Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

17 listopada 2018 r.
18:44

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
324 16 A A

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

JMP Flowers to największy i najnowocześniejszy w Europie Środkowo-Wschodniej producent orchidei Phalaenopsis i kwiatów ciętych.

W ostatnim czasie zakład rozbudował swoje szklarnie – z 7 do 10 hektarów powierzchni. Dzięki temu znacząco zwiększyły zdolności produkcyjne orchidei do 5,5 mln sztuk rocznie. Zmiana systemu oświetlenia róż wpłynęła z kolei na 30 proc. zwiększenie produkcji.

Ta znacząca zmiana skali działania wymusiła na firmie również inwestycje w obszarze energetyki.

– Ambicją JMP Flowers jest minimalizacja wpływu naszej działalności na środowisko. Projekt, który zrealizowaliśmy wspólnie z firmą Energia Caterpillar obejmował budowę nowej jednostki wysokosprawnej kogeneracji o mocy 4,5 MWe. Powstający przy spalaniu gazu ziemnego dwutlenek węgla jest oczyszczany i wykorzystywany do uprawy roślin. Następnie rośliny, w procesie fotosyntezy zamienią go na tlen, który jest odprowadzany do atmosfery – mówi Jarosław Ptaszek, prezes JMP Flowers.

Wartość tej inwestycji wyniosła blisko 16 mln zł, z czego kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wyniosła 4,2 mln zł.

W firmie otworzono także Centrum badawczo-rozwojowe wraz z Centrum logistycznym.

– Nowe Centrum ma posłużyć do badań nad innowacyjnymi metodami fenotypowania i zarządzania uprawą roślin ozdobnych. Wyposażone jest m.in. w sprzęt laboratoryjny, a na pierwszym piętrze powstała szklarnia testowa, w której prowadzone będą badania kwiatów – mówi Michał Ptaszek, członek zarządu JMP Flowers.

Tak znaczące zwiększenie skali działania JMP Flowers wpłynęło również na lokalny rynek pracy. Firma zatrudnia obecnie ponad 240 osób i dalej poszukuje pracowników zarówno na stanowiska specjalistyczne, managerskie, jak i produkcyjne.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
towarzysze nie dajcie się! / 18 listopada 2018 o 11:21
+27
Jeden ma pomysł, zasuwa od rana do nocy, realizuje go i się rozwija. Drugi nie ma ani pomysłu, ani ochoty na ciężki zapieprz od zera do milionera. Ma za to ciężki żal do tego pierwszego, bo zarobki małe, bo łuna w nocy, bo chemia etc. Ba, wg.inego (jak zwykle) ANONIMA wiadome służby powinny zająć się sprawą bo za dobrze idzie (przecież normalny człowiek tego nie da rady dokonać, bez wałków i wyzysku........). I tu mamy sedno sprawy. To taka, mała bolszewia we łbach ludzkich - "UPRZEJMIE DONOSZĘ ŻE JEMU JEST LEPIEj, pewnie kradnie i Bóg wie co..." Nie umiem, nie chceee mniee sieee ale aspiracje mam wielkie! A skoro mam jedno krowę bo mi więcej nie trza (albo, bo trza więcej tyrać) a ten za płotem ma 100, to .......jest to niesprawiedliwe, podejrzane, frustrujące, (więc smutni panowie powinni się tym zająć). Wot,potencjał ludzki i biznesowy Lubelszczyzny. Co kolwiek się pojawi, co cokolwiek powstanie i się razwija ..... źle, źle,źle! Za chwilę w Niemcach, od zara powstanie fabryka na grubo ponad 1000 miejsc pracy (ewenement w regionie). Niestety zgodnie z lokalną (w/w) tradycją liczni , po pachy w swoich biznesach zarobieni malkontenci już dają upust swojemu tradycyjnemu 'zadowoleniu'.
Jeden ma pomysł, zasuwa od rana do nocy, realizuje go i się rozwija. Drugi nie ma ani pomysłu, ani ochoty na ciężki zapieprz od zera do milionera. Ma za to ciężki żal do tego pierwszego, bo zarobki małe, bo łuna w nocy, bo chemia etc. Ba, wg.inego (jak zwykle) ANONIMA wiadome służby powinny zająć się sprawą bo za dobrze idzie (przecież normalny człowiek tego nie da rady dokonać, bez wałków i wyzysku........). I tu mamy sedno sprawy. To taka, mała bolszewia we łbach ludzkich - "UPRZEJMIE DONOSZĘ ŻE JEMU JEST LEPIEj, pewnie kradnie i Bóg... rozwiń
Avatar
maciek / 17 listopada 2018 o 22:28
+15
Przestańcie marudzić.Może sami coś zróbcie.
Avatar
grom ale nie z nieba / 18 listopada 2018 o 07:25
+14
Jak się czyta wpisy to od razy widać ciemnote, zacofanie i zazdrość tumanów na lubelszczyźnie ! Szlag mnie trafia jak czytam te wpisy, bo wiem jestem pewien, że pisze to leń, tuman i próżniak ! Jak jesteś taki mocny w ryju to załóż firme i odsuń z rynku konkurencję P. Ptaszka !!!!!!!!!Kanalio !!!!!!!!!!! Ostatnie wybory w Rykach pokazały, że ważne jest 500 a nie logika i szansa regionu ! Tak ciemnota kształtuje politykę ! A fe tumany i ofermy z ryjami pełnymi frazesów !
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 o 21:59
+14
Nie dziwne że szukają pracowników, mało kto godzi się na takie traktowanie i wyzysk w pracy.
Avatar
Anonim / 17 listopada 2018 o 22:39
+11
Pamietam jak mi opowiadali kiedy przychodzili sparwdzic ile pracownikow pracuje to wielu z nich musialo uciekac w las zeby tylko nie dostali po '***' takim sposobem wlasnie sie dorabiaja i pamietam nawet jak "pan" jaroslaw potrafil ucinac ludziom 0.50 groszy za kazda przepracowana godzine aby tylko dac podwyzke innym w tej samej firmie a potem na odwrot wiec wbrew pozorom najlepjej przeswietlic ten zaklad od poczatku i pokazac ludziom dlaczego.....
Avatar
Lola / 17 listopada 2018 o 20:55
+11
Pamietaj, ze nie samym chlebem czlowiek zyje.
Avatar
Mark211 / 18 listopada 2018 o 08:30
+10
Pamietam jak mi opowiadali kiedy przychodzili sparwdzic ile pracownikow pracuje to wielu z nich musialo uciekac w las zeby tylko nie dostali po '***' takim sposobem wlasnie sie dorabiaja i pamietam nawet jak "pan" jaroslaw potrafil ucinac ludziom 0.50 groszy za kazda przepracowana godzine aby tylko dac podwyzke innym w tej samej firmie a potem na odwrot wiec wbrew pozorom najlepjej przeswietlic ten zaklad od poczatku i pokazac ludziom dlaczego.....
 Jak opowiadali!!!! Jak mówili!!!! A może tak coś od siebie. Nie bo wolisz oczerniać niesprawdzonymi plotkami. Spoko twój "nick" jasno określa osobowość -"Anonim" - Dosrać, donieść, A jak a co ma "somsiad" mieć lepiej zniszcze go.
 Jak opowiadali!!!! Jak mówili!!!! A może tak coś od siebie. Nie bo wolisz oczerniać niesprawdzonymi plotkami. Spoko twój "nick" jasno określa osobowość -"Anonim" - Dosrać, donieść, A jak a co ma "somsiad" mieć lepiej zniszcze go. rozwiń
Avatar
Florek666 / 21 listopada 2018 o 08:00
+6
Nie rozumiem skąd takie komentarze. Pracuje w JMP od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. Owszem praca jest po ok. 9h plus przerwa ale za to zarobki są wyższe niż w innych firmach. Wcześniej pracowałam w dużym "znanym" sklepie. Najniższa krajowa, praca od poniedziałku do niedzieli , 15 min przerwy i żadnych dodatków. Pracowałam w chłodni gdzie temperatura sięgała do -10 . Tu pokojach socjalnych ekspresy, filtrowana woda, dofinansowanie obiadów. Polacy mają taki nawyk że jak nie ponarzekają to nie żyją. ALe bez przesady. mam wrażenie , że tylko nieroby chcące przyjść do pracy i odwalić pańszczyznę piszą takie komentarze. Niestety żeby zarobić trzeba popracować. nic nie ma za darmo.
Nie rozumiem skąd takie komentarze. Pracuje w JMP od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. Owszem praca jest po ok. 9h plus przerwa ale za to zarobki są wyższe niż w innych firmach. Wcześniej pracowałam w dużym "znanym" sklepie. Najniższa krajowa, praca od poniedziałku do niedzieli , 15 min przerwy i żadnych dodatków. Pracowałam w chłodni gdzie temperatura sięgała do -10 . Tu pokojach socjalnych ekspresy, filtrowana woda, dofinansowanie obiadów. Polacy mają taki nawyk że jak nie ponarzekają to nie żyją. ALe bez przesady. mam wrażen... rozwiń
Avatar
X / 18 listopada 2018 o 10:54
+6
Nie jest źle skoro pracuje 11 lat i inni też
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 o 19:11
+5
czy są jakieś zdjęcia takiej pięknej łuny nad zakładem w nocy ???
Avatar
XXX1LLU / 21 listopada 2018 o 08:23
+1
Zgadzam się z koleżanką wyżej. Firma się rozwija to widać. Pracuje tu od 5 lat. Ci co narzekają jakby przyszli do JMP 5 lat temu nie zostali by 5 min. Nie było połowy rzeczy, dodatków a i szefostwo TROCHĘ się zmienia - oczywiście na lepsze, owszem została garstka osób, która ma jeszcze niechlubne zachowania ale i tak jest lepiej. Warunki płacowe sa na dobrym poziomie, sam chodzę na kurs języka u nas w firmie i jest to duży plus dla pracowników. Inne firmy tego nie proponują. To nie jest biuro, tu nie da się pracować 8 h jak w budżetówce , wypić kawkę i się poobijać. Jeżeli chce ktoś takiej pracy to tylko w państwówce za najniższą krajową lub na cieciówce . Pracowałem w Holandii i wiem , jak wygląda praca w firmie produkcyjnej. Produkcja nie może stanąć. I liczyłęmsię z tym podejmująć pracę w takiej branży. Osoby, którym to nie pasuje- KAŻDA PRACA NA PRODUKCJI WYGLĄDA TAK SAMO, WIEC MOZE PRACA jako CIEĆ BY lepiej odpowiadała ? Można leżeć i pachnieć przed tv w butce i przerzucać kanały :) Też ciężka praca :) I też można ponarzekać że mało kanałów ;)
Zgadzam się z koleżanką wyżej. Firma się rozwija to widać. Pracuje tu od 5 lat. Ci co narzekają jakby przyszli do JMP 5 lat temu nie zostali by 5 min. Nie było połowy rzeczy, dodatków a i szefostwo TROCHĘ się zmienia - oczywiście na lepsze, owszem została garstka osób, która ma jeszcze niechlubne zachowania ale i tak jest lepiej. Warunki płacowe sa na dobrym poziomie, sam chodzę na kurs języka u nas w firmie i jest to duży plus dla pracowników. Inne firmy tego nie proponują. To nie jest biuro, tu nie da się pracować 8 h jak w budżetówce , wy... rozwiń
Avatar
Florek666 / 21 listopada 2018 o 08:00
+6
Nie rozumiem skąd takie komentarze. Pracuje w JMP od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. Owszem praca jest po ok. 9h plus przerwa ale za to zarobki są wyższe niż w innych firmach. Wcześniej pracowałam w dużym "znanym" sklepie. Najniższa krajowa, praca od poniedziałku do niedzieli , 15 min przerwy i żadnych dodatków. Pracowałam w chłodni gdzie temperatura sięgała do -10 . Tu pokojach socjalnych ekspresy, filtrowana woda, dofinansowanie obiadów. Polacy mają taki nawyk że jak nie ponarzekają to nie żyją. ALe bez przesady. mam wrażenie , że tylko nieroby chcące przyjść do pracy i odwalić pańszczyznę piszą takie komentarze. Niestety żeby zarobić trzeba popracować. nic nie ma za darmo.
Nie rozumiem skąd takie komentarze. Pracuje w JMP od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. Owszem praca jest po ok. 9h plus przerwa ale za to zarobki są wyższe niż w innych firmach. Wcześniej pracowałam w dużym "znanym" sklepie. Najniższa krajowa, praca od poniedziałku do niedzieli , 15 min przerwy i żadnych dodatków. Pracowałam w chłodni gdzie temperatura sięgała do -10 . Tu pokojach socjalnych ekspresy, filtrowana woda, dofinansowanie obiadów. Polacy mają taki nawyk że jak nie ponarzekają to nie żyją. ALe bez przesady. mam wrażen... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 19:46
0
Na coś pieniążki z wyzysku pracowników muszą pójść ...
Avatar
Stephen23 / 20 listopada 2018 o 17:08
-1
CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DO JAKIEGOKOLWIEK RODZAJU POŻYCZKI W NISKIM STOPNIU O 2%. (Stephenswillsloan@gmail.com) Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, ponieważ maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Naszym wiodącym celem jest pomoc w uzyskaniu usługi, na którą zasługujesz. Nasz program pożyczkowy jest najszybszy. Rozdajemy pożyczkę w dowolnej wybranej walucie (dolar amerykański, funty, euro, dinar, itp.) I czas trwania od 1 do 30 lat na spłatę pożyczki (zabezpieczonej i niezabezpieczonej). Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki i masz niski wynik kredytowy, Czy masz trudności z uzyskaniem pożyczki? z lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Rozwiązaniem twojego problemu finansowego jest STEPHEN WILLIAMS LOAN FIRM. Warunki są bardzo rozsądne i troskliwe. Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: pożyczki świąteczne, kredyty dla przedsiębiorstw, kredyty konsolidacyjne, pożyczki osobiste, kredyty samochodowe, kredyty hotelowe, kredyty studenckie, kredyty mieszkaniowe, pożyczki o niskim oprocentowaniu @ 2% rocznie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami poprzez e-mail: stephenswillsloan@gmail.com. Złóż wniosek i bądź wolny od niewoli finansowej.
CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DO JAKIEGOKOLWIEK RODZAJU POŻYCZKI W NISKIM STOPNIU O 2%. (Stephenswillsloan@gmail.com) Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, ponieważ maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Naszym wiodącym celem jest pomoc w uzyskaniu usługi, na którą zasługujesz. Nasz program pożyczkowy jest najszybszy. Rozdajemy pożyczkę w dowolnej wybranej walucie (dolar amerykański, funty, euro, dinar, itp.) I czas trwania od 1 do 30 lat na spłatę pożyczki (zabezpieczonej i niezabezpieczonej). Czy potrzebuj... rozwiń
Avatar
Waylander / 18 listopada 2018 o 17:25
+1
Drabiny Telecommu mogli pochować,. szafy automatyki są bardziej fotogeniczne. Odnośnie samej inwestycji dobrze że jest i daje pracę tysiącom ....
Avatar
towarzysze nie dajcie się! / 18 listopada 2018 o 11:21
+27
Jeden ma pomysł, zasuwa od rana do nocy, realizuje go i się rozwija. Drugi nie ma ani pomysłu, ani ochoty na ciężki zapieprz od zera do milionera. Ma za to ciężki żal do tego pierwszego, bo zarobki małe, bo łuna w nocy, bo chemia etc. Ba, wg.inego (jak zwykle) ANONIMA wiadome służby powinny zająć się sprawą bo za dobrze idzie (przecież normalny człowiek tego nie da rady dokonać, bez wałków i wyzysku........). I tu mamy sedno sprawy. To taka, mała bolszewia we łbach ludzkich - "UPRZEJMIE DONOSZĘ ŻE JEMU JEST LEPIEj, pewnie kradnie i Bóg wie co..." Nie umiem, nie chceee mniee sieee ale aspiracje mam wielkie! A skoro mam jedno krowę bo mi więcej nie trza (albo, bo trza więcej tyrać) a ten za płotem ma 100, to .......jest to niesprawiedliwe, podejrzane, frustrujące, (więc smutni panowie powinni się tym zająć). Wot,potencjał ludzki i biznesowy Lubelszczyzny. Co kolwiek się pojawi, co cokolwiek powstanie i się razwija ..... źle, źle,źle! Za chwilę w Niemcach, od zara powstanie fabryka na grubo ponad 1000 miejsc pracy (ewenement w regionie). Niestety zgodnie z lokalną (w/w) tradycją liczni , po pachy w swoich biznesach zarobieni malkontenci już dają upust swojemu tradycyjnemu 'zadowoleniu'.
Jeden ma pomysł, zasuwa od rana do nocy, realizuje go i się rozwija. Drugi nie ma ani pomysłu, ani ochoty na ciężki zapieprz od zera do milionera. Ma za to ciężki żal do tego pierwszego, bo zarobki małe, bo łuna w nocy, bo chemia etc. Ba, wg.inego (jak zwykle) ANONIMA wiadome służby powinny zająć się sprawą bo za dobrze idzie (przecież normalny człowiek tego nie da rady dokonać, bez wałków i wyzysku........). I tu mamy sedno sprawy. To taka, mała bolszewia we łbach ludzkich - "UPRZEJMIE DONOSZĘ ŻE JEMU JEST LEPIEj, pewnie kradnie i Bóg... rozwiń
Avatar
X / 18 listopada 2018 o 10:54
+6
Nie jest źle skoro pracuje 11 lat i inni też
Avatar
Mark211 / 18 listopada 2018 o 08:30
+10
Pamietam jak mi opowiadali kiedy przychodzili sparwdzic ile pracownikow pracuje to wielu z nich musialo uciekac w las zeby tylko nie dostali po '***' takim sposobem wlasnie sie dorabiaja i pamietam nawet jak "pan" jaroslaw potrafil ucinac ludziom 0.50 groszy za kazda przepracowana godzine aby tylko dac podwyzke innym w tej samej firmie a potem na odwrot wiec wbrew pozorom najlepjej przeswietlic ten zaklad od poczatku i pokazac ludziom dlaczego.....
 Jak opowiadali!!!! Jak mówili!!!! A może tak coś od siebie. Nie bo wolisz oczerniać niesprawdzonymi plotkami. Spoko twój "nick" jasno określa osobowość -"Anonim" - Dosrać, donieść, A jak a co ma "somsiad" mieć lepiej zniszcze go.
 Jak opowiadali!!!! Jak mówili!!!! A może tak coś od siebie. Nie bo wolisz oczerniać niesprawdzonymi plotkami. Spoko twój "nick" jasno określa osobowość -"Anonim" - Dosrać, donieść, A jak a co ma "somsiad" mieć lepiej zniszcze go. rozwiń
Avatar
grom ale nie z nieba / 18 listopada 2018 o 07:25
+14
Jak się czyta wpisy to od razy widać ciemnote, zacofanie i zazdrość tumanów na lubelszczyźnie ! Szlag mnie trafia jak czytam te wpisy, bo wiem jestem pewien, że pisze to leń, tuman i próżniak ! Jak jesteś taki mocny w ryju to załóż firme i odsuń z rynku konkurencję P. Ptaszka !!!!!!!!!Kanalio !!!!!!!!!!! Ostatnie wybory w Rykach pokazały, że ważne jest 500 a nie logika i szansa regionu ! Tak ciemnota kształtuje politykę ! A fe tumany i ofermy z ryjami pełnymi frazesów !
Avatar
KrysiaZGazowni / 18 listopada 2018 o 05:19
0
Mysla jak ludzie na prowincji - a mozna uzyc takiej inwestycji do pozytywnych zmian srodowiska.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.04.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.04.2019 0 0

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens 0 4

Jest prawomocny wyrok w sprawie Andrzeja Sadowskiego oskarżonego o produkcję i stosowanie olejku z marihuany. Mieszkaniec Cycowa chciał w ten sposób ulżyć umierającej na raka kobiecie. Sąd Apelacyjny uznał, że nie podstaw do jego uniewinnienia

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko 0 2

Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały 25:23 Metraco Zagłębie Lubin. W ten sposób podopieczne Roberta Lisa mają już 6 punktów przewagi nad ekipą Bożeny Karkut

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno 0 10

Osiem kilometrów drogi od miejscowości Lipsko (woj. mazowieckie) do nowego mostu w Kamieniu na odbiór czeka od… sierpnia

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia] 0 2

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie odbyło się dziś spotkanie autorskie o. Tomasza Dostatniego i ks. Alfreda Wierzbickiego. Można było posłuchać koncertu muzyki poważnej i tradycyjnej w wykonaniu Łesi Błyszczak i Janki Lenzion, a także obejrzeć wernisaż autorstwa Piotra Łucjana pt.: "Alfabet – projekty i rysunki"

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać
alarm24
galeria

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać 0 7

Na młodego jelenia można natknąć się w Parku Ludowym w Lublinie. Jak dotąd nie udało się go schwytać

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą
galeria
film

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą 0 51

Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. Nikt nie udaje już, że wie, ile jeszcze może trwać protest i w jaki sposób może się skończyć. Pewne jest tylko to, że egzamin dojrzałości nie jest zagrożony

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów"
film

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów" 0 12

- Tylko cud mógł sprawić, że Poroszenko utrzyma się przy władzy. Zaskoczeniem są rozmiary tego zwycięstwa, które było rekordowe w historii wyborów prezydenckich na Ukrainie - mówi dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

SteelSeries Arctis 9X: Słuchawki do Xbox One

SteelSeries Arctis 9X: Słuchawki do Xbox One 0 0

Tytuł wyjaśnia wszystko: firma SteelSeries właśnie zaprezentowała nowe słuchawki - Arctis 9X - zaprojektowane specjalnie do konsoli Xbox One. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja: Cena. Ta została ustalona na 849 złotych

Drużyna juniorów starszych Motoru Lublin ma nowego trenera

Drużyna juniorów starszych Motoru Lublin ma nowego trenera 0 2

We wtorek doszło do zmiany trenera w zespole juniorów starszych Motoru Lublin, który występuje w CLJ. Tomasza Jasika na tym stanowisku zastąpił Tomasz Złomańczuk – koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru. Były szkoleniowiec Podlasia Biała Podlaska poprowadzi żółto-biało-niebieskich w sześciu ostatnich spotkaniach sezonu.

Razer Blade: nowe laptopy w kwietniu i w maju

Razer Blade: nowe laptopy w kwietniu i w maju 0 0

Dwa nowe modele Razer Blade 15 i odświeżona wersja Razer Blade pro 17. Ceny zaczynają się od 2 149 euro, a kończą na 3500 euro. Co w zamian?

Uros Mirković (TBV Start): Jestem bardzo rozczarowany

Uros Mirković (TBV Start): Jestem bardzo rozczarowany 0 0

Rozmowa z Urosem Mirkoviciem, koszykarzem TBV Startu Lublin

W wypadku zginęła policjantka. Sprawca skazany na bezwzględne więzienie
galeria

W wypadku zginęła policjantka. Sprawca skazany na bezwzględne więzienie 0 9

Sąd skazał sprawcę wypadku w Łopienniku Dolnym, w którym zginęła policjantka z Krasnegostawu.

Zeamsone wystąpi w Domu Kultury
27 kwietnia 2019, 18:00

Zeamsone wystąpi w Domu Kultury 0 0

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi raper Zeamsone.

Samochód potrącił lisicę. Wolontariusze szukają młodych, które zostały same
film

Samochód potrącił lisicę. Wolontariusze szukają młodych, które zostały same 0 11

Lisicy potrąconej dwa dni temu w Turce koło Lublina niestety nie udało się uratować. Zdechła we wtorek rano. Wolontariusze szukają jej szczeniąt. Ze względu na silny wiatr nie można użyć drona. Wszyscy liczą, że uda się to w środę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!