Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

16 listopada 2020 r.
21:26

We wtorek protest przewoźników w Lublinie "Bez pomocy nie przetrwamy do świąt"

Autor: Zdjęcie autora ask
375 5 A A

Rozmowa z Grzegorzem Bartnikiem, właścicielem firmy Softtravel, który uczestniczyć będzie w zapowiedzianym na wtorek pokojowym proteście przewoźników autokarowych w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak długo prowadzi pan firmę transportową?

- Od 6 lat. Do niedawna realizowałem regularne kursy dalekobieżne z Lublina do Buska Zdroju, Muszyny i Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak było przed epidemią, bo teraz liczba kursów jest mocno ograniczona. Wielu połączeń nie trzeba, bo prawie nikt już nie jeździ. Zgodnie z przepisami możemy mieć jedynie 50-procentowe obłożenie, ale nikt nawet tego nie sprawdza, bo wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie ma takiej liczby chętnych pasażerów. Podczas kursu zarabiam na połowę paliwa potrzebnego do jego zorganizowania, nie mówiąc już o pensjach kierowców czy innych kosztach

Czy w takiej sytuacji prowadzenie działalności ma jeszcze sens?

- Wszyscy się nad tym zastanawiamy. W tej chwili przewoźnicy zawieszają linię dosłownie z dnia na dzień.  My zawiesiliśmy jedną w ubiegłym tygodniu, a decyzja o zawieszenie kolejnej zapadnie jutro. Rezygnacja ze świadczenia usług nie jest jednak prostą sprawą, bo większość firm transportowych to firmy rodzinne. Zamykanie ich to pozbawianie jedynych zysków całych rodzin. Ale to się niestety już dzieje. Jeżdżąc w kierunku Tarnowa, mieliśmy dotychczas konkurencję, bo działały dwie inne firmy. Już nie jeżdżą. Zostaliśmy sami, a i tak to się nie opłaca. Nie jeżdżą lub mocno ograniczyły liczbę kursów firmy, które skupiały się na krótkich lokalnych trasach. Korzystali z nich głównie studenci i uczniowie, ale ci uczą się zdalnie i nie ma kogo wozić. Zupełnie nie działają firmy, które obsługiwały ruch turystyczny.

Podczas protestu będziecie mówić o waszych postulatach. To m.in. odroczenia płatności rat kredytów i leasingów do czerwca przyszłego roku, przedłużenia zwolnienia z ZUS na kolejne 3 miesiące oraz dopłat do wynagrodzeń i postojowego. Co jeśli takie decyzje nie zostaną szybko podjęte?

- Jeśli pomoc nie nadejdzie, a obostrzenia nie zostaną zakończone przed świętami, nie wiem, czy jakakolwiek firma transportowa przetrwa. Już teraz ciągniemy resztką sił. Wiosną banki chętnie odraczały nam raty leasingowe, a teraz o tym nawet nie chcą słyszeć. Obawiam się, że będziemy likwidować miejsca pracy i tracić samochody. W konsekwencji doprowadzi to do przejęcia naszego rynku transportowego przez duże zachodnie firmy, które jakoś sobie poradzą. My bez wsparcia sobie nie poradzimy.

We wtorek protest

Wtorkowy protest przewoźników w Lublinie rozpocznie się pod Areną Lublinie o godzinie 14.30. Wtedy przedsiębiorcy przedstawią swoje postulaty, a o godzinie 15 wyjadą na ulice miasta. Przejazd ma trwać do godziny 17.

Takie akcje będą się odbywać w wielu miastach Polski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pigmej / 16 listopada 2020 r. o 22:32
+22
Myślę, że specjalnie zbudują tak dużo miejsc, żebyś mógł pod artykułami o protestach przewoźników smarować o rzekomej megalomanii KŻ. Najzabawniejsze, że jak dobrze przewertować dodawane przez ciebie komentarze, to się okaże, że każda inwestycja KŻ to albo dogadzanie deweloperom nazywane przez pisowskich trolli takich jak ty "komunikowaniem banków ziemi" albo megalomania. W przypadku dworca metropolitalnego narracja o deweloperach nie ma racji bytu, więc, cóż za zdziwienie, powraca uniwersalny zarzut pasujący do każdej większej inwestycji czyli megalomania.
Myślę, że specjalnie zbudują tak dużo miejsc, żebyś mógł pod artykułami o protestach przewoźników smarować o rzekomej megalomanii KŻ. Najzabawniejsze, że jak dobrze przewertować dodawane przez ciebie komentarze, to się okaże, że każda inwestycja KŻ to albo dogadzanie deweloperom nazywane przez pisowskich trolli takich jak ty "komunikowaniem banków ziemi" albo megalomania. W przypadku dworca metropolitalnego narracja o deweloperach nie ma racji bytu, więc, cóż za zdziwienie, powraca uniwersalny zarzut pasujący do każdej większej inw... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 17 listopada 2020 r. o 00:44
+13
Rząd tak nieudacznie probuje przrprowadzić nas przez te trudne czasy że z przerażeniem myślę jak to może się skończyć. Niby wywalają kase na pomoc, ale w tak beznadziejny sposób że głowa boli. Pieniadze trafiają albo do cwaniaków , albo dla tych co tej pomocy tak naprawdę nie potrzebują. I tak jest na każdym kroku. Nowy minister edukacji zamiast ratować szkoły mysli jak postawić pomnik Kaczyńskiemu albo zmieniać podreczniki, bo w tych po reformie swojej koleżanki Zalewskiej jest jeszcze za mało patriotyzmu. Ciemno to widzę...
Avatar
AaronSzechter / 17 listopada 2020 r. o 07:41
-3
Rząd tak nieudacznie probuje przrprowadzić nas przez te trudne czasy że z przerażeniem myślę jak to może się skończyć. Niby wywalają kase na pomoc, ale w tak beznadziejny sposób że głowa boli. Pieniadze trafiają albo do cwaniaków , albo dla tych co tej pomocy tak naprawdę nie potrzebują. I tak jest na każdym kroku. Nowy minister edukacji zamiast ratować szkoły mysli jak postawić pomnik Kaczyńskiemu albo zmieniać podreczniki, bo w tych po reformie swojej koleżanki Zalewskiej jest jeszcze za mało patriotyzmu. Ciemno to widzę...
 A do kogo mają trafiać pieniądze, skoro większość prywaciarzy to cwaniacy... Jaki masz plan ratunkowy w czasach covid-19? - pomijając dymisję rządu...
 A do kogo mają trafiać pieniądze, skoro większość prywaciarzy to cwaniacy... Jaki masz plan ratunkowy w czasach covid-19? - pomijając dymisję rządu... rozwiń
Avatar
Susan.Benson / 17 listopada 2020 r. o 06:22
-17
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +44790... rozwiń
Avatar
LBN / 16 listopada 2020 r. o 21:34
-25
Warto przypomnieć że miasto buduje za kilkaset mln zł wielki dworzec ze 150 miejscami parkingowymi dla autobusów . Pytanie dla jakich i dla kogo ? Megalomania na kredyt.
Avatar
AaronSzechter / 17 listopada 2020 r. o 07:41
-3
Rząd tak nieudacznie probuje przrprowadzić nas przez te trudne czasy że z przerażeniem myślę jak to może się skończyć. Niby wywalają kase na pomoc, ale w tak beznadziejny sposób że głowa boli. Pieniadze trafiają albo do cwaniaków , albo dla tych co tej pomocy tak naprawdę nie potrzebują. I tak jest na każdym kroku. Nowy minister edukacji zamiast ratować szkoły mysli jak postawić pomnik Kaczyńskiemu albo zmieniać podreczniki, bo w tych po reformie swojej koleżanki Zalewskiej jest jeszcze za mało patriotyzmu. Ciemno to widzę...
 A do kogo mają trafiać pieniądze, skoro większość prywaciarzy to cwaniacy... Jaki masz plan ratunkowy w czasach covid-19? - pomijając dymisję rządu...
 A do kogo mają trafiać pieniądze, skoro większość prywaciarzy to cwaniacy... Jaki masz plan ratunkowy w czasach covid-19? - pomijając dymisję rządu... rozwiń
Avatar
Susan.Benson / 17 listopada 2020 r. o 06:22
-17
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +44790... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 17 listopada 2020 r. o 00:44
+13
Rząd tak nieudacznie probuje przrprowadzić nas przez te trudne czasy że z przerażeniem myślę jak to może się skończyć. Niby wywalają kase na pomoc, ale w tak beznadziejny sposób że głowa boli. Pieniadze trafiają albo do cwaniaków , albo dla tych co tej pomocy tak naprawdę nie potrzebują. I tak jest na każdym kroku. Nowy minister edukacji zamiast ratować szkoły mysli jak postawić pomnik Kaczyńskiemu albo zmieniać podreczniki, bo w tych po reformie swojej koleżanki Zalewskiej jest jeszcze za mało patriotyzmu. Ciemno to widzę...
Avatar
pigmej / 16 listopada 2020 r. o 22:32
+22
Myślę, że specjalnie zbudują tak dużo miejsc, żebyś mógł pod artykułami o protestach przewoźników smarować o rzekomej megalomanii KŻ. Najzabawniejsze, że jak dobrze przewertować dodawane przez ciebie komentarze, to się okaże, że każda inwestycja KŻ to albo dogadzanie deweloperom nazywane przez pisowskich trolli takich jak ty "komunikowaniem banków ziemi" albo megalomania. W przypadku dworca metropolitalnego narracja o deweloperach nie ma racji bytu, więc, cóż za zdziwienie, powraca uniwersalny zarzut pasujący do każdej większej inwestycji czyli megalomania.
Myślę, że specjalnie zbudują tak dużo miejsc, żebyś mógł pod artykułami o protestach przewoźników smarować o rzekomej megalomanii KŻ. Najzabawniejsze, że jak dobrze przewertować dodawane przez ciebie komentarze, to się okaże, że każda inwestycja KŻ to albo dogadzanie deweloperom nazywane przez pisowskich trolli takich jak ty "komunikowaniem banków ziemi" albo megalomania. W przypadku dworca metropolitalnego narracja o deweloperach nie ma racji bytu, więc, cóż za zdziwienie, powraca uniwersalny zarzut pasujący do każdej większej inw... rozwiń
Avatar
LBN / 16 listopada 2020 r. o 21:34
-25
Warto przypomnieć że miasto buduje za kilkaset mln zł wielki dworzec ze 150 miejscami parkingowymi dla autobusów . Pytanie dla jakich i dla kogo ? Megalomania na kredyt.