Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 września 2019 r.
9:10

Odpady zalegają tygodniami. Mieszkańcy bloków słabo segregują

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 11 A A

Odpady wielkogabarytowe zalegają w śmietnikach tygodniami, a w skali całego miasta mieszkańcy segregują tylko 35 proc. odpadów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najgorzej sobie z tym radzą mieszkańcy bloków. - W okresie wiosenno-letnim widać więcej remontów domów i mieszkań. To skutkuje zwiększoną ilością śmieci wielkogabarytowych oraz poremontowych, typu gruz, stare okna czy meble – mówi radny Piotr Sakowicz z Międzyrzeca Podlaskiego. Śmieci te często zalegają na śmietnikach przez wiele tygodni. – Utrudniają dostęp do kontenerów i zagrażają bezpieczeństwu.

Sakowicz podaje przykład sytuacji z osiedlowego śmietnika przy ul. Partyzantów. – Tam jest łatwy dostęp pojazdem, co sprzyja temu, że śmieci zostawiają nie tylko mieszkańcy tego osiedla.

Radny proponuje, by zwiększyć częstotliwość wywozów śmieci wielkogabarytowych lub ustawić dodatkowe kontenery w wyznaczonych punktach w mieście.

Burmistrz Zbigniew Kot przyznaje, że największy problem z zagospodarowaniem takich odpadów, jak również z segregacją, jest na osiedlach wielorodzinnych.

– Na osiedlach domów jednorodzinnych tego nie ma – przekonuje burmistrz. – Mamy wyznaczone punkty gdzie można wywieźć gruz w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca – podkreśla.

Pierwszy z punktów znajduje się przy ulicy Kościuszki, gdzie filię ma firma Ekolider (w pierwszą sobotę miesiąca), a drugi to baza Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Brzeskiej 102. – O tym informowaliśmy już wielokrotnie, a teraz do każdego mieszkańca trafią druki na ten temat – zapowiada Kot.

Miasto nie zamierza stawiać nowych kontenerów na osiedlach. – To zadanie właścicieli i administratorów nieruchomości – zaznacza burmistrz. Jednocześnie samorząd planuje w niektórych miejscach zainstalować fotopułapki. – Tak aby zidentyfikować kto odpady podrzuca.

W przyszłym roku miasto musi osiągnąć 50-procentowy próg segregacji odpadów.

– Obecnie ten próg wynosi 35 proc. Mamy rok na uzyskanie odpowiedniego poziomu. Jeżeli tak się nie stanie, grożą nam kary administracyjne w wysokości ok. 600 tys. zł – precyzuje burmistrz.

Najgorzej wypadają mieszkańcy osiedli wielorodzinnych.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 09:32
+8
Ewelinka, w okresie letnio-wiosennym? A cóż to za czas?
Avatar
Nałkowskich / 4 września 2019 o 11:32
+6
OS Nałkowskich .Koszmar bo z okolicznych domów przy Romera i nie tylko non-stop podrzucają nam śmieci do osiedlowych śmietników.Co z tego że ja segreguję jak syf pod smietnikami.Nie nadąrzają z wywozem smieci ,administracja osiedla też się nie przejmuje. a my płacimy.Smród brud pod oknami.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 10:26
+5
Gdzie pojedynczy obywatel może sprzedać makulaturę, szkło i inne surowce wtórne ?
Avatar
Gucio / 4 września 2019 o 12:28
+2
przecież mycie butelek , słoików i plastików kosztuje !
Avatar
Segreguję starannie / 4 września 2019 o 10:24
+2
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
 To odbieraj za darmo i zarabiaj na tym.  Ludzi jest coraz więcej i śmieci (nieproporcjonalnie) więcej. Do niektórych (więkoszości) ludzi nie dociera, że to jest coraz większy problem i będzie narastał. Sortowanie to fikcja, szczególnie w blokach (wystarczy, że na 1 rodzina nie sortuje albo sortuje niedokładnie i cały śmietnik jest w zasadzie odpadem nieposortowanym. Sytuacja musi się jeszcze pogorszyć (zalegające w miastach śmieci, szczury i inne gryzonie rozwlekające odpadki) żeby ludzie zrozumieli, że gadanie "płacę 17 zł za osobę miesięcznie to wymagam" nic nie zmieni. Tak samo będzie z wodą (skandal, że wodą pitną spłukujemy toalety) i ściekami
 To odbieraj za darmo i zarabiaj na tym.  Ludzi jest coraz więcej i śmieci (nieproporcjonalnie) więcej. Do niektórych (więkoszości) ludzi nie dociera, że to jest coraz większy problem i będzie narastał. Sortowanie to fikcja, szczególnie w blokach (wystarczy, że na 1 rodzina nie sortuje albo sortuje niedokładnie i cały śmietnik jest w zasadzie odpadem nieposortowanym. Sytuacja musi się jeszcze pogorszyć (zalegające w miastach śmieci, szczury i inne gryzonie rozwlekające odpadki) żeby ludzie zrozumieli, że gadanie "płacę 1... rozwiń
Avatar
panna anna / 4 września 2019 o 14:22
+1
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
 17 zł od osoby to drogo? W Lublinie gospodarstwo dwuosobowe, śmieci segregowane - płaci się 60 zł miesięcznie. Chętnie się zamienię - chciałabym płacić 34 zł...
Avatar
MAXSegregatus / 4 września 2019 o 13:49
+1
Dlaczego jest drogo? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski - w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”… Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to że wpuszczenie czynnika chciwości do usług komunalnych w odpadach generuje nieustający wzrost comiesięcznych opłat polskich rodzin – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza - pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 … Elementami tego scenariusza są liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach – bo to daje dodatkowe dochody od ubezpieczycieli… PORZUCONE „NICZYJE” ODPADY USUWANE NA KOSZT PODATNIKA z lasów i zagajników – TO TEŻ ZJAWISKO NIEZNANE W INNYCH KRAJACH EUROPY… Latające drony nad składowiskami i 24-godzinny monitoring śmieci – to wstydliwa specyfika polskiego systemu odpadów pod specjalnym nadzorem… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd POsprząta również i to – i zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit i wyeliminowaniu czynnika chciwości - tak jak jest to w krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy…
Dlaczego jest drogo? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski - w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty... rozwiń
Avatar
Zgroza / 4 września 2019 o 15:32
0
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
17 zł od osoby to drogo? W Lublinie gospodarstwo dwuosobowe, śmieci segregowane - płaci się 60 zł miesięcznie. Chętnie się zamienię - chciałabym płacić 34 zł...
 Drogo, tanio, ale nie w tym problem. Recykling odpadów w Międzyrzecu Podlaskim stanowi 35%. Pytanie w jakim stopniu na poprawę tego stanu wpłynęła inwestycja w PUK m.in. kompostownia odpadów. Kilka milionów zainwestowano w dobre samopoczucie burmistrza. A może trzeba się zapytać jaki procent receklingu wynika z odbioru odpadów przez Ekolidera. Ten odbiorca deponuje wszystkie odpady na składowisku odpadów w Garwolinie. Jedynie odpady odbierane przez PUK, które trafiają do Białej uzyskują niewielki procent recyklingu ale to są tylko ochłapy. Dostawa odpadów z frakcją biodegradowalną  z blokowisk może ten wskaźnik poprawić, a nie współpraca z Ekoliderem. Taką praktykę prowadzi Radzyń we wspólpracy z ZZO Biała Podlaska. Biała chętnie przyjmuje również odpady wielkogabarytowe, które przetwarza na paliwo alternatywne. Zatem pan burmistrz powinien razem z Wojtkiem ruszyć trzy litery i wypracować system segregacji, odbioru i przetwarzania odpadów. A inwestycją w PUK należy zainteresować te władze, które sfinasowały inwestycję. Jak na razie to marnotrastwo i kontynuacja koesiowskich powiązań. Może radni coś z tego zrozumieją i pogonią towarzystwo wzajemnej adoracji, bo generalnie w tym temacie jest bajzel i nadużycia!
 Drogo, tanio, ale nie w tym problem. Recykling odpadów w Międzyrzecu Podlaskim stanowi 35%. Pytanie w jakim stopniu na poprawę tego stanu wpłynęła inwestycja w PUK m.in. kompostownia odpadów. Kilka milionów zainwestowano w dobre samopoczucie burmistrza. A może trzeba się zapytać jaki procent receklingu wynika z odbioru odpadów przez Ekolidera. Ten odbiorca deponuje wszystkie odpady na składowisku odpadów w Garwolinie. Jedynie odpady odbierane przez PUK, które trafiają do Białej uzyskują niewielki procent recyklingu ale to są ... rozwiń
Avatar
Śmieciowe złodziejstwo / 4 września 2019 o 09:59
0
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 11:38
-1
Do Pani redaktor A jakiegoż to miasta dotyczy sprawa?
Avatar
Zgroza / 4 września 2019 o 15:32
0
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
17 zł od osoby to drogo? W Lublinie gospodarstwo dwuosobowe, śmieci segregowane - płaci się 60 zł miesięcznie. Chętnie się zamienię - chciałabym płacić 34 zł...
 Drogo, tanio, ale nie w tym problem. Recykling odpadów w Międzyrzecu Podlaskim stanowi 35%. Pytanie w jakim stopniu na poprawę tego stanu wpłynęła inwestycja w PUK m.in. kompostownia odpadów. Kilka milionów zainwestowano w dobre samopoczucie burmistrza. A może trzeba się zapytać jaki procent receklingu wynika z odbioru odpadów przez Ekolidera. Ten odbiorca deponuje wszystkie odpady na składowisku odpadów w Garwolinie. Jedynie odpady odbierane przez PUK, które trafiają do Białej uzyskują niewielki procent recyklingu ale to są tylko ochłapy. Dostawa odpadów z frakcją biodegradowalną  z blokowisk może ten wskaźnik poprawić, a nie współpraca z Ekoliderem. Taką praktykę prowadzi Radzyń we wspólpracy z ZZO Biała Podlaska. Biała chętnie przyjmuje również odpady wielkogabarytowe, które przetwarza na paliwo alternatywne. Zatem pan burmistrz powinien razem z Wojtkiem ruszyć trzy litery i wypracować system segregacji, odbioru i przetwarzania odpadów. A inwestycją w PUK należy zainteresować te władze, które sfinasowały inwestycję. Jak na razie to marnotrastwo i kontynuacja koesiowskich powiązań. Może radni coś z tego zrozumieją i pogonią towarzystwo wzajemnej adoracji, bo generalnie w tym temacie jest bajzel i nadużycia!
 Drogo, tanio, ale nie w tym problem. Recykling odpadów w Międzyrzecu Podlaskim stanowi 35%. Pytanie w jakim stopniu na poprawę tego stanu wpłynęła inwestycja w PUK m.in. kompostownia odpadów. Kilka milionów zainwestowano w dobre samopoczucie burmistrza. A może trzeba się zapytać jaki procent receklingu wynika z odbioru odpadów przez Ekolidera. Ten odbiorca deponuje wszystkie odpady na składowisku odpadów w Garwolinie. Jedynie odpady odbierane przez PUK, które trafiają do Białej uzyskują niewielki procent recyklingu ale to są ... rozwiń
Avatar
panna anna / 4 września 2019 o 14:22
+1
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
 17 zł od osoby to drogo? W Lublinie gospodarstwo dwuosobowe, śmieci segregowane - płaci się 60 zł miesięcznie. Chętnie się zamienię - chciałabym płacić 34 zł...
Avatar
MAXSegregatus / 4 września 2019 o 13:49
+1
Dlaczego jest drogo? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski - w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”… Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to że wpuszczenie czynnika chciwości do usług komunalnych w odpadach generuje nieustający wzrost comiesięcznych opłat polskich rodzin – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza - pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 … Elementami tego scenariusza są liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach – bo to daje dodatkowe dochody od ubezpieczycieli… PORZUCONE „NICZYJE” ODPADY USUWANE NA KOSZT PODATNIKA z lasów i zagajników – TO TEŻ ZJAWISKO NIEZNANE W INNYCH KRAJACH EUROPY… Latające drony nad składowiskami i 24-godzinny monitoring śmieci – to wstydliwa specyfika polskiego systemu odpadów pod specjalnym nadzorem… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd POsprząta również i to – i zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit i wyeliminowaniu czynnika chciwości - tak jak jest to w krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy…
Dlaczego jest drogo? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski - w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty... rozwiń
Avatar
Gucio / 4 września 2019 o 12:28
+2
przecież mycie butelek , słoików i plastików kosztuje !
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 11:38
-1
Do Pani redaktor A jakiegoż to miasta dotyczy sprawa?
Avatar
Nałkowskich / 4 września 2019 o 11:32
+6
OS Nałkowskich .Koszmar bo z okolicznych domów przy Romera i nie tylko non-stop podrzucają nam śmieci do osiedlowych śmietników.Co z tego że ja segreguję jak syf pod smietnikami.Nie nadąrzają z wywozem smieci ,administracja osiedla też się nie przejmuje. a my płacimy.Smród brud pod oknami.
Avatar
Bezpłatna Szkoła Policealna COSINUS / 4 września 2019 o 11:29
-5
Jeżeli chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje, zdobyć nowy zawód lub poznać nowe i ciekawych ludzi, a to wszystko zupełnie ZA DARMO zapraszamy do Szkoły Policealnej COSINUS w Białej Podlaskiej. Na rok szkolny 2019/2020 prowadzimy rekrutację na kierunki: opiekunka dziecięca, technik administracji oraz florysta! Nauka w naszej szkole jest bezpłatna oraz efektywna! Zapraszamy do Sekretariatu Szkoły w Białej Podlaskiej przy ul. Narutowicza 35B lub na stronę WWW.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 10:26
+5
Gdzie pojedynczy obywatel może sprzedać makulaturę, szkło i inne surowce wtórne ?
Avatar
Segreguję starannie / 4 września 2019 o 10:24
+2
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
 To odbieraj za darmo i zarabiaj na tym.  Ludzi jest coraz więcej i śmieci (nieproporcjonalnie) więcej. Do niektórych (więkoszości) ludzi nie dociera, że to jest coraz większy problem i będzie narastał. Sortowanie to fikcja, szczególnie w blokach (wystarczy, że na 1 rodzina nie sortuje albo sortuje niedokładnie i cały śmietnik jest w zasadzie odpadem nieposortowanym. Sytuacja musi się jeszcze pogorszyć (zalegające w miastach śmieci, szczury i inne gryzonie rozwlekające odpadki) żeby ludzie zrozumieli, że gadanie "płacę 17 zł za osobę miesięcznie to wymagam" nic nie zmieni. Tak samo będzie z wodą (skandal, że wodą pitną spłukujemy toalety) i ściekami
 To odbieraj za darmo i zarabiaj na tym.  Ludzi jest coraz więcej i śmieci (nieproporcjonalnie) więcej. Do niektórych (więkoszości) ludzi nie dociera, że to jest coraz większy problem i będzie narastał. Sortowanie to fikcja, szczególnie w blokach (wystarczy, że na 1 rodzina nie sortuje albo sortuje niedokładnie i cały śmietnik jest w zasadzie odpadem nieposortowanym. Sytuacja musi się jeszcze pogorszyć (zalegające w miastach śmieci, szczury i inne gryzonie rozwlekające odpadki) żeby ludzie zrozumieli, że gadanie "płacę 1... rozwiń
Avatar
Śmieciowe złodziejstwo / 4 września 2019 o 09:59
0
Biorą po 17 zł /miesiąc od osoby i jeszcze marudzą. Posortuj, wyrzuć czyste plastiki, butelki a może jeszcze do huty im zawieść i na konto pieniążki wpłać. Sprzedają szkło, plastik, tekturę, papier, a nawet gruz mają kasy jak lodu ijeszcze marudzą. Śmieci powinni odbierać za darmo !!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 0 0

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 5 1

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 19 23

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 1

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt
20 września 2019, 0:00

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt zaprasza do uczestnictwa w trzech realizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach: finale projektu Meet the Neighbours, konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" oraz projekcie "Otwarte Studio Antyfaszystowskie".

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 8 3

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę 0 2

W sobotę warto będzie odwiedzić stadion w Zamościu. Tamtejszy Hetman podejmuje Wisłę Puławy. Obie ekipy chciałyby powetować sobie straty z poprzedniego tygodnia. Początek zawodów zaplanowano na godz. 13

Skoczył ze schodów ratusza w Zamościu. Akcja ratunkowa na rynku [wideo]
film

Skoczył ze schodów ratusza w Zamościu. Akcja ratunkowa na rynku [wideo] 46 15

Do próby samobójczej doszło w piątek o godzinie 12:45 na Rynku Wielkim w Zamościu. Mężczyzna wszedł na schody i przeszedł przez barierki

Rusza pierwsza liga piłki ręcznej. Trio z regionu wchodzi do gry

Rusza pierwsza liga piłki ręcznej. Trio z regionu wchodzi do gry 0 0

W sobotę trzy zespoły z naszego regionu rozpoczną rywalizację na zapleczu PGNiG Superligi. Najbardziej doświadczonym w tym gronie będą akademicy z Białej Podlaskiej, którzy jako jedyni wystąpią na inaugurację przed swoimi kibicami

Policja aresztowała podejrzanych o posiadanie dziecięcej pornografii
galeria

Policja aresztowała podejrzanych o posiadanie dziecięcej pornografii 10 5

Policjanci otrzymali informację, że na terenie całego kraju masowo rozpowszechniane są materiały pornograficzne z udziałem dzieci. Wśród podejrzanych znaleźli się mieszkańcy województwa lubelskiego. Ze względu na charakter i skalę przestępstwa Komendant Główny Policji podjął decyzję o zorganizowaniu specjalnej grupy śledczej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.