Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 stycznia 2020 r.
21:32

Z wiolonczelą na plecach. Szkoła Muzyczna w Białej Podlaskiej skarży się na brak wjazdu do parku

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
5 25 A A
Cała rewaloryzacja tego terenu to koszt 25 mln zł, z czego 16 mln zł to unijne dofinansowanie
Cała rewaloryzacja tego terenu to koszt 25 mln zł, z czego 16 mln zł to unijne dofinansowanie (fot. Ewelina Burda)

Na brak możliwości wjazdu do parku Radziwiłłowskiego skarży się dyrekcja Szkoły Muzycznej, która ma tam siedzibę. – To jest bardzo uciążliwe – przyznaje dyrektor Waldemar Robak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakaz wjazdu do parku Radziwiłłowskiego obowiązuje od września. Jest to związane z rewitalizacją tego miejsca. Odtworzono m.in. dawne fortyfikacje czy bramę koszarską, wyremontowano amfiteatr. Ale na terenie parku działa m.in. Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół Muzycznych.

– Przez trzy miesiące chodziliśmy po wertepach i brodziliśmy w błocie. Wszystko wytrzymaliśmy z nadzieją na świetlaną przyszłość. Ale już mamy tego po ludzku dosyć – przyznaje dyr. Waldemar Robak.

Uczniowie szkoły na każdą lekcję muszą przynosić swoje instrumenty. – A wśród nich są też kilkuletnie dzieci, które muszą przynieść na lekcję skrzypce, saksofon, wiolonczelę czy akordeon. W tym pomagają im rodzice, którzy często mają ograniczony czas, żeby dostarczyć dziecko z instrumentem do szkoły. Brak możliwości wjazdu jest dla nich bardzo uciążliwy – zwraca uwagę dyrektor. Ale na brak miejsc parkingowych w sąsiedztwie szkoły narzekają też nauczyciele.

Dlatego dyrekcja proponuje, aby w przyszłości wprowadzić czasową możliwość wjazdu rodzicom uczniów, a nauczycielom wydać karty wjazdu.

– Takie rozwiązania są praktykowane – zaznacza Robak. Tym bardziej, że docelowo dotychczasowe wjazdy do parku nie będą już czynne.

Władze miasta odpowiadają, że obecnie w parku odbywają się czynności odbiorcze, m.in. prac związanych z budową układu komunikacyjnego. – W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy dużego parkingu od strony bramy koszarskiej, z przeznaczeniem m.in. pod miejsca do parkowania samochodów pracowników instytucji kultury – zaznacza prezydent Michał Litwiniuk.

Urzędnicy analizują też, jak zorganizować wjazd do parku i czas postoju dla interesantów, w tym uczniów szkoły muzycznej. – Jednak dopiero po zakończeniu prac odbiorowych, zostanie ustalona ostateczna organizacja ruchu na terenie zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów – dodaje prezydent.

Zapewnia, że sugestie dyrekcji szkoły muzycznej zostaną wzięte pod uwagę.

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jadwiga / 14 stycznia 2020 o 07:28
+9
Skoro rodzic przywiózł dziecko samochodem, to może z niego wysiąść 200 czy 300 metrów dalej i zaprowadzić do szkoły z instrumentem. Może od tego nadmiaru ruchu nie umrze. Chociaż pewnie powinien móc wjechać samochodem do szatni szkoły.
Avatar
abc123 / 14 stycznia 2020 o 12:01
+8
Co wy z tym kiedyś to kiedyś tamto... Można powiedzieć że kiedyś internetu nie było i durnych komentarzy nie było i było dobrze. SMS-ów nie było, ludzie listy pisali. Samochodów też nie było. Ale dziś są inne realia. Instrument to nie worek z kapciami. 
Avatar
Gość / 14 stycznia 2020 o 15:47
+6
To jakiś horror, czy biała ma być przyjazna mieszkańcom, czy ma być miastem nakazów, zakazów i represji? Co to za rządy miejscowych watażków, pseudo prawników. Chcemy jako mieszkańcy poszanowania nas i naszych praw, a nie czczych obietnic.
Avatar
Rob / 14 stycznia 2020 o 15:27
+6
Wiolonczela nie jest az tak ciężka. Akordeon rzeczywiście jest, no ale trzeba było myśleć przed wyborem instrumentu. Dzieciaki w Łodzi sobie jakoś same radzą i jeżdżą komunikacją z wiolonczelą na plecach. Owszem, te malutkie nie mają takiej możliwości, ale niestety szkoła muzyczna też wymaga poświęceń ze strony rodziców. Brak możliwości zaparkowania jest uciążliwa, ale bez przesady. Widzialam wiele babć, które nosily swoim wnukom akordeony, gitary i jeździły komunikacją, z której miały do przejścia jeszcze 5 minut drogi. No to skoro one potrafią, to młodsi rodzice tym bardziej. Albo jeszcze inaczej zrobić Niech w klasach bedzie kilka rozmiarow instrumentów, i dzieciaki nie musialy by wozic swojego, tylko wezmą smyczki i będą na miejscu sobie graly na instrumencie szkolnym. Przepraszam, ale po prostu ten artykuł jest tak źle napisany, tytuł jest wręcz śmieszny. Rozumiem rodziców, ale ten artykuł aż się prosi o obalenie, bo jest napisany, jak by ktoś histeryzowal i wyolbrzymial
 Muzyczna, to połowa problemu, bo jest jeszcze NFZ, do którego musi zgłosić się wielu niepełnosprawnych oraz 2 biblioteki i muzeum i amfiteatr. Rozumiem, że skoro docelowo będzie całkowity zakaz wjazdu do parku, to żadnych imprez w parku nie będzie... I na koniec:  wykonującym tunel, Litwiniuk zaproponował - na wypadek "zatkania" - wykonanie objazdu, a co w przypadku wypadku na wąskim wjeździe/wyjeździe z parku. Brak ogólnodostępnego drugiego wjazdu zakorkuje park na godziny.
 Muzyczna, to połowa problemu, bo jest jeszcze NFZ, do którego musi zgłosić się wielu niepełnosprawnych oraz 2 biblioteki i muzeum i amfiteatr. Rozumiem, że skoro docelowo będzie całkowity zakaz wjazdu do parku, to żadnych imprez w parku nie będzie... I na koniec:  wykonującym tunel, Litwiniuk zaproponował - na wypadek "zatkania" - wykonanie objazdu, a co w przypadku wypadku na wąskim wjeździe/wyjeździe z parku. Brak ogólnodostępnego drugiego wjazdu zakorkuje park na godziny. rozwiń
Avatar
A kiedy przyjdą / 14 stycznia 2020 o 05:45
+5
Prezydencie Litwiniuk - w tej sprawie trzeba działać natychmiast, a nie czekać! Tu o dzieci chodzi!
 Kiedyś dzieci do szkoły pokonywaly kilka kilometrów, w śniegu po kolana. Też z ciężkimi tornistrami. A tutaj raptem 150m i już wielkie halo. A może tak samochodem do środka budynku wyjeżdżać, od razu pod ławkę. Co za czasy. 
Avatar
Anulka / 14 stycznia 2020 o 03:39
+5
Serio - od parkingu BCK, słowa pod, Cariasu, czy przychodni mają daleko? Toż fortepianu raczej nie noszą?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 o 23:04
+4
Ja tam codziennie targam wiolęcielę na plecach i nie narzekam, może i cza nosić ale obiad zrobi i w obejściu pomoże
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 o 23:44
+3
A ja uwielbiam wypowiedzi Prezydenta. Nic nie robi na odwal, wszystko analizuje, konsultuje, prowadzi debaty, wsłuc***e się w głos mieszkańców. Każdy głupi, by już dziś powiedział jak zorganizować wjazd do parku, a on każe urzędnikom przeanalizować czy wjeżdżać, czy nie wjeżdżać, a jak wjeżdżać to czy się zaqtrzymać, a jak zatrzymać to na 5 sekund, minutę? To nie jest takie proste. Odbiór będzie latem, to Panie dyr. Robak dowie się Pan jak ten problem bedzie rozwiązany.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2020 o 22:05
+2
Jest wyjście z tej trudnej i uciążliwej sytuacji, droga dyrekcjo i rodzice dzieci, bierzcie przykład z rady rodziców Zespołu Żłobków Miejskich i zwróćcie się do wojewody lubelskiego, ze skargą. To jedynie może zmobilizować krnąbrność i arogancję władzy, do otwarcia na całą szerokość bram wjazdowych do szkoły muzycznej. Czego wam życzę drodzy Bialczanie
Avatar
Emi / 15 stycznia 2020 o 19:20
+2
A ja tez dodam swoje zamknięto wszystkie bramy otworzono przejście od przychodni od ul Warszawskiej i ostatnio miałam przyjemność tamtędy iść i co lipa po lekkich opadach śniegu o mało się tam nie zabiłam było tak ślisko ze nie dało się iść wchodząc do Funduszu zagadnęła Panią a ta powiedziała ze urząd miasta tym nadzoruje to moja prośba jest taka skoro nadzoruje to niech tez zadba o bezpieczeństwo ludzi którzy tamtędy chodzą bo nie było nic posypane ślisko już nie pisze o osobach starszych które szły tamtędy jak na łyżwach . Pomysł może był dobry ale zamknięcie wszystkich bram już nie bo nie wszyscy są ma tyle sprawni żeby iść na piechotę i uważam ten pomysł za beznadziejny bo w przychodni nie ma gdzie stanąć a tam Pod funduszem zawsze było miejsce . Jak moja 70 letnia mama ma tam zajść skoro ledwo porusza się po domu idźcie po rozum do głowy i przywrócicie ruch w parku bo jest to bardzo uciążliwe i niebezpieczne dla osób starszych jak i dla dzieci które wysiadają na ulice i biegną na zajęcia już nie mówię o dzieciach z barwnej którzy porezygnowali z zajęć z powodu braku dojazdu
A ja tez dodam swoje zamknięto wszystkie bramy otworzono przejście od przychodni od ul Warszawskiej i ostatnio miałam przyjemność tamtędy iść i co lipa po lekkich opadach śniegu o mało się tam nie zabiłam było tak ślisko ze nie dało się iść wchodząc do Funduszu zagadnęła Panią a ta powiedziała ze urząd miasta tym nadzoruje to moja prośba jest taka skoro nadzoruje to niech tez zadba o bezpieczeństwo ludzi którzy tamtędy chodzą bo nie było nic posypane ślisko już nie pisze o osobach starszych które szły tamtędy jak na łyżwach . Pomysł może był... rozwiń
Avatar
Antyhiena / 15 stycznia 2020 o 22:21
-1
A ja uwielbiam wypowiedzi Prezydenta. Nic nie robi na odwal, wszystko analizuje, konsultuje, prowadzi debaty, wsłuc***e się w głos mieszkańców. Każdy głupi, by już dziś powiedział jak zorganizować wjazd do parku, a on każe urzędnikom przeanalizować czy wjeżdżać, czy nie wjeżdżać, a jak wjeżdżać to czy się zaqtrzymać, a jak zatrzymać to na 5 sekund, minutę? 
 tak już będzie do starczej renty robotą niedotknięty
Avatar
Gość / 15 stycznia 2020 o 22:05
+2
Jest wyjście z tej trudnej i uciążliwej sytuacji, droga dyrekcjo i rodzice dzieci, bierzcie przykład z rady rodziców Zespołu Żłobków Miejskich i zwróćcie się do wojewody lubelskiego, ze skargą. To jedynie może zmobilizować krnąbrność i arogancję władzy, do otwarcia na całą szerokość bram wjazdowych do szkoły muzycznej. Czego wam życzę drodzy Bialczanie
Avatar
Emi / 15 stycznia 2020 o 19:20
+2
A ja tez dodam swoje zamknięto wszystkie bramy otworzono przejście od przychodni od ul Warszawskiej i ostatnio miałam przyjemność tamtędy iść i co lipa po lekkich opadach śniegu o mało się tam nie zabiłam było tak ślisko ze nie dało się iść wchodząc do Funduszu zagadnęła Panią a ta powiedziała ze urząd miasta tym nadzoruje to moja prośba jest taka skoro nadzoruje to niech tez zadba o bezpieczeństwo ludzi którzy tamtędy chodzą bo nie było nic posypane ślisko już nie pisze o osobach starszych które szły tamtędy jak na łyżwach . Pomysł może był dobry ale zamknięcie wszystkich bram już nie bo nie wszyscy są ma tyle sprawni żeby iść na piechotę i uważam ten pomysł za beznadziejny bo w przychodni nie ma gdzie stanąć a tam Pod funduszem zawsze było miejsce . Jak moja 70 letnia mama ma tam zajść skoro ledwo porusza się po domu idźcie po rozum do głowy i przywrócicie ruch w parku bo jest to bardzo uciążliwe i niebezpieczne dla osób starszych jak i dla dzieci które wysiadają na ulice i biegną na zajęcia już nie mówię o dzieciach z barwnej którzy porezygnowali z zajęć z powodu braku dojazdu
A ja tez dodam swoje zamknięto wszystkie bramy otworzono przejście od przychodni od ul Warszawskiej i ostatnio miałam przyjemność tamtędy iść i co lipa po lekkich opadach śniegu o mało się tam nie zabiłam było tak ślisko ze nie dało się iść wchodząc do Funduszu zagadnęła Panią a ta powiedziała ze urząd miasta tym nadzoruje to moja prośba jest taka skoro nadzoruje to niech tez zadba o bezpieczeństwo ludzi którzy tamtędy chodzą bo nie było nic posypane ślisko już nie pisze o osobach starszych które szły tamtędy jak na łyżwach . Pomysł może był... rozwiń
Avatar
Rob / 15 stycznia 2020 o 14:52
0
Dzieci są tylko tarczami. Tu chodzi o wygodę rodziców. Dziecko po wszystkich swoich zajęciach powinno złapać odrobinę powietrza i ruchu dla zdrowia. Odetchnąc chwilę od wyścigu szczurów, który fundują mu rodzice od najmłodszych lat. Odrobina ruchu nie zaszkodzi też rodzicowi. Dziecko nie niesie tej wiolonczeli na plecach. Robi to rodzic. Przez 6 lat miałam przyjemność nosić do Piasta córce keyboard (wagowo podbny i równie nieporęczny). Prawie kilometr do Piasta. Mam samochód, ale musiała być naprawdę podła pogoda, żeby go użyć. To był zwykle przyjemny spacer.
 Bardzo ciekawe... Wygoda rodziców? Otóż różnica między Piastem a SM polega na tym , że w Piaście zajęcia z instrumentami ma kilkanaście osób, przy kilku setkach w S M. Poza tym w SM trzeba skoordynować dojazd ok.20 osób z wielu szkół Białej, Terespola, Radzynia na jedną godzinę a indywidualne lekcje są już od godziny 8.00. Sam prawie 50 lat mieszkam przy Piaście i tego horroru z parkowaniem obok kk Piast nikomu nie życzę... przecież gdy  są jakiekolwiek zajęcia czy imprezy seniorów mieszkańcy muszą parkować czasami nawet przy Biedronce. A przypomnę, że w większości uczniowie Irka Parafiniuka to wokaliści...
 Bardzo ciekawe... Wygoda rodziców? Otóż różnica między Piastem a SM polega na tym , że w Piaście zajęcia z instrumentami ma kilkanaście osób, przy kilku setkach w S M. Poza tym w SM trzeba skoordynować dojazd ok.20 osób z wielu szkół Białej, Terespola, Radzynia na jedną godzinę a indywidualne lekcje są już od godziny 8.00. Sam prawie 50 lat mieszkam przy Piaście i tego horroru z parkowaniem obok kk Piast nikomu nie życzę... przecież gdy  są jakiekolwiek zajęcia czy imprezy seniorów mieszkańcy muszą parkować czasami nawet przy... rozwiń
Avatar
Jadwiga / 15 stycznia 2020 o 07:42
0
Dzieci są tylko tarczami. Tu chodzi o wygodę rodziców. Dziecko po wszystkich swoich zajęciach powinno złapać odrobinę powietrza i ruchu dla zdrowia. Odetchnąc chwilę od wyścigu szczurów, który fundują mu rodzice od najmłodszych lat. Odrobina ruchu nie zaszkodzi też rodzicowi.  Dziecko nie niesie tej wiolonczeli na plecach. Robi to rodzic. Przez 6 lat miałam przyjemność nosić do Piasta córce keyboard (wagowo podbny i równie nieporęczny). Prawie kilometr do Piasta. Mam samochód, ale musiała być naprawdę podła pogoda, żeby go użyć. To był zwykle przyjemny spacer. 
Dzieci są tylko tarczami. Tu chodzi o wygodę rodziców. Dziecko po wszystkich swoich zajęciach powinno złapać odrobinę powietrza i ruchu dla zdrowia. Odetchnąc chwilę od wyścigu szczurów, który fundują mu rodzice od najmłodszych lat. Odrobina ruchu nie zaszkodzi też rodzicowi.  Dziecko nie niesie tej wiolonczeli na plecach. Robi to rodzic. Przez 6 lat miałam przyjemność nosić do Piasta córce keyboard (wagowo podbny i równie nieporęczny). Prawie kilometr do Piasta. Mam samochód, ale musiała być naprawdę podła pogoda, żeby go użyć. To był zwyk... rozwiń
Avatar
Jadwiga / 15 stycznia 2020 o 07:32
-1
Zgadzam się. Miasto powinno być przyjazne ludziom, a nie samochodom. I w mieście powinny być miejsca odpoczynku, gdzie nie ma samochodów. Park to nie parking, ani ulica. 
Avatar
Gość / 14 stycznia 2020 o 15:47
+6
To jakiś horror, czy biała ma być przyjazna mieszkańcom, czy ma być miastem nakazów, zakazów i represji? Co to za rządy miejscowych watażków, pseudo prawników. Chcemy jako mieszkańcy poszanowania nas i naszych praw, a nie czczych obietnic.
Avatar
Rob / 14 stycznia 2020 o 15:27
+6
Wiolonczela nie jest az tak ciężka. Akordeon rzeczywiście jest, no ale trzeba było myśleć przed wyborem instrumentu. Dzieciaki w Łodzi sobie jakoś same radzą i jeżdżą komunikacją z wiolonczelą na plecach. Owszem, te malutkie nie mają takiej możliwości, ale niestety szkoła muzyczna też wymaga poświęceń ze strony rodziców. Brak możliwości zaparkowania jest uciążliwa, ale bez przesady. Widzialam wiele babć, które nosily swoim wnukom akordeony, gitary i jeździły komunikacją, z której miały do przejścia jeszcze 5 minut drogi. No to skoro one potrafią, to młodsi rodzice tym bardziej. Albo jeszcze inaczej zrobić Niech w klasach bedzie kilka rozmiarow instrumentów, i dzieciaki nie musialy by wozic swojego, tylko wezmą smyczki i będą na miejscu sobie graly na instrumencie szkolnym. Przepraszam, ale po prostu ten artykuł jest tak źle napisany, tytuł jest wręcz śmieszny. Rozumiem rodziców, ale ten artykuł aż się prosi o obalenie, bo jest napisany, jak by ktoś histeryzowal i wyolbrzymial
 Muzyczna, to połowa problemu, bo jest jeszcze NFZ, do którego musi zgłosić się wielu niepełnosprawnych oraz 2 biblioteki i muzeum i amfiteatr. Rozumiem, że skoro docelowo będzie całkowity zakaz wjazdu do parku, to żadnych imprez w parku nie będzie... I na koniec:  wykonującym tunel, Litwiniuk zaproponował - na wypadek "zatkania" - wykonanie objazdu, a co w przypadku wypadku na wąskim wjeździe/wyjeździe z parku. Brak ogólnodostępnego drugiego wjazdu zakorkuje park na godziny.
 Muzyczna, to połowa problemu, bo jest jeszcze NFZ, do którego musi zgłosić się wielu niepełnosprawnych oraz 2 biblioteki i muzeum i amfiteatr. Rozumiem, że skoro docelowo będzie całkowity zakaz wjazdu do parku, to żadnych imprez w parku nie będzie... I na koniec:  wykonującym tunel, Litwiniuk zaproponował - na wypadek "zatkania" - wykonanie objazdu, a co w przypadku wypadku na wąskim wjeździe/wyjeździe z parku. Brak ogólnodostępnego drugiego wjazdu zakorkuje park na godziny. rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2020 o 13:23
-2
Wiolonczela nie jest az tak ciężka. Akordeon rzeczywiście jest, no ale trzeba było myśleć przed wyborem instrumentu. Dzieciaki w Łodzi sobie jakoś same radzą i jeżdżą komunikacją z wiolonczelą na plecach. Owszem, te malutkie nie mają takiej możliwości, ale niestety szkoła muzyczna też wymaga poświęceń ze strony rodziców. Brak możliwości zaparkowania jest uciążliwa, ale bez przesady. Widzialam wiele babć, które nosily swoim wnukom akordeony, gitary i jeździły komunikacją, z której miały do przejścia jeszcze 5 minut drogi. No to skoro one potrafią, to młodsi rodzice tym bardziej. Albo jeszcze inaczej zrobić Niech w klasach bedzie kilka rozmiarow instrumentów, i dzieciaki nie musialy by wozic swojego, tylko wezmą smyczki i będą na miejscu sobie graly na instrumencie szkolnym. Przepraszam, ale po prostu ten artykuł jest tak źle napisany, tytuł jest wręcz śmieszny. Rozumiem rodziców, ale ten artykuł aż się prosi o obalenie, bo jest napisany, jak by ktoś histeryzowal i wyolbrzymial
Wiolonczela nie jest az tak ciężka. Akordeon rzeczywiście jest, no ale trzeba było myśleć przed wyborem instrumentu. Dzieciaki w Łodzi sobie jakoś same radzą i jeżdżą komunikacją z wiolonczelą na plecach. Owszem, te malutkie nie mają takiej możliwości, ale niestety szkoła muzyczna też wymaga poświęceń ze strony rodziców. Brak możliwości zaparkowania jest uciążliwa, ale bez przesady. Widzialam wiele babć, które nosily swoim wnukom akordeony, gitary i jeździły komunikacją, z której miały do przejścia jeszcze 5 minut drogi. No to skoro one potr... rozwiń
Avatar
abc123 / 14 stycznia 2020 o 12:01
+8
Co wy z tym kiedyś to kiedyś tamto... Można powiedzieć że kiedyś internetu nie było i durnych komentarzy nie było i było dobrze. SMS-ów nie było, ludzie listy pisali. Samochodów też nie było. Ale dziś są inne realia. Instrument to nie worek z kapciami. 
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy przez zamówione towary z Chin można się zarazić wirusem? GIS odpowiada [interaktywna mapa zasięgu wirusa]
film

Czy przez zamówione towary z Chin można się zarazić wirusem? GIS odpowiada [interaktywna mapa zasięgu wirusa] 0 1

Służby sanitarne otrzymują coraz więcej zapytań, czy zamawiając rzeczy z Chin można zarazić się koronawirusem 2019-nCoV. Jak czytamy w jednym z komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, według aktualnej wiedzy, nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Orzeł Czemierniki rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej

Orzeł Czemierniki rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej 0 0

Z konieczności w kadrze zespołu dojdzie do zmian

Malarstwo Bartłomieja Flisa w Galerii Sztuki A10
31 stycznia 2020, 18:00

Malarstwo Bartłomieja Flisa w Galerii Sztuki A10 0 0

Prace malarskie Bartłomieja Flisa, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, będzie można podziwiać w Galerii Sztuki A10 (ul. Muzyczna 10a). Wernisaż ekspozycji nastąpi 31 stycznia o godz. 18.

71-latek z Ukrainy chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech

71-latek z Ukrainy chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech 0 0

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj na przejściu granicznym w Hrebennem 71-latka z Ukrainy, który chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech. Dostawczy Renault Master był wyceniony na 60 tys. zł.

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na giełdzie w okolicy Zamościa. Teraz grozi im odsiadka

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na giełdzie w okolicy Zamościa. Teraz grozi im odsiadka 4 4

Dwoje Bułgarów - 31-latek i 54-latka - odpowie za handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Swoje "produkty" sprzedawali na terenie giełdy w miejscowości Mokre (pow. zamojski). Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Kultura w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice zostanie na dłużej

Kultura w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice zostanie na dłużej 0 1

Nawet przez dziesięć kolejnych lat może działać przy ul. Hutniczej filia Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice, o ile pozwoli na to Rada Miasta Lublin.

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z mini zoo

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z mini zoo 25 5

Mieszkańcy Wąwolnicy, którzy dzisiaj ok. godz. 7 wyjrzeli przez okno, mieli prawo być zaskoczeni. Po ich miejscowości biegała zebra. Zwierzę zostało już schwytane i oddane w ręce właściciela.

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin
31 stycznia 2020, 19:00

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin 0 0

Ostatniego dnia stycznia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert muzyki flamenco w wykonaniu zespołów Por Fiesta i Fuente.

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice 0 1

Mistrz jesieni Unia Białopole ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny. Drużynę nadal prowadzi Tomasz Hawryluk

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy 1 5

23-latek z Biłgoraja wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu, a na dodatek nie miał prawa jazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem - grozi mu do dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm 70 13

Szpitale w całej Polsce dostały polecenie, by informować sanepid o każdym pacjencie, którego choroba może mieć związek z używaniem e-papierosów. O ich szkodliwości ostrzega już oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia. Według niej elektroniczne papierosy zwiększają ryzyko chorób płuc i serca.

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską
31 stycznia 2020, 18:00

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską 0 0

Reporterka Ilona Wiśniewska będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Ciąg dalszy" w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji
film

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji 0 0

62. gala rozdania nagród Grammy zdominowana przez Billie Eilish. Młodziutka wokalistka zgarnęła aż 5 statuetek za: album roku, najlepszy debiut, piosenkę roku, nagranie roku oraz najlepszy album popowy.

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
27 stycznia 2020, 12:00

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 0 2

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tradycyjnie do uroczystości przyłącza się Państwowe Muzeum na Majdanku.

Smog w Lublinie. GIOŚ oznaczył jakość powietrza jako złą

Smog w Lublinie. GIOŚ oznaczył jakość powietrza jako złą 23 60

Normy pyłów zawieszonych PM10 oraz PM 2.5 ponownie zostały przekroczone - wynika z danych z czujnika umieszczonego przy ul. Obywatelskiej. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oznaczył jakość powietrza w Lublinie jako złą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.