Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

30 lipca 2020 r.
11:54

Dotacje dla firm dotkniętych przez pandemię. LAWP jednak nie ogłosi dziś wyników naboru

21 22 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości nie ogłosiła wczoraj wyników naboru na dotacje dla firm poszkodowanych przez pandemię koronawirusa.

Aktualizacja artykułu: 30 lipca 2020 r. 18:38
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z pomocy mogły skorzystać mikro i małe przedsiębiorstwa, które w wyniku kryzysu straciły co najmniej 30 proc. dochodów. W puli było 74 mln zł, a o przyznaniu dofinansowania decyduje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

Pierwszy raz konkurs wystartował 16 lipca. System informatyczny nie wytrzymał tak dużego obciążenia i wielu przedsiębiorców próbowało złożyć wiosek przez internet przez pół dnia. Jednym się w to końcu udało, innym nie. Ale smakiem musieli obejść się wszyscy, bo tego samego dnia po południu konkurs został anulowany. Oficjalny powód – problemy techniczne.

Po modyfikacji systemu nabór ogłoszono raz jeszcze. Powtórzony konkurs wystartował w środę o godz. 10. Już w pierwszej minucie złożono ponad 12 tys. wniosków.

Wyniki miały zostać ogłoszone wczoraj w południe. Tak się jednak nie stało.

– Chcieliśmy to zrobić jak najszybciej i nadal chcemy. Ale dziś nam się to nie uda – tłumaczyła wczoraj szefowa LAWP Katarzyna Kędzierska. Przyczyn przesunięcia terminu nie podaje. – Mamy na to trzy dni, więc ogłoszenie w tej sprawie powinno się ukazać najpóźniej w poniedziałek.

Ale mimo zapewnień ze strony LAWP, że wszystko przebiegło zgodnie z planem, część przedsiębiorców znów zgłaszała problemy podobne do tych, jakie wystąpiły dwa tygodnie temu.

– System zawiesił mi się o godz. 10, czyli w pierwszej sekundzie otwarcia naboru, kiedy kliknąłem. Dopiero po kilku minutach zaczął działać znowu – napisał w mailu do naszej redakcji pan Rafał, dopytując czy i w tym przypadku można spodziewać się decyzji o unieważnieniu konkursu.

Inny z sygnalizowanych problemów dotyczył czasu złożenia wniosku. System miał zostać uruchomiony punktualnie o godz. 10. Tymczasem niektórzy otrzymali potwierdzenie złożenia wniosku o godz. 9.59 z sekundami. Stąd pojawiły się obawy, że mogą zostać pozbawieni dotacji.

Dyrektor Kędzierska rozwiewa te obawy. – Na pewno żaden wniosek nie został złożony przed czasem – zapewnia, choć nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy otrzymali informację o wysłaniu dokumentu przed godz. 10. Zapewnia też, że tym razem nie ma mowy o anulowaniu konkursu. – To absolutnie nie wchodzi w grę. Cieszymy się, że tym razem wszystko nam wyszło. Z innych województw dzwoniono już do nas z pytaniami, jak nam się to udało i jak zrobić to technologicznie, żeby zrobić to podobnie – podsumowuje Katarzyna Kędzierska.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lawp6666 / 30 lipca 2020 r. o 12:36
+42
Pytanie nr. 1 skoro przy pierwszym konkursie Pani Katarzyna twierdziła że było dużo BOTÓW dlaczego w powtórzonym konkursie nie było w formularzu zabezpieczenia przed BOTAMI? np captcha? Pytanie nr. 2 na forach chodzą słuchy, że osoby które wysłały (najprawdopodobniej wysłał ustawiony BOT) wniosek sekundy przed 10:00 (skąd wiedziały że system przyjmie wniosek przed 10:00 to też zagadka) będą miały zatwierdzony wniosek choć w regulaminie jest wyraźnie napisane, że wnioski dopiero o 10:00 można wysyłać i system przed 10:00 nie przyjmuje wniosków. Pytanie nr. 3 KIEDY WRESZCIE PANI Katarzyna Kędzierska PODA SIĘ DO DYMISJI?? albo zostanie odwołana ze stanowiska?
Pytanie nr. 1 skoro przy pierwszym konkursie Pani Katarzyna twierdziła że było dużo BOTÓW dlaczego w powtórzonym konkursie nie było w formularzu zabezpieczenia przed BOTAMI? np captcha? Pytanie nr. 2 na forach chodzą słuchy, że osoby które wysłały (najprawdopodobniej wysłał ustawiony BOT) wniosek sekundy przed 10:00 (skąd wiedziały że system przyjmie wniosek przed 10:00 to też zagadka) będą miały zatwierdzony wniosek choć w regulaminie jest wyraźnie napisane, że wnioski dopiero o 10:00 można wysyłać i system przed 10:00 nie przyjmuje wniosk... rozwiń
Avatar
nimrod32 / 30 lipca 2020 r. o 12:15
+28
Pisowskie pierniczenie. Po co wczoraj było otwierać buzię, żeby dziś się z tego nie wywiązać ? Pani Kedzierska przy pierwszym naborze deklarowała, że są przygotowani do dużego zainteresowania naborem. Czas pokazał jak byli przygotowani. Wczoraj podobnie. Deklaracja, że wyniki będą dziś i nic z tego. Podobnie jak wtopa z przyjmowaniem wniosków przed formalnym otwarciem konkursu, czyli przed godziną 10.00.00 Jak rozumiem, byli tacy, że wiedzieli o tym przekręcie !!!!
Avatar
Mysz172006 / 30 lipca 2020 r. o 13:29
+23
Lekceważenie, ignorancja i brak konsekwencji wobec winnych tej szopki. Pani Kędzierska przy problemach w pierwszym naborze przekonywała, że nie ma awarii tylko utrudnienia wynikające z przeciążenia i należy ponawiać próby wysyłania pakietów, bo system nieprzerwanie działa tylko jest mniej wydolny. Później zmieniła front, bo jakoś trzeba było uzasadnić unieważnienie konkursu. Po unieważnieniu konkursu, na spotkaniu z protestującymi i dziennikarzami powtarzała wyuczony tekst o awarii ignorując niewygodne pytania o zmianę stanowiska. Dla mnie jest osobą skrajnie niekompetentną w dodatku bez honoru i klasy. Wcześniej, jak można wywnioskować z publikacji na FB w grupie Cech Naturopatów i Hipnotyzerów obecna pani dyrektor lawp z sukcesami realizowała się w innej sferze działalności. Może wobec oczywistego braku predyspozycji do pełnienia tak odpowiedzialnego stanowiska warto pomyśleć o powrocie do zawodu, w którym osiągało się sukcesy?
Lekceważenie, ignorancja i brak konsekwencji wobec winnych tej szopki. Pani Kędzierska przy problemach w pierwszym naborze przekonywała, że nie ma awarii tylko utrudnienia wynikające z przeciążenia i należy ponawiać próby wysyłania pakietów, bo system nieprzerwanie działa tylko jest mniej wydolny. Później zmieniła front, bo jakoś trzeba było uzasadnić unieważnienie konkursu. Po unieważnieniu konkursu, na spotkaniu z protestującymi i dziennikarzami powtarzała wyuczony tekst o awarii ignorując niewygodne pytania o zmianę stanowiska. Dla mnie ... rozwiń
Avatar
mm2020 / 30 lipca 2020 r. o 12:53
+21
Ten nabór to kpina z przedsiębiorców, jest bardzo niesprawiedliwy i nieuczciwy. Jeśli ktoś korzysta z  firmy piszącej wnioski ( brały po 2-3 tyś. zł za napisanie) tzn. ,że nie jest w tak trudnej sytuacji. Najważniejszym kryterium powinien być - spadek obrotów w przeciągu miń. dwóch miesięcy, a nie kombinowanie z fakturami albo nie wystawianie bez faktur.  
Avatar
Apollo13 / 30 lipca 2020 r. o 15:13
+18
Jeżeli ktoś złożył wniosek o godz. 9.59 to przy zapisie, że nabór rozpoczyna się o 10.00, wniosek musi być formalnie odrzucony. Inna sprawa, że system nie powinien umożliwiać złożenie takiego wniosku. Czyli konkurs do poprawy?
Avatar
drwstrzas / 30 lipca 2020 r. o 16:33
+16
Będzie niezły skandal, jeśli okaże się, że dofinansowanie dostali ci którzy złożyli wnioski jeszcze przed godziną 10:00. Nawet jeśli będzie to 09:59:99999999999999999999999999999. Nieudolność urzędników z LAWP i Urzędu Marszałkowskiego wręcz poraża. No ale suweren chciał takich dobrych zmian, więc niech teraz nie narzeka bo zaraz zleci się farma trolli i suwerena w hejterskich komentarzach szybko naprostuje.
Avatar
mkmkmk / 30 lipca 2020 r. o 17:28
+15
Jeśli rzeczywiście są zgłoszenia z 9:59 przyjęte to LAWP stoi przed tragicznym wyborem: zaakceptować je lub odrzucić (przypuszczam, że tak jest bo przeciwymi wypadku dzisiaj dane by opublikowali...). W każdej sytuacji się skompromitują i sprawy trafią do sądu. Zaakceptowanie jest niezgodne z regulaminem (nabór od 10), odrzucenie (protesty bo przecież wniosek był przyjęty, nie każdy musi mieć idealnie zsynchronizowane zegarki a potwierdzenie przyjęcia uniemożliwiło dalsze składanie wniosku). Oj będzie się działo.
Avatar
mkmkmk / 30 lipca 2020 r. o 15:37
+15
Trzeba jasno powiedzieć: informatycy z LAWP nie mają kompetencji żeby przeprowadzić ten konkurs, nawet CAPTCHa nie ustawili w formularzu rejestracyjnym, żeby utrudnić pracę botów, umożliwili klikanie z wielu kompów (co też nie powinno być możliwe) itp... Konkurs powinien być anulowany a zasada kto pierwszy ten lepszy nadaje się do kosza, już lepsze losowanie wniosków (dlaczego kto będzie szybciej klikał jest lepszy niż ktoś inny). Poza tym ja uważam, że całość kwoty powinna być proporcjonalnie rozdzielona między wszystkich wnioskujących spełniających kryteria. Chcemy chyba pomóc wszystkim firmom a nie tylko tym co mają więcej kasy bo napisali boty lub mogli kilkadziesiąt osób przydzielić do klikania:)
Trzeba jasno powiedzieć: informatycy z LAWP nie mają kompetencji żeby przeprowadzić ten konkurs, nawet CAPTCHa nie ustawili w formularzu rejestracyjnym, żeby utrudnić pracę botów, umożliwili klikanie z wielu kompów (co też nie powinno być możliwe) itp... Konkurs powinien być anulowany a zasada kto pierwszy ten lepszy nadaje się do kosza, już lepsze losowanie wniosków (dlaczego kto będzie szybciej klikał jest lepszy niż ktoś inny). Poza tym ja uważam, że całość kwoty powinna być proporcjonalnie rozdzielona między wszystkich wnioskujących speł... rozwiń
Avatar
kinga12 / 30 lipca 2020 r. o 13:55
+15
I tym razem ich serwer się dla niektórych wieszał więc tak jak poprzednio powinni unieważnić i rozpisać kolejny nabór żeby było sprawiedliwie. No chyba, że uznają poprzednio złożone wnioski. W innym przypadku mogą spodziewać się pozwów za unieważnienie poprzedniego konkursu gdy w obecnym także były problemy techniczne. A miało być tak pięknie mówiła Pani dyrektor Kędzierska
Avatar
raff / 30 lipca 2020 r. o 12:30
+13
Konkurs kto pierwszy ten lepszy nie jest sprawiedliwy. Firmy, które naprawdę potrzebują pomocy mogą nie dostać dotacji. Jutro koniec miesiąca i pewnie wiele firm, której nie załapały się na dotację będą wręczać wypowiedzenia.
Avatar
mkmkmk / 30 lipca 2020 r. o 22:04
+8
Jestem dumny z naszego województwa:) "Z innych województw dzwoniono już do nas z pytaniami, jak nam się to udało i jak zrobić to technologicznie, żeby zrobić to podobnie"
Avatar
OPUSDEI / 30 lipca 2020 r. o 20:11
+9
Gdyby LAWP skorzystał z Microsoft Forms, and chmurze Azure, to nie byłoby problemów z wydajnością. A teraz już drugi raz z rzędu musimy zadać sobie pytanie o przyczyny problemów LAWP.
Avatar
biegacz / 30 lipca 2020 r. o 19:20
+11
Powinni zrobić zawody od godz. 10 do 22, byłoby sprawiedliwie i nie zależało od szybkości "kliknięcia" i mielenia netu.... Bieg na czas na 100 m. z przeszkodami z wnioskiem w zębach. Elektroniczny pomiar czasu i problem z głowy :)
Avatar
dziki / 30 lipca 2020 r. o 18:10
-2
Pewnie że nie jest. Jak pisałem w poprzednim poście, chętnych jak za dużo a środków za mało, wybitnie za mało. Niech LAWP zwiększy pulę do 500.000.000,00 zł, to wszyscy się załapiemy. Powinno się przesunąć środki z BGK, bo ulokowane tam pięniądze na walkę ze skutkami pandemii nie są wykorzystane.
Avatar
dziki / 30 lipca 2020 r. o 18:08
+10
Trzeci raz? Może pora, żeby ktoś się zainteresował tym bałaganem ze szczebla centralnego, bo samorząd w wykonaniu obecnych władz to kpina
Avatar
dziki / 30 lipca 2020 r. o 18:05
+8
Składanie wniosków było od 10:00:000000 (specjalnie podałem do milionowej części sekundy, bo tak LAWP mierzył moment złożenia wniosku). Od chwili kliknięcia "wyślij wniosek" do jego złożenia upływało ok. 25 sekund. Więc nie powinno dać się złożyć wniosku przed 10:00, a żeby był przyjęty po 10:00, bo nie tak był ogłoszony konkurs. Swoją drogą to chętnych jest po prostu za dużo, a pieniędzy za mało. Urząd Marszałkowski i władze województwa powinny zawnioskować o więcej środków, bo tak to 90% przedsiębiorców zostanie z niczym. Już jaka jest afera, najpierw wieszający się serwer, anulowany konkurs, teraz przesunięcie terminu ogłoszenia naboru. Nie można oprzeć się wrażeniu, że za dużo tych "przypadków". Może czas, żeby Prezes LAWP podała się do dymisji, skoro nie ogrania tematu. No, chyba że załatwi dodatkowe 400.000.000,00 to wtedy wszczyscy jej wybaczymy, może.
Składanie wniosków było od 10:00:000000 (specjalnie podałem do milionowej części sekundy, bo tak LAWP mierzył moment złożenia wniosku). Od chwili kliknięcia "wyślij wniosek" do jego złożenia upływało ok. 25 sekund. Więc nie powinno dać się złożyć wniosku przed 10:00, a żeby był przyjęty po 10:00, bo nie tak był ogłoszony konkurs. Swoją drogą to chętnych jest po prostu za dużo, a pieniędzy za mało. Urząd Marszałkowski i władze województwa powinny zawnioskować o więcej środków, bo tak to 90% przedsiębiorców zostanie z niczym. Już ja... rozwiń
Avatar
mkmkmk / 30 lipca 2020 r. o 17:28
+15
Jeśli rzeczywiście są zgłoszenia z 9:59 przyjęte to LAWP stoi przed tragicznym wyborem: zaakceptować je lub odrzucić (przypuszczam, że tak jest bo przeciwymi wypadku dzisiaj dane by opublikowali...). W każdej sytuacji się skompromitują i sprawy trafią do sądu. Zaakceptowanie jest niezgodne z regulaminem (nabór od 10), odrzucenie (protesty bo przecież wniosek był przyjęty, nie każdy musi mieć idealnie zsynchronizowane zegarki a potwierdzenie przyjęcia uniemożliwiło dalsze składanie wniosku). Oj będzie się działo.
Avatar
drwstrzas / 30 lipca 2020 r. o 16:33
+16
Będzie niezły skandal, jeśli okaże się, że dofinansowanie dostali ci którzy złożyli wnioski jeszcze przed godziną 10:00. Nawet jeśli będzie to 09:59:99999999999999999999999999999. Nieudolność urzędników z LAWP i Urzędu Marszałkowskiego wręcz poraża. No ale suweren chciał takich dobrych zmian, więc niech teraz nie narzeka bo zaraz zleci się farma trolli i suwerena w hejterskich komentarzach szybko naprostuje.
Avatar
mkmkmk / 30 lipca 2020 r. o 16:04
+6
Słyszałem, że blokowali wiele razy rejestrujących, Wyglądało to pewnie mniej wiecej tak: kliknęło założmy 100 osób zapisali tylko pierwszą najszybszą rejestrację 99 pozostałych zblokowali. I są dumni, że zabezpieczyli system. A firmy też są dumne, że oszukały system. Komedia...
Avatar
mkmkmk / 30 lipca 2020 r. o 15:52
+11
Przykładowe proste mechanizmy zabezpieczeń, które można zastosować aby każdy wniosek miał równe szanse na rejestrację: - Captch (blokada botów), - blokowanie przycisku np. na 5 sekund po jego naciśnięciu i wykluczenie wniosków, które były więcej niż raz wysłane w ciągu 5 sekund (jedna firma 1 rejestrująca osoba). To wymyślone w 5 minut. Ale czego my wymagamy jak informatyk w urzędzie zarabia 2-3 razy mniej niż w komercyjnych firmach i często jest to nieudacznik po znajomościach
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podhale Nowy Targ – Avia 2:0. Tracą tylko z karnych

Podhale Nowy Targ – Avia 2:0. Tracą tylko z karnych

Po pierwszej połowie meczu w nowym Targu Avia powinna mieć na koncie przynajmniej jednego gola. Niestety, żółto-niebiescy zmarnowali kilka dobrych okazji. Po przerwie gospodarze wykorzystali dwa rzuty karne i wygrali 2:0.

Chełmianka – KS Wiązownica 1:2. Nadal bez punktu

Chełmianka – KS Wiązownica 1:2. Nadal bez punktu

Niespodzianka w Chełmie. Drużyna Jana Konojackiego doznała drugiej porażki z rzędu. W sobotę biało-zieloni przegrali na swoim stadionie z KS Wiązownica 1:2.

Orlęta Spomlek gorsze od KSZO

Orlęta Spomlek gorsze od KSZO

Zasłużona porażka Orląt Spomlek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyna z Radzynia Podlaskiego nie potrafiła na poważnie zagrozić bramce rywali i przegrała z tamtejszym KSZO 0:2.

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 0:1. Przerwali złą passę

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 0:1. Przerwali złą passę

Piłkarze Bohdana Bławackiego po serii porażek wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. I to w pełni zasłużonego. W sobotę Stal pokonała w Zamościu Hetmana 1:0, ale mogła strzelić więcej goli.

Zamość napełnia miski! Potrzebne wsparcie dla opiekunów bezdomnych zwierząt
10 sierpnia 2020, 7:30

Zamość napełnia miski! Potrzebne wsparcie dla opiekunów bezdomnych zwierząt

Potrafią zabiedzonego podrzutka zmienić w ukochanego członka rodziny. Już wiele psów i kotów dzięki nim znalazło domy. Ale bywa, że mają do wykarmienia i zaopiekowania kogoś na dłużej. Od poniedziałku można wspierać grupę Adopcje-Zamość, która pomaga zwierzętom

Lewart – Siarka 0:0. Nie wykorzystali gry w przewadze

Lewart – Siarka 0:0. Nie wykorzystali gry w przewadze

Tuż przed startem nowego sezonu piłkarze Tomasza Bednaruka zremisowali w Tarnobrzegu z Siarką 0:0. W sobotę te same drużyny walczyły już o punkty, ale w Lubartowie. Ponownie żadnemu z klubów nie udało się zdobyć gola. To Lewart był jednak bliżej zwycięstwa.

Najpiękniejsze ogródki Lubelszczyzny? W tym roku w Łęcznej!
Plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Najpiękniejsze ogródki Lubelszczyzny? W tym roku w Łęcznej!

Najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to ROD „Relaks” Łęczna. Na jego terenie znajduje się też najpiękniejsza działka uprawiana przez Danutę i Jana Radko - to wyniki naszego konkursu Działkowiec Roku 2020

Podlasie – Cracovia II 1:0. Liczą, że to początek serii zwycięstw

Podlasie – Cracovia II 1:0. Liczą, że to początek serii zwycięstw

Podopieczni Władimira Geworkjana pokonali w sobotę rezerwy Cracovii 1:0. „Pasy” dobrze zaczęły mecz, ale później skuteczniejsi byli biało-zieloni.

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Tym razem 142 wierzchowce
galeria

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Tym razem 142 wierzchowce

Trwa 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi zorganizowany w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Zgłoszono do niego aż 142 wierzchowce. Imprezę podsumuje 51. aukcja Pride of Poland.

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Kilkaset osób, w tym przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz ich sympatycy, protestowało w centrum Lublina przeciw piątkowym działaniom policji wobec osób LGBT w Warszawie.

Nowy samochód lubelskich strażaków. W całym kraju jest tylko kilka takich
galeria

Nowy samochód lubelskich strażaków. W całym kraju jest tylko kilka takich

Kosztuje 3 miliony złotych i jest jednym z kilku takich w kraju. Samochód dowodzenia łączności to najnowszy sprzęt Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Wielki Dzień Pszczół. Co nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło
film

Wielki Dzień Pszczół. Co nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło

8 sierpnia przypada Wielki Dzień Pszczół. Na świecie istnieje ich około 20 000 gatunków. Owady te ceniono już w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się między innymi Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Pszczoły dostarczają nam zdrowych i naturalnych produktów, takich jak: miód, pyłek, propolis, pierzga, czy mleczko pszczele. Z pszczelego wosku wyrabia się pachnące świece, ale też produkuje się z niego kosmetyki czy leki. Pszczoła to jedyny owad, który wytwarza pokarm nie tylko dla siebie, ale i dla człowieka. Co jeszcze nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło?

Pomysł na niedzielny obiad. Nie tylko golonka
Magazyn

Pomysł na niedzielny obiad. Nie tylko golonka

Czy może być coś lepszego od soczystej golonki okrytej chrupiącą skórką? Może. To gicz cielęca, polska wersja słynnego włoskiego ossobuco. Gicz cielęca była ozdobą najlepszych przedwojennych restauracji w Lublinie, podawano ją też po wojnie, z czasem zniknęła z kart i stołów. Jeśli dziś pojawi się w karcie, to jadą na nią smakosze z całego województwa, jak ma to miejsce w Urszulinie

Orlęta Łuków – Start Krasnystaw 3:1. Rehabilitacja za pierwszy mecz

Orlęta Łuków – Start Krasnystaw 3:1. Rehabilitacja za pierwszy mecz

Już na otwarcie nowego sezonu piłkarze Roberta Różańskiego dostali zimny prysznic, czyli 0:4 u siebie z Opolaninem. W sobotę Orlęta spisały się dużo lepiej i pokonały Start Krasnystaw 3:1.

Ministerstwo Zdrowia: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych

Ministerstwo Zdrowia: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 230 tysięcy testów zrobionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach jest nieważnych. Resort musiał odjąć je od ogólnej puli przeprowadzonych badań.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.