Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biłgoraj

31 grudnia 2018 r.
14:06

Lubelskie: Jak zginęła 15-latka? Policja szuka świadków tragicznego wypadku

0 28 A A

Do śmiertelnego wypadku doszło w Różańcu, w województwie lubelskim. Nie żyje 15-letnia dziewczyna, w którą uderzył samochód osobowy. Nastolatki nie udało się uratować. Kierowca samochodu trafił do aresztu. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Policjanci zatrzymali kierującego pojazdem 30-letniego mieszkańca województwa śląskiego, mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Będziemy dążyć do ustalenia jak faktycznie doszło do tego wypadku, kto się do tej tragedii przyczynił – powiedziała podkom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

>>> Czytaj także: Wypadek w Różańcu. 15-latka nie żyje. Szła poboczem, potrącił ją samochód

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 14:42
+16
Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku, z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. 2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi. 3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 14:31
+15
WÓJT KOSI KILKANAŚCIE TYSIĘCY MIESIĘCZNIE - ZA CO PYTAM? ZA CO !!!
Avatar
Re. / 31 grudnia 2018 o 14:20
+14
Brak chodnika, brak utwardzonego pobocza, dobrego wójta tam macie.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 10:36
+12
Pieszy idący po jezdni w miejscu nie oświetlonym gdy zobaczy jadący pojazd,zawsze powinien zejść na pobocze-trawę piasek. To tylko 2 kroki w bok jeżeli idzie się przy poboczu ,a ocalone życie
Avatar
Agneska / 2 stycznia 2019 o 00:20
+9
To wszystko teraz nie istotne ,czy miała odbaski ,jak szła czy była winna ona czy kierowca.Zginela młoda dziewczynka ,która przed sobą miała całe życie .Miała dopiero 15lat .Chciała żyć jak każdy z nas, w przyszłości mieć fajną pracę , męża i dzieciaczk,być po prostu szczęśliwa.To straszna tragedia . Bardzo współczuję rodzicom dziewczynki ,bo to musi być największy cios jaki kiedykolwiek można w życiu otrzymać- .Stracić swoje ukochane dziecko .To najgorsze co może spotkać człowieka
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 18:00
+5
Niech policja i sądy dalej uczą że pieszym wszystko wolno i są bezkarni. Po co maja żyć? Takich czasów dożyliśmy. Koszmar.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 16:04
+5
Dziurawa droga na wsi - samochody jeżdżą 30km/h. Po remoncie samochody jeżdżą już 90km/h. Wtedy stawia się progi i samochody znowu jeżdżą 30km/h.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 16:15
+4
Po raz kolejny sprawdza się hasło: "Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie."
Avatar
Henio / 1 stycznia 2019 o 13:47
+3
Tak, jak się jeździ, to takie rzeczy wie się z autopsji. I jak się używa mózgu, to przy ograniczonej widzialności jeździ się z taką prędkością, żeby nikogo nie rozjechać, ani też samemu się na czymś nie rozwalić. 
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 16:09
+3
Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany: 2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, UCZESTNIKA RUCHU ruchu lub przeszkody.
Avatar
... / 2 stycznia 2019 o 19:04
+1
Skąd macie informacje,że szła bez odblasków,była ubrana cała na ciemno, w nieoswietlonym terenie, szła ulicą i nie zeszła na pobocze? A do tego kierowca jechał zgodnie z przepisami i nie przekroczyl prędkości? No właśnie- z nikąd, bo to nieprawda! Dziewczyny szły poboczem- nie ulicą, miały odblaski , a teren był oświetlony ponieważ świeciły się tam lampy, nie były ubrane na czarno, wręcz przeciwnie. Kierowca za***ał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, do tego na zakręcie i odebrał dziewczynie życie. Wszystkie informacje mam od świadka tego zdarzenia. Zastanówcie się czasem co piszecie, bo jest to bardzo krzywdzące dla rodziny i bliskich dziewczyny i zamiast zawzięcie bronić kierowcy, zacznijcie odnosić się do faktów, a nie do swoich domniemań.
Skąd macie informacje,że szła bez odblasków,była ubrana cała na ciemno, w nieoswietlonym terenie, szła ulicą i nie zeszła na pobocze? A do tego kierowca jechał zgodnie z przepisami i nie przekroczyl prędkości? No właśnie- z nikąd, bo to nieprawda! Dziewczyny szły poboczem- nie ulicą, miały odblaski , a teren był oświetlony ponieważ świeciły się tam lampy, nie były ubrane na czarno, wręcz przeciwnie. Kierowca za***ał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, do tego na zakręcie i odebrał dziewczynie życie. Wszystkie informacje mam od świadka tego... rozwiń
Avatar
Agneska / 2 stycznia 2019 o 00:20
+9
To wszystko teraz nie istotne ,czy miała odbaski ,jak szła czy była winna ona czy kierowca.Zginela młoda dziewczynka ,która przed sobą miała całe życie .Miała dopiero 15lat .Chciała żyć jak każdy z nas, w przyszłości mieć fajną pracę , męża i dzieciaczk,być po prostu szczęśliwa.To straszna tragedia . Bardzo współczuję rodzicom dziewczynki ,bo to musi być największy cios jaki kiedykolwiek można w życiu otrzymać- .Stracić swoje ukochane dziecko .To najgorsze co może spotkać człowieka
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 18:00
+5
Niech policja i sądy dalej uczą że pieszym wszystko wolno i są bezkarni. Po co maja żyć? Takich czasów dożyliśmy. Koszmar.
Avatar
zzz / 1 stycznia 2019 o 17:30
-2
Słuchajcie idioci. Wczoraj jadąc po zmroku wiejską drogą mijałem kretyna ubranego na czarno - stal na krawędzi jezdni z telefonem. Zobaczyłem go jakieś 20m przed sobą. Jechałem 50km/h więc i tak bym nie zdążył się zatrzymać gdyby był po mojej stronie drogi. Jadąc kawałek dalej, że skrzyżowania, które było 600m przede mną, wyjechał samochód w moją stronę. Moją stroną jezdni szedł gość z psem, którego już dojrzałem 300m wcześniej, bo był odpowiedzialny. Użył latarki do mrugania, ŻEBYM WIDZIAŁ ŻE JEST. Wiec niech wszyscy wieszający psy na kierowcy niech zamkną ryje i podjeżdżą trochę samochodem w różnych warunkach, dopiero potem wydają werdykt.
 Nie nazywaj idiotami jak sam nim jesteś szaunku dla ludzi
 Nie nazywaj idiotami jak sam nim jesteś szaunku dla ludzi rozwiń
Avatar
Henio / 1 stycznia 2019 o 13:47
+3
Tak, jak się jeździ, to takie rzeczy wie się z autopsji. I jak się używa mózgu, to przy ograniczonej widzialności jeździ się z taką prędkością, żeby nikogo nie rozjechać, ani też samemu się na czymś nie rozwalić. 
Avatar
K / 1 stycznia 2019 o 11:49
-2
Jak można nazywać kierowcą kogoś, kto jedzie po omacku, bo nie widzi co ma przed sobą, nie zauważa 2 osób przy drodze i w nie wjeżdża. Ślepa małpa lepiej kieruje.
Wiesz to z autopsji?
Avatar
djr / 1 stycznia 2019 o 11:33
+2
Słuchajcie idioci. Wczoraj jadąc po zmroku wiejską drogą mijałem kretyna ubranego na czarno - stal na krawędzi jezdni z telefonem. Zobaczyłem go jakieś 20m przed sobą. Jechałem 50km/h więc i tak bym nie zdążył się zatrzymać gdyby był po mojej stronie drogi. Jadąc kawałek dalej, że skrzyżowania, które było 600m przede mną, wyjechał samochód w moją stronę. Moją stroną jezdni szedł gość z psem, którego już dojrzałem 300m wcześniej, bo był odpowiedzialny. Użył latarki do mrugania, ŻEBYM WIDZIAŁ ŻE JEST. Wiec niech wszyscy wieszający psy na kierowcy niech zamkną ryje i podjeżdżą trochę samochodem w różnych warunkach, dopiero potem wydają werdykt. 
Słuchajcie idioci. Wczoraj jadąc po zmroku wiejską drogą mijałem kretyna ubranego na czarno - stal na krawędzi jezdni z telefonem. Zobaczyłem go jakieś 20m przed sobą. Jechałem 50km/h więc i tak bym nie zdążył się zatrzymać gdyby był po mojej stronie drogi. Jadąc kawałek dalej, że skrzyżowania, które było 600m przede mną, wyjechał samochód w moją stronę. Moją stroną jezdni szedł gość z psem, którego już dojrzałem 300m wcześniej, bo był odpowiedzialny. Użył latarki do mrugania, ŻEBYM WIDZIAŁ ŻE JEST. Wiec niech wszyscy wieszający psy na kiero... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 10:56
+1
widzę, że głos zabierają tu sami eksperci, którzy albo nie jeżdżą albo sporadycznie, tą samą, dobrze oświetloną trasą. Przez ostatnie kilka wczesnych poranków odwoziłem siostrę do pracy: droga wojewódzka, oświetlenia brak, ciemno, deszcz, oslepiające światła aut z naprzeciwka. Gdyby podczas wymijania innego auta pojawił się nagle pieszy bez odblasków to śmierć na miejscu. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna nie miała odblasków i szła jezdnią; myślała, że kierowca ją widzi i nie zeszła na pobocze. Że niby co? Specjalnie w nią wjechał?! Dziwi mnie aresztowanie go. Będzie mataczył? Jak? 90 procent polaków nie umie korzystac z dróg: jako kierowcy, rowerzyści i piesi.
widzę, że głos zabierają tu sami eksperci, którzy albo nie jeżdżą albo sporadycznie, tą samą, dobrze oświetloną trasą. Przez ostatnie kilka wczesnych poranków odwoziłem siostrę do pracy: droga wojewódzka, oświetlenia brak, ciemno, deszcz, oslepiające światła aut z naprzeciwka. Gdyby podczas wymijania innego auta pojawił się nagle pieszy bez odblasków to śmierć na miejscu. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna nie miała odblasków i szła jezdnią; myślała, że kierowca ją widzi i nie zeszła na pobocze. Że niby co? Specjalnie w nią wjechał?! Dzi... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 10:36
+12
Pieszy idący po jezdni w miejscu nie oświetlonym gdy zobaczy jadący pojazd,zawsze powinien zejść na pobocze-trawę piasek. To tylko 2 kroki w bok jeżeli idzie się przy poboczu ,a ocalone życie
Avatar
good news / 31 grudnia 2018 o 22:52
-7
siedzi w mamrze , codziennie łyka "kremówki", o motoryzacji zapomniał!.Klawisze i gity się nim zajęli gorliwie. Bierze z połykiem,cera się mu poprawiła i to jest świetna wiadomość !!