Międzyrzeca Podlaskiego ciężko choruje. Oddają dla niej krew
galeria

Policjantka z Międzyrzeca Podlaskiego ciężko choruje. Oddają dla niej krew

Policjanci honorowo oddają krew dla swojej koleżanki aspirant Katarzyny Hryciuk, zmagającej się z chorobą zagrażającą życiu.

Podlasie Biała Podlaska kończy rundę meczem z KS Wiązownica

Podlasie Biała Podlaska kończy rundę meczem z KS Wiązownica

Piłkarze Podlasia w sobotę wreszcie zakończą rundę jesienną. W zaległym meczu 17. kolejki zmierzą się u siebie z KS Wiązownica. Początek zawodów zaplanowano na godz. 12

Potrzebna pomoc dla małego Wiktorka, synka policjanta

Potrzebna pomoc dla małego Wiktorka, synka policjanta

Daniel Jankowski służy w policji od niemal 14 lat. Teraz, razem z innymi funkcjonariuszami, prosi o pomoc dla swojego synka, 2-miesięcznego Wiktorka. Chodzi o kosztowną operację.

Pracownicy murem za dyrektorką SP 2 w Puławach. Radni się pomylili?
galeria

Pracownicy murem za dyrektorką SP 2 w Puławach. Radni się pomylili?

45 pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach podpisało się listem w obronie dyrektor Edyty Białoty-Chaber. Pierwotnie złożona na nią skarga została uznana przez radnych za zasadną. Samorządowcy zaczynają mieć jednak wątpliwości. Niewykluczone, że zmienią zdanie.

Zabawki, które pokochają dzieci

Zabawki, które pokochają dzieci

Dzieci uwielbiają się bawić, a przez zabawę często także się uczą. Zabawka zabawce nie jest jednak równa, dlatego warto wybierać te z pomysłem, które są bezpieczne i mają w sobie wartość edukacyjną. I takie oczywiście, które spełniają marzenia najmłodszych. Zabawka powinna być dopasowana do preferencji dziecka (ulubione bajki, bohaterowie, kolory) oraz wieku, bo tylko wtedy sprawi mu wielką radość i pomoże w rozwoju. Jak wybrać tę najlepszą, aby służyła przez długi czas i sprawiła wielką frajdę?

Dlaczego powinniśmy jeść orzechy - 8 powodów, dla których warto jeść orzechy

Dlaczego powinniśmy jeść orzechy - 8 powodów, dla których warto jeść orzechy

Orzechy powinny na stałe zagościć w naszej codziennej diecie i to nie tylko, jako smaczna przekąska. Orzechy stanowią źródło wielu witamin i składników mineralnych. Zawierają również duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są dobre dla naszego organizmu. Poznaj zalety orzechów i dowiedz się jakie mają właściwości zdrowotne. Przekonaj się, że warto je jeść!

Nabór do akcji szczepień przeciwko Covid-19. Jakie warunki muszą spełnić przychodnie, ile mogą zarobić?

Nabór do akcji szczepień przeciwko Covid-19. Jakie warunki muszą spełnić przychodnie, ile mogą zarobić?

Możliwość wykonania minimum 180 szczepień tygodniowo. To jeden z warunków, który muszą spełnić placówki medyczne, które chcą szczepić przeciwko Covid-19. Mogą się zgłaszać do 11 grudnia.

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług pośrednika?

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług pośrednika?

Wiele osób które zamierza zająć się importem z Chin, nie planuje skorzystać z usług doświadczonego pośrednika. Jest to uargumentowane chęcią zwiększenia zysków. Panuje przekonanie, iż taki pośrednik oferuje wygórowane stawki za swoje usługi, które równie dobrze mogą być wykonane samodzielnie przez importera. Z artykułu dowiesz się dlaczego jednak warto zdecydować się na skorzystanie z usług pośrednika i dlaczego bardzo prawdopodobnie nawet na tym zarobisz!

Bombkowo na UMCS. Świąteczna dekoracja na placu przed rektoratem [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Bombkowo na UMCS. Świąteczna dekoracja na placu przed rektoratem [ZOBACZ]

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej też zapragnął mieć swoją niepowtarzalną świąteczną dekorację. I wiele wskazuje na to, że wkrótce w mediach społecznościowych zaroi się od zdjęć wykonanych przed uczelnianym rektoratem. W czwartek pojawiły się tu wielkie, czerwone bombki.

Przymierzasz się do zakupu używanego auta? Poznaj praktyczne porady, na co zwrócić uwagę

Przymierzasz się do zakupu używanego auta? Poznaj praktyczne porady, na co zwrócić uwagę

Zakup używanego samochodu to dla niektórych nie tyle wybór, ile ostateczność. Wbrew pozorom jednak nawet na rynku wtórnym można nabyć pojazd w niemalże idealnym stanie technicznym za całkiem przyzwoitą cenę. Zanim jednak na niego natrafimy, przyjdzie nam przejrzeć dziesiątki, jak nie setki ogłoszeń sprzedaży aut. W tym artykule przedstawiamy wskazówki, jak oddzielić ziarno od plew i już na wstępie odrzucić oferty samochodowych bubli.

Stocznia do likwidacji. Cios dla ambitnych planów PiS

Stocznia do likwidacji. Cios dla ambitnych planów PiS

Ponad 13,2 tysiąca nowych chorych, a zmarło przeszło 530 osób

Ponad 13,2 tysiąca nowych chorych, a zmarło przeszło 530 osób

Ministerstwo zdrowia przedstawia najnowsze dane dotyczące pandemii. W całym kraju zmarło 531 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.