Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

28 lipca 2017 r.
19:00

Co dalej z mieszkaniami przy ul. Szewskiej 7? Budowa wstrzymana

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 31 A A
Właściciel sąsiedniej nieruchomości zauważył, że inwestycja przy Szewskiej 7 wygląda inaczej niż miała wyglądać i powiadomił o sprawie nadzór budowlany
Właściciel sąsiedniej nieruchomości zauważył, że inwestycja przy Szewskiej 7 wygląda inaczej niż miała wyglądać i powiadomił o sprawie nadzór budowlany

W połowie sierpnia rozstrzygną się losy wstrzymanej budowy mieszkań przy ul. Szewskiej 7. Ratusz uchylił pozwolenie na budowę, bo gmach różni się od tego z pozwolenia, ma na przykład większą kubaturę. Sprawą zajmuje się już nadzór budowlany

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budynek przy Szewskiej 7 (boczna Staszica) powstał na terenie zielonym niedaleko Czechówki. Mimo nie najniższej ceny (6,5 tys. zł za mkw.) większość mieszkań jest już zarezerwowanych. Inwestycja jednak stanęła, bo Urząd Miasta pod koniec czerwca uchylił pozwolenie na budowę wydane wiosną 2014 r. Właściciel sąsiedniej nieruchomości zauważył, że inwestycja wygląda inaczej niż miała wyglądać i powiadomił o sprawie nadzór budowlany.

– Przeprowadzona przez nadzór budowlany kontrola wykazała, że inwestor wykonuje budowę z istotnymi odstępstwami od zatwierdzonego projektu – przyznaje Joanna Bobowska z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Odstępstwa polegały na powiększeniu kubatury piwnic, powiększeniu kubatury budynku ze względu na zmianę kształtu lukarn, zmiany wielkości powierzchni utwardzonych, zlikwidowaniu schodów zewnętrznych i wykonaniu murku na placu przed wejściem.

Dlaczego tak się stało? Inwestor, spółka KS Development, nam tego nie wyjaśnił. Urzędnicy tłumaczą, że w takim przypadku decyzja mogła być tylko jedna. – Sytuacja taka obliguje organ administracji architektoniczno-budowlanej do uchylenia pozwolenia na budowę – wyjaśnia Bobowska. – Od decyzji uchylającej pozwolenie na budowę inwestor nie złożył odwołania, a tym samym nie wystąpił do sądu administracyjnego.

Dalsze losy budynku zależą od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miasta Lublin (PINB). Może on zgodzić się na wznowienie robót, ale może równie dobrze nakazać doprowadzenie budynku „do stanu poprzedniego”. Na razie inspektorat wezwał inwestora do przedstawienia zamiennego projektu budowlanego.

– Projekt zamienny został już przedstawiony – mówi Anna Ostańska, szefowa PINB. – Jesteśmy w trakcie postępowania, a każda z jego stron ma teraz czas na wypowiedzenie się w tej sprawie. Jest na to czas do końca lipca. Później zapoznamy się ze stanowiskami stron postępowania i wydamy decyzję – dodaje Ostańska. Podkreśla, że rozstrzygnięcia można się spodziewać w połowie sierpnia.

Inwestor komentuje całą sprawę lakonicznie: – Cierpliwie czekamy na zakończenie postępowania – usłyszeliśmy od przedstawiciela KS Development, który nie chce się wypowiadać pod nazwiskiem.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qawcz / 1 sierpnia 2017 o 08:57
0
maria napisał:
witam w grudniu zamierzam kupić mieszkanie od ks development czy ktoś już mieszka w wybudowanym przez nich mieszkaniu ? jakieś problemy wady zalety ?
 Zalet brak. Cynamonowa 3 - masakra!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 08:33
0
Nie polecam KS Development. To nie pierwsza taka sytuacja. KS wciąż nie oddał do użytku wielu lokali, w których od 5 lat mieszkają lokatorzy i nie mają aktów własności, a za mieszkania zapłacili!
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:21
0
co ta kobieta gada, jeżeli inwestor przedłożył projekt zamienny to albo wydaje decyzję o wznowieniu robót albo zatwierdza ten projekt, w obu przypadkach nakłada obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie i po sprawie, zaniechanie lub doprowadzenie do stanu poprzedniego jest tylko w przypadku gdyby nie przedłożył projektu budowlanego, co za brak znajomości przepisów!!!!!!
Avatar
Gość / 30 lipca 2017 o 09:31
0
Drodzy przyszli nabywcy tych mieszkań Czytajcie gazety lub zapytajcie inwestora o rozbudowę pobliskiego szpitala Obok Was powstanie 5-cio piętrowy budynek szpitala z lotniskiem na dachu Płacąc 6.5 tyś za metr i mieć pod nosem helikoptery ladujace i w dzień i w nocy i karetki wjezdzajace na sygnale co chwila od Al. Tysiąclecia to ja dziękuję
Avatar
maria / 29 lipca 2017 o 19:36
0
witam w grudniu zamierzam kupić mieszkanie od ks development czy ktoś już mieszka w wybudowanym przez nich mieszkaniu ? jakieś problemy wady zalety ? 
Avatar
.... .. / 29 lipca 2017 o 17:34
0
undefined napisał:
Czyli KS Development nie należy do tej elitarnej grupy trzymającej władzę w Lublinie. Nie takie przekręty robili inni z tych "swoich" i nikt palcem nie kiwnął.
  Nie popieram budowy niezgodnej z dokumentacją, ale w tym przypadku zadziałała - jak się wydaje - "czysta, bezinteresowna zawiść sąsiedzka" :(
Avatar
wkur...... / 29 lipca 2017 o 13:42
0
undefined napisał:
PINB robi z ludzi durniów. Jest (wielobranżowy) projekt budowlany, który stanowi załącznik do pozwolenia na budowę wydanego przez Wydział Architektury UM w Lublinie i inwestor musi realizować roboty budowlane zgodnie z tym projektem. Jeżeli tego nie robi, to oznacza, że opłacony inspektor nadzoru udaje że nic o zmianach nie wie, kierownik budowy też udaje że nic nie wie, a nadzór budowlany za ... podpisze wszystko i sprawę umorzy. Każdego indywidualnego inwestora budującego dom jednorodzinny już dawno by "ścignęli", ale nie dewelopera który może podarować komuś mieszkanie.
  Proszę wprost powiedzieć, że mieszkanie dostała była Pani Kierownik z UM a mieszkanie mieści się na ulicy Dolnej Panny Marii z prywatna windą z garażu do salonu i terenowym Subaru. To było podziękowanie za kilka wersji planów zagospodarowania okolic ulicy Laurowej w Lublinie i przymykanie oka na dziwne naduzycia. Właściciel KS Development żyje w ciągłym przeswiadczeniu że jak coś tam komuś da w łapę to dalej tak będzie. Na Szewskiej mieszkania za 6,5 tys.? Cena dla frajerów każdy wie że jak się do Pana K pójdzie z gotówką w reklamówce to się i za 4 tys/metr kupi na lewo pod stołem z kasą z rączki do rączki zeby unikąć komorników którzy siędza u niego w firmie. Ktoś powie idz do prokuratora jak masz informację, owszem ale co zrobić jak służby wiedzą i nie chcą podjąć działań?
  Proszę wprost powiedzieć, że mieszkanie dostała była Pani Kierownik z UM a mieszkanie mieści się na ulicy Dolnej Panny Marii z prywatna windą z garażu do salonu i terenowym Subaru. To było podziękowanie za kilka wersji planów zagospodarowania okolic ulicy Laurowej w Lublinie i przymykanie oka na dziwne naduzycia. Właściciel KS Development żyje w ciągłym przeswiadczeniu że jak coś tam komuś da w łapę to dalej tak będzie. Na Szewskiej mieszkania za 6,5 tys.? Cena dla frajerów każdy wie że jak się do Pana K pójdzie z got... rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 10:53
0
Estetyka jak plac PKS w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 10:18
0
Inwestycja jest za piękna i kłuje sąsiada w oczy. Nie tak miało być!
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 10:13
0
Co za czujny sąsiad, tak bardzo mu to przeszkadza?, a może jest lepiej? odstępstwa w sumie drobne.
Avatar
qawcz / 1 sierpnia 2017 o 08:57
0
maria napisał:
witam w grudniu zamierzam kupić mieszkanie od ks development czy ktoś już mieszka w wybudowanym przez nich mieszkaniu ? jakieś problemy wady zalety ?
 Zalet brak. Cynamonowa 3 - masakra!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 08:33
0
Nie polecam KS Development. To nie pierwsza taka sytuacja. KS wciąż nie oddał do użytku wielu lokali, w których od 5 lat mieszkają lokatorzy i nie mają aktów własności, a za mieszkania zapłacili!
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:21
0
co ta kobieta gada, jeżeli inwestor przedłożył projekt zamienny to albo wydaje decyzję o wznowieniu robót albo zatwierdza ten projekt, w obu przypadkach nakłada obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie i po sprawie, zaniechanie lub doprowadzenie do stanu poprzedniego jest tylko w przypadku gdyby nie przedłożył projektu budowlanego, co za brak znajomości przepisów!!!!!!
Avatar
Gość / 30 lipca 2017 o 09:31
0
Drodzy przyszli nabywcy tych mieszkań Czytajcie gazety lub zapytajcie inwestora o rozbudowę pobliskiego szpitala Obok Was powstanie 5-cio piętrowy budynek szpitala z lotniskiem na dachu Płacąc 6.5 tyś za metr i mieć pod nosem helikoptery ladujace i w dzień i w nocy i karetki wjezdzajace na sygnale co chwila od Al. Tysiąclecia to ja dziękuję
Avatar
maria / 29 lipca 2017 o 19:36
0
witam w grudniu zamierzam kupić mieszkanie od ks development czy ktoś już mieszka w wybudowanym przez nich mieszkaniu ? jakieś problemy wady zalety ? 
Avatar
.... .. / 29 lipca 2017 o 17:34
0
undefined napisał:
Czyli KS Development nie należy do tej elitarnej grupy trzymającej władzę w Lublinie. Nie takie przekręty robili inni z tych "swoich" i nikt palcem nie kiwnął.
  Nie popieram budowy niezgodnej z dokumentacją, ale w tym przypadku zadziałała - jak się wydaje - "czysta, bezinteresowna zawiść sąsiedzka" :(
Avatar
wkur...... / 29 lipca 2017 o 13:42
0
undefined napisał:
PINB robi z ludzi durniów. Jest (wielobranżowy) projekt budowlany, który stanowi załącznik do pozwolenia na budowę wydanego przez Wydział Architektury UM w Lublinie i inwestor musi realizować roboty budowlane zgodnie z tym projektem. Jeżeli tego nie robi, to oznacza, że opłacony inspektor nadzoru udaje że nic o zmianach nie wie, kierownik budowy też udaje że nic nie wie, a nadzór budowlany za ... podpisze wszystko i sprawę umorzy. Każdego indywidualnego inwestora budującego dom jednorodzinny już dawno by "ścignęli", ale nie dewelopera który może podarować komuś mieszkanie.
  Proszę wprost powiedzieć, że mieszkanie dostała była Pani Kierownik z UM a mieszkanie mieści się na ulicy Dolnej Panny Marii z prywatna windą z garażu do salonu i terenowym Subaru. To było podziękowanie za kilka wersji planów zagospodarowania okolic ulicy Laurowej w Lublinie i przymykanie oka na dziwne naduzycia. Właściciel KS Development żyje w ciągłym przeswiadczeniu że jak coś tam komuś da w łapę to dalej tak będzie. Na Szewskiej mieszkania za 6,5 tys.? Cena dla frajerów każdy wie że jak się do Pana K pójdzie z gotówką w reklamówce to się i za 4 tys/metr kupi na lewo pod stołem z kasą z rączki do rączki zeby unikąć komorników którzy siędza u niego w firmie. Ktoś powie idz do prokuratora jak masz informację, owszem ale co zrobić jak służby wiedzą i nie chcą podjąć działań?
  Proszę wprost powiedzieć, że mieszkanie dostała była Pani Kierownik z UM a mieszkanie mieści się na ulicy Dolnej Panny Marii z prywatna windą z garażu do salonu i terenowym Subaru. To było podziękowanie za kilka wersji planów zagospodarowania okolic ulicy Laurowej w Lublinie i przymykanie oka na dziwne naduzycia. Właściciel KS Development żyje w ciągłym przeswiadczeniu że jak coś tam komuś da w łapę to dalej tak będzie. Na Szewskiej mieszkania za 6,5 tys.? Cena dla frajerów każdy wie że jak się do Pana K pójdzie z got... rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 10:53
0
Estetyka jak plac PKS w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 10:18
0
Inwestycja jest za piękna i kłuje sąsiada w oczy. Nie tak miało być!
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 10:13
0
Co za czujny sąsiad, tak bardzo mu to przeszkadza?, a może jest lepiej? odstępstwa w sumie drobne.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 6 2

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 19 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.