Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

18 grudnia 2018 r.
18:28

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż

Autor: Zdjęcie autora drs
0 35 A A
Hotel Europa
Hotel Europa

W ciągu tygodnia może się okazać, czy zmieni się właściciel budynku przy Krakowskim Przedmieściu 29, w którym działa hotel Europa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecny właściciel, spółka Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK z Sanoka, wystawiła nieruchomość na sprzedaż. Nie określiła ceny wywoławczej, a na pisemne oferty czekała do poniedziałku. Ile propozycji dostała? Mediów o tym nie informuje. Z ogłoszenia wynika jednak, że uczestnicy przetargu mają być powiadomieni o jego rezultacie w ciągu siedmiu dni od terminu wyznaczonego na składanie ofert.

Przyszłość hotelu pozostaje zagadką. Europa jest prowadzona przez spółkę, która dzierżawi (lub dzierżawiła) budynek od właściciela z Sanoka. Właściciel twierdzi, że „umowa dzierżawy została rozwiązana, ale były dzierżawca nie uznaje skuteczności jej rozwiązania”, więc nieruchomość przy Krakowskim Przedmieściu „znajduje się w bezumownym posiadaniu spółki Europa SA”.

Tymczasem w elektronicznej księdze wieczystej można było przeczytać, że umowa dzierżawy obowiązuje do roku 2020.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tellchar1 / 18 grudnia 2018 r. o 21:14
+40
Jaki przekręt? Człowieku to jest PRYWATNY hotel i właściciel może go sprzedać za 1 zł, jeżeli tylko chce. "Hotel na sprzedaż, a tymczasemŻuk chce budować  kolejne hotele w Lublinie. Tylko klientów brak..."  Miasto nie buduje żadnych hoteli, tak samo jak nie buduje galerii czy fabryk. Co najwyżej wyraża zgodę na taka budowę przez PRYWATNEGO inwestora. Ludzie, komuna skończyłą się 30 lat temu
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 22:57
+24
Ogarnijcie się, przecież to prywatny hotel. Żuk ma z tą sprawą tyle wspólnego co krzesło elektryczne z fotelem.
Avatar
Ojciec dyrektor / 18 grudnia 2018 r. o 19:44
+21
Trolu pisowski - maciek, szogun,henryk - nie macie ciekawszych ksywek w centrali, wiem że macie kase od wpisu ale zrób coś chłopie pożytycznego - idź na dwór pod ta europe przewietrz resztki mózgu.
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2018 r. o 20:26
+20
Ciąg dalszy dewelo-konkwisty POd patronatem zuczka. Tym razem obstawiam na zaprzyjaźnionego dewelocfaniaka występującego POd nazwą tralaLalak properties, który już usadowił się na tym terytorium, a niedawno wynajął na 10 lat biurowiec dla UM, czyli kasę na dalsze panoszenie się ma zapewnioną.
 Codziennie widzę twoje posty, praktycznie pod każdym artykułem. Inieważne czy dotyczy polityki, spraw obyczajowych czy prognozy pogody. Jesteś opłaconym przez PiS trollem?
Avatar
Grażyna / 18 grudnia 2018 r. o 19:19
+17
Zburzyć i postawić Biedronkę.
Avatar
xx / 19 grudnia 2018 r. o 07:19
+14
Hotel na sprzedaż, a tymczasemŻuk chce budować  kolejne hotele w Lublinie. Tylko klientów brak...
 Hotele budują prywatni inwestorzy a nie prezydent miasta.
Avatar
leko / 18 grudnia 2018 r. o 22:24
+13
Zuczek najpierw POgrążył śródmieście PO to chyba, żeby jego bossowie z deweloperki mogli całość przejąć za marne grosze. Najpierw pedet, teraz Europa, szacher-macher i wkrótce wszystkie kamienice będą nasie. Deptaczek już wyrychtowany zawczasu.
"Zunio" "deweloperzy" "PO to", lecz się psycholu. PS: Jak otwierasz lodówkę to też widzisz deweloperów?
 nie karm trolla, w tym wypadku upośledzonego i bredzącego w kółko o jednym i tym samym
Avatar
stop pisowskiej propagandzie / 18 grudnia 2018 r. o 22:22
+13
Zuczek najpierw POgrążył śródmieście PO to chyba, żeby jego bossowie z deweloperki mogli całość przejąć za marne grosze. Najpierw pedet, teraz Europa, szacher-macher i wkrótce wszystkie kamienice będą nasie. Deptaczek już wyrychtowany zawczasu.
 "Zunio" "deweloperzy" "PO to", lecz się psycholu. PS: Jak otwierasz lodówkę to też widzisz deweloperów?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 22:28
+11
pisie trolle dalej obrzygują artykuły wrzucając dziesiątki żałosnych propagandowych wpisów
Avatar
ZimnyBrowar / 19 grudnia 2018 r. o 08:12
+10
ale co Cię obchodzi jak ktoś sprzedje należące do niego nieruchomości. Nie jest to własnościa miasta więc sprzedajacy może sprzedać budynek komu chce i za ile chce. 
Avatar
Bezstronny / 26 grudnia 2018 r. o 12:38
+3
Przepraszam ale tu więcej troli PO niż PIS z resztą nikt tu nie pisze że jest z PIS o co Wam chodzi macie już jakie urojenia
Avatar
premier / 23 grudnia 2018 r. o 13:53
0
...z klepki biedy i olewania uczciwych Polaków, a sprzyjania zboczeńców różnych kolorów już i hotele uciekają!
 Racja  - pis oszukuje uczciwych Polaków - kacza banda złodziei i misiewiczów.
Avatar
Jewropejczyk / 19 grudnia 2018 r. o 19:44
+4
A może Jewropa?
Avatar
kol / 19 grudnia 2018 r. o 19:07
+5
Warto wiedzieć, że Hotel Europa został założony przez Żyda za pieniądze otrzymane od Moskalów w zamian za ujawnienie gdzie ukrywają się Powstańcy Styczniowi. Czytaj. Bitwa na Sowiej Górze.
Avatar
polak i Patriota... / 19 grudnia 2018 r. o 16:56
+2
...z klepki biedy i olewania uczciwych Polaków, a sprzyjania zboczeńców różnych kolorów już i hotele uciekają!
Avatar
POwczyk / 19 grudnia 2018 r. o 15:40
+2
A co wy z tymi wysypami trolli? Tak przeglądam to i inne forum dziennika i nie stwierdzam tego faktu . Wręcz przeciwnie, jest nas tu ok 90% przeciwników PiSu. Nie lękajcie się , z taką większością wygramy! Ciągłe biadolenie o trollach źle o nas świadczy,.Wyglada,że nas przerażają, a tak nie jest. Głowy do góry i robić swoje., Nie biadolić.
Avatar
ZimnyBrowar / 19 grudnia 2018 r. o 08:12
+10
ale co Cię obchodzi jak ktoś sprzedje należące do niego nieruchomości. Nie jest to własnościa miasta więc sprzedajacy może sprzedać budynek komu chce i za ile chce. 
Avatar
... / 19 grudnia 2018 r. o 08:07
+6
Hotel na sprzedaż, a tymczasemŻuk chce budować  kolejne hotele w Lublinie. Tylko klientów brak...
Hotele budują prywatni inwestorzy a nie prezydent miasta.
Przecież to trole robia wierszowke, żeby na swieta coś kasy było, z kim ta dyskusja.
Avatar
Polak cebulak / 19 grudnia 2018 r. o 08:05
+9
Wszysto w Lublinie się sypie a zwłaszcza w Centrum.  Centrum wymiera.
 Sypie to ci  sie łupież z pustej głowy.
Avatar
xx / 19 grudnia 2018 r. o 07:19
+14
Hotel na sprzedaż, a tymczasemŻuk chce budować  kolejne hotele w Lublinie. Tylko klientów brak...
 Hotele budują prywatni inwestorzy a nie prezydent miasta.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wszyscy samorządowcy zarobią więcej. Ale nie burmistrz tego miasta

Wszyscy samorządowcy zarobią więcej. Ale nie burmistrz tego miasta

W całym kraju samorządowcy dostają podwyżki. To wymóg zmian w prawie, ale jest miasto, które ta fala ominęła. Radni Łęcznej burmistrzowi nie chcą dać zarobić więcej.

COVID-19 na fermie norek w Polsce. 25 tys. zwierząt

COVID-19 na fermie norek w Polsce. 25 tys. zwierząt

Trzecie ognisko SARS-CoV-2 u norek w Polsce, stwierdzono w gospodarstwie w powiecie nakielskim (województwo kujawsko-pomorskie), w którym znajdowało się ok. 25 tys. norek - poinformował w środę Główny Lekarz Weterynarii.

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk
zdjęcia
galeria

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk

Policja ujęła mężczyznę, który zniszczył kilka przydrożnych kapliczek. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka
zdjęcia
galeria

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka

„Wariaci z gnatami biegają lasami” albo „Pomyliłem z dzikiem”. Z takimi hasłami na transparentach ulicami Lublina przeszedł antyłowiecki marsz. Na tydzień przed kolejną rozprawą byłego już myśliwego, który zastrzelił nastolatka.

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym elementem naszego życia. Swoje zastosowanie znajduje w pracy, jak i w zwykłej codzienności. Dzięki mobilności pozwala na pracę w podróży, nie obciążając zbytnio naszego bagażu. Wybór sprzętu dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sklepy oferują naprawdę szeroką gammę produktów i osoba nieznająca się na sprzęcie może dostać zawrotu głowy. Nie wiesz jaki laptop będzie odpowiedni do pracy? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

Szukanie nowej pracy często zajmuje dużo czasu. Czasami to wręcz bezsensowne przekopywanie kolejnych ofert i brak odpowiedzi na wysyłane listy motywacyjne i życiorysy. Warto zatem wiedzieć jak sprytnie szukać pracy, za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Dowiedz się z naszego tekstu jak zdobywać nową pracę w bardzo krótki okres!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!