Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biłgoraj

31 grudnia 2018 r.
14:06

Lubelskie: Jak zginęła 15-latka? Policja szuka świadków tragicznego wypadku

0 28 A A

Do śmiertelnego wypadku doszło w Różańcu, w województwie lubelskim. Nie żyje 15-letnia dziewczyna, w którą uderzył samochód osobowy. Nastolatki nie udało się uratować. Kierowca samochodu trafił do aresztu. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Policjanci zatrzymali kierującego pojazdem 30-letniego mieszkańca województwa śląskiego, mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Będziemy dążyć do ustalenia jak faktycznie doszło do tego wypadku, kto się do tej tragedii przyczynił – powiedziała podkom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

>>> Czytaj także: Wypadek w Różańcu. 15-latka nie żyje. Szła poboczem, potrącił ją samochód

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 14:42
Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku, z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. 2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi. 3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 14:31
WÓJT KOSI KILKANAŚCIE TYSIĘCY MIESIĘCZNIE - ZA CO PYTAM? ZA CO !!!
Avatar
Re. / 31 grudnia 2018 r. o 14:20
Brak chodnika, brak utwardzonego pobocza, dobrego wójta tam macie.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 10:36
Pieszy idący po jezdni w miejscu nie oświetlonym gdy zobaczy jadący pojazd,zawsze powinien zejść na pobocze-trawę piasek. To tylko 2 kroki w bok jeżeli idzie się przy poboczu ,a ocalone życie
Avatar
Agneska / 2 stycznia 2019 r. o 00:20
To wszystko teraz nie istotne ,czy miała odbaski ,jak szła czy była winna ona czy kierowca.Zginela młoda dziewczynka ,która przed sobą miała całe życie .Miała dopiero 15lat .Chciała żyć jak każdy z nas, w przyszłości mieć fajną pracę , męża i dzieciaczk,być po prostu szczęśliwa.To straszna tragedia . Bardzo współczuję rodzicom dziewczynki ,bo to musi być największy cios jaki kiedykolwiek można w życiu otrzymać- .Stracić swoje ukochane dziecko .To najgorsze co może spotkać człowieka
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 18:00
Niech policja i sądy dalej uczą że pieszym wszystko wolno i są bezkarni. Po co maja żyć? Takich czasów dożyliśmy. Koszmar.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 16:04
Dziurawa droga na wsi - samochody jeżdżą 30km/h. Po remoncie samochody jeżdżą już 90km/h. Wtedy stawia się progi i samochody znowu jeżdżą 30km/h.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 16:15
Po raz kolejny sprawdza się hasło: "Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie."
Avatar
Henio / 1 stycznia 2019 r. o 13:47
Tak, jak się jeździ, to takie rzeczy wie się z autopsji. I jak się używa mózgu, to przy ograniczonej widzialności jeździ się z taką prędkością, żeby nikogo nie rozjechać, ani też samemu się na czymś nie rozwalić. 
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 16:09
Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany: 2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, UCZESTNIKA RUCHU ruchu lub przeszkody.
Avatar
... / 2 stycznia 2019 r. o 19:04
Skąd macie informacje,że szła bez odblasków,była ubrana cała na ciemno, w nieoswietlonym terenie, szła ulicą i nie zeszła na pobocze? A do tego kierowca jechał zgodnie z przepisami i nie przekroczyl prędkości? No właśnie- z nikąd, bo to nieprawda! Dziewczyny szły poboczem- nie ulicą, miały odblaski , a teren był oświetlony ponieważ świeciły się tam lampy, nie były ubrane na czarno, wręcz przeciwnie. Kierowca za***ał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, do tego na zakręcie i odebrał dziewczynie życie. Wszystkie informacje mam od świadka tego zdarzenia. Zastanówcie się czasem co piszecie, bo jest to bardzo krzywdzące dla rodziny i bliskich dziewczyny i zamiast zawzięcie bronić kierowcy, zacznijcie odnosić się do faktów, a nie do swoich domniemań.
Skąd macie informacje,że szła bez odblasków,była ubrana cała na ciemno, w nieoswietlonym terenie, szła ulicą i nie zeszła na pobocze? A do tego kierowca jechał zgodnie z przepisami i nie przekroczyl prędkości? No właśnie- z nikąd, bo to nieprawda! Dziewczyny szły poboczem- nie ulicą, miały odblaski , a teren był oświetlony ponieważ świeciły się tam lampy, nie były ubrane na czarno, wręcz przeciwnie. Kierowca za***ał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, do tego na zakręcie i odebrał dziewczynie życie. Wszystkie informacje mam od świadka tego... rozwiń
Avatar
Agneska / 2 stycznia 2019 r. o 00:20
To wszystko teraz nie istotne ,czy miała odbaski ,jak szła czy była winna ona czy kierowca.Zginela młoda dziewczynka ,która przed sobą miała całe życie .Miała dopiero 15lat .Chciała żyć jak każdy z nas, w przyszłości mieć fajną pracę , męża i dzieciaczk,być po prostu szczęśliwa.To straszna tragedia . Bardzo współczuję rodzicom dziewczynki ,bo to musi być największy cios jaki kiedykolwiek można w życiu otrzymać- .Stracić swoje ukochane dziecko .To najgorsze co może spotkać człowieka
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 18:00
Niech policja i sądy dalej uczą że pieszym wszystko wolno i są bezkarni. Po co maja żyć? Takich czasów dożyliśmy. Koszmar.
Avatar
zzz / 1 stycznia 2019 r. o 17:30
Słuchajcie idioci. Wczoraj jadąc po zmroku wiejską drogą mijałem kretyna ubranego na czarno - stal na krawędzi jezdni z telefonem. Zobaczyłem go jakieś 20m przed sobą. Jechałem 50km/h więc i tak bym nie zdążył się zatrzymać gdyby był po mojej stronie drogi. Jadąc kawałek dalej, że skrzyżowania, które było 600m przede mną, wyjechał samochód w moją stronę. Moją stroną jezdni szedł gość z psem, którego już dojrzałem 300m wcześniej, bo był odpowiedzialny. Użył latarki do mrugania, ŻEBYM WIDZIAŁ ŻE JEST. Wiec niech wszyscy wieszający psy na kierowcy niech zamkną ryje i podjeżdżą trochę samochodem w różnych warunkach, dopiero potem wydają werdykt.
 Nie nazywaj idiotami jak sam nim jesteś szaunku dla ludzi
 Nie nazywaj idiotami jak sam nim jesteś szaunku dla ludzi rozwiń
Avatar
Henio / 1 stycznia 2019 r. o 13:47
Tak, jak się jeździ, to takie rzeczy wie się z autopsji. I jak się używa mózgu, to przy ograniczonej widzialności jeździ się z taką prędkością, żeby nikogo nie rozjechać, ani też samemu się na czymś nie rozwalić. 
Avatar
K / 1 stycznia 2019 r. o 11:49
Jak można nazywać kierowcą kogoś, kto jedzie po omacku, bo nie widzi co ma przed sobą, nie zauważa 2 osób przy drodze i w nie wjeżdża. Ślepa małpa lepiej kieruje.
Wiesz to z autopsji?
Avatar
djr / 1 stycznia 2019 r. o 11:33
Słuchajcie idioci. Wczoraj jadąc po zmroku wiejską drogą mijałem kretyna ubranego na czarno - stal na krawędzi jezdni z telefonem. Zobaczyłem go jakieś 20m przed sobą. Jechałem 50km/h więc i tak bym nie zdążył się zatrzymać gdyby był po mojej stronie drogi. Jadąc kawałek dalej, że skrzyżowania, które było 600m przede mną, wyjechał samochód w moją stronę. Moją stroną jezdni szedł gość z psem, którego już dojrzałem 300m wcześniej, bo był odpowiedzialny. Użył latarki do mrugania, ŻEBYM WIDZIAŁ ŻE JEST. Wiec niech wszyscy wieszający psy na kierowcy niech zamkną ryje i podjeżdżą trochę samochodem w różnych warunkach, dopiero potem wydają werdykt. 
Słuchajcie idioci. Wczoraj jadąc po zmroku wiejską drogą mijałem kretyna ubranego na czarno - stal na krawędzi jezdni z telefonem. Zobaczyłem go jakieś 20m przed sobą. Jechałem 50km/h więc i tak bym nie zdążył się zatrzymać gdyby był po mojej stronie drogi. Jadąc kawałek dalej, że skrzyżowania, które było 600m przede mną, wyjechał samochód w moją stronę. Moją stroną jezdni szedł gość z psem, którego już dojrzałem 300m wcześniej, bo był odpowiedzialny. Użył latarki do mrugania, ŻEBYM WIDZIAŁ ŻE JEST. Wiec niech wszyscy wieszający psy na kiero... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 10:56
widzę, że głos zabierają tu sami eksperci, którzy albo nie jeżdżą albo sporadycznie, tą samą, dobrze oświetloną trasą. Przez ostatnie kilka wczesnych poranków odwoziłem siostrę do pracy: droga wojewódzka, oświetlenia brak, ciemno, deszcz, oslepiające światła aut z naprzeciwka. Gdyby podczas wymijania innego auta pojawił się nagle pieszy bez odblasków to śmierć na miejscu. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna nie miała odblasków i szła jezdnią; myślała, że kierowca ją widzi i nie zeszła na pobocze. Że niby co? Specjalnie w nią wjechał?! Dziwi mnie aresztowanie go. Będzie mataczył? Jak? 90 procent polaków nie umie korzystac z dróg: jako kierowcy, rowerzyści i piesi.
widzę, że głos zabierają tu sami eksperci, którzy albo nie jeżdżą albo sporadycznie, tą samą, dobrze oświetloną trasą. Przez ostatnie kilka wczesnych poranków odwoziłem siostrę do pracy: droga wojewódzka, oświetlenia brak, ciemno, deszcz, oslepiające światła aut z naprzeciwka. Gdyby podczas wymijania innego auta pojawił się nagle pieszy bez odblasków to śmierć na miejscu. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna nie miała odblasków i szła jezdnią; myślała, że kierowca ją widzi i nie zeszła na pobocze. Że niby co? Specjalnie w nią wjechał?! Dzi... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 10:36
Pieszy idący po jezdni w miejscu nie oświetlonym gdy zobaczy jadący pojazd,zawsze powinien zejść na pobocze-trawę piasek. To tylko 2 kroki w bok jeżeli idzie się przy poboczu ,a ocalone życie
Avatar
good news / 31 grudnia 2018 r. o 22:52
siedzi w mamrze , codziennie łyka "kremówki", o motoryzacji zapomniał!.Klawisze i gity się nim zajęli gorliwie. Bierze z połykiem,cera się mu poprawiła i to jest świetna wiadomość !!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta