Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

20 lipca 2020 r.
14:28

"Lubelska Agencja Wykończyła Przedsiębiorców". Udało im się złożyć wniosek, nie chcą drugiego konkursu

47 14 A A
"Lubelska Agencja Wykończyła Przedsiębiorców" - z takim transparentem pojawili się w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim protestujący przedsiębiorcy
"Lubelska Agencja Wykończyła Przedsiębiorców" - z takim transparentem pojawili się w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim protestujący przedsiębiorcy (fot. Paweł Buczkowski)

W tym tygodniu poznamy datę powtórzonego naboru wniosków o unijne pieniądze dla firm, które ucierpiały przez koronawirusa. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim protestowało kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy powtórki nie chcą, bo wniosek udało im się złożyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek serwery Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości dosłownie się zagotowały. Ale jak przekonują przedsiębiorcy, cały czas działały. – Nie uważam, żeby była jakakolwiek awaria systemu, ponieważ 6 sekund po godzinie 10 udało mi się poprawnie wysłać wniosek i dostałem potwierdzenie – mówi Maciej Szymanek, który prowadzi agencję nieruchomości.

Katarzyna Kazańska zajmuje się szkoleniami z emisji głosu. Podczas epidemii nie mogła ich prowadzić, a przetargi w których startowała również zostały odwołane. – Byłam przygotowana na to, że będą duże obciążenia sieci, w związku z tym spokojnie siedziałam i klikałam. O godzinie 11.16, mam na to potwierdzenie, został złożony mój wniosek, o godzinie 17 się dowiedziałam, że cały mój nabór jest anulowany – mówi rozgoryczona kobieta.

Wniosek udało się złożyć także prawnikowi Karolowi Peretowi. To także on skrzyknął przedsiębiorców, którzy również mieli takie samo szczęście, aby przyszli do Urzędu Marszałkowskiego i zaprotestowali.

– Moi klienci w czasie naboru wysyłali wiadomości do Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości i otrzymywali odpowiedzi, że wszystko jest OK, serwer działa, wnioski są rejestrowane. Więc co się wydarzyło, dlaczego nabór jest anulowany? – pyta Peret.

Nabór rozpoczęty rano został anulowany dopiero popołudniu, kiedy wniosek złożyło już kilka tysięcy osób. Wczoraj dyrektor LAWP przekonywała, że nie wszyscy mieli równe szanse, bo niektórzy nie mogli się zalogować do systemu. – Państwu się udało, ale z drugiej strony są osoby, które nie mogły tego zrobić – mówiła Elżbieta Kędzierska, dyrektor LAWP.

Właśnie dlatego agencja szykuje jeszcze jeden nabór. Ma się on odbyć na zewnętrznej stronie, która ma wytrzymać ogromne zainteresowanie. W tej chwili informatycy urzędu wykonują testy systemu. – Po to, żeby wszyscy mogli wykonać w tej jednej sekundzie klik – mówi Kędzierska.

Nowy termin konkursu ma zostać podany we wtorek lub w środę. Prawdopodobnie wnioski będzie można złożyć jeszcze raz już w przyszłym tygodniu. To jednak nie podoba się protestującym, którzy oczekują, że ich wnioski zostaną już uznane za przyjęte. Tak się jednak nie stanie.

Protest przedsiębiorców w Urzędzie Marszałkowskim

Jeszcze za innym rozwiązaniem jest Bogusław Szymański, prowadzący kilka sklepów w centrach handlowych, które z powodu obostrzeń koronawirusowych były zamknięte. – Nie miałem żadnych przychodów w tym okresie – mówi przedsiębiorca. Jemu wniosek udało się złożyć, ale uważa, że samo ich przyjmowanie nie powinno się odbywać na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. – Powinno się zastosować kryterium naboru dotyczące skali utraty przychodów – dodaje.

Taka zmiana zasad rozpatrywania wniosków jednak także nie jest już możliwa. A LAWP dodaje, że takie regulacje zostały narzucone przez rząd.

Osób, którym udało się złożyć wniosek w czwartek było około 5400. Aplikowali w sumie o ponad 170 milionów złotych, co i tak nie wystarczyłoby dla wszystkich, bo w puli do podziału były tylko 74 miliony.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lawp666 / 20 lipca 2020 r. o 14:56
+26
Żeby to oddać w przykladzie. Idziecie zdać kurs na prawo jazdy zdajecie test, plac i wracacie do domu szczęśliwi że macie wymarzone prawko. Wieczorem dzwonią że jednak egzamin jest odwołany bo kilka osób nie mogło dojechać na czas bo za późno wyjechali z domu. Prawka jednak nie macie. Czy my żyjemy w normalnym Świecie?
Avatar
Anika / 20 lipca 2020 r. o 15:30
+24
Jeśli system nie działał to jakim cudem 5400 firmom udało się zarejestrować wniosek? No, chyba, że nie udało się tym "równiejszym"
Avatar
zak963 / 20 lipca 2020 r. o 15:52
+18
Do złożenia wniosku nie potrzeba było szczęścia o którym tak chętnie się wszyscy rozpisują. Potrzebne było wcześniejsze przygotowanie, trochę cierpliwości i rozum. Widać wielu osobom zabrakło któregoś z tych trzech lub wszystkich trzech. Jak ktoś liczy na szczęście, niech idzie na loterie. SKĄD W TYM TEŚCIE INFORMACJA O TYM ŻE ,,Tak się jednak nie stanie.,, Czy osoba pisząca ten artykuł ma kryształową kulę? A może wie więcej niż pisze? A może po prostu pisze to co ma przykazane?!
Avatar
Lawp666 / 20 lipca 2020 r. o 14:49
+17
Konkurs miał się skończyć jak ludzie złoża wnioski na ok 100 mln złożyli na dużo więcej a teraz konkurs odwołany. 5000 wniosków wpłynęło i tyle udało się złożyć. Ile osób nie złożyło bo nie chciało im się kliknąć więcej niż dwa razy? Ale oni głośno krzyczeli więc LAWP odwołał konkurs. Mam nadzieję że 5000 osób które były wytrwale i złożyły będzie jeszcze głośniej krzyczeć o swoje.
Avatar
Protest / 20 lipca 2020 r. o 15:30
+14
Protestujcie! Nagłaśniajcie zaistniałą sytuację! Anulowanie jest niesprawiedliwe, ponieważ za drugim razem Wam się nie uda wysłać na czas a serwer i tak zamuli, bo będzie chętnych 40 tyś. przedsiębiorców! Unia europejska powinna wyrazić zgodę na zmianę tej decyzji i rozwiązanie problemu w końcu to oni przeznaczyli $$
Avatar
zak963 / 21 lipca 2020 r. o 17:44
+12
NIE BYŁO ŻADNEJ AWARII Pani dyrektor LAWP twierdzi, że z powodu awarii trzeba było anulować, jednak przez cały dzień wpłynęło ponad 5500 wniosków. Na śląsku była prawdziwa awaria i nie wpłynął ani jeden wniosek, dosłownie 0 ! ponieważ serwer padł. A w lublinie wmawiają, że jak jest ,,niby awaria,, to i tak może 5500 wniosków wpłynąć na ponad 230% alokacji. Przed naborem widniała informacja iż nabór kończy się przy 5000 wniosków lub 140% alokacji. A dlaczego LAWP nie przestrzega własnych wytycznych? Bo zapomnieli lub nie umieli włączyć ograniczenia 1 osoba= 1 wniosek, a później dla tuszowania własnej nieudolności ogłosili ,,niby awarię,,!
NIE BYŁO ŻADNEJ AWARII Pani dyrektor LAWP twierdzi, że z powodu awarii trzeba było anulować, jednak przez cały dzień wpłynęło ponad 5500 wniosków. Na śląsku była prawdziwa awaria i nie wpłynął ani jeden wniosek, dosłownie 0 ! ponieważ serwer padł. A w lublinie wmawiają, że jak jest ,,niby awaria,, to i tak może 5500 wniosków wpłynąć na ponad 230% alokacji. Przed naborem widniała informacja iż nabór kończy się przy 5000 wniosków lub 140% alokacji. A dlaczego LAWP nie przestrzega własnych wytycznych? Bo zapomnieli lub nie umieli włączyć ograni... rozwiń
Avatar
kinga12 / 20 lipca 2020 r. o 15:05
+10
To są jakieś żarty. Taka sama sytuacja była już w kilku województwach - były te same kryteria i tak samo serwery były przeciążone i nie wszystkim udawało się złożyć wnioski i logować ale konkurs nie został odwołany ani anulowany. Tylko w Lublinie coś im odwaliło... a może chodzi o to, że ktoś ważny nie złożył, jakiś znajomy pani radnej co robiła konferencję prasową, albo kogoś z zarządu województwa...hmmm. Chyba się szykuje duży pozew zbiorowy.
Avatar
LBN / 20 lipca 2020 r. o 16:30
+8
Może Sławomir od zegarków lepiej poprowadził by ten konkurs ? Wszystko by zagarnął pod siebie i było by po sprawie. HAHAHA
Avatar
Zgredek Edek / 20 lipca 2020 r. o 19:42
+7
Połowa tych protestujących to Grażynki biznesu typu manicure-pedicure albo fryzjer u Ani
O, następny przyjaciel króliczka się objawił? Chcesz nam powiedzieć, że znasz poufne dane oszukanych uczestników naboru, a teraz postanowiłeś trochę się z nich po chamsku ponabijać, poubliżać? Wiesz, jak to się nazywa? Skur....syństwo w najczystszej postaci. I niech mi ktoś powie, że PIS to nie jest stan umysłu. Ale nie martw się, zapamiętamy. I innym trolom - debilom spod spod znaku kronikdewelorozwoju też. Za 3 lata następne wybory samorządowe. Zapamiętamy.
O, następny przyjaciel króliczka się objawił? Chcesz nam powiedzieć, że znasz poufne dane oszukanych uczestników naboru, a teraz postanowiłeś trochę się z nich po chamsku ponabijać, poubliżać? Wiesz, jak to się nazywa? Skur....syństwo w najczystszej postaci. I niech mi ktoś powie, że PIS to nie jest stan umysłu. Ale nie martw się, zapamiętamy. I innym trolom - debilom spod spod znaku kronikdewelorozwoju też. Za 3 lata następne wybory samorządowe. Zapamiętamy. rozwiń
Avatar
Simplex / 20 lipca 2020 r. o 18:01
+7
Może ta pani co prowadzi szkolenia z emisji głosu przeszkoli proboszcza z Zemborzyc? Bo nie da się w Niedzielę przez godzinę słuchać jego zawodzenia nad całym Zalewem Zemborzyckim.
Avatar
zak963 / 21 lipca 2020 r. o 17:44
+12
NIE BYŁO ŻADNEJ AWARII Pani dyrektor LAWP twierdzi, że z powodu awarii trzeba było anulować, jednak przez cały dzień wpłynęło ponad 5500 wniosków. Na śląsku była prawdziwa awaria i nie wpłynął ani jeden wniosek, dosłownie 0 ! ponieważ serwer padł. A w lublinie wmawiają, że jak jest ,,niby awaria,, to i tak może 5500 wniosków wpłynąć na ponad 230% alokacji. Przed naborem widniała informacja iż nabór kończy się przy 5000 wniosków lub 140% alokacji. A dlaczego LAWP nie przestrzega własnych wytycznych? Bo zapomnieli lub nie umieli włączyć ograniczenia 1 osoba= 1 wniosek, a później dla tuszowania własnej nieudolności ogłosili ,,niby awarię,,!
NIE BYŁO ŻADNEJ AWARII Pani dyrektor LAWP twierdzi, że z powodu awarii trzeba było anulować, jednak przez cały dzień wpłynęło ponad 5500 wniosków. Na śląsku była prawdziwa awaria i nie wpłynął ani jeden wniosek, dosłownie 0 ! ponieważ serwer padł. A w lublinie wmawiają, że jak jest ,,niby awaria,, to i tak może 5500 wniosków wpłynąć na ponad 230% alokacji. Przed naborem widniała informacja iż nabór kończy się przy 5000 wniosków lub 140% alokacji. A dlaczego LAWP nie przestrzega własnych wytycznych? Bo zapomnieli lub nie umieli włączyć ograni... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 20 lipca 2020 r. o 19:42
+7
Połowa tych protestujących to Grażynki biznesu typu manicure-pedicure albo fryzjer u Ani
O, następny przyjaciel króliczka się objawił? Chcesz nam powiedzieć, że znasz poufne dane oszukanych uczestników naboru, a teraz postanowiłeś trochę się z nich po chamsku ponabijać, poubliżać? Wiesz, jak to się nazywa? Skur....syństwo w najczystszej postaci. I niech mi ktoś powie, że PIS to nie jest stan umysłu. Ale nie martw się, zapamiętamy. I innym trolom - debilom spod spod znaku kronikdewelorozwoju też. Za 3 lata następne wybory samorządowe. Zapamiętamy.
O, następny przyjaciel króliczka się objawił? Chcesz nam powiedzieć, że znasz poufne dane oszukanych uczestników naboru, a teraz postanowiłeś trochę się z nich po chamsku ponabijać, poubliżać? Wiesz, jak to się nazywa? Skur....syństwo w najczystszej postaci. I niech mi ktoś powie, że PIS to nie jest stan umysłu. Ale nie martw się, zapamiętamy. I innym trolom - debilom spod spod znaku kronikdewelorozwoju też. Za 3 lata następne wybory samorządowe. Zapamiętamy. rozwiń
Avatar
Simplex / 20 lipca 2020 r. o 18:01
+7
Może ta pani co prowadzi szkolenia z emisji głosu przeszkoli proboszcza z Zemborzyc? Bo nie da się w Niedzielę przez godzinę słuchać jego zawodzenia nad całym Zalewem Zemborzyckim.
Avatar
LBN / 20 lipca 2020 r. o 16:30
+8
Może Sławomir od zegarków lepiej poprowadził by ten konkurs ? Wszystko by zagarnął pod siebie i było by po sprawie. HAHAHA
Avatar
LBN / 20 lipca 2020 r. o 16:26
-4
Reszta to zwykłe hieny.
A ty zwykła szuja, bydlak, gnój i kanalia. Jedne lamusy zrobiły "konkurs"  w którym śmietankę mieli spić "swoi", a jak się sprawa rypła- szybko całą zabawę unieważnili i zamiatają pod dywan. A drugi psi pomiot przychodzi wkur....ludziom ubliżać. Takie numery to tylko w Urzędzie Marszałkowskim. Zapamiętamy to.
 Jak już tak szukasz sprawiedliwości i oszustów spijających śmietankę to zapytaj swojego Donaldino gdzie podział 250 mld zł ?  W tym czasie większosć  przedsiębiorców uczciwie płaciło  podadki a niektórzy "swoi" jedynie obracali pustymi fakturami. Domyślam się że gdyby w Urzedzie Marszałkowskim byli ci "swoi" to  nie było by lamusów i "konkursów". 
 Jak już tak szukasz sprawiedliwości i oszustów spijających śmietankę to zapytaj swojego Donaldino gdzie podział 250 mld zł ?  W tym czasie większosć  przedsiębiorców uczciwie płaciło  podadki a niektórzy "swoi" jedynie obracali pustymi fakturami. Domyślam się że gdyby w Urzedzie Marszałkowskim byli ci "swoi" to  nie było by lamusów i "konkursów".  rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 lipca 2020 r. o 16:26
-6
Roszczeniowcy specjalnego sortu, którym się należy i którzy nie zwykli czekać? Czy może jednak czuć w tym rękę tych, którzy organizowali podobne strajki "przedsiębiorców", sami pchając się do suki, żeby robić za męczenników? Sam już nie wiem.
Avatar
Zgredek Edek / 20 lipca 2020 r. o 16:11
-8
Reszta to zwykłe hieny.
A ty zwykła szuja, bydlak, gnój i kanalia. Jedne lamusy zrobiły "konkurs" w którym śmietankę mieli spić "swoi", a jak się sprawa rypła- szybko całą zabawę unieważnili i zamiatają pod dywan. A drugi psi pomiot przychodzi wkur....ludziom ubliżać. Takie numery to tylko w Urzędzie Marszałkowskim. Zapamiętamy to.
Avatar
zak963 / 20 lipca 2020 r. o 15:52
+18
Do złożenia wniosku nie potrzeba było szczęścia o którym tak chętnie się wszyscy rozpisują. Potrzebne było wcześniejsze przygotowanie, trochę cierpliwości i rozum. Widać wielu osobom zabrakło któregoś z tych trzech lub wszystkich trzech. Jak ktoś liczy na szczęście, niech idzie na loterie. SKĄD W TYM TEŚCIE INFORMACJA O TYM ŻE ,,Tak się jednak nie stanie.,, Czy osoba pisząca ten artykuł ma kryształową kulę? A może wie więcej niż pisze? A może po prostu pisze to co ma przykazane?!
Avatar
LBN / 20 lipca 2020 r. o 15:46
-3
Połowa tych protestujących to Grażynki biznesu typu manicure-pedicure albo fryzjer u Ani , które w okresie wiosennym przeniosły się do podziemia i tam zasuwały w szarej strefie zarabiając tak samo tylko bez płacenia podatków. Teraz krzyczą że im się należy. Ta pomoc się powinna należeć tylko tym co wcześniej płacili podatki większe niż oczekują teraz pomocy. Reszta to zwykłe hieny.
Avatar
Anika / 20 lipca 2020 r. o 15:30
+24